De geslaagde marsch der 2300 ËftDAfc Excelsior-beker voorgoed Gorkum naar MAANDAG 27 JUNI 1938 w DERDE BI7AD PAG. ïa is de H van Hero De juichkreet der kinderen als de Hero flesch op tafel komt. Moeder weet hoe dol ze er op zijn en... hoe goed het voor hen is. Hero dranken zijn de zuiverste en gezondste vruchtendranken. Fruit in den best ver teerbaren vorm, zonder eenige chemische kleurtjes of smaakjes. De naam Hero is de beste garantie voor zuiverheid. Let daarom op het Hero etiket! tyfyóeiiaxui ^fuut! 1 l-Mtl 71J m i :111 i De „kanaries" weer favoriet bij de jeugdmarsch Vroolijke rust in de theetuin Drievliet Uitbundige vreugde bij de prijsuitreiking ,,Het doel van de Rotterdammer- marsch is het bevorderen van de wandelsport. Waar er vorig jaar nog oververmoeiden waren, geef ik hun die onvoldoende getraind zijn. in overweging zich alsnog terug te trek-' ken. Oververmoeidheid is géén pro paganda, en daarom gaat het toch!" Aldus waarschuwde de hoofdlei der van de jeugdmarsch. de heer A. BOSCH, z'n kleine tippelaars in zijn welkomstwoord. De waarschuwing is overbodig gebleken: de junioren lie pen over 't algemeen keurig en van uitvallers hoorden we niet. Zoo moet het ook. Wie een marsch gaat maken, moet van te voren zeker weten, die marsch tot een goéd einde te kunnen brengen! 't Was een aardig schouwspel, al die groo- tcie en kleinere jeugdgroepen te zien verza melen op de binnenplaats van de Stadsdoe- lon, zoo fleurig en v rooi ijle zag alles er uit. De trommels werden geprobeerd, de vlag gen- waaiden lustig uit en langzamerhand kwam ieder op de voor hem bestemde plaats. Voorop stond ook hier „Excelsior" rnet tam boers en „pijpsters" en om klokke half vier gingen de trommels roffelen. Daar gingen ze, de vijf en twintig groepen, die, met wat individueelen, tezamen de jeugdmarsch .vormden. Eerst door de straten van Delft, langs preci-.-s dezelfde route als de groote broers en zusters, waar velen met plcizier liet aardige schouwspel gadesloegen. Dan werd de stad verlaten en op de Watering- echeweg begon het passecren. 't Is er wel niet 0111 begonnen, het eerste binnen te zijn, maar iedere groep loopt nu eenmaal z'n eigen tempo en het is niet prettig achter een ander te loopen, die net jets langzamer marcheert! Even tijd voor een kop thee Dat het niet in de snelheid zit, bleek wel 'duidelijk bij de „thee-stop" aan de mooi be- boschte Yrodenburghwcg onder Rijswijk, waar liet grootste deel van de jongelui om streeks vijf uur passeerde. De laatste groep, die we daar zagen vertrekken, was „Juli ana" uit Gorkum, dat, naar later zou blij ken, wederom de eerste prijs won. Even voor „Juliana" vertrok het Haag- sche „Steeds Voorwaarts", geheel op mili taire wijze: eerst klecding-inspectie, dan „geeft-acht!", rechts richten enzoovoorts. De goede stemming demonstreerde zich i:i een spontaan „hoera voor Steeds Voorwaarts", dat de Gorku-mschc meisjes aanhieven. Op ditzelfde punt waren we zoo dom aan 'de E.II.B.O.-mensohen te vragen, of ze al \eel blaren te bewerken hadden gekregen. „Blaren? Maar meneer, zulke Jeugdige 'tippelaars kennen geen blaren. En zeker niet na tien of elf kilometer loopen!" In Rijswijks straten haalden we de meeste andere groepen in. Daar hadden ze zoo on geveer de helft er op zitten, maar niemand toonde nog eenige vermoeidheid. Daar was allereerst de Prins Willemsdhool uit Den Haag, die met 76 deelnemers de grootste jeugdgroep vormde. Voor deze vereeniging, in de keurige donkerblauwe pakjes, met tamboers en pijpers \oorop, vormde de Rotterdammer-marsch een de buut: het was de eerste officieele marsch die ze meeliep. Ondanks dat kon zelfs een niet- jurylid gemakkelijk zien, dat 'de kans o-p een prijs zeer groot w'as. Rustig en regel matig ging de ecne kilometer in de andere over. Daar was het Rottcrdamsche „Kracht en Vlugheid", ook een ernstige candidaat voor de prijzen, de padvindersgroep „Albert Schweitzer" uit Den I-Iaag, waarachter zich wat individueelen hadden aangesloten, niet in 't minst, omdat tromgeroffel zoo pretig loopt. Want dat was ook duidelijk te zien: trommels en fluiten veraangenamen het wandelen in niet geringe mate. Er is nog een groepje, dat niet onvermeld mag blijven: de elf kleine peutertjes van „De Princevlag" uit Leiden. Van die heele kleine menschjes in mooie pakjes, voorop een klein fluit-spelertje, dat de guitigheid uit de oogen straalde en een zeer klein, jolig vlaggcndraagstertje. En keurig loopend hoorl „Rust" in Drievliet Voor de groote rust was wel een ideaal oord uitgezocht: Toen we-tegen half zeven tegelijk met do autobussen in den speeltuin „Drievliet" arriveerden, zou men niet zeggen, dat hier een aan tal wandelaars aan het rusten was. In den ruimen tuin mot z'n mooie paden tusschen de boomen, was 't een drukte van belang. DohgezeLlig! Hier werd de- cventueele vermoeidheid van. bepaalde - spieren bestreden door het inspannen van andere. De schommels, de rutsehbaan en de wip planken, de hobbclpaarden en de draai molen waren aldoor in vol bedrijf en men zou graag óók weer eens meeschornmclen of mee-wippen, zoo aanstekelijk werkte deze al- gemeene jolijt! Ezels waren er niet, maar toch werd er gereden: een door tien „man" godragen stoel met écn er in, wel net zoo aardig! De jongelui hadden nauwelijks tijd om het glas limonade, waar ze recht op hadden, te ver werken. Al te gauw brak het uur van vertrekken weer aan! Om zeven uur roffelden de trom mels weer en geen tien minuten later waren allen op pad voor de laatste kilometers, langs den Vlietweg en den Delftweg weer op huis aan. Winnaars-vreugde in de Stadsdoelen Rijen dik stonden in Delft weer de toe schouwers, toen de kleine wandelaars daar tusschen half acht en acht uur arriveerden. De jury had hard gewerkt en even over acht kon de heer C. J. van Hcusden, voor zitter van „Excelsior", de uitslag bekend Een knaap nlt Cavalla zei: „SEODAR" bevalt Ja!" En toen hij ze had Ging Ie op pad En bracht z'ln Hollanda! iTUM maken. Vooraf zeide hij, de overtuiging te hebben, dat de marsch wederom prachtig eweest is en sprak hij de hoop uit, allen olgend jaar weer terug te zien. De hoofd leider en de jury oogstten dank voor de uit nemende wijze, waarop zij hun taak vervuld hadden en daarop werden de resultaten, onder steeds stijgende spanning, bekend ge maakt'. De besten kwamen het laatste en toen kende de vreugde geen grenzen meer. Voor de derde maal in successie hadden: de „kanaries" uit Gorkum de beste pa pieren, zoodat het organisatie-comité voor een nieuwen beker zal moeten zor gen. Want de oude gaat nu voor goed naar Gorkum! Mevrouw van II o o f f, de wakkere leidster, zeide niét gehoopt te hebben, dat haar meisjes wéér de eerste prijs zouden winnen, Maar nu komen ze het De twee mannen ,,op de brug". Links: de „Excel sior"-voorzitter, de heer C. J. van Heusden, rechts: de hoofdleider, de heer H. Th. Wij- develd. ROFFELRIJMEN BRAVISSIMO 't Derde Rotterdammermarschfeest Is alweer verleden tijd. Delft heeft weer z'n deel gekregen Van de stapsportiviteit. Drie en tivintighonderd ferme Goedgemutste wandelaars Startten, prachtig in conditie; Dat is reeds iets ivonderbaars. Twee en twintighonderdtachtig Lapten 't marschje aan hun laars Overschreden fier de eindstreep, Ferm rechtop, gelijk een kaars Heerlijk weer, briljante stemming, Pracht parcours, sportieve geest, Hebben deze marsch gestempeld Tot een zeldzaam wandelfeest. 't Was een oer-gèzond, gezellig Wandelsport-evenement, Steeds excelsior bewegend, Dank Excelsiors talent. Dus: het vroolijkste van alles Was het slot van het festijn Toen het sportplezier ging bruisen Als een volle beker wijn. Burgers, boeren en agenten, Jongeling en ouderling, Dames, heeren en soldaten Dansten dapper in de kring Derde-Rotterdammermarschers! 't Was ook ditmaal niet cadeau Daarom hier ten derden male Driewerf een bravissimo!. (Nadruk verboden) LEO LEIS natuurlijk volgend jaar weer probceren. De vreugde was groot. De leidster had eerst een stevige omhelzing in ont vangst te nemen van haar echtgenoot en toen werd een vroolijke rondedans om het voorgoed .veroverde kleinood ge maakt. Als tweede kwam uit de bus de Prins Willemschool uit Den Haag. Een extra pluim op den hoed van deze vereeniging, die bij de eerste marsch die ze loopt al een tweeden prijs wint! En er was toch concurrentie genoeg! „Kracht en Vlug heid" uit Rotterdam ging met den derden prijs strijken. Een mooi resultaat voor zoon groote groep van 69 jongelui! De vreugde was dan ook uitbundig. Dat waren de prijswinnaars. Vierde werd „Steeds Voorwaarts", dat daarmee wel geen prijs won, maar om z'n goede prestaties óh keurigekleeüimg toch even genoemd moet worden. Voor de verdere volgorde zie men onder de uitslagen. En toen was het uit met de pret. Enkelen bleven nog op de groote broers wachten, doch het meerendecl ging huistoe. Een beetje vermoeid mischien, maar hoogst- voldaai. De derde Rotterdammer-marsch is, ook wat de jeugdgroep aangaat, prachtig ge- KORFBAL Door een 42 overwinning op Z.K.C. wint Fiks het landskampioenschap van de C.K.B, Zaterdagmiddag word te Ocgstgeest, on dier, voor korfbal niet bepaald ideale weersomstandlghcdende laatste wedstrijd om het kampioenschap van Nederland van den C.K.B. speeld, tuseohen Files, Oegst geest en Z.K.C. Zwijndireoht. Er stond een sterke wind, schuin over het veld, welke een mooie wedstrijd on mogelijk maakte. Bovendien verschenen beide elftallen met enkele invallers. Het is dan ook geen mooie partij geworden. men kon moeilijk den indruk krijgen, dat hier twee ploegen om de eer van l C.K.B.-kampioensohap vochten. Vóór dten aanvang bood de aanvoerder van Fiks zijn collega van Z.K.C. een keu rige mand fruit aan, welke attentie har telijk werd toegjuicht. Hierop begon de wedstrijd, waarbij Fiks het voordeel van de straffe wind koos. Fiks was direct sterk in dien aanval en gaf de Z.K.C.-verdediiging handen voJ werk, •deze kwijtte each echter zeer goed v, haar taak en gaf Fiks voorloopig geen kans. Z.K.C. kreeg slechts af en toe gele genheid haar aanval in den strijd te be trekken, waarbij bleek, dat de verdediging Fiks lang niet bet sterkste deel van de ploeg vormde. Echter de meerdere een heid tusschen de vakken onderling en een sterker middenvak, bracht de bal steeds weer spoediig bij die aanval van Fiks. Toen er ongeveer, een half uur gespeeld was, wist Fiks eindelijk haar meerderheid in een doelpunt uit. te drukken. Z.K.C. ant- oordde onmiddellijk met een vinnige te genaanval, raakte echter de bal weer kwijt; deze werd vlot naar de andere aanval ge werkt, waar een Fiks' man vanaf de lijn een schot waagde dat do cl trof, een mooi •doelpunt, 20. Na de vaJkverwiisseliinig wist Fiks al zeer TENNIS UITRUSTINGEN Grootste sorteering. O.a. keuze uit 30 soor ten Rackets van 4.25 tot 29.50. ALLE REPARATIES SPORTWAREN HUIS Ed. W. VAN VLIET ROTTERDAM. MEENT 17, Telef. 52356. DEN HAAG, Stationsweg 13—19. Nederlands grootste speciaalzaken in: ECHT LEDEREN KLEEDING KAN O'S TENTEN KAMPEERARTIKELEN Rijkleeding. Auto-, Motor Accessoires en alle Sportartikelen. Trakteer Uw Voeten op een Bruisend Trannosan Voetbad Lang'staan en loopen in en op het werk, bi] het winkelen, vergt het uiterste van Uw voeten, die Uw gehecle gewicht moeten dragen. Geen wonder dat bet na 8l dat werk opgeven, dik worden/ gaan branden en Iranspireeren. De spieren en pezen verslappen. Giftige sloffen van de transpiratie dringen in de bloedvaten en maken U loom en moe. Dompel Uw voeten in een melkwit Trannosan Voetbai bruisend als champagne. Welk een genot! 15 minerale zouten van geneeskrachtige bad- Slaatsen geven hun weldadige kracht af aan de leere weefsels. voelt, hoe de vermoeidheid wegtrekt, hoe de gezonde bloedsomloop wordt hersteld, hoe Uw energie terugkeert. Geen last meer van nauwe schoenen, urenlang kunt U weer loopen. Trannosan Bruisend Voetbad 'is een verkwikking voor een ieder, die veel moet loopen en staan. Trakteer Uw voeten minstens eenmaal per week op dit Bruisend Voetbad. Vergeet al Uw voelénzorgen cn voel U weer geheel niensch. Bruisend Voetbad Trannosan Vol koolzuur en zuurstof Rol voor ZES Bruisende Baden Hoogste stand te Avord en Rochefort 764.3 Laagste stand te Stornoway 742.2. Stand vanmorgen half twaalf 756.9, WEERVERWACHTING Krachtige, tijdelijk stormachtige, later af nemende zuidwestelijke tot westelijke wind, beirokken tot zwaar bewolkt, later opkla rend, waarschijnlijk regen, iets warmer des nachts, overdag iets koeler. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind 27 Juni te 10.05 uur aan de pos ten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Wordt verwacht storm uit het zuidwesten". THERMOMETERSTAND Stand vanmorgen half twaalf 19.0 C. 2S Juni. Zon op 4,42 uur, onder 9,24 uur. 28 Juni. Maan op vm. 5,34 u. ond, nm. 9,36 u VOERTUIGEN MOETEN HUN LICHT OP HEBBEN: 2S Juni,. Van 's av. 9,54 u. tot 's morg. 4,12 u. spoedig nogmaals de korf te vinden, waar na de rust aanbrak. Na de pauze was Fiks veer direct in den aanval. Binnen vijf miniufcen had ze reeds su,cces, 4—0. Dit was Z.K.C. blijk baar te bar, binnen een minuut beant woordde zij dit mot een tegenpunt, waar moe zij althans de eer redde. Heel gauw rist zij door oen mooi doelpunt nofmaals de korf te vind/an 42. Thans had men na de vakverwisseling weer de beginopstel ling. Van bedde zijden werd niu een goede partij korfbal te zien gegeven. Eefl. kwartier DINSDAG 28 JUNI HILVERSUM I 1875 cn 415.5 M. KRO-UItZcn- diner. 8.00 en 3.15 Gramofoonrrvuziek (Oïtt 8.20 Berichten). 10.00 Gramofoonmuzielc. 11.30 Godsdienstig" halfuurtje. 12.00 Berich ten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist. (Van' 1.001.20 G ramofoonmuziek2.00 Voor Vrouw. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 Berich ten. hierna KRO-Kamer-orkest. 4.45 Gramo foonmuziek. 5.00 KRO-orkest. Ö.45 Geluk- wenschen. 6.05 Gramofooninuz. 6.15 Zwem- cursus. 6.30 Vervolg KRO-orkest. 7.00 Be richten. 7.15 Caaiscrie „Petrus en Paulus"; 7.35 Sportpraatje. 8.00 Berichten ANP. Mede- deelingen. 8.15 ICRO-Symphonie-orkest. Ig de pauze: Zang en piano. 10.00 Reportage, 10.35 Berichten ANP. 10.45 Midldenstands- praatje. 11.00 De KRO-Boys en solist. 11.3? 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II 301.5 M. AVRO-Uitzendlng* lofoonmuziek (Om 8.30 Berichten). 8.00 Gra 10.00 Mort. 10.30 Viool e Lyra-Trio. 12.15 Berichten, '00 Het Omroepor- ilk. 2.00 Het Omroopor- In de pauze: Grajno- 1.45 G Ti 1.45 Gramofoonm kest. 2.45 Declai foonmuziek. 3.15 Gramofoonmuziek. Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.3? Het Omroeporkest. 6.10 John's Hawaiian- Serenaders. G.30 Het Omroeporkest. 7.0? Pianovoordrac-ht. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.4L' Interview. 8.00 Berichten ANP. Mededeelin- gen. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dins- dagavondCreln. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.3? TlrooLsch progamma. 11.00 Berichten ANP. ni" kn,.00 Cabaretprogramma (Gr.- kest. 10.45 Orkest. 11.35 Orkest. vóór 't einde kreeg Z.K.C. nog een straf- worp toegewezen, welke gemist werd. Eg werden van beide zijdien heel goede aan vallen opgezet, welke ealitcr door de vei •dedigingen op even keurige wijze werden afgeslagen. In den stand kwam dan ook geen verandering meer, zooclat Fiks met 4—2 deze wedstrijd en daarmede het kam pioenschap van Nederland won. De sterk ste had gewonnen. Scheidsrechter Kronwel leidde goed en had geen moeilijke taak, daar de wedstrijd bijzonder fair en in de bekende C.K.B.- sfeer werd gespeeld. Wat dit laatste betreft kan C.K.B. zoo wel als Fiks en Z.K.C. met genoegen op deze wedstrijd terugzien. Aanbieding gratis verslagen aan Wandelaars Voor deelnemers aan den Derden Rotterdammer- Marsch, die öf medelezer van ons blad zijn, öf om andere reden geen eigen exemplaar van het nummer van heden in hun bezit krijgen, is een exemplaar van ons blad met het uitgebreide verslag gratis beschikbaar, zoover de voorraad dit toelaat. Vereenigingen of groepen, welke aan den Marsch deelnamen, kunnen elk vijf exemplaren gratis be komen voor hun archief. Alle aanvragen te richten aan de Administratie van „De Rotterdammer", Goudschesingel I054 Rotterdam, waarna omgaand toezending volgt. DE DIRECTI^

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10