STADSNIEUW!: «jESCOMPTO WOENSDAG 22 JUNI 1938 TWEEDE BLAD PAG. 6 De intrede van Ds J. G. Ubbink uitgesteld Men verzoekt ons mede te deelen, dat de bevestiging en intrede van Dr. J. G. Ubbink als predikant in algemeenen dienst bij de Gerot. Kerk in H.V., welke hedenavond zou plaats hebben, in verband met don ernsti- gen gezondheidstoestand van mevr. Ubbink, tot nader te bepalen datum is uittgsteld. De nieuwe Geref. Kerk Zuiderzicht wordt gesloopt In de voorbereidingen voor don bouw der nieuwe Geref. Kerk komt thans weer eenige beweging. Mm is momenteel druk bezig met het afbreken van het huis dat op het terrein van het voormalige Zuiderzicht was overge bleven. Binnen enkele weken zal het wel vol ledig verdwenen zijn. De aannemer van dat sloopwerk betaalt aan de kerk een kleine f 200 toe. De boomen op het terrein van Zui derzicht moeten uit den aard der zaak ook verdwijnen. Ze zijn besahikl>aar gesteld aan de padvinders, die er geschikt materiaal in hebben voor hun oefeningen. Door ziekte van architect v. d. Kraan is de uitwerking der plannen en het opmaken van het bestek wat vertraagd, maar nog aan bet eind van deze maand zal de kerkeraad over het bestek en de voorwaarden beslissen, waarna dan spoedig de- aanbesteding zal plaats vinden. Er komt dus schot in het werk. Het kan niet lang meer duren of de fundamenten voor het nieuwe gebouw wor den gelegd. Verjaardag Z.K.H. Prins Bernhard De Nationale Contact-Commissie bericht ons, dat ter viering van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bemihard op Woensdag 29 Juni des namiddags voor de jeugd een vroolijke mid-dag wordt georganiseerd in de Groute Stadszaal, waar Henri Nolles met zijn pop penkast zal optreden. Ei" zullen twee voor stellingen worden gegeven. Des avonds wordt in de muziektent aan do Steenstraat een concert gegeven. Autotocht voor ouden van dagen Onder ideale weersomstandigheden heeft gistermiddag het jaarlijksche uitstapje voor de Leidsohe ouden van dagen plaats ge vonden. Vierhonderd en twintig gegadigden waren weer present en monter en vroolijk, vel°n getooid met een bloem op de borst, stegen zij weer in de auto's, om van zomer en zon, van een prachtige omgeving en een heerlijk autoritje te genieiten. Een heele stoet van auto's! Niet minder dan 67 particuliere wagens en tenslotte tien VlOS-autocars brachten de liefhebbers en liefhebsters naar buiten. Op den Haagweg reeds werd de stoet in tweeën gesplitst, want het grootste gedeelte moest voor den overweg wachten en tot midden in hot Noordeinde stonden de wa gens Do reis ging ditmaal naar den Haagschen Dierentuin, waar men langen tijd van de bezienswaardigheden en de mooie omgeving genoot. Aan de noodige versnaperingen ont brak 't niet. De directeur van den G.G.D., Dr. Horst, sprak de oudjes hartelijk toe en .vervolgens heeft ook de burgemeester, Mr. A. v. d. Sande Bakhuijzen, nog vrien delijke woorden tot zijn oudste burgers en burgeressen gesproken. Allen ontvingen een zilveren herinneringslepeltje, omdat dit de tiende maal was diat men den tooht maakte Het Groene Kruis Gisteravond bad in het gebouw Pieters kerkgracht 9 een ledenvergadering van het Groene Kruis plaats. Wegens uitstedigheid van den voorzitter Dr. Boonacker, werd het (presidium, waarge nomen door den heer Jhr. C. C. R e 11 Na de gebruikelijke lezing van de notulen, bracht de heer Filippo verslag uit van het behandelde in de najaarsvergadering van de Prov. Z.-Hollandsche vereeniging. In die vergadering werd voorgesteld een be- middelings-commissie aan te wijzen, die bij moeilijkheden, welke mochten rijzen tus- schen afdeelingen onderling, in de afdeel in- gen zelf, of tusschen afdeelingen en pro vinciale vereeniging, in eerste instantie zou optreden Door het hoofdbestuur werd het wenschelijk geacht, dat statuten en regle menten van do aangesloten 'vereenigingen deze wijze van bemiddeling imperatief zul len regelen. Aan de orde kwam vervolgens het jaar verslag over 1937 van den secretaris. Wij ontleenen hieraan het navolgende. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering. Er werden 80 nieu we leden ingeschreven terwijl er wegens bedanken, vertrek of overlijden 105 leden werden afgevoerd, zoodat het ledental met 16 verminderde. Do magazijn voorraad van de verplegings- artikelen "werd naar behoefte geregeld' aan gevuld, terwijl vele artikelen die niet meer voldeden, aan de circulatie werden onttrok ken. Geconstateerd mag worden, dat de ver eeniging over een zeer goed voorzien maga zijn beschikt. Er werden in 1937 1219 arti kelen aan 747 aanvragers uitgeleend. De afgifte en terugontvangst werd door den con cierge verzorgd, terwijl de wijkverpleegsters persoonlijk belast waren met de behandeling en reiniging der terugontvangen artikelen. De nieuwe maatregel waarbij het mogelijk is, voorwerpen zoonoodig te doen tlhuisbezor gen of"terughalen, heeft wel.ingang gevon den. De telefonische aansluiting van het ma gazijn bleek in vele gevallm voor de leden een groot gemak te zijn. De wijkverpleegsters, Zuster E. Evelein en Zuster E. Huy bicven ook in 1937 haar taak met opgewektheid vervullen. In het geheel werd door de zusters 5897 keer hulp ver leend, aan 502 patiënten. Tijdens de vacan- lies der verpleegsters werd het werk waar genomen door Zuster de Kier. De verple gingsdiensten waren in 1937 omvangrijker dan in het voorafgaande jaar. De penningmeestcresse gaf aan de hand van de balans per 1 Januari 1938 en de ver lies en winstrekening over 1937 een over zicht van de financiën der vereeniging. Het bedrag dat aan contributies minder werd ontvangen vond een tegenwicht in de grocK tere inkomsten wegens zusterhulp. Er werd een bedrag van f 612.46 besteed voor den aankoop en het onderhoud van verplegings- artikelen De kascommissie gevormd door de heeren Dr. J." E. Kroon, J. C Meijboom en Th. Hiem- stra zond een schriftelijk rapport in over hare bevinding, terwijl tevens medegedeeld werd dat de aanwezigheid van de waarden geoontroleerd is. Een en ander gaf de ver gadering aanleiding om de penningmeeste- resse décharge te vcrleenen voor haar be heer. De voorzitter dankte de penningtnees- teresse, mej. Le Poole, alsmede den it»9cre- taris den heer Filippo, voor ,het werk dn t zij in het verslagjaar voor het Groene Kruis hebben verricht. Ten slotte bracht de v oor- ziiter dank aan de wijkverpleegsters en den concierge voor hun toegewijden arbeid Aangezien de vereeniging is aangegjaan voor 29 jaar en 11 maanden en deze termijn aan het eind van dit jaar verstreken is, dient de bewilliging op de verlenging vail de statuien te worden gevraagd. Het bestuur zal de statuten nog nader onder het «Dog zien en in een najaarsvergadering enk.» ,'le noodig geworden wjjzigingen aan de goed keuring eeneg ledenvergadering onderwer pen. Felle uitslaande brand Twee bovenverdiepingen uitgebrand Hedenmiddag heelt een lelie uit slaande brand gewoed, welke te om streeks één nor ontstond in de per- ceelen i en 6 van de Maarsmansteeg, waarin gevestigd is het Heerenmode magazijn van de firma Ranman en T e p p e m a. Het vuuir ontstond bij een keukentje op de eerste verdieping en vond in de aanwe zige voorraden magazij ngoedore n, onder ook celluloid, gretig voedsel, zoodat het met. groote snelheid om zich heen greep en in minder dan geen tijd de vlam men uit het dak sloegen. De brandweer rukte met groot materiaal n.l. tw:ee motorspuiten en de ladderwagen maar het terrein van den brand en tastte Ihet vuur met zes stralen aan. Zij had het spoedig onder de knie, maar kon niet ver in nderen, dat de bovenste verdiepingen der beide huizen geheel uitbrandden. De huizen waren gedeeltelijk magazijn en gedeeltelijk woonhuis. Een groot e hoeveelheid goederen ging ver loren, zoodat de schade, ook de waterscha de, zeer aanzienlijk is- Zij wordJt evénwel door verzekering gedekt. Te omstreeks twee uur was men het vuur geheel meester, maar de nablussohing vor derde nog geruimen tijd. De oorzaak is nog ombekend Waterpolo Morgenavond 8 uur wordt voor de compe titie 2e klasse K.N.Z.B. in de zweminrich ting alhier gespeeld de wedstrijd De Zijl I tegen G.Z.C. I (Gouda). Vooraf worden gespeeld de wedstrijden: De Zijl II—L.Z.C II en De Zijl III—L.ZC. III WATERTEMPERATUUR Zweminrichting De Zijl 19Vé &r- C. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: J H M MaatJansen x; A S de GrootStokvis d; J SpekSIkma z OVERLEDEN; H P Wessel, wed van S E de Jongh 79 J. UIT DEN OMTREK ALFEN a.d. RIJN AANRIJDING Door onverantwoordelijk rijden van een autobestuurder had 'gister op de Steek ter- weg een aanrijding plaats. Uit de richting Utrecht kwam een auto met als aanhang de woonwagen van M. v. R., gedomiliceerd te Utrecht In tegenoverge stelde richting ging dé koopman v, 't W., al hier, met zijn handwagentje. Toen dezen el kaar wilden passeéren trachtte de chauffeur van een viscliauto, K. P. uit den Haag, hier nog tusschen door te schieten. Maar dat ging niet ionder botsing en het resultaat was dan ook dat de woomwragen en de visch- auto zwaar beschadigd werden aan de lin kerkant Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. De politie maakte proces-verbaal op. GESLAAGD Mej. M. Zweers, alhier, slaagde voor het examen akte L. O. van de Chr. Kweekschool te Leiden. ONGELUKKIGE VAL In de Raadhuisstraat overkwam den 15- jarigen O., werkzaam bij den slager S. alhier, gister een niet-alledaagsch ongeval. Terwijl hij fietste schoot plotseling zijn voor-lastdrager met de haken tusschen de vork weg en kwam hierdoor tusschen de. spaken van het voorwiel terecht De fiets sloeg over de kop, waardoor de jongen tegen de straat gesmakt werd en bewusteloos bleef liggen. Hij werd bij de fam. v. d. P. binnen gedragen. Bij onderzoek door een arts ble ken de verwondingen aan' het hoofd echter nogal mee te vallen. Enkele dagen rust zul len veel goeds kunnen uitwerken. Per zie kenauto is de jongen naar het ouderlijk huis vervoerd. EEN VERDWAALD BEESTJE De jeugdige W. S., wonende in de Horten siastraat, had gister het genoegen bij het vischjes scheppen in de Aar een klein schol letje te bemachtigen. Dat zoutwatervischje schijnt ook het zoete water wel te kunnen verdragen, want ook in zijn aquarium zwemt het beestje lustig rond. HILLEGOM ERNSTIGE AANRIJDING Toen mej. A. U. op de Pastoorslaan, liep te wandelen, werd zij aangereden door een 12- jarige fietser. Zij kwam mefi het achterhoofd op het wegdek terecht, waardoor zij een zware hersenschudding bekwam. Per zieken auto werd zij naar haar woning vervoerd. PERSONALIA Met ingang van 16 Augustus is aan den heer J. G. F. Swemle, directeur van het post en telegraafkantoor alhier, op zijn verzoek eervol ontslag verleend. De beer Swemle gaat te Overveen wonen. KATWIJK a.d. RIJN Jaarvergadering Tuinbouwvereen. „Katwijk en Omstreken" Gisteravond werd in de zaal van den heer Fennis do algemeen© vergadering van de Tuinibouwvereeniging „Katwijk en Omstreken" gehouden» EDERl. -INDISCHE MAATSCHAPPIJ PLV. Opgericht 1857 Bankzaken Effectenzaken Open Bewaarneming Beleggingsadviezen Assurantiën AMSTERDAM: Keizersgracht 573-575 VGRAVENHAGEj Lange Vijverberg 13 Openingsrede De voorzitter, de heer J. v. d. P e r'k, opende met een hartelijk woord van wel kom en hield daarna een openingsrede, waaraan wij het volgende ontleenen: Zijn we andere jaren gewoon onze jaarvergadering in Maart of April te houden, door allerlei omstandigheden is het dit jaar wel bijzonder laat. De oorza ken zijn u allen békend, en ik acht het overbodig, daarop dieper in te gaan. Verschillende voorstellen zullen u van avond worden voorgelegd. Ik hoop en evrtrou/w, dat gij u allen, bij de beoordee ling van hetgeen ver tafel zal worden gebracht, zich zult laten leiden door deze ééme gedachte: „Wat ie in het be lang van onze vereeniging en onze vei ling", U kunt daarbij rekenen op de volle medewerking van het bestuur. Het bestuur rekent ook op uw steun. Door uw medewerking hebben we thans een ver- eemiging, die er mag zijn en een veiling, waarop we trotsch mogen zijn. Dit resultaat is tuns maar niet vanzelf toegeworpen. Neen, dit is product van goede samenwerking. Da.v.rvoor hebben we ons offers getroost. Hier is iiet bewijs geleverd, wat door eendrach tiglijk samenwerken is te bereiken. Het nieuwe veilinggebouw zal binnen korten tijd geopend en in gebruik genomen kunnen worden. En dat, zonder eem schuldenlast, die onze draagkracht te boven gaat. Ja, we heblreoi zelfs gegronde hoop, dat we bij een normalen omzet in de toekomst minder zwaise offers zullen hebben te brengen. Daar voor kunnen we dankbaar zijn. Een goede veiling toch is voor ons allien één vaai de kurk4m, waarop we in deze moeilijke tijden drijve n. En waar we thans een goede veiling hebben is het ons aller belang, alle krachten in te spannen om deze veiling goed te hou den en zoo mogelijk nog te verbeteren. Wan neer ét dan ook enkele plannen in dien geest zullen worden voorgelegd, laten We deze tftan zakelijk bespreken en het werkelijk hetere aanvaarden, Jaarvcnrslag Na NH lezen der notulen bracht de secre taris, de heer H. W. Grimbergen, het jaarverslag uit. De gang van zaken in het jaar 1937 was niet onbevredigend. De omzet bedroeg; f 353.960,34. Hierin ie begrepen een bedrag van f 5737.94 van doorgedraaide pro ducten, d.L ruim 1 pet van riet lotaal. In vergelijk ing met het vorig jaar steeg de om zet met .ruim f 82.000, terwijl het bedrag aan doorgedraaide producten in 1936 ongeveer 5 pet van liet totaalomzetcijfer uitmaakte. Aan steungelden werd ontvangen f 29.314.47 (vorig jaar f 13.851,08). Do aanvoer van bijna alle producten was in 1937 ;j>Tooter dan het vorig jaar. Wasch- peen 760-jöOO kg meer dan in '36; late aard appelen 450.000 kg meer. Ruim het dubbele van '36; boerenkool 25.000 kg meer. De gemiddelde opbrengst was van alle ar tikelen hooger dan in '36, uitgezonderd van waschpectci en knolselderij. "Het hoofdpro duct bloemkool bracht bracht ondanks de kleinere ft an voer in totaal f 35.S00 meer op dan in '36.» Het ledental bleef stationair en bedroeg eind 1937 1170. In het bestuur kwam geen ver andering. Gehouden werden 13 bestuursver gaderingen: en 2 ledenvergaderingen. De plannen voor een nieuw veilinggebouw wer den uitgewerkt. In den loop van dit jaar kan de totstandkoming van het nieuwe vei linggebouw tegemoet worden gezien. De financieele positie der vereeniging is uiter mate gezon d'. De schulden worden ruim ge dekt door cftï vlottende middelen en vorde ringen, zoodiat de bezittingen der vereeni ging practisc h geheel onbezwaard zijn. In het afgjdoopen jaar vierde de vereeni ging haar 25-jarig bestaan. Bijzonder werd vermieild, dat de heer J. v. d. Perk gedurende een kwarteemw onafgebroken als bestuurslid voor de vereeniging is werkzaam geweest, waarvan 23 jeiar als voorzitter. Ondanks de gunstige cijfers blijft' de toe stand in den 'tuinbouw nog steeds zorgelijk. Het accountantsrapport Bij de ingekomen Stukken, waarvan' verschillmdih betrekking hadden op in terna aangelegenheden, was ook het' rap port van h<at accountantsbureau der Centr. Veilingen. De voorzitter las dit rapport in zi^n geheel voor. De eindcon clusie van hot rapport luidde, dat het beheer van dusn penningmeester uit ad ministratief dpgpuni onvolledig en on voldoende waa, doch dat het zich ken merkte door iSrin belangrijke mate van betrouwbaarheid. Het is in het algemeen niet slordig, doch serieus |en accuraat ge voerd en is bedrijfseconomisch verant woord. Ook het' beheer van den veiling meester is uit administratief oogpunt onvolledig en onvoldoende verantwoord. Nochtans heeft de controle niet uitge wezen, dat aan ttrande en frandnlense boekingen behoudt te worden gedacht Geadviseerd weiod, zoowel den penning meester als den .veilingmeester décharge te verleenen. De positie der vereeniging is alleszins gumiUg te noemen. Het strekt het b<is;tuur tot' eer, dat het ge streefd heeft naar '0en krachtige en financieele basis. Verschillende voorstellen werden gedaan, o.a. het veilingperceniage terug te brengen van 5 pet. op 4 pet, de kis- tenihuur te verlagen en de bezittingen der vereeniging af te schrijven op f 1 Bij de bespreking werden verschillen de vragen gedaan, terwijl de heeren G. Bol en C. Korpelshoek, leden van do reorganisatiecommissie, het rapport on voldoende en dubbelhartig noemden. De rapporteur, de heer T o m, a, zou de toe stand op de veiling te Katwijk een mesthoop genoemd hebben De voorzitter antwoordde, dat het na onderzoek met de mesthoop zeker nog al meegevallen schijnt te zijn. De heer Toma is zeker van meening veranderd. De accountantsdienst van het Centraal Bureau omvat circa 100 veilingen en kan zeker volledig bekwaam worden geacht. De heer G. Bol deed het voorstel, dat het bestuur en bloc zou aftreden, doch de voorzitter kon dit .voorstel niet toelaten,, daar het buiten de orde was. Reorganisa/ie-rapport Hierna kwam in behandeling het rapjrort der reorganisatie- en bezuinigingscommis- sie. Nadat de leden allereerst rapport had den uitgebracht over de toestanden op an dere veilingen door hen bezocht, kwam het rapport in behandeling. Voor het mei deel ging het bestuur en zoo ook de ver gadering met de voorgestelde verbeteringen en wijzigingen accoord. Bij de vraag of v< den veilingmeester een boekhouddiploma vereischt gesteld moet worden, was het be stuur van mecning, dit gewcnscht te stellen. De vergadering wilde hierover schriftelijk stemmen, doch de voorzitter kon dit niet toestaan, omdat dit inging tegen de statu ten, die voorschrijven, dat over een zaak mondeling gestemd moet worden. Ten slotte werd deze zaak gecombi neerd en werd gestemd over de wen- schelijikheid den tegen woord igen veiling meester al dan niet te handhaven. Hier over werd schriftelijk gestemd. De uit slag was, dat 43 stemmen waren vóór handhaving en 92 tegen. Besloten werd de kistenhuur te verlagen tot 1 cent; de kunstmest om te zetten tegen een winst van 15 cent per 100 K.G en het veilingpercentage met ingang van 16 Juni te brengen van 5 op 4 %s Balans 1937 Bij de bespreking van de balans over 1931 werd door de commissie aan het bestuur venveten, dat het in strijd met art. 9 dei- Statuten over 1937 extra vergoedingen had verleend tot een totaal bedrag van f 2477. De voorzitter antwoordde, dat het het be stuur spijt, aan de leden over enkele sa- larisposten niet voldoende bekendheid te hebben gegeven. Dit is echter niet gedaan om met moedwil iets voor de leden te verbergen. Het bestuur heeft deze vergoeding gegeven op grond van art. 2 van het reglement. Eigen lijk zijn de statuten in strijd met het uitge werkte reglement. Dit is noch door het be stuur, doch door de ledenvergadering opge merkt. Het is nooit de bedoeling geweest de vergadering in het onzekere te laten. Bestuursverkiezing Het bestuur stelde voor het aantal leden met twee uit te breiden. Aftredend waren de voorzitter, H. W. Grimbergen en P. Noort. De laatste stelde zich niet meer verkiesbaar. Bij eerste vrije stemming werden gekozen de heeren G. Spierenburg en G. Parlevliet. Bij tweede vrije stemming de heer J, v. d. Perk en na herstemming de heer Nic. Fen- nes en de heer H. W. Grimbergen. De heer C. Hogewoning behaalde evenveel stemmen als de heer Grimbergen, doch de oudste in jaren werd gekozen verklaard. Wegens vergevorderd uur, het was intus- schen half 3 geworden, werd de verkiezing van een voorzitter en van een financieele commissie uitgesteld tot een volgende ver gadering. De voorzitter sloot met een woord van dank voor de opkomst de vergadering. Het Sanatorium B. en W. deelen ons betreffende het te stichten Sanatorium het volgende mede: Reeds vroeger brachten wij te Uwer ken nis, dat het bestuur van de Ned. Herv. Stichtingen voor zenuw- en geestesziekten voornemens is in de provincie" Zuid-Holland eon sanatorium te trouwen voor lichte ze nuwpatiënten, welke inrichting tevens zal dienen voor de verzorging van patiënten, voor wie een nakuur gewenscht is. Als plaats van vestiging was o.m. het oog op Katwijk gevallen en wel op de verreinen wélke gelegen zijn ten Zuiden van den N. Duinweg en die thans gebezigd worden voor sportterrein enz. Het ligt in de bedoeling van genoemd be stuur dat aanvankelijk wordt gesticht een sanatorium plaats biedende voor de verple ging van circa 150 patiënten. Met het oog op den zeer waarschijnlijken groei moet het be stuur de beschikking hebben over een ter rein, waar een stichting zal kunnen verrij zen, waarin op den duur ongeveer 400 pa tiënten verzorgd kunnen worden. Slechts een klein gedeelte van het terrein zal worden bebouwd, terwijl het grootste deel als park voor recreatie-doeleinden wordt aangelegd, derhalve bebo6oht en be plant zal worden. Het geheel dient, aldus dan voornoemd bestuur, wil het aan het doel beantwoorden, door architectuur en aanleg een voornamen indruk te maken en een lusthof te worden. Naar aanleiding van de daaromtrent ge voerde besprekingen, waarbij B. en W. is gebleken, dat geen andere dan een zeer aan trekkelijke offerte in gunstige overweging zou kunnen worden genomen, hebben B. en W. nagegaan voor welken prijs de bedoelde terreinen ter grootte van pl.m. 6.77.50 ha kunnen worden aangeboden. In het licht van het vorenstaande zijn B. en W. tot de conclusie gekomen, dat het «an De veling ver diende de gronden voor de boekwaarde, zijn de plm. f 0.40 per m2 in koop aan te bieden. Hoewel deze prijs op zichzelf niet hoog is te noemen, hebben B'. en W. gemeend niet uit het oog te moeten verliezen, dat bij een gemeentelijke exploitatie van het terrein, zooals B. en W. zich die in verband met de omgeving van het Raadhuis hebben voorge steld en waarbij o.m. zeer open bebouwing en belangrijke parkaanleg noodig is, die ex ploitatie niet loonend kan zijn omdat de te stellen grondprijs niet de kosten van het bouwrijp maken zal dekken. Wanneer echter, door de boekwaarde van de gronden als prijs aan te houden, deze transactie tot stand zal kunnen komen, zou dus geen verlies geleden behoeven te wor den, maar zou bovendien ten opzichte van het raadhuis een schitterende oplossing wor den verkregen en het aanzien der gemeente door den voorgenomen aanleg van fraaie tuinen, enz., in belangrijke mate stijgen. Verder mag niet worden vergeten dat de stichting van een sanatorium, waaraan een vrij talrijk personeel» zal zijn verbonden, voor den middenstand allerlei voordeejen in houdt. Naar voren is gebracht; dat zooveel mogelijk van de diensten van Katwijksche arbeiders zal worden gebruik gemaakt Het bestuur heeft nog te kennen gegeven een deel van de gronden, welke onlangs met de gebr. Kruyt werden geruild, te willen aaukoopem. Dit terrein ligt aohter de wonin gen van gobr. Kruyt, groot 650 m2. Deze gronden hebben B. en W. aangeboden voor f 5.73 per m2, den kostenden prijs. Ten slotte weracht het bestuur der stichting met hei' oog op verdere uitbreiding een recht van op tie te verkrijgen op de gronden langs den Cantineweg, groot' 1.67.50 ha, ook tegen f 0.40 per m2, Waar B. en W. de vestiging van dit sanatorium voor de gemeente van groot belang achten, zullen B. en W. a.s. Vrij dag aan den Raad voorstellen genoemde gronden in koop af te staan en ten aan zien van hei" terrein langs den Cantine weg» groot 1.67.50 ha, voor den tijd van 5 jaar een reoht van optie te verleenen, tegen een prijs van f 0.40 per m2. Het ligt in de bedoeling van het be stuur der genoemde stichting reeds in het a.s. najaar met de werkzaamheden aan te vangen, KATWIJK AAN ZEE HOOGCATE EN T WAERLE WORDEN AFGEBROKEN Thans gaat het tooh heusch gebeuren. De bekende villa's ,,'t Waerle" en „Hoog- cate" aan de Noord-Boulevard, waarin tijdens haar süudiejaren te Leiden H. K. H. Prinses Juliana en haar kamerheer baron Baud woonden, zullen onder den eloopershamer vallen. Niet omdat de villa's bouwvallig zouden zijn, o neen, ze verkeeren nog in extra con ditie, maar uit zakelijk oogpunt bezien zijn er mei' het bezit dezer mooie villa's geen voordeelen te behalen. De gebouwen zijn tè kostbaar. Op Vrijdag 1 Juli heeft de aanbe steding plaat6 voor den afbraak. Men leze hiervoor een advertentie in dit blad. En vóór het 1 Oct is zal er van ,,'c Waerle" en van „Hoogcate" niets meer te zien zijn. Sic transit gloria mundi! GESLAAGD Het middenstandsdiploma Algemeeme Han. delskennis werd gister te 's-Gravenhage be haald door de heeren J. Boonenkamp, W. Dubbeldam, J. v. Duyvembode, W. Haasnoot' I?' Durieux en A. Vooijs. Afgewezen werd éen candidaat. KATWIJKSCHE REDDINGSBRIGADE De Katwijksche Reddingsbrigade heeft Maandag j.l. ten Raadhuize vergaderd met haar E.H.B.O.-leden en oud-E.HJB.O.-Ieden, om te spreken over het houden van oefenin gen bij eventueele luchtaanvallen. Binnen enkele dagen zullen deze oefenin gen aan de boulevard plaats vinden. De K.W.R. verzorgt bij de luchtbeschermings dienst de E.H.B.O.-afdeeling, HOOGWATERSTANDEN Donderdag, 23 Juni vm. 10.50 uur, nam. 23.14 uur. LEIDSCHENDAM EIERVEÏLING ,.HET WAPEN VAN VBUR" ®'-^er„^Sr(!en aangevoerd; 37737 kippeneieren o.oO3.80. Voorts 163 Eendeneieren f 2.80 2.8o. 71 ganzeneieren 5 ct; -230 kippen 40—90 ct- 13 Eenden 5055 ct; 112 konUnen 0.201.60: ik duiven 10—60 ct. LISSE BAKFIETS AANGEREDEN De winkelbediende J H alhier kwam met zijn bakfiets uit de Nieuwstraat rijden toen juist de electrische tram naderde. Hij wist zich te redden door van zijn fiets te sprin gen. De bakfiets echter werd bijna geheel vernield. NOORDWIJK WARENWETRECHTEN ze rechten moesten reeds voor 1 Juni zijn voldaan. Zij. die daarmee nog steeds in gebreke bleven, dienen, in verband met door den ontvanger te nemen maatregelen snoe- dig aan den aanslag te voldoen. WERK MAAKT STERK De collecte bracht in Binnen op f 93.06. Op Zee f 89.47. In totaal f 182.53. Dit is f 40 minder dan het vorig'jaar. RADIO-DISTRIBUTIE Parii3 R; 12.05 Radio PTT Nord; 12.20 Brussel 1; 14.20 Keulen: 15.20 Parü R; 15.35 London R; 16.20 Keulen; 17.20 Parijs R; 18.20 London Reg; 19.2o Keulen: 20.05 Deutschl.s. of dlv.: 20.20 Br Fr; 2105 Keulen; 22.20 Brussel VI: 22.35 Keulen Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 GRD of div.; 10.35 London -Reg: 12.50 Droitwlch; 13.25 Lon don Reg; 14.50 Droitwlch: 18.40 Diversen; IS Droltwlcli; 23.05 London Reg; 23.20 Droltwch. DONDERDAG 23 JUNI Programma 3: 8 Keulen; 10.50 ParUs R; 11.25 Droitwlch; 11.40 Parijs 'R; 12.05 Radio PTT Nord 12.20 Parijs R; 13.20 Brussel VI; 14.20 Keulen; 15.20 Parijs R; 15.35 Droitwlch; 16.20 Keulen; 17.20 Brussel VI; l8.35Bru»sel Fr; 19.2n Keulen; 22.20Brussel VI; 22.35 Keulen Programma 4: S Brussel VI; 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg; 13.20 Droitwlch; 14.20 Londen Reg; 16.20 Droitwlch; 19 GRD of dlv; 20.20 Droitwlch; 21 Brussel Fr; 21.20 Droitwlch VOORSCHOTEN RAADSAGENDA De raad onzer gemeente, die Dinsdag 28 Juni a.s. bijeenkomt, krijgt de navolgende punten te behandelen: 1 Notulen. 2 Ingekomen stukken. 3 Oprui ming 6traatvuil. 4 Rekening waterbedrijf, dienstjaar 1937. 5 Rekening gasbedrijf, dienst jaar 1937. 6. Rekening electriciteitsbedrijf, dienstjaar 1937. 7. Rekening badhuisbedrijf, dienstjaar 1937. 8. Rekening woningbedrijf,! dienstjaar 1937. 9. Rekening dienst van open bare werken, dienstjaar 1937. 10. Schoolgeld- verordening. 11. Onbewoonbaarverklaring van woningean 12. Precarioverordening. 13 Onderhoud gemeente-woningen. 14. Verlos kundige armenpraktijk. 15, Rondvraag, WOUBRUGGE ROTKREUPEL Door den Veeartsenijkundigen Dienst is rotkreupel geconstateerd onder een koppel schapen van den veehouder v. d. L. De noo dige voorzorgsmaatregelen zijn genomen» Dw schapen loopen in een weide ijn den Vlietpolder. COLLECTE De buscoltecte ten bate van „Jong Holland snakt naar werk" heeft opgebracht f 19.80. KOSTELOOZE INENTING Op 29 Juni zal gelegenheid worden gege ven tot kosteloos in- en herinenten ten huize van dr. Loth, des namiddags half twee in het gemeentelokaal; te Hoogmade om half RECHTZAKEN Zwendelcomplot staat terecht Een inbraak die leidde tot vervalsching In de gister gehouden zitting van de Rot- i'erdamsche rechtbank hebben een vijftal personen terecht gestaan in verband met de zwendelaffaire, waarin ook een Roi'terdam- sche a,dvocaat was betrokken. Allereerst werden behandeld de zaken te gen den 27-jarigen analyst C. H. V., die bij de fam. Smits aan den Beukelsdijk een geld kist stal waarin f 1700 aan effecten, vervol gens tegen den 23-jarigen kok P. J. B., die tot dit misdrijf had uitgelokt, den35-jarigen caféhouder C G. v. d. K., die de effecten had geheeld en den 31-jarigen koopman C. W, van C, die eveneens in deze zaak was be> trokken. Tegen V., die een blanco strafregister had, werd 6 maanden gevangenisstraf, voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar geëischt, tegen B 3 jaar onvoorwaardelijk, met aftrek van de voorloopige hechtenis, tegen den caféhouder 1 jaar met aftrek. Ten slotte werd tegen den auctor intellec tualis van de vervalsching van recipissen van de Staatsleening, tevens mede-heler der gestolen effecten, van C 3 jaar gevangenis straf met aftrek de* voorloopige hechtenis geëischt. In de middagziiling werd de zaak tehan- deld tegen mr. Z., die in de affaire eveneens een rol heeft gespeeld. Het O.M. eischte tegen hem twee jaar en is maanden gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. De verdediger, mr G. de Grooth, heeft in een uitvoerig pleidooi, waarbij verdachte meermalen in snikken uitbarstte, betoogd, dat verdachte de straf voor zijn tekortko mingen al ondergaan heeft, door het upgj»-- ven van zijn beroep, wat de erkenning is, dat zijn leven is vernietigd. Welke straf de rechtbank ook zal opleggen, niets zal kun nen afdoen aan het feit, dat verdachte tegenover zijn medemenschen en tegen over God is gebrandmerkt. Pleiter hoeft vervolgens op juridisch'^ gronden de dagvaarding bestreden. Uitspraak 30 Juni.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6