Ilicuiur griïisdjr «trant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken Hughes volbrengt de wereldvlucht _PEREZ opruiming ig| I.G.B. gfoonittmcntsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j ct. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 19e Jaargang Sbbertentieprrpett: Van 1 tot 5 regels UTVi Elke regel meer f 0.22'I: Ingezonden Mededeelingen van i—5 regels 230 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend ƒ0.10 NO. 6444 VRIJDAG 15 JULI 1938 Gisteravond in goede orde te New-York geland In 91 uur rond de aarde Record van Wiley Post met bijna vier dagen verbeterd De Amerikaansche aviateur Howard Hughes heeft de vlucht om de wereld volbracht. Gisteravond om 19.57 uur Ned. tijd is hij met zijn „New-York World Fair 1939" te New-York geland. Op de laatste etappe Fairbanks- New-York heeft Hughes een tus- schenlanding gemaakt te Min neapolis, op 1600 K.M. van New-York. Deze tusschenlanding geschiedde geheel onverwacht nadat men zes uur lang niets meer van 't toestel had vernomen. Voor het 23.000 kilometer lange traject heeft Hughes 3 dagen, 19 uur en 17 minuten noodig gehad en daarmede het record, dat op naam stond van wijlen Wiley Post en wiens tijd 7 dagen, 18 uur en 49.5 minuten bedroeg, met bijna vier dagen verbeterd. Boven Alberta heeft de „New York World Fair" met een hevig onweder te kampen ge had €n daarna is geruimen tijd iedere ver binding met het toestel verbroken geweest, fcoodat men zich ernstig ongerust begon te jnaiken over het lot der vliegers. •Na» de landing op het vliegveld van Min neapolis heeft de tweede piloot van het toe stel van Hughes verklaard: I „We waren aardig moe en onze radio be- sorgde ons moeilijkheden. Eerlijk gezegd I hadden we onze-antenne verloren". Dit ver klaart het feit, dat men in zes uur niets yan het toestel heeft, kunnen vernemen. Na een half uur, welke tijd besteed werd (voor het aanvullen van den benzinevoor raad, vertrokken de vliegers om 14 uur 11 iGreenwidhtijd naar New-York. Geestdriftige tooneelen 1 Dertigduizend menschen hebben Hughes bij zijn landing te New-York toegejuicht. Het vliegtuig van Hughes werd bij zijn aan komst geëscorteerd door drie marine-vlieg tuigen, die het toestel tegemoet waren ge vlogen. Op het oogenblik van de landing brak de menigte uit in een onbeschrijfelijk gejubel, waarin zidh het oorverdoovend ge luid van auto-claxons en fluitjes mengde. !Het publiek trachtte tot aan het vliegtuig Hoor te dringen, doch werd door de politie teruggedreven. Er viel juist een lichte regen. Een pandemonium brak los, toen het toe stel daalde. Het moet juist zijn geland op de plaats, waar het was opgestegen. Burge-, meester Laguardia en Grover Whaler, presi dent van de wereldtentoonstelling, waren de eersten, die het toestel binnengingen De politie moest met den gummistok ruim baan maken. De vrouwen van de wereldvliegers hadden 'de grootste moeite om door de menigte te 'dringen. Het kwam tot de dolste tooneelen. De vliegers bleven na de landing volle vijf minuten .in de madhine met het oog op de dringende menigte. De radioverslaggevers slaagden er niet in Hughes te interviewen. Zij konden hem niet bereiken. Tenslotte werd Hughes, geëscorteerd door j motorpolitie, die letterlijk een weg door de j menigte moest banen, in een auto naar een I yliogloods gebracht. De vliegers, die ongeschoren waren, zagen er zeer vermoeid, doch gelukkig uit. Pp de vraag of bjj nog eens zoo'n todht Vijftig soldaten en meer dan duizend poli tie-agenten moesten de orde op het vlieg veld handhaven; er waren ook speciale af sluitingen aangebracht. Het laatste traject heeft Hughes op volle snelheid gevlogen, daarbij geholpen door een gunstigen wind. Volgens niet officieele schatting heeft hij tusschen Minneapolis eri New-York een gemiddelde uursneLheid van 400 kilometer bereikt. Bij het vertrek van het vliegveld zei Hughes, dat de vliegers zich geen oogen blik in gevaar hebben gevoeld, zij waren gezond, wel zeer moe, doch niet overver moeid. De navigator Thurlow zeide, zeer vermoeid, maar opgetogen over den tocht: „Het was een waar pleizierreisje". De officieele tijd Hughes landde op Floyd Bennett te 19.36 uur G.M.T., zoodat hij zijn vlucht om de we reld volbracht heeft in 91 uur en 16 minu ten. Volgens niet-officieele berekeningen be draagt zijn vliegtijd 61 uur 7 minuten, de afgelegde afstand 23 800 kilometer. (Men lette er op, dat de omtrek van de aarde rondom de evenaar 10.000 km bedraagt. Dat het traject zooveel korter was, is een gevolg van het feit, dat Hughes evenals Wiley Post destijds geheel op het Noordelijlc halfrond is gebleven. Red.). De Lockhead „14" De Lockhead „14" waarmee Hughes do vlucht om de wereld heeft volbracht, is van hetzelfde type als de vliegtuigen, welke de K.L.M. en de K.N.I.L.M. bij de fabriek te Burbank besteld hebben. Het toestel biedt plaats aan 10 passagiers. De romp is geheel van metaal. De spanwijdte van het toestel bedraagt 19 90 m., de hoogte 3.49 m, de lengte over alles 13.40 m. Het vleugelopper vlak bedraagt 51 m2. het leeggewicht 4370 kilogram, de grootst bereikbare hoogte is 7000 m. Het landingsgestel is intrekbaar. Hughes aan groot gevaar ontsnapt Alvorens zich gisteravond terug te trek ken heeft Hughes medegedeeld, dat hij aan een groot gevaar is ontsnapt, waarin hij ge bracht werd door foutieve kaarten. Volgens zijn kaarten waren de Siberische bergen op het traject voorbij Jakoetsk niet hooger. dan 6500 voet, docih volgens zijn eigen meting is hij bergen van 9700 voet hoogte gepasseerd. Hij voegde hieraan toe, dat het goed js geweest, dat hij niet heeft gepoogd Jakoetsk bij nacht te verlaten. ITALIAANSCH VERKEERS VLIEGTUIG VERMIST Twintig dooden Een Italiaansch verkeersvliegtuig van den dienst Cagliari (Sardinië)— Rome, aan boord waarvan zich twin tig personen bevonden, wordt vermist. Het toestel was gisterochtend om 7.15 uur van Cagliari vertrokken met zestien passagiers en een uit vier personen be staande bemanning. Sedertdien heelt men het niet meer gezien. Naar vernomen wordt heeft men reeds verscheiden lijken uit de zee opgevischt. Een later bericht meldt dat gisteravond in volle ziee het wrak is gevonden van het watervliegtuig. De twintig inzittenden zijn allen om het leven gekomen. Tot nu toe zijn slechts zes lijken aangespoeld. Onder de pas sagiers bevonden zich twee zusters van den onderstaatssecretaris voor luchtvaart, gene raal Valle. HET WERK VAN STRAATJONGENS Toen dezer dagen de landbouwer M. te Hoen eb roek met een wagen hooi door de straten reed, hadden enkele jongens de aardigheid een brandende lucifer bij 't hooi te houden. In korten tijd ging de lading hooi in vlammen op. Begrijpelijk trok dit zeld zame schouwspel veel bekijks. Geheel onverwacht brachten gisteren H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard, streng incognito, een bezoek aan Z.M. Koning Leopold van België, De Prinselijke auto voor het Vorstelijk buitenverblijf te Laeken HET ONTWERP ELECTRICITEITSVOORZIENING Groote bezwaren bij verscheiden Eerste Kamerleden Voorloopig verslag verschenen Verschenen is het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet, houdende algenieene regelen ter zake van de Electriciteitsvoorziening. Bij de overweging van dit ontwerp van wet in de afdeelingen verklaarden vele leden met de strekking ervan gaar ne in te stemmen. De wijze wan uitwer king ontmoette echter bij verscheidenen dier leden groote bezwaren. Naar hun oordeel biedt het ontwerp geens zins afdoenden waarborg, dat het gestelde doel inderdaad zal worden bereikt. De be voegdheden, welke de regeering in handen worden gelegd, zijn bezwaarlijk te overzien. Van groote beteekenis is het, door hetont- werp niet bestreken, probleem, of binnen af zien baren tijd een aannemelijke oplossing ten aanzien van het koppelingvraagstuk en de onderlinge samenwerking der productie bedrijven zal kunnen worden tot stand ge bracht. De onzekerheid omtrent deze gewichtige punten deed de hier aan het woord zijnde leden huiverig zijn, hun stem aan het ont werp te geven. De lange duur der voorbereiding en de herhaaldelijk aangebrachte wijzigingen ma ken het, zoo vervolgden zij. allerminst ge makkelijk het gewenschte inzicht te erlan gen nopens de beteekenis van het ontwerp en de bedoelingen der regeering daarmede, Zij zouden liet derhalve op prijs stellen, indien de minister een samenvattende be schouwing zou willen geven omtrent zijn voornemens met betrekking tot de toekom stige ontwikkeling der electriciteitsvoorzie ning en het gebruik, dat hij zich daarbij voorstelt van de te verkrijgen bevoegdheden te zullen maken. Het verheugde verschillende leden, dat thans, na de vele en langdurige vergeefsche pogingen om tot een wettelijke regeling te Drie opmerkingen Behalive de opmerkingen van algemeenen aard opperden verscheidene leden omtrent drie bepaalde punten in de voorgedragen regeling de navolgende bezwaren. In de eerste plaats achtten zij de in art. 3 vervatte regeling van de schadevergoeding in géval van geheele of gedeeltelijke intrek king van een concessie met naasting van de electriciteitswerken, waarvoor de concessie geldt, wel uiterst spaarzaam. Het tweede punt, dat verscheidene leden ter tafel brachten, betrof de positie van de distributiebedrijven. Kan art 4 wel voor dit doel worden ge hanteerd? Acht de Minister het mogelijk, dus vroeg men, te komen tot een bevredi gende regeling vazi de verhouding tusschen productie- en distributie-bedrijven? Ook andere leden merkten op, dat de re geling van het ontwerp voor de gemeenten met een eigen distributienet zeer bezwaarlijk kan worden. Weliswaar zal het provinciaal bedrijf, ten gevolge van do wijziging door het amendement-De Geer c.s., het maken van winst niet kunnen beletten, doch het za! toch aan de gemeentelijke distrilbutiebedrij ven dusdanige tarieven kunnen opleggen, dat het maken van winst practisch omno gelijk wordt. Het hieraan verbonden gevaar is te ondervangen, wanneer de gemeenten voor de tarieven, w elke van de zijde van het provinciaal bedrijf aan de gemeentelijke distributiebedrijven worden voorgelegd, be roep hebben op de ministers van Water staat, van Financiën en van Binnenlandsche Zaken. Te meer waar dit denkbeeld door den minister in de Tweede Kamer reeds werd geopperd, zouden de aan het woord zijnde leden er prijs op stellen te djzen a.i- der zijn oordeel te mogen vernemen. De dercle aangelegenheid, welke verschei dene leden niet geheel voldeed, gold den electriciteitsraad. Zij zouden de voorkeur geven aan onmiddellijke instelling vaneen energieraad. Eenige leden verklaarden zich door onvol doende voorbereiding van het wetsontwerp de Tweede Kamer genoopt te zien zich i deelneming aan de behandeling in de- Kamer te onthouden. Het Prinselijk Paar Reis naar de Oostzeekust Naar verluidt zijn Prinses Juliana en Prins Bomhard voornemens binnenkort een bezoek te brengen aan de Duitsclie Oostzee kust en waarschijnlijk ook aan Stockholm enKopenhagen. De kleine Prinses Beatrix zou deze reis medemaken. Verscheidene Zweedsche bladen maken met waardeering melding van deze plannen Voor een deel zal de reis worden gemaakt met het prinselijk jacht „Piet Hein", dat deze week reeds van Delfzijl in Noordelijke richting is vertrokken Woensdagmiddag Is he tjacht om 5 u. Brunsbuttel gepasseerd op weg naar de Oostzee. Vermoedelijk zal het Prinselijk Paar in den loop van de volgende week naar de Duitsche Oostzeekust vertrekken. Gerard Adriaan van Swietenschool Opnieuw in gebruik genomen Gisteren is de gerestaureerde Gerard Adriaan van Swici'entuinbouwschool van de Maatschappij voor Weldadigheid te Frede- riksoord geopend door den minister van Economische Zaken, mr. M. P. L. Steen- b e r g h e, die in zijn openingsrede wees op het bijzondere karakter van deze school, die voor het mcerendeel leerlingen heeft uit kringen van de maatschappij, die buiten den tuirflbomv liggen. Ook wees de minister op de moeilijkheden in het tuinbouwbedrijf, waarom aan de lei der der bedrijven hooge eisohen gesteld moe- •ten worden. Nu de drukke dagen van het vacantie- seizoen weer naderen, heeft de Haagsche politie, die met de strandbewaking belast is, weer dagelijks verdwaalde kinderen naar het bureau te brengen. De Haag sche Bobbie's als kindermeisje Heinrich Petermeijer Onze Berlijnsche redacteur 50 jaar Onze Berlijnsohe redacteur, de heer Hein rich Petermeijer, bereikt heden den 50-jari- gen leeftijd. Zijn Berlijnsche collega's heb ben het plan opgevat om hem in verband daarmee vandaag een beetje te fêteeren en •wij, hier in Rotterdam, doen daaraan graag van de verte uit mee. Dat de buitenlandsche journalisten, inzon derheid de Hollanders, Petermeijers 50sten verjaardag niet onopgemerkt laten passee- ren, ligt in den aard der zaak, in die kleine wereld van journalistieke landgenooten, die dagelijks met elkander verkeeren en vaak op elkanders hulp en samenwerking zijn aangewezen en daardoor vrienden zijn ge worden. Alle Nederlanders hebben gedurende de laatste jaren moeten leeren wat aanpassen is, maar zij, op hun vooruitgeschoven pos ten, hebben dat werkwoord wel zeer intens moeten vervoegen, vooral in geestelijk op zicht. Petermeijer heeft gedurende de talrijke jaren, dat hij in de Duitsche hoofdstad werkzaam is, volop gelegenheid gehad om de opvolgende regeerders en regeermetho- den te leeren kennen en hij heeft getoond steeds over voor een journalist in zijn ipositie benijdenswaardige eigenschappen te beschikken, eigenschappen, die hem bij alle wisselingen zeer te stade kwamen, zonder dat hij verviel in onsympathieke uitersten. Integendeel, hij heeft zich weten te hand haven zonder opoffering van eigen meening, zonder prijsgeving vooral van zijn Neder- landsche mentaliteit wat trouwens ook een onmisbare voorwaarde was voor het voortdurend geestelijk contact met zijn Ne- derlandsche lezers. Den meesten lezers zal wellicht niet be kend zijn, dat Petermeijer in vroeger jaren gedichten geschreven heeft en dat tot zijn lateren letterkundigen arbeid behoort een op authentieke brieven gebaseerd boekje over Frederik den Groote, getiteld: „De Morgenuren eens Konings'" Zijn arbeid voor de dagbladpers komt reeds vele jaren verreweg het meest op den voorgrond. En van onze bladen is hij den langsten tijd daarvan de vaste medewerker. En wij èn onze lezers mogen hierover zeer voldaan zijn. Hetgeen wij hem op dezen dag gaarne zeggen. Dat zijn artikelen, als hij op dreef is,meer malen van literair gehalte zijn, moge ten slotte met dankbaarheid worden ge memoreerd. De vierdaagsche afstandsmarschen NIJMEGEN, 14 Juli. Van officieele zijde wordt meegedeeld, dat het aantal in schrijvingen voor de internationale vier daagsche afstandsmarschen, welke van J5 tot en met 29 Juli as. in den omtrek van Nijmegen zullen worden gehouden, thans 4700 bedraagt, 200 meer dus dan het vorig jaar. Men rekent erop, dat dit getal nog grooter zal worden, daar inschrijving te gen verhoogd inschrijfgeld nog mogelijk ié Duitschland is met 40 wandelaars het sterkst vertegenwoordigd, daarna komen Engeland met 26 personen, Frankrijk m^t 6, Denemarken met 5 en Zwitserland met 5 wandelaars, terwijl er ook een Belg deel neemt. Er loopen ruim 2800 burgers mee, van wie 700 dames en verder 1700 militai- BREDA, 15 Juli. Gisteravond had zich op den Bredaschen weg onder Breda een groote menschenmenigte verzameld, in de veronderstelling, dat de Prinses en de Prins, op den terugtocht van België, dien weg zouden passeeren. Plotseling stak het zesjarig dochtertje van de familie V. den weg over. Zij werd door een passeerende vrachtauto gegrepen. Het kind werd met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht, waar het is overleden. VERDIENDE PROMOTIE Minister J. J. C. van Dijk doctor honoris causa De Senaat der Vrije Universiteit heeft, 2sooals we gisteren meedeelden, het voor nemen den heer J. J. C. v a n D ij k, Minis ter van Defensie, te doen pramoveeren tot doctor honoris causa in de recht's- geleerdheid, zulks op grond van lang durig en verdienstelijk werk ten bate van het Recht en met name van het Militaire Recht. Een dubbel en dwars verdiende promotie voor wie weet, wat minister Van Dijk op dit terrein gepresteerd heeft Doch slechts weinigen weten het. Want deze minister be hoort min of meer tot destillen in den lande. Eigen schuld, ongetwijfeld. Want de nieuwe doctor weigerde feitelijk elk inter view over zijn leven en arbeid en is een vijand van krantenreclame voor personen. Doch deze eigen schuld behoeft hem niet te plagen; de welverdiende eere-promotie komt daardoor in te mooier liaht te staan. Men oordeele 6lechts. Minister van Dijk is in 1S71 te Leeuwar den geboren. Hij kreeg een militaire oplei ding en zou gaarne zijn leven lang militair gebleven zijn. Vooral de arbeid als leeraar aan de Kon. Militaire Academie te Breda trok hem aan. Daar werd hij ook schrijver van militair juridische artikelen in verschil lende tijdschriften, doch ook van lijvige studieboeken. Zoo verscheen in 1901, in sa menwerking met generaal P. P. G Colette, het Wetboek voor Militaire Rechtspleging en in 1904 het Wetboek van Militair Straf recht en de Wet op de Krijgstucht. Ilct merkwaardige van het laatste boek is, dat de wetten, waarover hierin gehan deld werd, wel waren aangenomen, doch nog niet ingevoerd; later heeft de heer Van Dijk als minister de uitvoering nog bevor derd; doch ondanks dat, werden deze stu dieboeken overal bij de officiers-opleiding gebruikt. Gen. Colette en Mr. J. V. van Dijck, lid van den Hoogen Raad, bezorgden later tweede druk van dit werk en in 1930 2 onder toezicht van Mr C. J. H. Sohepel generaal Colette de derde druk het licht Dat zal een ware voldoening voor den mi nister zijn geweest, temeer, omdat de tekst volkomen gelijk gebleven is. Kan het iemand bevreemden, dat de Se naat der V.U. op grond van zoo waardevolle prestaties minister van Dijk gaarne verheft tot doctor in de rechtsgeleerdheid? Voor het militaire recht heeft hij immers zeer veel gedaan: eerst in theorie, toen en nu weer in de praktijk. En verouderd zijn de wetboeken nog niet Hiermee kunnen wij volstaan. Wat de heer Van Dijk op andere gebieden voor land en volk, in 't bijzonder ook voor ons Christelijk volksdeel gedaan heeft, behoeft hier geen vermelding. Hij heeft het Recht ge diend; dat is den measoh, den Christen waardig; dat is een eere-bul als doctor in de rechtsgeleerdheid dubbel waard. Ons volk is de Senaat dankbaar voor deze onderscheiding. B en W. maken per advertentie een wij ziging bekend in de verkeersregeling op en bij den nieuwen rijksweg naar het Zuiden, in verband met den stand van het werk. Men doet goed, daarvan even nota te nemen. Vraagt Uw leverancier „SLRaphaël" QUINQUINA De fijnste apéritif. Trompenberg's PALACE HOTEL Hilversum - Telefoon 7941 (2 lijnen) Het geheelejaar geopend DOELEN HOTEL AMSTERDAM-CENTRUM Kamers incl. Holl. Ontbijt vanaf f 4.— Rüstige sfeer In het centrum van de stad Ieder modern comfort Telefoon 40661 VALKENBURG (L.) Hotel Franssen BondshoteJ A.N.W.B.K.N.A.C. 80 kamers, koud en warm stroomend water Lift. Centrale verwarming. Eigen garage eratls. Pensionprijs f 3.50 tot f 4. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE blade" Hughes heeft den vliegtocht rond de aarde in recordtijd volbracht. Te Arnhem is een locaaltreïn op een stilstaande Diesel geloopen. Ter uitvoering van de wet op de weer-i korpsen zijn verschillende algemeene maatregelen van bestuur genomen. De Vrije Universiteitsdagen te Assen. Een Italiaansch verkeersvliegtuig is ge vallen, er zijn vele dooden. Advies van den Hoogen Raad over dé Kinderbijslagverzekering. Italiaansche hoogleeraren noemen He' Italiaansche cultuur Arisch. i perzische tapijten 's GRAVENHAGE, NOORDEINDE tTn! E 140C I Stolen en Bronzen Domen Deuren Koz^neft Ploolwerken en Uzerconsfrucfies lelrwei Nieuwe kolonel der mariniers J. O. Dorren, op zijn verzoek. wegens langduri- gen dienst, eervol I ontslag uit den zeedienst ver leend, onder dank betuiging voor de langdurige en goe de diensten aan j den lande bewe- derd tot kolonel der mariniers, de j luitenant-kolonel der mariniers H F. J. M. A. von Frytag Drabbe. Overste v. Fry tag Drabbe is in 1 het jaar 1892 geboren. In 1914 is hij officier geworden bij de landmacht (infanterie) eö in 1919 werd hij gedetacheerd bij het corp3 mariniers. In 1920 is hij overgegaan tot offi« cier van de mariniers. Hij is leeraar geweest' te Den Helder. Tweemaal heeft hij in Ned.« Indië vertoefd. De overste bevindt zich op het oogenblik in Nederland met tropenverlof. Hij is nu pas vier jaar in Indië geweest In de jaren 1922/1923 was hij commandant van de legatiewacht te Peking. Na zijn ver. trek naar Nederland is deze legatiewacht op geheven. Overste Von Frytag Drabbe was in Indië commandant van de Marinekazerne Goebeng te Soerabaja en tevens oudste aam wezig officier van de Mariniers in Indië. Al het geld was op 's GRAVENHAGE, 15 Juli. Op 25 Juni was de politie aangifte gedaan, dat ten nadeele van een expediteur aan de Goudriaan- kade door den 35-jarigen kantoorbediende een bedrag van f 350 was verduisterd. Van man en geld was geen spoor te'bekennen. Gisteren nu heeft de verduisteraar, ge naamd G. Z., ziah te Amersfoort bij de po litie gemeld. Al het geld was op en noodge* dwongen moest hij om nachtverblijf vragen. Het bleek, dat al het geld in België in drank en dergelijke was omgezet De man is ter stond aangehouden en op transport gesteld naar Den Haag. De politie alhier had name lijk zijn signalement doorgezonden, zoodat de Amersfoortsohe collega's spoedig wisten, welk vleesch men in de kuip had. Brandweer kwam te Iaat SLOCHTEREN, 15 Juli. Vanochtend half vijf ontdekte de heer A. van der Giel, kan toorhouder van het postkantoor te Kolham, gemeente Slochteren, dat er vonken kwa men uit de aangrenzende werkplaats voor machinale houtbewerking van den heer J, Tholema. Binnen korten tijd stond deze werkplaats in lichter laaie. De vlammen sloegen over naar de aan de werkplaats grenzende woning, die weldra eveneens ge heel in brand stond. De bewoners wisten zich tijdig in veiligheid te stellen. Van de inboedels kon niets worden gered. De brandweer uit Slochteren, die drie kwartier na het uitbreken van den brand arriveerde, kon wegens gebrek aan water niets uitrichten, zoodat de machinale hout bewerking en het woonhuis een prooi der vlammen werden. Dank zij den gunstigen wind bleef het postkantoor behouden. De machines en een groote hoeveelheid hout zijn verloren gegaan. De oorzaak van den brand is niet be kend. Verzekering dekt de schade.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1