STADSNIEUWS WAT IS „PICO" Gratis lezen tot 1 Juli a.s. DINSDAG 7 JUNI 1938 TWEEDE BLAD PAG. 6 Uitbreiding Chr. Fröbelschool aanbesteed Door het Bestuur der Vereen, voor Chr. Fröbelonderwijs alhier werd aanbesteed het uitbreiden met één lokaal en het verbete ren van het schoolgebouw aan den Heeren singel hoek Schoolstraat te Leiden. Ingeschreven was als volgt: W. en L. Guyt. Katwijk aan Zee S6S4.K. Mat horn, Noordwijk aan Zee 9675.Gobrs. Bosch, Delft 974.4.A. v. Duyn, Noord- wijk 9760.—; Jac. v. Riet, Leiden 9999.—; Leo Zitman, Leiden 10110.J. den Hol lander, Katwijk aan Zee 10145.W. Hen- nipman, Leiderdorp 10200.C. W. Wiel, Noordwijk aan Zee 10400.—; P. v. Roven. Leiden 10450.Gebrs. Oosterom, War mond 10700.—; I. Th. Cornet, Leiden 10873.J. F. de Bres, Noordwijk aan Zee 10911.Bouter en Harteveld, Leiden 10923.—; A. G. van Osnabrugge en Zn., Leiderdorp 10990.Marcelis, Leiden 11545.—; Chr. Pet, Leiden 13790.— De begrooting bedroeg 9200. Het werk is gegund aan W. en L. Guyt te Katwijk aan Zee voor 8684.—, Gevallen van febris typhoidea Drink geen ongekookte melk Aangezien zich in de omgeving van Leiden gevallen voordoen van febris typhoidea raadt de directeur van den Gem. Geneeskundige- en Gezondheids dienst dringend aan geen ongekookte melk te gebruiken. Successen van „De Princevlag" De afdeeling wandelsport van de Vereen. „De Princevlag" behaalde bij de marsch „rond en door mooi Voorburg", wat de jeugdafdeeling betreft, bij de 15 K.M. marsoh een krans als extra prijs voor het hoogst aantal punten en bij de 30 K.M.- marsch een groote verguld zilveren medail le als extra prijs van op een na het hoogst aantal punten. Voetbalwedstrijd voor het Roode Kruis Morgenavond wordt op het A.S.C.rterrein aan de De Kempenaerstraat een voetbal wedstrijd gespeeld tusschen H.B.S. I en een Leidsch K.N.V.B.-elftal ten bate van den bloedtransfusiedienst LeidenRijn land en de afd. Rijnland van het Ned. Roode Kruis. Een bezoek aan dezen be langrijken wedstrijd voor een zoo mooi doel bevelen wij gaarne aan. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar een advertentie in dit nummer. Het H.B.S.-elftal is als volgt samenge steld: Doel: Mul, rechts achter Walhaim, links achter Taverne, rechts midden v. d. Berge, spil Van 't Oever, 'links midden Graafland, rechts buiten Oldemans, rechts binnen v. d. Vegt, midden voor Schieferli, links binnen Langelaan en links buiten Kramer. ZILVEREN JUBILEUM Op 16 dezer hoopt de heer L. P. J. Smits, alhier, afrekenaar bij de N.Z.H.T.M., den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij bovengenoemde Mij. VAN WIE? Zaterdagavond hebben twee onbekend gebleven mannen op de Hoogstraat een fiets die voor een schoenwinkel van H. stond, in liet water gegooid. De politie vischte het rij wiel op. De eigenaar is echter nog niet op komen dagen. Hij weet nu waar hij terecht kan. EEN KWADE DRONK Door de politie zijn Zaterdagavond inge sloten de 22-jarige H. en de 33-jarige A.vd R., die zoo boos waren, dat zij bij den win kelier V. in de Haverstraat, geen bier kon den krijgen, dat zij alle ruiten van den win kel met de bloote vuist stuk hebben gesla gen. Zij waren onder den invloed van ster ken drank. Eerst zijn in het Acad. Zieken huis de snijwonden verbonden, die zij opge- loopen hadden en daarna zijn zij naar het politie-bureau gebracht Zondagmorgen wer den zij, nadat proces-verbaal was opgemaakt, weer op vrije voeten gesteld. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: A Roodnat g-esch 32 J en M van Amsterdam 23 J: C Hartevelt 23 J en W Bakker 2o J: A Bonte 24 j en M W Bonte 26 J: I Beekman 30 J en E L v d Linden 25 J; A P Kool gesch 22 J en F H CozUn 22 J; I Lardee gesch 41 J en C Oudshoorn gesch 48 J: G Par >n 26 j en M Kriek 20 j; C Bouwmeester 26 J i J v d Born 23 J. BEVALLEN: C P BrouwerSteenDergen d. OVERLEDEN: C v d Hulzen vrouw van J Th Blankensteen 69 J. Lawn Tennis De Zaterdagmiddag-competitie De volgende wedstrijden werden ge speeld: Wassenaar I-De Munnik I 33, De Mun- hik IIWassenaar II 24, Carla—De Kragt I 5-0. De volledige uitslagen zijn: Wassenaar IDe Munnik I Damesenkelspel: mej. W. Osinga (W) verliest van mevr. V, Deventer (M.) 46, 3—6. HeerenenkelspelS J'. A, Asselen sl. P. Kuiper 6—3, 6—0. Damesdubbelspel: mej. W. Osinga en mej. G. Coster verl. van mevr. Van Deven ter en mej. E. Koning 61, 36, 46. Heerendubbelspel: J. A. Asselen en H. v. d. Boogaard verl. van P. Kuiper en P. Boot 68, 6—4, 2-6. Gpmengd dubbelspel: mej. W. Osinga en J. Asselen sl. mevr. Van Deventer en P. Kuiper 6—0, 6—1; mej. G. Coster en H. v. d. Boogaart sl. Els Koning en P. Boot 6—4, 6—1. De Munnik n—Wassenaar n Damesenkelspel: mej. J. Schoppen (M) verl. van mevr. Goekoop (W) 46, 16. Heerenenkelspel: J. Laman verl. van A. Petit 2—6, 1—6. Damesdubbelspel: mej. A. Vellekoop en mej. J. Schoppen sl. mej. C. Bots en mej. D. Hoogenboom 63, 36, 61. Heerendubbelspel: H. Boot en Ch. Noest verl. van J. Asselen en F. J. Snel 46, 36 Gemengd dubbelspel: mej. J. Schoppen en J. Laman sl. mej. C. Bots en J. Asselen 6—3, 61; mej. A. Vellekoop en Chr. Noest verl. van mej. D. Hoogenboom en F. J. Snel 46, 2—6. Carla—De Krogt I Heerenenkelspel: v. Ingen Schenau (C.) R. Hertog (Kr.) 6-3, 5-7. Ileercndubbelspel: v. Ingen Schenau en R. Been W. Zoetemeijer en J. P. van Leeuwen 62, 0—6, 68. Damesdubbelspel: mevr. v. Ingen Sche nau en mevr. Been mej. R. Wagemaker en mej. R. Keuls 36, 2—6. Gemengd dubbelspel mevr. Van Ingen Schenau en K. Been-mej. R. Wagemaker en R. Hertog 1—6, 5—7; mevr. Been en v. Ingen Schenau—mej. R. Keuls en W. Zoe temeijer 4—6, 1—6. MEDEPLICHTIGHEID Door de politie is aangehouden de 39- jarige G. G. K, alhier, verdacht van mede plichtigheid aan een inbraak te Zeist, waar voor enkele dagen geleden J. v L. is arresteerd. WATERTEMPERATUUR j Zweminrichting „De Zijl" 18^ gr. C. N.V. UTRECHTSCHE HYPOTHEEKBANK UTRECHT Verkrijgbaar: 31/2 Pandbrieven A lOI De Directie: UIT DEN OMTREK ALFEN a.d. RIJN Teraardebestelling W. M. G. Regt Onder groote belangstelling is gister middag het stoffelijk overschot van wij len den heer W. M. C. Regt, in leven archivaris van de gemeente Alfetn a. d. Rijn, op de Oosterbegraafplaats ter aarde besteld. De juichende natuur was wel geheel in tegenstelling met het sombere gewaad van du-in dood, maar de dood is toch steeds on verbiddelijk. Velen waren gekomen om „Meester" Regt de laatste eer te bewijzen. Als vertegenwoordigers van het gemeente, bestuur waren aanwezig de hoeren mr. Helmstrijd, secr. onzer gemeente en de heer J. H. Ru ting, het oudste raadslid onzer gemeente en voorts waren verschil lende afgevaardigden aanwezig van vereeni- gingen waarvan de he»er Regt deel uitge maakt had. Om even 2 uur werd de baar, gedekt door een vijftal kransen, waarvan één van het gemeentebestuur," de aula binnengedragen. Nadat de familie, geinoodigden en belang stellenden ook hier een plaats gevonden hadden, heeft eerst gesproken de predikant van de Vrijzinnige (gemeente te Oudshoorn, Dr. Canne gieter. Deze typeerde den heer Regt als een man die oog had voor den tijd- Hij leefde veel met zijn gedachten en werken in het verle den, maar had ook belangstelling voor het heden, wat wel hieruit bleek, dat hij vooral met de jeugd bevriend was. Vandaar dan hij ook nadat hij het onderwijs verliet, voor Oudshoora feester" Regt bleef. Hij had er een open oog voor dat verleden en heden door de geslachten aan elkaar verbonden waren en dat het heden er moet zijn om de toekomst te vormen. Na deze kenschetsing van het leven van wijlen den heer Regt, gewaagde spr. met dankbaarheid van het werk dat de overle dene gedaan had voor de gemeente van Ouds hoorn o.a. door de medewerking aan de restauratie van de gebrandschilderde ramen van die kerk. Hierna eindigde spr. met een gedeelte van het Onze Vader. Nadat op het orgel ten gehoore was ge bracht 'het bekende koraal „Christus heeft overwonnen" sprak namens het gemeente bestuur de heer J. H. Ruting. Deze schetste het vele werk dat wijlen de heer Regt geheel belangeloos voor de gemeente heeft gedaan, steeds op de meest secure wijze, terwijl hij tevens memoreerde het werk dat door 'hem gedaan werd op ander terrein, zooals voor polders en ook voor families door het opstel len van een stamboom enz. Vervolgens sprak een afgevaardigde van de vereeniging voor „Monumentenzorg" in Zuid-Holland, waarvan de overledene cor respondent was. Ook deze spr. gewaagde van den ijver en nauwgezette" plichtsbe trachting van den overledene, wiens werk steeds in dankbare herinnering zal blijven voortleven. Als laatste spreker trad naar voren de heer Rollema uit Koudekerk, wien Ihet een behoefte was om ook hier te gewagen van de erkentelijkheid van het kerkbestuur van de Ned. Herv. Kerk aldaar voor hetgeen de heer Regt gedaan heeft voor de restauratie van genoemde kerk, terwijl hij tevens af scheid nam van een zeer goed vriend. Onder het spelen van het „Ave Verum" van Mozart werd het stoffelijk overschot hierna grafwaarts gedragen. Nadat de kist in de groeve" was bijgezet vestigde Dr. Cannegieter de aandacht op het Bijbelwoord: „De dood is vcrslondem tot overwinning door Jezus Christus". Hierna heeft namens de familie de heer W. H. G. Beek eenige woorden van dank gesproken voor de 'betoonde belangstelling en deelneming, waarna de droeve plechtig heid, welke als eenig naast familielid door een oude zuster van den heer Regt werd bij gewoond, tot het verleden behoorde. KANTONGERECHT ALFEN Hooge geldboete tegen ex-slager Door den waarnemend kantonrechter al hier, is schriftelijk vonnis gewezen tegen den vroegeren slager J. C. W. alhier, die terecht heeft gestaan wegens het in voor raad hebben van een 'hoevoelheid ondeugde lijk vet en gehakt. Daar de ondeugdelijkheid van het gehakt niet is vast komen te staan, werd verdachte hiervoor vrijgesproken, doch voor het an dere feit werd hem een geldboete' opgelegd van f 200 subs 50 dagen hechtenis, alsmede een voorwaardelijke hechtenisstraf van 15 1 dagen met een proeftijd van 2 Jaar en open baarmaking van het vonnis, een en ander overeenkomstig den eisch, BENOEMINGEN Bij Kon. Besluit van 1 Juni 1938 zijn be noemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Alfen: J. Boxem, ontvanger der registratie en domeinen te Alfen en mr. E. P. Verkerk, burgemeester van Boskoop. ZE WAREN UIT! Zondagmiddag en -avond heeft een clubje half dronken Amsterdammers onze ge meente, door een vervelende houding, een beetje op stelven gezet. De he eren waren hier met een plezierjacht gekomen en dat vaartuig was verder gestoomd, hen achter latende. Hun optreden werd op 't laatst zoo erger lijk, dat de politie een viertal van hen ge- ruimen tijd opgesloten heeft, waarna de rust weerkeerde. HOE DE VOETBAL ROLDE Gister zijn op het Alfen-verrem de return- wedstrijden tusschen Alfen I en A.R.C. I ge speeld. De voorwedstrijd werd tusschen de adsp. gespeeld. Ook nu won de A.R.C.-jeugd, zij het maar met 10, waardoor zij den beker verwierven. Alfen toonde zich thans de sterkste en won met 42 van A.R.C. I, waardoor ook Alfen een beker in haar bezit kreeg. RIJWIELDIEFSTAL? Door A. B., wonende aan den Sfeekterweg alhier, werd aangifte gedaan dat zijn rijwiel, dat eenigen tijd in de Prins Hendrikstraat voor het pand van de wed. K. stond, bij zijn terugkomst was verdwenen, HAZERSWOUDE DE WERKLOOSHEID Bij het correspondentschap voor Arbeids bemiddeling staan alhier als werkloos inge schreven, 76 personen, waarvan 51 steun- trekkenden. Vergeleken met de vorige opgave is het aantal werkloozen hetzelfde gebleven en dat der steuntrekkenden met 1 verminderd, COLLECTE HERV. SCHOOL De collecte, welke langs de huizen is ge houden voor de Hervormde School, bedroeg f 121.40, HILLEGOM OP HEETERDAAD BETRAPT Na drie weken vergeefs wachten is het de rijks- en gemeentepolitie gelukt de dader van de looddiefstal ten nadeele van het Waterbedrijf op te sporein. Heu is een 20-ja- rige Hillegommer, die het lood in een eloot achter de algem. begraafplaats had laten zinken, hetgeen de politie echter bekend was. Toen hij het nu in den nacht van Don derdag op Vrijdag weer weg wilde halen, werd hij op heeterdaad betrapt en naar het politiebureau overgebracht, waar hij een volledige bekentenis aflegde. PERSONALIA Onze plaatsgenoot de heer L. I. Baas slaagde aan de Leidsche Academici voor het candidaatsexainecn theologie. CONCERT De Hillegomsche Haimoniekapel zal he denavond een concert geven in de tent aan de Sixlaan. RIJKSPOSTSPAARBANK Gedurende de maand Mei werd aan het postkantoor ingelegd f 37.421.39 en terugbe taald f 22.037.10. KATWIJK STICHTING VAN EEN INRICHTING VOOR GEESTESKRANKEN Reeds eenigen tijd worden er onderhande lingen gevoerd tusschen de Ned. Herv. Stich ting voor Zenuw- en Geesteszieken te Voor burg en het gemeentebestuur over den aan koop van uitgestrekte bouwterreinen aan den Nieuwen Duinweg alhier, om aldaar een krankzinnigeninrichting te bouwen. In de voorlaatste vergadering heeft één der raadsleden geïnformeerd in hoeverre de onderhandelingen reeds gevorderd waren, waarop de voorzitter antwoordde, dat in de eerstvolgende raadsvergadering, die 22 Juni a.s. gehouden zal worden, voorstellen tot grondvenkoop aan genoemde vereeniging aan de orde zullen worden gesteld. De gebouwen zullen verrijzen op de ge meentelijke gronden aan den Nieuwen Duin weg, die thans verhuurd zijn aan de voet bal vereenigimgen „Quick Boys" en „Kat wijk". Aan beide vereenigingen is de huur tegen 1 October a.s. opgezegd. Genoemde vereeniging, die ook reeds met' de gemeenten Wassenaar en Voorschoten over grondaankoop heeft onderhandeld, heeft thans reed® gestichten te Amersfoort en Assen, nl. „Zon en Schild" en „Licht en Kracht". KATWIJK AAN ZEE GESLAAGD Voor het examen stuurman op stoomzee- visschersvaartuigen zijn geslaagd: Z. Barn- hoorn Pzn., Huig Ouwehand Hzn., D. v. Plas IJzn. en M. Ros Atzm. STRANDAGENTEN Als etrandagent zijn benoemd de heeren C. v. d. Zwart uit Valkenburg en D. de Haas, L. die Best, G. de Hollander en C. Marijnes uit Katwijk. HOOGWATERSTANDEN Woensdag, 8 Juni, v.m. 12.10, n.m. 0.34 uur. KOUDEKERK a.d. RIJN PRIJSWINNAARS Het muziekkorps „Kunst na Arbeid1' be haalde op het Nat. Concours op 2en Pink sterdag te Aalsmeer een len prijs in den manschwedstrijd met 48 punten en een 3en prijs in de le afdeeling van den Concert- wedstrijidi met 289 punten. De Geref. Zang-vereen. „Soli Deo Gloria" behaalde op het Nat. Concours te Bussum op 2en Pinksterdag een 2en prijs in de 2< .afdeeling met 288 punten. i EIDSCHKNDAM OPENBARE KENNISGEVING B. en W. van Leidschendam brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie ter inzage is gelegd een verzoek van de N.V. Mij voor Zaadselectie en Zaadteelt Zwaan en Van der Molen te Voorburg, om ergunning, ingevolge de Hinderwet, tot het oprichten vap een inrichting, weLke ge dreven wordt door een viex*tal electromoto- ren met een gezamenlijk vermogen van 4% P.K. op het perceel, Westvlietweg 4, alhier. Op Vrijdag 17 Juni as. vjn. 10 uur zal in het raadhuis te Leidschendam gelegenheid zijn om ten overslaan van het gemeente bestuur of één of meer zijner leden bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verrichtster als zij die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen voor bovengenoemd tijdstip ter secretarie kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat niet tot beroep gerech tigd zijn zij. die niet overeenkomstig het bepaalde jn art. 7 van de Hinderwet voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten GEVONDEN VOORWERPEN 1 belastingmerk. Inlichtingen bij de poli tie; dagelijks van 10—12 uur v.m. LISSE Festival „Trou moet Blycken" Festival gehouden door de Harmonie „Trou moet Blycken", ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan dezer vereeniging. Er was voor dit festival groote belangstelling, zoo wel van de zijde der deelnemende vereeni gingen als van het publiek. De officieele opening had plaats om 12 uur in een der groote gebouwen van het H.B.G. Onder de vele genoodigden werden opge merkt: de burgemeester Dr. S. Baron van Wijnbergen en mevr. Wijnbergen-Michiels van Kessenich, wethouder P. Warmerdam, de gemeen te-secretaris, de heer J. C. de Haan, Dr. F. G. M. Haase, Dr. A. J. Duymaer van Twist, Dr. J. M. van Dijk, Dr. W. A. Simonis en vele andere vooraanstaande personen. Het bestuur met den eere-voorzitter, en zijn echtgenoote waren mede voltallig aanwezig, alsmede vele oud-leden en oprichters der vereeniging. De heer A. H. Sclhrama opende de bij eenkomst en deelde mede, dat van J. C. E. Graaf van Lijnden een schrijven van geduk- wensch was binnengekomen. Verder memo reerde hij, diat de heeren J. W. A. Lefeber en S. van Waveren beiden 40 jaar donateur der vereeniging waren. Spr. stelde het zeer op prijs, dat de burgemeester 't voorzitterschap van het eere-comité had willen aanvaarde,n aan wien hij tevens het woord gaf om dit festival officieel te openen. De Burgemeester zeide, dat het een groote eer is voor die Vereeniging, dat zoovele officieele personen aanwezig zijn, waaruit de groote liefde blijkt voor deze mooie Vereeni ging, waarop Lisse trotsah mag zijn. Immers bij vroolijke en plechtige gelegenheden toont „Trou moet Blycken" steeds haar belangstel ling. Spr. herinnert aan zijn installatie als burgemeester dezer gemeente, nu zeven jaar geleden. De burgemeester hoopte, dat dit festival goed moge slagen en feliciteerde de Vereeniging met haar jubileum. Tot slot wenschte spreker, dat dë Vereeniging nog successen moge boeken en dat het gouden feest op nog luisterrijker wijze moge gevierd worden. Hiermede verklaarde de Burgemeester dit festival voor geopend, waarna de eerewijn werd rondgediend. De heer A. H. Schrama dankte den bur gemeester voor zijn medewerking en gaf een kort overzicht van bet bestaan der Vereeni ging, waarbij hij vooral het zeer goede werk van wijlen den heer Verwey en den tegen- woordigein dirigent, den heer Bolderdijk, in het licht stelde. Wethouder Warmerdam sprak na mens het H.B.G. en bracht een eere-sauut aan het adres van de oprichters. De heer J. Balkenende sprak namens de Coöp. Ver. „Ons Belang" en vestigde de aandacht op het bijzondere feat, dat 4 leden tevens hun 40-jarig jubileum mogen vieren. De heer J. M. Lampe, voorzitter der Vereeniging, dankte allen die van hun be langstelling bilijk hadden gegeven bij het 40-jarig jubileum, waarin zeer zeker een mo- reele steun gelegen is. Daarna werd een aan vang gemaakt met den marschwedstrijd. De jury bestond uit de heeren M. Bolderdijk, dirigent en den heer A. Driossen, toonkun stenaar. Door de deelnemende vereenigingen wer den de volgende punten behaald: „De Post" Leiden 62 punten (hoogst aantal punten); P. C. en L. Leiden 58 punten; „Adolph Kol- ping" Lisse 59 „Devote" Leiderdorp 54 p.; V.O.O.A Lisserbroek 50 p.; „St Cecilia" Voorhout 56 p.; „Tot Ontwikkeling" Den Haag 55 p.; „Kunst na Arbeid" Benmebroek 58 p.; „Excelsior" Den Haag 55 punten. Hierna ving de gezamenlijke marsch aan door de ruim 400 deelnemende muzikanten onder leiding van den .heer Bolderdijk. Uit gevoerd werd de marsch „Death of Glory". Vervolgens werd het groote concert ge houden waaraan door 11 korpsen werd deel genomen. Door iedere vereeniging werden twee nummers ten gehoore gebracht. De be langstelling voor dit concert was zeer groot. Het was reeds zeven uur geworden voordat de laatste nummers waren uitgevoerd. Na loting werden de volgende prijzen uitge reikt: „St Caecilia" Voorhout, le prijs f 40, Hillegomsche Harmoniekapel Hillegom f 30; Leidsche Harmoniegezelschap f 20: V.O.O.A Lisserdijk f 10. De heer A. H. Schrama sprak tenslotte een dankwoord. NOORDWIJK De heer J. Kloos overleden Zondagavond is in den ouderdom van 78 jaar pliotseling overleden de heer J. Kloos, bekenid om zijn werk ten opeiohite van het boekstaven van Noordwijks geschiedenis. De heer Kloos heeft hoogst verdienstelijken ar beid verricht Hij beschreef de Noordwijksche geschiedenis in verschillende geschriften en vatte deze later samen in 't groote boekwerk „Noordwijk in den loop der eeuwen", ver schenen in 1928 en voorzien van een voor woord van wijlen Prof. Blok. Hij ordende voorts het archief van het huis „Offern" en was mede verdienstelijk werkzaam bij de ordening van het gemeente-archief. Voorts bekleedde hij verschillende functies in het vereenigingsleven en kerkelijke ambten. Woensdagmiddag te 2 uur vindt de begra fenis plaats. KASGELDLEENING Naar wij vememon hebben B. en W., daartoe gemachtigd bij raadsbesluit, met de Rotterdamsohe Bankvereeniging N.V., alhier, een kasgeldleening aangegaan voor het tijdvak 1 Juni—1 Sept., groot 75.000, tegen een rente berekend naar *4 pet. per jaar. Wie zich heden op ons blad abonneert, ontvangt de tot 1 Juli a.s. verschijnende nummers met inbegrip van ons zeer gezocht ZONDAGSBLAD gratis toegezonden. Ons Zondagsblad is zoo langzamerhand gaan behooren tot iets onmisbaars in het gezin onzer lezers. Twaalf pagina's in omvang, hetgeen overeenkomt met zes pagina's der gewone krant, is méér dan welke ook voor vergelijking in aanmerking komende krant des Zaterdags gratis aanbiedt. En de inhoud is door voortdurende verbetering, meenen wij, zóó geworden, dat elk lid van het gezin er het zijne in weet te vinden. De dagelijksche krant zelf, welke bedoelt den lezer den wég te wijzen door den wirwar van allerlei gebeurtenissen en steeds weer hooger licht te doen vallen op den levensweg, is door den lagen prijs geschikt om een plaats te veroveren in elk christelijk gezin. Dit blijft ons ideaal. Ook thans wenschen wij aanbrengers van nieuwe lezers weer met een premie te verrassen. Maar in deze vóór-zomercampagne niet alleen hen, doch ook de door hen aangebrachte lezers. De vacantie-tijd is op komst. Daarom ontvangt ditmaal, zoowel werver als nieuwe abonné elk een keurig gebonden premie-boek als bewijs van onze erkentelijkheid toegezonden. Om in de vacantie te lezen, of zoo men daar niet aan doet, heel gewoon thuis. De nieuwe lezer moet zich voor minstens een jaar abonneeren. De premies worden snel afgewerkt. De prachtige boeken liggen klaar, en wachten reeds om verzonden te worden. De leuze blijft» In het Christelijk gezin, Moet de Nieuwe Leidsche Courant er in Abonné's op te geven per briefkaart of door het inteekenbiljet aan DE ADMINISTRATIE Breestraat 123, Leiden BOUWEN B. en W. (hebben aan dien heer V. Ph. Braun alhier, vergunning verleend voor het bouwen van een winkelhuis op den hoek van Limburg Stirumstraat-Bronck- horststraat te Noordwijk-Binnen en aan den heer C. van Duin, alhier, voor het bouwen van twee woonhuizen aan de Boomstraat te Noordwijk aan Zee. EET MEER IJS B. en W. hebben dit jaar 18 vergunningen verleend voor het venten met ijs in deze gemeente, waaronder 1 "vergunning alleen voor het staatsboschbeheer en 1 alleen voor het Lange veld. BENOEMD De Burgemeester heeft tot tijdelijk agent in politie benoemd den heer C. Kalker, Nieuwe Wetering. NOORDWIJK-BINNEN ONGELUK Zaterdagavond reed een auto, van zee komende, de Piekestraat in, toen een tegen ligger, die wat veel links hield, den bestuur der noodzaakte zijn wagen op het trottoir te zetten. Hierbij kwam de auto met den muur van een woonhuis in aanraking, zoodat zij aan den voorkant averij opliep. De tegen ligger haid zich, gelijk dat betaamt, van het heele geval niets aangetrokken en was in hetzelfde tempo doorgereden. Aangezien ver schillende toeschouwers het nummer hebben opgenomen, zal hij het er tocih zóó niet af brengen. NOORDWIJK AAN ZEE GEREF. BOND Woensdag 8 Juni, des avonds te 8 uur, treedt voor den Geref. Bond in heit gebouw Julianaweg 27 op Ds. K. J. v. d. Berg, van Amersfoort, OEGSTGEEST „Jong-Oegstgeest" Wedstrijd- en demonstratiedag Gisteren (Tweeden Pinksterdag) hield het Oegstgcester Jeugdgilde een jongensdag op Oud-Poelgeest alhier. Nadat men op het S.C.O.-terrein aange treden was, werd naar Poelgeest gemar cheerd, waar Zendeling L. Jansen Schoon hoven de wijdingsdienst hield. Spr. wees op de beteekenis van het Pinksterfeest Niet alleen op den eersten Pinksterdag, maar ook op dezen tweeden feestdag moe ten we niet alleen letten op het uiterlijke en het bijkomstige, maar de ernst en diepe beteekenis van het Pinksterwonder in het oog houden. Spr. wilde trachten de jon gens daar iets van te leeren verstaan, door te wijzen op een woord, dat de Heiland tot zijn jongeren sprak bij zijn afscheid op den Olijfberg: ,.Gij zult Mijne getuigen zijn". Dit getuigenis komt tenslotte hierop neer, dat we anderen brengen tot Christus. Deze taak gaf Jezus aan Zijn discipelen, maar geeft Hij ook aan ons. Dit woord sprak Jezus echter toen Hij ten hemel voer. Nog niet dadelijk konden ze beginnen te getuigen. Ze moesten wachten, evenals een schip som® eenigen tijd stil ligt om te wachten op het scheuren van een mist bank, op het doorbreken van de zon door de dichte nevelen, zoo moesten de discipe len wachten tot het licht des Heiligen Geestes doorbrak in hunne zielen; toen pas waren ze geschikt om getuigen te zijn. Dit nu geschiedde op den Pinksterdag. Die be zieling hebben we ook als jongens noodig om anderen tot Christus te brengen. Met enkele treffende voorbeelden uit zijn zeu- dingsarbeid in Indië toont spreker dit ver der aan. Hierna vingen de spelen aan, zooals kus senslaan, hardloopen enz. De uitslagen waren als volgt: Afdeeling A: Kussenslaan: le prijs Jan Jansen, 2e pr. Mar. Jelier, 3e pr. Tom Boot. Bloempottenrace: le prijs A. de Heer, 2e i pr. Jaap Glasbergen. Hardloopen: le prijs Jaap Glasbergen, 2o pr. Jan Jansen, 3e pr. Kees Ouwersloot. Afdeeling B: Kussenslaanle prijs Piet Glasbergen, 2e prijs P. v. d. Mey, f pr. Jaap Nonhebei, 4e pr. Kees Beekhuis. Hardloopen: le pr. Jaap Nonhebei, 2e RADIO-DISTRIBUTIE DINSDAG 7 JUNI Programma 3: 8 Keulen: 10.20 Parös R; 10.50 Keulen: 11.20 ParUs R; 12.05 Radio PTT Nord; 12.2q ParUs Radio; 13.20 Brussel VI; 14.20 Keu len; 15.20 Londen Reg; 16.20 Keulen; 17.20 Brua sel VI;; 18.50 idem Fr; 19.20 idem VI; 19.50 Keu len of dlv. 20.20 Brussel Fr; 21.20 Keulen; 22.20 Brussel VI; 22.30 Brussel Fr; 23.20 Keulen Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Diversen; 10.35 London Reg; 1.203 DWroitwlch; 14.50 Lon don Reg; 15.20 Droltwlch WOENSDAG 8 JUNI Programma S: 8Keulen 10.20 diversen, 10.30 Parijs R., 13.0J Radio PTT Nord, 12.20 Brussel VI., 12.50 Brussel Fr., 13.20 Brussel VI., 13.35 Keulen, 14.20 Londen Rog. 15.20 Parijs R, 15.35 Londen Reg., 17.20 Brussel Fr., 18.20 Lon den Reg.. 19.20 BruseL VI. of div„ 19.50 Londen Reg., 20.50 Parijs Radio. Programma 4: 8.Brussel VI. 9.20 Gram.- uz. GRD of div., 10.35 Londen Reg., 12.50 Droltwlch. 18.4 OBrussel Fr., 18.50 Brussel VI., 19.20 Droltwich, 2L40 Brussel Fr. of dlv. 22.20 Droltwlch. Agenda Woensdag, 8 Juni. A.S.C.-terrein, (de Kem pen aerestraat) 7 uur Voetbalwedstrijd H. B. S. I—Leidsch K.N.V.B.-elftal ten. bate bloed transfusie-dienst Roode Kruis. tandag 6 Juni (2e Pinksterdag) tot eri met Vrijdag 10 Juni a.s. nemen waar de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136. pr. T. de Jager, 3e pr. Jaap de Neef. Zakloopen: le prijs Pauw v. cL Mey, 2e pr. Wim Duyverman, 3e pr. Jaap Non- hebei. Na de op Oud-Poelgeest gebruikte mid dagmaaltijd is door beide af deelingen een voetbalwedstrijd gespeeld, waarbij als scheidsrechter optrad de heer M. Tryse- laar, waarop volgde een onderlinge estafet teloop in Oud-Poelgeest. Op het S.C.O.-terrein teruggekeerd had aldaar een groote kampdemonstratie plaats. Een en ander verschafte de aanwezigen een duidelijk beeld van het kampleven. Hierna werden de behaalde prijzen uit gereikt en sprak de lieer J. W. Jansen Schoonhoven een slotwoord, waarin hij o.a, zijn vreugde uitsprak over het welslagen van dezen heerlijken dag. Hij dankte de ouders voor het betoonde medeleven. Namens de ouders dankte de heer Van Mameren de leiders en leidsters. RIJNSBURG Wethouder T. Kralt 50 jaar Onze oudste wethouder, de heer T. Kralt, anti-revolutionair lid van den Raad viert vandaag zijn vijftigsten jaardag. De heer Kralt neemt in het economisch en politiek leven van ons dorp een voor name plaats in. Hij was het, die met zijn trouwen medewerker, den helaas reeds zoo lang ongestelden heer G. van Delft, hel initiatief nam tot het oprichten van de bekende Rijnsburgsche bloemenveiling, die klein begonnen, onder zijn energieke lei ding uitgroeide tot een der grootste van onSj land. Het omzetcijfer van 't vorig jaar waa toch hooger dan een millioen en volgt direct op de groote Aalsmeersche bloemen veilingen. Nu reeds bijna 25 jaar is „Flora"| het economische centrum van ons dorp en voor een deel der omgeving. Zoo heeft de heer Kralt steeds een open oog gehad voor de praktijk. Toen het bleek, ook al door de grootere omzetten van „Flora", dat een Boerenleenbank hier zeer gewenscht zou zijn, was het weor de heer Kralt met den heer G. van Delft, die eerst! de stoot tot de oprichting en daarna al da jaren als voorzitter en secretaris de leiding: gaven. En ook die Boerenleenbank, metj een omzet van zes millioen gulden, mag er zijn. Vooral dó laatste, de crisisjaren, zijn moeilijk geweest en ieder die den jariga eenigszins van nabij kent, weet, dat da verantwoordelijkheid hem diep treft, een verantwoordelijkheid die niet alleen onze plaats aangaat, maar ook de belangen van de bloemisterij en het veilingwezen in 't algemeen betreft. Immers, hij is lid van de groep bloemisterij der Sierteeltcentrala

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6