$ifcuw £riJtsdjr (ümirnnt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken f— De spanning rond het goud! Christelijk-Historischen en Anti-Revolutionairen ÜHjonromentsprtjs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j ct. NO. 6434 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 MAANDAG 4 JUL11938 19e Jaargang '3bbtrtentieprij?cn: Van I tot 5 regels Elke regel meer 022'b ngezonden MededeeUngei» van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer 0.45 Voor fiet bevragen aan 'I bureat» wordt berekend(MO VEILIGHEID IN HET BEDRIJF Eenige weken geleden is in Amsterdam een Nationaal Veiligheidscongres gehou den, waarvan de Risico-Bank thans eer uitvoerig verslag geeft. Twee deskundige inleiders hebben gesproken over wat werk gevers en werknemers, zoowel in oorlogs tijd als in normale omstandigheden kunnen doen ter bevordering van de veiligheid hun ondernemingen. Wat het eerste betreft is de bescherming tegen luchtgevaar vooral taak der over heid; op werkgevers en arbeiders rust ech ter de plicht om de genomen maatregelen zoo nauwkeurig mogelijk effectief te malcox cn de voorschriften gewetensvol op te vol gen. Helaas meende de eerste spreker tc weten, dat werknemers vaak met tegen zin gebruik maken van maskers, veilig- heldskleeding, brillen enz. Indien dit juist is, dan dient in dit opzicht een stevige pro paganda te worden gevoerd en mogen werkgevers niet nalaten hun personeel tel kens weer op de noodzakelijkheid van hei gebruik der beschermingsmiddelen ti Wijzen. Bij het tweede vraagstuk, de voorkoming yan ongevallen in normale tijden, spreekt de Minister van Sociale Zaken wel een \voord mee, maar hier blijft veel aan hei particulier initiatief overgelaten. Van beteekenis is te weten, dat overeen komstig de Veiligheidswet 1934 binnenkovt Vfiligheidscommissies kunnen worden er- kond of ingesteld; maar het komt toch vooral op bedrijfsleiders en personeel aan En zeer terecht merkte een der inleiders op, dat op geen gebied de belangen van werkgevers en werknemers zóó parallel loopen als op dat van het bevorderen van de veiligheid. Wat baat het of de werkgever, hetzij uit pïgen beweging, hetzij daartoe door over heidsvoorschriften verplicht, de noodige veiligheidsmaatregelen neemt, wanneer tic arbeiders er onverschillig tegenover staan? ^Bevordering der veiligheid in fabrieken en werkplaatsen is niet alleen een zaak van technische inrichting, maar ook cn vooral een zaak van geestelijke wakker heid"; zoo luidde naar waarheid één der stellingen. Helaas, het moet erkend, 'dat aan die wakkerheid, aan het saamhoorigheids- g.woel dikwijls nog heel wat ontbreekt. De solidariteit der arbeiders moet ook blijken uit de zorg, welke men voor elkanders veiligheid toont. Dan handelt men over eenkomstig het apostolisch vermaan: Eeo iegelijk zie niet alleen op het zijne, maar pok op wat van den ander is. Dan is men elkander tot een hand en een voetj H.M. de Koningin in Zwitserland aangekomen BAZEL, 3 Juli. Hedenmorgen is H M. de Koningin met haar gevolg op doorreis naar Luzern in Bazel aan gekomen. H. M. werd aan het station verwelkomd door den Nederland- schen consul, H a e s s i g en zijn yrouw. Het gezelschap ontbeet aan het sta tionsbuffet en zette vervolgens met de eigen auto's de reis naar Luzern voort, ^Vordt de „Gooische tram'* opgeheven De Gooieche stoomtram, die voor het weg verkeer tusschen het Gooi en de hoofdstad zooveel gevaren oplevert, schijnt thans in derdaad op het punt van te verdwijnen. De directeur der maatschappij, de heer F. M. Augustijn, moet in de aandeelhouders vergadering hébben meegedeeld, dat door de regeering druk wordt uitgeoefend om de trams door autobussen te vervangen. Ver moedelijk zullen dus binnen afzienibaren tijd de trams voor moderner vervoermidde len moeten plaats maken, Nederlandsche Spoorwegen Dalende ontvangsten Ontvangsten van de Nederlandsche Spoor wegen bedragen over de maand Mei 1938: reizigers en bagage f 4.342.985.88, brief- en pakketpost f 220.000, goederen en levende dieren f 3.329.295.75, diversen f 53.115.57; to taal f 7.945.397.20. De algeheele ontvangsten 6inds 1 Januari zijn 1938 f 38.048.484.89, 1937 f 40.331.618.54; gemiddeld aantal kilometers in exploitatie .van 1 Januari af 1938 3361, 1937 3408; dus ontvangsten per dagkilometer resp. f 74.97, f 78.37. PEELSTAKING TEN EINDE VENLO, 2 Juli. In een heden in de open lucht gehouden bijeenkomst hebben de sta kers op voorstel van hun leiders besloten, om met ingang van heden onder protest hot ontginningswerk in de Peel te hervatten De wilde staking, waarbij ongeveer 200 werkloozen uit Venlo betrokken waren, heeft dus ongeveer een week geduurd. HET PROCES TEGEN Ir v. d. LAAKEN BATAVIA, 4 Juli (Aneta) Morgenochtend maakt -ae raad van justitie een aanvang met de zaak tegen den gewezen algemeenen orga nisatieleider van de N.S.B. in Nederlandsdh Indië, Ir van der Laaken, die zich in het openbaar van ongevyensahte politieke uitla tingen heeft bediend, Twee verkeers ongevallen Op den snelweg Den Haag- Amsterdam Belgisch automobilist raakt zijn stuur kwijt Auto uit Den Haag rijdt op een autobus Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur is op het pas opengestelde gedeelte van den autoweg Den HaagAmsterdam, een ernstig onge luk gebeurd. Ter hoogte van den Lisserweg te Lisse passeerde een Belgische auto, ko mende uit de richting Den Haag, een auto bus Deze auto werd bestuurd door den heer D. S., uit Antwerpen; in den wagen zaten verder de echtgenoote van den heer S., zijn dochter met verloofde en een neef. Onmiddellijk na het passeeren van de autobus haalde de heer S. naar rechts uit, doch daarbij verloor hij de macht over het De wagen vloog over den reohterberm van den weg, den dijk af en kwam terecht m een sloot. Hierbij raakte hij nog een motor rijder, die zich daar ter plaatse op den weg bevond en wiens motorrijwiel zwaar bescha digd werd. De inzittenden van de auto werden niet zonder moeite uit den totaal vernielden wagen gehaald. De heeren bleken ernstig gewond te zijn; een der dames had enkele lichte kwetsuren opgeloopen en de andere dame is met den schrik vrijgekomen. De motorrijder had een gebroken pols. De automobilisten zijn in het Burgerzie kenhuis te Amsterdam ter verpleging opge nomen; twee hunner hadden armbreuken, de bestuurder een ernstige hoofdwond. Het tweede ongeval In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft zich op denzelfden autoweg een nieu we ernstige aanrijding voorgedaan. Tegen 2 uur is een auto, komende uit de richting Den Haag en bestuurd door den heer Rouhard, op het viaduct over den Schipholweg op een daar stilstaande auto bus gereden. De botsing geschiedde met zulk een kracht, dat de aanrijdende auto onge veer twee meter terugsprong Gezien den toestand, waarin deze wagen na de aanrij ding verkeerde, mag het nog een wonder heeten. dat bij dit ongeluk geen dooden zijn te betreuren. De bestuurder was er nog het ergst aan toe; hij was géheel met bloed overdekt en klaagde over inwendige pijnen. Van twee dames, die zich eveneens in den wagen bevonden, werd de eene aan het been gewond, de andere kwam er met eenige ont vellingen af. Dr Katte uit Badhoevedorp verleende de eerste hulp. De heer Rouhard, die met een snelheid van 60 h 70 km zou hebben gereden, ver klaarde de autobus, die wegens een panne aan den kant van den weg stond, pas op 't allerlaatste oogenblik te hebben gezien, daar het achterlicht niet brandde. Dit werd ech ter door den chauffeur van de autobus ten stelligste ontkend. Zeker is, dat zelfs n aanrijding het achterlioht brandde. Het duurde geruimen tijd voor politie en geneeskundige hulp ter plaatse waren. Men had namelijk eerst de politie te Amsterdam gewaarschuwd, terwijl van gebeurtenissen op dit deel van den weg de politie te Hoofd dorp moet worden verwittigd, Een spionnage-centrum in Amsterdam? Waarschuwing in de Duitsche pers In de Berlijnsche bladen is volgens „United Press" een waarschuwing gepubliceerd te gen de „activiteit van buitenlandsche spion- nage-agenten". Beweerd wordt, dat door een „zekere mogendheid in West-Europa" pogin gen worden ondernomen om in Duitschland spionnage-agenten aan te werven. Men plaatst nl. advertenties in de bladen, waar bij medewerkers worden gevraagd voor een neutraal periodiek in het buitenland. Volgens de Duitsche bladen hébben deze advertenties ten doel, werkloozen en perso nen, die zich niet van hun verantwoorde lijkheid bewust zijn, in de val te laten loo pen. Wanneer de gegadigden schrijven aan het bureau, dat, aldus de Duitsche bladen, te Amsterdam gevestigd is, krijgen zij opdracht, materiaal te verschaffen, dat ver band houdt met de landsverdediging. De namen worden genoemd van twee personen te Parijs, doch de identiteit van de betrokken .jfouitonlandsche mogendheid" wordt niet onthuld. De bladen waarschuwen er voor, dat de Duitsche wet verraad met den dood straf of zware gevangenisstraffen vonnist. Ernstig motor-ongeluk te Nieuwer Amstel 21-Jarig meisje gedood AMSTELVEEN, 2 Juli. Dp dien Handweg te Nieuwer-Amstel is vanmiddag te circa half 6 een ernstig motorongeluk gebeurd. Een 21-jarig meisje, dat op de duo van een motor zat, is hiervan het slachtoffer gé wordén. Een motorrijder, de heer J. dien H. uit Middel harnis, wil die ter plaatse een autobus passeeren, juist op het moment, dat van de andere zijde een bakfiets nader de. Hierdoor verioor hij de macht over het stuur. De motor slingerde tegen het voorste gedeelte van de autobus aan, ten gevolge waarvan de verloofde van dien motorrijder, mej. Mey uit Nieuwer-Amstel, die op de duo zat, van den motor viel. Zij werd door de autobus overreden en op slag gedood. De motorrijder kreeg geen letsel. Een deputatie van de KonMilitaire Kapel heeft Zaterdag een groote bloemenmand aan den kapelmeester Kapitein Walther Boer aangeboden, als huldeblijk in ver band met zijn promotie tot doctor in de letteren en wijsbegeerte aan de Universi teit te Utrecht. De sergeant-majoor B. J. M. Tissen, het oudste lid der Kern. Militaire Kapel, biedt het huldeblijk aan. ^yaarom wacht U op het goud, dat de Karimata nog op moet halen, als de Edelachtbaar Sigarenfabrieken hun vermaard merk Goudstaafjes reeds leveren in doosjes van 10 stuks a 30 cents. De Australië-lijn geopend BATAVIA, 4 Juli (Aneta). Talloozen wa ren gisteren op het heete middaguur naar Tjililitan getrokken om getuige te zijn van het vertrek van het eerste toestel in den ge- regelden dienst op Australië, de PK—AFM. Chr.-Hist. Landdag te Goes Prof. De Savornin Lohman over de schoolkwestie te Aalburg Zaterdagmiddag werd onder leiding van Ds P. J. S t e i n z uit Goes, in het Schut tershof te Goes een goed bezochte landdag uitgaande van den Karnerkring Middelburg, der Chr. Hist. Unie. gehouden. Na een inleidend woord van den Voorzit ter sprak mevr. Buy sK1 e y n uit Biltho- ven, over „Stuwkracht en afhankelijkheid". Spr wees er met nadruk op en bevestig de dit door haar persoonlijke ervaring dat het politiek leven thuis moet beginnen. Daar moet eenheid en liefde zijn. Dan kan er onder de stuwkracht van Boven gewerkt worden naar buiten. Men kan geen goed partijlid zijn als men geen goed gezinslid is. Eiken dag moet men beginnen met gebed en Schriftlezing. Ons leven moeten wij stel len onder Gods leiding. Wie dat thuis kan, kan het ook in kerkeraad en gemeenteraad. Wij moeten eerlijk en rein zijn in het huwe lijk, in het gezin, in zaken en in de politiek. Onze politiek moet aan de liefde onderge schikt worden gemaakt De heer A. Fortgens, voorzitter van de Federatie van Chr. Hist. Jongerengroepen, voerde het woord over „Wij, jongeren, en de problemen en stroomingen der hedendaag- sdhe maatschappij". Spr. teekende vooral de reactie op het individualisme het socialis- ne en het fascisme Al zijn er teekenen ran wijziging toch blijven wij op onze hoede tegenover het socialisme. Het fascisme ver werpen wij met zijn totalen staat, dictatuur en rassenverheerlijking. Spr. waarschuwde vooral de jongeren zich niet te laten mee slepen door allerlei holle leuzen. Van de vele problemen van onzen tijd moeten wij hij het licht van Gods Woord studie maken. Laatste spreker was prof. mr B. C. .Ie avornin Lohman, lid van de Eerste Kamer. In een tijd als deze, waarin wel ge vraagd wordt of Christelijke politiek moge lijk is. acht spr. het noodig Art. 1 van het Chr. Hist. Program van Beginselen voorop te stellen. Spr. komt op tegen de stelling als zou de H Schrift geen Beginselen voir het staatkundig leven geven. Wil men weten wat de waarde van beginselprograms is, laat men dan lezen wat Groen van Prinsto- rer en Lohman hierover hebben geschreven. Naar aanleiding van de pas versche nen brochure van mr Schokking over de verhouding tusschen Anti-Rev. en Chr.-Hist erkent spr., dat er verschil- Prof. Mr B. C. de Savornin Lohman len zijn. Hij wil die niet -verdoezelen. Maar beide staan op denzelfden grond slag. Het verschil is meer een verschil in methode en aanpak. A.R. en GH. hebben elkaar in dezen bangeii tijd zoo noodig. Laat de een zich niet tegenover den ander verheffen, maar laat liever de een in ootmoedigheid den ander uit- nemender achten dan zichzelf Op de wijze als in de broohure-Schokking moet deze teere zaak worden besproken. Laten we elkander niet verketteren, maar liever streven naar samenwerking. Daarna handelde spr. over de landsver dediging. Krachtig kwam spr. op tegen de redeneering, dat de Regeering als het maar voor defensie is, geen financieele bezwaren ziet. Er geschiedt op dit gebied zeker niet te veel. Ja, zelfs als we zien naar anderen, eer te weinig. We hebben veel te lang gesla pen op het kussen van den Volkenbond, Als we altijd onzen plicht hadden gedaan, zou den we nu minder hebben in te halen. Betreffende de werkloozenzorg bracht spr. hulde aan den Minister-President dr Colijn voor de wijze, waarop hij de sprekers over de werkloozenzorg in de Tweede Kamer be antwoord heeft. Afkeurenswaardig is de sug gestie, dat de Regeering de werkloosheid kan opheffen als ze maar wil. De Regeering is er ten volle in geslaagd tegenover de Kamer en het volk haar politiek op dit punt te verdedigen. Het is geen Christelijke politiek om de werkloosheid zóó te bestrij den, dat er geen financieele ruïne ontstaat We moeten ook hierin de Regeering steu nen en opbouwende critiek leveren. Als de Christenen in Nederland hun plicht: verstaan, dan hebben zij, die ons constitutioneel bestel willen ondermijnen geen kans. Maar dan moeten wij de Chr. politiek niet problematiek gaan stellen. De schoolkwestie te Aalburg In dit verband weidde spr. uit over de schoolkwestie te Aalburg. Toen spr. vóór 14 dagien op een landdag te Breda sprak, heeft na afloop een inwoner van Wijk en Aalburg een hartstochtelijk protest doen hooren tegen de oprichting van de bijz. school aldaar, en den burgemeester en den predikant ter plaatse fel aangevallen. Dat verhaal is de geheele pers doorgegaan en is min of meer een cause celèbre geworden. Op dat oogenblik kon spr. zich uiteraard niet uiten, over een zaak die voor hem geheel nieuw was. Ook thans nu spr. zich eenigszins op de hoogte heeft gesteld, zal hij niet in bijzonderheden treden. Veel beter is het de uitspraak der Kroon, den Raad van State gehoord, af te wachten. Maar spr. meent tegenover de autoriteiten die hij noemde thans verplicht te zijn, nu zich de gelegenheid daartoe voordoet, uiting te geven aan zijn weloverwogen overtuiging, dat de voorstelling door ge noemden opposant gegeven, om het <seer zacht uit te drukken, een zeer eenzijdig karakter draagt. Zoo is b.v. het aantal hin deren op de bijz. school 71, dat op de open bare school 35, terwijl de spreker had medegedeeld 50 50. Ook heeft bedoelde persoon thans ver klaard geen brief van den predikant ter plaatse ontvangen te hebben- Eer is teer, ook van de mannen die zich in geweten verplicht achten een bijz. school op te richten, en het is hoogst onbillijk, op een mededeeling, die op het moment dat zij werd gedaan, niet kon worden tegen gesproken afgaande, zoo maar te onderstel len, dat in strijd met de wet of met de be hoorlijkheid is gehandeld. Spr. hoopt dat de pers ook aan deze opmerkingen de aan dacht zal schenken, die zij aan het protest van den Wijkschen opposant heeft gewijd. Nadat spr. nog had gewezen op den zegen van het Chr. Onderwijs en op het ve'e dat ons volk aan de Chr. sociale actie heeft te danken, wekte hij de aanwezigen op niet te versagen ondanks den teleurstellenden verkiezingsuitslag. asciirift der redacti-e Wij mogen aan dit verslas: toevoegvn, c t wij onmiddellijk en met zakelijke gegevens de kwestie in Aalburg tot de juiste propor ties hebben teruggebracht; d.w.z. van hrt protest tegen autoriteiten en schoolbestuur bleef niets over. UIT DE HARINGVISSCHERIJ De reedersvereeniging over de arbeidstoestanden Van de zijde der Reedersvereeniging voor de Nederlandsche haringvisscherij wordt ons medegedeeld, dat in de Za terdagmiddag gehouden buitengewone algemeene ledenvergadering van deze vereeniging met algemeene stemmen besloten is, het binnenliggen tusschen twee reizen tijdens de zoutharingvis- scherij voor Scheveningen en Vlaardin gen te bepalen op 60 uur in welk geval de bemanning verplicht is, het schip te laden en te lossen en op 48 uur, in welk geval de reederij de vleet laat lossen en laden en de ledige tonnen aan boord laat brengen, In Scheveningen zullen de bemanningen onmiddellijk na binnenkomst twee uur vrij hebben ter begroeting van him familieleden. Buiten de reeds gedane toezeggingen heeft de Reedersvereeniging een tegemoetkomen de houding aangenomen ten aanzien van verlangens met betrekking tot het uitvaren bij nacht en ontij voor zoover zulks niet af hangt van een getijhaven. De Vlaardingsohe stoombootreederijen heb ben zich bereid verklaard het matrozendeel op de stoomschepen te brengen op 1.65 pet, In de reedersvergadering is er de aan dacht op gevestigd, dat de Centrale bond van transportarbeiders van Vlaardin- gen geen eischen stelt ten aanzien van vrijen tijd direct na het binnenkomen van de haringschepen, doch voor Sche veningen als uiterste minimum 6 uur vrijen tijd eischt direct na binnenkomst in de Scheveningsche haven, terwijl ge noemde directe vrije tijd in vele geval len 12 en meer uren bedraagt. Uit alles blijkt, aldus werd ter vergade ring opgemerkt, dat de opvattingen omt le arbeidstoestanden in de verschillende scheraplaats^n ongelijk zijn. Bij c.ao. wordt zooveel mogelijk getracht daarin eenheid te brengen, waarbij voorop moet staan, dat de uitoefening van het bedrijf mogelijk ge maakt moet kunnen worden. Wat de Rijksbemiddelaar voorstelde In de vergadering van de Scheveningsche visschers is Zaterdagmorgen meegedeeld, dat de Rijksbemiddelaar een oplossing van het conflict had ontworpen in dezen zin, dat onmiddellijk na binnenkomst de visschers een zeker aantal uren, verband houdend met het uur van binnenkomst, vrij zouden zijn. Daarna zouden ze de haring lossen, omver volgens weer een langere periode vrij te zijn. In hun communiqué spreken de reeders van twee uur vrij, terwijl de stakende vis schers voor Scheveningen 6 uur als mini, mum vragen. Als de Rijksbemiddelaar nu 3 uren voorgesteld heeft, waarop we Zater dag doelden, is eb op dit punt dus nog strijd over 3 uren vrij De leiders van den modernen Bond heb ben een en ander voor hun leden uiteenge zet. Hun beleid werd door de aanwezigen goedgekeurd, Een auto rijdt te water Inzittenden door handreiking bevrijd In den nacht van Zaterdag op Zondag is op de Nassaukade te Amsterdam bij de brug over de Hugo de Grootkade, een luxe huurauto uit Den Helder, waarin twee be woners uit Den Helder met hun twee echt- genooten gezeten waren, tengevolge van de gladheid van het natte asphalt in het water tereoht gekomen. De auto bleef met den bovenkant boven het water uitsteken zoo dat de rter inzittenden onmiddellijk nadat hulp was toegeschoten door de portierramen konden klimmen en door handreiking op den wal konden worden gebracht. EEN WRAK GELICHT VLI^SlNGF.N 2 Juli. Vanmiddag is he1 op 26 Juni op het Noltehoofd gestrande motorzeiljacht „Walga" door een drijvende bok gelicht en te Vlissingen binnengebracht. De toestand van het vaartuig was van dien aard, dat het slechts als wrak kan worden beschouwd VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE blade Het autoverkeer eischt weer slacht offers. De reeders over het conflict in de ha-! ringvisscherij. Ter nagedachtenis van den dichter P« A. de Genestet is een gedenkteeken ont« huid. De havenstad Swatau telt 1600 doodeit en gewonden, tengevolge van herhaalde Japansche bombardementen. Franco-kruiser brengt Russisch" tanlw schip op. Gouwleider Biirckeï zendt nazi-commis-* sarissen wegens corruptie naar concem tratiekamp. iS% BLOM W BANDEN ROTTERDAM DEN HAAG TEL 28000 TEL. 770038 BATES PAPIEREN ZAKKEN Ook voor Uw product I Vraagt Inlichtingen bij: BATES CEPRO ZAKKEN MU. N.V* MAASTRICHT - Franschen Singel 60 Telefoon 4497 OM HET BEHOUD VAN SCHIPHOL Duizenden Amsterdammers betoogen Zaterdagmiddag hebben op Sdhiphol omstreeks tienduizend Amsterdammers een betooging gehouden voor het voort bestaan van dit vliegveld als groote internationale luchthaven. Gelijk men weet heeft de regeering het voornemen, een nieuw en meer centraal gelegen vliegveld te stichten, waarop het geheele Nederland aandoende internationale luchtverkeer zal kunnen worden gecon centreerd, De voorzitter van het comité „S.O.S.-Schip- hol" dat deze demonstratie op touw zette, de heer B. van V1 ij me n, heeft omstreeks vier uur het doel van deze betooging uiteen gezet, waarna hij het woord verleende aart den heer MrG. Kropman, wethouder van! Amsterdam. In een toespraak verklaarde deze, dat de Amsterdammers met deze bij eenkomst geen protestuiting bedoelden, doch1 een uiting van gehechtheid aan hun stad en aan een der sieraden daarvan. Vervolgens was het woord aan den voor zitter der Kamer van Koophandel den heer Gottfr. H. Crone, die erop wees, dat Am. sterdam en Schiphol elkander niet kunnen: ontberen, en dat voor den verderen groei van het luchtverkeer een vergrooting van den afstand naar de hoofdstad noodlottig zou zijn. Verder werd het woord nog gevoerd dopr den heer A. F. Bronsing, directeur der Stoomvaartmij „Nederland" en door den Tragische verdrinkingsgevaiien BROEK OP LANGENDIJK, 2 Juli. VaiS- middag omstreeks half zes is het 1-jarig dochtertje van Ds J. H. Donner, Geref. predikant alhier, in een onbewaakt oogen blik bij de pastorie te water geraakt en ver dronken. Een half uur lang is getracht door kunst matige ademhaling de levensgeesten op te wekken, doch dit mocht niet baten. EEFDE, 2 Juli. Vanmiddag is het bijna 2-jarig dochtertje van dien smid H. W. ter. H ogt bij het spelen in die Harfsensohe heek Harfsien geraakt en verdronken. Toegepaste kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Officieele Berichten CONSULAIRE DIENST Aon den beer O. Drewltz ia eervol ontslag verleend uit lijn betrekking: van oonsul-gene- raal der Nederlanden te Danzig en als consul den persoonlijken titel van consul-generaal J. J. Bla telegraaf- en telefoonkant te Den Haag e den referendaris 2« kl. P.T.T. E. F 1 i e k, direc- van het post- en telegraafkantoor te Kerk» ls eervol ontslag verleend. Pijp Tabak

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1