Hieanip (ütmmnt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken _PEREZ_ Verduisteringsproeven in Utrecht en Gelderland Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevesligd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zendi"g4.50 Bij dagelijksche zendingj 5 50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7cf. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 N°. 6380 VRIJDAG 29 APRIL 1938 19e Jaargang atfoertentieprijjtn: Van I tot 5 regelst.171/» Elke regel meer v» 0.227j Ingezonden Mededeelingen van 1-5 regels 2.30 Elke regel meer r»v«« 0.45 Voor het bevragen aan bureao wordt berekend 0.10 erd DE PRINSES VERJAART che Elk jaar is de dertigste April voor hei 0?" Nederlandsche volk een vreugdedag. Dit ren ïaar *s daS het in bijzondere mate 30„ .Want we herdenken nu niet de geboorte ie- van een Oranjeprinses; zelfs niet van ijft jeugdige vrouw op wie Nederland hoopt; maar van een jonge, gelukkige moeder midden van haar gezin en koesterend het ida kind op haar Schoot, dat zij en wij lief- Uj- hebben. Het laatste jaar is voor prinses Juliana 60 in groote bewogenheid voorbijgegaan. Rijke .vreugde vervulde haar toen zij wist te mo gen hopen op het moederschap en zij heeft niet in overdreven preutschheid het zoete geheim voor zich of voor de haren alleen 151 gehouden; maar kennend het verlangen van ons volk heeft zij het op kiesche wijze zelf meegedeeld. O, Daarop volgden dagen en weken van schrijnende spanning over het leven van hem, met wien zij het „zeer eens" was gorden; straks gevolgd door de blijdschap, dat het ongeval geen droevige sporen zou achterlaten. En toen kwam na weken van stil ver heiden de schoone dag, waarop prinse Beatrix het levenslicht aanschouwde en vreugde bracht in het Koninklijk paleis der )e .vorsten en in de armelijke hut van den j Nederlandschen daglooner, die weet, wat v Oranje voor het Vaderland geweest is nog zijn kan en wil. ij Dit alles doet ons thans met ongewoon 1 teedere gevoelens denken aan de jarige Prinses en wij gedenken haar en de haren bizonderlijk in onze gebeden. God doe ho? vele jaren aan haar kostbaar leven toe, la jaren van zegen en voorspoed, kon h< zijn, voor het Koninklijk Huis en het volk. Üi# dat haar liefheeft als een dochter der en Oranjes en haar straks hoopt te eeren al; n, de van God gegeven vorstin, it- God zij met u, gelijk Hij geweest is met 'h uw vaderen; zoo rijst de bede in stilheid op uit onze ziel, LUST TOT WAARHEID Onder de punten, die op het Paasch congres der S.D.A.P. de aandacht vroegen, was vooral ook van beteekenis het vraag stuk der onderlinge verhouding tus&chen sociaal-democraten en roomsch-kathólieken Had de heer Van der Kieft zich beklaagd 'over een al te sterk aandringen door som mige partijgenooten op samenwerking tus schen beide groepen en eenig uitzicht op een dergelijke mogelijkheid ontkend, heer Albarda constateerde daarentegen overschatting van de historische gegev en zag in geen enkele andere oplossing meer kans op verwezenlijking dan juist in deze. Dit onderwerp gaf intusschen den heer de Zeeuw aanleiding om verschillende po litieke partijen te toetsen op hun waar heidsliefde, waarbij de roomsch-katholieke staatspartij er niet al te best afkwam, doch van de anti-revolutionairen en liberalen werd getuigd, dat men van hen althans Weet, dat hun daden in overeenstemming zijn met hun woorden. Al zal hiermee wel geen lofuiting zijn bedoeld voor den inhoud der anti-revo lutionaire politiek, het feit, dat woorden worden gedekt door daden, ontmoett^ ken nelijk waardeering. Dit element in het anti-revolutionaire op treden heeft trouwens herhaaldelijk de aari dacht getrokken der sociaal-democraten; van den heer Colijn, die telkens weer pijn lijke maatregelen moest en durfde nemen, werd meermalen beweerd, dat er aan hem geen mystiek en romantiek is: hij komt .voor als degene die hij is. Wij zouden echter de vraag willen stel len, wat voor bijzonders hierin eigenlijk schuilt. Is niet eerste voorwaarde voor een politieke partij, wijl zij immers leiding wil geven in het staatkundige léven, dat zij zich op reëele wijze openbaart? Wanneer men in den kring zelf der S.D.A.P. dezen eisch steeds voldoende had verstaan, ware er van haar kant veel ge schied, wat nagelaten is, en veel nagela ten, wat niet had moeten gebeuren. In ernstige gevallen, waarbij leiding vart de partij had moeten uitgaan, legde mm een duidelijk gebrek aan kracht aan den dag; tusschen' de houding der partij in het parlement en in de pers lag dikwijls een verbijsterend groote afstand. Als men dan ook op het roode congres de vrijmoedigheid toonde om de roomsch katholieke staatspartij te kapittelen van wege haar gebrek aan realiteit, is er plaats voor de vraag, of de sociaal-democraten krachtens hun verleden nu bepaald aango wezen zijn om een dergelijke critiek uit te oefenen. Wie aan anderen de spiegel voorhoudt dient zelf lust tot waarheid in het gemoed te hebben. HET PRINSES BEATRIX-FONDS Het bestuur van het Prinses Beatrix-fonds bericht met groote erkentelijkheid, dat het een bedrag van f5.316.Sl heeft ontvangen als opbrengst van de actie, gevoerd door de stichting „Ons Kind" en door het landelijk comité van aanbeveling van deze stichting. De Fransch-Britsche besprekingen Volledige overeenstemming over de coördinatie der defensie Tsjechoslowakije op het eerste plan jVlAAR te Londen verluidt is aldaar, tijdens de gevoerde Britsch-Fran- sohe besprekingen, volledige overeen stemming tot stand gekomen ten aan zien van het vitale probleem der coördi natie van de Britsche en Fransche defensie, in het bijzonder voor wat be treft de coördinatie van de luchtstrijd krachten en van de voorziening van levensmiddelen en grondstoffen, die van essentieel belang zijn in oorlogstijd. Volgens een bepaald bericht zou ook overeenstemming tot stand gekomen zijn ten opzichte van het gebruik door de Britsche luchtstrijdkrachten van vooruitgeschoven bases op Fransch ge bied. Uiteraard waren de Fransche ministers Daladier en Bonnet tegenover de pers zeer gereserveerd t.o.v. het verloop van de plaats gehad hebbende besprekingen, doch de Fransche ipremier meende toch te kun nen mededeelen, dat men ten aanzien van sommige problemen van vitaal belang tot een overeenstemming was gekomen, als nog nooit tevoren was bereikt. „Ik kan er nieï genoeg op aandringen", zoo zeide Daladier, „dat gij er den nadruk op legt, welk een sfeer van onderling vertrouwen hij onze be sprekingen aanwezig was. Het Tsjecho-Slowaaksche probleem Het Tsjecho-SIowaaksche vraagstuk moet te Londen thans op het eerste plan staan. De Britsche en Fransche-ministers moeten in 't bezit zijn van een Tsjecho-Slowaaksch memorandum, dat te Londen en Parijs over handigd is en waarin de Tsjecho-SIowaak sche regeering een uiteenzetting geeft van de concessies, die zij bereid is te doen aan de Sudeten Duitsche (partij, om een rege ling tot stand te brengen. Deze concessies waren reeds opgesteld vóór de bekende rede voering van Ilenlein op Zondag j.l. Volgens Tsjecho-SIowaaksche kringen in Londen gaan de concessies ver. Het memo randum was opgesteld met het oog op de bereidwilligheid der Britsche en Fransche regeeringen, om Tsjecho-Slowakije allen mogelijken bijstand te verleenen ter oplos sing van het Sudeten-prohleem. Terzelfder- •d toen bij de Tsjecho-SIowaaksche regeering aangedrongen op het nemen van onmiddellijke stappen ter verzoening met de Sudeten-Duitschers in het belang van den Europeeschen vrede. De Tsjecho-SIowaaksche regeering besloot daarom, Groot-Brittannië en Frankrijk de maatregelen voor te leggen, die zij over weegt en dezen landen te verzoeken, hun meening daarover uit te spreken. Venvacht wordt, dat deze maatregelen zullen besproken worden door de Britsche en Fransche ministers en dat zij hun opvat tingen aan Praag zullen mededeelen. Die opvattingen zullen daar in ernstige over weging worden genomen. Hoe ver de con cessies van Praag overigens echter ook mogen gaan, er zijn twee eischen, welke de Tsjeeho-Slowaaksohe regeering onwrikbaar van de hand wijst, nl. de ei-kenning van de nationaal-socialistische partij en 't opgeven van de verdragen met Frankrijk en Rusland. Duitschland in spanning De Duitsche openbare meening volgt de Britsche-Fransche besprekingen met span ning. De bladen wijzen er in opschriften en commentaren op, dat de Tsjecho-Slowaas- sehe kwestie op den voorgrond der bespre kingen staat. Men verbergt nauwelijks de ongerustheid, "die in Duitschland gewekt wordt door de mogelijkheid, dat de Fran sche en Engelsche regeeringen op dit punt een gemeensohapeplijke gedragslijn zouden aanvaarden. De „Nachtausgabe" geeft uitdrukking aan de hoop, dat de te Londen aanwezige minis ters zich er van zullen onthouden „ver ouderde internationale bepalingen te verde digen, maar plannen zullen ontwerpen, die dienstig zullen zijn aan de organisatie van vrede, die geen oorlogsgevaar inhoudt'', Tragisch gebeuren Kind en oude man verdronken Gistermiddag kort na vier uur heeft zich te Krimpen a. d. Lek een tragisch ongeluk voorgedaan, dat een kind van vier jaar en een 68-jarigen bewoner van Krimpen a. d. Lek hel leven heeft gekost. Het vier-jarig zoontje van de familie D?. Groot, dat aan den kant van de Bakkers kil aan het spelen was, viel plotseling voorover in het water. De 68-jari.ge heer W van Wijnen te Krimpen a. d. Lek, die he ongeluk zag gebeuren en zelf niet koi zwemmen, begaf zich gekleed te water, teneinde het kind te redden, doch beiden verdwenen in de diepte. Omwonenden kwamen onmiddellijk toesnellen. Vier hen sprongen ijlings in het breede water om de beide drenkelingen op te halen het geen hun weldra gelukte. Inmiddels waren ook de geneesheeren Von Lindern, uit Krimpen a. d. Lek, en Blom, uit Krimper a. d. IJsel, ter plaatse gearriveerd. Gedu rende langen tijd hebben doktoren poogd de levensgeesten, welke bij beide drenkelingen waren geweken, op te dek ken. Dit mocht hun. echter niet meer ge lukken. De stoffelijke overschotten zijr naar de resp. woningen overgebracht „Schending van de Zondagsrust'' Ging buiten Minister van Dijk om Volkomen terecht maakt een lezer uit Den Haag ons cie opmei-king, dat wij in onze driestar van Woensdag 27 April de naam Minister Van D ij k niet hadden moeten noemen. Immers de Koloniale Reserve maakt geen deel uit van het Nederlandsche, maar van het Nederlandsch-Indische leger ressorteert derhalve onder het departe ment van Koloniën. Natuurlijk hebben alle leden van het Ka binet wel iets met deze zaak te maken, doch de Minister van Defensie niet meer dan zijn ambtgenooten. Daarom heretellen gaarne onze fout. Uitvoering Zuiderzeesteunwet Toeslagregeling voor 1938 De directeur van den rijksdienst ter uit voering van de Zuiderzeesteunwet deelt mede, dat de totaal toeslag op grond van de toeslagregeling voor het jaar 1938 voor helanghebbenden in Amsterdam, Volcndam (gem. Edam), Huizen, Bunschoten, M011- nickenoam, Marken en Harderwijk, die •ischventer zijn ei'kcnd, die bezig zijn hun bedrijf te vervormen met te ver achten gunstig resultaat en dit bedi-ijf •rijwel uitsluitend uitoefenen, in het tijdvak 24 April 1938 tot 8 Mei 1938 zoowel voor regeling a als voor regeling b 50 pet van den grondslag zal bearagen. Aan belanghebbenden, woonachtig te Hoorn, Enkhuizen, Lemsterland, Hindeloo- pen. El buig, Kampen, Stad- en Ambt-Vollen- Steemvijk, Zwartsluis, Genermuiden, Kuinre en Blokzijl, die als vischventer zijn erkend, die bezig zijn hun bedrijf te ver vormen met te verwachten gunstig resul taat en die dit bedrijf vrijwel uitsluitend uit oefenen, worat in aansluiting op de toeslag regeling en de bekendmaking van 31 Maart 1938 medegedeeld, dat de totaal toeslag in het tijdvak van 24 April 193S 'tot' 8 Mei 1938 zal bedragen voor regeling a; van 24 April 1938 tot .1 Mei 1938: 60 pet van den grond slag. Van 1 Mei 1938 tot 8 Mei 1938 50 pet van den grondslag. Regeling b van 24 April 1938 tot 8 Mei 30 pet van den grondslag; De Eerste Kamer is er gister door den Voorzitter aan herinnerd, met verwijzing naar art. 15 der Comp tabiliteitswet (men zie voer de in houd van dit artikel het overzicht der Eerste Kamer op blz. 9). dat de begrooting vóór 1 Mei moet zijn afgehandeld. Na afhandeling der begrooting van Waterstaat restte nog alleen die van Onder wijs. Prof. Woltjer vroeg met het oog op het belang der zaak en de be perkte Lijd, de spelling uit de dis cussie te lichten en hierover te mogen interpelleeren. Na eenige discussie werd dit met 27 tegen 9 stemmen toegestaan. De zaak Oss Marechaussee doet beroep op ambtenarengerecht Naar de N.R.C. verneemt hebben de zes onderofficieren, die tot de brigade der Koninklijke Marechaussee te Oss hebben behoord en die eerst van hun opsporings bevoegdheid ontheven en vervolgens over geplaatst zijn, bij het ambtenarengerecht een klacht aanhangig gemaakt tegen de besluiten en handelingen, welke tot de bovengenoemde ontheffing en hun over plaatsing hebben geleid De klaagschriften van de zes onderoffi- eieren zijn gister bij het ambtenarenge recht ingezonden. Van elk der klagers is er bovendien een verweerschrift bijge voegd. De klagers vragen vernietiging do besluiten, waartegen zij beroepen brengen, ten eerste wegens onbevoegdheid van den Minister van Justitie, en ten twee de omdat, al ware de Minister voegd geweest, de klagers geen zoodanige handelingen hebben verricht, dat de door den Minister geti-offen maatregelen gemo tiveerd zouden zijn. Mr R. H. James, advocaat en procureur te Apeldoorn, zal als raadsman van de klagers optreden Het ambtenarengerecht waarvoor de zaak is gebracht, zetelt in Den Haag. De zittingen zijn openbaar, tenzij een van de partijen sluiting der deuren verlangt. Het ambtena- rengerecht van 3 leden (waaronder de voor zitter mr van Haeringen) wordt voor militaire ambtenarenzaken aangevuld met twee militaire leden. Deze worden benoemd door oen Minister van Defensie uit de mili tairen of eervol ontslagen militairen van de landmacht. Gelijk uit het vorenstaande blijkt, zal het van verschillende omstandigheden afhangen of de behandeling voor het ambtenarenge recht geheel of ten deele openhaar zal zijn. Op het oogenblik is daarover nog niets met zekerheid te zeggen. Maatregelen tegen ordeverstoring De Burgemeester van Ons heeft het vol gende bevel uitgevaardigd: Op Zaterdag 30 April 1938 wordt wegens vrees voor stoornis der open bare orde het verblijf binnen de ge meente Oss ontzegd aan alle niet in woners dezer gemeente, ten aanzien van wie door de politie ernstige vrees gekoesterd wordt, dat zij tot stoornis der openbare orde, rechtstreeks dan wel zijdelings, aanleiding zullen geven. Personen, hierbedoeld zullen na voor leiding voor den burgemeester door dc politie over de gemeentegrens worden geleid. Prinselijk Paar naar Doorn Naar wij vernemen zullen Prinses Juliana en Prins Bernhard op 4 Mei aanwezig zijn bij het sluiten van het huwelijk tusschen Prins Lodewijk Fer dinand van Pruisen, kleinzoon van den ex-keizer van Duitschland, en Prinses Kyra van Rusland. TAXI-CHAUFFEUR SLOEG COLLEGA Klap had den dood Behandeling door Haagsche Rechtbank In den nacht van 16 op 17 December van het vorig jaar kwam de 27-jarige taxi chauffeur P. F. B. met zijn collega uit een café te Boskoop. Er ontstond inzie tus schen de heide mannen over een schuld en de oneenigheid liep zóó hoog, dat B. den ander op een gegeven moment een klap in het gezicht gaf. De getroffene sloeg achter over en overleed onmiddellijk aan een her senschudding. Wegens mishandeling den dood tenge volge hebbende, subs, dood door schuld moest de taxi-chauffeur zich gisteren voor de Haagsche Rechtbank verantwoorden Hij was nog zeer onder den indruk van het gebeurde en kon meermalen zijn tra nen niet bedwingen. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de verdachte niet als een vechtersbaas bekend staat Wat den verelagene betreft deze was een regelmatig drinker, maar daardoor juist, was moeilijk te constateeren, of hij dien nacht zóó dronken is geweest, dat hij nauwelijks meer op zijn beenen kon staan en door een klap zijn evenwicht kon ver liezen. Dit laatste was wel waarschijnlijk, daar de verelagene een sterke, zware man is geweest. Verdachte verklaarde, dat dit de eerste maal is geweest, dat hij iemand heeft ge slagen. Hij is kwaad geworden, omdat het slachtoffer hem heeft uitgescholden en ge sard. De officier van justitie, Jhr. Mr. van Asch van Wijck, achtte verdachte schuldig aan het primair ten laste ge legde (mishandeling den dood ten ge volge hebbende). Spr. hield rekening met de ongelukkige omstandigheden, waaronder het feit is gepleegd en vor derde een voorwaardelijke gevangenis straf van zes maanden en een geldboete van 50.subs. 50 dagen hechtenis. De verdediger, mr. Gunning, meende, dat causaal verband tusschen de klap en den dood van het slachtoffer ontbreekt en dat verdachte daarom moest worden vrij gesproken. Uitspraak 12 Mei. De Officier van Justitie te 's-Gra- venhage heeft den hoofdredacteur van „Het Nationale Dagblad", den heer Rost van Tonningen, gedag- VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen De Ministers van Algemeene Zaken eü Justitie hebben geantwoord op de vrageö van het Eerste Kamerlid Jhr de Savornin Lohman omtrent het optreden der N. Sa N. A. P. De Eerste Kamer heeft de begrooting van Waterstaat aangenomen en is daarna begonnen aan de begrooting van Onder wijs. Prof. Woltjer zal interpelleeren over het spellingbeleid. Amsterdam zal ter gelegenheid van he€ veertigjarig Regeeringsjubileum van H.Ma de Koningin een feestweek organiseeren» Te Den Haag is de jaarvergadering gehouden van de Nederl. Reedersvereeni- ging- Verschenen is het jaarverslag van de Holl. Sociëteit van Levensverzekeringen. De achtste ronde in het internationaal schaaktoernooi te Margate. Er is Fransch-Britsche overeenstem* ming bereikt inzake de coördinatie der defensie. Zal Schuschnigg toch nog terecht staan? De Japansche verliezen in Noord-China '•-GRAVENHAGE, NOORDEINDE 140C PERZISCHE TAPIJTEN, een artikel van vertrouwen vaard tegen Donderdag 12 Mei ter zake van beleedlging van Minister Goseling in een artikel in het blad van 13 April, welk artikel was gewijd aan de affaire- Oss. Avondvlucht van K.L.M.-toestel „Djalak" De verduistering liet nog zeef veel te wenschen over Rivieren spelbreker In de provincies Utrecht en Gelderland zijn gisteravond groote luchtbescher mingsoefeningen gehouden. Kort voor half tien vertrok van Schiphol het K.L.M.-toestel „Djalak" voor het maken van een waarnemingsvlucht boven het verduisterd gebied. De vlucht werd door verschillende autoriteiten meegemaakt. De indrukken tijdens de vlucht kunnen als volgt worden saamgevat. Het toestel verscheen precies half tien boven Abcoude, dat vrijwel geheel ver duisterd was, doch gemakkelijk te vinden, door zijn ligging aan het Abcoudermeer. Achttienhoven en Baarn waren dui delijk herkenbaar, aangezien nog op veel te veel plaatsen licht uit de huizen straalde. Soestdijk en Soest toonden slech-s enkele lichten. Naar Amersfoort be hoefde men niet lang te zoeken, want hier liet de verduistering in zeer vele opzichten te wenschen over. Niet alleen straalde op vele -plaatsen licht uit de huizen, doch ook de straatverlichting was langs de hoofdwegen lang niet voldoende afgeschermd, zoodat deze wegen duidelijk gemarkeerd waren, terwijl bovendien het feit, dat de seinverlichtmgen van de spoorwegen niet gedooffl of afge schermd waren, ten gevolge had dat het spoorwegemplacement in vollen luister straalde. Het vliegveld Soesterberg was goed verduisterd (er werden hier proeven -genomen met 140 afgeschermde zgn. protec torlampen), doch de witte vlakte van het luchtvaartterrein met zijn zandigen bodem stak helder af tegen het donkere groen der dennen van de omringende bosschen. Over Bilthoven ging het naar Utrecht, dat beter verduisterd was dan Amers foort maar toch ook nog te veel uitstra lend licht toonde. Hetzelfde verschijnsel, zij het in mindere mate, deed zich voor boven Zeist, Driebergen en Ame- rongen. Rhenen bleek moeilijker te vinden. Toen de bestuurder dacht, het ontdekt te hebben, bleek hij boven V e e- nendaal te cirkelen, doch even later herkende men het stadje, dank zij zijn ligging aan den Rijn en de brug, die daar over de rivier is geslagen. De rivieren en andere waterwegen zorgden r overigens wel voor, dat plaatsen als Cu- emborg, Geldermalsen en Tiel ge makkelijk te vinden waren. Ten zuiden van de Betuwe teekenden zich langs den geheelen horizont de lichten van de provincie Era- fa a nt af, waarbij vooral Den Bosch een helder licht tegen den hemel wierp, zoodat men met weinig moeite He del kon vinden. Op de terugreis bestond bijzondere belang stelling voor de afgeschermde lichten, die geplaatst waren bij de nieuwe Beatrixsluis, waar het Merwedekanaal in de Lek uit mondt. Echter was het reeds voor men Vrees wijk naderde elf uur geworden, het uur waarop de verduistering werd opgeheven. Overal zag men de lichten aanfloepen en in het noorden straalde plotseling de stad Utrecht in volle glorie op. Hierdoor kwam eigenlijk een voortijdig einde aan de waar nemingsvlucht. Bij een vergelijking met vorige verken ningsvluchten boven andere deelen van het land moet gezegd worden dat in de noorde lijke en oostelijke provincies van ons land de verduisteringsproeven effectiever waren, al zal men daarbij in het oog moeten houden, dat het gebied waarin nu de oefening werd gehouden, dichter bevolkt is en derhalve moeilijker te verduisteren. Gisteren werden te Utrecht luchtbeschermingsoefeningen gehouden. Drie soldaten onder leiding van Adjudant J. Huiget aan het weck op het dak van het Eerste 'Administratiegebouw van de Ned Spoorwegen. da motor bromt f Een bandje knalt; een ptfnlUk hall Wilt O roo 'n rünlök halt vermöden. Dan moet D FTSK SAFTI-FLIGI1T gaan rüden Ernstig zedenmisdrijf te Schiedam Vader en zoon gearresteerd De Schiedamsche politie heeft Maandag avond aangehouden den 55-jarigen W. H. van der T. en diens 29-jarigen zoon J. v. d. T„ als verdacht van ernstig zedenmisdrijf gei pleegd ten kantore van de N.V. H. v, d. T4 te Schiedam waarvan de oudste de direr teur is, Blijkens onderzoek van de politie moeten deze misdrijven bij herhaling zijn gepleegd op het kantoor van de fabriek. De beide verdachten gebruikten voor deze misdrij ven de bij hen in dienst zijnde meisjes van vijftien en zestien jaar. De politie heeft een uitgebreid verhoor afgenomen aan het in dienst zijnde perso neel van deze N.V. tengevolge waarvan beide genoemde personen in hechtenis zijn genomen en in het Huis van Bewaring te Rotterdam zijn ingesloten. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN Het tweejarig dochtertje van den landi bouwer- W. te Westervoort, dat, zoo- als we gister meldden, ernstige brandwon den opliep doordat zij in een teil met Ko kend water viel, is aan de gevolgen daar van overleden. DE GEHEIME ZENDER „NACHTEGAAL" In verband met een door de politie to Hengelo ingesteld onderzoek ten huize van A. W., bekend uit de geheime zender de z.g.n. „Nachtegaal"-affaire en de vond sten welke de politie daarbij in den tuin van W. gedaan heeft, is deze geboeid naar het politie-bureau gebracht. Hij zal ter be- schikking van den officier van justitie te Hengelo gesteld worden. Omtrent de reden van deze arrestatie kon de politie nog geen nadere mededeeling verstrekken. „BAGATELLE' PASSAGE - DEN HAAG Het Restaurant met een bijzondei ec hel Cuisine parfalte, plats copieus, cave renommée. Salons et salles de fêtes pour diners in times.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1