Jlimuip Cfiïtsdjr (üourant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken Door vallend gesteente gedood „ALBLAS'W abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 71/? cl. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 NO. 6421 ZATERDAG 18 JUNI 1938 19e Jaargang attortentieprijjen: Van 1 tot 5 regels LJ7 Elke regel meer f 032'It Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend 0,10 Voortschrijdend ongeloof In het begin dezer week kon men verschillende bladen het nieuwe program der zoogenaamde Duitsche nationale rijks kerk lezen. De nationale „kerk" verklaar de het Christendom met alle middelen te willen bestrijden; alleen de leer van volk en ras zou worden gediend. De versprei ding van den Bijbel en andere kerkelijke boeken zou worden gestaakt: „Mein Kampf" bevat immers de zuivere zede- leer, waaruit het Duitsche volk kracht moet putten voor altijd. Ook de doop kan afgeschaft en vervangen worden door een ceremonie, waarbij de ouders verkla ren volbloed Ariërs te zijn en zij beloven hun kind in de leer van rlitler te zullen onderwijzen. Geen godsdienstonderwijs en geen kruis, maar het hakenkruis en het zwaard. Later werd bericht, dat de man, die dit zoogenaamde program heeft gepubliceerd „ontoerekenbaar" is en deze week gear resteerd werd wegens verstoring van een kerkdienst. Wij weten niet precies hoe deze zaak eigenlijk in elkaar zit en zullen dit bericht laten voor wat het is. Echter kunnen de consequenties van het nationaal-socialis- me buiten dit verhaal om tot groote moei lijkheden met de positieve belijders der Christelijke leer leiden. Wie aan dit laatste moge twijfelen neme nota van een bericht, dat gelijktijdig met het voorgaande de wereld werd ingezonden. Meegedeeld werd, dat vóór de plechtigheid, waarbij 450 Ber- lijnsöhe predikanten werden beëedigd, eeti rechtsgeleerde de aandacht van de pre dikanten gevestigd 'heeft op het feit, dat de eed hen niet alleen aan den Führer bindt, maar ook aan de nationaal-socia- listische ideologie en de wetten, welke daaraan zijn ontsproten. In dezelfde lijn ligt de mede- deeling, dat een predikant in Silezië ge arresteerd is, omdat hij geweigerd had een kind te doopen, aangezien de voor gestelde peet verklaarde „aanhanger van de leer van Rosenberg" te zijn. De pre dikant was van meening, dat deze peet vader geen voldoende waarborg bood voor een Christelijke opvoeding van het kind. Het zal voor ieder, die iets weet van de „leer van Rosenberg" duidelijk zijn, dat de gearresteerde, zoolang hij den Bijbel stelt boven de „Noordsche mythe" en zelfs boven „Mein Kampf", niet tot een andere overtuiging kan komen. Ongetwijfeld weet Rosenberg, die be last is .met de geestelijke vorming woord is veel juister dan opvoeding van het Duitsche volk en de Duitsche jeugd dierbaar over den ouden familie bijbel te spreken. Want „het tegenwoor dig geslacht leest er in met het bewust zijn, dat de oogen der voorvaderen ge- loovig op dezelfde bladzijden gerust hebben. Geen enkele Duitscher, die nog verantwoordelijkheidsbesef bezit, za'l deze mooie gevoelsuitingen zonder piëteit willen aantasten". Het is alsof men een spreker hoort op een landdag van onze nationaal-socialisten. Maar met dat al zegt Rosenberg zon der eenige schroom waar het op staat. „Het eeuwige Rijk Duitschland staat boven alle kerken, godsdiensten en sek ten. Wij mogen hieruit besluiten, dat alle instellingen, welke ook,, die met de hoog ste waarden breken, onze jeugd niet langer opvoeden mogen." Lijkt dit niet als twee droppels water op het pro gramma van de zoogenaamde Duitsch nationale rijkskerk en op de afschaffing van alle godsdienstonderwijs? De sprekende overeenkomst tusschen „het product van een ontoerekenbare" en de „leer van Rosenberg" wordt voorts duidelijk als men den generalen volksop voeder hoort betoogen, dat het Christen dom zich „volkomen van een oordeel over het leven onthouden moet; de kerken hebben niets met de aarde te maken; hun eenige taak is de menschen, die daar ge voelig voor zijn, in kennis te stellen met het kerkelijk geloof en het hiernamaals Aangenomen dat in deze verklaring iets geruststellends kon liggen des neen! geeft, zij de kerken nog niet de minste vrijheid voor de prediking van het Evangelie der genade. Wamt de onduld bare belijdeniskerk predikt „erfzonde, deemoed en onderworpenheid" terwijl het nationaal-socialisme opkomt voor „eer, vrijheid en moed" en deze levens beschouwing, zoo heet het, heeft Duitsch land uit de vernedering en ellende om hoog gevoerd". Wat er groeien moet uit de scherpe tegenstelling, welke er ligt tusschen Christendom en de nieuwe ideologie, ligt in de toekomst besloten. Echter, de poor ten der hel zullen de Kerk niet overwel-1 digenl Iets over zielzorg in de praktijk Vereen. Chr. Verzorging van Zenuwlijders Algemeene vergadering te Zeist ZEIST, IS Juni. Gisteren werd alhier de algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging tot Chr. Verzorging van Zenuw lijders. De voorzitter, Mr. Dr. G. A. Diepen horst, opende de vergadering met het lezen van Ps. 115 en ge bed. In zijn daar op volgend ope ningswoord wees spr. op de moeilij ke tijdsomstan digheden en daar naast op den groo- ten zegen welke de vereeniging in 't afgeloopen jaar weder mocht nieten. In storm van dezen tijd bleef het natorium stand houden en zelfs mochten er plan- Mr G. A. Diepenhorst nen gemaakt wor den tot uitbouw Binnenkort zal het nieuwe paviljoen en de houw van een khpel een feit zijn. Ds. L. van Loon te Scherpenzeel bracht hierna het jaarverslag uit. Hieraan on lec- nen wij, dat in het afgeloopen jaar de na- viljoens en het hoofdbureau overbezet wa ren. Derhalve werd dan ook tot aanbouw besloten. De schuldenlast der vereeniging hoeft, dank zij het bouwfonds, niet be zwaard te worden. Voor het verplegend per soneel niets dan lof. Gememoreerd werd nog dat zuster De Boer, die meer dan 32 jaar als hoofdverpleegster heeft gefungeer l wegens gezondheidsredenen haar werk heeft moeten neerleggen. De algemeene onder steuningskas bleek in een groote behoefte te voorzien. De vijf procent salariskortmg voor het personeel werd ongedaan gemaakt Het financieel verslag meldde een toename van verpleeggelden van ruim f 47.000. Het personeelwerd '\irijgesteld van pensioen premie. Evenals het vorige jaar is de finan- cieele toestand dus kerngezond. Ds. En klaar deed verslag van het ondersteunings fonds. In het afgeloopen jaar konden 24 patiënten gesteund worden. De on-dersteu ningskas had een batig slado. De heeren Mr. G. A. Diepenhorst en Dr. Rijk Kramer werden met groote meerderheid van stemmen in het bestuur herkozen. Aangenomen werd het voorstel van het bestuur om ook voor dit jaar f 1000 van de contributies der Vereeniging te be stemmen voor de algemeene Onderste uninigs kas. Iets over de zielzorg In de middagvergadering, welke onder lei ding stond 'van Baron van Boetselaer, refe reerde Ds. J. H. S i 11 e v i s S m i 11, Miss Pred., over: „Zielzorg". Na eerst gewezen te hebben op de wereld van heden, het leven van thans en inzonderheid op alle ellende verschijnselen, ging spr. uit van de stelling dat er thans maar weinig menschen we-ke- lijk gelukkig zijn. Wij staan vaak voor de diepe tragedie dat iemand alles heeft cn toch diep ongelukkig is. In iederen boom van elk paradijs zit een slang en het moeilijkste is wel de tweeheid van willen en niet kun nen. Hot is juist het kwaad dat van binnen de spanning brengt. Ten opzichte vmn de zonde is de wil altijd zwakker dan de fan tasie. Vooral in dezen tijd blijkt het'toch veer duidelijk dat de ziel verzorging nooaig heeft, evenals het lichaam. Wie heeft de zorg voor onze ziel? De waarachtige zor- ger, aldus spr., is Christus, die gezegd heeft „Ik ben de Goede Herder". En nu is dit het merkwaardige van die Veraorger dat Hij de verzorging is. Zielzorg is niet mogelijk zon der zorg aan eigen ziel. De Heer diagnosti ceert precies, Zijn zorg is effectief Dwang en tyrannie moet aan zielzorg vreemd zijn. Christus heeft iedereen geroepen aJs ziel zorger te fungeeren in dit leven, dus leven wij niet voor niets, maar hebben wij verant woordelijkheid tegenover anderen. Daarom Is geschoolde psychologische kennis geen eerste vereischte. Spr. wees er voorts op hoe weinig van die zielzorg, zooals Christus die wilde, terecht komt, bij ons menschen. Nog klinkt immers het moordenaarswoord van Kain na: „Ben ik mijns broeders hoeder?" En daartegenover klinkt het; „Ik ben de goede Herder". Ook de predikanten doen té weinig aan zielzorg. In de verzorging van 'de ziel, uitgaande van ambtelijke zijde, is het Protestantisme bij het Roomsch-Katho- licisme ver ten achter. Bij de ambtsdragers is ook vaak een tekort aan kennis van de moderne vondsten der psychologische wetenschap. Wie een eisch stelt roept een conflict op. Met nadruk wee6 spr. op het gevaar (bij zielzorg) van onge duld, niet afhandelen, 'verbazing toonen of boos worden en niet luisteren. Dat zijn allen gevaren waarvoor ieder die aan zielzorg doet rekening moet houden. Als grondvereisoh- ten voor een goede zielzorg stelt referent hiertegenover, de liefde, eerbied, vertrouwen, zelfverloochening, menschenkennis, gedes interesseerd zijn en het zelf zielzorg onder gaan. Een waar zielzorger moet dicht hij Christus leven, den grooten Pastor. Een breedvoerige discussie besloot de ver gadering. Twee kinderen verbrand Zij speelden met -lucifers ee kinderen, die in een bergplaats bij ivoonhuiis onder de gemeente IJ zen- el ij k e zonder toezicht aan het spelen wa ren, hebben, volgens het „Handelsblad waan-chijnlijk van het binnen hun bereik staande petroleum toestel de lucifers b3 nchtigcL Weldra ontstond in de berg plaats een brand, die zioh zoo snel uit breidde dat aan redden van de kinderen niet te denken viel. Toen de omwonenden bij de bergplaats kwamen, stond de klee ding der kinderen reeds geheel in vlam aen. Beide kinderen, het twee-en-een- al f-jarig zoontje van den bewoner en een buurjongetje van drie-en-half-jaar, zijn in de vlammen omgekomen.- Drie nieuwe gouverneurs benoemd Voor Sumatra, Borneo en de Groote Oost BUITENZORG, 17 Juni (Aneta). Be noemd is tot gouverneur van de Groote Oost G. A. W. C de Haze Winkel man, tot gouverneur van Sumatra A. I. Spits, beiden thans regeeringscommis- saris voor de hestuurshervonming, en tot gouverneur van Borneo dr B. J. H a g a, thans resident van de Zuider- en Ooster- afdeeling van Borneo. De heer G. A. W. C. d'e Haze Winkel man, de nieuwe gouverneur van de Groote Oost, is in 1907 in Indië candidaat Indisch ambtenaar geworden, in 1910 is hij als ad ministratief ambtenaar ter beschikking van den directeur van B. B. gesteld. In 1920 ging hij met verlof en bezocht de bestuunsacade- mie in Den Haag. In 1922 werd hij geplaatst als controleur op de Westkust, in 1924 be vorderd tot assistent-resident in dat gou vernement. In 1927 volgde zijn benoeming tot hoofd van de afdeeling- bestuurszaken van het de partement van B. B. In 1937 volgde de benoeming tot regee- ringscommissaris voor de bestuurshervor- mi-ng in de Groote Oost. De heer de Haze Winkelman is ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, De heer A. J. Spits, de benoemde gou verneur van Sumatra, is in 1889 te Dor drecht geboren en in 1913 als administratief ambtenaar naar Indië uitgezonden. Zes jaar heeft hij gediend op Sumatra's Westkust en na twee jaar ambtenaar bij den algemeenen bestuursdienst voor de buitengewesten op het departement van B.B. te zijn geweest, vertrok hij in 1920 met verlof. Hij bezocht hier de bostuursacademie en was na terugkomst in Indië in 1924 en 1925 als controleur en secretaris in Timor werk zaam. Na elf maai>den verlof werd hij in 1934 benoemd tot resident van Sumatra's West kust. Verleden jaar volgde zijn benoeming tot regeeringscommissaris voor de b est uurs her vorming in Sumatra met standplaats Medan. Dr B. J. Haga is in 1890 te Groningen geboren en werd in 1913 uitgezonden als ad ministratief ambtenaar. In 1933 werd hij as sistent-resident van de Palembarugsche Bovenlanden, en in 1934 volgde zijn benoe ming tot resident der Moiukken. Verleden jaar is hij opgetreden als resident van de Zuider- en Oost-afdeeling van Borneo. De heer Haga is in 1924 benoemd tot rid der in de orde van Oranje Nassau. Hij was lid der commissie tot herziening van het strafprocesrecht Dr Colijn met vacantie De Minister-President Dr. H. Colijn ïs voornemens zich volgende week voor een korte vacantie naar het buitenland te bege ven Dr. Golijn zal dus a.s. Woensdag hij hoopt dan 69 jaar te worden niet in ons land aanwezig te zijn. ALG. FRIESCHE LEVENSVERZ.-MY LEEUWARDEN - BURMANIAHUIS GROOT N00RDH0LLANDSCHE VAN 1845 AMSTERDAM - VAN BRIENENHUIS DUBBELE GARANTIE VOOR ALLE VERZEKERDEN De „Karimata" Weer naar het wrak gesleept TERSCHELLING, 17 Juni. Nu er een gun stige wending in de weersomstandigheden 6chijnt te komen, is de „Karimata" in den namiddag uit het diepe water, waar baggermolen ligging had genomen, toan het ruw weer dreigde te worden, weer naar de plaats van het wrak der „Lutine" verhaald. Tegen den avond lag het gevaarte weer Do ven het wrak, dooli de werkzaamheden zijn niet terstond hervat De zee is nog vrij ruw, doch men verwacht, dat ook de zeegang zal afnemen en dat men in den loop van den nacht of Zaterdagochtend het baggerwerk zal kunnen hervatten. De „Karimata" werkt weer TBRSCHELLING, 18 Juni. Nadat de „Ka rimata" gister weer boven het wrak van de Lutine was gebracht, zijn in den loop van den nacht de baggêrwerkzaamheden hervat. Het weer is thans gunstig. Er staat een lichte, zuid-westelijke wind; ook de vooruit zichten zijn goed. Auto over den kop geslagen Drie licht gewonden ABCOUDE, 17 Juni. Vanochtend omstreeks 12 uur is het verkeer te Abcoude ruim een uur gestremd geweest, doordat een vrachtauto na een aanrijding over den kop sloeg, waardoor drie manuien lichte verwon dingen opliepen. Uit de richting Utrecht naderde een vracht aaito met aanhangwagen. Achter dezen wa gen reden vijf wielrenners uit Den Haag. De eerste wielrenner, C. v. d. Star, wilde de vrachtauto passeeren. Uit de richting Amsterdam naderde echter eveneens een vrachtauto. Van der Star gooide zijn stuur om, teneinde een botsing te voorkomen. Hij kwam hierop in een zandbak terecht De Amsterdamsche vrachtauto sloeg over den kop, waardoor de bestuurder en een naast hem zittende persoon licht gewond werden. Van der Star liep eveneens lichte verwonc dingen op. Nadat geneeskundige hulp was verleend, konden de gewonden naar huis terugkeeren. De vrachtauto is licht bescha digd. Het verkeer is door deze aanrijding ongeveer een uur gestremd geweest Voetballers vermoorden een caféhouder Slachtoffer stervend achter gelaten Te Kemseke-Stekene aan de grens tus schen Zeeuwsch-Vlaanderen en het Belgi sche Ooet-Vlaanderen is in den nacht van Donderdag op Vrijdag een Nederlandsohe herbergier door zeven jeugdigs landgenoo- icn vermoord, meldt de „Arbeiderspers". In dien nacht kwamen eenige jonge Ne derlanders in het drankhuis, nabij den grenspaal, om de voetbalwedstrijden te bespreken. De herbergier, deed hen, gezien het late uur, zijn huis verlaten, wat zij slecht opnamen. Aan de deur der herberg besprongen zij plots met zijn zevenen den herbergier, ook een Nederlander, en sloe gen hem geducht met een steen. Voor een hunner. De V., scheen dat nog niet genoeg te zijn, want hij greep zijn mes en sneed den man bijna de keel af. Na h.m moorddadig werk lieten zij hun slachtoffer, G. S. op Belgisoh grondgebied liggen en vluchtten de grens over. Twee tol beambten vonden den man in doodsstrijd liggen. Zij waarschuwden de gendarmen van Kapelle en de rijksveldwacht van Ste- kene, die ter plaatse kwamen om een on derzoek in te stellen. De geneesheer uit Hulst deed het slachtoffer naar een kli niek aldaar overbrengen, waar de ma aankomst overleed. De gendarmerie van Hulst hield dadelijk de daders aan, die bekendlen, waarop het parket van Middelburg en van Dender- monde werden gewaarschuwd. N.V. GRONINGSGHE HYPOTHEEKBANK VOOR NEDERLAND gevestigd te GRONINGEN De Bank geeft uit: 31/2 Pandbrieven a 100% (Koers van omwisseling ÏOO1^ VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen en het ZONDAGSBLAD. De Tweede Kamer heeft het ontwerp tot wijziging der wet op de uitoefening van de geneeskunst (nieuwe bepalingen;' voor opticiens en masseurs) aangenomen* De „Karimata" is weer aan het werK Na de aardschokken Beving werd het sterkst gevoeld in Zeeland DE BILT, 17 Juni. Het Meteorologisch In stituut te De Bilt heeft een honderdtal tele fonische en 266 schriftelijke mededeelingen ontvangen, waarvan één uit België, die vrijwel alle betrekking hebben op de aard beving in Z.W. België van Zaterdag 11 Juni 12 uur 18 min., of de nabevingen van Zater dag 11 Juni 14 uur 30 min. en Zondag 12 Juni 14 uur 46 min., Nederlandsche tijd. De aardbevingen werden het sterkst ge voeld in Zeeland, de meeste berichten heb ben betrekking op de aardbeving .van 11 Juni 12 uur 18 min. Gerangschikt naar de provincies werden ontvangen uit Zeeland 33 berichten, uit Zuidholland 126, uit Noordholland 58, waar onder enkele uit Den Helder, uit Noord brabant 19, uit Limburg 15, uit Gelderland uit Utrecht 5, uit Overijssel 1 (Kampen) en uit Friesland 2. De waarnemingen in Friesland staan ver moedelijk niet met de aardbevingen in Bel- in verband. Het Meteorologisch Instituut dankt al len, die berichten inzonden, hartelijk voor •hun mededeelingen. Tragisch ongeluk in de Ortheliusstraat te Amsterdam Twee zusjes om het leven gekomen Amsterdam, 17 Juni. Een tragisch ongeluk, waardoor het gezin van het echtpaar A. Midden- dorp, wonende Ortheliusstraat 231 huis, zwaar is getroffen, ge beurde vanavond te ruim acht uur. "Vallend gesteente uit den gevel kwam terecht op twee meisjes, de 4-jarige Coba Middendorp en haar driejarig zusje Tilly. Zeer zwaar gewond werden beide meisjes opge nomen en kort nadat zij in het Wil- helminagasthuis waren gebracht, zijn zij overleden. Niets vermoedend van het vreeselijk on geluk, dat binnen enkele oogeniblikken aan hun jonge levens een einde zou maken, speelden drie kinderen uit het groote gezin Middendorp nog even op het trottoir, voor zij naar bed zouden worden gebracht. Zij bleven vlak bij hun huisdeur. Een 20-jarig meisje, dat in een der bovenhuizen woont, kwam tegen kwart over acht thuis, met een forsche klap sloeg zij de huisdeur naast die van de familie Middendorp achter zich dicht. Dit zou de volkomen onvoorziene aan leiding van het ongeluk worden. Door de trilling liet een groote hardsteenen plaat tusschen de huisdeur van den heer Midden dorp en die van het buurhuis, Orthelius straat 229, los en viel in drie stukken voor over. De twee kleine meisjes Coba en Tilly werden door het bovenste en zwaarste stuk getroffen. Het geheele drama speelde zich in enkele seconden af. Beide kinderen waren zeer zwaar gewond en bloedden hevig uit hoofd- en armwonden. Het derde meisje uit het gezin van elf kin deren liep luid om hulp roepende en hevig geschrokken, haar huisdeur binnen om de ouders te waarschuwen. Van alle kanten schoten voorbijgangers toe om de ongelukki. gen hulp te bieden. Roerloos lagen de beide kleine gestalten op het trottoir. De brandweer, de politie en den genees kundigen dienst waarschuwde men onmid dellijk. Via de centrale seinzaal van de brandweer werden de politiemeldees in de buurt in werking gesteld, daar men wist, dat een wagen van den G.G.D. in de buurt van de Ortheliusstraat was.- Een wijkagent; die op het signaal afkwam, hield den wagen aan en reeds enkele oogenblikken na het gebeurde reed de G.G.D.-wagen de Orthelius straat in. Het vierjarig meisje wfts inmiddels naar een apotheek in de buurt ge<brach:t. Beide kinderen werden door den G.G.D. naar het Wilhelminagasthuis gebracht, TIelaas bleken de verwondingen zoo ern stig, dat er reds direct weinig hoop op herstel was. Korten tijd later overleden zij beiden. Honderden menschen waren in deze volk rijke buurt op het bericht van het ongeluk naar de Ortheliusstraat achter den hoofd weg gekomen. De politie en de brandweer stelden direct nadat de heide slachtoffers vervoerd waren, een onderzoek in. Het stuk hardsteen, dat voorover is gevallen en dat zooals gezegd tusschen twee huisdeu ren in den gevel staat, is twee meter hoog, 50 cm breed en ongeveer 10 cm dik. Aan den bovenkant liggen, half op de deurposten, half op de hardsteenen plaat, twee zware hardsteenen nokken. De bevestiging in den gevel van deze „versieringen", evenals die van de plaat, bleek slechts zeer oppervlak kig en klaarblijkelijk hoogst onvoldoend© te zijn. Ook bij de andere perceelen van dit blok huizen, dat toebehoort aan een bouw- vereeniging, stelde de brandweer een onder zoek in. Op verschillende plaatsen bleken de zeker dertig a veertig pond zware afsluit- nokken los te zitten, zoodat ze met de hand uit den g©vel konden worden getrokken. Bij dit onderzoek, dat' tot laat in den avond duurde, was de inspecteur van het gemeentelijk bouwtoezicht, de heer N. v. .d Land, aanwezig en stuk voor stuk heeft men de harsteenen gedeelten in de gevels gecontroleerd D© huizen, waarvan reeds eer der een stuk hardsteen uit een der gevels is gevallen, toen echter zonder ongelukken te veroorzaken, zijn ongeveer twaalf jaar ge leden gebouwd. In een der gevels, van nr. 243, zagen wij tusschen deur en raam van het benedenhuis een scheur van een vinger breed. De politie moest tijdens het onderzoek her haaldelijk ruim baan maken en nog tot zeer laai; in den avond was het druk in de straat, waar twee jonge kinderen op zoo tragische wijze om het leven zijn gekomen* De gevallen steenstukken zijn in beslag genomen en met een uitrukauto naar het politiebureau Admiraal de Ruyterweg ge transporteerd* Gisteravond is in de Ortheliussaat te Amsterdam een ernstig ongeluk gebeurd. Een zware granieten siersteen is uit een pui gevallen boven op twee spelende kinderen, van drie en vier jaar. welke doodelijk werden getroffen. De gevallen steen op de plaats van 't zoo droeve ongevaL In Amsterdam zijn twee jonge kinderen) omgekomen doordat uit een gevel losra-: kende steenen op hen terecht kwamen. De jaarvergadering van de Vereen, tofi Chr. Verzorging van Zenuwlijders. Financieel Weekoverzicht. Volgens berichten uit Madrid hebbent de republikeinen Villareal heroverd. Oegaki over het Chineesche conflict etf de houding der mogendheden. BETONHOUrKISTENHOU^ houthandel WADDINXVEEN £5 Opslagplaatsen l© 's-Gravenhage, FahrenTiejï- straat 343. Rotterdam, Zwaanshals '119-12"f ^TRIPLEX ft* Vraagt prijs LIJSTWERK Het schoone zomerweer blijkt nog* velen te lokken tot deelname aan den Rotterdaanmer-Marsch op 25 Juni. Voor vereeniging en bestaat tof 22 Juni gelegenheid zich op te geven bij D. de Zwart Jr., Noordeinde 65, Delft* giro 232133 t.n.v. „Excelsior" tegen het oude inschrijfgeld (60, 40 en 35 ct.). Individueele wandelaars kunnen; tot Woensdagmiddag aan de bureaux dec Vijf Samenwerkende Christelijke Dag bladen terecht, evenwel tegen het ver hoogd e inschrij Bgel d. Een dezer dagen 'hopen wij nog een mededeeilinig te doen over de reisgelegen heid per trein. Voerman dood op wagen aangetroffen RIDDERKERK, IS Juni. Gisteravond reed de 58-jarig© H. de Koning met paard eri wagen op den Oostendam gem. Ridderkerk. Langs den weg stond een groepje menschen met elkaar te praten, toen de Koning met zijn wagen aankwam. Bij het naderen van] wagen vond men, dat de voerman in e enigszins vreemde houding op don bok zaït. Men hieild daarom het paard stil om ee<n en ander te controleeren en bij nader in Meek, dat de Koning was overleden* naar men vermoedt aan een hartverlam ming. Een ontboden geneesheer kon niet anders dan den dood constateeren. MEISJE DOOR AUTO GEGREPEN HATTEM, 18 Juni. Toen gisteravond het dienstmeisje Henny ten Brink zich per auto bus van haar dienst naar huis wilde bege ven en uit de Eper autobus nabij haar wo ning stapte, lette zij niet op het verkeer, liep om de bus heen en werd door een juist passeerende auto gegrepen. Zwaar gewond werd zij op medisch advies overgebracht naar het ziekenhuis te Zwolle, waar zij hedennacht aan de bekomen ver wondingen is overleden. MEN LOGEERT, AMUH-I.FTÜ 7fCPf;ntn HOTfL TEL-31660 CA« KAMERS HET ONTB'JT- f 3 - M T BADKAMER -f-4- Champagne ERNEST IRROY „GRAND GALA" Demi Sec Sec Qnalité spéciale poar les banquets Gen. Agent: ANDRE EERSTENS, Tilburg

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1