Jüruinr geitedje Courant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken De ontploffing te Rotterdam _PEREZ_ Sbonwmentsprtjs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is f 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijkscbe zendingf 4.50 Gij dagelijksche zending 5.50 jp Alles bij vooruitbetaling Losse flutnmers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» cl. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 Van I tot 5 regels fcJ7V» Elke regel meer 022 Ingezonden Mededeeljngeo van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer 0.45 K Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend /e io NO. 6403 VRIJDAG 27 MEI 1938 19e Jaargang EERE ZIJ GOD! Koel was het weer op Hemelvaartsdag, welke weer achter ons ligt. Maar warm was het in de harten der duizenden jonge menschen, die optrokken ter jaarvergade ring of bondsdag. Zij hebben gezegende uren gehad. Met weemoed denken wij aan de velen, die van deze bijeenkomsten niets weten willen, die geen vermaak hebben in de wet Gods, doch het elders zoeken. Hoezeer wij ook met dankbaarheid erkennen, dat er veel ten goede veranderd is door ernstige sport en beheerschte ontspanning. Al ver edelt alle sport waarlijk niet, de meeste jeugdvermaken waren vroeger vaak veel ruwer dan tegenwoordig. Blijdschap vervult ons echter als we mo gen constateeren, dat bij een toenemend aantal jongeren weer vraag is naar Kerk en Bijbel, naar dieper levensernst dan een humanistische wereldbeschouwing predikt. Van deze begeerte naar hooger idealen getuigen elk jaar weer de drukbezochte bonds- en herdenkingsdagen op Hemel vaartsdag. Ditmaal trokken echter in het bizonder de aandacht die ter twee grootste jongelingsbonden omdat zij in een bizonder teeken stonden. Voor het oudste verbond lag hiervan de oorzaak in een afscheid, dat zoowel tot dankbaarheid als tot weemoed stemde. Immers,de voorzitter DsP. Veen, een even krachtige als sympathieke en populaire lei der van duizenden jongelingen gedurende meer dan dertig jaar, nam afscheid van het werk en het verbond, die hem zoo lief wa ren. Dat ontroert; doch hijzelf zoowel als het Verbond dankt God voor veel ontvan gen zegen. De Gereformeerde Jongelingsbond was in jubileumvengadering bijeen. Een halve eeuw lang is er gearbeid aan de vorming van jongelingen voor de hen wachtende levenstaak in Kerk, staat en maatschappij. Dat dit werk niet zonder vrucht is geble ven kan dagelijks in allerlei colleges van allerlei samenstelling geconstateerd wor den. Men behoort dus blijde en dankbaar te zijn en men is het in het diepst van zijn Er is een tijd geweest, dat er merkbare naijver indien niet erger bestond tus- jchen de twee groote bonden. Thans is daarvan geen sprake meer, Over en weer verheugt men zich in toenemende kracht en groei. Want één ideaal streeft men in laatste instantie na. Ds. Veen omschreef het aldus in zijn openingsrede: ,>ls Chris ten-jongemannen moeten wij tot klaarheid trachten te komen ten opzichte van de vraag, hoe wij alles, wat ons op de ver schillende terreinen des levens geboden wordt, gebruiken kunnen tot eer en ver heerlijking van God." Het „eere zij God" is het heilig ideaal, en praktisch beteekent het dit, wat de zelfde redenaar aldus omschreef: „Het roe pen om den groeten man, die 't weet, is in den grond openbaring van ongeloof. God Wil u gebruiken. God wacht niet op den grooten man, maar zegt: gij, o mensch, Wees mijn getuige!" Dat is overeenkomstig het woord van Jezus bij zijn hemelvaart: „Gij zult Mijn getuigen zijn"« Het geldt voor ouden en jongen; het geldt voor elk levensterrein; het is een woord dat nooit veroudert. Het is in de levenspraktijk de beoefening van hetr „eere zij God!" ernstige aanrijding te breda Breda, 25 Mei. Vanavond omstreeks half zes waren eenige jongens aan het spelen op den Nassausingel. Plotseling stak een van hen, de negenjarige M. den rijweg Over. Hij werd door een personenauto, be stuurd door mej. D. uit Dordrecht aange reden en moest met een ernstige sdhedel- basiisfracuur en inwendige kneuzingen naar het St. Ignatiusgesticht te Breda worden overgebracht. De toestand van den jongen is hopeloos, Rectificatie Alkmaar, 25 Mef. Wij hebben gemeld, dat de rechtbank te Alkmaar den Wethou der A S. uit Söhagen heeft -veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Er is geen wethouder A. S, te Schagen. Deze veroordeeling betrof een v e «(houder te Schagen, Officieele BericKtën leger en vloot BJj K.B. zt)Q bevorderd tot luitenant ter zee 'der le klasse, de luits. ter zee der 2e klasse P. A. Mulock van der Vlies Bik en A. C. van Versend aal; tot officier van den Marinestoom- -vaartf Marlm Aan den officier van gezoi b(J de Kon. Marine, J. H. H. Lamers. ii Running verleend tot het op de uniform dragen van het eereteeken 2e klasse van het Dultsche Btode Kruis. Aan den heer J. A. Engeltjes, gepenslonneerd lult-kolonel der infanterie, is op zUn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn functie van militair commissaris van het Ned. Roode Kruis, •ulfcs onder dankbetuiging voor de door hem ln aie functie bewezen diensten. ARBEIDSINSPECTIE Het hoofd van het 2e district der Arbeids inspectie te Breda, zal van 27 Mel tot en met 4 Juni jS als zoodanig worden vervangei 'door d Sari 1 AUTOBUS RIJDT TEGEN EEN BOOM Drie passagiers vrij ernstig, de overige licht gewond OLDEBROEK, 27 Mei. In den naoht is een autobus van den ondernemer Van Essen en Zn., uit Ruinen (Dr.), met passagiers, afkomstig uit Diever en omge ving, welke bus terugkeerde van den te Am sterdam gehouden Bondsaag van den Ned. Bond van Jongelingsvereenigingen op G. G., nabij den Feithenshofweg te Oldebroek door onbekende oorzaak in volle vaart tegen boom gereden. De bus werd zwaar ge havend; de reohterwand van den wagen werd geheel opengereten. Van de inzittenden werden drie per sonen vrij ernstig gewond. Een meisje had een paar ribben gebroken en liep een lichte hersenschudding op, een Jon gen brak een arm, terwijl een andere jongen o.a. snijwonden in het gelaat kreeg. Deze drie personen zijn per zie kenauto overgebracht naar het zieken huis te Zwolle. De overige inzittenden liepen lichte verwondingen op. Verschillende passa giers slingerden uit de bos; anderen kwamen bij het ijlings verlaten daarvan in de langs den straatweg gelegen beek terecht, De doktoren W. B. Ha an schoten en H. J. H a r t i n g uit Oldebroek verleenden de eerste hulp. De rijks- en gemeentepolitie dezer gemeen te, alsmede de marechaussee uit Wezep stel den onder leiding van den burgemeester van Oldebroék, den heer A. Bakker, een on derzoek in. De burgemeester heeft de bus in beslag laten nemen. Nader vernemen wij, dat dé chauffeur, de heer De Jong, uit Zuidwolde, vermoedelijk een oogemblik door den slaap is overmand en toen even de macht over zijn stuur is kwijtgeraakt. Kamper student gedood Ook zijn verloofde kwam om ENSCHEDE, 26 MeL Gisteravond reed de motorfietsrijder J. Tappers, af komstig uit Groningen, op den straat weg Ensched eGron au, met zijn .verloofde, de 24-jarige mej. Feune- kes uit Enschede, op de duo. Even over de grens op Duitsch gebied is T. tegen een onverlichte wagen gereden. De bot sing was zoo hevig dat mej. F. op slag werd gedood. De heer T. werd in zeer ön&tigen toestand naar het ziekenhuis te Gronau vervoerd. In den nacht yan Donderdag op Vrijdag is hij aan de bekomen verwon dingen overleden. De heer Tappers was vierde-jaans-stu- dent aan de Theologische Hoogesohool te Kampen en woonde Laarescbt Singel 10 te Enschedé. Autogiro-vliegtuig verongelukt Hoogkerk, 25 Mei. Vanmiddag om streeks zes uur heeft het auto-girotoesvel P.H.-A.C.A. wegens gebrek aan benzine een noodlanding moeten maken op een weiland te O os Vwo ld (gem. Hoogkerk). De vlieger, de heer H. J. van der Velden, directeur van de Autogiro Import N. V. te Hillegersberg, slaagde er in zijn toestel ge heel onbeschadigd aan den grond te zet ten. Het tekort aan benzine was ontstaan, doordat hel" toestel in een onweersbui ge raakt was, waarbij de tocht aanzienlijk werd vertraagd. Nadat het vliegveld Eelde gewaarschuwd was om de benzine aan 15e vullen en de stationschef van Eelde, de heer P. Vogel zang, daarmede op het weiland was gearri veerd, steeg het toestel ve half zeven weer op. Even na den start kon de bestuurder de machine niev over de boomen krijgen. Het toestel gleed af en raakte daarbij de draden van het electrische lichtneï, die ver nield werden, waardoor 't grootste gedeelte van Oostwold-Wesverkwartier zonder stroom kwam te zitten. Het toestel kwam vervol gens in een sloov terecht, waarbij het ern stig beschadigd werd. De bestuurder bleef ongedeerd. Het toestel zal ter plaatse wor den gedemonteerd. Onmiddellijk is men begonnen met 3e reparatie van het lichtnet. Het autogiro-toestel was op weg van Rot terdam naar Appingedam, waar het zou demonstreeren bij feestelijkheden. De demonstraties te Appingedam zullen in veiiband met dit ongeluk geen doorgang kunnen vinden. NIEUWE AARDSCHOKKEN OP CELEBES Vermoedelijk 20 dood en POSSO. 27 Mei (Aneta) In Pa- rigi aan de Golf van Gorontalo, zijn hevige aardschokken waargenomen, welke zware verwoestingen hebben aangericht. Slechts enkele gebouwen zijn staande gehouden. De schade kan nog niet worden bepaald. Voor zoover bekend, zijn er twintig dooden gevonden. De kampongs langs de kust hebben het meest te lijden gehad< DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN Ernstige ongelukken bij Hoek van Holland en Bunnik Drie dooden HOEK VAN HOLLAND, 26 MEI. Op den onbewaakten overweg bij den Nieuw landschen Polder is een motorrijwiel, door trein 2130, die om 12.16 uur uit Rotterdam was vertrokken, gegrepen. De motorrijder en de duo-passagiere werden op slag gedood. De omgekomenen waren op weg van 's-Gravenzande naar Hoek van Holland en reeds een keer den overweg gepasseerd. Toen zij tot de ontdekking kwamen dat zij een verkeerden weg ingeslagen hadden, keprden zij terug en bemerkten bij het op nieuw passeeren van den overweg waar scliijniijk niet dat er een trein naderde, zoo- dfci zij midden op de baan gegrepen werden. De s tuatie ter plaatse is niet bepaald on gunstig. Er bevindt zich aan den eenen kant van den overweg een spoorweghuisje, dat het uitzicht eenigszins belemmert, dioch bij voorzichtig rijden kan men de spoorbaan goed overzien. Het ongeluk is dan ook zoo goed als zeker te wijten aan onbekendheid mei den weg. De motorrijder die gedood werd, is de -jarige J. J. Wiedemeyer uit Amsterdam, ie sinds 1% jaar verbonden was aan het Amsterdamsche brandweercorps. Het stoffelijk overschot van den motor rijder en dat van de duopassagiere is voor- loopig naar de algemeene begraafplaats te Hoek van Holland overgebracht De trein had c.a 30 minuten vertraging. Dit het onderzoek van de politie bleek nog, dat W. ook kennis had aan een meisje te Voorburg. Aan de hand van het signale ment werd daar een onderzoek ingesteld, waarna gisteravond laat de oudiers van het meisje te Hoek van Holland arriveerden en Jiet stoffelijk overschot van hun dochter herkenden. Het bleek te zijn de 35-jarige D. van den Bos. De lijken zijn door de politie vrijgegeven. Jachtopziener door trein gegrepen BUNNIK, 26 Mei. Omstreeks twee uur is vanmiddag de ruim 40-jarige heer J. Hoek, Jachtopziener op het landgoed Nieuw Amelisweerd, in het buurtschap Vechten, onder de gemeente Bunnik, op korten afstand van zijn woning aan den Konings weg door den electrischen trein Arnhem Utrecht gegrepen en op slag gedood. De man passeerde op zijn fiets de met hokken afgesloten overweg van de hofstede de Knapschinkel. In gedachten verzonken, heeft hij vermoedelijk de signalen van den trein niet gehoord. De man laat een vrouw en drie kinderen achter. Zijn stoffelijk overschot is naar het lijken huisje te Bunnik vervoerd. De trein had tien minuten vertraging. WONING AFGEBRAND Zuidhorn, 25 Mei. Vanochtend vroeg is brand ontstaan in de woning van de familie H. N., te B r i 115 i 1, gemeente Z u i d- horn. Het geiheele perceel brandde uil Van den inboedel kon niets worden gered. Na een onderzoek door de marechaussee is de bewoner voorloopiig in arrest gesteld. VAL VAN ZES METER HOOGTE N ij m e g e n, 25 Mei. Op het terrein van de gemeente-gasfabriek alhier is de ruim 30-jarige O. uit Ubbergen, die herstellings werk aan een overkapping van een loods verrichtte, van een hoogte van zes meter neergestort De man sloeg met het hoofd tegen den grond en kreeg tevens kneuzingen aan den rug. Hij werd onmiddellijk opgenomen en na voorloopig verbonden te zijn, per zieken auto naar het St Canisius-Ziékenhuis te Nijmegen vervoerd. Vanmiddag was zijn toe stand nog hoogst ernstig en vreesde men voor zijn leven. Het slachtoffer is gehuwd en vader van een kind. ELIXIR D'AEJVERS HCOG F'JNE LIKEUR HOTEL POLEN „BAGATELLE" PASSAGE - DEN HAAG Het Restaarant met eeD bijzonder cachet Cuisine parfaite, plats coplenz, cave renommée. Salons et salles de fêtes po ux diners In times. De onbewaakte overweg in den Nieuwlandschen polder te Hoek van Holland, welke reeds verschillende slachtoffers eischte. Gistermiddag zijn hier wederom twee jeugdige personen gedood, een motorrijder met een duo-passagiere. Geheimzinnigheid blijft Was Novack agent van de GePeOe? Rotterdam, 27 Mei, Het geheim van de geruchtmakende ontploffing op den Coolsingel is nog niet opgelost Men kan wel zeggen: dag en nacht wordt er aan de zaak doorgewerkt en verschillende sporen worden gevolgd, doch de gegevens zijn nog niet vol doende om er een definitieve conclusie aan te verbinden. Van zeer gezaghebbende justitieele zijde is ons verzekerd, dat een gerucht, als zou de ontploffing een gevolg zijn geweest van een verraderlijken aanslag van een GePeOe-agent op den dood- gevonden „Novack", wien men een tijd bom in z'n jaszak zou hebben laten glijden, zuiver op veronderstellingen berust Novacks identiteit De vraag wie „Novack" was, is niet op gelost Stellig kan dus niet vast staan, dat hij leider was van de nationalistische bewe ging in de Oekraïne. De man is stellig een geheim agent geweest, maar van wie staat nog geenszins vast. De naam Novack is in de Oekraïne een onbekende en uitgeweken Oekraïners te Rotterdam kennen den naam nóch den man. Waarheid of taktiek? De moeilijkheid, waarmee men zit bij de oplossing van het drama, schuilt hierin, dat Novack zeer wel den schijn kan heb ben aangenomen „rechts" georiënteerd te zijn om daarmede te maskeeren, dat hij communist was. Een andere vraag, die nog steeds moet worden opgelost, is, of Novack de spring stof in zijn bezit had toen hij in Rotterdam kwam en zoo niet, hoe het dan mogelijk is geweest, dat hij deze in zoo korten tijd tusschen zijn aankomst in Rotterdam en zijn dood heeft ontvangen. Uitgaande van de inmiddels bekend ge worden gegevens ziet men het volgende: „Novack" kwam te Rotterdam aan met den D-trein uit Boekarest, waarvan een koppelstuk te 11.24 te Rotterdam-Maas arri veert. Hij was in het bezit van een groote koffer, waarop een reisdeken was gebon den, een kleinere koffer en een draagbare schrijfmachine van uitzonderlijk model, wat hooger dan anders. Direct na aankomst heeft de man een taxi genomen, doch uit den aard der zaak zijn er enkele minuten verloren gegaan vóór zijn bagage was ingeladen. De man is gereden naar hotel „Central" op de Kruiskade en heeft daar een eenvou dige kamer gelijkvloers gekregen, achterin het hotel. Novack heeft niet overhaast hotel „Central" verlaten. Hij heeft zijn kof fers gedeeltelijk uitgepakt: een klokje en een crusifix op het nachtkastje ge zet, enkele toiletartikelen op de wasch- tafel geplaatst en zijn pyama gereed gelegd voor het nachtverblijf. Uit dit alles blijkt: de man heeft geen directe haast en denkt in Rotterdam te blijven. Het vinden van het crucifix, een zoo opvallend onderscheidingsteeken voor... niet-communisten kan waarheid zijn, maar ook tactiek, n.l. de tactiek om zijn ware herkomst te verbergen. Hetzelfde geldt voor de aanwezigheid van enkele fascisti sche pamfletten en van het werk „Die Ge- schichte der faschistischen Bewegung". Men begrijpt de moeilijkheid voor politie en justitie om te bewijzen dat „Novack" het een of het ander is: contra-revolutionair of agent van de GePeOe. Wat moet een contra-revolutionair Oekraïner of Tsjech in Holland doen? Een derde man? een crucifix. Met een „bom" in zijn bezit? Het lijkt niet aannemelijk! Hij komt naar Rotterdam, een internationale haven, waar ook veel Sovjet-Russische schepen aanko men. Het is opmerkelijk, dat de man tus schen „Central" op de Kruiskade en „At lanta" op den Coolsingel den dood vindt door een of ander explosief, opmerkelijk omdat beide hotels in het onderzoek iets beteekenen. Het spreekt vanzelf, dat de politie haarfijn nagaat, hoe Novack zijn tijd in Rotterdam heeft gepasseerd. Het staat vast, dat de man zich na aan komst eerst rustig heeft gewasschen, toen zijn kamer heeft verlaten, eenigen tijd in de gang van het hotel heeft loopen ijsberen om daarna zijn kamer weer in te gaan en even later terug te komen in het bezit van een geelachtig bruine acte-tasch, waarmede hij het hotel heeft verlaten. Dat moet om streeks 12 uur zijn geweest. De pas van den man vermeldt als beroep „bank directeur". Later vervoegt Bora, die bij „Atlanta" is afgestapt zich bij „Central" en vraagt naar Novack, wordt gearresteerd en vertelt schoor voetend, dat hij van „Novack" een groot bedrag aan geld in ont vangst moest nemen. Novack is zenuw achtig en Bora is zenuwachtig, Weteri- beide, dat er voor hen groote belangen op het spel staan?, Dit staat vast: in beider correspon dentie wordt gesproken over een der den man. Heeft Novack in Rotterdam van den „derden man" iets in ont vangst genomen om dat aan Bora te overhandigen en om dezen dan toge lijkertijd het groote bedrag aan geld als belooning te schenken? Vreemd blijft dan, dat nóch op Bora, nóch op Novack geld van beteekenis werd gevonden en dat men dit na de ontploffing ook niet op straat heeft aangetroffen. Ook de „gele tasch" is direct na de ontpliffing zoek. Nog altijd raadselen Novack is op weg geweest naar „Atlan ta", vermoedelijk voor Bora en heeft hem daar niet gevonden. Bora is op weg ge weest naar Novack in „Central" en heeft hem er ook niet gevonden. Dat Novack op den terugweg van „Atlanta" naar „Cen tral" is gedood, lijkt aannemelijk, omdat zijn lijk rechts van het trottoir is terug gevonden, terwijl zijn linkerhand onvind baar was. Hieruit leidt men af, dat de man de explosief in zijn linkerhand in zijn grijs- geruite colbertjas heeft gedragen en bij de ontploffing naar rechts is weggeslingerd. Had de man toen de gele tasch, waarover direct na de ontploffing enkele getuigen spraken, in zijn rechterhand? Waar is deze dan gebleven? Er is in het onderzoek nog iets merk- Op een café-terras op den Coolsingel, vlak bij de plaats van de ontploffing zaten Maandagmorgen 12 uur twee vreemdelin gen, Slavische typen, die met moeite en kele woorden Duitsch spraken. Op den ge weldigen knal sprongen alle bezoekers op het terras op en drongen naar de plaats van de ramp. Deze twee mannen blijven zitten. Toch spraken ze het eerst over een „Attentat" (aanslag) toen niemand nog aan „bommen" dacht. In hetzelfde café werd 's middags om streeks half vier een lichtbruin koffertje in de hall neergezet. Het werd 's middags half vijf weggehaald door een man, die ge broken Duitsch sprak, wiens gelaat slecht zichtbaar was en die zich snel verwijderde zonder de gebruikelijke „tip" te geven. Heeft dit geval iets met de ontploffing uit te staan? Men kan in dit stadium van het onder zoek nog niet anders dan veronderstellin gen uiten en de vragen herhalen, die ook de met het onderzoek belaste antoriteitpn zich stellen. Een man en een naam Eenig houvast hebben echter de opspo ringsambtenaren. Zij hebben een man: Bora, vermoedelijk VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladert De Calvinistische Juristen Vereeniging heeft te Amersfoort vergaderd. De onbewaakte overweg heeft nabij Hoek van Holland drie dooden geëischt. Tusschen Enschede en Gronau is een motorfiets op een onverlichte auto ingei reden. Twee personen werden gedood. Het geheim van de ontploffing te Roti terdam is nog steeds niet opgehelderd. De Chr. Geref. jongelingen hielden af- deelingsvergaderingen te Nunspeet en" Lisse. De Bond van J.V. op G.G. heeft te Ami sterdam het gouden jubileum gevierd. Het Nederl. Jongelings Verbond kwam: dit jaar in Den Bosch bijeen. De Bond van Ned. Herv. JV. op G.G* heeft te Amersfoort Bondsdag gehouden^ De Prot. Chr. Bond van Spoor- ei$ Tramwegpersoneel heeft te Utrecht de 33ste algemeene vergadering gehouden. Een autobus met jongelui die uit Am sterdam van de Bondsvergadering terug* keerden is te Oldebroek tegen een boom[ gereden. Drie passagiers zijn vrij ernstig gewond. Vreeselijke moord te St Maartensdijk* Een interview van Ward Price met Konrad Henlein. Reorganisatie van het Japansche ka* binet VGRAVENHAGE, NOORDEINDE HOC Vertoop voor tManij N.V.„TW£NTOL" DEVENTER VOOR SLECHTS VU CENT noodlg om doze annonce uitgeknipt in open envelop els drukwerk ean ons op te zen den. ontvangt U uitvoerige brochures over het HERSTEL VAN UW HAARGROEI VormUl U* n*«m ia a*at op 4a achtarXJda dar (Ron-) a«*alappa aa adrauaart aam Or. H. NANNING'i Phtm. Ftbrkk N.V., DEN HAAG VALKENBURG (L.) Hotel Franssen Bondshotel A.N.W.B.K.N.A.C. 80 kamers, koud en warm stroomend water. Lift Centrale verwarming. Eigen garage gratia. Pensionprijs 3.50 tot 4.-^ een pion evenals Novack een pion was bij een gruwelijk schaakspel. Zij hebben ook een naam, de naam van een man, dien No vack en Bora beide in hun correspondentie hadden. Over Novack, Bora en den derden man komen inlichtingen uit het buitenland bin nen, die vergeleken moeten worden met de gegevens, die men in Rotterdam heeft ver zameld. Het is niet eenvoudig om alle draden van een spionnage- of terroristenweb te volgen. Maar men is niet zonder hoop en... er wordt op volle kracht gewerkt! MOORD EN ZELFMOORD ST. MAARTENSDIJK, 25 Mei. Hedenmid dag omstreeks 1 uur werd in de schuur va-i den heer Soherpenisee aan de Vest alhier, een vreeselijke moord ontdekt Een 13-jarig meisje werd in de schuur aangetroffen met afgesneden hal6, terwijl de 20-iarige A. S, in de schuur door ophanging een einde aan zijn leven heeft gemaakt De moord is g9- beurd volgens den dokter omstreeks 11 uur in den morgen. Direct werd de burgemees ter gewaarschuwd, die beslag liet leggen op beide lijken, terwijl door den gemeente geneesheer dr Tazelaar nog ge ruimen tijd is getracht de levensgeesten bij A S. op te wekken, doch alle moeite was tevergeefsch. Omtrent de oorzaak van dezen moord en zelfmoord doen de wildste geruchten de ronde. Naar wij vernemen, stond A. S. niet ongunstig bekend. De motieven tot d't droeve gebeuren zijn nog niet bekend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1