jHruiur Criïisrije (tfourant Gevaarlijke situatie in Midden-Europa Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Gedeeltelijke mobilisatie in Tsjechoslowakije Onrustige stemming onder de Engelschen in Berlijn I I V I Het conflict in de Haringvisscherij r*I «Ja abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in pTaatsen waar een agenlschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Pct week/aiS Voor het Buitenland bij wekelijkscBe zending4.50 Bij dagelijksche zending. 550 Alles bij vooruitbetaling Losse trammers 5 ct. met Zondagsblad 77j Cf- No. 6400 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 MAANDAG 23 MEI 1938 19e Jaargang abberttntieprijjrn: Van 1 tot 5 regels f t J7'/i Elke regel meer f 0.22'/j Ingezonden MededeeUngen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer «ét* f 0.45 Voor het bevragen aan 'f bureaö wordt berekend 0,10 Gemeenteraadsverkiezingen hebben ordelijk verloop JN Praag heeft men de laatste dagen in toenemende span ning geleefd, omdat men in 1000 plaatsen van Tsjecho slowakije de gemeenteraadsverkiezingen moest tegemoet zien, en men vreesde, dat deze aanleiding tot ernstige onge regeldheden zouden geven. Bovendien spraken geruchten over Duitsche troepen-verplaatsingen naar de rijksgrenzen. Qm beiderlei gevaar te bezweren heeft de Tsjechoslowaak- sche regeering daarom plotseling in den nacht van Vrijdag op Zaterdag tot het oproepen van een lichting reservisten, besloten, welke maatregel men als een mobilisatie op beperkte schaal kan beschouwen. 'De eerste reeks gemeenteraadsverkiezingen heeft inmiddels op ordelijke manier plaats gehad. Ook de beide komende Zondagen zullen nog in het teeken van de stembus moeten staan. De Sudeten-Duitsche partij van H e n 1 e i n heeft belang rijke succesen geboekt. r Over de militaire maatregelen in Tsjecho- Slowakije deelt de „Daily TeL" nog het vol gende mede; Van Vrijdagmiddernacht op Zaterdag- middernacht is op kalme en ordelijke wijze het land in algeheelen staat van verdedi ging gebracht en het is thans onmogelijk, 'dat het 't slachtoffer zal worden van een överrompelenden aanval. Alle verdedigings werken zijn versterkt; tanks," zware artil lerie en gemechaniseerde troepen zijn naar de grensgebieden overgebracht en in het binnenland zijn de garnizoenen door reser- yisten aangevuld. Het oorspronkelijke plan was, mobilisatie af te kondigen van vijf lichtingen, doch nadat men via Engelsche diplomatieke zijde ietwat geruststellende verklaringen .van Duitschland omtrent de Duitsche troe penbewegingen ontvangen had, was men yan oordeel, dat, hoewel de situatie nog steeds te ernstig was, dan dat men het zonder defensieve maatregelen zou kunnen Stellen, voor het oogenblik het onder de Wapenen roepen van één lichting voldoen de zou zijn. Maar terzelfder tijd zijn toch alle gespecialiseerde troepen van de repu bliek onder de wapenen geroepen. De iTsjechoslowaaksche grenzen worden thans 'door verscheiden honderdduizenden man hen bewaakt. Voor zoover bekend, zijn de troepenverplaatsingen zonder ernstiger in cidenten verloopen. Gedurende den geheelen nacht van Vrij dag op Zaterdag blokkeerden lange colon nes gedeeltelijk de wegen naar de grens, maar alles was zoo uitstekend geregeld, 'dat het gewone leven er slechts in zeer ge ringe mate door verstoord werd. Slechts zijn er enkele partijen levensmiddelen niet te Praag gearriveerd en er was eenige stag natie in het spoorwegverkeer, doch dat was dan ook alles. Men is voorts zeer voldaan over de loyale IWijze, waarop de Sudeten-Duitsche recru- [ten zonder uitzondering gehoor ^hebben ge geven aan het bevel om zich bij hun troe- pen-afdeelingen te melden. Sedert Vrijdag nacht staan alle openbare gebouwen te Praag en in andere steden onder speciale politie-bewaking evenals de hoofdkwartie ren van de Henlein-partij. 'Sudeten-Duitsche protesten ingediend De Sudeten-Duitsclie afgevaardigde Frank heeft in opdracht van de poli tiek© commissie zijner partij den mi- nister-president van Tsjechoslowakije erop gewezen, dat de oproeping van de reservisten en de verdere daarmee ver bonden maatregelen van de militairo autoriteiten onder de bevolking een stemming hebben verwekt, die in haar labiliteit een gevaar vormt voor het handhaven ,van rust en orde. Hij heeft er op geattendeerd, dat de opvatting van de officieel© Tsjechische instantie, volgens welke de getroffen maatregelen zouden dienen tot hand having van rust en orde, als volkomen Dnj'uist te beschouwen is en dat deze maatregelen veeleer de spanning en opwinding onder de bevolking verhoo- gen, In verband hiermede heeft de afge vaardigde desbetreffende feiten en Svaarnemingen ter kennis ,van den mi nister-president gebracht. In besprekingen met den minister feS birmenlandschS zaker» hebben de Frank en dr. N i e u- wirth den minister verklaard, dat de toestand niet door de beslissing der grondwettelijke factoren gedekt is en dus als strijdig met de grond wet is te beschouwen. De afgevaardigden eischten herstel van den grondwettelijken toestand. Het verloop der verkiezingen Voor zoover in het Sudeten-Duitsche ge bied gisteren werd gestemd, namen de Su- deten-Duitschers op gedisciplineerde wijze aan de verkiezingen deel. Overal was het aantal opgekomen kiezers zeer groot. In een aantal Sudeten-Duitsche gemeenten be hoefde niet gestemd te worden, daar hier slechts één lijst, die der Sudeten-Duitsche partij, was ingediend. Voor laatstgenoemde partij heeft de ver kiezingsdag overeenkomstig de verwach tingen in het Sudeten-Duitsche gebied overal groote successen opgeleverd. Het leeuwendeel van de stemmen is hier op de Henlein-partij uitgebracht, met welke zich, zooals men weet, on langs de Duitsche christelijk-sociale partij en de Duitsche agrarische partij gefusionneerd hebben, Het gevolg hiervan is geweest, dat, inzoover gestemd behoefde te worden, het in het Sudeten-Duitsche gebied op de Henlein-partij uitgebrachte stem- mencijfer tusschen omstreeks 85 en on geveer 95 van alle uitgebrachte stem men schommelt. De grootste verliezen hebben de Duitsche sociaal-democraten geleden. Wat het Tsjechische kamp betreft, schij nen de nationaal-socialisten vrij aanzien lijke winsten te hebben geboekt ten koste van de rechtsche partijen. De Slowaaksche autonomisten hebben te Ruzomberok, den zetel van hun leider mgr. H 1 i n k a, een zware nederlaag geleden. Zij verloren 4 zetels, zoodat zij in den ge meenteraad nog slechts over 18 mandaten beschikken tegen de overige 10 partijen te zamen 19 mandaten, De uitslag te Aussig Een der eerste verkiezingsuitslagen, die te Praag ontvangen werden, was uit Aus sig afkomstig, de grootste stad in het Su deten-Duitsche gebied. Hier heeft de Hen lein-partij 19.874 stemmen op zich ver- eenigd tegen 12.673 stemmen bij de parle mentsverkiezingen van 1935. Daardoor is het aantal leden dezer partij in den ge meenteraad van 18 tot 29 gestegen. Zeven mandaten werden op de Duitsche sociaal-democratische partij veroverd, die met slechts 4 van haar voorheen 11 afge vaardigden in den raad terugkeert Ook de communisten verloren 4 zetels en hebben thans nog maar 2 afgevaardigden. De Tsjechische fractie van 6 afgevaardigden heeft geen verliezen geleden en evenmin winst geboekt De Joden, die tot dusver niet als zoodanig in den gemeenteraad ver tegenwoordigd waren, hebben in den nieu wen raad één afgevaardigde. Te Rochlitz aan de Iser, in de onmiddel lijke nabijheid der taalgrens gelegen, legde de Henlein-partij op 29 van de 36 zetels be slag; 88.82 van het totale aantal stem men werd hier op deze partij uitgebracht De andere Sudeten-Duitsche plaatsen geven een soortgelijk beeld te tien, Paniek in Britsche kolonie te Berlijn De Dnitsche en Tsjechische troepen bewegingen en het bloedig Incident, dat te Eger plaats had, twee Snde- ten-Duitschers werden daar door Tsje chische militairen doodgeschoten, hebben in de Britsche kolonie te Ber lijn een ware paniek ontketend. Uit de kringen der Britsche legatie was de aanbeveling gegeven, de vrouwen en kinderen onverwijld naar Engeland te doen vertrekken, zoodat zelfs een extra- trein naar Hoek van Holland werd be steld. Hoewel deze trein later is af besteld, kan men toch een zeer druk reizigersverkeer naar Parijs en Hoek van Holland waarnemen, een blijk er van, hoe ernstig men in diplomatieke kringen den toestand inziet. Engelsche kabinet bijeen Zondag heeft Chamberlain in een speciale kabinet-zitting zijn collega's een overzicht gegeven van de jongste ontwik keling van het Sudeten-Duitsche vraagstuk. Naar verluidt is speciaal ter sprake ge weest een rapport, dat door den Britschen ambassadeur te Berlijn naar Londen was gezonden over een onderhoud met von Rib- bentrop. Men acht het niet uitgesloten, dat Groot-Brittannië opnieuw dringende ver toogen tot Berlijn en Praag zal richten. Ook Frankrijk zal tot soortgelijke stap pen overgaan, doch een gezamenlijk optre den ligt blijkbaar niet in het voornemen. Te Berlijn zal de Britsche regeering op nieuw den nadruk leggen op de wensche- lijkheid matiging en geduld te betrachten. Tegelijkertijd zal Groot-Brittannië er nog maals bij de Tsjechoslowaaksche regeering op aandringen voortgang te maken met het tot stand brengen eener regeling, die in de grootst mogelijke mate tegemoet komt aan de verlangens der Sudeten-Duit- schers. Tusschen Londen, Parijs, Praag en Ber lijn heeft gisteren een buitengewoon druk telefonisch verkeer plaats gehad, waarin de verschillende ambassades een voornaam aandeel hadden. De Fransche en de Brit sche ambassadeur te Berlijn hielden geza menlijk een zeer langdurige conferentie. Frankrijk en Engeland schijnen vastbeslo ten een krachtige houding aan te nemen, teneinde tot eiken prijs een eventueel Duit sche overrompeling van Tsjechoslowakije te voorkomen. Sloep in Marsdiep omgeslagen DEN HELDER, 23 Mei. Bij de zeilwedstrij den der Marine sloeg door den Noordooster storm bij een feilen rukwind een der sloepen om, waardoor de 0 inzittenden in het Mars diep geraakten. Wel waren in de nabijheid de 16 en de overige zeiljachten die aan den wedstrijd deelnamen, doch geen van allen kon zoo spoedig bijdraaien om directe hulp te verleenen. Echter voer juist een sleepboot met achter zich een bak met steenen voor den dijk voorbij. De kapitein van de boot, die 't ongeluk zag gebeuren, wist door uitmun tend zeemanschap, hoewel hij zeer gehinderd werd door de bak die hij op sleep had, toch de ongelukkigen te bereiken en slaagde er in met de vlet van de bak den opperschip- per Besterveld en den korporaal Pelgrim te redden. Inmiddels waren andere sloepen naderbij gekomen en konden de andere to taal verkleumde dren .elingen oppikken, zoo dat dit ongeluk wonder boven wonder zon der verlies van menschenlevens is afge- loopen. JUBILEUM KON. MARECHAUSSEE Woensdag 1 Juni a.s. zal het een kwart eeuw geleden zijn, dat het depot der Kon. Marechaussee te Apeldoorn werd opgeericht. Vechtpartij op Japansch schip Woesteling ging chef-stoker te lijf Met een scheermes zware verwondingen toegebracht MAASSLUIS. 21 MeL Het uitgaande Japansche motorschip „Nishin Ma nt no 2", op reis van Viaardin- gen naar Los Angelos, heeft bij het passeeren van Maassluis om hulp van dokter en politie verzocht Aan boord heeft een vechtpartij plaats gehad, waarbij een lid der be manning, een matroos, ernstig aan de hals werd gewond. De dader is ge arresteerd. Zaterdagavond werd door Dirkzwagers Scheepeagentuur de politie te Maassluis ge waarschuwd, dat de kapitein van den uit- gaanden Japanschen walvisdhvaarder drin gend politie- en doktersassistentie verzocht in verhand met een uitgebroken vechtpartij onder enkele leden van de bemanning. Een rechercheur en een agent van politie, als mede de arts De Wilde uit Maassluis, vo ren per sleepboot „Argonaut" den Nieuwen Waterweg af naar het in de richting Hoek van Holland varenle Jaipansohe sahip, dat wegens zijn grootte niet voor aniker kon gaan en daarom hailve kracht voer. Nabij Poortershaven werden die politieman nen en de dokter door middel van een net aan boord geheechen. Het bleek toen, diat een 32-jarige stoker zich kwaad had gemaakt naar aanleiding van een opmerking over zijn werkzaamheden door den chef- stoker. Hij ging dezen met twee saam- gebonden scheermessen te lijf en bracht hem een levensgevaarlijke wonde aan den hals toe. Een andere stoker, die tusschehbeide wilde komen, werd eveneens door de messen aan het hoofd getroffen, doch de wonde was niet gevaarlijk. Een olieman over meesterde den woesteling en sloot hem in een kooi op. De chef-stoker, die 34 jaar oud is, werd naar de aan boord aanwezige operatieka mer gebracht, waar de scheepsdokter, in samenwerking met dokter De Wilde, eeo operatie van voorloopigen aard verrichtte. Inmiddels was het sohip Hoek van Holland genaderd en hier kwamen dfe inspecteur van politie De Pous en twee agenten ter assis tentie aan boord. De gewonde stoker, die eveneens verbondlen werd, kon aan boord blijven. De politie nam hem een verhoor ai en arresteerde den dader. Tevens had een reconstructie van het gebeurde plaats. Inmiddels was de walvisdhvaarder enkele mijlen buitengaats voor anker gegaan en konden 't slachtoffer en de dader aan boord van een sleepboot van L. Smit Co wor den opgenomen en naar Hoek van Holland worden gebracht. Eerstgenoemde werd per ziekenauto naar het ziekenhuis Coolsingel te Rotterdam vervoerd, terwijl de ar restant naar het politiebureau te Maa* sluis werd overgebracht en daar voor loop ig ingesloten. Hij zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. De walvisdhvaarder is vanochtend naar Dover vertrokken, JEUGDIGE INBREKERSBENDE GEARRESTEERD Vader en drie kinderen in de val geloopen Amsterdamsche politie zet huizenblok af AMSTERDAM, 22 Mei. In de vroege ochtenduren van Zondagmorgen heeft de politie een viertal personen aan gehouden bij een poging tot diefstal in het filiaal van de firma Vroom en Dreesmann aan de Haarlemmer straat hoek Prinsengracht. Drie van de vier gearresteerden zijn jongens van veertien, zestien en achttien jaar, terwijl de vierde aangehoudene de vader van deze jongens is. Reeds driemaal in korten tijd zijn in ge noemd filiaal inbraken of pogingen tot dief stal geschied, die tot nog toe onopgehelderd hieven. Het is dus te begrijpen, dat de po- l.tie op baar hoede was. In den nacht van Zaterdag op Zondag bemerkten survedllee- rende agenten, dat er iets -nriet in orde was in het magazijn van genoemde firma. Aan gezien de parterreverdieping zich uitstrekt over een aantal perceelen, welker bovenver diepingen niet alle tot een geheel zijn ver- eenigd. is het niet gemakkelijk in het com plex van huizen, waarin de zaak is gelegen, na te gaan of zich daar -nog personen be vinden, terwijl het uiterst gemakkelijk is om in de vele gangen, doorloopjes en zelfs op de daken een schuilplaats te vinden. De surveillerende ogenten vroegen dan ook om assistentie, teneinde de verschillen de uitgangen in het oog te kunnen houden. Een man, die in de omgeving slenterde en die ervan verdacht werd als waarschuwing* poet voor de inbrekers te fungeeren, kon wordlen ingerekend voordat hij gelegenheid had een waarschuwingssignaal te geven. Tegen zes uur bemerkte men, dat twee jongens met koffers, waarin zij verscheidene voorwerpen uit het wa- ïenihuis bijeen hadden gepakt, het ge bouw wilden verlaten. Zij werden ter stond ingerekend en toen bleek, dat zich nog een otf twee personen in het gebouw moesten bevinden. Deze waren echter gewaarschuwd en hadden de vlucht genomen, want bij het d00raceken der magazijnen bleken zij on vindbaar. Teneinde te voorkomen, dat zij doro andere huizen zouden ontsnappen wer den oog meer politiemanschappen ontboden, teneinde het geheele blok Haarlemmerstraat PrinsengrachtBrouwersgracht— Binnen- brouwersgracht af te zetten. Het was ruim half negen toen bewoners van een der be lendende perceelen gestommel hoorden op een der zolders van het magazijn, klaar blijkelijk doordat de indringers tegen eer stelling met breekbare waar hadden ge- stooten. De politie werd ingelicht en had thans spoedig de daders gevonden. Alle aangehoudenen zijn naar het bureau Warmoesstraat overgebracht en daar voor nader onderzoek ingesloten. Het is waar schijnlijk dat twee van de drie jongens zich reeds Zaterdagavond bij het sluiten van het magazijn in het gebouw hebben laten in sluiten. Of er verband bestaat tusschen dez» poging tot diefstal en de vorige inbraken zal uit het nader onderzoek moeten blijken. De gearresteerde vader der drie jongens is reeds vaker van heling verdacht en in zijn woning zijn bij verschillende vorige gelegenheden huiszoekingen yerrjaht. i Uw leverancier ■A/ociacto/7 de Vinadore/ item/ ronal/lftptleichl Reed/ bekroond fentoon/tellinq Mom 1881 RBDEBEER,Aol770 AM/TERDAM. Bomaanslag in Rotterdam Vermoedelijk de dader zelf gedood V oorbij ganger ernstig gewond Rotterdam, 23 Mei. Vanmid dag om 12.14 heeft op den Cool singel ter hoogte van het pand Nij verheid en Handel (tegenover het Postkantoor) een ontzettende explo sie plaats gehad. Een harde knal als van een kanon schot weerklonk, men zag een zwar ten rookwolk opstijgen en in de ta pijtzaak van Con Verdonk ont stond een begin van brand. Op den rijweg tegen het trottoir zag men een oogenblik later het uit eengereten lijk van een man, enkele gewonden wankelden weg, ces oogenblik heerschte een doodsche stilte. Weinige oogenblikken later kwam "de stormbrigade van de politie een groot ge deelte van den Coolsingel afzetten, de brand, weer rukte uit, de geneeskundige dienst kwam te hulp. Van het hoofdbureau kwamen politioneele autoriteiten ter plaatse om een eerste om derzoek in te stellen. Aanvankelijk meende men, dat er een ont ploffing had plaats gehad in den kelder van het pand „Nijverheid en Handel", maar later kwam men tot de conclusie, dat mid den op den Coolsingel een bomaanslag moet zijn gepleegd., Voorzoover in den vroegen middag bekend was heeft een nog onbekende man, vermoe delijk van vroeger Oostenrijlksche nationali teit, getracht een bomaanslag te plegen op zekeren Tieben, een Duitscher, die reeds eer der bedreigd was en die Duitschland had moeten ontvluchten. Men neemt aan, dat de dader een bom onder zijn jas heeft gedragen en dat deze ontijdig is ontploft, waardoor de nog onbe kende man geheel uit elkaar is gereten. De kracht van de explosie was zoo groot, dat overal in 't rond groote ruiten waren gesprongen en zelfs in de Nw. Kerkstraat schade werd aangericht. Lichaamsdeelen van den uiteengereten man vond men over verren afstand over heel den Coolsingel verspreid. Door de exploies is een voorbijganger de 41-jarige J. W e s tr a, uit de Noord molenstraat ernstig gewond. Hij is met een weryelfractuur in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. Enkele andere voorbijgangers zijn licht gewond en konden ter plaatse worden verbonden. Het mag een wonder heeten, dat niet meer slachtoffers zijn gevallen, doch de drager van den bom heeft de geheele explosieve kracht in zijn lichaam opge nomen. Standpunt van de afdeeling Scheveningen van den Christelijken Bond „Visschers kunnen hun houding ten volle verantwoorden" Daad van welbewuste menschen 's GRAVENHAGE, 21 Mei. Het bestuur van de afdeeling Scheveningen van den Ned. Bond van Ohr. Fabrieks- en Transport arbeiders deelt ons, naar aanleiding van het door het hoofdbestuur van dien bond' uitge geven communiqué, het Volgende mede: Om de gebeurtenissen van den afgeloopen winter zoo duidelijk mogelijk toe te lichten geeft het afdeelingsbestuur een overzicht van den gang van zaken. De afdeeling Sche veningen heeft de volgende voorstellen aan het hoofdbestuur 1. Voor de Soheveningsche schepen zal gelden, &at de bemanning direct na binnen komst van de schepen twee maal 24 uur onafgebroken vrij zal zijn. 2. Indien een schip versche haring gaat varen, zal opnieuw het garantieloon ingaan, zal bovendien Y4. pet extra gage per ma- trozendeel worden uitbetaald en zal voor de visscherij na 1 Dec. opnieuw het garantie loon ingaan. 3. De gage van de bemanning van een motorlogger beneden 125 pk wordt gebracht ran J t96 op I A pot matnooendeel. andere. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit VIER bladen Op een Japansch schip is, terwijl het op den Waterweg voer, een moordaanslag gepleegd. Te Amsterdam is de jaarvergadering gehouden van de Zuid-Afrikaansche Ver-r eeniging. Op den weg BelfeldTegelen is eetf auto tegen een boom gereden, waarbij een' persoon werd gedood en drie gewond. De Amsterdamsche politie heeft vier personen aangehouden, verdacht van' diefstal. In Den Haag heeft een aantal kmw stenaarsvereenigingen een vergadering ge-t houden. De Ned. Vereen, van Chr. Kantoor- en' Handelsbedienden heeft de jaarvergade ring gehouden. Het conflict in de Haringvisscherij. De toestand in Midden-Europa is zeer gespannen: In Tsjechoslowakije zijn troe pen onder de wapens gebracht; de ge-* meenteraadsverkiezingen, waarvan gister het eerste deel plaats had, namen echter een ongestoord verloop. Bij een vliegongeval in Brazilië zijn 6 personen om het leven gekomen. De .Mexicaansche generaal Cedillo ïs tegen de regeering-Cardenas -in opstand gekomen. BLOM B A ND E N ROTTERDAM TEL. 28000 DEN HAAG TEL. 770038 BATES PAPIEREN ZAKKEN Ook voor Uw product! Vraagt inlichtingen bij: j BATES CEPRO ZAKKEN MIJ. N.V., MAASTRICHT Franschen Singel 60 Telefoon 4497 rangen naar verhouding. De gage van de bemanning van motor loggers boven 125 pk wordt gebracht van f 1.73 op f 1.77 per ma- trozendeel minimum. 4 Van het begin der teelt af wordt de vol* ledige bemanning van de motor loggers be neden 125 pk gesteld op 14 koppen, die van! motorloggers boven 125 pk op 15 koppen. 5. Voor Katwijk en Scheveningen zal hef jaagloon ook voor schepen die zg. in combi natie varen met de voor Vlaardingen gel dende regeling worden gelijkgesteld. De ver rekening van het jaagloon zal bij iedere reis geschieden. 6. Aan de bemanning van Scheveningsche sohepen zal op zijn minst f 18 per week of gedeelte van een week per matroos wordeü uitbetaald als graailoon. Het hoofdbestuur heeft deze voorstellen! aanvaard. Op twee punten hebben de reeders zekere concessies gedaan, op het binnenlig- gen en op het garantieloon. Op grond daar van heeft het hoofdbestuur geadviseerd te monsteren. Dit is niet gedaan. De visschers kunnen datgene, wat zij gevraagd hebben! ten volle verantwoorden. Het feit dat de voorstellen werden verworpen is geen daad van onevenwichtigheid, maar een daad van! welbewuste menschen. In Scheveningen ig de gang van zaken dan ook volkomen rustig. Ongeregeldheden zijn uitgesloten. Centrale Bond aanvaardt de verantwoordelijkheid ROTTERDAM, 21 Mei. Het hoofdbestuur van den Centralen Bond van Transportar beiders vergaderde vanmiddag hier ter stede in verband met het conflict in de haring visscherij. Met algemeene stemmen werd vastgesteld, dat in de afwijzende houding der reeders niet kan worden berust en niet tot mon steren mag worden geadviseerd, alvorens een redelijke tegemoetkoming aan de gestel de eischen zal zijn verkregen. Het beleid van het dagelijksch bestuur werd volledig goed gekeurd. terwijl besloten werd de leiding en verantwoordelijkheid van het conflict to aanvaarden. Tevens werd besloten naast de eigen leden ook de bij het conflict betrokken christelijke en niet georganiseerde visschers financieel te steunen. Op Vrijdag 8 Juli as. hoopt men te Dor drecht een landdag van den Bijz. Vrijw, Landstorm te houden. p li Pijptabak Taconl» LMUwirdin

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1