WRATTEN ZATERDAG 16 JULI 1938 TWEEDE BLAD PAG. 5 VERWIJDER ZE DEFINITIEF MET QuÜnno 6rpim>nttr DE IDEALE VLOER BEDEKKING H|F naUijdf^L Sportmenschen gebruiken alleen BLOEDZUIVEREND werken BOOM's Laxeer- (Slijm-, Gal-, Maag-) pil len. Deze pillen zijn zui ver plantaardig en ver drijven overtollig gal en tfijm. Ze werken zacht, bevorderen een goeden ttoelgang en zijn goedkoop. Prij» per doosje met 15 pillen 17^/2 et, 30 pillen 31 cf., met 50 pillen 57 ct Wassenaar Te koop moderne, zeer solide onder archi tect gebouwde H E E R E N HUIZEN a 10.000.— op 1ste stand, voorzien van centr verw. waschtafels. baden, parket vloeren, stalen ramen, enz., enz. Hypo theek beschikbaar Buitengewone geld belegging. Inlichtingen: H. HOPMAN. Kerkdam 85, te Wassenaar, Tel. 717398. Vanaf den Haagschen Toren Baden is een tiport en....... een kunst. Het visscherij-conflict door het bakkerij-conflict ge volgd. De uitverkoop be gonnen. HET schijrat, dat de romer thans goed zijn inlbrede heeft gedaan. Allies wordt van mikte warmte overgoten, en zooalts te doen gebruikelijk en te verwachten is, is een aanvang gemaakt met den trek naar de kust. De zee roept, en nauwelijks voelt men de nestralen op het hoofd branden, of daar bekruipt ons heimelijk de behoefte, eens een kijkje bij de golven te gaan nemen. En de Hagenaar, die zich toch reeds nauw aan de bad/plaats Sdheve- - - - ningen verknocht weet, tracht OO bet zoo te schikken, dat hij in ftityjf'^ïi! een week' d,ie zich niet al te door koude onderscheidt, altijd even naar het strand kan gaan, en dus is verklaarbaar, dat de restaurants en hotels in den regel met onbezet blijven. Een bijzondere gebeurtenis blijft bij dit aMes buiten twijfel het wekelijksch vuurwerk, dat :n duizenden in de nabijheid van de Pier bijeenbrengt. Het is dan ook een bui tengewoon fraai gezicht, de stralenbundels boven het nat te zien schitteren, de kleurige vlammen te zien laaien, den gouden regen te zien stroomen. Doch zoo als gezegd dat blijft een bijzonder en ietwat uitzonderlijk voorval. Vertrouwder zijn we met het bezoeken van het strand overdag. En als men daar zoo eens in de drukte een kijkje neemt, dan be seft men te meer, dat het baden langzaam aan zooal niet een cultus, dan toch een cul tuuruiting geworden is. Soms heeft men reden, verheugd te zijn, indien men tus- sdhen die honderden baders ook nog iets van de zee zelf te zien krijgt. En onwillekeurig vraagt men zich af, of van al deze menschen elk wel op de hoogte is van de vereischten, welke aan -het baden, dat behalve sport ook een kunst is, behooren te worden gesteld. Gewenscht immers blijft het, vóór het bad eens kennis te nemen van de regels, zooals deze door deskundige personen worden op gesteld. En gaat men zulke regels na als men plotseling een lust tot baden krijgt, denkt men er gewoonlijk niet meer aan, ze op te zoeken lan blijkt allereerst wel, dat de duur van het baden goeddeels af hangt van de constitutie van den bader. Wie evenwel heeft het vermogen en.den moed, zijn eigen constitutie te kennen? In elk geval is één of twee uur lang in het water blijven even nadleelig als het baden op de nuchtere maag of direct na een behoorlijken maaltijd. Ook moet men, alvorens te baden, even bekomen van gtroote vermoeidheid of verhitting. Stoort men zich hieraan niet, dan krijgt men al gauw last van flauwte, die ver holpen dient te worden door middelen, welke den bloedsomloop vermogen te be vorderen. Bij deze zeebaden zijn vooral de laatste jaren in sterke mate de zonnebaden geko men, waarbij men niet moet vergeten, de ROFFELRIJMEN, VOORPRET, Angstig snel komt de vacantie Met haar lief en leed in 't zicht. Op de scholen doen de meesters Soms al eens een oogje dicht. Kleine fouten en vergrijpen Worden wonder licht bestraft. Boeken worden opgeborgen, Na heel fijn te zijn gekaft, 't Schoolreistijdperk is gekomen, 't Spaarschaap geeft behoorlijk wol Alle Nederlandsche ivegen Zijn van volle bussen vol. De kasteélen en ruines Worden vrediglijk bestormd, En de kennis van de kleuters Wordt in de praktijk hervormd. In de sombere musea Stalt men oude schatten uit. Alle speel- en dierentuinen Worden grondig uitgebuit. Meester Smal en juffrouw Stevig Zitten samen op de wip. Dat de meester bo-ven-Jan blijft Gaat zelfs boven zijn begrip. Maar de jongens en de meisjes Hebben dubbeldik jolijt Als de juf het van den meester Wint door haar zwaarwichtigheid 't Heerlijkste van al het heerlijks Is: dat na het reis festijn De vacantie de bekroning Van de studietijd zal zijn. (Nadruk verboden) LEO LENS rilca meer en meer vermaarde bloembollen te beplanten. Het tentoonstellingsbestuur heeft voor be plantingen uitgestrekte terreinen beschik baar gesteld en met groote ingenomenheid het aanbod van de Nederlandsohe kweekers aanvaard. De bedoeling is om voor dit doel ongeveer 800.000 tulpen, 200.000 hyacinthen, 50.000 scilla's campanulata en nog meer- andere bol gewassen te bestemmen. Voor dit doel is veel gele noodig en hoewel het Centraal Bloembollen Comité, vertegenwoordigende de verschillende vereenigingen in 't district een belangrijk bedrag hoopt te kunnen op brengen, kan dit onmogelijk alles betalen en rekent men er op, dat onze regeering voor dit bij uitstek Nederlandsohe product een flinke bijdrage zal willen beschikbaar stellen De Steunverleening Aan werklooze arbeiders Bij N. S a m s o m te Alphen a. d. Rijn ver scheen de vierde druk van „De Steunverlee ning aan werklooze arbeiders" door G. W. T'. van Hoeven, met medewerking van Mr J. A. .T. S c h o u t c n. Dat van dit werk een vierde druk ver scheen in een tijdsduur van ruim v i e r jaar bewijst velerlei. Ten eerste, hoe groot en langdurig de werkloozennood is; zooals ook minister ue groove jaariijicscne paraae te raryjs aroeg dit Keer aoor de aanwezigheid van een groote verscheidenheid van troe pen voor het a.s. Koninklijk bezoek een bijzonder karakter. De Marokko-troepen defileeren over den Champs huid tegen al te sterk verbranden te be schermen. Teveel ruimte zou het vragen, hier uit te weiden over de verschillende golf- en water- stroomingen, welke aan de kust optreden, en die niet ongevaarlijk kunnen zijn voor wie zich te ver in zee of op onveilig strand waagt. Gewenscht blijft het, dat men slechts zwemt bij deskundig toezicht en zich dan stipt houdt aan wenken en waarschu wingen van dienstdoend personeel. Het offer, dat de zee jaarlijks vraagt, doet maar al te duidelijk zien, dat hier geen looze woorden in het spel zijn. Schromelijk onvolledig zouden we in dit weekipraatje zijn, zoo we, nadat we enkele' malen van d'e visscherijstakimg gewaagden, niet ook op deze plaats melding maakten van het heuglijke feit, dat liet visscherij- conflict beëindigd is. De haring heeft de pe riode van vredige rust er op zitten en nadat de schepen in snel tempo gereed zijn ge maakt, is de jacht geopend. Weldra zal het nieuwe zeebanket, waarnaar door velen met belangstelling en gretigheid werd uitgezien, met smaak verorberd kunnen worden. In het maatschappelijk leven zijn de con flicten overigens niet spoedig van de lucht. Zoo is het sinds lang geweest, en zoo zal het nog wel lang blijven ook. Nu is men in het bakkerij-bedrijf weer doende met de oplos sing van allerlei problemen, die veelal met de kosten van het brood samenhangen. Het vraagstuk zelf is wellicht nationaal, maar het eigen Haagsch aspect komt bij ons c >k ■thans naar voren. Immers, wat is het geval? Steeds is er en dat is billijk een prijsverschil tusschen het -brood, dat in den winkel wordt gehaald, en het brood-, dat wordt thuis bezorgd. Het laatste is natuurlijk duurder. Maar de Resi dentie is wijd uiteen gebouwd, en daarom is het prijsverschil tusschen beide soorten brood of liever, één soort, maar twee wij zen van aflevering hier grooter dan wel licht elders het geval is. En bij grooter prijs verschil is de kans op onderlinge verschei denheid natuurlijk grooter. En als de ver scheidenheid al te groot wordt, welnu, dan is er maar weinig noodig, om een gevoel van onvoldaanheid op te wekken. Mogelijk is hier door onderling overleg heel wat te be reiken, ai blijft bij zulke ondernemingen uiterste tact vereisebt. Half Juli bracht den uitverkoop. De gevels van de huizen hebben er reeds lang op ge attendeerd en advertenties in de bladen lie ten al evenmin onkundig. Nu zijn dus de banden ietwat geslaakt. Als men zoo eens een kijkje neemt in de winkels, dan kan men zich niet geheel aan den indruk ont worstelen, dat bij sommige ervan de zol ders blijkbaar nogal vol hebben gelegen, ge- zier de stapels op de toonbanken en voor de rennen'. De uitverkoop verliest op deze wijze iets van de oorspronkelijke beteékenis. Maar de names - maken er des te gretiger gebruik van. En voorzoover we konden nagaan, lie ten leeds den eersten iag ook de heeren zich niet geheel onbetuigd, al maken ze dan nog eens graag een mopje over dit aantrekkelijke ondeiwerp. Zoo ziet men, dat niet alieen bij het baden en bij dreigende of aanwezige conflicten, maar ook bij grapjes over den uit verkoop voorzichtigheid geboden blijft. TORENWACHTER Onderkapelmeester Peels Afscheid vair het leger BREDA, 15 Juli. Op 10 Augustus a.s. zal de heer C. Peels .sedert 1923 onderkapel meester bij het zesde regiment infanterie, wegens een veertig jarigen diensttijd het leger met pensioen verlaten, na zijn gehee- len diensttijd bij genoemd regiment te heb ben doorgebracht. Op zeer jeugdigen leeftijd gevoelde de heer Peels zich aangetrokken voor verbe tering der stafmuziekkorpsen en vooral voor de positie-verbetering dezer leden. Dit was voor hem zijn levensideaal. Zijn streven is niet vergeefsch geweest. Zeer vele verbeteringen zijn in den loop der jaren in de muziekkorpsen tot stand ge komen Het afscheid met huldiging zal plaats hebben op Zaterdag 23 Juli te Breda. De heer Peels, die nog een krachtige fi guur is zal niet gaan rusten, maar zal zich geheel wijden aan het directeurschap van de vele harmonieën die onder zjjn leiding staan, waarvan er zelfs enkele zijn, waar voor hij reeds meer dan 25 jaar met groot succes de dirigeerstok zwaait. Hollandsche bloembollen Op de wereldtentoonstelling te New York Daar het tijdstip van de opening der We reldtentoonstelling te New York in het aan staande voorjaar samenvalt met- den bloei der ollandsche bloembollen, in het bijzonder hyacinfchen, narcissen, en vooral de tulpen, welke door hun vroege tot late soorten een langaurigen bloeitijd verzekeren, bobben de Hollandsche bloembollenkweekers grootsohe plannen gemaakt om de uitgestrekte ten toonstellingsplantsoenen met him in Ame-, R o m m e is zijn voorwoord opmerkt. Ten tweede, dat het terrein zich nog voort" durend uitbreidt. Ten derde, dat de voorschriften zich on- ophoudelijk wijzigen en vermenigvuldigen.- De ingewikkelde en omslachtige stam kaarten, welke op schier alle secretarieën schrik en ontsteltenis brachten en waarvan! model en omschrijving in het nieuwe boelc zijn opgenomen, bewijzen het wel overdui« delijk. Ten vierde, dat de Regeering niet voor* nemens is noch ook kan zijn om de werk- loozen aan hun lot over te laven, maar evenzeer, dat zij wel op middelen peinst om de hulp zoo doelmatig mogelijk te doen ge schieden. Reden te over om een nieuwe uitgave te rechtvaardigen. Te meer, daar vorigè druk ken uitverkocht waren en velen geen exem-» plaar meer machtig konden worden, ter wijl het voor hen, die practisch met deze dingen bezig zijn. een onmisbaar handboek' is. Alle onderwerpen, welke vroeger reeds de aandacht vroegen, zijn opnieuw behan deld. soms ook uitgebreid. Toegevoegd zijn voelichtingen over nieuwe dingen: spaar regeling. reorganisatie van levensmiddelen- verstrekkingen en steunregeling voor klei ne boeren. Al met al een zeer waardevol boek "t de inhoud betreft, terwijl de technic e verzorging als steeds niets te wensclv overlaat Het a.s. bezoek van het Engelsche Koningspaar aan Parijs. Nacht-opname van de Place de l'Opera, tijdens het proefbranden van de verlichting der gebouwen en de straatdemonstraties. Het geheel maakt een fan- tastischen indruk. au, H Mm "IXBIS VANAF F is.DE GROOT'S HOUTBOUW franco door geheel Nederland. VROOMSHOOP TELEF. 328 Tijdens het vertrek van de vliegtuigen aan de Nederland sch-Belgische rondvlucht heerschte gisteren op Ypenburg een groote bedrijvigheid. Het starten van een zoo groot aantal vliegtuigen vereischte eenige extra zorgen. De start van een der deelnemers. De eerste Nederl.-Indie—Australië-vlucht glorieus volbracht. Australiërs en geestdriftigeHollan ders bestormen het eerste vliegtuig bij de aankomst te Sydney. Overzicht van de groote belangstelling.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5