Jlieutue geitecift (Courant N Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken I V atjoniununtsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 235 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j ct. No. 6431 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 DONDERDAG 30 JUNI 1938 19e Jaargang Siftertentieprinctt: Van 1 tot 5 regels 1.177* Elke regel meer<X22'/i Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels230 Elke regel meer0.45 Voor bet bevragen aan 't bureau wordt berekend 0.10 OPVALLENDE RESERVE De voorzitter van de S.D.A.P. vertoe Spanje; natuurlijk niet bij Franco, i bij de geestverwante partij. Waartoe dit bezoek dient, is ons tot heden uit de roode pers niet duidelijk geworden. En deze schijnt het zelf ook niet al te goed te we ten, want zij vermeldt nadrukkelijk, dat zij een bericht over een onderhoud tusschen den heer Vorrink en den Spaanschen Minister van Buitenlandsche Zaken, iVayo, aan het Spaansche Persagentschap ontleent. Ja, zij gaat nog verder en zegt, dat zij de verklaring, welke de voorzitter van de S.D.A.P. zou afgelegd hebben, geheel voor de verantwoordelijkheid van het Spaansche persbureau laat. Waarom deze opvallende reserve' gens dit persagentschap luidde de verkla ring, dat de Hollandsche sociaal-deinocra ten het republikeinsche Spanje van harte de eindoverwinning toewenschen. Zij zul len de Spaansche strijders en arbeiders helpen met alle krachten, waarover een klein volk beschikt. Zij zenden eetwaren en geneesmiddelen naar Spanje en onlangs hebben de vertegenwoordigers der sociaal democratische partij aan de Nederlandsche regeering een verzoek gericht tot opheffing van de niet-inmengingspolitiek, daar deze het beoogde doel niet bereikt heeft resultaat heeft gehad, de opstandelingen te bevoordeelen. Het woord „onlangs" in deze verklaring 'deugt niet. Het is al lang geleden, dat de sociaal-democraten een soortgelijk verzoek tot de Regeering richtten. Maar wij vragen ons af, wat voor troost kunnen de Spaan sche strijders uit de mededeeling putten, dat een deel van een klein volk zijn regeering vraagt de niet-inmengingspoli tiek los te laten, terwijl men positief zeker wist, dat de Regeering dit verzoek zelfs niet in overweging zou kunnen nemen? Bovendien, toen wij captie maakten op 'deze poging der roode organisaties, omdat inwilliging van dit verlangen zonder twij fel tot oorlog zou leiden, betoogden roode leiders, dat dit geenszins het logisch gevolg zou zijn. Maar als de heer Vorrink de Spaansche strijders over deze dingen spreekt, kan hij dan iets anders doen dan hen te suggereeren, dat het niet aan de S.D.A.P. in Nederland te wijten is, dat zij geen effectieve steun uit Nederland ont- yingen? Vindt de roode pers misschien dat de Voorzitter der S.D.A.P. wel wat al te royaal met zijn woorden was? Moet door de op vallende reserve de weg vrij blijven om later te kunnen verklaren, dat er geen onvoorzichtige dingen zijn HET NIEUWSTE LICHT?, Wij veronderstellen maar het kon wel eens onjuist zijn dat de Nederlandsche Volkspartij, gevormd door gedroste leden van de N.S.B., zoo ongeveer de jongste politieke partij is en dus het nieuwste licht verspreidt Hoofdleider schijnt te zijn Ds G. van Duyl en deze heeft enkele dagen ge leden in een vergadering te Groningen het nieuwe program ontvouwd. De belangstelling voor dit nieuwste poli tieke licht is blijkbaar niet bijster groot en slechts om onze lezers op de hoogte te houden van het „wereldgebeuren" maken we er eenige melding van op grond van verslagen in de plaatselijke pers. De stelling, dat wij een Nederlandsch .volk zijn met een eigen aard, is niet bizon der .verrassend. En evenmin de waarheid, dat ons volk niet geleid kan worden door methoden, waarop andere volken geleid worden. Misschien dacht de spreker er vroeger anders over en verheugt hij zich nu over beter inzicht, maar ons volk wist dit al lang. Ons volk is een mondig volk, zoo ging Üe spreker verder, dat zijn mond wil open doen en zich steeds zal verzetten tegen dwingelandij en slavernij. Dat is ook niet bepaald nieuw; evenmin als het constatee- ren van het feit, dat het Nederlandsche volk aan Oranje verknocht is. Dat behoef den wij noch van de N.S.B., noch van haar renegaten te leeren. Maar het doet vreemd aan, dat de leider der Volkspartij (doch zonder volk!) den Minister-president wil onderworpen zien aan een referendum. Wat blijft er, om maar niet meer te noemen, zóó van het j gezag van Oranje over? En waarom deugt I een parlement, dat door het volk gekozen j is, niet; en geeft een referendum wèl de j Ware volksopinie weer?, j Overigens is het nieuwste licht, dat in Groningen over de volksvertegenwoordi ging geworpen werd, niet bizonder origi neel. Er was sprake van een „Kamer van Arbeid" voor medezeggensohap in belangen van bedrijfs- en beroepsschappen èn een i „Senaat" voor algemeene politieke vraag- I stukken. De lezer, die iets van de geschi'iften van Dr Kuyper weet, zal hier bekende klanken hooren. Al willen we niet zeggen, dat de gedachten van Ds van Duyl evenveel in- Sïoed zullen hebben op de geestelijke ont- DE OVERPLAATSING DER BRIGADE K. M. TE OSS Een verklaring van den Raad van Ministers Ter zitting van het. Ambtenarengerecht te Den Plaag, gehouden in den namiddag van Zaterdag 25 Juni 193& zijn de procedures behandeld, welke door de leden van het voormalige personeel der brigade Koninklij ke Marechaussee te Oss zijn aanhangig ge maakt tegen den inspecteur K. M. ter zake van hun ovei-plaatsing. In tegenstelling met de positie in de andere reeks procedures was in deze zakeji de Minister van Justitie noch door zijn vertegenwoordiger, noch op ecnigerlei wijze door van zijnentwege voor gebrachte getuigen betrokken. Door versla gen. zooals die in een deel der pei's zijn verschenen over hetgeen Oip voormelde zit ting zou z:jn verklaard, is de indruk ge wekt. dat de Minister van Justitie in de vergadering van de Tweede Kamer der Sla ten-Generaal van 7 April 1938 ten onrechte, en zelfs in strijd met de waarheid, zou heb ben medegedeeld, dat reeds van 1 April af tusschen hem en zijn ambtgenoot van Defensie overeenstemming zou hebben be staan inzake de overplaatsing van het per soneel van de brigade K. M. te Oss. De Raad van Ministers acht het niet verantwoord, dat de mogelijk heid van een indruk als vorenbe doeld blijft bestaan. Gehoord onder meer de volkomen overeenstem mende mededeelingen ter zake van den Minister van Defensie en van Justitie, stelt de Raad vast, dat het buiten eiken twijfel staat, dat reeds op 1 April 1938 de Minister van Defensie zijn volle medewer king inzake overplaatsing voor zoover die medewerking krachtens de bestaande voorschriften ver- eischt was had toegezegd. Deze toezegging is aanstonds gegeven en is ten volle gehandhaafd. Dat de uitvoeringsmaatregelen voor de verwisseling van het personeel der brigade (waartoe ook behoorde de door den Minister van Defensie te verleenen machtiging tot het overbrengen van de inboedels voor rijks rekening op voorstel len van den inspecteur van het wapen, tot wiens bevoegdheid het bevelen der verplaatsingen behoort) eerst enkele dagen later, op 6 April, zijn getrof fen, hield in geen enkel opzicht verband met eenig nader beraad tusschen beide Mi nistens omtrent de noodzakelijkheid der plaatsingen. Slechts over het tijdstip van de verplaatsingen van de marechaussees (niet- onderofficieren) is nog nader overleg pleegd. Het overeenstemmend oordeel van beide ministers stond op 1 April vast en is onveranderd gehandhaafd gebleven. Volkomen in overeenstemming met de vaststaande feiten kon en moest de Minister van Justitie in de vergadering van Tweede Kamer der Staten-Generaal op 7 April 1938 in tegenwoordigheid van den Minister van Defensie ver klaren, dat het tusschen zijn ambt genoot van Defensie en hem geen oogenblik ontbroken heeft aan de vereischte samenwerking in volle dige overeenstemming en dat hij ook overigens den Minister van Defensie van niets onkundig heeft gelaten en evenmin ontijdig heeft ingelicht. De girodienst en 's Prinsen verjaardag Men schrijft ons: Op den morgen van den laatsten dag van het eerste halfjaar, bleek ons, dat de giro afrekening niet bij de post aanwezig was. Bij informatie ter bevoegde plaatse werd vernomen, dat de Girodienst op den verjaar dag Van den Prins tot 2 uur had gewerkt en geen afrekeningen had verzonden. Op dit feit wililen wij even de aandacht vestigen. Niet dat wij willen tornen aan die paar vrije uurtjes van de ambtenaren van dien dienst, neen dat zij verre van ons. Over het algemeen kunnen wij ons van harte ver heugen over de zeer zaakkundige wijze, waarop het bestuur van de P.T.T., waar onder de Girodienst ressorteert, de verbin dingen met het publiek onderhoudt. Ook dien lof mogen wij gerust toezwaaien. In dit geval is er echter een klein hiaat. Wanneer in die uren, dat gewerkt werd, b.v. de afrekeningen van de Dagbladen en andere dergelijke bedrijven waren afgewerkt, dan zou dit voor die bedrijven veel moeite en last bespaard hebben. Op den allerlaatsten dag van een kwartaal en .van een halfjaar geen giro-afrekening, beteekenit voor de administratie en boekhouding van die be drijven een opeenhooping van werk en moeilijkheden. Met een beetje goeden wil is daar het volgende jaar toch wel verbetering in te brengen. Wij hopen het maar. wikkeling van ons volk als die van den gewezen predikant van Beesd. Daarvoor bieden ze te weinig houvast. Het nieuwste licht flikkert te Veel en zendt geen ongebroken stralenbundel uit. Het padvinders-defile op Paleis Soestdijk 3500 jongens trekken langs H. M. en den Prins Gisteren hebben omstreeks 3500 pad vinders en welpen uit de districten Gooi, Utrecht: en Amersfoort gedefileerd langs het Paleis Soestdijk, ter eere van hun koninklijken commissaris, Prins Bernhard. Een verrassing was het voor de jongens, dat niet alleen de Prins, maar ook H. M. de Koningin, die reeds eenige dagen te Soestdijk verblijf houdt op het bordes verscheen om het défilé gade te slaan. Tevens waren op het paleisbordes aanwezig de heeren A. Oosterlee en R. Hö pp ener, resp. hoofdcommissaris van den N.P.B. hoofdcommissaris der R. K. Verken ners, om de vorstelijke personen over de verschillende groepen in te lichten. De prins was gekleed in padvinders uniform; het défilé, dat om half zes aanving, heeft ongeveer drie kwartier geduurd. Nadat H. M. de Koningin, die in een don ker lila costuum en grijzen mantel was ge kleed, met den Prins en de beide commis sarissen op het paleisbordes had plaats ge- namen, trok allereerst de Soesuer Harmo nie, een vroolijken marsch blazend, de op rijlaan binnen. Onmiddellijk daarachter volgde de band, gevormd uit verschillende leden van Haagsche troepen. Beide corpsen wisselden elkaar gedurende het geheele défilé, dat een half uur duurde, keurig af. Allereerst trokken de welpen binnen Het was een alleraardigst: gezicht, die kleine kereltjes zwaaiend met hun groene petjes naar H.M. en hun jarigen Koninklij ken Commissaris. Zoowel de Koningin als de Prins genoten er zichtbaar van, zij glim lachten en zoowaar kon op dat oogenblik de zon het ook niet nalaten eens te komen kijken en zij goot haar stralen op dal' kleu rig tafreel dat het effen groen der wijde gazons tot achtergrond had. De liggende storm had nog genoeg adem over om de troepsvlaggen te doen klapperen. Even een fluisterend gesprek tusschen den Prins en de hoofdcommissarisen toen daar enkele zwijgende welpen die elkaar, vasthielden en het hoofd niet naar het bor des wendden, langs trokken. Dat waren de jongens van de „Bijzondere Ei9chen-hor den", blinde kereltjes die zoo graag défileer- den omdat ze wisten voor wien ze defileer den, doch hun Prins niet konden zien Ook een driewielig wagentje en een auto vervoerden lichamelijk gebrekkige jongens, leden eener groep voor „Bijzondere Eischen". Toen alle horden en troepen voorbij ge trokken waren het werd zes uur dank te Z.KJI. de Prins beide hoofdcommissaris sen voor het défilé. H.M. de Koningin informeerde tevens heel belangstellend naar den gezondheidstoestand van den Chief Scout, Lord Robert Baden Powell. Voor hief Paleis had zich even groote men- schenmenigite verzameld, die vanaf den rij weg het défilé volgde. Er waren naar schat ting eenige duizenden toeschouwers. DE KONINGIN NAAR ZWITSERLAND Vertrek Zaterdag a.s. Men meldt ons van officieele zijde dat het in hef voornemen ligt van H.M. de Koningin, om Zaterdag a.s., 2 Juli, voor Haar jaarlij'ksche buitenlandsche reis naar Zwitser land te vertrekken. De gezondheidstoestand van Prinses Juliana In verband met een bericht omtrent een lichte ongesteldheid van Prinses Juliana verzoekt men ons mede te deelen, dat H.K.H., hoewel thans geheel hersteld, voorzichtigheidshalve het pa leis nog niet verlaat. Meikersen voor Prins Bernhard Bij den aanvang van de gisteren ge houden vergadering van den gemeente raad van Maurik, werd op voorstel van den burgemeester, den heer C. Kamp, besloten het volgende schrijven te ver zenden aan ZK.H. Prins Bernard: „De raad der gemeente Maurik, in vergadering bijeen, biedt u zijn hartelijke gelukwenschen aan en voegt daaraan tevens toe een proeve der algemeen be kende Betuwsche meikersen". De kersen zijn tijdens de vergadering door twee volontairs ter gemeentesecre tarie ten paleize Soestdijk overhandigd. Uitvoer van zeetong Naar wij van bevoegde zijde vernemen is het Crisis-tongbesluit in dien zin gewijzigd, dat er na 30 Juni 1938 voorloopig geen tijdvak wordt aangewezen, waarin de uitvoer van tong slechts toegestaan zal zijn aan de Nederlandsche Vis- schèrij -Centrale. De ingevolge de Crisis-uitvoerwet gerech tigde exporteurs van tong kunnen na genoem den datum voor hun uitvoer volstaan met een aanvraag in te dienen tot het verkrijgen van een uitvoercertificaat voor fijne visch, voor zoover het land, waarheen wordt uitgevoerd den invoer van die visch heeft gecontingenteerd Ter gelegenheid van den verjaar dag van Z.K.H. Prins Bernhard defileerden gis teren padvinders langs het paleis Soestdijk. Ook H. M. de Konin gin sloeg het dé filé met belang stelling gade. De hoofdstad gaat feestvieren Bij Hr Ms regeeringsjubileum Bij het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin zal Amsterdam zich niet onbetuigd laten, al zullen ook de fees telijkheden, die aldaar op -touw worden ge zet, overwegend een nationaal karak ter dragen. Tot het programma behoort o.a. een gedachtenisviering in de Nieuwe Kerk, in samenwerking met de regeering. Zij zal plaats vinden op den officieelen gedenkdag Dinsdag 6 September. Na de gedachtenis rede van dr H. Colijn zullen daar de Eer ste en de Tweede Kamer adressen van hulde en trouw aanbieden. Een nieuw nummer op het programma is het tweedaagsche luchtvaartfeest dat dienzelfden dag op Schiphol zal worden gehouden door de K.L.M. met medewer king van de militaire luchtvaartafdeeling Soesterberg, den marine vlieg dienst uit Den Helder, de Aeroclub, de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, de nationale vliegindus- trie, de Bataafsche Petroleum-Mij., de ge meente-handelsinrichtingen enz. O.a. zal een ster-vlucht worden gehouden. Voor het vuurwerk 's avonds is een nieuw terrein gekozen, n.l. het zandterrein tegenover de Stadionkade nabij den Am- stelveenschenweg. Nieuw is ook de hulde welke de Nederlandsche jeugd dien avond aan de Koningin zal brengen. Verder zijn aan het programma toege voegd motorbootwedstrijden op den Amstel, georganiseerd door de Kon. Ned. motor bootclub en te houden op Woensdag 7 Sep tember. De gala-voorstelling in den Stadsschouw burg is verplaatst naar Donderdagavond 8 September. Vrijdagmorgen 9 September zal het co mité aan de Koningin een herinneifngs- penning aanbieden. In het stadion zal 's namiddags een groot kinderfeest plaatsvinden. Op Zondag 11 September zal de Koningin o.a. een rijtoer door de stad houden, met bezoek aan de tentoonstellingen in het Stedelijk Museum. SEINPOST-BERICHT CAFE REST. SEINPOST - SCHEVENINGEN bekend om zijn schitterende terrassen aan zee, opende zijn nieuw, geheel modern ingericht restaurant. Onze voortreffelijke huiskapel verzorgt de diner-muziek. VALKENBURG (L.) HOTEL „V O N C K E N" BONDSHOTEL A.N.W.B. 80 kamers alle m. str. water, tuin, terras. Garage 25 wagens (Vrij). Pens. pr. Hoofdseizoen 3.75, vóór en né 3.25. Telefoon 72 Vraagt prospectus Hotel ITTMANN NUNSPEET (niet meer aan den grooten verkeersweg) Pensionsprijs Voorseizoen ƒ4.50 en ƒ5.— Hoogseizoen ƒ5.— en ƒ5.50 Grooten Tuin met allweather Tennisbanen Hotel „ZILVEN" - L0ENEN (Vel.) Hotel „BEEKHUIZEN" - V E L P Hötel „STAMEREN" - M A A R N HET BESTE VAN DE BETERE BUITENHOTELS De Sultan van Boeloengan aangekomen Met den Lloyd-Rapide den boottrein van den Rotterdamsche Lloyd is de Svu- tan van Boeloengan hedenmorgen uit Mar seille in Den Haag aangekomen. Het doel van dit bezoek aan Nederland is het bijwonen van het veertigjarig regee ringsjubileum van H. M. de Koningin. De trein reed precies op tijd, om 7.33 uur, onder de overkapping van hef station Hollandsche Spoor binnen. Nadat de reizi gers waren uitgestapt, behalve de Sultan en zijn gezelschap, reed de trein even door, opdat de laatste wagon, waarin de Sultan was gezeten, juist voor den looper naar de le klasse waahtkamer zou komen te staan. Zoo was het kwart voor acht geworden toen de Sultan uitstapte en naar de le klasse wachtkamer ging. Daar venvelkom- den hem, namens H. M. de Koningin Ka pitein W. Romswinckel, adjudant van Hare Majesteit en namens den Minister van Koloniën, de heer J. Th Petrus Blum- berger, chef van het kabinet van dien Minister. Ook de stationschef, de heer A. D. C a p r y was aanwezig. Na een kort oponthoud namen de verte genwoordigers van de Koningin en van den Minister van Koloniën afscheid van Zijne Hoogheid en van de hem vergezellende hee ren. De stationschef begeleidde den Sultan naar den uitgang, vanwaar hij per auto naar hotel Paulez reed. waar hij zijn intrek heeft genomen. Vereen, van Nederlandsche Arbeidsbeurzen Algemeene vergadering te Enschedé Te Enschedé heeft dezer dagen de alge meene vergadering plaats van de Vereen, van Nederlandsche Arbeidsbeuraen. Gister middag werden de deelnemers officieel door hef gemeentebestuur van Enschedé ont vangen. De loco-burgemeester, die heer W R. Soetekouw, sprak een welkomstwoord tot de congressisten. Namens het hoofdhe stuur bracht de heer W. Drees dank vooi deze ontvangst. Daarna begon in hef raadhuis een huis- houdelijke vergadering. In deze vergade ring werd mr. A. Rueb als penningmeester herbenoemd. Geconstateerd werd door den voorzitter, diat in hef afgeloopen jaar hei aantal leden der vereeniging belangrijk it toegenomen. Langdurig werd gesproken over het rap portvan de commissie voor opleiding er examens, waarmede de vergadering accoor-J King. Vandaag worden de praeadvieaen be handeld, uitgebracht door de heeren ir. R A. V e r w e y, directeur van den rijksdiens: der werkloosheidsverzekering en arbeids bemiddeling, J. de Kanter, secretaris va-i den Metaalbond, afd. Rotterdam en van de vereeniging De Ambachtsschool, drs. S Buys, ambtenaar bij het departement van sociale zaken, afd. werkverschaffing en steun verleening, en J 0 s. Veldman,' 2de vooi'zitter van het R.K. Werkliedenverbond in Nederland. Deze praeadviezen han-delei over de vragen: Welk verder onderzoek van omvang, verloop, aard en oorzaken vau de werkloosheid is voor haar bestrijding noodig? Welk aandeel dieruen de arbeids beurzen in dat onderzoek te hebben? Bergen op Zoom zeehaven Het „Dagblad v. N.-Brab." weet te melden, dat in de hoogstbevoegde kringen het vraag stuk Bergen op Zoom-zeehaven en de daar mede samenhangende verbetering van de waterstaatkundige toestanden in West-Bra bant thans de volle aandacht heeft. Het geldt niet de rechtrtreeksche aansluiting van de Bergen op Zoomsehe haven aan de Wester- schelde, doch een verbetering van de ver binding met de Oosterschelde, samenhangen de met het geheel der verbetering van het Mark- en Dintel-gebied. EEN KARPER VAN 35 POND! Te Nieuwkoop heeft de beroepsvissohei M. van Dam, een prachtige vangst gedaan Met een aaldobber ving hij op de Nieuw koopsche plassen een edelkarper van niet minder dan 35 pond. Het kostte hem heei wat moeite het beest veilig binnen te halen VOORNAAMSTF NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE blade;- Bijzonderheden over het dienstnemen 1 het Indische leger. Het défilé van padvinders voor Prinr Bernhard. Behandeling van het Reorganisatie- ontwerp der Ned. Herv. Kerk in de clas sical vergaderingen. De goud-exploratie op Zuid-Bantam Franco geneigd tot concessies aan de Britsche scheepvaart. Aardbevingen en overstroomingen in Japan. iFISK safti flight is BUITENGEWOON SfcEEK (Fr.) Schoonmaaktijd Alle stoomen is .nog. geen .Palthen"! .B(J lange na niet! „Palthen", dat is al het extra- vakkundige werk en al de extra-zorg, die alleen een groote fabriek als Palthe aan Uw goed kan besteden. Dat is b.v. het gratis chemisch bijverven van verschoten en uitge beten plaatsen. Dat is b.v. de krimpvrije behandeling, het motecht maken of onzicht baar stoppen. Kortom.Palthen" dat is het oerdegelijke werk van „PALTHh Neer- lands oudste en grootste fabriek op haar gebied met meer dan 650 arbeiders! is PALTHE-TIJD Dr. H. Nanning's TANDPASTA in tuben van 25 en 60 ets. Neerlands beste Tandpasta Dr. H. MANNING'. Pk.rm C N. C. R. V. De N.C.R.V. zal op Vrijdag 1 Juli van 13 tot 13.20 uur uitzenden de plechtige herden king van het 25-jarig bestaan van de Militai re Luohtvaartafd. te Soesterberg. Van 22.15 tot 22.45 uur zal de reportage van: de opening van het jubileumkamp van de Ned. Chr. Stud. Vereen, aan de Waschkolk te Nunspeet gegeven worden. Marineofficier veroordeeld Nasleep van een avondpartijtje Het hoog militair gerechtshof heeft de zaak behandeld van den luitenant ter zee le klasse J. B. V., die bij vonnis van den zeokrijgsraad te Willemsoord uit den mi litairen dienst is ontslagen zonder ontzeg ging van de bevoegdheid om bij de gewapen de macht te dienen en is veroordeeld tot een boete van 250 gulden. Deze marine-officier is in den nacht van 20 op 21 Augustus jl. in de woning van een dame binnengedrongen, nadat hij'had deel. genomen aan een feestje op het strand van Aruba. De advocaat-generaal bi{ het hoog militair gerechtshof had bevestiging van het vonnis van den zeekrijgsraad gevraagd behalve ten aanzien van de straf welke hij wensrhto fe bepalen op een voorwaardelijke gevange nisstraf van één week en ontslag uit den militairen dienst Het hof heeft in deze zaak thans uitspraak' gedaan en den marine-officier veroordeeld tot een geldboete van f 1000 subs, een hechte- nis van een maand. ENCEPHALITIS NA INENTING Verleden week is hier te lande wederom een geval van encephalitis na inenting voor gekomen. Het betrof een jongetje van 15 maanden. Het geval is ter kennis gebracht van het Staatstoezicht op de volksgezond heid. ERNSTIGE AANRIJDING TE HAARLEM Gsteravond is een 74-jarige voetganger op het Kennernerplen te Haarlem toen hij onverwacht den weg overstak, aangereden door een bestelauto, bestuurd door een han delsreiziger uit Arasterdam. De man kreeg een schedel fractuur en een hersenschudding en is in zeer ernstigen toe stand naar het Diaconessenhuis overge bracht

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1