JHrtttP? £Viïtsiljt (tumrant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken Een Wild-West overval te Bennekom De wereldvlucht van Hughes H&onneiifciiisprija!: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per weeko.!8 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j et Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 WOENSDAG 13 JULI 1938 19e Jaargang aïtortentitprtpen: Van 1 tot 5 regels MTV» Elke regel meer ,xim f 0.22'/a Ingezonden Mededeelingen 4 2.30 J Elke regel meer ■-» - 0.45 Voor het bevragen aan t bureau wordt berekend0.10 NO. 6442 ZEGENRIJKE BESTRIJDING De jong gestorven dichter De Génestet iprak van „de kiem der wreed 3 kwaal, die langzaam moordt als sluipend.» gif en wis «Is gruwzaam staal"; en waarlijk in zijn tijd sneed deze zeis des doods, die toen tering heette, tallooze jonge levens als hal- men af. Ook thans waart de tuberculose en niet alleen als ziekte der armen, nog rond en wij zien ze om ons heen nog val len de veelbelovende jeugdige menschen of ook de ouderen, die te weinig weerstand hebben om de kwaal te ontgroeien. Maar er is, vergeleken met een halve eeuw en langer geleden, toch een gansc'n ander aspect gekomen. Van t.b.c.-patiënten gold immer, dat ze bleven hopen op her stel; maar vroeger kon men als regel stel len: er is geen kruid voor gewassen. Sedert echter wijlen Koningin Emma met een bewogen hart en ongekende volharding door woord en daad het voorbeeld gaf hoe de tuberculose bestreden kan worden met hoop op succes, is er heel veel ten goede veranderd. Zeer duidelijk komt dit uit in het 34ste jaarverslag van de Ned. Centrale Vereeni- ging tot bestrijding der tuberculose. De secretaris-penningmeester, Dr J. B. T. v a n Gils wijst er met verheuging op, dat de sterfte nog steeds bleef afnemen, ook in het laatste jaar. Het aantal sterfgevallen aan Iongtuber- culose bedroeg per 10.000 der gemiddelde bevolking 3.36; met inbegrip van ande> vormen van tuberculose 4.S0. Ter vergelijking van de laatste zes jaren per 10.000 der gemiddelde bevolking geeft dr. van Gils de volgende cijfers: 1932 8.42 1933 5.98 1934 5 1935 5.25 1936 5.01 1937 4 Hiermedè is dus de sterfte aan tuber culose in - Nederland gedaald tot beneden de 5 gevallen per 10.000 inwoners. „Wie had dit 20 jaren geleden kunnen denken en hopen?" schrijft dr v. Gils, en hij vervolgt: „zelfs de slechte sociale •standigheden, waaronder in de laatste ja ren velen verkeeren, hebben op dit gunstig .verloop geen invloed kunnen uitoefenen'. Twintig jaar geleden? In November 1918 Was het cijfer 23 per 10.000 (abnormaal hoog, omdat bij velen alle weerstand ont brak); in Januari 1919 was het gedaald tol 15 en toen bleef de daling aanhouden tot in 1924 het cijfer 8 bereikt was. Natuurlijk werd de daling percentueel steeds gerin ger, maar dat we nu beneden 5 per 10.000 inwoners kwamen is toch zeer verheugend. God heeft de bestrijding van deze vree- selijke kwaal gezegend en ons daarmee weer geleerd, dat wij elk geoorloofd mid del om de ellende te keeren en in te per ken dankbaar mogen aanvaarden. Zijn hand slaat, maar wil ook heelen; er i s balsem te Gilead en heelmeesters zijn aldaar. Op klaarlichten dag aanval op den kantoorhouder Dader vluchtteschietend van-uit de auto Kranig politiewerk Brug naar Alblasserwaard Langgekoesterde wensch van Dordrecht gaat in vervulling Op ongebruikte helft van Spoorbrugpijlers De Dordtsche gemeenteraad heeft gister besloten tot den bouw van een brug bij Baanhoek over de Merwede, ter verbinding met de Alblasserwaard. Reeds zeven jaren is aan de voorberei ding hiervan gearbeid, waarbij zich -de vorige burgemeester der Merwestad, de heer P. L. de Gaay Fortman, bijzon der verdienstelijk maakte. Aanvankelijk was de regeering tegen deze brug, daar ze geheel viel buiten het wegenplan, maar de voortdurende werk loosheid was oorzaak, dat de Minister ten slotte er een gunstig werkobject in zag, zoo Verklaarde wethouder I. van Huiden. De brug wordt gebouwd op de pijlers van de bestaande spoorbrug, welke op dubbele breedte zijn opgetrokken, maar nog steeds slechts voor de helft gebruikt worden. Het rijvlak wordt 6 meter breed De lengte der brug zal 473 meter bedra gen, verdeeld over zes overspanningen, waarbij twee van 110 meter. De totaal-kosten bedragen 1.150.000, waarvan 675.000 voor de brug, en 475.000 voor de toegangswegen Rijk en provincie nemen ieder 225.000 voor hun rekening, terwijl bovendien het werkverschaffingsloon voor de toegangs wegen 200.000) door het Rijk wordt be kostigd. Het resteerende komt ten laste van Dordt, dat daarvoor tegen 2% pet. een voorschot van vijf ton ontvangt van het Werkfonds. Voor Dordrecht, welks dienst voor Ge meentewerken den bouw zal uitvoeren, is deze brug van groote beteekenis, daar het anders, na gereedkomen van de brug bij 'Alblasserdam over de Noord, het contact met de Alblasserwaard vrijwel geheel zou .verliezen. Bovendien vormt deze brug met haar toe gangswegen een verbinding tusschen de niepwe Betuwe-verbinding Rotterdam Arnhem en den weg van Rotterdam naar het Zuiden des lands over Moerdijk. Het doorgaand verkeer van Midden- naar Zuid- Nederland zal er bovendien van kunnen profiteered (Van een eigen verslaggever) BENNEKOM, 12 Juli. Hedeumlddag om ruim 3 uur heeft in het Postkantoor alhier een roofoverval plaats gehad, die in Neder land gelukkig uniek kan worden genoemd. Het geval deed zich op klaarlichten dag voor en het vertoont gelijkenis met een Wild-West drama. Bij den kantoorhouder van het hulppost kantoor vervoegde zich omstreeks 3 uur een persoon, die voorgaf f 1000 te willen wisse len. Dreigend met een geladen revolver heeft hij zich van het neergetelde geld meester gemaakt en is daarmede er vandoor gegaan, tot aan de deur den ambtenaar met de revolver bedwingend. Achtervolgd door den kantoorhouder, ren de hij de straat op, sprong in een gereed staande auto en bedreigde den chauffeur. Toen deze daarop met een vluggen sprong den wagen verliet, greep hij zelf het stuur rad en verdween, op zijn achtervolger schie tend, pijlsnel in de richting van Heelsum. Later is hij door den Oosterbeekschen commissaris van politie gegrepen arrest gesteld. Bennekom in rep en roer Toen we om ruim vier uur in het anders zoo rustige Bennekom, aan de Veluwezoom gelegen, arriveerden, groepten talrijke per sonen in de omgeving van het hulppostkan toor samen. Het gebeurde was voor het kleine dorp een sensatie van ongekende grootte. Vele dolle verhalen deden de ronde en als er een auto stopte in de omgeving rende oud en jong er heen om te zien wie of wat er uit zou komen. De commissaris van politie te Ede, waar onder Bennekom ressorteert, liep glunder om het gebouw rond, want de booswicht was juist gegrepen en men had geconsta teerd, dat ook het £6ld terecht was. De kantoorhouder, de ongeveer 40-]arige heer M. J.Schaap, die het slachtoffer van dezen zeer brutaal opgezetten overval is ge worden, verklaarde zich bereid om ons het verhaal van het gebeurde te doen. Klein geld was geen bezwaar „Ik was", aldus vertelde de heer Sch., „in het kantoor bezig en had juist iemand ge holpen, toen om ruim drie uur een net ge kleed persoon binnen kwam, die mij vroeg of ik ook f 1000 kon wisselen. Daar ik echter geen groot geld in der vorm van bankbiljetten van f 100 had, vroaj. ik hem of het goed was, dat ik het bedrag in bankbiljetten van f25 wisselde „O, neen", luidde het prompte antwoord, „ik heb niets geen bezwaar tegen klein geld". „Nauwelijks had ik de twee pakjes van 20 bankbiljetten voor den dag ge haald en in het loket gelegd, om ze uit te tellen, of de man, die rustig naar z'n portefeuille zocht, greep het geld en hield een revolver op mij gericht. Onmiddellijk daarop liep hij achter waarts naar de deur en riep tegen mij „Kalm". Daarna verdween hij, de straat op. Ik trok direct de deur naast het loket, die als regel op slot is, open en rende hem ach terna, al roepend: „Houdt den dief, hij heeft f 1000 gestolen"." Tot zoover het verhaal van den heer Schaap. De dader heeft het plan, dat hij had uit gedacht, verder koelbloedig afgewerkt. Een goede 100 meter verder had hij, voor het café Bothof, midden in het dorp op een kruispunt gelegen, een auto besteld van de garage V. te Bennekom, waarvan hij den chauffeur had gezegd in .het café op hem te wachten. Hier had hij eohter pech. De chauf feur bevond zich niet in het café, doch in den wagen, zoodat de overvaller geen kans kreeg om er ongemerkt tusschen uit te gaan. Met den bestolen kantoorhouder op de hielen rende hij op de auto toe en schreeuw de tegen den chauffeur: „Vlug, rijden, die vent is gek", doch ook deze vlieger ging niet OP- De chauffeur gaf aan dit advies geen gehoor en wipte vlug den wagen uit. De dief, ook niet mis, zag nu de baan vrij, sprong achter het stuur, draaide den wagen die dwars op den weg voor het café stond, een kwart slag om en wilde wegrijden. In deze enkele seconden had evenwel ook de beroofde kantoorhouder den wagen bereikt, doch voor deze kans kreeg om de auto den weg af te snijden, trok de bestuurder opnieuw zijn revol ver en loste uit het geopende portier raam eenige sohoten in de richting van den heer Sch., gelukkig zonder hem te raken De wagen verdween daarop pijlsnel in de richting van Heelsum, dief in de richting Heelsum vertrokken was, met medeneming van f 1000 en een auto. Hier liet men over de zaak geen gras groeien. Direct toog de commissaris, de heer A. v. Batenburg, er met één van zijn ondergeschikten op ui» en hij wist na een zeer spannende achtervolging den man te vatten in de omgeving van Wageningen. 1 gegrepen De dief achtervolgd Het gebeurde had, zooals te verwachten as, in Bennekom groote opschudding ge bracht. Uit alle richtingen kwamen de om wonenden toegesneld en vliegensvlug werd overlegd wat gedaan moest woxden. De eigenaar van de garage de W„ die vlak tegenover het postkantoor gelegen is, belde onmiddellijk den politiecommissaris te Oosterbeek op en deelde hem mede, dat de Van deze aohtervolging deed de heer Van Batenburg ons het volgende verhaal: „Direct nadat ik door garage De W. was gewaarschuwd zijn we er met twee auto's op uitgegaan, in de richting van Heelsum en Bennekom. Op den afweg naar Bennekom gekomen troffen we de auto, waarvan ons nummer en merk was opgegeven, aan den kant van den weg aan. Omstanders deelden mede, dat daaruit juist een man was gegaan, gekleed in een regenjas, die iets had weg geworpen en zich vervolgens zeer snel in de richting van Heelsum had verwijderd. Er was geen twijfel, dat we hier met den he- roover te doen hadden. Vliegensvlug zijn we in de richting van Heelsum gereden en onderweg kwam ik op de gedachte eens even te informeeren of de dief misschien in de garage S. een nieuwe auto zou hebben gehuurd. Dit was inder daad zoo. Je kunt wel eens gelukkig wezen! Hij was juist in de richting van Renkum per auto met chauffeur vertrokken. Het was nu maar zaak hem zoo spoedig mogelijk in te halen Met een geweldige vaart zijn we door Renkum naar Wagenin gen gereden en vlak voor de kom, bij villa „Carpe-diëm" haalden we het „Opeltje", dat het opgegeven nummer droeg, in. Passeeren was slechts een oogenblik. De auto werd tot stilstand gedwongen en de dader kon direct zonder tegen stand worden gearresteerd. Het bleek te zijn de 25-jarige werklooze B., uit Wa geningen. Het geld was vrijwel nog geheel in zijn bezit. Hij had te Renkum één biljet van f25 gewisseld en daarmee den chauffeur betaald. Doordat deze het geld teruggaf en te Renkum het biljet van f25 weer terug ontvangen kon worden, zal de bestolen kantoorhouder het volle eigen bedrag weer terug ontvangen Bennekom een groot kantoor Wij vernemen, dat Bennekom een van Je grootste hulppostkantoren in Nederland is. Van dien omvang zijn er slechts vier in ons land. De heer Schaap stelde onmiddellijk na het gebeurde den directeur van het post kantoor te Wageningen, den heer -P a man, die het toezicht over Bennekom heeft, op de hoogte en deze waarschuwde direct andere superieuren. Ook de politie in de omgeving werd ge mobiliseerd. In Wageningen werd de ge- heele politiemacht direct aan het werk ge zet om den dader op te wachen, doch voor dat hij deze plaats kon bereiken, had de Oosterbeeksche commissaris hem reeds be reikt. Het is te vermoeden, dat B. dit drukke kantoor in het stille Bennekom heeft uitge kozen voor zijn overval, om weinig opzien te verwekken. Anderzijds zijn er enikele vol ledige misrekeningen in zijn opzet, waar door hij wel heel spoedig in handen van de politie moest vallen. In Bennekom en omgeving gaat, zooals begrijpelijk is, het gebeurde van mond tot mond. Traject MoskouOmsk in 7V2 uur afgelegd De vlieger naar Jakoetsk vertrokken De beschadiging van den staart van weinig beteekenis, De Amerikaansche aviateur Howard Hughes is met de „New-York World Fair" gister avond om 19.00 uur (G.M.T.) te Omsk geland. De vlieger was om 11.30 uur (G.M.T.) uit Moskou gestart, zoodat hij het 2300 kilo meter lange traject Moskou-Omsk in den tjjd van zeven-en-een-half uur heeft afgelegd. Als eerstvol gend doel staat thans Jakoetsk op het program. Daarop volgt Fair banks op Alaska. Uit Irkoetsk heeft Hughes in middels bericht ontvangen, dat het weer aanmerkelijk beter is gewor den dan tot nu toe het geval was. Hughes heeft per radio eenige mede- deelingen over zijn tocht gedaan. Boven Duitschland kon hij niet in rechte lijn vliegen, daar hij een door de Duitsche re geering voorgeschreven koers moest vol gen, die buiten de militaire zones omgaat. Bovendien moest hij op een hoogte vin minstens 3000 meter vliegen. Hughes steeg tot 5000 meter, maar verloor tijd door het bereiken van die hoogte. De vlieger achtte het mogelijk, dat hij met moeilijkheden te kampen zou krijgen bij verschillende berg ketens, voor hij de Bering-zce bereikt zou hebben, en ook daarna op weg naar Fair banks. Hij wist nog niet, of hij in één ruk van Fairbanks naar New-York zou vliegen. Doorloopende radioverbinding Op verzoek van de National Broadcas ting Company in New-York heeft de Duxt- sche Reichsrundfunkgesellschaft van 2 uur 30 tot 8 uur 7 een doorloopende telefoni sche verbinding onderhouden met het op vier duizend meter hoogte boven een dicht wolkendek vliegende toestel van den Ame- rikaanschen aviateur Howard Hughes. In dezen tijd heeft de Reichsrundfunkgesell schaft niet alleen vier uitzendingen voor de Amerikaansche radio verzorgd, doch ook den vlieger mededeelingen doen toe komen, welke voor het verloop en de vei ligheid van zijn vlucht van zeer groote be teekenis waren. Voor de uitzendingen werd gebruik ge maakt van vier Duitsche kortegolfzenders, die het vliegtuig, ook toen het door een zwaren sneeuw- en ijsstorm vloog, zonder onderbreking met het Haus des Rund- funks in verbinding hielden. Mr Hughes heeft bij het afbreken van de verbinding de Duitsche radio hartelijk voor haar medewerking bedankt en het perso neel van de radiozenders zijn kameraad schappelijke groeten doen toekomen. Het traject ParijsMoskou Volgens te New-York ontvangen berich ten heeft Hughes op zijn tocht Parijs- Moskou een gemiddelde snelheid gehaald 290 mijl per uur. Naar Jakoetsk gestart MOSKOU, 12 Juli. Howard Hughes is om 22.37 uur (G.M.T.) van Omsk ver trokken met bestemming Jakoetsk (af stand ca. 3600 K.M.). Het toestel van Hughes Het Lockheed-vliegtuig waarmede Ho ward Hughes zijn vlucht om de wereld maakt, is van het type L. 14, de Super Electra welke dit jaar ook aan de K.L.M.- vloot in de West en in Europa werd toege voegd. De K.N.I.L.M. vliegt op het oogen blik met dit vliegtuigtype tusschen Batavia en Sydney. Voor de oceaanvlucht had Hu ghes zijn Lockheed met sterkere motoren - uitgerust, t w. met Wright cyclone moto ren van het type G. 102, waarmede ook de Douglas D.C. 3 van de K.L.M. zijn voorzien. Deze motoren ontwikkelen in den start een vermogen van 1100 pk. elk. Hierdoor komt de snelheid van het vliegtuig hooger te lig gen dan in de standaarduitvoering. De Amerikaan vliegt blijkens de berichten lang niet op maximum snelheid. Vermoe delijk laat hij zijn motoren op 70 tot 75 van het vermogen draaien. De motoren drijven de vier Hamilton standard hydrolatic schroeven, waarmede ook de K.L.M.-haar nieuwste D.C 3 „de Kemphaan", bij wijze van proef, heeft uit gerust. Deze schroeven kunnen tijdens de vlucht zoodanig van stand veranderen, dat de luchtdruk er geen vat meer op heeft, zoodat de schroef in volle vlucht stilgezet kan worden, zonder dat dit eenig nadeel voor den motor op kan leveren. De Lockheed van Hughes was voorts nog uitgerust met extra benzinetanks, die wer den aangebracht in de vleugels en in de kajuit. De K.L.M. werktuigkundigen die van Schiphol naar Le Bourget werden gedi rigeerd om het toestel na te zien, be vonden alles uitstekend in orde. Vlieg tuig en motoren hadden zich in de vlucht over den oceaan voortreffelijk gehouden. Er was geen spoor te vinden dat er op wees dat de Lockheed ruim 16 uur achtereen in de lucht was ge weest. Mankement aan den staart Er werd alleen een geringe beschadiging geconstateerd aan de verbinding van het staartwiel met den staart. De staartvlak ken waren volkomen onbeschadigd, maar het toestel schijnt zwaar belast als het was voor den sprong over den oceaan in den start van New-York met het staart wiel een opstakel licht geraakt te hebben. Een en ander is in onderling overleg op Le Bourget voorloopig in orde gebracht. Bij een voorzichtige landing hoeft de vlie ger geen noemenswaardigen last te onder vinden van het beschadigde staartwiel. De vlucht van Hughes is daarom ook voor de Nederlandsche luchtvaart van be lang, omdat men hetzelfde materieel, de zelfde motoren, schroeven e.d., ook bij de K.L.M.-vloot aantreft. Een en ander kan men dus uit het ver loop van deze vlucht toetsen aan de erva ring welke men met de Lockheed bij de K.L.M. heeft. „Alles gaat goed" De Amerikaansche vlieger Hughes heeft in een radiogram medegedeeld, dat aan boox*d alles goed gaat en dat de gemiddel de snelheid 336 K.M. per uur bedraagt. De vertegenwoordiger van Hughes te New-York deelt mede, dat het vliegtuig vannacht om twaalf uur 42 (Engelsche tijd) boven Novosibirsk vloog, dat gelegen is op 640 K.M. ten oosten van Omsk. De haven uit De visschersvloot naar zee Wachtensmoede! Dat kon men van de visschers zeggen. Daarom volgden zij thans het parool op, dat de Centrale Bond gaf om de voorstellen der reeders te aan den, terwijl ze bij een vorige gelegenheid hadden geweigerd het advies aan te men. Aan de staking moest een einde komen, wilde men het bedrijf niet ver woesten. Vandaar de groote ontspanning nu men zonder vrees voor molest naar boord kon gaan. Veel was daar, vooral in Vlaardingen, niet te doen. Op Scheveningen ging het niet zoo vlot Daar viel meer aan de sche pen op te knappen. Toch liep alles vlug vlot van stapel en konden er gistermiddag al zeven schepen uit de Scheveningsche haven vertrekken. Vanmorgen, tusschen 3 en 4 ging er weer een contingent en heden middag gaat een derde ploeg. Uit Vlaardingen waren er Maandag reeds elf vertrokken en gister zeven. Alle schepen mogen nu tegelijkertijd naar zee gaan; dus gaat het in snel tempo. Natuurlijk was er aan de havens zeer groote belangstelling. Te Scheveningen was de Rijksbemiddelaar prof. Josephu: Jitta zelfs aanwezig. En vele familieleden der visschers woonden het uitvaren bij. Het spreekt vanzelf, dat de opluchting groot is, nu de spanning week. Zoo spoedig het kan zal er haring binnengebracht wor den. Iedereen zit er op te wachten. Niet alleen de consument; ook de vischhan- delaren, die geen nering hadden; ook de reeders en handelaars, die hun afzetgebied reeds zagen verloopen; en ook de midden stand, die vooral in de visschersplaatsen al danig in de knel kwam. De visschersvloot is naar zee De „Karimata" weer vertrokken TERSCHELLING, 13 Juli. Vanmorgen om negen uixr is de „Karimata." weer naar het wrak van de „Lutine" vertrokken. Vanmor gen in de vroegte werden de laatste voorbe reidingen getroffen en vegen negen uur was de slecip op weg naar het wrak. Het weer is goed. Er waait een lichte wes telijke tot noordwestelijke wind. Men hoopt nog vandaag weer met het bag geren te kunnen beginnen. Het euvel der z.g.n. schijnakten Wijziging van Burg. Wetboek en Faillissementswet Wetsontwerp ingediend Ingediend is een wetsontwerp tot aan vulling van artikel 667 van het Burger lijk Wetboek en Wijziging van de arti kelen 43 en 45 der Faillissementswet. Het ontwerp heeft ten doel de bestrij ding van het envel der zoogenaamde „schijnakten". Onder „schijnakte" wordt in dit verband verstaan een akte, waarbij iemand fingeert zijn roerende goederen, die hij overigens, als houder voor den verkrijger, onder zioh houdt een ander „constitute possessorio" ia eigendom te hebben overgedragen, ten einde deze goederen aldus te onttrekken aan smeene verhaalsrecht, dat zijn schuld eischers, krachtens artikel 1177 W. B., daar op hebben. Destijds heeft de ambtsvoorganger van den Minister van Justitie over deze aangelegen heid het advies ingewonnen van de Staats commissie Limburg. Het voorstel, dat de Commissie-Limburg ter oplossing van het vraagstuk der schijn akten heeft gedaan, heeft minister Goseling in het wetsontwerp overgenomen. Voorgesteld wordt aan art. 667 Buig. Wetboek een derde lid toe te voegen waar door paal en perk wordt gesteld aan het euvel der z.gsn. sohijnakten. Geenszins is het de bedoeling om tal van bonafide leve ringen coostituto possessorio te voorkomen. Het vormvereischte, dat overeenkomstig het advies der commissie-Limburg voor de levering constitute possessorio wordt voor gesteld, bestaat hierin, dat voor derzelver rechtsgeldigheid geëischt wordt, dat partijen haar wil lot levering en dus tot eigendoms overdracht bij authentieke akte verklaren Van dezen eisch is een aanzienlijke pre ventieve werking te verwachten: Wie een schijnakte wil maken, zal dit niet zoo licht doen. wanneer hij daartoe de hulp van een notaris moet inroepen. Voorts heeft de minister van de commissie- Limburg overgenomen het voorstel om aar artikel 43 Faillissementswet nog een num mer toe te voegen, waarin het vermoeden wordt uitgesproken, dat de in art 42 bedoel de wetenschap bij beide partijen bestaat inge val van overdracht van roerende goederen met voorbehoud van feitelijk bezit door den vervreemder. Aldus maakt de wetgever het den schul denaar, die zijn sohuldeischer of zijn cura tor een schijnakte voorhoudt, niet gemak kelijk. De bewijslast drukt dan op den de biteur, die zal hebben waar te maken, dat geproduceerde akte geen schijnakte is. Ten slotte wordt voorgesteld om in de ar tikelen 43 en 45 Faillissementswet genoem den termijn van 40 dagen tot 90 dagen te verlengen. Ook afgezien van het vraagstuk der sohijnakten, vindt men een termijn van 40 dagen in de praktijk algemeen te kort, mede omdat het voorkomt, dat Faillisse mentsaanvragen door de rechtbank eenigen tijd worden aangehouden, voordat zij daar op haar beschikking geeft. Nu bedoelde termijn van 40 dagen tot 90 dagen verlengd is, kan art. 45, lid 2, der Faillissementswet gevoeglijk vervallen. Een baby jodium ingegeven Droevige vergissing te Loosduinen LOOSDUINEN, 13 Juli. Mevrouw L„ wo nende in de Viandenstraat, wilde haar doch tertje van 9 maanden een hoestdranlcje in geven. Tot ontsteltenis van de moeder bleek dat zij haar kind in plaats van een hoestdrankje jodium had laten slikken. Dr Veenhuizen, die terstond ontboden werd, liet de arme kleine naar het Juljana-kinderziekenhuis te Den Haag vervoeren. De toestand yam het kindje Is emstlgj A. W. ROELOFS SCHORTEN INDUSTRIE GEMERT Het betere genre schort Kleurecht Waschechl Bij alle goede manufacturenzaken VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Een „Wild-West-scène" speelde zich af te Bennekom. Dr Euwe is schaakkampioen van Ne derland geworden. Te Tilburg is een banklooper van 3600 gulden beroofd. Het tegoed der inleggers bij de Rijks* postspaarbank is tot boven de 600 mil- lioen gestegen. De Vrije Universiteitsdagen te Assen. Te Amersfoort vergaderde de Bond van Chr, Geref. Mannenvereenigingen. De vliegtocht van Hughes rond de we reld heeft tot dusver een zeer vlot verloop» Bij een bombardement van Woe Tsjang is een Amerikaansche missieschool ver nield. Cartagena werd door Franco's lucht macht gebombardeerd AMSTEL-HOTEL AMSTERDAM KAMERS ZONDER BAD vanaf f 4L— KAMER MET BAD vanaf 5^0 Uitgebreid Hollandsch Ontbijt Roeiboot omgeslagen Jongeman jammerlijk verdronken SCHELLINGWOUDE, 12 Juli. Vanmid dag is een schippersknecht, die naar de Oranjesluizen roeide en niet bemerkte, dat de spuiikolk open stond, met zijn. boot in de zuiging terecht gekomen. De boot sloeg om, waardoor de jongen in het water terecht kwam en verdronk» Het slachtofer is de 18-jarige B. Olijve, die gedurende een half jaar bij schipper TL Goedhart aan boord was als leerling-schip- persknecht. Olijve was afkomstig uit Kin* derzorg uit de stichting Neerbosch. De schipper was 's ochtends met zijn ge zin aan wal gegaan, na den knecht gezegd te hebben aan boord te blijven. Deze heeft zich hieraan echter niet gestoord, met het gevolg, dat hij met de roeiboot in de zui ging raakte en verdronk. Den geheelen middag is politie en sluis- personeel bezig geweest met dreggen. Eerst omstreeks zes uur heeft men het lijk opge haald. Het is met de politieboot naar Am sterdam vervoerd. PLOTSELINGE DOOD IN DE RIJKSWERKVERSCHAFFING OUDERKERK A. D. IJSEL, 13 Juli. Gister middag omstreeks 4 uur is in de Rijkswerk- verschaffing in „De Spreeuwenhoek" alhier de 37-jarige tewerkgestelde arbeider Slobbe uit Moordrecht, die een kruiwagen grond voortduwde, plotseling in elkaar gezakt. Dr. L. G. van Omme, die het eerst arri veerde, evenals dr. W. Marsman, die even later aankwam, kon slechts den dood con- statecren. Het lijk werd voorloopig in het voorma lige koetshuis van den heer A. Mijnlieff on dergebracht en later op den dag naar Moor drecht overgebracht. Na twee maanden van staking is gisteren het eerste gedeelte van de haringvloot te Scheveningen uitgevaren. Het afscheid van moeder en zusje.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1