Jliruun» gnhsdfe (icmrant De Doopplechtigheid van Prinses Beatrix AVANG 5 Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Fleurige stoet trekt door de straten van de Residentie Prinses Juliana hield de Jong geborene zelve ten doop Sbonmmenispnjs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waai een agentschap gevestigd is 235 Franco per post f 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 cf. met Zondno-cWad y/2 Cf. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 NO. 6391 DONDERDAG 12 ME11938 19e Jaargang Hiiberttntteprijjen: Van I tot 5 regels f f.171/» Elke regel meer4 O 227* Ingezonden Mededeelingen van 1-5 regels 230 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekendƒ0.10 Predikatie van Ds E. H. Blauwendraad over „God is Liefde" IJZEN 95 95 95 95 zijn. RO. 10.00 Morgen* odsdiens* 15 KRO* iugd. 5.30 Causerlal 5 Repor* .00 Jonnfl Radio* De Residentie in den vroegen ochtend Kalm uiterst kalm, is de Residentie ontwaakt en als het half negen wordt heeft zij nog maar weinig van die kalm te ingeboet. Zoo heel veel publiek hebben we niet verwacht, om meer dan één reden. Doch dat deze groote dag in zijn eerste mor genuren zóó bedaard zou beginnen had den we niet kunnen denken. Maar het is dan toch zoo. Aan de sta tions valt nog niets te bespeuren, dat wijzen kan op de bijzondere gebeurtenis, die zich tegen den middag voltrekken zal. Om half acht hebben we een deta chement Roode Kruis-soldaten zien aan komen en verder is daar dan nog het Rood-wit-blauw, dat aan een lange witte stok lustig spartelt in een gouden zon nebad. Langs den Rijswijksdheweg is het verkeer (weiijig anders dan gewoonlijk. We zouden haast zeggen dat het autoge- 6nor zelfs minder is dan op gewone dagen. Al staat daar tegenover, dat de files van fietsers intensiever opduiken; meest ge vormd door jongelui die blijkbaar vroeg uit de veeren zijn gekropen om hun landelijke omgeving dezen dag te ontvlieden. In de stad is het bepaald stiller dan ge woonlijk. We missen in sterke mate het motorverkeer, afschoon het gedeelte dat binnen de afzetting is gelegen toch eerst om negen uur daarvoor gesloten zal worden. Wat onmiddellijk de aandacht trekt, zijn 'de touwafzettingen en de houten stellages, die straks voor hetzelfde doel zullen worden gebruikt De ruimte langs de route waar nog geen menschen zitten is nog veel en veel grooter dan die, welke reeds veroverd is, en waar het publiek zich heeft neergezet, is het ook al weer niets dan rust, die den voorbijganger tegenkomt In alle eenvoud peuzelt men zijn bot ei-hammetjes op. Som migen lezen op hun klapstoeltje kalm hun krantje, terwijl anderen er de voorkeur aan geven, den brand te jagen in een pijp ta bak, of een sigaar. Weinig koophandel langs de straat Er worden weinig of geen zaken gedaan, wat voortkomt uit het feit, dat het aantal kooplieden langs de straat zeer gering is. Oranjestrikjes, chocolade en stoeltjes zijn wel de voornaamste branches die vertegen woordigd zijn. En dan staan daar ook nog, onder het groene geboomte van den Vijver berg een twintigtal ijsco-wagens, die voor de noodige verfrisschingen willen zorgen. Bij den hoofdingang van de Groote Kerk is men met lange ladders bezig het baldakijn op te richten, waaronder straks de Vorstelijke personen en hun gevolg de machtige kathe draal zullen binnengaan. De groote banen wijnrood velours worden met omzichtigheid opgehangen aan het latwerk, waaruit het getimmerte is samengesteld. De honderden belangstellenden die zich in de buurt hier van hebben genesteld, kijken onafgebroken naar iedere handeling die wordt verricht. Oip het Buitenhof treft men nog zoo goed als geen menschen aan. Maar des te tal rijker zijn de zitjes van de café's en restau rants die vandaag goede zaken denken te doen. En waarschijnlijk niet ten onrechte. Zoowel 't meubilair op de terrassen als de groote spiegelruiten hebben een extra beurt gehad, waardoor alles blinkt en glanst. Bovendien zijn hier en daar wat extra palmen neergezet, waardoor het geheel een aardigen aanblik biedt. Op den Kneuterdijk is ook nog geen pu bliek. Alleen de touwafzettingen en d; houten stellages herinneren er aan, dat hier de stoet over enkele uren ook langs zal ko men. Een enkele zaak heeft de etalages vo' met stoelen gezet, maar dergelijke etal behooren tot de uitzonderingen. De Haagsche tram heeft haar langgerekt wachthuisje voor het gebouw van de Rot- terdamsce Bank keurig met groen gecamou fleerd, en verder zijn er natuurlijk tal van vlaggen, die een min of meer feestelijk chet bieden. Een groote tegenstelling Toch kan niet worden gezegd, dat er zoo druk wordt- gevlagd. De tegenstelling met 7 Januari van het vorige jaar is op welhaast elk punt zeer groot. Waar ook nog al wat belangstellenden zijn neergedoken, is de naaste omgeving van het Paleis. In de buurt van de Gothische Zaal zit het aardig vol en ook in de Paleisstraat is niet veel ruimte meer over gebleven achter de touwen. We ontdekken er een reportagewagen van de radio, en een film auto, zoomede enkele fotografen, die echter voorloopig nog niets te doen hébben. Vlak voor het paleis hij den ingang staan links en rechts een schildwacht stram in de houding met de bajonet op het geweer. Ter hoogte van het Ruiterstandbeeld kuiert rus tig een agent heen en weer, terwijl in den tuin van de Nederlandsche Bank druk ge timmerd wordt om een tribune op te rich ten voor het personeel. Tegen negen uur komen de militairen, die buiten de stad in garnizoen liggen, de resi dentie binnengerukt. Zwaar tromgeroffel doet het publiek onmiddellijk de ooren spitsen en in drommen naar onze mannen Land- en Zeemacht toeloopen. Hun doel is voorloopig het Malieveld waar zij zich eerst te goed zullen doen aan warme kof fie, brood en kaas. Wanneer dat gebeurd is, gaan zij zich opstellen om in vier groepen naar de binnenstad gezamenlijk op te ruk ken tot aan het Tournooiveld. Op die plaats scheiden .hun wegen. Twee troepen marchee- ren op via het Lange Voorhout en de Parkstraat, een troep via de Lange Vijver berg en de Plaats, terwijl een vierde troep via den Korten Vijverberg naar het Binnen hof marcheert om zich vervolgens via het Buitenhof naar de Gravenstraat te bege ven. Om tien uur zal de militaire afzetting een feit zijn. De Koningin en de Prins rijden uit Tegen half tien is het bij het Paleis zoo vol als het kan. Dat wil zeggen voor zoover de ruimte voor het publiek werd gereser veerd. De tribune voor het gebouw van de Nederlandsche Bank is gereed gekomen, en de leden van het personeel met hun ver wanten schikken en wikken wat om zoo gemakkelijk mogelijk van het gebeuren ooggetuigen te kunnen zijn. Klokslag half tien komt er beweging onder het publiek. ven om één op Cisteren heeft het Prinselijk paar een bezoek gebracht aan de Groote Kerk. om zich op de hoogte te stellen van de werkzaamheden in verband met de Doopplech tigheid van heden. Het Prinselijk paar verlaat de Kerk 'De komst van de militairen, die de eere- wacht zullen vormen, dringt door ten gevolge van het zware tromgeroffel. Zoo- dra het ruiterstandbeeld bereikt is, zet de Kon. Militaire Kapel een marsch in en ii tusschon stellen de troepen zich op. Als dit is geschied rijden vier auto's voor. In de eerste nemen H. M. de Koningin en Prins Bernhard plaats. De Koningin is gekleed in grijze bontjas en paarse hoed, terwijl de Prins de uni form van kapitein der Grenadiers draagt. Onder luid gejuich wordt snel weg gereden naar het vliegveld Ypenburg, om Koning Leopold, die daar zal arri- veeren, te verwelkomen. Vanaf de Hoornbrug tot aan het viaduct is een groote menigte aanwezig, waaronder verschillende Belgische deputaties om den Koning der Belgen toe te juichen. Koning Leopold gearriveerd Het vliegveld Ypenburg was met talrijke vlaggen versierd, waaronder vele Belgische. Om tien uur arriveerden H. M. de Koningin en Prins Bernhard met gevolg. Kort daarna kwamen de Belgische vliegtuigen in zicht Het waren drie vliegtuigen, Fairy-Fox-toe- stellen, die in escadrille-formatie vlogen. Boven Ypenburg maakte het toestel van den koning zich uit de formatie los en land de het eerst. Daarna daalden de andere machines. Na de begroeting werd teruggereden naar het Paleis. Het vertrek van het Paleis Langzaam vensibrijikien die minuten doch het oogienihl'i'k, waarop die stoet van het Pa leis naar die kerk zal vertrekken, nadert. Even over half twaalf rijdt die goudlen koets voor, waarin het Prinselijk Gezin, luidie gejuicht docxr het publiek, plaats neemt. Na het wegrijden van de koets ziet mien reikhalzend uit naar het verlangend volgen de groote moment, het vertrek van den stoet waarin de Koning der Belgen ei Koningin der Nederlanden, gevolgd door de andere vorstelijke personen, zich naar de Groote Kerk zullen begeven. Door de glazen deuren van den hoofdingang van het paleis ziet men vagelijk het heweeg van goudgegaloneerde figuren, de in gala- costume gestoken leden der hofhouding, welke komen en gaan, bezig met de voor- Dereiding van de opstelling van den stoet. De hofauto's zijn voorgereden, de lakeien staan op het bordes gereed. Dan klinkt het gejuich op: H. M. de Koningin is met haar gast in den ingang verschenen, uit geleide gedaan door den opperhofmaar schalk, Jhr. Boreel van Oldenaller. Een kort bevel heeft geklonken en stram staat de eerewacht, het geweer presentee- rend. De regimentsvaandels der grenadiers en jagers neigen ter neder. De Koninklijke Militaire Kapel zet de Brabanqonne in. De beide majesteiten beantwoorden even den groet van het juichende publiek. Als de beide vorstelijke personen in de auto hebben plaats genomen verschijnt Prinses Armgard, die als andere grootmoeder van het jonge prinsesje even eens hartelijk wordt toegejuicht, tezamen met Prinses Alice van Groot-Brittan - nië. Beide prinsessen nemen in de tweede auto plaats. De vorstin van Erbach- Schönberg en hertog Adolf Frie- drich van Mecklenburg volgen dan in de derde auto en de hertogin 1 Mecklenburg stapt tezamen met de gravin van Kotzebue en prin~ Aschwin in de vierde auto. Pr ins e Helena van Erbach-Schönberg en graaf Kotzebue sluiten de stoet in den vijfden wagen. Terwijl het gejuich der menigte hen na klinkt, verdwijnt de stoet door de Paleis straat, met een in vergelijking met den stapvoets rijdenden eersten stoet vrij groote snelheid. Er valt een leege stilte op het plein voor het paleis, dat nu door de vor stelijke- personen is verlaten en aller ge dachten concentreeren zich nu onwillekeu rig op de Groote Kerk, waar de gouden koets langzamerhand moet zijn aangeko men. De aankomst bij de Kerk Prinses Juliana en Prins Bern hard werden bij de deur der kerk ontvan gen door den Opperkamerheer, mr. W. J. 011 van Lynden en door R. A. Ba- van Harden broek van Har- denbroek, Kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente en commissaris der Groote Kerk. Even verder, bij den ingang der consis toriekamer, stond een commissie uit den Kerkeraad om de Vorstelijke personen te begoreten. Het waren Ds. H JDijckmees- t er, voorzitter van den Kerkeraad, Dr. W. J. de Wilde, scriba, J'hr. Mr. J. M- M- v. Asch van Wijck, advocaat-diaken en L. Slag ter, ouderling. Ook de Koningin, de Koning der Belgen 1 de overige Vorstelijke personen, die met HM- naar de Kerk waren gereden, werden door deze commissie ontvangen en naar de consistoriekamer geleid. De eerste kamerheer-ceremoniemeester, J)hr. A. G. S i c k i n g h e, stelde hier den stoet op. Toen de deuren van de consistoriekamer opengingen, schreed de Vorstelijke stoet, voorafgegaan door H. Ms- opper-ceremonie- meester, Graaf du M o n c e a u, langzaam de kerk binnen- Bij den preekstoel stonden kamerheeren gereed om allen naar hun ze tels te geleiden. Allereerst kwamen Z.M. Koning Leo pold en H.M. de Koningin- Daarachter Prinses Armgard, Prinses Alice en de Hertog van Mecklenburg, ver volgens de Vorstin van Erbach- Schönberg, Gravin Kotzebue en Prins Aschwin, Daarachter de Herto gin van Mecklenburg, Prinses Heleni van Erbach-Schönberg en Graa Kotzebue. Prinses Juliana er Prins Bernhard sloten den sloet. Prinses Beatrix bleef in de consistorie achter, toevertrouwd aan de zorgen van me vrouw Snouck Hurgronje, dame du palais van de Koningin en dienstdoend grootmeesteres van Prinses Juliana- Ondertusschen had Ds. E. H. Blaauw draad den preekstoel beklommen- De beide dienstdoende ouderlingen, de heeren L. Slagter en F. J G. Furda, hadden even eens hun plaatsen ingenomen. In de Groote Kerk Dit moment leende zich prachtig om een overzicht van het geheel te krijgen. Vanaf de plaats waar wij zaten viel onmiddellijk op hoe sober en eenvoudig de opzet van de zen dienst was gehouden. Wel een tegenstel ling met vorig jaar, toen Prinses Juliana en Prins Bernhard in het huwelijk traden- Rechts naast den preekstoel waren vier zetels geplaatst. In 't midden zaten P r i n Bernhard en Prinses Julia 111 Naast den Prins zat zijn moeder, P r i n s e Armgard en naast Prinses Julian, de Koningin. Recht vóór den preek stoel waren de zetels voor de vijf peten. In het midden zat Koning Leopold, rechts van Z. M. Prinses Alice cn naast deze Hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg, links van den Koning zat de Vorstin van Erbach- Schönberg en vervolgens Gravin Kotzebue. Achter deze vijf zetels stonden nog vier stoelen, waarop gezeten waren Graaf Kotzebue, de Hertogin van Mecklenburg, Prins Aschwin cn Prinses Helena van Erbach- Schönberg. In de hof bank hadden de grootofficieren van het Huis van H. M. de Koningin hun plaatsen. Links van de hofbank en in het vak onmiddellijk daarvoor waren de leden van het civiele huis van de Koningin met hun dames gezeten. Vóór de plaatsen van de leden van het civiele huis in het lin kervak waren de plaatsen van den voor zitter van de Eerste Kamer, van den voor i-'tter der Tweede Kamer en mevrouw, van Schaik, van den oudsten (in anciënniteit) minister van Staat en mevrouw van Kar- nebeek, van den president van den Hoogen Raad en mevrouw Feith, van den procu reur-generaal bij dit college en mevrouw Berger en van den minister van Staat, mr. D. Fock. Ter rechterzijde van de hofbank hadden de leden van het Militaire Huis van Hare Majesteit plaats genomen. In de regceringsbank, onmiddellijk onder het orgel, achter de plaatsen voor het corps diplomatique, waren gezeten de minister president en de leden van het kabinet met hun dames, met uitzondering van den mi nister van buitenlandsche zaken. De plaatsen onder het orgel vóór de re- geeringsbank werden ingenomen door den minister van buitenlandsche zaken, mr. J. A. N. Pat ij n en de leden van het corps diplomatique en van het Hof van Intor nationale Justitie. Zeer vele plaatsen in de kerk waren ge reserveerd voor predikanten en leden der Ned. Herv. Gemeente te 's-Gravenhage. De doop dient volgens den aard van het Sa crament, plaats te hebben temidden der ge meente. Vandaar de aanwezigheid van een groot aantal leden der Ned. Herv. Gemeen te te 's-Gravenhage. De banken binnen het doophek waren bezet door Hervormde pre dikanten te 's-Gravenhage. De beide dienst doende ouderlingen hadden op stoelen ter weerszijden van het doopvont plaats geno men. In een vak, grenzend aan het doop hek, waren ouderlingen en diakenen dezer kerkelijke gemeente gezeten. Dan was er nog een vak uitsluitend bestemd voor ge nood igd en van ouderlingen en diakenen. (Zie verder blz. 2) HET DOOPKLEED Het doopkleed, waarin Prinses Bea trix vandaag ten doop is gehouden, werd besteld door Koningin Emma voor den doop van Koningin Wilhel- mina en ook Prinses Juliana is er in gedoopt Jurk, mutsje, kussen en sluier vor men één geheel, bestaande uit zeer fijne en rijk bewerkte Brusselsche kant. Prinses Beatrix is de derde generatie welke in dit kleed den doop ont vangt. De kantsoort is genaamd Point d'Angleterre en in de voorbaan van de jurk bevindt zich het Koninklijke wapen met het devies „Je maintien- drai" in point de gaze. Het Point d'Angleterre is een kant soort, waarvan de tulle geheel met de naald vervaardigd is evenals de zich daarin bevindende jours. Er zijn bloemen van uiterst fijne klos- kant in verwerkt. De kleur is, gezien den ouderdom, niet wit, doch is van een natuurlijk zacht-creme. Het doopkleed, dat door de firma „A La Belle Dentelliere" aan het Noord einde te 's-Gravenhage is gereinigd en nieuw opgemaakt, is met strikken van ivoire satijnen linten gegarneerd en het mutsje bestaat uit point de gaze met brides. Onder de doopjurk is een onderjurk van creme satijn. In verhouding tot den omvang der plechtigheid, die vandaag aller belangstel ling naar de Groote Kerk te 's-Gravenhage trekt, neemt de bediening van den H. Doop aan Oranje's jongste telg maar een zeer be scheiden plaats in. Het rumoer der volks vreugde buiten en de schittering van den hofluister binnen de kerk kunnen en mogen ons echter niet doen vergeten, dat op dezen dag een wel zeer bijzonder en ernstig accent wordt gegeven aan de symboliek van het drievoudig snoer „God, Nederland en Oranje", waarvan eeuwen lang de historie van ons land is doorvlochten. Nu immers treedt de Almachtige in Zijn souvereine genade naar voren, om door middel van Zijn Kerk en het sacrament van den doop Zich te openbaren als de Eerste in het jonge leven, dat vorstenhuis en volk met zoo groote blijdschap op den 31 en Januari heb ben ontvangen uit Zijn hand. In sterk vertrouwen en stil gebed zien allen, die de knie voor den Koning der koningen buigen, uit naar het oogenblik, waarop ook Prinses Beatrix in het openbaar zal aanvaarden de heilige erfenis der God delijke beloften in Haar doop vervat. Maar nu, op dézen blijden dag, is niet dit vorsten kind, maar de God des Verbonds de Eerste, Wien de hulde van een volk toekomt voor den geestelijken band, welken Hij leggen wil tusschen Zich en een zondig menschenkind. Die band is beteekend en verzegeld door den doopwelke thans in den naam des Vaders, des Zoons en des Heiligen Geestes aan onze geliefde Prinses is bediend. Voor Nederland is er groote oorzaak, 0111 dit feit te omgeven met gebed en dankzeg ging. Als de Vader des Vaderlands zegtdat hij met den Potentaat der potentaten een vast verbond gemaakt heeft, dan rijst ver daarboven uit het Verbond, dat God ge maakt heeft met Abraham, den vader der geloovigen en in hem met zijn zaad. En dat niet alleen, omdat hiermee de absolute vastheid van dat Verbond verzekerd is, maar ook, omdat eeuwenlang in de ge schiedenis van het Oranjehuis èn iMn Nederland be w e z e n is. dat Gods onwan kelbare trouw de geestelijke zegeningen van dit Verbond waarborgt aan wie er in leven. In de groote voorrechten van ge wetensvrijheid, openbare erkenning van de gratie Gods en eerbiediging van 's Heeren wet, mocht en mag ons volk, zoolang het daarbij leefde en leven zal, in den doop van zijn vorstenkinderen de belofte aanvaarden, die eens gegeven is: Jk zal u tot een God zijn en uwen zade na u". Doch niet alleen nationaal, ook persoon lijk en dit wel allermeest is de doop plechtigheid in de kathedraal der Residen tie van groote beteékenis. Ook het konings kind is een menschenkind en ook onze Prinses, hoezeer gedragen op de vleugelen van gebed en liefde, heeft meer noodig om getroost te leven en zalig te sterven. Zij heeft noodig het „geheiligd zijn in. en de afwassching der zonden door Jezus Christus, totdat zij onder de gemeente der uitver korenen in het eeuwige leven onbevlekt zal gesteld worden." Van deze genadegaven Gods heeft zij thans de verzegeling ont vangen. Allen, die dezen hoogsten zegen kennen, vereenigen zich op dezen dag in een har telijke dankzegging aan den God des Ver bonds en zij verblijden zich, dat de vorste lijke ouders met den gang naar het bede huis aanvaard hebben het recht op dezen zegen, dat ook hun kind heeft op grond van een eeuwenlange traditie, veelmeer nog op grond van Gods genade. Ons volk verheugt zich niet minder, dat de koninklijke Grootmoeder, die het kent als een biddende vorstin, dezen dag mag beleven. En het vereenigt zich voorts in het innige gebed om het geestelijk welzijn van Prinses Bea trix, die, nu nog onbewust van den schat welken zij ontvangen heeft, eens moge be lijden het geloofdat haar voorouders be leden en beleefd hebben, en dat de eenige draagkracht is om in persoonlijk en natio naal leven zich te richten naar de Konink lijke wet, en daarin het loon der genade te ontvangen. Zoo alleen mag ook ons volk den zegen van dezen dag verwachten, een zegen, die in den hoogsten zin het heil des volks in houdt. Nog altijd klinkt ons het woord in de ooren: „Leer het volk zijn doop verstaan en de natie is gered". Dit vooral moge de volksvreugde van dezen dag heiligen in een tijd, die roept om terugkeer tot Hem, Wiens goedheid over ons geliefd Oranjehuis thans weer opnieuw in Zijn Verbondstrouw zich geopenbaard heeft. VOORNAAMSTF NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen De doopplechtigheid van Prinses Beatrix. Te Rotterdam had een groote ramp plaats, die 7 personen het leven kostte. Een militair vliegtuig is te Groningen neergestort, beide inzittenden werden ge- Een felle brand vernielde te 's Herto genbosch twee fabrieken en een woning. Hoe de fascistische opstand in Brazilië uitbrak. Del Vayo eischt in den volkenbonds raad opheffing der non-interventie inzake Spanje. De Japansche strijd om de Chineesche spoorwegen. Amerikaansch protest te Berlijn tegen de anti-Joodsche financieele maatregelen. DOMBURG Hotel SCHUTTERSHOF Telef. 2 d.v. A.N.W.B. en K.N.A.C. Hotel 40 kamers. Centrale Verwarming, str. k. en w. water. Boxengarage. Pensionsprijs 4.vanaf 15 Juli 5.en 5.50. HOTEL „HOF VAN HOLLAND" HILVERSUM Telefoon 6113 LUNCH 1.25 DINER 1.75 UITGEBREIDE KOFFIETAFEL 1.00 ZALEN VOOR KLEINE EN GROOTE GEZELSCHAPPEN TOT 300 PERSONEN Hotel ITTMANN NUNSPEET (niet meer aan den grooten verkeersweg) Pensionsprijs Voorseizoen 4.50 en ƒ5.— Hoogseizoen ƒ5.— en ƒ5.50 Grooten Tuin met alhveather Tennisbanen SCHOENEN TEOFLUXVANWAGEMAKERS BREDA OE DORDRECHTSCHE ONDERLINGE CREDIETVEREENIGING N.V. DORDRECHT Groenmarkt 64 Anno 1871 BO U W-C R E D I E T E N EFFECTEN HIELKO VAN OALTJE Iets bijzonders op de boekenmarkt 1938 Verkrijgbaar bij Uw Boekhandelaar, Uitgave J. H. Kok N.V. te Kampen. Schoonmaaktijd Alle stoomen Is nog geen „Palthen"! Bij lange na nietI „Palthen".. dat is al het extra- vakkundige werk en al de extra-zorg, dia alleen een groote fabriek als Pal the aan Uw goed kan besteden Dat is b.v het grati9 chemisch bijverven van oerschoten en uitge beten plaatsen. Dat is b.v. de krimpvrije behandeling, het moteeht maken of onzicht baar stoppen. KortomPalthen" dai is het oerdegelijke werk van PALTHE. Neer- lands oudste en grootste fabriek op haar gebied met meer dan 650 arbeiders! is PALTHE-TIJD

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1