|Heituie £r iïtsrijr (ürrurant N i v A Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Tal van branden op één dag [Fransche franc op 5.011/j Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Mies bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7 '/a ct. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 DONDERDAG 5 MEI 1938 19e Jaargang lörtjertentieprifera: Van I tot 5 regels Elke regel meer .v» 022'h .ngezonden Mededeelïngen van 1-5 regels 2.30 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan t bureau wordt berekend0.10 No. 6385 DE TAAL DER WETTEN ,Wie wel eens al was het dan maat 'door het ontwerpen of verbeteren van het simpele reglement eener plaatselijke ver peniging met de kunst van wetgeven in aanraking kwam, zal althans eenigermaie tot de overtuiging zijn gekomen, dat deze Itunst niet gemakkelijk is. Aan de Tweede Kamer is menigmaal [verweten dat een wetsontwerp, aanvanke lijk met zorg samengesteld, door het indic nen van amendementen zoodanig had ge leden, dat het tot een lappendeken was geworden. Het zou echter onjuist zijn de schuld yoor de tekortkomingen, die verschillends [wetten aankleven, uitsluitend te brengen ;ten laste van het parlemen t: ook de 'departementen gaan niet vrijuit. Een enkel kamerlid beijverde zich in den loop der jaren om op het groote belang te [Wijzen van zuivere taal in onze wetgeving, doch de steun, dien men den enkeling bood, was veelal gering, de beteekenis van zijn ernstig pogen werd niet verstaan men zag er niet veel anders in dan lust tot vu ten en ziften, kortom, het werk van den taalzuiveraar was als de stem des roepen den in de woestijn. Dat dit streven naar behoud onzer Neder- landsche taal niet meer steun vindt, is ptellig te betreuren. Als men let op het peil onzer wetten kan men zich niet aan den indruk ont trekken, dat de vorm en het gebruik onzei taal slechts geringe belangstelling geniet: want zóó alleen is te verklaren het werko lijk erbarmelijke Nederlandsch van vele [wetten. Dat er reden is voor deze klacht, zien Wij bijvoorbeeld thans weer heel sterk dc vestigd in de memorie van toelichting, die het wetsontwerp vergezelt, dat een ont eigening beoogt ten behoeve van de uit breiding der provinciale griffie in Zeeland. Van het begin tot het einde is deze proeve van taalonmacht doorkruid met Germanismen, modernismen, een overmaat in het gebruik van den lijdenden vorm enz. De plukker dezer exotische gewassen heeft zooveel vreemde bijmengselen opgenomen in het relaas, dat licht moet verschaffen-, omtrent een Nederlandsch wetsontwerp, dat men schier te vergeefs zoekt naar een kernachtige uitdrukking van nationale herkomst. En als men dan bedenkt, dat de memo rie van toelichting meldmg maakt van het overleg tusschen drie ministers, onder .wie zich bevindt de minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen, wordt het den lezer droef te moede. In wanhoop heeft eens iemand uitgeroe pen: Nederland annexeert zich zelf. Daarin schuilt overdrijving, want zóó erg is het niet. Toch is het heel erg, wanneer zelfs de partementen er toe meewerken, dat de taal der wetten niet zuiver wordt bewaard. DE A.S. RECLASSEERINGS- COLLECTE Een beroep op de vrijgevigheid .van het publiek Mooi werk, dat veel geld kost Op Zaterdag 7 Mei zal weer de Nationale Reclasseeringsdag worden gehouden. Deze collectedag verheugt zich in groeiende be langstelling. In S32 plaatsen, omvattende 1067 gemeenten, z*al de inzameling ditmaal plaats v.indien! Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat men minder moet geven, want de 22 samenwerkende Reclasseeringstnstel- lingen komen allen tegelijk op één dag per jaar bij het publiek om een gift aankloppen. Het in te zamelen bedrag moet dus door zeer velen gedeeld worden. Veel geld' is er noodig voor de reclassee- ring. Het aantal voorlichtingsrapporten, dat omtrent aard en vroeger leven van den verdachte aan de rechtbanken wordt uit gebracht stijgt elk jaar en bedraagt thans reeds 3000. Zoodoende is het reclasseerings werk uitgebreid tot een organisatie, waarin duizenden vrijwillig medewerking verleenen Jjij het zgn. toezicht of patronage. In 1935 bedroeg het aantal voorwaarde lijke veroordeelingen 3331. Van 86.4 pet dezer gevallen had de proeftijd een gunstig yerloop. Wanneer men bovendien weet, dat over het algemeen 40 pet. van alle veroordeelden recidiveert en van de tot gevangenisstraf veroordeelden ongeveer 55 pet., dan vormen deze getallen wel het sprekendst bewijs ,van de heilzame werking van de voorwaar delijke veroordeeling zoowel voor de betrok liene als voor de gemeenschap. Dan blijft daar nog het belangrijke deel ,Van de Reclasseeringsarbeid, die begint bij het celbezoek en die eindigt in hulpverlee ning en nazorg, en de noodzakelijkheid van •de instandhouding van de. doorgangshuizen en landkolonies, zooals verschillende In stellingen onderhouden, terwijl ook enkele 'Reclasseeringsinstellingen een begin hebben gemaakt met het oprichten van werkkam pen voor ju. gdige voorwaardelijk veroor deelden Dat alles kost heel veel geld en waar het gaat om het leven van duizenden landgc- nooten, wanneer de Reclasseeringstellingen een beroep doen op de vrijgevigheid en het gaat om arbeid, die niet alleen aan de ge- reclasseerden. maar ->ok aan onze geheele gemeenschap ten goede komt, bevelen wij deze collecte op 7 Mei a.s. bij een ieder hartelijk aan. De Doop van Prinses Beatrix Koning Leopold peetvader Naar het Belgische telegrauf- agentschap verneemt heeft Koning Leopold de uitnoodiging van Prinses Juliana en Prins Bernhard om peetvader te zijn van Prinses Beatrix aanvaard. Koning Leopold zal de doopplech tigheid op 12 Mei in Den Haag bij- Haringvisschers nog niet in staking Het monsteren voorloopig uitgesteld Rijksbemiddelaar dook plotseling op 'S-GRAVENHAGE, 5 Mei. Dank zij het feit dat de Rijksbemiddelaar, Prof. Dr A. C. Josephus Jitta gisteravond plotseling op nieuw is opgedoken, is dc bom in de haringvissdherij nog niet gebarsten. In den voormiddag hadden de hoofd besturen der drie transiportarbeiders- bonden afzonderlijk vergaderd, om zonder uitzondering tot de conclusie te komen, dat van een accoord onder de gegeven omstandigheden geen sprake kon zijn. Nog voor dat de hoofdbesturen om 8 uur 's avonds gezamenlijk hij een kwamen was echter de Rijksbemiddelaar op het tooneel verschenen, die zioh telefonisch tot de drie organisaties wendde om een beslissing voor loopig op te schorten. Aldus is besloten. De reeders hebben zioh bereid verklaard deel te nemen aan nieuwe besprekingen onder zijn leiding op morgenmiddag half drie in gebouw van het ministerie van Sociale Zaken. Terwijl de bemiddelaar voorts aan reeders verzocht heeft het monsteren een week uit te. stellen. Gelijk wij. in sommige edities gisteren nog konden meedeelen wordt de grootste grief van de vjsschers gevormd door het feit, dat zij na afloop van iedere reis niet tweemaal 24 uur vrij af krijgen om die in den familiekring door te brengen. Enkele andere wenschen inzake de gage staan op het tweede iplan. Intusschen is het voor beide partijen te hopen dat morgen overeenstemming ver kregen wordt. Zoowel te Scheveningen, Vlaardingen als Katwijk is nog niets aan de vloot gedaan om haar voor het uit varen in gereedheid te brengen. Daar dit minstens een dag of drie vordert en als aanvangsdatum der visscherij 11 Mei is be paald, is lang niet zeker of op dien dag naar zee kan worden vertrokken. Voor tienduizenden guldens schade aangericht Vuurtje stoken en de Een groot aantal branden heeft gister op diverse plaatsen in ons land heel wat schade aangericht. In den Haag woed de het vyur in een radiofabriek, waar een etage uitbrandde. Vier huizen gin gen te H o o g e w o u d in vlammen op. Te Avenhorn stookten kinderen een vuurtje: een café en een boerderij werden door het vuur vernield. Op een scheeps werf te Groningen verbrandde een groote houten loods, evenals in d Helder. Bij H e i n o veroorzaakte een boerderijbrand duizenden guldens schade En tenslotte waren er nog boschbranden bij Ede en Noordbarge zoodat op deze eene dag voor tienduizenden gul dens schade werd aangericht. Zware brand te de Weere ERNSTIG VERKEERSONGELUK OP RIJKSWEG BREDA-TILBURG Vrachtauto in brand geraakt Twee dooden Gisteravond laat, tegen middernacht, is op den rijksweg Bred aT i 1 b ur g, ter hoogte van II u 11 e n, een ernstig verkeers ongeluk gebeurd, dat aan twee menschen het leven heeft gekost. Terwijl rijksveldwachters op dat uur de op dien weg passeerende auto's controleer den en juist bezig waren de auto van de J a n s s e n-L imburg express te onder zoeken, reed een vrachtauto, afkomstig uit De Lier (Westland), welke geladen was met groenten, op eerstgenoemden wagen in Tengevolge van de botsing vloog de groenten-auto in brand. Dadelijk snelde de rijksveldwachter met de inzittenden van de Janssen-Limburg-express ter hulp, doch zij mochten er niet in slagen de vlammen de dooven, daar de geheele wagen in een oogwenk in lichterlaaie stond. Evenmin konden de inzittenden uit de brandende auto worden gehaald en toen dit na veel moeite gelukte, bleek een hunner reeds overleden, terwijl de andere met zware brandwonden was overdekt. De beide slaohtoffere zijn P. van der Lugt en Aart van Berkel, beiden woonachtig te De Lier. Een voorbijkomen de geneesheer heeft nog getracht ter plaatse hulp te bieden, doch er bleef niet anders te doen dan de zwaargewonden naar het zie kenhuis te Tilburg te vervoeren. De 28-jarige Aart van Berkel werd dood uit den wagen gehaald. Hij zat naast P. d. Lugt, die den wagen bestuurde. Deze wj toen hij uit de auto kon worden bevrijd, nog niet overleden, doch stierf direct na aan komst in het ziekenhuis te Tilburg. Van der L. was sinds kort gehuwd. Het parket uit Breda werd onmiddellijk van het gebeurde in kennis gesteld en spoe dig waren de officier van justitie, Mr. Dee- len, alsmede de politie-deskundige Van der Schutte Olivier op het terrein van de ramp aanwezig. De brandweer uit Tilburg, welke intusschen was gealarmeerd, kon niets uit richten. daar de auto totaal uitbrandde. De gemeente-pohtie en de marechaussee uit Gilze regelden het verkeer. De rijkaveldwacht stelt een onderzoek in naar de oorzaak van dit ongeluk. Vier woningen ln de asch gelegd Gister stookten eenige jengens achter een timmermanswerkplaats te de Weere, gemeente Hoogwoud, een vuurtje van kru'len. Waarschijn lijk zijn daarbij vonken terecht geko men op het rieten dak van de nabij gelegen woning van den tuinder P. Klaver. Tengevolge van den feilen oostenwind greep het vuur razend snel om zich heen en in minder dan geen tijd stond het ge heele pand in lichter laaie. Daarmee liet de toestand in deze dicht bebouwde buurt zich zeer critiek aanzien. Het brandende riet stoof her en der en nog geen kwartier had de brand gewoed of het vuur had reeds drie andere" perceelen aangetast. Dit waren een smederij, annex autobedrijf van den heer J. Nipshagen, de slagerij van den heer J. Rood en de door twee gezinnen be woonde brandstoffenzaak van den heer P. Bankras. Daar de situatie zich steeds dreigender liet aanzien en de brandweer van Hoog woud tegen de laaiende vuurzee machte loos stond, werd in allerijl de assistentie van de brandweeren van Abbekerk en Sybekarspel ingeroepen. Weldra ver schenen zij met een groote motorspuit op het terrein van den brand. Met vereende krachten slaagde men erin de reeds bran dende woningen van de heeren Boots en Besseling te behouden en het vuur in zijn erdere vaart te stuiten. De woningen van de heeren Klaver Nipshagen, Rood en Bankras zijn tot den grond toe afgebrand. Verzekering dekt de schade. Op het laatste oogenblik ontdekte men, dat in het huis van den heer Rood een kindje, dat in een wieg lag. was achtergelaten. Door in het bran dende huis door te dringen, slaagde men erin de kleine van een zekeren dood te redden. De brand heeft een 25-tal personen dak loos gemaakt. Het huis, waarachter het vuurtje werd gestookt, bleef gespaard. Burgemeester Hoogenboom Hoogwoud leidde het blusschingswerk. De burgemeesters van Abbekerk en Sybekar waren eveneens op het terrein var den brand aanwezig. De brand bij de Nijko Duizenden guldens schade Omtrent den fabrieksbrand bij de Nijko te N ij m e g e n vernemen wij nader, dat de schade vermoedelijk in de duizenden beloopt. De machines zijn zoodanig bescha digd, dat de fabriek, volgens de mededee- ling van de directie, pas tegen het einde van de volgende week weer in bedrijf zal kunnen worden gesteld. De arbeiders wor den echter niet ontslagen, doch kunnen aan den opruimingsarbeid gezet worden. De brand is vermoedelijk ontstaan door het overspringen van een vonk van den motor op de aanwezige voorraden kapok. Vuurzee te Avenhorn Kinderen stookten een vnurtje Gistermiddag is te Avenhorn een felle brand uitgebroken bij de schuur van het café Kwadijk, waar kinderen een vuur tje stookten. In minder dan geen tijd stond de schuur met het daarnaast gelegen café en tooneelzaal in volle vlam en door den oostenwind sloeg het vuur over naar een schuin tegenover gelegen pand, bewoond door den loonmaaier van Diepen, die hier verschillende machinerieën had opgeslagen Even later was ook de iets verder gelegen kapitale boerderij, bewoond door den heer J. Doets, en eigendom van de weduwe Kos ter, door het vuur aangetast. In korten tijd waren zoowel het café als de boerderij met een daarnaast staande groote schuur en een hooimijt een prooi der vlammen geworden. Waar de brandweer van Avenhorn ge assisteerd werd door die van Berkhout. Oudendijk en Hoorn, wist men verdere uit breiding te voorkomen. Het pand, bewoond door van Diepen, bleef grootendeels behou den. De schade wordt door verzekering ge dekt, Boschbranden in Drente Enkele H.A. bosch door het vuur vernield Gistermiddag omstreeks drie uur is brand uitgebroken in de staatsbosschen onder Noordbarge nabij E m m e n. Personeel van het staatsboschbedrijf, de brandweer uit Emmen en een groot aantal omwonenden konden het vuur door krach tig ingrijpen bedwingen, waardoor de om vang van den brand in dit eenige honder den h.a. groote boschcomplex beperkt bleef tot vijf h.a. jong bosch met gemengde be planting. Gisteravond tegen zeven uur werd op nieuw brand gemeld, nu in de bekende Emmer dennen een der meest gezochte uitspanningsoorden van het Noorden. Op nieuw was de brandweer met bosehperso- neel en een zeer groot aantal bewoners van Emmen ter plaatse om het vuur te bc strijden. Dank zij het feit, dat de sterke oosten wind tegen den avond was gaan liggen, kon men hier het vuur spoedig meester worden. Een halve h.a. vijftienjarig den nenbosch is verbrand. Scheepswerfbrand te Groningen Groote loods in vlammen Gistermiddag om half ijf is een felle uitslaande brand uitgebroken in een der groote loodsen van de N.. V. H. Th. Wilmink, scheepswerven aan het Win- schoteróiep te Groningen Zooals gewoonlijk waren de knechten in de open lucht bezig met het verbranden van spaanders hout en houtafval, hetgeen ge schiedde op ongeveer tien meter van de loods. Door den sterken wind sloegen de vlammen evenwel over naar de loods, die een oppervlakte heeft van tien bij twintig meter. Binnen korten tijd stond' deze loods, die geheel gevuld was met hout en waarin zich een nieuwe motorboot bevond, in lichter laaie. Zij brandde geheel af. Het vuur sloeg over naar een aangrenzende loods, welke toebehoorde aan de firma J. Koster Hzn. te Groningen, waarin eveneens een groote hoeveelheid hout lag opgeslagen. Deze loods kon gedeeltelijk behouden blijven. De brandweer bestreed het vuur onder lei ding van commandant P. Ploeg met drie stralen. De zeer omvangrijke schade wordt door verzekering gedekt. Brandenreeks te Den Helder Een houten loods afgebrand Voor de vierde maal van deze maand is brand uitgebroken te Den Helder. Na den brand in een drogisterij op Zon dag, een brand in een boerderij op Maan dag en een brand in een leegstaande woning op Dinsdag, is gisteravond om streeks half acht brand ontstaan in een houten loods op de Rijkswerf. In de loods, het z.g. Mothok, was houtafval opgeslagen. Tengevolge van broei heeft de voorraad houtafval vlam gevat en spoedig was de loods gelijk een brandende fakkel. In de onmiddellijke nabijheid stond' een brandspuithuisje van de werf en terstond werd dan ook door de werfbrandweer met assistentie van matrozen van de „Van Speyk" het opleidingsschip, aat op de werf ligt, met drie stralen water gegeven. Het vuur was weldra bedwongen, zoodat het gevaar voor uitbreiding er bevonden zich nl. een groot aantal houten sloepenloodsen in de nabijheid, was geweken. De houten loods brandde geheel af. Ook de Helaersche pol iti ebrand weer arri veerde met een motorspuit, doch zij behoefde niet handelend op te treden. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND Vermoedelijk door kortsluiting is brand uitgebroken in de kapitale boerderij Aan den heer H. H. Nijhof. gelegen te Wieder- holthuis bij H e i n o. De brandweer van Heino, die spoedig ter plaatse was, kon niet verhinderen dat de geheele boerderij tot den grond toe af brandde. Een in de nabijheid gelegen schuur, waar o.m. de landbouwwerktuigen stonden, bleef behouden. De vrouw van den heer Nijhof, die ziek te bed lag, kon tijdig uit het huis worden gebracht. Ook het vee. dat op stal stond, kon worden gered. De schade, die ongeveer 10.000.— draagt, wordt door verzekering gedekt. Stabilisatie op lager niveau Daladier wil vertrouwen herstellen De Fransche Minister-President Daladier, heeft gisteravond in een radiotoespraak medegedeeld, dat de regeering besloten heeft den Franc te stabiliseeren op een basis, die de re geering in staat zal stellen hem doeltref fend te verdedigen (voor de radio-rede zie men de rubriek Buitenland). Dala dier deelde niet mede op welke koers de franc gestabiliseerd zal worden. Hij zeide dat men den koers, die voor van daag wordt vastgesteld niet zal te boven Naar alle waarschijnlijkheid zal men den franc een nieuw evenwichtsniveau laten vinden dat gelegen zal zijn tussohen ISO in het pond. Deze nieuwe de preciatie van het Fransche ruilmiddel zal geschieden in volledige overeenstemming met de Engelsche en Amerikaansche Re geeringen, zoodat het bekende monetaire Driehoeksaccoord .waarbij ook ons land is aangesloten, geen gevaar loopt Mocht de franc vandaag een koers bereiken van b.v. 178 in het pond (men acht dit niveau zeer waarschijnlijk), dan komt dit neer op een koers te Amsterdam van c.a. f 5. Gister was de koers nog f5.30. Sinds September 1936. toen Blum de Poincaré-franc voor de eer ste maal amputeerde, is het koersverloop den franc als volgt geweest 25 September 1936 9.74 10 December 1936 8.56 9 April 1937 8.171/2 24 Juni 1937 8.10 1 Juli 1937 7.— 22 Juli 1937 6.72 10 September 1937 6.47 30 November 1937 6.11 3 Januari 1938 6.10 7 Maart 1938 5.80 8 Maart 1938 5.75% 9 Maart 1938 5.71 10 Maart 1938 5.62V2 4 Mei 1938 5.30 5 Mei 1938 5.01% De franc op f5.0lV2 Op de Amsterdamsche Wis selmarkt stelde de noteering voor de Fransche franc zich vanmorgen op f5.01%. De dollar bewoog zich op f 1.79 5/16 en het pond op f8.96%. Fabrieksbrand in Den Haag Het vuur vrij spoedig meester Gistermiddag is brand uitgebroken in de N.V. Radiofabriek en ingenieursbureau v.h. Van der Heem en Bloemsma, aan de Stor tenbekerstraat 177 te 's-Gravenhage. De brand is op de lakspuiterij ontstaan, welke gelegen is op de eerste etage van dit perceel, waarschijnlijk tengevolge van een onvoorzichtigheid bij de werkzaamheden. Het vuur is echter onmiddelijk krachtig aangepakt, waardoor de brand tot het in dige van het gebouw beperkt bleef. De arbeid in de fabriek was direct na het brandalarm stopgezet en vele employé': werkten mede, om de boeken, machines, ge reedschappen en het meubilair in veiligheid te brengen. Om half vier wist de brandweer tot in den brandhaard, de lakspuiterij, door te dringen en toen deze onschadelijk was gemaakt, was het gevaar voor uitbreiding geweken en kon men zich tot nablussching bepalen. De ver schillende voorwerpen, welke zach in dat ge deelte bevonden, werden naar buiten ge gooid. opdat deze niet opnieuw vLam zouden kunnen vatten. Bij deze werkzaamheden werd een der brandweerlieden aan zijn hand verwond, een blessure overigens van weinig beteekenis, welke hem niet ervan weerhield nog verder aan de blusschings- werkzamheden deel te nemen. Nog twee kleine ongevalletjes geschiedden er. Een der employé's stootte, toen hij door het bran dende gebouw liep. zijn hoofd aan een balk en medé door den schrik viel hij flauw. Dil gebeurde eveneens met een anderen em ployé, die te veel rook had binnengekregen Beiden zijn in de buitenlucht onmiddellijk bijgebracht. A. W. R0EL0FS SCHORTENINDUSTRIE GEMERT Het betere genre schort Kleurecht Waschecht Bij alle goede manufacturenzaken VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Bij de doop van Prinses Beatrix zal Koning Leopold als peetvader optreden. De Eerste Kamer heeft de interpellatie Woltjer verder behandeld. In Drente heeft een groote veenbrand gewoed. Te Weere heeft een brand vier wcm ningen vernield. De algemeene vergadering van het Geref. Tractaatgenootschap „Filippus". De kruiser „Java" is weer naar Indië vertrokken. Overleden is Ds F. W. H. Bramer* Geref. predikant te Maassluis. Daladier kondigt stabilisatie aan van de Fransche franc. Hitler is na de besprekingen te Rome naar Napels vertrokken. TEOFLUXvakWAüEMAKEPS BREDA Schoonmaaktijd Alle stoomen is nog geen „Palthen"! Bij lange na niet! „Palthen"- dat is al het extra- vakkundige werk en al de extra-zorg, die alleen een groote fabriek als Palthe aan Uw goed kan besteden. Dat is b.v. het gratis chemisch bijverven van oerschoten en uitge beten plaatsen. Dat is b.v. de krimpvrije behandeling, het motecht maken of onzicht baar stoppen. Kortom.Palthen" dat ia het oerdegelijke werk van PALTHE. Neer- lands oudste en grootste fabriek op haaf gebied met meer dan 650 arbeiders! is PALTHE-TIJD FABRIEK SNEEK (Fr.) Dr. H. Nanning's JSB TAN D PA STA in tuben van 25 en 60 ets. Neerlands beste Tandpasta Wtlenicbtppclpk to kjfltpiick binU li Or. H. MANNING'» Pb.ro. Cbco. F.britk. N.V. DEN HAAG. Nog steeds is men doende om de uitgebroken veenbrand nabij V riezeveen, waarbij pl.m. 7 millioen turven een prooi der vlammen werden, te blusschen of althans te trachten het vuur te stuiten. BELASTINGZAKEN BOEKHOUDINGEN J. M. van Osnabruggi KROOSWIJK (bij Oud-Beijerland Telefoon O-B'land 108 AANGIFTEN VOOR INKOMSTEI EN VERMOGENSBELASTING De boschbranden bij Ede Brandstichter een zwakzinnige Nadat er de afgeloopen dagen eiken da brand had gewoed in het Edesche bosc moest de brandweer gisteravond niet mil der dan drie keer wegens nieuwe bo6cl branden optreden. Met inspanning van alle krachten slaagc de brandweer, bijgestaan door de politi erin het vuur te dooven. Thans zijn ongevei honderd vierkante meter dennen verhran Ook nu weer, wees alles erop. dat branden moesten zijn aangestoken Tot du ver bleven de nasporingen naar den dad' vruchteloos, doch gisteravond ontdekte in het bosch een man die zich daar op ve dachte wijze ophield. Het bleek te zijn et 56-jarige zwakzinnige, die sinds eer gen tijd te Ede woont. Hij legde een volledi) bekentenis af en zal ter beschikking van justitie worden gesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1