STADSNIEUWS MAANDAG 20 JUNI 1938 TWEEDE BLAD PAG. 6 C.J.M.V. BUITENMIDDAG Schitterend geslaagd Zaterdagmiddag werd op het bekende bui- 't'eai „Oud-Poelgeest" een buitenmiddag ge houden, georganiseerd' door de C. J. V. Oude Vest, C. J. M. V. Levendaal, Nied. Meis jesclubs en Hervormde Jongeren Organi satie. Medewerking werd verleend door de Leidsche Chr. Harmonievereeniging. Openingswoord Ds. M. J. Punselie. Ds. Punselie uit Leiden verwelkomt de aanwezigen, inzonderheid de Rotterdamsehe predikanten, die deze middag het woord zul len voeren. Spreker stelt allereerst de vraag aan de orde: „Waarom zijn we eigenlijk naar Poel geest gekomen? AUeen om van de schoone natuur te genieten? Neen, ons plan ligt hoo- ger: we zoeken een antwoord op de verschil lende levensvragen, die ons van alle kanten bestormen. \Ve kunnen tegenover al die dingen een cynische houding aannemen- Maar dat leidt eemerzijds tot apathie of revo. lutie, anderzijds tot wanhoop en zelfmoord gedachten. Neen, we zijn hier heengekomen om nog eens terug te denken aan dien heerlijken tijd van onze prille jeugd, toen we zoo een voudig en geloovig zongen van den liefelij ken Naam, die ruischt langs de wolken of van Onzen Vader in de hemelen, die wol ken, lucht en winden, wijst spoor en loop en O, wat zijn we ontwend aan die eenvou dige, lieflijke sfeer! Wat wordt hei' jonge leven geschud en geslingerd. Laten we nu van middag ons opnieuw die jeugdsfeer in denken en nieuwe krachten verzamelen in den strijd der geesten". Met voorbeelden uit de praktijk van zijn ambt, toont spreker aan, hoe verward en ongelijk de akker dezer wereld er bij ligt, hoe schijnbaar tegenstrijdige beginselen el kander verdringen. Er is echter Eén, die orde kan scheppen in deze chaos, dat is Christus, die éénheid brengt in het leven van den mensoh. Hij brengt harmonie in het jonge leven. Als de ziele luistert naar dien Christus, dan wordt het stil en rustig bij ons temidden van all e beroering en strijd. Hij wenscht de jonge mensohen toe, dat Christus die eenheid, dat evenwicht in hun leven moge herstellen en bewaren. Ds. de Kluis neemt als uitgangspunt van zijn toespraak: het roepen van Samuel door God. Spr. toont aan, dat het geheele Oude Testament, maar inzonderheid het boek Samuel actueel is en ook in onze tegenwoor dige levensverhoudingen ons toespreekt. Toen Samuel door God werd geroepen, waren de tijden bijzonder moeilijk en in dien moeilijken, tijd wordt niet een oudere, maar een jongere geroepen, die nog aan den ingang van zijn leven staat. Vele voorbeel den komen ons tegemoet in het Oude Testa ment, te beginnen met het roepen van Adam in het Paradijs. Ook worden wij geroepen. Ook de jongeren worden geroepen. Maar evenmin als Samuel verstaan we het roepen Gods. God heeft met de wereld een plan God roept ons om dat plan uit te voeren. De stem Gods maakt-ons wakker. Sommi gen willen liever niet' geroepen worden, maar willen liever blijven slapen. Tooh komt die stem Gods tot ons in allerlei vorm, ook dezen middag. Door het samenzijn dat we hier hebben roept God ons wakker. We moeten dan niet blijven slapen, i opstaan en er op uit gaan, gehoorzamende aan den drang van onze ziel. Het gaat om het gehoorzamen, al zien we niet altijd direct wat van ons gevraagd wordt. Gelukkig dat er dan ouderen zijn, die de jongeren den weg wijzen. De oude Eli wijst Samuel van zich zelf af naar God. En Sa muel luistert en vindt in dien weg God. Zoo moet het ook bij ons Worden: „hier ben ik, Heere, ik stel mij beschikbaar in Uw dienst. De stem Gods is er en is belichaamd in één persoon, nl. in Qhristus. Hij is de boodschap Gods aan de wereld, de roep Gods over onze jongens en meisjes. Gehoorzamen we aan dien roep, dan vindt Christus ons paraat tot Zijn dienst. Hierna eindigt spreker met dankgebed en wordt deze goed geslaagde middag beslo ten met gemeenschappelijk zingen van Ge- Bloempjes* en collectedag op 29 Juni Woensdag 29 Juni a.s., op den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, wordt hier ter stede een bloempjes-en collectedag georgani seerd, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de kas, waaruit straks in Augus tus de feestelijke viering In onze stad van het 40-jarig rege eringsjubi 1 e urn van H. M. de Koningin moet worden bekostigd. In den avond van 29 Juïii zullen verschei dene muziekkorpsen door de si'ad trekken, Waarbij zal worden gecollecteerd, hetgeen eveneens het geval zal zijn bij een volkszang uitvoering, welke de Oranje-Garde om half- negen op de Koorobeurs geeft en bij muzikale rondwandeling van het tamboers- en pijperscorps van „de Princevlag", dat op meerdere plaatsen een korte uitvoering zal geven. Laat' de burgerij door het schenken van flinke bijdragen toonen, dat het haar ernst is met den meermalen uitgesproken wensch voor een meer luisterrijke viering van de hoogtijdagen in ons Vorstenhuis ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN KRING DEN HAAG K.N.Z.B. Zaterdag a.s. nam. half vier zullen in de Zweminrichting „De Zijl" wedstrijden wor den gehouden om de Zwemkampioensohap- (pen van den Kring Den Haag van den K.N.Z.B., welke ditmaal zullen worden ge organiseerd door de Zweip- en Polovereen. „De Zijl". Het voorloop!» programma omvat o.a. de navolgende nummers: 100 m school, ei slag en borstcrawl (dames en heeren senio ren en heeren juniores); 50 m school- en rug slag en borstcrawl tdames juniores). Schoon' springen dames en heeren. Diverse wissel slag- en borstcrawl-estafettes. Watcrpolo- wedstrijd. DE KWESTIE VAN DE MOLEN „DE VALK" De bewoners requestreeren Aan den gemeenteraad is een adres ge zonden van den volgenden inhoud: Geven eerbiedig te kennen: A. Willem van Rhijn, molenaar, wo nende te Leiden; B. Clazina van Rhijn, wonende te Lei den; Bartha Johanna van Rhijn, wonende te Leiden; te dezer zake domicilie kiezende te Lei den aan de Turfmarkt no.' 8 ten kantore de advocaten Mrs. G. H. E. Nord Thom son, L, Sprey en C. L. B. W. van Overeem; dat requestranten zijn de erfgenamen van wijlen Jacobina Aleida Schippers, we duwe van Pieter van Rhijn, hunne moe der, overleden te Leiden op 20 November 1932 en derhalve eigenaren van de aan wijlen hunne moeder toebehoord hebbende molen „De Valk", staande en gelegen aan de 2de Binnenvestgracht no. 1 te Leiden; dat requestranten kennis hebben geno men van het voorstel van Burgemeester en Wethouders van de Gemeente Leiden aan Uwen Raad; dat requestranten met kracht tegen den inhoud wenschen te protesteeren; dat toch in dit voorstel wordt aangeno- en, dat niet requestranten, doch de Ge meente Leiden eigenaresse van den molen De Valk" zoude zijn; dat requestranten zulks ten sterkste te genspreken; dat requestranten Uwen Raad niet zul len vermoeien met de juridische argümen- ten waarop zij hunne stelling baseeren en willen volstaan met te betoogen, dat zij de juistheid van de argumenten van Burge meester en Wethouders, voorzoover deze in het voorstel zijn neergelegd, ontkennen; dat requestranten erkennen, dat de mo len „De Valk", zeker als deze weer met windkracht zal worden gedreven, herstel lingen zal behoeven, doch met nadruk tegenspreken, dat de molen in een sden staat verkeert en door onvoldoen- onderhoud de toestand hoe langer hoe slechter zou zijn geworden; dat zij eveneens met kracht opkomen tegen de aantijging van Burgemeester en Wethouders, dat requestrant sub A zijn vak niet zou verstaan en dat het daarom noo- dig zou zijn iemand anders als molenaar te vinden; dat onder zijn leiding het bedrijf zeker niet minder zal gaan dan onder de leiding van wien ook en dat de opdrachten aan den molenaar trouwens niet afhankelijk zijn van diens meerdere of mindere capaciteiten, maar van het werk, dat er voor een mole naar in een bepaalde streek is, werk, dat nu eenmaal door het feit, tlat de graan/hande laren meestal in de groote fabrieken in de Zaanstreek gemalen graan koopen, niet al tijd in ruime mate voorhanden is; dat dit laatste moge blijken uit het feit, dat verschillende molens, toebehoorende aan de Vereen. ,De Hollandsohe Molen", stil staan bij gebrek aan arbeid, ondanks het feit, dat natuurlijk deze Vereeniging in de gelegenheid is deze molens te doen bemalen door ipersonen, die zij daartoe het meest geschikt acht; dat het hun voorts onbegrijpelijk voor komt, dat B. en W. niet hebben vermeld, dat de Familie van Rhijn sedert ruim, 70 jaren de molen heeft bewoond en daarin de laatste 40 jaren onder het molenaar schap van requestrant sub A, een behoor lijk, zij het eenvoudig bestaan heeft ge vonden; dat het hun dan ook bevreemdt, dat B. on Wzelfs al zouden zij ten onrechte twijfe len aan de capaciteiten van requestrant sub A, zoo weinig égards toonen jegens de traditie en jegens requestrant sub A, die den molen sedert zijn geboorte bewoont, dat zij gemeend hebben te moeten voorstellen om requestrant sub A, die thans 60 jaren oud is, te dwingen den molen te verlaten, alles nog daargelaten, dat requestranten meenen, dat juridisch zulks niet zou zijn gefundeerd; dat weliswaar indertijd met requestrant sub A. onderhandelingen zijn gevoerd, even als met de hypotheekhouders van den molen (door Burgemeester en Wethouders de an dere belanghebbenden genoemd), maar dat deze onderhandelingen niet tot eenig resul taat hebben geleid en konden leiden voor namelijk in venband met het feit, dat men aan requestrant sub A. een klein jaargeld heeft willen toekennen, welk jaargeld a requestrant sub A. te klein is om in zijn derhoud te voorzien; dat requestrant suib A zooals hieihoveri is gesteld op den molen een behoorlijk bestaan kan vinden, mede door het hebben van paying guests voor wie het wonen, in dezen mooien molen een groote aantrekkelijkheid vormt; <vat indien men requestrant sub A. op den molen laat, hij nog jaren lang op deze wijze in zijn onderhoud zal kunnen voorzien en het bedrijf, ook als het met windkracht wordt gevoerd, met behulp van zijn knecht zal kunnen voortzetten; dat requestranten, die zich niet willen in laten met de vraag of het wenschelijk is, dat wordt onderzocht wie de eigenaar is den molen (twijfelen requestranten oogenhlik of zij zijn eigenaren) dus in ieder geval van meening zijn, dat er geen enkele aanleiding bestaat om aan dit verzoek de consekwenties te verbinden, dat als het proces anders dan requestranten kunnen en mogen verwachten ten gunste van de Ge meente mocht uitvallen, requestrant sub A. den molen zal hebben te verlaten, integen deel naar hun meening reeds thans door Uw College zal kunnen worden bevorderd', dat in ieder geval requestrant sub A. molenaar zal blijven. Op alle welke gronden requestranten Uwen Raad, onder reserve van alle hunne rechten, eerbiedig verzoeken in ieder geval niet te willen besluiten om aan een eventueels procedure over het eigendomsrecht te ver binden een trouwens op juridische gronden naar het. oordeel van requestranten onhoud baar eisch tot het verlaten en ontruimen vaa een en ander. N.V. ADMINISTRA1IEKANTOOR H. WINS Administratie en Beheei v. Vermogens EFFECTEN - COUPONS ASSURANTIÖN HYPOTHEKEN De „dame in 't zwart" gearresteerd Leidscho politie doet een goede vangst Men zal zich herinneren, dat eenige we ken geleden bij de Leidsche politie her haaldelijk aangiften binnenkwamen van winkeliers, die door middel van een wis seltruc waren opgelicht telkens voor een bedrag van 25.door een dame van een zigeunertype. Zij kocht kleinigheden, be taalde met een bankbiljet van 25.— en wist bij het teruggeven van wisselgeld ook het bankbiljet van 25.— weer in de wacht te sleepen. De aangiften kwamen steeds binnen wanneer de dame reeds vertrokken was en het onderzoek der politie leidde dan ook tot nog toe niet tot reseultaat. Zaterdagavond werd de politie weer eenige -malen opgebeld met de mededee- ling, dat vermoedelijk dezelfde dame weer aan 't opereeren was. Mét behulp van iemand die baar gezien had gelukte het de recherche haar op 't station te arrestee ren. Zij was in gezelschap van een man. Het bleken te zijn twee Fransche onder danen, den laatsten tijd in Antwerpen woonachtig, n.l. de 52-jarige paardenkoop man A. F. en zijn 52-jarige huishoudster E. M. De man ontkende er ook maar iets van af te weten, maar de vrouw heeft be kend zich aan verschillende gevallen van oplichting te hebben schuldig gemaakt. Wat Leiden betreft zijn vier gevallen be wezen. Zaterdagavond nog heeft zij in een wijnzaak een fleschje limonade van 20 ct. gekocht, waarbij zij met twee bankbiljet ten van 10.en eenig zilvergeld betaal de. Hoe het haar gelukt is kan men niet verklaren, maar zij heeft bij het wisselen een nieuw tientje weten te bemachtigen, waarvan serieletter en nummer bekend waren en dat ook op haar gevonden is. Rij tientallen winkeliers in de buurt van de Haarlemmerstraat, de Breestraat en de Maarsmansteeg heeft zij ook de wisseltruc trachten toe te passen maar zonder succes. Ook in Amsterdam en Maastricht is ma dame M. aan het werk geweest en ook daar heeft zij eenige bankbiljetten weten te be machtigen. Vermoedelijk zullen ook nog wel winkeliers in andere plaatsen de dupe geworden zijn van de dame in 't zwart. Nu haar signalement bekend is (ze 1.56 M. lang, in 't zwart gekleed en spreekt alleen Fransch, Spaansch en Ita- liaansch) verwacht men dat nog wel meer aangiften zullen binnenkomen. Bij het ver dere onderzoek moet nog komen vast te staan of zij ook in 't buitenland tot de be kenden van de politie behoort. GRASBERM IN BRAND Zaterdagmiddag is de grasberm van den spoorbaan LeidenUtrecht, waarschijnlijk tengevolge van vonken uit een locomotief, in brand geraakt ter hoogte van de De Sit- terlaan. Met een straal op de motorspuit is het vuur gedoofd. NOG WAT TE GOED Door de politie is aangehouden W. P., alhier, die nog 50 dagen hechtenis, subs, boete moest ondergaan, resp. betalen. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: S Weeda 23 J en N Sip 24 C Hansen 26 j en S Beekman 23 Ji J Florisson t en J Lancel 19 J BEVALLEN: A Peet—Boot z; A KleUn—van Leeuwen z OVERLEDEN: C Fllippo, m 70 J; C v d Blom v A Uitdenbogerd 34 j. De uitslagen van de laatst gespeelde par tijen luiden als volgt: J. KleerP. v. d. Stel 1—1, W. HuismanP. Olivier 11, B. Slegtenhorst W. Huisman 0—2. 2e klasse: E. Klinkenberg—C. Teunissen uitgest., P. v. LeeuwenA. Pronk afgebr., J. Huisman Sr.—K. Staats 1—1, I. Laterveer— J de Tombe uitgest. 3e klasse: J. de Vink—L. Nagtegeller uit- gesv., W. HeemskerkF. Franken 2r—0, W. de Roode—J. Hillebrand uitgest. De stand is nu als volgt: le klasse; gesp. gew. rem. verl. pt. VECHTPARTIJ IN EEN LOGEMENT Zondagmorgen heeft een vechtpartij plaats gehad in een logement aan de Oude Singel, tusschen den logementhouder W. en den kostganger A. v. W De logementhouder sloeg daarijlj met een stoel naar zijn gast, maar zdjn vrouw kwam er tusschen, zoodat .haar een gat in het hoofd werd geslagen De logementhouder nam daarop de stoel wéér op en trof De W. op den arm, die ten gevolge van de slag'gebroken is. Zoowel de vrouw als de kostganger zijn ln het Acad, Ziekenhuig verbonden, Proces-verbaal is op- gemaakt* W. Huisman 6 4 2 0 10 A ter Haar 7 4 "2 1 10 P. v. d. Stel 7 2 3 2 7 J. Hes 4 2 1 1 5 T. Kleer 5 1 3 1 5 3. Slegtenhorst 6 2 1 3 5 VI. Opuemdrees 8 1 3 4 5 Olivier 5 1 1 3 3 H. de Water 4 0 2 2 2 2e klasse: I. Laterveer 5 2 3 0 7 A. Pronk 5 2 3 0 7 J. Huisman Sr. 6 1 5 0 7 K. Staats 6 2 2 2 C E. Klinkenberg 5 0 4 1 4 J de Tombe 5 1 2 2 4 C. Teunissen 5 2 0 3 4 P. v. Leeuwen 5 0 3 2 -3 3e klasse: L. Nagtegeller 4 3 1 0 7 J. de Vink 4 3 1 0 7 W. Heemskerk 5 3 1 1 7 D. Laterveer 5 2 2 1 0 W. de Roode 4 0 2 2 2 F. Franken 5 0 2 3 2 J. Hillebrand 5 0 1 4 1 TOPGEVELS WANKELEN Zaterdagmiddag te 3.15 uur is op last van Bouw- en Woningtoezicht een topgevel van het perceel Hoogewoerd 115, van de voor -matige parapluiefabriek Pluvius, waarin thans gevestigd is de kruidenierszaak van de fa Matze, afgebroken, omdat tevoren eenige steenen uit dezen gevel op straat ge vallen waren, evenwel gelukkig zonder on gelukken te veroorzaken. De Hoogewoerd was tijdens den duur van het werk afgezet. Ook van het (perceel Haar- lemmerstr. 10 zal de topgevel (moeten wor den gesloopt, omdat hij gevaar oplevert. Plantsoen-concert De R.-K. Muziekvereeniging „Porosi", di recteur de heer S. J. J. H. Theelen, 01. Donderdag 23 Juni a~s. het vierde concert in het Plantsoen (Musis Sacrum) verzorgen van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanflare-Vereenigingen, Mocht het concert door slecht weer niet kunnen doorgaan, dan zal dit door middel van de borden op de b kende plaatsen worden aangekondigd. Programma: 1. Pan Europa, marsch, A. Dreis3en. 2. Ouverture „Capricieuse", H. A. Maas. 3. Voix Roumaines, Valse die Concert, M. J. H. Kessels. 4. Le Trouvère, sur 1' opera, Verdi. 5. Stadion-marsch, W. Sohootemeyer Pauze. 6. Death or Glory, marsch, R. B. Hall, 7. Une Soirée d' automine aux Ardennes, A. Govaerl 8. Plats «du Danube, Grande Valse, Lvanovice. 9. „Faust", Fan talais, Wittehroodt, 10. Zum Défilé, marsdh, W, L-emke. UIT DEN OMTREK ALFEN a.d. RIJN FEEST IN „BLOEMHOF" Geslaagde propaganda voor de speeltuin-idee Van meer dan een zijde wordt er de laat ste jaren op gewezen dat het voor kinderen, nu het verkeer zich steeds meer ontwikkelt, gevaarlijk wordt op straat te spelen. Niet alleen het doorgaand verkeer eischt den ge- heelen weg, ook het locale verkeer wordt zoo intensief, dat de gevaren, op straat hand over hand toenemen. Dat het Zaterdag 38 jaar geleden was clat de eerste speeltuin werd geopend, was voor de Nederl. Unie voor speeltuin-organisaties dan ook aanleiding, op dien datum over het geheele land nog eens krachtig propaganda te voeren voor het ideaal: voor alle kinderen een veilig speelterrein. Het bestuur van de speeltuin vereen ïgmg .Bloemhof" in het Bloemhofkwartier, heeft aan deze propaganda-actie krachtig mede gewerkt, door een voortreffelijk georgani seerd kinderfeest te houden, waarvoor ook van de zijde der ouderen zeer veel belang stelling bestond. De voorzitter der vereeniging, de heer C. de Jong, heeft met eenige hartelijke woorden van welkom dit kinderfeest ge opend. Zeer tot genoegen van de jeugd, werd nu eerst een vertooning gegeven van de pop penkast, verzorgd door den heer Bontebal van Waddinxveen. Het hoogtepunt van den middag was ech- ter de optocht. De kleinen hadden hun uiter ste best gedaan om zoo mooi mogelijk voor den dag te komen. Het was een fleurige op tocht, die, onder vroolijke tonen van de muziek vereen. „Leo XIII", een wandeling door een aantal straten aan de Lage Zijde Het bestuur heeft echter op nog andere wijze propaganda gevoerd voor de speeltuin idee. 'Het is niet zoo, dat men alleen in staat is op mooie zomerdagen de kinderen aan genaam bezig te houden, ook de lange win teravonden weet men wel te besteden. Zoo heeft meni een tweetal clubs in het leven ge roepen, één voor jongens en één voor meis jes. waarin men zorgt voor ©en aangename tijdspasseering. Van de in deze club ver vaardigde werkstukken liet men een en an der zien in een tweetal op het terrein opge richte stands. Hetwerk' der jongens, dat onder leiding staat van de heeren de Wit en van Wielingen, bestond voornamelijk uit keurig verzorgd figuurzaagwerk, dat ook door de kleinen als speelgoed zeer zal wor den gewaardeerd. De meisjes stelden fraaie handwerken ten toon, die de volle belang stelling en alle lof hadden van de vrouwe lijke bezoekers, hetgeen voor de leidster, mej. T. van Beek, een groote voldoening zal zijn inmiddels een groot aantal belangstellen den verzameld had. De heer J. O s c h a t z, heette allen, in zonderheid den burgemeester en weth. Vermeer hartelijk welkom. Dank bracht hij aan den gever van het clubhuis, die onbekend wenscht te blijven, en aan allen, die van 's morgens vroeg tot 's avonds laat hard gewerkt hadden om het te bou wen. Weth. Vermeer sprak als oprichter van „Patrimonium" en roomde de opoffe ringsgezindheid van allen voor wat hier stond tot stand te brengen. De secretaris der N.U.S.Ode heer IC 1 ar e n, sprak namens het bondsbestuur een woord van felicitatie. De heeren J. Paling namens de E.II. .0. (die op dit terrein haar buitenoefe ningen houdt) en A. van-Kampen na mens „Patrimonium", lieten hun geluk- wenschen vergezeld gaan van fraaie bloe menmanden. Tenslotte was het woord aan den Bur- _e meester, die verklaarde met groot genoegen de openingsplechtigheid te ver richten. Het gemeentebestuur is overtuigd van de groote opvoedende kracht, die er van den speeltuinarbeid uitgaat. Trots den minder gunstigen toestand der gemeente heeft het B. en W. toch groot genoegen ge daan met een kleinigheid te kunnen steu nen. Met de beste wenschen voor de too komst verklaarde spr. het clubgebouw voor geopend. Hierna bezichtigde de burgemeester de erschillende toestellen op het terrein en wij zagen burgemeester en wethouders te midden van een groote schare verheugde kinderen, lustig in den draaimolen draaien. Verschillende spelen werden gehouden, zoo ook een korfbalwedstrijd, waarbij de heer Vermeer met eenige toepasselijke woorden de medailles uitreikte. De Hillegomsche Harmonie en „Crescen do" gaven beide op den tuin een concert, terwijl van 8 tot 10 uur de Accordeon-ver- eeniging „Excelsior" onder leiding van den heer van Marsbergen, zeer ver dienstelijk musiceerde. Het clubgebouw is het oude kantoorge bouw der firma Walter Blom en Zoon, dat men aangekocht, zorgvuldig afgebroken en weder opgebouwd heeft. Het bevat een hall, van waaruit men de groote zaal be- •eikt, waar men gemakkelijk ruimte heeft meer dan honderd kinderen. Daaraan grenzen de bestuurskamer en een „keu ken", die nü reeds goede diensten bewees. Het geheel ziet er keurig uit; waterlei ding en electriciteit ontbreken niet, zoodot de vereeniging met recht trotsch kan zijn op deze aanwinst GEMEENTERAAD De Raad der Gemeente is tegen Donder- gadmiddag 2 uur in vergadering bijeen ge roepen. Op de agenda komt o.m. voor. Voorstel inzake belegging van gelden voor onderhouds-afkoop van zerken op de Alge- Begraafplaats; benoeming van een straatmaker in- de vacature J. Oschatz. Door B. en W. is de navolgende alphabe- tische aanbeveling opgemaakt: II. Jurretna te Noord-Bergum, P. J. Schelvisch te Zand oort en P, Versluijs te Oudewater. B. V. L. Bij do laatste schietoefeningen van den B.V.L. behaalde de heer S. J. de Haan het brevet koningscTiuttei; en de heer L. van Dijk het brevet van scherpschutter. De af deeling telt thans 8 koning- en 23 scherp schutters. STEUN VOOR KLEINE KWEEKERS Voor bovengenoemden steun zijn onge ;er twintig aanvragen ingekomen. Men had er meer verwacht. Thans moet nog beslist worden of alle voor inwilliging merking komen. WATERPOLO-TOURNOOI In Alfene Zwembad zijn Zaterdag verschil lende polo-wedstrijden gehouden als onder deel van een, tournooi dat georganiseerd was door den Goudschcn Zwemkring afd. van de K.N.Z.B. Twee factoren die aan het welslagen van een zwemtournooi moeten medewerken, wa ren aanwezig. Het weer was bijzonder mooi en door de warme zon wasi de watertempera tuur toch nog 20 graden en de publieke be langstelling was zeer bevredigend. Maar de voornaamste factor werd gemist en dat was mooie, spannende strijd tusschen goede te genstanders. In afdeeling A kwamen K.N.Z B.-zeventallen.uit maar van de 5 lieten er twee verstek gaan. „De Gouwe" uit Wad dingsveen kwam heel niet opdagen en A.Z.C. Alfen, had, zooals steeds op Zaterdag, niet de beschikking over voldoende menschen. Maar waarom schrijft man dan in? En in de tweede afdeeling, G.Z.K.-zeventallen, wa.s Gouwe II ook niet aanwezig. Wel werd er scans aardige sport geboden, maar doordat de sterksten ontbraken, beantwoordden de wedstrijden niet aan haar doel. In de eerste afdeeling speelden Elfhoeven I uit Reeuwijk en S.Z. en P.C. uit Schoonho ven er om, wie in de eindstrijd uit mochten komen tegen G.Z.C. I uit Gouda. Schoonho ven won met 2-0. maar moest in de finale tegen G.Z.C. het loodje leggicm tegen deze tweede klasser met 61. De bekende W. de Boer van G.Z.C. liet het publiek genieten van zijn geweldige harde schoten, di<e een paar maal het net troffen. Gouda t de eerste en Schoonhoven de tweede prijs. In de tweede afdeeling verloor eerst Bos koop I met 3—0 van G.Z.C. 4 terwijl A.Z.C. comlb. van Schoonhoven 3 met 2—0 verloor. BIJ- loting werd uitgemaakt dat Schoonhoven in de finale uit zou komen om de eerste en derde prijs tegen Elfhoeven 2 tegen G.Z.C. de tweede prijs toegewezen kreeg. Schoonho ven zag kans Elflhoeven met 2—1 te slaan en legde daardoor beslag op de eerste prijs. De wedstrijden hadden een sportief ver loop. JONG LEVEN IN HET HERTENKAMP Zaterdag heeft een der hertenmoeders in het hertenkamp in het' Boschpark een wel geschapen joag ter wereld gebracht, waar door het aantal tot zes Is gestegen. Ongetwijfeld zal de Alfensche jeugd geboorte met vreugde begroeten. HILLEGOM Opening Speeltuin Zaterdagmiddag was het voor de buurt en speeltuinvereeniging „Goed Wonen" een belangrijke middag. Het speeltuinter rein en het nieuwe clubhuis zouden wor den geopend. Vooraf waren de kinderen in optocht naar „Patrimonium" gegaan om de kinderen van die buurtvereeniging af te halen, terwijl de voorzitter der Hille gomsche federatie, de heer J. Oschatz, de speeltuin met een kort woord voor ge opend verklaarde. Hierna ging men met de Harmonie-kapel voorop terug naar Goed Wonen, waar zich RADIO-DISTRIBUTIE MAANDAG 20 JUNI Programma 3: 8.Keulen; 10.20 Partis R.l 12.05 Droltwlch; 12.20 Brussel VI.; 13.30 Brussel Fr.; 14.20 Keulen; 16.20 Droltwlch; 15.60 dlver- 16.20 Keulen; 17.20 ParUs R.; 18.20 Londen Reg.18.50 Brussel VI.; 19.05 Brussel Fr.; 19.20 Keulen: 20.20 Brussel Fr.; 20.35 ParUs Radio Programma 4: 8.Brussel VI.; 9.20 diversen; 10.35 Londen Reg.; 13.20 Droltwlch; 13.60 Lon den Reg 14.59 Droltwlch: 15.20 London Reg.j DINSDAG 21 JUNI Programma 3: 8 Keulen; 10.20 Parijs R; 10.50 Keulen; 11.20 ParUs R; 12.05 Radio PTT Nord; "1.20 ParUs Radio; 13.20 Brussel VI; 14.20 Keu len; 15.20 Droltwlch; 15.60 Diversen; 16.20 Keu-, 17.20 Brussel VI; 18.50 Brussel Fr; 19.20 Br* VI; 19.36 Keulen; 20.35 ParUs R; 21.05 Keulen; 22.20 Brussel VI; 23.20 Keulen Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Diversen; 10.35 Londen R; 13.05 Droltwlch; 14.20 Londe 16.20 Drc 22 Droltwlch Agenda De avond-, natfit- en Zondagsdienst 'der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 18 t.m. Vrijdag 2 Juni a.s. waargenomen door de apotheken D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406; E. B. de Metz, Kamerl. Onneel. 2S, tel. 3553. T© Oegstgeest: Oegstgeestsohe Apotheek, Wilhelminapark' 8, tel. 274. P.G.C.HAJENIUS AMSTERDAM Rokln 92/96 TeL 37494 's-GRAVENHAGE Noordelnde 64 TeL 115453 OPENING GROEPSHUIS VAN DE PADVINDERS Naar men ons meedeelt zal het geheel gerestaureerde Groepshuis van de Padvin ders in de Zuidduinen op 9 Juli a.s. officieel worden geopend. Deze opening gaat ge paard met het houden van een tentoonstel- ling en demonstraties. AUTOBUS MAG NIET STOPPEN TUSSCHEN DE BEIDE KATWIJKEN Ingevolge het vervoerverbod (als bescher ming van de N.Z.H.T.M. gegeven), mogen de autobussen van den Dienst Noordwijk a. ZeeDen Haag tusschen Katwijk aan Ze© centrum en Katwijk a. d. Rijn geen passa giers opnemen. Voor de bewoners van de Varkevisserstraat en omgeving veroorzaakt deze nieuwe verordening veel ongerief. .ZATERDAGMIDDAGVOETBAL In een schitterend gespeelden wedstrijd heeft Quick Boys I Zaterdagmiddag van •het uitstekend spelende Scheveningen I met 31 gewonnen. Er was voor dezen beker wedstrijd veel publieke belangstelling. PERSONALIA Onze plaatsgenoot F. L b b e behaalde te Haarlem op de Bakkerij tentoonstelling, afdeeling luxe-broodbakkerij, een diploma en den vierden prijs. KAMPIOENSCHAPSWEDSTRIJDEN BOLLENSTREEK 1938 Donderdag j.l. werd de laatste ronde ge speeld in de Finale le klasse. Dei heer Schoenmaker won van Muusze Sr., terwijl de partij Muusze Jr.Zanen door afwezig heid van eerstgenoemde niet kon worden gespeeld. Aangezien de heer Muusze Jr niet meer in de gelegenheid is te spelen, partij beslist volgens een bepaald systeem,, met als resultaat: remise. In de le klasse is thans de volgende rang lijst ontstaan: 1 A. Zanen, Sassenheim (verg. zilv. me daille); 2 H. Muusze Jr., Hillegom (zilv. me daille) 3 P. H. Muusse Sr. id (wijnstel)4 P. Schoenmaker, Abbenes (schaakboek). Zooals uit bovenstaande blijkt heeft de heer A. Zanen, Sassenheim, uit de 24 eerste klassers de kampioenstitel weten te verove- met welk succes wij hem vajn harte luk wenschen. Intusschen behooren deze wedstrijden we der tot het verleden en kan hierop met vol doening worden teruggezien. Tot de Hillegommers zouden wij kunnen zeggen: „Let op U saeck", want dit is de tweede keer, dat het kampioenschap voor de bollenstreek naar Sassenheim verhuist. Tot besluit van deze wedstrijden zal a.s. Donderdag een gongwedstrijd worden houden (hiervoor zijn enkele aardige prijzen beschikbaar gesteld), waaraan door leden en deelnemers kampioenswedstrijden kan worden deelgenomen. Tevens zal op dien avond prijsuitreiking plaats vinden aan de diverse winnaars le en 2e klasse, KATWIJK a.d. RIJN SANATORIUM VOOR ZENUWPATIËNTEN Over de nieuwe stichting, die zal gaan verrijzen op de voetbalterreinen aan den Nieuwen Duinweg, hebben we reeds een en ander vermeld. Thans vernemen we uit be trouwbare bron, dat er niet zal komen een gesticht voor Zenuw, en geesteszieken doch een Sanatorium.-(Het gesticht te Amersfoort is een gesticht voor Zenuw- en geestes zieken). Behalve, dat met den heer C. J. Boskamp onderhandelingen zijn gevoerd over verkoop van gronden ,zijn ook bespre kingen gaande over aangrenzende gron den van den heer Jac. v. d. Marei. Men de beschikking krijgen over een oppervlakte van 10 H.A. Bedoeling is aan te vangen met 100 patiënten, welk getal later aanmerkelijk grooter zal worden. KATWIJK AAN ZEE STEUN VERLEENING AAN KLEINE TUINDERS In de commissie voor steunverleening aan kleine tuinders, waarvan de burgemeester Mr. W. J. Woldringh van der Hoo.p, voor zitter is, is als vertegenwoordiger uit de tuinbouwarbeidersorganisaties benoemd de héér Jac. Zwaan. CIGARETTEN - TABAK GESLAAGD Onze plaatsgenoot E. Barnard voor het diploma B Machineschrjjven, uit gaande van den Algem. Stenografenbond, terwijl de heer W. Barnard slaagde voor het examen finantieele rekenkunde, uit- 1 gaande van het Ned. Instituut van Accoun- 1 tants. j HOOGWATERSTANDEN Dinsdag 21 Juni v.m. 8.45 uur, n.m. 21.09* KOUDEKERK a.d. RIJN COLLECTEN NED. HERV. GEMEENTE De collecten en inzamelingen over de •- maand Mei in de N. H. Kerk alhier, hebben fonds f 6.28, verjaringsfonds f 28.62, offer- blokken f 13.25, Plan 1936 f 6.15, busjee plaat* sengeld f 43.68, voor de kosten van het be- roepingswerk f 90.33 en voor de zending opi Pinksterdag met nagekomen giften in totaal z. f 184.35. ti tg NIEUWE VLAG BURGERWACHT jv In verband met de aanschaffing van da P nieuwe vlag voor de Koudekerkeche Burger wacht, waarvan wij Vrijdag melding maak- h ten, vernemen wij nader, dat deze welwil- C lend is aangeboden door den burgemeester, t den heer Kwint. BLOEMKOOL ONTVREEMD Ten nadeele van den tuinder Jac. v. VI* S in de Hoogewaard alhier is van diens tuin Jr een partij bloemkool ontvreemd. VAN WIE? f I.EIDSCHENDAM o SCHENKING VAN H.M. DE KONINGIN jj Wij hebben melding gemaakt van het feif, d- dat het echtpaar C. Rehling-Verheul op ljï> Juni j.l. zijn 50-jarige echtvereeniging heeft herdacht. a De man, die landbouwer is, heeft een dezeï U dagen ter gelegenheid van dit gouden huwet lijksfeest, van H.M. de Koningin een rood*2< bont kalf ten geschenke ontvangen. Het spreekt vanzelf, dat de beide oudje* 2V zeer ingenomen waren met dit geschenk. HIJ HAD HET RIJWIEL VERKOCHT ni Een dezer dagen werd ten nadeele van deï.5< heer van W. alhier een rijwiel ontvreemd, dal onbeheerd voor het R.K. Schoolgebouw aai R de Damstraat, was geplaatst. De gemeenteu Politie heeft echter den dader, een zekere A^ R. kunnen arresteeren. Deze had het rijwiel-M te Leiden verkocht. R is later te Haarlem in verzekerde bewa 2< ring gesteld, aangezien hij zich in deze sta^Sl aan eenaelfden diefistal had schuldig ge maakt. 44 CHR. NAT. WERKMANSBOND Vrijdag 24 Juni a.s zal de afd. Leidschen^1 dam van de Chr. Nat. Werkmansbond „D| Heere is onze Banier" in ledenvergadering' by een komen. y De vergadering wordt gehouden in héj? dienstgebouw der Ned. Herv. Kerk en vang!01 aan om 8 uur n.m. De agenda vermeldt o.a bespreking van het practisch Bondewerk. GEVONDEN VOORWERPEN V Een (kosteloos) rijwielbel.merk en een pol temonnaie met inhoud. Inlichtingen dagelyW van 1012 uur v.m. aan het gemeentehuil IK afd. politie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6