Prachtige Bondsdagen van den C.N.V.B. DINSDAG 7 JUNI 1938 Een zeldzaam voetbal-festijn in Delft en een uitstekend geslaagde voetbaldag te Groningen Alle commentaar op het weer is eigenlijk overbodigideaal voor een voetbal-bondsdag! Volop zon en een lekker windje: met gebruinde koppen keerden de heeren 's avonds huiswaarts en met een kleur als een bellefleur de hen vergezellende dames, die zich op dezen zomerdag niets hadden te beklagen, betrokken te zijn geweest in de lievelingssport van hun verloofden, respectievelijk, zonen, want er waren ook heel wat moeders met de junioren meegetrokken. Er was goede, enthousiaste sport te zien en wat het allerbelangrijkste was: een sfeer van vriendschap en Christelijke sportiviteit. Zoo werden de twee Bondsdagen van den Chr. Ned. Voetbal-Bond, te Delft en te Groningen, in elk opzicht een succes. DE WESTELIJKE BONDSDAG Te Delft winnen E.D.O., Pro Patria en Z.G.F.C. de hoofdprijzen De grootste der twee Bondsdagen was verreweg die te Delft, waar niet minder dan 84 elftallen binnen de lijnen kwamen, een ongekend getal voor een voetbal-bonds dag. Vitesse was de ontvangende vereeni- ging en wat moeten die menschen hebben gewerkï om alles voor elkaar te krijgen. Het was in ée,n woord: keurig! Al vroeg in den morgen beklom de [Vitesse-voorzitter, de heer H. Bos de tribune en liet zingen Ps. 6610, waarna hij in ge- hed voorging en een kort welkomstwoord, sprak.. De Bondsvoorzitter, de heer H. Tee uw sprak het eigenlijke openingswoord, waarin hij repte van een bijzonderen Bonds dag, nu voor het eerst een zoo groot getal elftallen bijeen is en er ook gestreden kan worden om e:-n medaille, beschikbaar ge steld door Z. K. H. Prins Bemharo. Met een verwijzing naar Delft als de plaats, waar door den Vader des Vader lands de heroische strijd om do Nederland- sche volksvrijheden is gestreden noemde spr. het een voorrecht, dat die vrijheid om in Christelijk verband een sportdag to orga- piseeren ook nu nog in ons land bestaat. ln edelen wedloop zou men gaan strij den, dooh niet het simpele stukje metaal van een prijs was de hoogste beloonihg: de eereprijs, die ieder kon behalen was die voor een eerlijk en sportief spel, die bin nen ieders bereik lag. Spr. uitte den wensch, dat de Pinkster geest vandaag ook zou werken in de hon derden jonge menschen, die hier in echte jonge vreugd bijeen wilden zijn, doch zich ook bij hun sportbeoefening door dien Geest Wilden laten leaden, Kleurenmengeling Veel gejuich verkondigde al spoedig, dat tie strijd op de daartoe gereed liggende 7 .velden was aangevangen. Het was in de milde zomerzon weer een ware kleuren weelde, die zich op het groen der sportter reinen uitspreidde. Eigenaardig, dat de oranjekleur daarin bij den C.N.V.B. zoo overheerscht! Het kon niet anders of voetbalvreugde en voetbal-leed moesten broederlijk worden ge deeld, want, al waren er ook heel wat ge lijke spelen, meestal won toch een der par tijen en dat was dan zuur voor de ander. Evenwel: allen genoten. De Bondsdagleiders W. Dijkstra en A. Moes hielden er een straf tempo in, want tusschen de wedstrijden was slechts een wisselperiode van 2 minuten. Dan luidde de bel al weer voor de volgende ronde, want er moesten ongeveer 100 wedstrijden wor. den gespeeld. •Hoe fel de strijd was bleek wel uit het feit, dat nog op menig veld de strijd met strafschoppen moest worden beslistèn dan bleef de stand nóg wel eens gelijk. In de eerste klasse Een overzicht te geven van alle wedstrij den is natuurlijk ondoenlijk. Vooral in de middaguren kwam er echter in de eerste klasse zooveel teekening, dat men de toekomstige winnaars kon aan wijzen. É.D.O, Utrecht, Unicum, R'dam en S.O.S. rA'dam streden fel om een plaatsje in den eindstrijd. De wedstrijd E.D.O.Unicum moest heslissen of het Sticht of de Maas stad de eer zou hebben. De Rotterdamsche roodhroeken bleken hun schot thuis te heb ben gelaten en E.D.O., dat cup safety ge speeld had, kon juichen. Desto, haar stadgenoote had het heel wat gemaikkelijker tegen een verzwakt Vitesse en kon zich met drie keurige doorbraak- ballen veilig stellen. Het werd dus een Utreohtsche derby, maareen uiterst sportieve strijd, waar- n een doodelijk schot van den E.D.O. mid- oor het pleit beslechtte. Desto had bepaald enkele malen pech en kon den gelijkmaker niet halen. Naast den wisseLbeker mocht E.D.O. door deze overwinning ook de zilveren medaille in Prins Bernhard mee naar huis ne: Een zeer fraaie eindstrijd werd geleverd i de 1ste klasse A, waar Pro Patria, Schie dam en Vlug en Vaardig, Amsterdam elkaar bekampten Dat was een ontmoeting spannende momenten, gespeeld in een hoog tempo, waarbij zeer mooie staaltjes voet bal te zien waren. De Schiedammers beschikten over prima backs en een doorzettende voorhoede, de Amsterdammers hadden individueel zeer knappe voetballers, die echter voor doel het hoofd nogal eens kwijt waren. De keeper van V. en V. heeft het hart van alle toeschouwers gestolen door zijn ver- aarlijke uitloopen en schitterende safe's. Een minuut voor het einde kwam op nog /rij onverwachte wijze de beslissing. Een free kick tegen do Amsterdammers werd gevolgd door een handsbal binnen heï strafschop-gebied. De scheidsrechter wees onverbiddellijk naar den bcruchten stip en zelfs de V. cn V.-keeper moest bukken voor den penalty. In de eerste klasse B. toonde Z.C.F.C. uit Zaandam zich de meerdere over S.K.V. uit Wageningen, in C. won ExcelsiorPernis den eindstrijd van Groen-Wil', Rotterdam. De prijsuitreiking Het was toch al weer laat geworden toen de prijsuitreiking volgde na een korte slui tingsplechtigheid en een dankwoord van den Bondsvoorzitter. De Vitesse-voorzitter reikte de vurig be geerde tropheeën onder luid gejuich uit: bekers aan de eerete-prijswinnaars, medail les aan de tweede-prijswinnaars. Hier volgen ze: Klasse I: 1. Nederlander-beker: E.D.O., Utrecht (tevens medaille van Z.K.H. Prins Bernhard.) 2. Desto, Utrecht Klasse la.: 1. Pro Patria, Schiedam. 2. Vlug en Vaardig, Amsterdam. Klasse I B: 1. Z.C.F.C., Zaandam; 2. S.K.V, Wageningen Klasse 1 C: i. Excelsior, Pernie; 2. Groen Wit, Rotterdam. Tvv e e d e Klasse A: 1. Steeds Hoogcr, Oud-Be ijerland; 2. Zwart Wit, Rotterdam. Tweede Klasse B: 1. Oranje Wit II, Dordrecht; 2. Dei Condors, Rotterdam. Tweede KlasseC: 1. Unicum II, Rot terdam: 2. D.O.S., Rotterdam. Derde Klasse A: 1. D.V.V. II, Amster dam; 2. Jodan Boys I, Gouda. Derde Klasse B: 1. De Condors II, Rotterdam; 2. Blauw-Wit II. Amsterdam. De rde Klasse C: 1. S.D.Z., Rotterdam; 2. De Zwaluwen II, Hoorn. Derde Klasse D: 1. Voles, Rotterdam; 2. D.V.C. II, Velp. Jujiioree A: 1. C.F.C.a, Eindhoven; 2. Pro Patria A, Schiedam. Juniores B: 1. Jodan Boy Zwaluwen a, Hillegersberg Juniores C: 1. W.A.C. b., De,n 2. Blauw Wit b, Den Haag. Gouda; DE OOSTELIJKE C.N.V.B.-BONDSDAG Predikant fungeerde als scheidsrechter 32 elftallen namen aan de wedstrijden deel Ter gelegenheid van haar twintig jarig bestaan heeft de Christelijke Voet- balvereen. „Oranje-Nassau" te Gronin gen, op Pinkstermaandag te Groningen, een voetbalmatch georganiseerd, onder de auspiciën van den Chr. Ned. Voetbal bond. Voor dit tournooi was de hand gelegd op de terreinen gelegen in den renbaan van het Stadspark, even buiten de stad Groningen. „De vlaggen uit" zoo schreef een Nederl.- Hervormd predikant van Groningen, die de Ohr. voetbalsport een goed hart toedraagt, in het programma. Hij schreef dit met het oog op het feit, dat er vreugde mocht zijn nu voor het eerst in Groningen de bonos- wedstrijden mochten worden gehouden. Want het heeft lang geduurd eer het Noor dergewest gevormd kon worden en 't eerste begin was nog slechs zeer aarzelend. ;,De vlaggen uit" dat kon eveneens gezegd worden met betrekking tot den dag zelf. Want de groote velden, uitnemend voor dit doel geschikt, lagen in den zonneschijn te blakeren, toen de eerste CNVB-ers het ter rein betraden en ze bleven wapperen en gaven aan het terrein de mooie feestelijke sfeer, die er op een dag als deze past. Te ruim half tien riep de .hoofdleider, de heer Crs C. C. W. H. H ij s z e 1 e r, de voor zitter van de ontvangende vereeniging, spe lers en publiek naar de tribune, waar de officieele opening plaats vond. De heer Hijszeler heette allen welkom, spe ciaal den bondsbestuurder, den heer Scho- neveld en uitte den wensch, dat de wed strijden zouden worden gekenmerkt door eendracht en eensgezindheid. De heer Sc hone veld ging vervolgens in gebed voor en maakte zich tot tolk der aanwezigen door de vereeniging Oranje Nas sau, die dezen dag had georganiseerd, dank te zeggen voor haar werkzaamheden Hij tevens zijn vreugde over de aanwezigheid van 7,00velen, zoowel uit Friesland, Dreme en Overijssel als zelfs uit Rotterdam. De deelname was niet zoo groot als op den Weste lijken bondsdag te Delft, maar de propagan distische waarde ligt, aldus spr., niet in het aantal, xniaar in het tooneji m,et de daad rJezus Christus te erkennen als de hoogste VoetbalvreugdeDe keeper van V, en V* te Amsterdam, die er bij het strafschoppen nemen de hardste ballen uitranselde, ivordt spontaan door zijn mede-spelers „in ontvangst penomen'\ Een spannend moment uit den eindstrijd E.D.O.—Desto op den Westelijken C.N. V.-Bondsdag: Desto is doorgebroken doch een E.D.O.-verdediger weet met een [raaien omhaal den aanval onschadelijk te maken. tas, Utrecht, Ploeg I, 2e prijs, 164 p.; K. eq Rotterdam, Ploeg I, 2e prijs 162% p.; K. i V., Pijnacker, Ploeg I, 2e prijs 1591/2 p.« Dindua, Énkhuizen, Ploeg I,-3e prijs 152!,'» P3 Advendo, Alkmaar, Ploeg I, 3e prijs, 151% P, Heeren 3e graad: Oranje Nassau, Deq Haag, Ploeg II, le prijs, 205% p.; E.M.S.» Andijk, Ploeg I, 2e prijs, 201 p.; Die Haghe, Den Haag, Ploeg I. 2e prijs, 190% p.; Excel- Delft, Ploeg I, 2o prijs, 189 p.; Di$ Haghe, Den Haag, Ploeg II, 3e prijs, 184 p, ïze-oefeningen heeren: Die Haghe, Den Haag, 2e prijs 108 p. uzeoefeningen dames: Die Haghe, Den Haag, le prijs, 117 p.; D.O.K, Schiedam, 2e prijs, 106% p. Marschwedstrijd Giroote groepen: le prijs: Die Haghe, Den Haag, 100 p.; 2o prijs: Oranje Nassau. Den Haag, 96% p. Middelgroepen: le prijs: K. en V., Rotterdam, 98% p.; 2e prijs: Fraternitas, Utreciht 98 p. line groepen: lo prijs: Hercules, Soheveningcn 89 p.; 2e prijs: V. en V., Am sterdam 88 p. 't N.C.G,V,-lied klonk door het land Wetgever. Spr. hoopte, dat men in het veld een eerlijken strijd zou aanbinden, om zoo op de juiste wijze het ideaal van de sportbeoe fening uit te dragen in de wereld. Nog enkele mededeelingen werden ge daan en daarna snelden de spelers het ter rein op. Spoedig luidde de bel ten teeken van den aanvang der wedstrijden. De tribune was spoedig ontvolkt en de meeste belangstellenden schaarden zich om het veld, waar Excelsior I en Zwaluwen I beide eerste klassers, elkaar ontmoetten. De spanning zat er reeds spoedig in, want na enkele minuten werd de eerste bal reeds door het doel getrapt. Naar men weet, namen 32 elftallen aan de wedstrijden deel. Zij waren verdeeld in drie klassen, terwijl de junioren met vijf elftal len vertegenwoordigd waren en ook een aparte klasse vormden. Verschillende prijzen waren toegezegd en vormden de inzet van den wedstrijd. Bur gemeester Cort v. d. Linden, het ministerie van predikanten der Ned. Herv. Kerk, de Gewestelijke commissi]? voor de lichamelijke volksopvoeding hadden medailles ter be schikking gesteld. Als bijzonderheid mogen we nog memo- reeren, dat een der Hervormde predikanten van Groningen als scheidsrechter optrad De uitslagen zijn van de finales: le klasse A: le prijs (Burgem. P. W. J. H Cort v. d. Linden), T.O.G. te Rotterdam; 2e prijs (Ministerie Herv. predikanten), Julia na I te Hengelo. le klasse B: le prijs (Oranje-Nassau, Gro ningen), Sportclub Genemuiden; 2e prijs (Comm. voor Lich. Volksopvoeding)M J V Meppel le, C: le prijs (Or. Nassau, Gronin- gen)^ V.D.L. te Groningen. 2e klasse A: le prijs (Or. Nassau, Gronin gen), T.OG, te Rotterdam; 2e prijs (Oranje Nassau, Groningen), Vitesse te Groningen. ~e klasse B: le prijs (idem), Juliana II, Hengelo; ~e prijs (idem), Sparta, Groningen Junioren: le prijs (medaille Ds Luteynj' Or. Nassau, Groningen; 2e prijs (tak v Or' Nassau Groningen). T.O.G., Rotterdam; 3e prijs (Ned. Chr. Gymnastiekverbond), Blauw Wit, Huizum Be prijzen werden met een kort woord aangeboden door den heer Hijszeler. Het is een schitterende dag geweest be gunstigd door heerlijk zomerweer en spor tieve activiteit. KORFBAL Een juweel van 'n Gelderland-dag D.K.O.D. na tweemaal strafworpen de eerste prijs In de prachtige omgeving van de Heelsum'sche bosschen bij „Klein Zwit serland." is gisteren de jaarlijksche „Gelderland-dag" gehouden. De deelname was grooter dan ooit: 28 twaalftallen, waarvan verschillende uit het Westen, de velden lagen er goed bij, de stemming was opperbest en voor zitter Gaasbeek had dan ook alle reden om. te glunderen. Het Geldersche district van den C.K. B. doet het maar best! Er werd in zes afdeelingen op vier vel den gespeeld, waarbij de indeeling zoo was gemaakt dat waar mogelijk steeds een Gel dersche ploeg uitkwam tegen een „Hol- landsche" resp. Utreehtsche, want D.V.S. was ook van de partij. Opvallend goed was het sped van D.K.O.D. de gastvrouwe, die voor verschillende Wes- tersche ploegen niet onder deed. K.V.S., Scheveningen, dat den wissel beker had te verdedigen, kwam gelijk te si'aan met dit pittige ploegje en moest bij het strafworpen nemen den vlag strijken. Daardoor kwamen de geel-zwarten in den eindstrijd met Tonego, Den Haag. Dat werd een vlotte, spannende partij, die 1—1 eindigde. En ziedaar: wéér bleken -■ de Geldersche schutters nog het meeste Oranj0 Wlt IV 5-1 Prachtige turndag in Enkhuizen Goede middagdemonstraties en marschwedstrijd ENKHUIZEN, Tweede Pinksterdag „Laat het weergalmen langs de stra ten en lanen: 't Lied en de leuze van T N.C.G.V."aldus het Bondslied der gymnasten, dat wel in het bijzonder voor Tweeden Pinksterdag schijnt te zijn ge schreven. In Meppel, Hengelo en Énkhuizen werden de gewestelijke turndagen ge houden en, hoe kon het anders bij zulk weer; ze slaagden stuk voor stuk uit nemend. Voor ditmaal laten we eerst het ver slag van het gewest „Holland" volgen. Klokslag 9 uur stoomoe de extra-trein met turnsters en turners opgehaald uit diverse plaatsen, liggende aan de spoorlijn Rotter damEnkhuizen, het stadje met de oud- Holland6che architectuur binnen. Begeleid door diverse tamboer- en pijper korpsen gingen de pl.m. 650 deelnemers naar het prachtige terrein, dat reeds in de stra- lenoe zon lag te schitteren. Om tien konden de ochtend wedstrij den een aanvang nemen, die in 't begin wat „stroef" gingen, doch al spoedig in vlot tempo afgewerkt werden. Daar de oefenin gen dit jaar op vrij hoog peil samengesteld waren, zagen we niet zooveel le graadswerk De meesten hadden het maar bij 2e en 3e graad gehouden. Niettemin werd er veel x>d werk geleverd. Na deze wedstrijden verspreidden de turn sters en turners zich in de stad om hun lunch te gebruiken, Marschwedstrijd door de stad Na de lunch, om kwart over twee begon dc marschwedstrijd. De 19 deelnemende ver- eenigingsjx gingen, voorafgegaan door het Stedelijk Muziekkorps „Enkhuizen" in rijen van drie personen door de stad. Verder wer den ze begeleid door de muziekvereaniging „Patrimonium" en door de diverse tamboer en pijpenkorpsen van de vereenigingen zelf. Dit jaar kwam ook K. en V. Rotterdam voor het eerst met zulk een korps uit. Onderweg werd het gemeentehuis gepasseerd, waarop de burgemeester van Énkhuizen, de heer J. C. Haspels met het Gewestelijk Bestuur van het N.C.G.V. stond opgesteld. Hier werd als officieele voorstelling de turnersgroet ge bracht. Langs de weg stond zeer veel publiek opgesteld, heel het stadje leefde mee met dezen toogdag. Teruggekomen op het terrein, werd eerst voor het publiek op de tribunes een eere ronde gemaakt, waarna pas de Officieele opening plaats had. In verband met de aanwezigheid van H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard in deze gemeente, werd allereerst het „Wilhelmus" gezongen. Vervolgens sprak de heer Kroese, voorzitter van de ont vangende vereeniging een kort welkomst woord. waarna de hqer A. F. den Boe ft, \oorzitter van het Gewest Holland, gelegen heid kreeg een openingswoord te spreken. Nadat spreker was voorgegaan in gebed, bracht hij de eerste woorden van het Pink sterevangelie:: „En zij waren eendrachtelijk bijeen" in herinnering, welke hij toepaste op deze bijeenkomst Al zijn wij niet groot, zoo ging hij verder, laten we in ieder geval sterk zijn. Middagdemonstraties Begonnen werd met een massale stokoefe- ning, die ondanks de vrij moeilijke samen stelling, goed uitgevoerd werd. Nog beter werd het volgende nummer,* de massale knotsoefening door dc dames, uitgevoerd Jammer, dat het „richten" wel wat te wen- schcn overliet Hierna werd een keurige vrije oefening ge demoiistreerd door een aantal heeren van V en V Amsterdam. Het a 1 te vlotte tempo bracht af en toe wel moeilijkheden. De dames van Die Haghe, Den Haag D.O.K. Schiedam gaven een stokoefening ten beste. Beide, werden correct en gelijk uitge voerd. Door een achttal en een twaalftal dames van Dindua w.erd een vrije oefening vertoond. Tot slot van den middag eei\ staaltje boog brug en hoogrek door een selectie le graads heeren. Hierna volgde de prijsuitslag en sluiting in den dag. Gezien het talrijke publiek èn 1 de stad, èn op het terrein, is het geheel >n zéér geslaagde propaganda-dag geweest x>r het Ned. Chra Gym. Verbond ir algemeen, en voor Dindua in het bijzonder. De uitslag der wedstrijden Dames Ie graad: Die Haghe, Den Haag, le prijs, 114% p.; Oranje Nassau, Den Haag, 2e prijs, 109 p.; Oranje Nassau, Den Haag, 3e prijs, 102 p.; V.E.V., Amsterdam, 3e prijs, 103 p.; Die Haghe, Den Haag 3e prijs, 100% p. Dames 2e graad'. Oranje Nassau, Den Haag Ploeg I le prijs, 130 p.; Excelsior, Delft, Ploeg I le prijs. 127 p.; Die Haghe, Den Haag Ploeg III le prijs, 126% p.; K. en V. Rotterdam, Ploeg I 2e prijs 119% p.: Oranje Nassau, Den Haag, Plogpg II, 2e prijs 118% p.; Hercules, Scheveningen, Groep I, 2e prijs, 117 p.; Dok, Wormerveer, Ploeg I, 2e prijs. 116% p.; Fraternitas, Utrecht, Ploeg I, 2e prijs, 115% p.; D.O.R., Schiedam, Ploeg I,,2e prijs, 115% p.; K. en V., Rotterdam, Ploeg I, 2e prijs, 115 p.; Dok, Schiedam, Ploeg II, 2c prijs, 114% p.; Turnlust, Den Helder, Ploeg I, 3e prijs, 113% p.; Die Haghe Ploeg II, 3e prijs, 113 p.; Dindua, Énkhuizen, Ploeg I, 3e prijs, 109 p.;'Quick, IJmuiden, Ploeg I, 3e prijs, 108% p.; Die ITaghe, Den Haag, Ploeg I, 3e prijs, 107% p.; K. en V. Rotterdam, Ploeg III, 3e prijs, 112% p. Odis, Alkmaar, Ploeg I, 3e prijs, 107% p. Dames 3e graad: Die Haghe, Den Haag, Ploeg III, le prijs, 155 p.; Exci Delft, Ploeg IV, le prijs, 154% p.; Oranje Nassau, Den Haag, Ploeg I, le prijs, 150 p.: Excelsior, Delft, Ploeg III, le prijs, 149% p. Excelsior, Delft, Ploeg II, le prijs, 148% p. Oranje Nassau, Den Haag, Ploeg II, prijs, 145 p.; Dok, Schiedam, Ploeg II, 2e prijs, 144% p.; Hercules, Scheveningen. Ploeg I, 2e prijs, 146% p.; Fraternitas, Utrecht, Ploeg I, 2e prijs, 142% p.; Dok, Schiedam, Ploeg I, 2e prijs. 141% p.; Die Haghe, Den Haag, Ploeg II, 2e prijs, 138% p.; K. en V., Pijnacker, Ploeg I, 2e prijs, 138 p.; Dindua, Énkhuizen, Ploeg I, 3e prijs, 136 p.; Di Haghe, Den Haag, Ploeg I, 3e prijs, 134 p.. Fraternitas, Utrecht, Ploeg II, 3e prijs, 132% p.; Odis, Alkmaar, Ploeg I, 3e prijs, 131% p.; Turnlust, Den Helder, Ploeg 1, 3e prijs, 126% p. ;eren le graad: Oranje Nassau, Den Haag, Ploeg I, le prijs, 142% p.; Odis, Alk- r, Ploeg I, 2e prijs, 133 p. eeren 2e graad: Oranje Nassau, Den g. Ploeg I, le prijs, 178% p.; Die Haghe, Den Haag. 2e prijs, 16S p.; Turnlust, Den Helder, Ploeg I, 2e prijs, 164% p.; Fraterni- kruit in reserve te hebbne. In de andere afdeelingen werden de prij zen als volgt behaald: Afd. Ill: 1. Mik den Bal, Arnhem; 2. K.V.S. II; Afd. IV:: 1. Hollandia, Rotter dam; 2. Thor, Rotterdam-Zuid; Afd. V. 1. Vitesse, Barendrecht; 2. S.S.S. II, Wage ningen; Afd. VI. 1. K.V.S. III, Scheveningen; 2. D.K.O.D II. Heelsum. Er was bij de wedstrijden aardig wat Heelsumsch publiek en natuurlijk van de verschillende vereenigingen de noodige aanhang, zoodat het bij Klein Zwitserland «:irg gezellig was. De lieer Beekhuizen. w.n. voorzittter van D.K.O.D., die het 6lot\voord sprak dankte daarin vooral den Bondssecre- taris, den heer A. Bovenberg en den oud- disirictssecretaris, den heer K. Hoekstra voor hun tegenwoordigheid, waarna het Bondsbestuurslid Pleijzier dc prijzen uit reikte. DE C.K.B.-COMPETITIE 0 C.K.B.-coimpetlfcie werden nog 1 Gelderland Zwart WitExc. Sportief Zuid-Holland-Zuid: Z.K.C. II—Snel II Wit III—Vitesse 1—02; P.K.C. II- Dat doen we! ZATERDAG 25 JUNI naar den Derden Rotterdammer-Marsch MILITAIRE EN LANDELIJKE RUITERS Drukbezocht en interessant concours hippique Groote deelname en veel publiek Dor'drecüt, 7 Juni, Bogunstigd door prachtig weer, bestond er voor het gister gehouden corucours-hip, pique in liet Sportpark Reeweg buitenge, oon veel belangstelling. Onder de aanwezigen zagen wij o.a. bur, gemeester Bleeker en zijn echtgenoot-», en voorts een groot aantal vooraanstaand^ personen uit paardensportwereld. „De Bazuin"' zorgde voor muzikale afwis, seliug en het uitgebreide programma werd zonder ongelukken op vlotte wijze afgo» De jury stond dikwijls voor eien zeej moeilijke taak, aangeaien de geleverd* prestaties goed genoemd mogen worden. Hieronder volgen de uitslagen. (We noemen mot enkele uitzonderingen, telkens de eer' ste clrio prijswinnaars). I. Dressuurproef voor afdeelingen (8-tah len): 1. L.R. „Siegfried" Bergambacht, „Amstelruiters" Bovenkerk, 3. L.R „Beyaert" Alblasserdam e. o. II. Dressuurproef voor afdeelingen (4*ai- len): 1. L.R. „Kapt. v. d. Wal" Hoofddorp L.R. „De Gouwe Ruitens", Waddingsveen 3. L.R. „Gouda Vooruit" Gouda. III. Dressuurproef klasse N: 1. Richard, G. Griffioen, Bovenkerk; 2. Elegant, J. Boer Bodegraven; 3. Vera, J. Saarloos, Boven,' kerk; 4. Annie, R. C. Dam,. Znvijndreoht, IV. Handicap dressuurproef: 1. Emir, P,j Voorsluys, Bergambacht; 2. Pioiuska, Ai h. v. Breggen, Waddingsveen; 3. Sunnj Boy, C. v. d. Hee, Bergambacht. V. Handicap springconcours: 1. Amira, T. Burger, Gouda; 2. Sonja, G. Griffioen, Boven kerk; 3. Emir, P. A, Voorsluys, Berg- ambacht. VI. Concours eenspannen: 1. Nysje, 2562 Mattöi. Hak, Berkenwoude; 2. Pingli, J. C. v Rooy, Tilburg; 3. Naatje, 3489, PL Stebou- Zwijnd recht. Eerv. veam. Nonda, 2513, W. Daim, Zwijndtrecht, Hierna volgde een parade met prijsuit reiking, welke werd afgesloten met het zin gen van twee coupletten van heit Wilhelmus VIII. Concours tweespannen voor oogst' wagens: 1. Veildhen, 3849, H. Muilenburg, Goilkum, Penetape, 2887, idem; 2. Non dia, 2513, W. Dam, Zwijndredht, Naatje, 3489, Pij Stëhouwer, Zwijndreoht; 3. Terrumie, 3424J C. Dekker, Barendrecht, Tim-ia, A. Z. Snoek» Almkerk. IX. Springconcours van groepen van dri* •oor L.R. 1. Tomimy, B. Burggraaf, Alblas serdam; 2. Uileepiegel, L. Donker, Wad- dingsvoen; 3. Jydinda, P. Verhoek, Alblas serdam; eerv. verm. Tamarijntje, mej. PJ v. d. Linde. X. Geschiktheidsproef voor rijpaarden: 1' Brown Eyes, Or. Manége, Scheveningen; 2| Sebastian, luit. Ceuvol, Gdnnelken; 3. Lady! Tan, ritim. Daaims, Breda; 4. Bobby, P. v, Ardenne, Dordrecht; 4. Dotje, mej. E. A. di Jonöheere, Dordrecht (bestuursprijs). XI. Concours eenspannen: 1. Prospect, Hd G. v. Straaten, Utreoht; 2. Nijsje, MatthJ Hak, Berkenwoude; 3. Paul, 306, E. Dekker,' Barendlredht; eerv. verm. Naatje, A. Stehou- wer, Zwijndreoht. Spannend slotnummer XII. Springconcours L: 1. Shuggy, luit Egter v. Wiiissokerke, Den Haag; 2 en 3, Feuertaufe, ritm. J. H. Daams, Breda; 8 en 3. Passe-Partout, Th. r. d. Velde, Biltboven? 4. Robert, mevr. Grundlach, Amsteaxiam; 5. Sebastian, luit. J. J. Ceuvel, Ginneken. Vooral dit laatste nummer dient bijzonder vermeld te worden. Met spanning werd hei nemuen der vele en moeilijke hindenmisser dioor het publiek gevolgd. De eerste prijswinnaar van dlit spring concours ontving bovendien een kist wijn aangeboden door dien heer J. A. de Jon- oheere te Dordrecht. Op dit concours vond voor de eerst maal een keuring plaats van hoefbeslag Het beste achttal hiervan was de L.R „Siegfried" en het beste viertal de „Boreft sche Ruiters", Bodegraven. Opening van de paarden- en motor-renbaan op Merenveld te Utrecht*

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8