Jlimm $>tïl5d)r Courant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Modern Heidendom Op Julianadag De Fransch-Britsche besprekingen beëindigd „GRAND GALA" gtmmumentsprijg: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0 J8 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4 50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zoncip^blad 7'/j ct. NO. 6381 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 33936 ZATERDAG 30 APRIL 1938 19e Jaargang abtoertentieprijjen: Van 1 tot 5 regels f LI7'/» Elke regel meer0.22'/i ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend 0.10 Eenvoudige, vrome zielen hebben vaak (onberedeneerde en daardoor onjuiste be- zwaren tegen allerlei moderne verschijn- selen. Zij vergeten dan dat het misbruik het rechte gebruik niét opheft en dat b.v. de radio evenzeer een God-verheerlijken de als een God-onteerende taak kan .vervullen. Men zou kunnen zeggen: uit eenzelfde luidspreker komen zegening en 6potternij; wie ziek te bed ligt of aan zijn huis gebonden is, waardeert de radio- kerkdiensten en dankt er God voor; ook el weet hij, dat via denzelfden zender straks voetbaluitslagen en lichtzinnige grappen rondgebazuind zullen worden. Zoo zouden we kunnen spreken over andere uitvindingen en zaken, welke onze voorouders niet kenden: esperanto, vege tarisme, vaccinatie en injectie tegen ver schillende ziekten, assurantie enz. Wie deze dingen verwerpt om (laat ons het zoo zeggen) conservatief-godsdienstige redenen, vergist zich en maakt zijn leven armer dan God van ons eischt. En toch mogen we niet lichtvaardig oordeelen over aangevoerde bezwaren, Immers blijkt daaruit menigmaal, dat men intuïtief geestelijke gevaren aanvoelt, welke maar al te dikwijls aanwezig zijn, Anders gezegd: menigeen is propagan dist voor iets nieuws op gronden, welke van Christelijk standpunt veroor deeld moeten worden. Neem als voorbeeld het vegetarisme, Daarin kan op zich zelf geen zonde schuilen. Het kan onder bepaalde om standigheden en voor bepaalde personen zelfs zeer aanbevelenswaardig zijn. Daniël en zijn drie vrienden weigerden vleesch te eten en wijn te drinken en voedden zich met brood en water. En toen werd aan hen bevestigd het woord van Jezus, dat de mensch niet bij brood alleen zal leven, maar bij alle woord Gods. Omgekeerd adviseert Paulus aan Ti- motheus temidden van een geestelijke verhandeling om niet langer uitsluitend water te drinken, maar ook een weinig wijn te gebruiken om zijn maag en zijn menigvuldige zwakheden. Op een andere plaats zegt hij echter weer, dat hij in der eeuwigheid (wat een sterke uitdrukking!) geen vleesch meer eten zal als de spijs zijn broeder ergert. Wij concludeeren dus dat de Bijbel het vegetarisme als zoodanig niet ver oordeelt en toch houden we eveneens vol, dat we tegenover al deze dingen waakzaam en soms op onze hoede moeten zijn. Want het is helaas waar, dat het ongeloof zich er vaak van bedient om een goddelooze leer ingang te doen vinden. Heel sterk werden we daaraan herin nerd door een artikel in de „Vegetari sche Bode" van deze maand, welke de belangen van het vegetarisme zoo ruim mogelijk wil dienen en die waarschijnlijk ook beweren zal, dat de Nederlandsche Vegetariërsbond personen van elke gods dienstige richting plaats biedt. Mocht dit •zoo zijn, dat bewijst een hoofdartikel wel het tegendeel. De redactie schrijft over de rechts positie der dieren. Volgens haar beseffen radicale dierenbeschermers, dat vele menschen geen moreel kwaad zien in het dooden van dieren en dat zulks „een gevolg is kerkelijke en andere traditio- neele opvattingen, volgens welke er een principieele kloof bestaat tusschen de menschenwereld eenerzijds en de wereld der dieren en planten anderzijds". Het ongeloof komt hier al duidelijk naar voren, maar het zal nog sterker spreken. En dat is noodig, omdat de schrijver erkennen moet zich bij de dediging van het natuurrecht der dieren vergist te hebben. Hij had er voor gepleit om het dier als rechtssubject te beschou wen; maar in onze rechtsorde treedt zelfs de mensch voor eigen bescherming niet meer op als rechtssubject en dus heeft het ook geen zin het voor de dieren te verlangen. Wie voor eigen rechten opkomt of die kan laten gelden wie dus een rechts persoon is noemt men een rechtssub ject; maat de mensch beschermt zich zelf niet meer, dat doet de overheid door middel van het strafrecht. Dat geldt dan ook voor bet dier en de schrijver zal dus niet meer eischen, dat het dier als rechtssubject erkend wordt. Dit zou, zoo belijdt hij, ook tot ernstige moeilijkheden en uadeelen kunnen leiden. Want welke dieren zouden er onder deze bepaling moeten vallen? Alle, ook ge vaarlijke en verscheurende dieren, ook plagerige insecten? De lastige mug een rechtspersoon! En. zegr hij. „stellen we een grens, dan zal die willekeurig zijn, niet gegrond op de natuur van het dier als levend schepsel, maar op ons belang en onze goedgunstigheid." Wat moet er dan gebeuren? Men moet het recht der dieren om-te leven erken nen als het „allereerste, primitieve recht' hun door „de Scheppende Macht", noe men wij haar „God" of „Entelechie" (on afgebroken werkzaamheid) geschonken. En daarom moet de kloof gedempt wor den, welke er nog tusschen mensch en dier bestaat. „Het is", we citeeren letterlijk, „de er kenning van de gemeenschappelijke le vensoorsprong van mensch en dier, van de broederschap van al wat leeft. een erkenning die reeds bij vele primitieve volken en ook in Oostersche culturen als het oude Indië bestond; die in het Joden dom en het kerkelijke Christendom ver loren is gegaan, maar in de moderne biologie (natuurleer der levende wezens) en in de humanitaire (menschlievende, maar onbijbelsche) stroomingen, in Theosofie en verwante geestelijke bewe gingen weder meer en meer tot haar recht komt." „In al deze nieuwere stroomingen, die weder aansluiten aan oudere cultuur opvattingen, vinden de radicale dieren beschermers de bondgenooten die on- DE „ALGEMEENE FRIESCHE" IN NEDERLAND Alle winsten komen aan verzekerden ten goede misbaar zijn om de nog in het volksbe wustzijn, vooral in Roomsche landen, be staande kloof tusschen mensch en dier weg te nemen." Als die principieele tegenstelling maar overwonnen is, zoo juicht de schrijver, „dan zal men ook rekening houden met het door de scheppingskracht aan alle levende wezens, dieren en ook planten, toegekende natuurrecht". Ziedaar het moderne heidendom toe gepast op het vegetarisme. Maar deze beschouwing is rechtstreeks in strijd met de leer der Heilige Schrift. Want als Noach de ark verlaten heeft, zegt God: Uw vrees en uw verschrikking zij over .1 het gedierte der aarde en over al het gevogelte des hemels; in al wat zich- op larde roert en in alle visschen der zee: zij zijn in uw hand overgegeven. Al wat zich roert, dat levend is, zij u tot spijze; Ik heb het u al gegeven, gelijk het groene kruid." Cttc&enuteje*? hhiM» botterdam. DE NIEUWE ROTTERDAMS0HE COURANT VERGIST ZICH De N. R. Crnt was gisteren zoo vriendelijk te schrijven: „De a.r. pers kruipt eindelijk ook uit haar hoek, vertelt haar lezers ook niets van wat er na de interpellatie gebeurd is, enz." Daarna wordt iets aangehaald uit ons tweede artikel over de enquête-ge schiedenis. De N .R. Crnt ijvert zeer voor de volle waarheid in de Ossche zaak, en oordeelt, dat geen juiste uiteenzetting is gegeven door den Minister. Laat zij zelf in het kleine ook handelen, gelijk zij terecht van ander vraagt Ons blad „kruipt niet eindelijk uit den hoek"; heeft niet van wat er gebeurd is na de interpellatie alles verzwegen. Integendeel. Natuurlijk zijn wij soberder geweest dan de N. R. Crnt. Zoo hebben wij geen groote lappen overgenomen uit het dagblad der N.S.B. gelijk onze collega wèl deed, al bleek later, dat de N.S.B.-„gegevens" weinig houvast boden. Sober, op de kern ingaand, heeft ons blad haar taak volbracht. Natuurlijk heeft de N. R. Crnt dit niet opgemerkt. Daarom wor den haar hier de data van ons blad genoemd, waarin zij een en ander kan vinden. Dit zal haar deugd doen. Hier volgen zij dan: 5 April, April, 7 April, 9 April, 16 April, 22 April, 25, April, 26 April, 27 April en 28 April, eerbiedwaardige lijst, talrijke kolommen te zamen. Gelukkig mag aangenomen worden, dat het den meesten scribenten over Oss, zij mogen véél of weinig schrijven, alléén te doen is om waarheid, en niet om den Minister of bepaalde partij, of om een bepaald blad hak te zetten. Daarom zal deze onze uit eenzetting onzen collega wel verblijden. In de hitte van den strijd der laatste dagen blijkt niet alles opgemerkt te zijn. KERSENEXPORT De minister van Economische Zaken brengt ter algemeene kennis, dat door hem N.S.B.-ers togen naar Oss Mislukte poging tot colporteeren Burgemeester nam maatregelen Gistermiddag poogde de N.S.B. met circa 150 man in O s 3 te colporteeren. 's Morgens had de N.S.B. uit Nijmegen aan den Burgemeester bericht gestuurd, dat zij van twee tot vier uur zouden ko men, met verzoek bescherming te garan deeren, zonder mede te deelen met hoe veel man zij zouden komen. De burgemeester van Oss telegrafeerde als antwoord, dat hij gebruikmakende van zijn bevoegdheid ex art. 219 gemeentewet, aan ongewenschte vreemdelingen het verblijf iD zijn gemeente ontzegde. Dit telegram is om 11.25 uur aan den pro pagandaleider te Nijmegen bezorgd. Met het oog op de verwachte komst der N.S.B.-'ers waren door Justitie en politie de noodige maatregelen getroffen. Circa 150 N. S.B.-'ers werden gistermiddag buiten Oss gehouden. Zij kwamen blijkens de autonum mers uit Noordholland, Zuidholland, Utrecht en Gelderland. Ordeverstoringen hebben, dank zij de ge troffen maatregelen, niet plaats gehad. De N.S.B.-'ers hebben zich heel kalm over de gemeentegrens laten leiden en bleven tot 4 uur bij elkaar op het grondgebied van Heesch. Circa 200 personen uit Oss werden op flinken afstand gehouden, zoodat zij de vreemdelingen zelfs niet konden beroepen. Opgemerkt wordt, dat het colportagever- bod aanvangt op door de weeksche dagen uitgenomen Zaterdag, om vier uur. De N.S.B had tot 4 uur willen colporteeren. het Uitvoer-Controle-Bureau voor Groenten, Fruit en Aardappelen, Javastraat 80, te 's-Gravenhage, is aangewezen voor het afge ven van de certificaten van oorsprong, wel ke ingevolge besluit van de Britsche regee- ring de zendingen kersen, welke in 1938 in Groot-Brittannië ten invoer zullen worden aangeboden, moeten vergezellen, voor zoover die kersen in Nederland zijn gegroeid. In 't land waar de lente de velden versiert Met tallooze vroolijke kleuren. Waar 't vederig volkje zijn bruilo[ts[eest viert. Daar gaat weer iets prettigs gebeuren. Kan Holland, jong Holland ooit vrooiijker zijn Dan nu. op Prinses Juliana s festijn Ginds in het paleis is een jarige Ma, Een Ma met een schat van een Kindje. Daar zal ook een Oma zijn, blij. met Papa Zijn bloem heeft een extra-fijn tintje. Kan ooit een anjer zoo feestelijk zijn Dan nu. op Prinses Juliana's festijn? In dorpen en steden, in vlek en gehucht Daar wappert de vlag van de toren. Daar waait het oranje in 't blauw van de lucht. Zoo leutig als zelden te voren. Kan ooit onze driekleur uitbundiger zijn Als nu. op Prinses Juliana's festijn? In 't land van de vrijheid, van 't jonge geluk. In 't land van de huislijke vrede. Wordt dankbaar, trots zorgen en kommer en druk. Tot God voor Juliana gebeden Kan ooit onze dankbaarheid inniger zijn Dan nu, op Prinses Juliana's festijn? Fransche ministers zeer op^'mist over de resultaten Nauwe samenwerking tusschen de generale staven Het Tsjechische vraagstuk nader tot zijn oplossing P)E tweedaagsche Fransch-Britsche besprekingen, welke te Londen plaats vonden, zijn gisteren beëindigd. Be halve inzake de samenwerking tusschen de militaire staven van beide landen heeft men eveneens overeenstemming bereikt omtrent de maatregelen, welke vermoede lijk het meest geschikt zullen zijn voor een vreedzame en billijke oplossing van de problemen in Midden-Europa. Na afloop van de conferentie zijn D a- ladier en Bonnet naar Frankrijk te ruggekeerd en heeft lord Halifax de Italiaansche en Duitsche vertegenwoordi gers ontvangen, om hen op de hoogte te stellen van de resultaten der. besprekingen. Hij legde er daarbij den nadruk op. dat het overleg tusschen de Fransche en Britsche generale staven slechts de ver wezenlijking vormt van de overeenkomst van 1936, en geenerlei nieuwe verbinte- van den kant van Groot-Brittannië noch eenigerlei wijziging van zijn politiek met zich mede brengt. Na afloop van de beraadslagingen, welke eerst e-istemamiddag een einde namen, werd te Londen bet volgende communiqué uitgegeven: ..Gedurende hun verblijf in Londen heb ben Daladier en Bonnet een aantal besprekingen gevoerd met den Britschen premier, den staatssecretaris van Buiten- landsche Zaken en andere Engelsche minis ters. Tijdens deze conferenties hebben zij, in den geest van wederzijdsch vertrouwen, die de betrekkingen tusschen beide ken merkt, de vraagstukken besproken, welke momenteel voor de handhaving van den vrede het meest belang hebben. Er werd van gedachten gewisseld over het resultaat van de Britsch-Italiaansche be sprekingen te Rome en de Fransche ters waren het eens met deze bijdrage tot de Europeesche pacificatie. De Engelsche ministers van hun kant gaven uiting aan de hoop, dat de onderhandelingen, welke Frankrijk te Rome leidde, eveneens bevre digende resultaten zullen opleveren. De ministers verklaarden zich voldaan 'er de kalmeering in de Middellandsche Zee, waartoe deze onderhandelingen hebben geleid en waren het er over eens, dat deze de voorwaarden zouden verbeteren voor de uitvoering van het accoord van Novembe' j.l. inzake het terugtrekken der vrijwilligers uit Spanje en de onderhandelingen over een accoord tot terugtrekking van het oorlogs materiaal zouden vergemakkelijken. Zij wijdden voorts nauwkeurige aandacht aan den toestand in midden-Europa en zij zijn het algemeen eens over het optreden, dat waarschijnlijk het beste zal blijken voor een oplossing van de problemen in dié streek op vreedzame en billijke wijze. Verder zijn bepaalde kanten van de situa tie in het Verre Oosten besproken, alsmede de vraagstukken voor de komende zitting in den Volkenbondsraad. Besloten werd tot voortzetting van het overleg tusschen de generale staven, zooals 19 Maart 1936 besloten was. De ministers constateerden de gemeen schappelijkheid hunner belangen en kwa men overeen, de bestaande politiek van raad pleging en samenwerking te ontwikkelen niet slechts ven aanzien van de defensie, doch ook ten aanzien van de idealen van 't nationale en internationale leven, die de beide landen tot elkaar hebben gebracht Het Tsjecho-Slowaaksche probleem Volgens Havas werd het Tsjecho-Slowaak sche probleem zoowel uit militair als uit diplomatiek oogpunt besproken. De Britsche ministers hebben hun stand punt uiteengezet zij zijn zich wel bewust van het gevaar in midden-Europa, waar het handhaven van den vrede afhangt van een of ander incident met de Duitsche minder heid. Zij erkenden vooral de moeilijke posi tie van Frankrijk in verband met 't verdrag van bijstand van 1925. Vóór alles waren zij bezorgd voor de gevolgen, welke een optre den van Frankrijk ten gunste van Tsjecho Slowakije zou hebben voor Engeland. Aan gezien Engeland, volgens de officieele ver klaring van zijn leiders in het parlement, niet bereid is, nieuwe verplichtingen op het vasteland van Europa aan te gaan, blijft niets anders over dan met alle ten dienste staande middelen een gewapend conflict, waarin Frankrijk en Engeland zouden kun nen worden meegesleept, te voorkomen. Van zijn kant heeft minister-president a 1 a d i e r het standpunt der Fransche re geering uiteengezet, waarbij hij erop wees. „dat Frankrijk de verplichtingen van de in 1925 door Briand geteekende verdragen moet nakomen. Militair gezien, kan Tsjecho Slo wakije zich doeltreffend verdedigen, indien het kan rekenen op den steun van het bui tenland. Engeland niet uitgesloten. Minister B 0 nn et steunde Daladier. Vol gens hem kan een energieke houding van Frankrijk èn Engeland in midden-Europa den toestand herstellen. Zuid-S'avië en Po len zouden worden aangespoord voor hun lafhankelijhkeid te strijden. Volgens Reuter werd ook de kwestie van economischen bijstand aan Tsjecho Slowa kije en de andere Midden-Europeesche lan den opgeworpen door de Fransche ministers. Aangezien er echter weinig tijd meer be schikbaar was en men erkende, dat dit een zeer ingewikkeld en technisch probleem vormt, besloot men, dat het aan beide par tijen zou worden overgelaten na te gaan welke hulp mogelijk kan zijn. Bijgevolg zullen beide landen het hun mo gelijke doon en elkander hiervan op de hoog te houden. Daladier wel gemutst Daladier legde te Londen nog de vol ge.nde verklaring af: „Wij hebben sinds 48 uur ernstige diepgaande besprekingen gevoerd. Ik zal u geen bijzonderheden uit leggen en evenmin nader uitweiden over di resultaten. Gij weet, dat ik geen beroeps- optimist ben. Tooh aaL ik uit dit contact en vooral uit de resultaten ervan een uitermate bemoedigend gevoel overhouden. Ik geloof werkelijk, dat nooit een overeenstemming reëeler, uitgebreider en dieper is geweest tusschen Groot-Brittannie en Frankrijk". Bonnet sloot zioh aan bij de woorden van Daladier en legde nog eens den nadruk op het gevoel van optimisme, voldoening en aanmoediging, dat hij gekregen heeft door de besprekingen te Londen, die in een sfeer van volkomen hartelijkheid en sympathie zijn gevoerd. Nederlandsche Roode Kruis Aantal onderscheidingen verleend Ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana Naar het hoofdbestuur van het Nederland sche Roode Kruis ons mededeelt, zijn ter ge legenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana de volgende Roode Kruis- ondersoheidingen verleend: Het Kruis van Verdienste aan: Mr. B. H. Everts te Arnhem; D. Taal Bergen op Zoom: Ph. van der Most te Ams— dam; J. L. van Klaveren te Weesp; Kapitein H. A. J. Schouwman te 's-Gravenhage; Dr. E. H. Hermans, arts te Rotterdam; me Metelerkamp van Bronkhorstdei Brummen; W. Rosingh te Hengelo (Ov.); Luit- gen. b. d. C. A. Prins te Ginneken; mevr. M. G. A. RusselKooien te Maastricht; Jhr. J. H. A. P. von Schmidt auf Altenstadt te 's-Grav hage; mevr. B. van Straten—Polak te Gorki T. K. Siemens te Groningen; H. W. Sonm :e Leeuwarden: G. A. Kalverkamp, arts te ien; Dr P. A. de Wilde te Amsterdam; J. H. Smeets te Kerkrade; J. N. J. Boom te Bussum; a-majoor b.d. H. Zeeman te Voorburg; A. teMagelang; A. K. Dtjkhuiz. edaille ste J. Kraaikamp te Zeist; G. Gussekloo te Zeist- Kortland te Delft; P. Hommen te Olster- w(Jk; G. J. Sengers te Eindhoven: J J. Piet te Eindhoven; M. J. A. M. Verheyen 'te Eind hoven; G. Davelaar te Veenendaal; L. E. der He(j- rdle u1- BoViet te s-Gravenhage; H. A. J. A. M. Schoenmakers te Oisterwük; J van C teren te Eindhoven; W. van Zon te Êindhoi, A .G. Veltkamp te Hilversum; A. D. Baas Knecht te Gouda, einer Penning in zilver De La J- W- Th. Lichtenbelt te Utrecht: Ch. A. MOTORRIJDER VERONGELUKT Gisteravond kwam de 40-jarige motorrij der H. O. Hesseling, wonende te Middelburg met snelle vaart naar Zoutelande gere den. Bij dat dorp kwam hij in botsing met de vrachtauto van een slager uit West- kapelle. De botsing kwam zoo hevig aan, dat H. een schedelbreuk opliep, waaraan hij spoe dig bezweek. Vermoedelijk ligt de schuld aan het on geluk bij het slachtoffer. De Justitie te Mid delburg stelt daarnaar een onderzoek in. Vandaaq, op den verjaardag van Prinses Juliana, werd te Bakkum (gem. Castri- cum) het Beatrix-klok-monument onthuld, door de Oranjevereeniging aldaar, het gemeentebestuur aangeboden. N.V. GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK VOOR NEDERLAND gevestigd te GRONINGEN De Bank geeft uit: 31/2 Pandbrieven 100% (Koers van omwisseling 100% VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Mummer bestaat uit DRIE bladen en het Z0MDAGSBLAD. De interpellatie-Woltjer over de spelt ling zal Dinsdag a.s. gehouden worden. De Eerste Kamer heeft de begrooting van Onderwijs aangenomen. De hooge aardappelprijzen. Verschenen is het jaarverslag van de Amsterdamsche Bank. De jaarvergadering van de Geref* Bond. Gisteravond hebben een groot aantal N.S.B.-ers getracht in Oss te colporteeren. Aljechin is winnaar geworden in hefi schaaktoernooi te Margate. Daladier en Bonnet zijn van Londen naar Parijs teruggekeerd; zij toonden zich zeer voldaan over de gehouden besprekingen. Geruchten over een Sudeten-DuitscK complot. Mislukte Japansche luchtaanval op Hankau BETONHOUT KISTENHOUT HOUTHANDEL „ALBLAS'Vv. WADDINXVEEN Opslagplaatsen te 's-Gravenhage, Fahrenheit- straat 343. Rotterdam, Zwaanshals 119-121 ^TRIPLEX' Vraagt prijs LIJSTWERK De spellingkwestie in de Eerste Kamer De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag 3 Mei des namiddags te half twee ter behandeling van de interpellatie van den heer W o 11 j e r omtrent het door de regee ring gevoerde beleid inzake de schrijfwijze der Nederlandsche taal De Zondagswet overtreden Leider A.J.C. tot f 5 boete veroordeeld Voor den kantonrechter te Hilversum, mr van der Ley heeft de leider van de A. J. C. te Hilversum, wegens uitlokking van overtreding der Zondagswet terechtgestaan* In de dagvaarding was hem ten laste ge legd, dat hij op 16 Januari enkele leden van de A.J.C. opdracht had gegeven tot het uit voeren van werkzaamheden in en aan het clubhuis in de Koningsstraat. Hij had hun gereedschapipen en materialen beschikbaar gesteld en aanwijzingen gegeven. Voor dezen arbeid aldus de tenlaste legging bestond geen noodzakelijkheid en er was geen schriftelijke toestemming ge geven. Ter zitting bleek, dat een klacht was inge diend door een bewoner van een nabijge legen perceel. De ambtenaar van het O.M. achtte de fei ten bewezen. Hij vorderde een geldboete van f 10. De verdediger concludeerde tot ontslag van rechtsvervolging. De kantonrechter was van meening dat hier sprake was van een strafbare uit lokking. De jongens dienen te beseffen dat zij door hun luidruchtig en zichtbaar wer ken de Zondagswet overtreden. Het zou een ander geval zijn wanneer deuren en ramen dicht waren geweest. De kantonrechter veroordeelde den A.J.C,- leider tot een geldboete van f 5. NEDERL. HEIDEMAATSCHAPPIJ In de te Arnhem gehouden veigadering van den raad van commissarissen der Ned, Heidemaatschappij werd in de vacature, ont staan door het overlijden van den heer Dr, H. J. Lovink, tot voorzitter verkozen de heer Mr. J. C. A. M. van de Mortel, wethou der te Tilburg, thans onder-voorzitter. ("lOTtt TEU31660 CA ft CAft -TtUfOON STAOOMCNP WAftM «H KOUD WATlft OP ALU KAMCAï KAMERS HET ONTBIJT- P- 3.- r»£T BADKAMER -f - 2 Champagne ERNEST IRROY Demi Sec Sec Ouelité spéciale pour les banquets Generaal Agent- ANDRE KERSTENS. Tilburg

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1