STADSNIEUWS MAANDAG 27 JUNI 1938 TWEEDE BI7AD PAG. 6 't Weer speelt de zwemmers parten Resultaten waren niet zoo heel fraai Maar er was spanning genoeg Zaterdagmiddag vonden in „De Zijl" onder groote belangstelling de wedstrij den plaats om de kampioenschappen van den Kring Den Haag van den K.N.Z.B. welke ditmaal werden geor ganiseerd door de Zwem. en Polovereen. ,De Zijl". Het zeer uitgebreide pro gramma, omvattende een achttiental nummers, waarvan het eene al sterker wss bezet dan het andere, zoomede een tweetal waterpolowedstrijden, werd in een zeer vlot tempo afgewerkt, zoodat de wedstrijden, welke precies op tijd waren aangevangen, reeds om ongeveer zes uur konden beëindigd worden. Hoewel er uiteraard op diverse nummers een felle strijd werd geleverd, kunnen d gemaakte tijden toch niet bijzonder fraai worden genoemd, hetgeen voornamelijk te wijten is aan den bijzonder stormachtigen .wind. De jury was samengesteld uit de heeren H- H. Loeven, voorzitter, kamprechter; J. J. Th. de Kok, starter; J. F. W. Meyboom; J, J. A. v. d. Burg; H v. d. Reijden; A. J. v, Bavel; en G. v. d- Mark. tijdopnemers; J. C J. Witmans, Keerpunt-Commissaris en N. J. Moonen, secretaris der jury. De uitslagen luiden als volgt: I. 50 M. rugslag dames juniores: I. F. v Geene (Zian) 39 3/5 sec.; 2. A. ten Broeke (H.G.A.l 39475 sec-; 3. H. Witt (Zian) 401/5 sec. II. 100 Meter rugslag dames seniores; Th. de Haan (Zian) 126 4/5; 2. K. Verveer (Zian) 1.27 2/5; 3. M. Leneart (Zian) 1.29 1/5. III. 100 Meter rugslag heeren juniores; I T- Houtschilt (Zian) 1.203/5; 2. H. Verhoef (Zian) 1.24; 3. H. Boomsluiter (Zian, 3.321/5. IV 100 Meter rugslag heeren seniores: I deelnemer (teruggetrokken). V. 50 Meter sohoolslag dames juniores: 3. H. v. d. Gaasr (Zian) 421/5; 2 A. Koninc (Zian) en J. Stokla (Z.S.V) 422/5; 3- M. Ddenth (Zian) 423/5. VI. 100 M. schoolslag dames seniores I. J. Kraayenbrink (Zian) 130 1/5; 2. R. Jung (Zian) 1.331/5; 3. A. W. Hoeven (Z S.V-) 1.37 2/5. VII. 100 M. schoolslag heeren juniores: 1. P. A. Rietveld (D.Z V.) 1.23 4/5: 2. W. Geeve (De Zijl) 1.29 2/5 3. W. van 't Hoff (H.P S .V.) 1.33 VIII. 300 M. schoolslag heeren seni 1. H. Verhoef (Zian) 1.22; 2 W. Seton (Zian) 1.23 4/5. IX- 50 M. borstcrawl dames juniores: 1. M. Drenth (Zian) 35 3/5; 2. A. Foursoff (Zian) 35 4/5 3. A. van Straaten (Zian) en T. Ruimschotel (H.Z.P.C.) 363/5. X. 100 M. borstcrawl dames seniores: 1. J. Kraayenbrink (Zian) 1.18; 2- B. Brink man (Zian) 1.182/5 en H. van de Gaag (Zian) 1.18 2/5 (dezelfde tijd als nr. 2). XI. 100 M. borstcrawl heeren juniores: 1. F. Borgman (H.Z.P.C.) 1.10; 2- F. Ruimscho tel (H.Z.P.C.) 1.103/5; 3. F. Tegelaar (L.Z. C) 1111/5. XII. 100 M. borstcrawl heeren seniores1 3. W. Weizenbock (D.Z.V.) 1.44 4/5; 2. G Treffers (H.Z.P.C.) 1.81/5 en G- Hes.sels (Zian) 1.8 3,5. XIII. Schoonspringen dames: 1. A. Four- sotf (Zian), 2. M. Drenth (Zian). XIV. Schoonspringen heeren: 1. H. Bur- gersdjjk (Zian); 2 A. Luyer (Zian). XV. 3 x 50 M. wisselslag-estafette dames- 3. Zian I 1.55 25; 2. Zian II 1.5915 en 3. Zian III 2.1 45- XVI. 3 x 50 M. wisselslag-estafette heeren: 1. D.Z.V. 1-4115; 2. Zian I 1.42 35; 3. Zian II 1.491/5. XVII. 5 x 50 M. borst era wl-estafet-te da mes: 1. Zian I 2.57; 2 H.Z.P.C. 3.31/5; 3 Zian II 3.3 3/5. XVIII. 5 x 50 M. borstcrawl-estafette hee ren: 3. Zian I 2.33 35; 2. H.Z.P.C 2.3Ï en 3. De Zijl 2.431/5. Tot slot volgden een tweetal polowed strijden, aanvangende mot een wedstrijd tusschen twee combinaties van dames der H. Z. en P. C. en van Zian, waarbij de eene partij de andere versloeg met 1—0 terwijl de geslaagde middag werd beëindigd mei een wedstrijd van een Leidsch zevental be staande uit: doel: Kloots, achter Van Egmond, Key en v. <t Heyden en voor: Tegelaar, Elsinga en Geeve tegen een Kringcombinatie, welke strijd eindigde, door goede doelpunten van Geeve en Elsin ga, in een 21 overwinning voor de Lei- Donderdag is W. W. van de partij De muziekverg. „Werkmans Wilskracht", directeur de heer G. Dik, zal Donderdag a.s. het vijfde concert in het plantsoen (Musis Sacrum) verzorgen van den Bond vanLeid- sche Harmonie en Fanfare-vereenigingen. Mocht het concert niet doorgaan donr slecht weer, dan zal dit door middel van dc borden op de bekende plaatsen worden aan gekondigd. Het programma ziet er aldus uit: 1. Marche DiuHéros, Nichols. 2. Cava lerie Légère. Ouverture, Fr. v. Suppé. 3. Donausagen, wals. Julius Fucik. 4- Fin- landia, Symphonische Dichtung, Jean Sibe lius Pauze. 5. Freya, Ouverture, Gott. Kann. 6. Honigaarsqhe Dansen, No. 1, 2 en 3, Brahms. 7. Suite de Ballet de 1' ope ra „Marion". S. Vlessing; a. Prelude, b. Ri- gauclon, c. Badinage, d. Intormeozo, e. Ga- .vofte, f. Ronde Finale. 8. Jubileum-marsch. S. Vlessing. Het diploma in den zak Voor het op 1 Juni schriftelijk en op 24 Juni mondeling afgenomen examen Alge- meene Handelskennis, diploma A, is alsnog geslaagd de heer M. v. d. Marei, alhier. Een kijkje op de maan Muandag hield de Vereeniging van Mathe- sianen onder leiding van den heer M. van Zwieten do Blom een excursie naar het Zeiss Planetarium te den Haag. Het aantal deelnemers bedroeg 60. Als onderwerp werd speciaal behandeld de „Maan". Aan het ein de deelde do lieer Göbel mede, dat do eerst volgende excursie naar de Ridder zal gehou den worden op Zaterdag 2 Juli a.s* Als Prins Bernhard jarig is Zal „Athalia" een concert geven Ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard zal de Chr. Mu- ziekvereeniging „Athalia", directeur de heer H. van de Veld, het concert op de Steen straat verzorgen. Het programma is als volgt samengesteld 1 Wilhelmus 2 Verjaardags-marsch van Kühne 3 Daar komen ze aan Potpourri van Maas 4 Neerlands Hoop Marsch F, J. Schweinsberg 5 Les Roses du Midi, Wals (Joh- Strauss) A. Eenhaes 6 Au Palais d'Angkor, Fantaisie Fr 7 Piet Hein, marsch L. E. R Pauze S Death or Glory, marsch R. B. Hall 9 Radio Journaal Joh. Brockhause 10 Holland Jubelt, marsch A. J. Maas 11 Schoolliederen, Potpourri Fr. Jakma 12 Sous Tare de Triomphe, Marsch A. L. Doyen 13 Lippe Detmold, marsch v. Siedi Koning Voetbal doet ook mee Dienzelfden dag zal een voetlialtournooi gehouden worden tusschen de Christel jke Knapen- en Jongeliedenvereenigingen van Leiden. De wedstrijden worden gespeeld od het terrein van de Sportvereeniging „Morse h- kwartier", gelegen aan den Haagweg. De volgende wedstrijden worden gespeeld: 6.30 uur A.: K. V. „Phebe"K- V „Pniëi" 7.00 uur B. K. V. Rehoboth—K. V. Samuël, 7.30 uur C.: K.V. NomategKunst en Genot, 8.00 uur DWinnaar B- Winnaar C S.45 uur E.: Winnaar A. Winnaar D Na afloop der wedstrijden zullen de prij zen worden uitgereikt en zal de verjaardag van den Pi*ins herdacht worden. Genootschap Mathesis Scientiarum Genetrix Examens 1938 Eindexamens 5e klasse. Afd. Werktuig bouwkunde en Electrotechniek. Geslaagd: A. Bakker, Roolofarendsveen; H. J. Bol- meyer, Heemstede; J. Borcherding, Haarlem; J. W. Breed-veld, Rotterdam; F. P. Cornell s- sen, J. Delfos, S. G. Diets, P. A. Drög-e, allen te Leiden; E. G. Drunen, Den Haag; J. W. Dubbelaar, Katwijk aan Zee; A. Dumas, Die penveen: J. T. Haan, Leiderdorp; J. P. v. d. Ham, Den Haag; L. den Hoed, Leiden; J. R. de Hoog, Warmond; A. J. Ingenhoes, Den Haag; D. v. d. Kaay, Den Haag; G. v. Kem pen, H. A. C. de Koning, P Loovens, W. Ober, allen te Leiden; Y. Secrève, Den Haag, J. Sinxmermane, Oegstgeest; J. C. v. d. Steen, Leiden; W. Twenhaar, Deventer; J. A. Vens, Leiden; F. Visser, Langeraar; C. v. d. Voort, Noordwijk; C. Voorzaat Leiden; C. M. van Wel, Leiden; K. Westmijze, Purmerend; W. J. v. Wijk, Den Haag; H. Wallenburg, Haar lem; C. v. d. Kamp, Deventer. 26. Afd. Bou\Vkunde. Geslaagd: J. P. Bregman, Voorburg; A W. F. Geerlings, Lriden; P. Glasbergen, Leidschendam; L Guyt,'Katwijk aan Zee; B A. v. Harteveld, Leiden; J. P. v. Hoven. Leiden; C. J. de Jeu, Alfen a. dRijn; Th J. Ketel, Alfen a. d. Rijn; L. G. v. d. Laa- ken, Leiden; A G v Osnabrugge, Leiderdorp; M. de Prie, F. v. Riet, A. J. M. v. d. Ruit, D Svaden, A J Verhoogt, W Witteman, allen te Leiden. Afgewezen 9. Eindexamen Bouwkunde M.S.G. Geslaagd: L. Beugelsdijik, Warmond; W. J. v. d Bosch, Stompwijk; J Cornelissen, Leiden; W. A. v. Es, Warmond; J. Freeke, Leiden; J. Schinkel. Leiden; P. Verkade, Alfen a, d Rijn; F J. Verhoeven, N: J, y. Weizen, A. de Wolf, allen te Leiden. Afgewezen 2. Eindexamen Beschrijvende Meetkunde en Perspeotief. Geslaagd: A. Arnoldus, Leiden J. L. Beugelsdijk, Warmond; W. J. v. d. Bosch, Stompwijk: J Cornelissen, Leiden; C. H. v. d. Drift, Leiden; W. A. v. Es, War mond; J. Freeke, Leiden; J. Schinkel, Leiden; P Verkade, Alfen a. d. Rijn; F. J. Verhoeve, N. J. v. Weizen, A. de Wolf, allen te Leiden. Eindexamen Electrotechniek M.S.G. Ge- aagd: Th. J. Barfhen, Leiden; G. J. v. d. Bent, Wassenaar; D. v. d. Blom, Leiden; E. Boshuis. Amsterdam; G. Cloos, A. Crama, H. M. v. Dijk, W. Th. v. Dijk, J Fakkel, allen te Leiden; J S Göbel, Arnhem; C J de Graaf, Leiden; S v. Gijn, Leiden; J. Hollemans, Lei den; G. Immink, Leiden; Chr. Kampinga, .Amsterdam; B. Kool, Utrecht; J. v. d. Lin den, Leiden; C. Ouwehand, A. Roest, Chr. J, Sanders, allen Den Haag; B. G. G. Schnei ders. Leiden; T. Werkhoven, Leiden; J. Wichers, Utrecht. Overgangsexamen le baar 2e studiejaar Electrotechniek. Geslaagd: M. K. J. Bon, Lei. den; J, Borcherding, Haarlem; A. Dumas. Diepenveen; C. v. Egmond, Leiderdorp; M. W. Galjaard. M. v. Gent, F. v Haarlem, allen te Leiden; J. A. v. d. Horst, Zoetenvoude; P. Koeken, Leiden; J. A. Koevoet, Voorschoten; G. Kuperus, Haarlem; J, G. Ponsioen, Alfen a. d. Rijn; J. de Roo, Leiden; J. Slootweg, Oegstgeest; R. Stam, Utrecht; P. v. d. Steen, W Verhoogt, A Prins, allen Leiden; J. F v d Voet, Rijswijk; M Vogt, Schiedam; T. de Waard. Den Haag; E. K. Wobben, Leiden; J. H. Wouterloot, Oegstgeest; J. v. d. Wijn gaard, Leiden; B. Zondervan, Leiden; Tj. Zondervan, Hoogeveen. Afgewezen 10. Overgangsexamen 2e naar 3e studiejaar Electrotechniek. Geslaagd: H. Backer, Arn hem: W. v. Beelen, Katwijk aan Zee; J. Bes- selsen, Ermelo; J. Bontje, Leiden; W. Brinks, Leiden; G. W. A. v. d. Broek, Utrecht; W. de Bruyn, Rotterdam; H A. Couvée, Alfen a, d. Rijn; J K. Emeie, Rotterdam; W. C. v. d. Ham, Den Haag; P. Ipeniburg, Scheveningen; W. Kobossen, Nijmegen; S. Kuyper, Wage- ningen; A. Moerman. Dm Haag; W. Mom- berg, W. G. J. Polane, F. H. Roman, allen Leiden; J. J. Seller, Oegstgeest.; P. G Spie renburg, Hazerswoude; J B. Veldhoen, De venter; F. Ven-linde, Den Haag; J. W. Was senaar, Leiden; H. Witteveld, Wijk aan Zee: N. W. Soop, Den Haag. Afgewezen 1. Overgangsexamen le naar 2e studiejaar Bouwkunde. Geslaagd: J. Bosboom, H. C. Boutor, W. C. Koreman, allen Leiden; M. Krijgsmans, Katwijk aan Zee; T. Meyvogel, Katwijk aan Zee; A J. Wessolings, Leiden; C. v. Woudenberg, Leiden; C. J. de Jeu, Al fen a. d. Rijn, Gevaar in de Maarsmanssteeg Door de brandweer bestreden Vlak naast het perceel, dat dezer dagen door brand werd geteisterd, dreigde giste ren in de Maarsmanssteeg opnieuw gevaar. Een bewoner van genoemde steeg ontdekte namelijk dat van het perceel nr. 6 een stuk houtwprk, bekleed met zink, op vallen stond. Het was vrij sroot van omvang daar het had gediend als afscheiding tusschen twee dakgedeelten. Dank zij de oplettend heid van den man in kwestie kan de brand weer onmiddellijk ingrijpen, zoodat even tueel onheil werd voorkomen, Gem. H.B.S. met 5 j. c. Eind-examen Afd. B. 4de groep Geslaagd zijn: Mej. Toetie A. van Schaaf, Voorburg; mej. Janke Schoppen Leiderdorp; K. Tcndeloo. Wassenaar; K. II. Thiel, Leiden; J. S. Veenenbos, Voorburg; P Versluis, Leiden; mej. Toos J. E. van Wijk, Leiderdorp; S. H. Wijnnobel, Leiden; mej. Nelly Zitman, Zoetenvoude. Niet geslaagd 1, Uit het waterpolo-kamp Morgenavond om half 9 speelt L.Z.C. I te gen G.Z.C. I (Gouda) voor de competitie van de K.N.Z.B. in de zweminrichting „de Zijl". Het water is wat kouder BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J Bavelaar gesch. 45 Jr Gro engesch. 43 Jr J de Bruin 22 Jr en G A de Wit 21 Jr A v d Pol 27 Jr en A H J Wal 25 jr J J M Henslng 2C jr cn W Blefll jr BEVALLEN: J Wetselaar—Beekman dr OVERLEDEN: H W Woltjer vrouw van J G Ubbink 58 jr UIT DEN OMTREK ALFEN a.d. RIJN DE ROTTERDAMMERMARSCH Aan de Zaterdag -gehouden Rotterdammer- marsch werd door 35 plaatsgenooten de nomen, verdeeld over de volgende groepen: 17 leden van de Burgenvacht, 10 Oranje- Gardisten, 7 leden van de Chr. Jongelings- ereen. en 1 padvinder. Met twee bussen maakte, men gezamenlijk de reis naar Delft' Allen volbrachten de marsch met het ge- wenschte resultaat. De Burgenvacht maakte een uitstekenden indrpk en kwam slechts 1 punt tekort voor een derdein prijs, voor de groep die het best marcheerde. Voorts kunnen we nog meedeelen, dat een drietal jeugdige Gardisten bij de Jeugd- marsch over 20 kan het laatst vertrokken, maar reeds een half uur voordat men bin nen kon zijn, op de plaats van bestemming arriveerde, na al de anderen gepasseerd te- hebben, UITBREIDING RIJKSVELDWACHT Naar we vernemen zal de brigade Rijke- veldwaeht alhier uitgebreid wordien met één maiL die te Aarlanderveen gestationeerd NA WASCHGOED, THANS DE WRINGER Eenige maanden terug werd bij den heer B. aan de Emmalaan een partij waschgoed dat buiten hing, ontvreemd. De dief is be paald tot de ontdekking gekomen dat ook hij dit goed schoon moest houden en dil zwaar karwei is met het warme weer zonder hulpmiddelen. Thans is bij den heer B. een •ringer ontvreemd, die eveneens 's nachts buiten heeft gestaan. De veronderstelling, dat de eerste hier meer van weet, lijkt ons niet te gewaagid. GESLAAGD De heer H. Smits alhier slaagde aan de Chr. Kweekschool te Leiden voor de akte L. O. EXAMENS MIDDENSTANDSDIPLOMA Voor het middenstandsdiploma slaagden de heeren J. van Egmond en G. Verboom, alhier en Rietveld te Ter Aar, allen opgeleid aan de cursus van de Chr. Middenstands- vereeniging. Voorts slaagden de heeren C. de Kleer en T. Bezemer, alhier en T. Bockhove te Wou- (^Kpk a^6n °P^e^e^ aan de inrichting van MARSCH DOOR ONZE GEMEENTE Ter gelegenheid van de verjaring van Prins Bernhard hoopt de Oranje-Garde oensdagavond een marsch door onze ge meente te maken. OPRICHTING BUURTCOMMISSIE Ook in de Toussaintstraat heeft men met het oog op de naderende feestelijkheden een buurtcommissie in het leven geroepen. De futancieele bijdragen geven nu reeds reden om te vermoeden dat men ook hier gepaste versieringen aan zal kunnen bren gen. HILLEGOM VERBRANDING TUINVUIL Naar aanleiding van den brand in de af- geloopen week heeft de politie besloten stelling te nemen tegien het verbranden van vuil in de open lucht. Zonder toestem ming van B. en W. mag geen vuil ver brand worden. Gebeurt zulks toch, dan zal onherroepelijk proces-verbaal worden onge maakt. PERSONALIA De heer H. M e ij e r, ambtenaar ter se cretarie alhier, slaagde voor het examen gemeente-administratie, dat te Haarlem en Den Haag gehouden is. BOLLENPELLEN DOOR MANNEN Thans zijn er 39 werkloozen met toeslag te werk gesteld om bollen te pellen. Het hoofd van de arbeidsbeurs venvacht ech ter nog meer aanvragen, daar het pellen nog niet in vollen gang is. Het resultaat stemt thans reeds tot tevredenheid. EEN AVOND EN NACHT DE OUDE GLORIE TERUG In verband met het feit, dat gedurende het Wegen-congres een excursie gemaakt zal worden om de straatverlichting tus schen Haarlem en Leiden te bezichtigen, zal de natriumverlichting in den nacht van Dinsdag op Woensdag geheel ontsto ken worden, zonder extra kosten voor de gemeente* EINDELIJK GESLOOPT In verband met de instortingen elders in den laatsten tijd, is besloten de huisjes aan de Hofstraat, nabij de Mariastraat, te sloopen, daar het gevaar voor instorten niet denkbeeldig was. GESLAAGD Onze plaatsgenooten G. B. Kroon. Lommerse, J. Rusman en P, Trossel slaag de te Den Haag voor het middenstands diploma handelskennis. Dit zijn de eerste vier Hillogommcrs, die dit examen met goed gevolg lubben afg KATWIJK Gemeenteraad De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Na vaststelling der notulen van de vonge vergadering, volgden ingekomen stukken. Het Sanatorium voor Zenuwpatiënten Punt 3 ie een voorstel tot verkoopen van grond aan de Ned. Herv. Stichting voor Ze nuw- en geesteszieken, gevestigd te Voor burg voor het bouwen van een Sanatorium met l>ijlbehoorend e gehouwen en pcrceelen grond gelegen in „de Koestal", gezamenlijk groot 6.S4.00 H.A. En aan genoemde Stich ting voor den duur van 5 jaren het recht van optie te verleenen tot aankoop van de kadas trale perceelen grond langs den Cantineweg groot in totaal pl.m. 1.67.50 TI.A. Nadat nog enkele vragen gesteld zijn wordt heit voorstel met algemeene stemmen aange nomen. Voorstel tot het wijzigen van de verorde ning op het beheer der bedrijven. Ieder jaar ordt van de winst der bedrijven tenminste f 6000 gestort in het fonds voor vernieuwing en uitbreiding der gasfabriek; f 3000 voor het electriciieitsbedrijf en f 1000 voor het water bedrijf. Bovendien wordt jaarlijks van de na aftrek der hiervoor vermelde sommen nog overt)Lij vend winst 30 pet aan de bedrijven gerestitueerd tot vorming van een reserve. Ten gevolg© van deze bepalingen zullen 31 Dcc. j.l. groot© reserves gevormd zijn, De gunstige ontwikkeling der bedrijfsre sultaten maakt het zeer onwaarschijnlijk, dat te eeniger tijd deze reserves moeten wor den aangesproken. B. en W. stellen voor in het 2de lid van art 19 het cijfer „30" te vervangen door „20". Conform het voorstel van B. en W. wordt dan besloten* Een ijkgebouw Voorstel tot het bouwen van een ijkge bouw ten behoeve van de bedrijven B. en W. merken op, dat het ijken der meters van de bedrijven in eigen beheer dient te geschiet den, waarmede trouwens reeds een aanvang is gemaakt. Bij de bestudeering van deze aangele genheid hebben B. en W. tevens reke ning gehouden met het feit dat ook in deze gemeente wordt overwogen op wel ke wijze de gevolgen van aanvallen uit de lucht zooveel mogelijk kunnen wor den beperkt Ook in geval van oorlog zal het noodig zijn, dat het personeel in de nabijheid der gasfabriek is, maar eischt de veiligheid een afdoende schuilgele- genheid. Met den Rijksdienst voor lucht- «oherming is daarom overleg gepleegd over de vraag op wielke wijze een goede en niet te kostbare schuilplaats kan wor den gebouwd. Het resultaat van deze besprekingen is ge- 'eest, dat een constructie werd verstrekt van een goedkoop scherf- en gasvrij gebouw tje dat in vredestijd voor andere doeleinden kan dienen. Geraamde kosten f3500, terwijl voor de inrichting tot ijkstation een uitgaaf van f500 noodig zal zijn. B. e.n W. vragen mitsdien den raad dit bedrag hiervoor te wil len toestaan. Na eenige bespreking werd ook dit voor stel meit aJg. stemmen aangenomen. Een nieuwe functie Voorstel tot het instellen van de functie van secretaris der directlei van de bedrijven. Het aanval technische vraagstukken op het terrein van gas en electriciteit is de laatste jaren buitengewoon toegenomen. Aan deze ambtenaar die b.v. met ds? dage- lijk6che leiding ware te belasten en die daarnaast den directeur bijstaat zou een be zoldiging kunnen worden toegekend van f2200 tot f2500. Met de stemmen van de heeren M. v. d. Marei, L. v. d. Zwan, J. v. Rijn en J, Schoneveld tegen werd het voorstel aan genomen. Voorstel tot wijziging der verordening op de straatbelasting. B. en W. zijn tot de conclusie gekomen dat krachtens de wet op de grondbelasting ziekenhuizen zijn vrijge steld van straatbelasting. Het betreft hier voornamelijk het Rotterdamsch Zeehospi tium. Conform htet voorstel van B. en W. wordt door den raad besloten. Over de capifulanfen-verordening Voorstellen inzake de vaststelling eener capitulanten-verordening. Met de capitulan. telnverordening, zooals deze bestaat, kunnen Ged. Staten zich niet vereenigen. B. en W. zijn na de argumentatie van Ged. Staten niet overtuigd van de noodzakelijkheid van hetgeen Ged. Staten vragen en stellen dan ook den raad voor de capitulantenverorde- ning alleen in zooverre te wijzigen, dat in art. 1 alsnog worden opgenomen <je functiën van Havenmeester en van agent van politie. Na eenige discussie besluit de raad bij de Kroon in beroep te gaan als Ged. Sta ten aan hun ingenomen standpunt vast houden. Eervol ontslag Tjebbes (Heit voorstel tof 't verleenen van eervol ont slag aan R. P. Tjebbes, onderwijzer aan de openbare lagere school wordt aangenomen. Rondvraag De heer M. v. d. Marei vraagt of het juist is dat dee Zondags de bioscoop in de Jan Tooropstraat zal draaien. De voorzitter zegt dat zulks niet is aangevraagd en als het ge vraagd wordt zal geen toestemming worden gegeven. KATWIJK AAN ZEE HOOGWATERSTANDEN Dinsdag 28 Juni v.m. 3.25, n.m. 15.49 uur. LEIDERDORP GEREF. KERK Gekozen zijn tot ouderlingen de heeren J. G. Meerburg en P. Mevdam en tot diaken de heer H. D- van LEIDSCHENDAM Het basisuurloon in de werkverschaffing Het raadslid, de heer Vink (a.r.) .heeft B. en W. eenige vragen gesteld naar aanlei ding van de basisuurloonen in de Rijkswerk verschaffing. Deze zijn door den Minister vastgesteld op 32 cent en 30 cent (het laat ste, voorzoover het arbeiders uit de buurt schap Stompwijk betreft). De heer Vink vraagt of de Minister deze loonen niet ver hoogd heeft nu het werkverschaffingsloon in de gemeente gebracht is op 34, resp. 32 cent; en indien niet of B. en W. dan te be- voegder plaatse op verhooging willen aan dringen. Verzoek van Roode Kruis Door het bestuur van de afd. Leidschendam van liet Ned. Roode Kruis, is aan het ge meentebestuur het verzoek gericht om gedu rende de zomermaanden te worden vrijgesteld van de betaling verschuldigd voor het ge bruik van het lokaal achter het raadhuis. Het bestuur der afdeeline voert daarvoor aan, dat in de zomermaanden geen gebruik wordt gemaakt van de verlichting en de ver warming. In het prae-advies merken B. en W. op, dat de vergoeding van f 1.50 een gemiddelde ver goeding per avond is voor het geheele jaar en dat bij inwilliging van het verzoek de ver goeding in de wintermaanden verhoogd zou moeten worden. B. en W. ziin dan ook van meeningk afwij zend op dit verzoek te moeten beschikken en vragen den Raad dienovereenkomstig te be slissen. „Het Hoogeland" Donderdag a.s. zal in onze gemeente bloempjesdag worden gehouden ten bate van den arbeid der vereeniging „Het Hoogeland' Dit is een Chr. vereeniging tot stichting e_ instandhouding vgn arbeidskolonies voor maat schappelijk ongeschikten van alle gezindten. In de 4 kolonies, welke zy heeft gesticht, vinden thans 411 personen onderdak, terwijl wegens plaats- en geldgebrek het aantal aan vragen voor opname, dat moet worden afge- ezen, vooral in dezen tijd steeds meer stygt. Onder het motto: „Helpt ons helpen", wor den in het land collecten georganiserd ten einde tot uitbreiding van het arbeidsveld der vereeniging te geraken. Zij", die nog willen medewerken aan de col lecte kunnen zich daarvoor aanmelden by mej. G. Stutvoet, p/a, den heer Boon, Sluis- plein en mej. C. F. van der Ros, Looiers laan 13. R.K. woningbouwvereeniging „Eensgezindheid" Aan bovengenoemde bouwvereeniging is destijds door B. en W. van de voormalige ge meente Veur een voorschot verstrekt van f 49.000 ten behoeve van den bouw van 15 ar beiderswoningen en 1 winkelpand. In Juni 1937 werd door den aannemer den bouw dezer woningen een verzoek tot de bouwvereeniging gericht om in verband met de depreciatie van den gulden en het als ge volg daarvan door hem geleden verlies een schadeloosstelling te mogen ontvangen van 12% van de aannemingssom. Op verzoek van B. en W. is toen vanwege de Woningbouwvereeniging door een deskun dige een onderzoek ingesteld naar de schade die door den aannemer in verband met de monetaire maatregelen der Regeering op den bouw zou zyn geleden. In dit rapport wordt deze schade becijferd een bedrag van f 1.835.Volgens B. en W. bestaat er in de gegevenomstandigheden aanleiding om het verzoek van den aanne mer in gunstige overweging te nemen, aan gezien de monetaire maatregelen van de Re geering voor den aannemer toch een onvoor ziene omstandigheid van zeer by zond eren aard vormden. Bij het overleg met de Ministers van Binn. Zaken en Financiën is gebleken, dat deze bewindslieden dit standpunt deelden er hebben dan ook besloten voor dit doel aanvullend voorschot aan de gemeente te verstrekken van f 1.835. In verband hiermede stelt het college van B. W. den Raad thans voor aan de K.-1L woningbouwvereeniging „Eensgezindheid" een aanvullend voorschot te verleenen ten bec van f 1.835. GEVONDEN VOORWERPEN Een rijwielbelastingmerk en een dames- taschje met inhoud. Inlichtingen dagelyks 012 uur v.m. aan het Secretaria, afd RADIO-DISTRIBUTIE Droltwlch; 12.20 Brussel VI; 13.30 Droltwichj 13.50 Brussel VI; 14.20 Keulen: 15.20 Droltwlch; 15.35 Diversen; 16.20 Keulen; 17.2o Parfs Radio 18 20 Londen Ree: 19-20 Brussel VI; 19.30 Keu len; 2050 Parüs R; 22.50 Keulen Programma 4: 8 Brussel VI: 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg: 16.20 Droltwlch; 16.50 Lon- don Reg; 17.20 Droltwlch; 23 Londen Reg; 23.3Q Droltwlch DINSDAG 28 JUNI Programma 3: SKeulen, 11.20 Parüs Radio, 12.05 Radio PTT Nord, 12.20 Parijs Radio, 13.20 Brussel VI., 14.20 Keulen. 15.2-0 Droitwich. 15.50 Deutschl.s. of div. 16.20 Keulen. 17.20 Brussel VI.. 18.50 Brussel Fr., 19.20 Brussel VL. 19.50 Keulen, 20.35 Parüs Radio. 20.50 Brussel Fr., 21.10 Keulen. 22.20 Brussel VI., 23.20 Keulen. Programma 4: 8.Brussel VI.. 9.20 diver 10 35 Londen 'Reg., 13.05 Droitwich. 14.25 Londen Reg., 16.35 Droitwich. 18.40 Londen eRg.. 19.20 Droitwich. 19.30 Toespraak door den burgemees ter, ter bevordering van den op 29 Juni a.s. houden bloempjcsverkoopdag en collecte ter b strüding van de kosten, verbonden aan de fee telüke viering van het 40-Jarlg regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin, daarna Droitwich, Agenda De avond-, natfit- en Zondagsdienst 'der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 25' Juni tot en met Vrijdag 1 Juli a.s. waar genomen door de apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. N.V. ADMINISTRATIEKANTOOR H. WINS Administratie en Beheer v. Vermogens EFFECTEN - COUPONS ASSURANTIëN HYPOTHEKEN DE WERKLOOSHEID GEDAALD aantal werkloozen in onze gemeente is in verhouding tot de vorige maand belang rijk gedaald. Het is thans 124 (v. m. 172). Hiervan zijn 44 personen te werk gesteld in de werkverschaffingen. VOOR RADIO-LUISTERAARS De Radio-luisteraars-commissie, samenge steld uit de plaatselijke besturen van de NCRV, ÜRO en VARA, zal as. Dinsdag avond van 78 uur zitting houden in café ,J>e Zwaan", tot het uitreiken van de reduc tie-bons, welke geldig zyn voor de radio distributie. Overlegd moet worden de werk- loozenstempelkaart en de laatste betaalde distributie-kwitantie. Leden van de Omroep- vereenigingen. die meenen aanspraak te mo gen maken op extra-reductie, moeten tevens het bewijs van lidmaatschap medebrengen Aan kinderen worden geen bons verstrekt. BURGERLIJKE STAND GEHUWD: L J Griffioen en M J Dolderonan; J Dolderman en A D Harland; G P J Al en C H LISSE Z.H.C. I—SPORTMAN I 1—1 In dezen vriendschappelijken wedstrijd, waarin door beide partijen een vlugge en faire strijd werd geleverd, werden de punt jes broederlijk verdeeld. Na een kwartier is het Beek die Z.R.C. de leiding bezorgt. Even voor de rust maakt de rechtshalf der bezoe kers met een hoog schot, dat den Z.R.C.-doel- man verrast, gelijk. Na de thee wordt aan weerszijden goed spel ten beste gegeven doch de verdedigingen laten zich niet ver schalken, zoodat de strijd met 1—1 eindigt. In de week van 20 t.m. 25 Juni stonden bij de gem. arbeidsbeurs alhier ingeschreven 226 werkzoekenden. Er zijn dezo week ruim 80 werkloozen aan het werk gekomen. Toe li is het aantal op 25 Juni nog ruim 60 -hooger dan in dezelfde week van het vorig jaar. LEVENSMIDDELENDISTRIBUTIE Aan werklooze en armlastige gezinnen werden in de afgeloopen week uitgereikt 630 pakjes goedkoops boter, 320 pakjes bak- enf braadvet en 170 bussen gehakt. WAT GEVONDEN WERD Jongenspef, huissleutel, 2 paar kousjes, be- lastingmerk, rozenkrans, r.k kerkboek. In lichtingen bij de politie. BUITENOEFENING E.H.B.O. De afd. Lisse van de E.H.B.O. zal heden avond aan de Lisserdijk een buitenoefening houden. Er zal verondersteld worden dat vanuit de lucht eenige bommen worden ge worpen, waarbij verschillende personen ge wond worden, RENTESTANDAARD COöP. BOERENLEENBANK In vertand met de overvloedige geldmarkt en de algemeene lage rentestand is de rente vergoeding bij de Coöp. Boerenleenbank met ingang van 1 Juli ale volgt vastgesteld- Voor bestaande cliënteel©: spaargelden! tot Zy2 pet, spaargelden boven f 10.000 1 pot., rekening-couranthouders tot f 10.000 2 pet., daarboven pet. Voor nieuwe cliënteele: spaargelden tot f 2000 2 pot, daarboven y2 pet, rekening- couranthouders y2 pet., daarboven pet. De debet-rente en provisie blijven onver anderd. NOORDWIJK RAADSVERGADERING A.s. Donderdagavond acht uur komt de gemeenteraad bijjeen. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: Wijziging van de gameentebegrooting en bedirijfsfoegrootingen 1937. Brieven van Gedep. Staten in verband met de gemeentebegrootuig en bedrijfsbe- groo tingen 1938. RIJDIEREN OP HET STRAND B. en W. hebben dit jaar 9 vergunningen verleend tot het innemen van een stand plaats en het exploiteeren van rijdieren op het strand, t.w. 2 vergunningen voor een ponny op het geheele strand, 6 vergunningen een paard alleen op het noorderstand en 1 vergunning voor een paard alleen gel dende voor het gedeelte strand aan den Duindamschen slag. LOTERIJWET B. en W. hebben aan de besturen van de Noordwij ksche pluimvee- en konijnen vereen* en aan de Noordwijksche geitenfokvereeiL toestemming verleend tot het aanleggen en' houden van een loterij. COLLECTE De langs de'huizen gehouden collecte voor den gewapenden dienst bracht op de somma van f 20.74, NOORDWIJK AAN ZEE UITSTAPJE De leden van de knapen- en j'ongemeisjes- vereenigingeh, uitgaande van de Geref. Oudervereeniging, maakten met hun leiders en leidster Zaterdagmiddag een uitstapje. Per autobus van den heer K. Bolhuis ging liet eerst naar Haarlem, waar het Bijibelsch diorama werd bezichtigd. Verschillende ge beurtenissen uit het Nieuwe Testament wor den door waardevolle houtuivsjiijdingen en kunstzinnige beschildering op schoone wijze oorgesteld. terwijl een treffende belichting de rest doet. De heer Faber gaf een toelich ting aan de eerste groep en zendeling Lolt aan de tweede. Vervolgens werd de ruïne van Brederode bezocht. Ook dit overschot uit het grijs ver leden (het kasteel, gebouwd plm. 990, ver brandde 15?2) is wel in staat om een uurtje de aandacht te boeien, vooral als de gids er )o aardig bij 'kan vertellen. Dan ging het naar Overveen, waar een speeltuin veel aangenaams bood en waar een uitzichtheuvel een mooi panorama vaii Haarlem gaf. Nog even werd Zandvoort aan gedaan en dan ging het weer op huis aan* Zeker waren allen geheel voldaar REDDINGSBOOT Zaterdagmiddag hield de reddingsboot we derom een welgeslaagde oefentocht Reeds een vorige week had dit op het programma gestaan, maar voen was de zee zoo vlak, dat de mannen er niets aan vonden om een spe levaart te houden. Nu echter stond er een tamelijke deining. Zoodat niet alleen het pu bliek ntet genoegen het steeds weer mooid schouwspel van die boot op zee kon gade slaan, maar ook de manschappen werkelijk' gelegenheid hadden zich te trainen voor het geval dat hen de nood roept.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6