^tieuiuf ;Critl5djf (iotiranl Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken I ?or17h7ri-y I DERDE Rotterdammer Marsch MORGEN De Regeering wil een centraal luchtvaartterrein RYNBENDE FIRMA D. KATZ &tionittmtntsprtj£f: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 235 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending 5.50 Alles bij vooruitbetaling ./i Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'A Cf. NO. 6417 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 36936 DINSDAG 14 JUNI 1938 19e Jaargang aöberterrtieprfj?tn Van 1 tot 5 regels IJ VU Elke regel meer »v. 0.221/» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 230 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekendƒ0.10 Wie zich heden op ons blad abonneert, ontvangt de tot X Juli a.s. verschijnende nummers mét het Zondagsblad gratis. Wie een nieuwe abonné aanbrengt, zoowel als de aangebrachte lezer, ontvangen gratis een boekwerkpremie Abonné's op te geven per briefkaart of door het inge vulde inteekenbiljet aan DE ADMINISTRATIE VAN ONS BLAD VOET BIJ STOK HOUDEN De roode pers had natuurlijk geen goed jvooi'd over voor het resultaat van het .werkloosheidsdebat. Dat was haar volste recht, al overschreed zij de grens van het behoorlijke, door als onderschrift van een spotprent Dr Colijn te laten zeggen: „Abra ham Kuyper moge gezegd hebben: „Zij kunnen niet wachten, geen dag en geen nacht", met mijn methode komen wij er wel in tien jaar", Dit ging zelfs over de schreef van het politiek fatsoen, doch het zij zoo. Men moet teleurgestelden wat weten te vergeven. En ■de S.D.A.P. vleit zich telkens weer tever geefs met de hoop, dat zij de Roomsch Katholieken bereid zal .vinden haar een politieke overwinning op het Christelijk kabinet te bezorgen. Geheel onbegrijpelijk is deze hoop niet, Eenige roomsch-katho- lieke bladen hielden niet op te lonken naar de sociaal-democraten en bleven ernstig zoeken naar tegenstellingen tusschen de Protestantsch-Christelijke en de Roomsch Katholieke ministers. Zij beseffen blijkbaar niet, dat zij daarmee indirect het karakter .van hun geloofsgenooten aantasten. Ook nè. het werikloosheidsdebat laten zij deze taktiek niet los, Zij verontschuldigen de roomsch-kath. fractie, die meehielp de roode moties af te stemmen, min of meer met de opmerking; „Ook al waren beid9 moties aangenomen, dan hadden we moe ten afwachten, hoe de rogeering haar taak .verder zal opvatten", Zoo stelt men de kwestie niet zuiver, Bij aanneming der moties zou het kabinet af getreden zijn. Minister Colijn heeft duide lijk gezegd, dat zij onaanvaardbaar waren. Men had dan moeten afwachten wat een ander kabinet stel, dat het te vormen zou zijn zou doen. Op deze wijze ontwijkt men de kern vraag. .Want deze is; was de Kamer het eens met het beleid .van het kabinet, ja idan neen?/ Die vraag beantwoordde Ir. Bongaerts, plaatsvervangend leider 'der R.K. fractie, omdat Dr Deckers naar 'de West is, toestemmend. En nadrukkelijk verklaarde hij, „dat de roomsch-katholieke fractie zou tegenstemmen, mede omdat de sociaal-democraten een tegenstelling tus schen haar en de regeering hebben trach ten te construeeren", Die tegenstelling bestaat dus niet. Maar meer dan één roomsch-katholiek dagblad heeft van deze verklaring geen melding gemaakt, Daarom leek het gewenscht ze nogmaals opzettelijk vast te leggen, We moeten vqet bij stuk houden, BEWUST ONWAARHEID SPREKEN Aanvankelijk is men geneigd te lachen over het gedrag der vier N.S.B.'ers bij het Werkloosheidsdebat in de Tweede Kamer. Hun woordvoerder verklaarde, dat zij het niet met de roode moties inzake bestrij ding der werkloosheid eens waren, maar zij zouden toch vóór stemmen, om daar mee hun afkeuring over de regeeringspoli- itiek uit te spreken. Is dat echter niet exger dan belachelijk? De N.S.B. zegt zoo volkomen in de waar heid te staan, dat zij tot telegram-adres van haar dagblad het devies „Waarheid" koos. Men is geneigd dit lef of bluf te noe men, doch wanneer niet het tegendeel blijkt is men verplicht het ernstig te nemen. Eerlijk gezegid viel velen dat van mee taf zeer moeilijk, De N.S.B. ligt met de waar heid nogal eens overhoop, Bijvoorbeeld, Wanneer zij bij herhaling brochures tracht te slijten, die een titel voeren welke pre cies in tegenstelling staat tot de eigenlijke bedoeling. Wat nu echter in de Kamer gebeurde gaat alles te boven, kan zelfs geen bedenke- lijke truc genoemd worden. Het is platte on. Waarheid, Wij zijn tegen de jnoties; maar Wij stemmen er vóórl Wij schuiven onze overtuiging op zij en stemmen tegen beter Weten in. De Bijbel zegt: uw ja zij ja en uw neen neen! Maar de N.S.B, zegt: ons „ja" betee- kent „neen". Zoo dienen w ij de waarheid. Zóó zijn onze manieren! Dat is nu met recht, om een beeld uit hun eigen geschrif ten te bezigeng „den duivel uitwerpen door beëlzebuh'i De Aardschokken Een geruststellende verklaring Groote rotsmassa op groote diepte bezweken Het Koninklijk Observatorium te Ukktl 1 België heeft in verband met de ongerust heid. ontstaan onder de bevolking tenge volge van de aardschokken vain j.l. Zater- en Zondag een verklaring gepubliceerd van geruststellend karakter. In deze verklaring wordt opgemerkt, aldus het Hbl., dat de aardschokken van Zondag namiddag en van Maandagmorgen feitelijk niet als echte aardschokken kunnen worden beschouwd. Het zijn veeleer natrillingen van den eer sten aardschok van Zaterdag geweest, die op zijn beurt naar alle waarschijnlijkheid te wijten was aan een instorting op groote diepte, vïui een geweldige rotsmassa, die onder een te sterken druk was bezweken. Daardoor is het evenwicht der aardkorst verstoord en dan moet er door verplaatsin gen van de belendende aardlmassa's een nieuwe evenwichtstoestand worden gescha pen. De daarmede verbonden verschuivin gen in het binnenste wan de aardkorst zul len ongetwijfeld nog gedurende verscheide ne dagen natrillingen van afnemende sterkte veroorzaken en zeer binnenkort zal alles weer tot rust zijn gekomen. Daar de diepe onderlaag van onzen bodem stabiel is, lij'kt het hoogst onwaarschijnlijk, dat de tegenwoordige aardtrillingen voorbo den zouden zijn van een catastrophe; iedere ongerustheid, aldus besluit de verklaring, is derhalve ongemotiveerd. De aardschokken in Noord-Brabant Wij schreven gister dat van de aardtril lingen in Noord-Brabant niets was bespeurd. Dit betrof echter zooals uit het verband duidelijk bleek de malbevingen van Zon dagmiddag en Zondagnacht. De eerste schok van Zaterdagmiddag is zooals wij schre ven duidelijk gevoeld ten Zuidwesten de lijn AmsterdamUtrechtVenlo, waarbij dus heel Brabant is ingesloten. Iotusschen meldt men ons uit Bergen op Zoom. dat ook daar de natrillingen van Zondagmiddag en Zondagnacht heel duidelijk zijn gevoeld. Verderop Brabant in schijnt dit echter niet het geval te zijn geweest. Postduiven uit den koers De aardschokken hebben de eigenaardige uitwerking gehad dat zij het richtingsge- voel van postduiven hebben verstoord. Een groot aantal duiven was aan de Duitsch- Nederlandsche grens opgelaten. Zij waven bestemd voor Berlijn, verdwaalden en kwa men met eenige uren vertraging aan. Centrale voor werkloozenzorg Gift van H. M. de Koningin Men deelt ons mede, dat H. M. dc Koningin wederom een bedrag heeft ge schonken als blijk van belangstelling voor het streven van de Centrale voor Werkloo zenzorg, gesticht op initiatief van den Raad van Nederlandsche Kerken voor practisch Christendom, te Utrecht, zooals bekend houdt deze „Centrale" in de maand Juni een inzameling voor de instandhouding en uitbreiding van haar werk voor de werk- looze jeugdigen en ouderen. Prachtige Buitenplaats DUINRELL MO H.A. GROOT ENTREE F 0:15 Cem, Wassenaar, Ingang hek KatwlJkscheweg Hoog ste duin van Zi-H» met prachtig uitzicht over de omg en de Zee. Eeuwenoude eiken. Schitterende wande» ling doer duin en bosCh. Mooie waterpartijen. Thee tuin aanwezig metfelllijke prijzen. Noordwijksche bus, veitiSB staatsspoor Oen Haag stopt bi) den Ingang DOMBURG Hotel de I'Europe Telefoon 1 doorverb. Het gezellige Familiehotel met gerenom. Keuken. Stroomend koud en warm water op alle kamers. Badkamers. Voor- en na seizoen v.af 4.-. Hoofdseizoen v.af 5.-j Eig. A. MEYER, Chef de Cuisine. Badhotel BAD BOEKELO (De Zee op de Heide) Temidden van bosch,heide zee en strand VRAAGT PROSPECTUS Uit de Haagsche Raadzaal Fotografen en Kappers Een meevaller (Van onzen Haagschen redacteur) De fotografische ateliers zullen eerlang op Zondag gesloten moeten zijn gedurende de maanden Januari tot en met October. Er zijn echter uitzonderingen gedurende de periode 15 Juni tot en met 15 September de straten aan het strand te Scheve- ningen en Kijkduin. Dit resultaat is verkregen dank zij de patroons zelf, al is er een niet zoo groote minderheid, die de abnormaliteit om Zon dags open te zijn, wenschte te doen voort bestaan. Zonder veel praten heeft de Raad het voorstel aanvaard om de Zondagssluiting zij het met eenige uitzonderingen in de Politieverordening vast te leggen. Het voorstel van B. en W. om voor de kapperszaken geen middagsluiting in te voeren, stuittte op meer tegenstand. Zelfs moest het college op dit punt het pleit ver liezen. De burgemeester heeft het prae-advies van B. en W. uitstekend verdedigd, 't Mocht echter niet baten. De meerderheid in den Raad besloot in anderen zin. B. en W. zul len nu een voorstel voor de Dinsdagmid dagsluiting uitwerken. Is dat aangenomen, dan zal de sanctie van hooger bestuur moeten worden afge wacht. Geheel zeker, dat dit de aangevoer de argumenten en de percentages voldoen de zal achten om den maatregel te recht vaardigen, zijn we intusschen niet Er is stellig ruimte voor verschil in appreciatie. Het zou ook best kunnen, dat de betrokke nen later den vrijen middag lang zoo mooi niet meer vinden als nu ze hem nog niet hebben. Met eenig genoegen hebben we geluis terd naar de opmerkingen, welke de heeren Joëls en de Vries hebben gemaakt naar aanleiding van de meevallers op de begroo ting voor 1937. Reeds twee millioen kon worden geboekt, zij het, dat ook tegenval lers te verrekenen waren. Zelfs lijkt het ons allerminst onmogelijk, dat we er met de buitenkansjes nog niet zijn. De vrij zware agenda is op twee punten na afgehandeld. Aangehouden werd de wijziging der Po litieverordening en de aanleg van eer tweede Algemeene Begraafplaats. 1 Uw leverancit /X ■A/ociacioo de Vinadore/ iberoi vanal/lïïptleich» I ReedBeKroond lertoorvleilinq Adam I885 I HBDEBEER,Ao1770 AM/TERDAM. Protestant Chr. Bond van Melkhandelaren De Bondsdag van den Prot. Chr. Bond van handelaren in Melk en Zuivelproducten werd de vorige week te C a p e 11 e a. d. s e1 gehouden. Na opening door den bondsvoorzitter, den heer J. van der Kooy werd het wel komstwoord gesproken door den voorzitter der plaatselijke afdeeling. Door den bondsvoorzitter werd in zijn openingswoord gewezen op den grooten groei in het vorig jaar. Zoo is het ledental in Amsterdam verdubbeld. Dè regeeringsmaatregelen worden nu niet meer via de N.Z.C. uitgevoerd, doch door de georganiseerde bedrijven. Daarom moest opgericht worden de Algem. Vereen, voor Melkvoorziening .waarin ook de Bond ver tegenwoordigd is, die met de veehouders organisatie in overleg moet treden. Hoewel de economische omstandigheden nog zorgelijk blijven, gaan we moedig voor waarts, vertrouwende op God, in Wiens hand ons leven is. Een gevoelig verlies leed de vereeniging doordat de 2e Bondsvoorzitter, de heer D. van Voorneveld, mede-oprichter van en groote stuwkracht in den Bond, moest bedanken. Het jaarverslag van den secretaris was gunstig. Er is veel werk gedaan. Hierna volgde een bespreking van de nieuwe ordening, waarbij verschillende wenschen naar voren gebracht werden. Werkspoor krijgt opdracht Tien rijtnigen voor de Spoorwegen „Werkspoor" heeft van de Nederlandsche Spoonvegen opdraoht ontvangen tot het lev ren van tien rijtuigen eerste en tweede klasse, met zijgang, bestemd voor internatio naal vervoer. Dit werk wordt uitgevoerd in da werk plaatsen te Utrecht Twee woningen in de asch gelegd Brandweer bleef in gebreke BORNF., 13 Juni Vanmiddag heeft alhier een felle brand gewoed, waar door twee woningen in de asch zijn ge legd en zestien personen dakloos zijn geworden. De brand ontstond omstreeks drie uur in het woonhuis der familie Schuur, gelegen aan den Ouden Deldenscheweg 82. De brandweer werd onmiddellijk gealar meerd, doch toen deze ter plaatse verscheen, bleek, dat het materiaal niet behoorlijk functioneerde. Daar er bovendien in de om geving niet voldoende bluschwater aanwezig was duux-de het geruimen tijd, voordat men met de blussching een aanvang kon ma ken. Inmiddels had het vuur zoo snel om zich heen gegrepen, dat ook de belendende wo ning van de familie Lefcrink werd aange tast. Beide woningen brandden tot den grond toe af, terwijl de geheele inboedel een Drooi der vlammen werd. Omtrent de oor zaak van den brand tast men in het duister. Verzekering dekt de schade. 15 JUNI 1938 sluit de inschrijving voor den DERDEN ROTTERDAM- MER-MARSCH. op Zaterdag 25 Juni van Delft uit te houden. Wie nog niet heeft ingeschreven en toch van plan was het te doen, wachte nu niet langer. Inschrijvingen en giro-overboekin gen welke blijkens poststempel van daag zijn verzonden, vallen nog binnen den gestelden termijn. Het adres voor detachementen en vereenigin- gen is: D. DE ZWART Jr., Noord einde 65, DELFT. Stortingen en overboekingen op giro 232133 t n. Chr. Gymn. Ver. „Excelsior", Delft. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE blade.: Minister van Buuren heeft geantwoord op de vragen aangaande het Centrale Vliegveld. De Regeering houdt vast aan haar plannen. De gemeenteraad van "s Gravenhage heeft besloten een Zondagssluiting in te voeren voor fotografische ateliers en een verplichte Dinsdagmiddag-sluiting voor kapperszaken. De Evangelisten Zendingsconferentïe te Lunteren. Te Haarlem heeft een buitengewone vergadering plaats gehad van de Vereen, voor Bloembollencultuur. Een felle brand heeft te Borne twee woningen in de asch gelegd. Het jaarverslag van de Javasche Bank stelt een dividend van 10.7 pet voor. De rechtsche troepen hebben na zware straatgevechten zich meester gemaakt van Castellon. Het hooge water in China dwingt de Japanners tot teruggaan; Angking is hun in handen gevallen. De regeering te Praag en de z.g.n", Karlsbad-eischen van Henlein, Concentratie brengt belangrijke verlaging van overheidsuitgaven Voordeelen groot er dan de nadeelen Belangen van defensie secundair Dezer dagen heeft het Tweede Kamer lid v. d. T e m p e 1 den Minister van Wa terstaat enkele schriftelijke vragen ge steld in verband met de stichting van een nieuw centraal vliegveld voor de burgerlijke luchtvaart welke plannen zooveel beroering in den lande, met name te Amsterdam en Rotterdam heb ben verwekt In antwoord op deze vragen deelt de Minister van Waterstaat thans mede, dat de Regeering van oordeel is, dat de belangen van beide steden het best ge diend zijn voor 't bestaan van één enkel centraal luchtvaartterrein waarop alle belangrijke lachtverbindingen geconcen treerd zijn en waar de meest geperfec tioneerde inrichtingen voor de veilig heid aanwezig zijn. De Regeering heeft zich bij haar besluit laten leiden door de volgende overwegin gen: a. Bij de voortschrijdende ontwikkeling van de luchtvaart is er op den duur in een klein land als het onze geen plaats voor twee groote luchtvaartterreinen. Zulks is te minder het geval, wanneer die beide lucht vaartterreinen zich bevinden op een onder linge afstand van nog geen vijftig kilome ter (omstreeks 10 minuten vliegen). Ten einde de kosten en het tijdverlies, verbonden aan het uitvoeren van een tus- schenlanding op een tweede op zoo korten afstand gelegen luchtvaartterrein te bespa ren, zullen de luchtvaartmaatschappijen maatregelen moeten treffen om door een doelmatige organisatie de lading samen te brengen op een enkel terrein Concentratie op één vliegveld zal leiden tot aanmerkelijke besparing voor de K.L.M. b. Vast staat, dal' de exploitatie van lucht vaartterreinen voor het internationale vor keer steeds hoogere eischen zal stellen aan veiligheidsinrichtingen en verdere voorzie ningen. Wegens de grootte der kapitalen, welke in dgl. terreinen nog zullen moeten worden gestoken, bestaat geen uitzicht op de mogelijkheid van loonende exploitatie, maar zal gerekend moeten worden op steeds toenemende exDloitatieverliezen voor de be trokken gemeenten, alsmede op toenemen de kosten voor het Rijk ten behoeve van veiligheidsinrichtingen. Deze uit een financieel oogpunt on duldbare toestand zal vermeden worden door concentratie op één luchtvaartter rein waarmede belangrijke verlaging van overheidsuitgaven zal worden be reikt Eenheid in de leiding noodzakelijk c. Het staat vast dat het in een betrekke lijk klein gebied alleen dan mogelijk is de grootst mogelijke veiligheid te bereiken, wanneer eenheid in de leiding van het luchtverkeer, in het bijzonder bij omstan digheden van slecht zicht, kan worden ver kregen. Het gelijktijdig eyploiteeren van twee luchtvaartterreinen voor het groote interna tionaal luchtverkeer op zeer korten onder- lingen afstand, hetgeen uiteraard iets an ders is dan het beschikbaar hebben van se cundaire luchtvaartterreinen op korten af stand van een hoofdterrein, zal op den duur met steeds grooter moeilijkheden gepaard gaan. d. De belangen van Defensie zijn in dit vraagstuk secundair. Als een centraal vlieg veld voor de burgerlijke luchtvaart tot stand kopit en uit dien hoofde Schiphol zijn beteekenis voor de burgerlijke luchtvaart mocht verliezen, zou thans, nu de aanleg van één of meer militaire vliegvelden als gevolg van de uitbreiding van de militaire luchtmacht, nog slechts in voorbereiding is, bij de uitwerking van de plannen met het voor militaire doeleinden beschikbaar komen van Schiphol rekening kunnen wor den gehouden. Mocht het Departement van Defensie zich reeds van de noodig geachte vlieg velden volledig hebben voorzien, dan zou uiteraard van aankoop van Schip hol geen sprake m.eer kunnen zijn. De voorkeur van Defensie Bij het Departement van Defensie is voorkeur voor het eene militaire luchtvaart terrein boven het andere niet in het ge ding. Het afwegen van voor- en nadeelen bij vergelijking van het eene militaire lucht vaartterrein met het andere zou trouwens niet gemakkelijk zijn. Ten aanzien Schiphol kan worden gezegd, dat het belangrijke outillage bezit welke uiteraard voor militair gebruik van groote beteekenis zal kunnen zijn. Anderzijds moet worden op gemerkt, dat het luchtvaartterrein Schiphol zich, tengevolge van een jarenlang gebruik, in hoofdzaak aan de eischen van het bur gerlijk luchtverkeer heeft aangepast. Wat een nieuw militair vliegveld aangaat, uiter aard kan bij het aanleggen daarvan vol ledig rekening worden gehouden met eischen van den militairen vliegdienst In beide gevallen kan voor laatstgenoem den vliegdienst slechts na geruimen tijd volledig over het vliegveld worden beschikt tijdelijke oplossingen zullen dus in beido gevallen moeten worden gevonden. Voordeelen grooter dan nadeelen Uiteraard kan niet worden ontkend, dat tegenover de voordeelen van concentratie in den aanvang enkele nadeelen kunnen staan als gevolg van den overgang naar den nieuwen toestand, doch naar het oordeel der Regecring zullen de belangen van de gemeenten Amsterdam en Rotterdam op den duur het best gediend zijn door bet be staan van één enkel centraal luchtvaart terrein, waarop alle belangrijke luchtver- bindingen geconcentreerd zijn en waar de meest geperfcfitionneerde inrichtingen voor de veiligheid aanwezig zün. Aan den iets grooteren afstand tot het centrale vliegveld kunnen voor de deelne ming aan het luchtverkeer geen overwegen de bezwaren zijn verbonden, daar dat vlieg veld op een afstand van ongeveer een half uur per auto van het centrum van Amster dam en Rotterdam zal verwijderd liggen, hetgeen niet anders dan normaal te achten Onikend wordt niet, dat, de concen tratie van het luchtverkeer aan beide steden eenige bedrijvigheid zal onttrek ken. Tegenover dat nadeel staan echter de groote, reeds vermelde voordeelen van de concentratie, welke voordeelen ook voor Amsterdam en Rotterdam van beteekenis zijn. „BLAUFRIES' AMSTERDAM ROTTERDAM OPSLAG-EXPEDITIE-CONTROLE HET ADRES voor: VAKKUNDIG VERTROUWENSWERK! VRAAGT TARIEVEN I IK SNAK ER NAAR Spoorstraat 33/37, Dieren, Tel. 4202 DOORLOOPENDE TENTOONSTELLING VAN 17e EEUWSCHE OUD-HOLLAND- SCHE MEESTERWERKEN, ITALIAAN» SCHE en VLAAMSCHE PRIMITIEVEN. Dagelijks geopend van 96 uur* Chr. Middenstandsbond Jaarverslag over 1937 Wij ontvingen het 19e jaarverslag over 1937 van den Chr. Middenstandsbond en ont- leenen daaraan het volgende: Op 31 December 1937 bestond de Bond uit 7 Chr. vakorganisaties (v.j. 4), 79 Chr. Mid» denstandsvereenigingen (onv.) en 157 ver spreid wonende leden (als v. j.). Omtrent het Bondsbureau wordt medege deeld dat de tegenwoordige bezetting en outillage ten eenemmale onvoldoende is. Daarom zijn plannen uitgewerkt, welke t.z.t, zullen worden voorgelegd in alle instanties van de organisatie en die beoogen een goed geoutilleerd, vlot werkend bureau te verkrij gen voor den Chr. Middenstandsbond. Van belang is wat in het verslag wordt opgemerkt over de vestigingswet kleinbedrijf Deze weit plaatste den Bond voor zeer veel werk en daarmede voor allerlei moeilijkhe den. Want daardoor blijkt opeens en met ontstellende duidelijkheid hoeveel in eenige jaren aan organisatie-vaardigheid werd in geboet. Bovendien blijkt een bedroevend tekort aan energie. Want hoewel de wet al maan den in werking is en tal van vakorganisa ties in de weer zijn voor de aanvraag om vestigingseischen, moet tot groote teleurstel ling worden geconstateerd, dat tal van districten nog geen hand hebben uitge stoken. En dat, terwijl „de velden wit zijn om te oogsten". Want als er een periode i,s geweest waarin het mogelijk was den middenstand ook den Christelijken Mid denstand tot organisatie te brengen dan is het nu. De secretaris spreekt de hoop uit, dat de wet binnen afzienbaren tijd zichtbaar vruch ten zal afwerpen, ook voor de organisatie van den Christelijken Middenstand. ROTTERDAM LLOYD RAPIDE De firma Ruys en Co, Hoofd-agente van de N.V. Rotterdamschc Lloyd meldt, dat de boottrein aansluiting gevend op het 17 dezer van Marseille vertrekkend ms. Baloeran, den 16den dezer om 15.56 van Den Haag H.S. óm 16.20 van Rotterdam D.P. en om 17.17 van Roosendaal zal vertrekken AANBESTEDING AMERSFOORT, 14 Juni. Door den eerst aanwezend ingenieur der genie is vanoch tend aanbesteed de bouw van een kazerne» ment voor oen regiment infanterie te Bus» sum, eerste gedeelte: het maken van zes lo» gies-gebouwen. De raming bedroeg f 470.600. Hoogste inschrijvers: D. Cerlijn en Zn. en A\ J. de Haan te Amsterdam met f 523.000. Laagste inschrijver: J. Gilberts te Zuilen met f 458.350,

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1