MANDELen NIJVERHEID Nieuw reglement voor de politie VOOR BETER*1 AARDAPPELEN VAN DËÈ'VLIST ZATERDAG 23 APRIL 1938 TWEEDE BLAD PAG. 6 Stadnieuws Hoofdzakelijk blijft alles bij het oude Het G. O. bijna overal tegemoetgekomen Amendementen van raadsleden Omtrent een door den Burgemeester ingediende ontwerpverordening regelen de de rangen, het aantal, de samenstel ling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de ambtenaren van politie der gemeente Leiden, hebben B. en W het gevoelen ingewonnen van het georganiseerd overleg voor de politie. Aan de door het georganiseerd overleg gemaakte opmerkingen is voor verreweg het grootste gedeelte tegemoet geko- Voorts is omtrent de ontwerp-verordening zulks in verband met de vereischte Ko ninklijke goedkeuring, ondershands overleg gepleegd met' het Departement van Binnen- landsohe Zaken. De aanvankelijk in het ontwerp opgeno men premie-regeling voor liet blusschen van brand is daaruit vervallen, nadat het Departement had verklaard, dat die rege ling in deze verordening niet thuis be- hoorde. Zij is thans in een afzonderlijke ontwerp verordening opgenomen. De burgemeester wil zich het recht voor behouden twee hoofd-inspecteurs aan te stellen, als dit met 't oog op de brandweer- taak der politie noodig zou blijken te zijn. Een tweede uitzondering betreft het aan tal agenten le en '2e klasse en het aantal ambtenaren, bij de bepaling waarvan met opzet eenige speelruimte is gelaten, ten einde te voorkomen, dat bij de geringste wijziging in deze aantallen de verordening zou moeten worden gewijzigd. Het behoeft uit den aard der zaak geen betoog, dat niet tot uitbreiding van de tegenwoordige sterk te zal worden overgegaan, jvanneer de be langen van den dienst dit niet strikt noo dig maken. Overeenkomstig den wensch van het De partement is voorts het aantal inspecteurs 3e klasse nader op 3 bepaald. Aan de suggestie van het Departement om het aantal hoofdagenten van 13 tot 10 en dat van de brigadiers van 10 tot 7 terug te brengen, kan echter bezwaarlijk worden voldaan, omdat er reeds resp. 13 en 8 func tionarissen in die rangen werkzaam zijn. Teneinde echter, voor zoover dat mogelijk was, aan de wenschen van het Departement tegemoet te komen, is het aantal brigadiers, dat aanvankelijk op ten hoogste 10 was be paald, tot ten hoogste 8 verlaagd. Ter voldoening aan een door het Departe ment gemaakte opmerking is de leeftijd, welken men moet hebben bereikt om als ambtenaar te kunnen worden aangesteld van 23 tot 21 jaar verlaagd. Voorts is na overleg met het Departement het tweede lid in dien zin gewijzigd, dat de bevoegdheid, om personen boven de 40 jaar tot ambtenaar aan te stellen, beperkt wordt tot hen, die reeds bij .de (politie of brand weer werkzaam en ambtenaar in den zin der Pensioenwet 1922 zijn. Artikel acht regelt de wed'den van de ambtenaren in vasten dienst in overeen stemming met de thans geldende, bij de in werkingtreding van deze verordening ver vallende, salarisverordening voor de poli tie, met dien verstande, dat, voor zoover die wedden enz. krachtens het Raadsbesluit van 21 Februari 1936 met 4 pCt. zijn ver minderd, die vermindering in de salarisbe dragen is verwerkt Nieuw is alleen de voorgestelde wedde ad 'I 26.— per week (f 1.352,— per jaar) voor den agent 2de klasse in vasten dienst met een proeftijd. Krachtens een door den bur gemeester in de verordening ter uitvoering ,van art. 125, tweede lid, der Ambtenarenwet 1929 opgenomen bepaling zullen capitulan- ten in de voor hen bestemde betrekkingen uitsluitend in vasten dienst met een proef tijd worden aangesteld, zoodat de bovenge noemde wedde zal gelden bit de aanstelling .van een capitulant tot agent 2de klasse. De consequentie daarvan is, dat' ook de wedde van den agent 2de klasse in tijdelijken dienst, die voor een proeftijd is aangesteld geval, dat zich kan voordoen, indien er geen geschikte capitulanten beschikbaar zijn op f 26,per week wordt vastge steld; art. 14, dat de wedden van de ambte naren in tijdelijken dienst regelt, is dan ook eveneens in dien zin aangevuld. Overeenkomstig den door het Departe ment te kennen gegeven wensch is ten aan zien van de waardeering in geld van het emolument van woning en dat van vuur en licht in dit artikel de desbetreffende Rijks regeling opgenomen. Op grond van deze regeling zullen de ambtenaren, die thans reeds, daartoe door den burgemeester verplicht, een ambts- of dienstwoning b'ewonen, evenals tot dusver re 10 pCt. van hun wedden voor het genot van woning moeten betalen. B. en W. willen de kleedingtoelage en het kleedinggeld onveranderd handhaven. Overwerkvergoedingen Teneinde eenigermate tegemoet te ko men aan de in het georganiseerd over leg geoipperde bezwaren met betrekking tot het bedrag van de vergoeding voor zgn. overwerk, zijn de vergoedingen per uur alsnog met 5 cent verhoogd, als gevolg waarvan zij thans gelijk zijn aan of iets hooger dan het maxi mum-uurloon, gerekend naar een 51- urige werkweek. Voor den agent 2de klasse, die nog in zijn proeftijd is, word de vergoeding op 50 cent per uur voor gesteld. Overigens kan nog worden medegedeeld, dat in de praktijk het inhalen van overuren regel en de betaling van een vergoeding daarvoor uitzondering is; vrijwel alleen het overwerk op 3 October en eens in de vijf jaren gedurende de lustrumweek wordt betaald. Tegen de mede in dit artikel geregelde toelagen voor de ambtenaren op weekloon bij de afdeeling Bijzondere Wetten en bij de motorbrigade bestaat bij het Departement bezwaar, zulks op dezen grond, dat het toe kennen van dergelijke toelagen elders niet gebruikelijk is. De eerstgenoemde toelage wordt reeds thans genoten, zjj het ook, dat de salaris verordening daaromtrent niets bevat; zij wórdt betaald uit den post voor gratificatiën Eventueele intrekking .van deze toelage zou dus neerkomen op een salarisverlaging met f 50,— per jaar voor de daarbij betrokkenen (1 hoofdagent, 1 brigadier en 4 agenten), B. en W. hebben tegen het doen vervallen van deze toelagen ernstig bezwaar. De in art 22, vierde lid onder b., opgeno men toelage ad f 37,50 per jaar voor de ambtenaren op weekloon bij de motorbri gade is nieuw en wordt thans nog niet door het daarbij werkzame personeel genoten. De Burgemeester stelt evenwel prijs op hand having van deze toelage, die. evenals de beide ander in dit artikel opgenomen toela gen. haar grond vindt in het oneontroleer' bare overwerk, dat door de desbetreffende ambtenaren geregeld moet worden verricht Voor deze toelage komen eventueel 6 amb tenaren in aanmerking, zoodat daarmede in totaal slechts een uitgave van f 225,— per jaar is gemoeid. Het Departement geeft voor wat de uit- keering bij overlijden betreft de voorkeur aan de Rijksregeling boven die, welke in het voorontwerp was vervat en die ontleend was aan het Ambtenarenreglement 1931. Volgens de Rijksregeling wordt een bedrag uitgekeerd, gelijk aan de bezoldiging ovei een tijdvak van zes weken, zonder aftrek van weduwe- of weozenpensioen, terwijl de gemeente eon bedrag uitkeert, ge'lijk aan de gewone wedde over drie maanden, met ai- trek van het weduwe- of weezenpensioen, dat over een tijdvak van drie maanden wordt genoten. Tegen overneming van de Rijksregeling, die voor de nagelaten betrekkingen in het algemeen iets gunstiger is dan de gemeen telijke regeling, bestaat onzerzijds geen be zwaar. In verband met de inededeeling van het Departement, dat tegen het verleenen van gratificaties bij ambtsjubilea bezwaar pleegt te worden gemaakt, zijn de desbetreffende bepalingen geschrapt. Amendementen van raadsleden Op de verordening zijn vanuit den Raad de volgende amendementen ingediend. De heer G o s 1 i n g a (a.-r.) stelt voor, aan art 2 van de Verordening, regelende de toe- kenning van premies aan ambtenaren van 1 politie voor 't blusschen van een brand, roe- j te voegen: „uitgezonderd hen behoorende tot de zgn.j vaste kern belast met brandweerdiensten". In de toelichting zegt de .heer Goslinga: i „Bij de instelling der politiebrandwcer zijn allen die speciaal belast zijn met de brandweer in het politiecorps opgenomen in de rang van inspecteur, hoofdagent en agent le klasse. Hun belooningen zijn volgens de regelen voor die rangen gesteld. Als er nu brand is dan zouden zij voor hun werk zaamheden bij het blusschen dier brand nog eens extra beloond worden. Dat dit ge schiedt met de gewone agenten, hoofdagen ten of brigadiers, wier gewone werkzaamhe den op ander terrein ligt, is begrijpelijk maar het is niet juist deze extra toelagen ook te geven aan de zgn. vaste kern". De heer Eikerbout (a.-r.) stelt voor om de premies bij brandblussching te brem' gen van 1.50 en 2.00 op 5 gld. De heer v. d. Voort (s.d.) stelt hetzelfde voor. De heer v. d. Voort (s.-d.) stelt voor, dat 8 ambtenaren in den rang van Brigadier werkzaal^ zijn. (B. en W. stellen voor niet meer dan 8). De heer Eikerbout (a.-r.) stelt voor, het salaris van een agent 2de klas met proeftijd, vast te stellen op 27 gulden week (inplaats van op f 26,—). Eenzelfde amendement is ingediend door de heeren Eikerhout (a.r.) en Wil- mer (r.-k.) Op de wedde van een ambtenaar, die ver plicht wordt een ambtswoning te betrekken schrijft de ontwerpregeling een korting voor van twaalf procent. De huidige toestand is 00r. korting van tien procent geldt, het- Het reorganisatie-ontwerp Teneinde het reorganisavie-ontwerp aan een bespreking te onderwerpen was gister avond door den kerkcraad der Ned. Herv. Gemeente in de consistorie der Pieterskerk een buitengewone algemeene -kerkeraadever ga de ring belegd. Na afdoening van enkele ingekomen suuik- ken leidde dr. J. C. S. Locher het reorgani satie-voorstel in. Inleider had zijn referaat in een aantal stellingen neergelegd. Ds. J. Riemene besprak in aansluiting hierop de bezwaren en amendementen tegen het reorganisatie-voorstel. Na een korre pauze werd de discussie ge opend waaraan onderscheidene kerkeraads- leden deelnamen. De gestelde vragen werden door de spre kers op bevredigende wijze beantwoord of schoon natuurlijk verschil va» meening over de wenschelijkheid van aanneming of verwerping op de a.s. classicale vergadering bleef bestaan. Door den kerkcraad werd besloten om zoo er voldoende belangstelling van gemeen telede.ni gevoond werd, wat blijken kan door het inzenden van een kaartje aan den scriba van den kerkeraad, Ds. J. de Wit, Hooge Rijndijk 2, een aparten gemeente- avond te beleggen. Aan het einde van deze vergadering richt te de voorzitter van den kerkeraad, Ds. D, Kuilman, zich tot dr. J. C. S. Locher, die in verband met zijn verkregen eervol eme ritaat, voor het laatst deze zitting bijwoon de. Spr. dankte hem voor wat hij vanaf 1916 voor de Leidsche gemeente en ook voor de collega's geweest is. Speciaal memoi de spr. het werk van dr. Locher zoovele ja ren als scriba heeft verricht Van uw waar devolle adviezen, aldus spr., die getuigden van een deskundig oordeel, hebben wij meerdere malen geprofiteerd. Ds. Kuilman wenschre hem tenslotte Gods zegen tot dat I geen de heer v. d. Voort (s.d.j voorstelt te handhaven. De korting voor vuur, licht en water zou hij van drie op respectievelijk twee en één procent, gebracht willen zien. De .heer Van de Voort (s.d.) heeft ook een voorstel ingediend ten aanzien van de over uren. In de ontwerp-regelin.tr zijn hiervoor bedragen per uurloon genoemd, die slechts weinig boven het vastgestelde uurloon uit gaan. De heer v. d. Voort meent, aansluiten de op regelingen in andere plaatsen, dat extra-vergoeding van. 25 pCv. voor elk daguur, 50 procent voor elk nachtuur en 100 procent voor overwerkuren op vrije da^on gewenscht zijn. De heer v. d. Voort (s.-d) stelt voor: Gehoord den Commissaris van politie, kan op voorstel van den Burgemeester en Wet houders wegens bijzondere omstandigheden waaronder begrepen langdurige trouwe dienst, den ambtenaar een belooning wor den toegekend. De heeren Eikerbout (a.-r.) en Wi 1 - mer (r.-k.) stellen voor, voor de Politie in- .rj het toekennen van gratificaties een zelfde regeling vast te stellen als voor de andere ambtenaren in dienst der gemeente. De heeren Eikerbout (a.-r.) en Wil- mer (r.k.) doen tenslotte het voorstel om de uitkeerine en het volle loon na overlij den te doen doorbetalen, zooals dat in het ambtenaren-reglement is vastgesteld. Zilveren jubileum Op 1 Mei zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. H. Looman in Rijksdienst kwam als bediende bij de Rijks-Universi- teitsbibliotheek. Na op wachtgeld te zijn gesteld doet hij thans nog dienst als res.- suppoost bjj het Rijksmuseum van Oud heden. De heer Looman is ook 25 jaar bode van de Maatschappij der Ned. Letterkunde zoodat hij dus eigenlijk een dubbel jubileum viert. Het zal hem op zijn feestdag onge twijfeld niet aan belangstelling ontbreken. De heer P. J. Smit overleden Dr J. E. Kroon schrijft ons: Gisteravond (Donderdag) bereikte mij het 'benoht van het plotseling overlijden van oen heer Smit concierge der Openbare Lees zaal „Reuvens". Met hem is heengegaan een zeer plichtsgetrouw ambtenaar, die sinds de opening der Leeszaal in 1910 deze functie bekleedde. Hoezeer hij gewaardeerd werd, bleek wel in 1935 bij zijn 25-jarige ambts vervulling. Niet alleen van de zijde van het bestuur, doch ook van het geheele personeel evenals van talrijke bezoekers en bezoeksters der leeszaal, mocht hij toen ondervinden, hoezeer zijn werkzaamheden op prijs wer den gesteld. Aan vele en zeer talrijke be wijzen van belangstelling ont/brak het hem en zijn gezin dien dag niet. Tragisch is het feit, dat dit najaar de heer Smit zijn 65e levensjaar zou bereiken en hij daarna met 1 Jan. 1939 zijn rust zou gaan genieten. Dit heeft niet zoo mogen zijn. Het bestuur en personeel zal hem niet alleen noode missen, maar bij hen zal hij nog lang in herinnering blijven voortleven. Om het schaakkampioenschap van Leiden De zesde ronde In het Nutsgebouw werd de zesde ronde gespeeld om het kampioenschap van Leiden en omstreken. Barkema en v. Veen boekten hun eerste verliespunv resp. tege.» v. d. Nat en Remouchamp. Door de afgebroken partijen is nog geen duidelijk overzicht te geven va» den stand, hoewel Zitman tegenover de anderen het gunstigst staat daar de afgebroken partijen goed voor hem svaan en hij aog steeds on- De zesde ronde had de volgende resul taten: W. H. v. d. Nat—Barkema 10; J. Kanbier G. Bosschat/kVi\ W. Demmendal-1. Zit man x—x; E. RamouchampJohs. v. Veen 10; W. v. SchaykW. F. Schüss y2 2de klas: J. VerduinWakka 10; v. d. BergBuurman 10; RaaphorstBaart xx. v. d. Nat had regen Barkema al heel spoedig een prachtig aanvalsspel verkregen en wel van. dien aard dat de laatste na 14 zetten opgaf. In de partij J. KanbierG. Bosscha koos de zwartspeler de Siciliaansche verdediging doch al spoedig kreeg Kanbier een overwe genden stand, hij wiet dit voordeel echter niet uit te buiten, waarna remise het slot was. Demmendal—Zitman was een damepion>- opening, waarin Demmendal wat passief speelde, waardoor Zitman de gelegenheid kreeg de damevleugel vast te leggen en een aanval ondernam. Op het kritieke moment verloor Zitman, doordat hij L» hoogen tijdnood verkeerde een pion plus de kwaliteit. Demmendal of ferde deze later terug in de veronderstelling zijnde een winststelling over te houden. De afgebroken stand slaat echter voor Zitman zelfs iets beter. Remouchanp koos de Engelsche opening e.» verkreeg prachtig spel. De aanval die hij op de koningsvleugel ondernam was van dien aard dat van Veendam ook moest op geven. v. SchaykSchüss was een Fransche par tij. Wit koos de Nimzowitsch-voortzetting doch ging daaibij wat te passief te werk, waardoor zwart een gelijkwaardig spel kreeg dat dan ook in remise eindigde. Chineesche avond Het Chineesche teeken voor welwillend heid en menschlievendheid,•bekend gewor den door dc reeds vroeger gehouden speld jesverkoop ten bate van de hulp aan de burgerbevolking van China, prijkt nu in grooter formaat voor vele ramen op de linoleumsnede, die den Chineeschen avond op Donderdag 28 April aankondigt. Deze avond is bedoeld als slot van de actie te Leiden. Het programma is zeer ge varieerd. De St Odoknapen, die reeds een zekere vermaardheid als zangkoor hebben verworven, zullen liedjes zingen; de heer Burgersdijk, als goochelaar in Leiden niet onbekend, heeft zich belangeloos beschik baar gesteld. Er zal een oud-Chineesch tooneelstuk in het Nederlandsch worden gespeeld door de Nederlandsche studenten van het Sinolo gisch Instituut, met medewerking van twee Indo-Chineesche dames. Ook zullen er Chi neesche gedichten worden voorgedragen, waarbij vertaling zal worden gegeven. Het Leidsch Salon-orkest zal de njuzikale verzorging op zich nemen, terwijl in de pauze de uitslag der verloting zal worden bekend gemaakt en de prijzen in ^'".ingst kunnen worden genomen. KOE; SCHAAP EN KALF De landbouwer P. de J., uit Hazt. oude heeft aangifte gedaan van de vermissipg van een koe van de veemarkt en de land bouwer M. B. W. te Haarlemmerleede, van de vermissing van een 1-jarig schaap. Bij den stalhouder Dieben is een kalf ge schut. KOUWENHOVEN'S LEESBIBLIOTHEEK DOEZASTRAAT 37, Telefoon 3683. Ernstige verzakking in het Noordeinde Een geheele voorpui ontzet Hedenmiddag is in het Noordeinde het perceel no. 8, waarin gevestigd is een lunch room van den heer De Geest, door plotse linge verzakking de geheele voorpui en de etalage ontzet, terwijl ernstig gevaar voor instorting dreigt. Het naast aangelegen perceel is ten be hoeve van een verbouwing bij de Ned. Roto gravure Mij afgebroken. Er was in het be gin der week daar heiwerk verricht. Toen men daarmee ook thans weer wilde begin nen had de verzakking plaats. Het verkeer ondervindt stagnatie. Mogelijk moet de passage geheel worden Leidsche Chr. Oranjevereen. Vrijdag een bijzondere feestavond Aan den vooravond van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, op Vrijdag 29 April, houdt de Leidsche Chr. Oranje-ver- eeniging een grooten feestavond, waaraan be halve het kinderkoor va» „Ex Animo" en het Leidsch salon-orchest, onder leiding van den heer Plu, medewerkv de Fimdeler- club, die een opvoering zal geven van het historisch spel in drie bedrijven „Ochtend gloren" door Ivans. Bij de vele voortreffe lijke hoedanigheden die de L» de laatste jaren voor de Oranje-vereeniging opgevoer de stukken hadden, misten ze toch in het algemeen een goed doorgewerkte intrigue, die de spanning goed gaande hield. I-ai „Ochtendgloren" is die intrigue wèl aanwe zig en zij is van een zeer spannend karak ter, zonder de historische inslag van hef spel geweld aam te doen. „Ochtendgloren" is een stuk door meesterhand geschreven, Het is de Firndelerclub uitstekend toever trouwd om voor een goede vertolking zorg te dragen, zoodat den bezoekers van dit feest der Oranjevereeniging een bijzonderen avond wachf, temeer daar thans gee-m onge- wenschte pauzes zullen worden gehouden voor décorverwisseling, daar „Ex Animo" en het Orkest voor een aantrekkelijke vul ling zullen zorg dragen. HET WERKLOOSHEIDSCIJFER De dagstaat van 21 April van den ge meentelijken dienst van sociale zaken wees aan een totaal cijfer van 4060. Het vorig jaar was ait cijfer 4346 en in 1936: 4426. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J. v. d. Kwaak 35 j. en A Dannijs 27 BEVALLEN: E J v. d. Reüden—Wijting d C van Klppersluls—Burggraaf d. M de Geus Uittenbogaart d C Jansenv. d. Broek d J KornelissenVlaanderen d AM Heins- bevgenv. d. Nouland d E J van Rossen kt mberg z M Boefv. d. Pouw Kraan z A. Th. Hoek—Roo ij era z J Kloosterman- d. UIT DEN OMTREK ALFEN a.d. RIJN AANBESTEDING Door den architect W. B. Kroon, alhier, is gistermorge»» in hotel „Centraal" aanbe steed de bouw van 14 woningen in de Dich- terswijk. De inschrijvingen waren als volgt: Metselwerk: W. Barreveld f 11.636; H. Oudenes f 10.994; H. G. Mulder, Bodegraven f 10.774. Timmerwerk: L. van Beusekom f14.660; A. van Dam f 11.830; J. J. Bons f 10.964. Schilderwerk: W. van Diest f2373; C. den Uijl f2072; C. Blom fl9S9; J. C. Verhoef f 1848. Massa: W. Verhagen, Oudewater f 28.940; F. Brake an. Stolweg, Lichtenvoorde f 28.650; J. v. d. Velde, Gouda f 2S.291; fa. Brandsen, Amersfoort f 27.900; C. Koppe f 27.844; J. v. Bijsterveld, Oudewater f 27.300; L. v. Beuse kom f 26.860; German, Turkenburg en Oude nes f 26.397; L. Ponser, Krimpen a. d. IJsel f 25.562; W. v. Egdom f 25.113; J. N. Kra nenburg, Delft f 24.S00; W. G Bergshoeff f 24.700; W. v. Beieren f 24.428; J. Vonk f 23.870; W. v. d. Helm f 22.998; J. J. Bons f 22.787. Waar geen plaatsnaam, wonen inschrijvers alhier. De gunning werd aangehouden. EEN ZELDZAME WORP Een geit van den heer S. in de Willem straat wierp Donderdag niet minder dan 4 lammeren, een zeldzaam voorkomend geval. De moeder-geit en haar jongen zijn in de beste conditie. MOOIE OPDRACHT Door den architect van Asdomk is aan den heer A. Bergshoeff, aannemer alhier, opge dragen de bouw va» 26 woningen voor reke ning van de gemeente Bloemendaal, voor een bouwsom van f 79000. VERDACHT VAN DIEFSTAL Door de rijksveldwacht is, in samenwer king met de gemeentepolitie, alhier gear resteerd de 22-jarige werklooze G. v. A„ die ervan verdacht wordt in een sigarenwinkel te Nieuwerbrug eenige doozen sigaren en sigaretten te hebban, gestolen. GESLAAGD De heer M. Pasma te Aarlanderveen slaag de te Rotterdam voor het eerste gedeelte van het examen analyst. OPBRENGST COLLECTE De gehouden speldjescoilei i, \uur de plaatselijke afdeeling van dc E.H.B.O. heeft opgebracht een bedrag van f 166.56. BENOEMING Tot controleur bij de gemeentelijke steun regeling (buitendienst) alhier, is uit 70 sol licitanten bemoemd de heer L. Kleiweg, HAZERSWOUDE JAARVERGADERING ZIEKENVERPLEGING Donderdagavond werd in het lokaal van mej. de wed. Natzijl de jaarvergadering ge houden van de vereen. Ziekenverpleging, bij gewoond door 18 leden en onder leiding van den voorzitter, den heer T. Wezelenburg Kz. De secretaris, Ds. P. L. Kiehl, bracht daar op jaarverslag uit. Hieruit bleek dat de ver- eenigiiing 350 leden telt. Door zuster Boer werden in het afgeloopen jaar 469 bezoeken afgelegd, terwijl 21 gezinnen onder haar toe zicht staan. Vanwege de vereen, werden 13 kinderen gezonden naar een vacantiekolonie. Van het materiaal der vereeniging werd me nigvuldig gebruik gemaakt. Noodig bleek het zuurstofapparaat door een nieuw te ver vangen, wat groote koeten met zich bracht. Door de goede zorge.ii van de depóthouders is het materiaal uitstekend in orde. Het voornemen is op 27 April a.s. ven bate van het T.B.C.-fonds weer een bloempje ten ver koop aan te bieden. De Voorz. bracht den secretaris een woord van dank voor zijn arbeid. De penningmeester, notaris F. C. Engel- berts, gaf een financieel overzicht. Met in begrip van het batig saldo der vorige reke ning, zijnde f 383.29, bedroegen de ontvang sten f 745.49; de uitgaven f 553.48; alzoo het batig saldo f 192.01. Op voorstel van het bestuur werd besloten van het batig saldo der kas een. bedrag van f 100 te storten in liet t-b.c.-fonds. Bij de ge houden bestuursverkiezing werd tot voorzit ter herkozen de heer T. Wezelenburg Kzn. en als leden van het bestuur herkozen de heeren pastoor J. Ruiter en W. Lommerse. JAARVERGADERING WIJKVERPLEGING De jaarvergadering van de vereenigkng Wijkverpleging werd gisteravond gehouden ten huize van mej. de wed. Natzijl, onder leiding van den voorzitter den heer T. We- zelemburg Kzn. alhier. Met dankbaarheid constateerde deze, dait de vereenigiuig in goe den toestand verkeert, daar het ledental vooruit gaat en wat de financiën betreft er een batig saldo is. De arbeid door zuster Boer wordt door allen ten zeerste gewaar deerd. De secretaris, Ds. M. Heuzeveldt, las de notulen, die wei-den goedgekeurd en bracht jaarverslag uit De toestand der vereeniging mag gunstig worden genoemd, daar het le dental vooruit gaat. Er zijn op heden 360 leden en 20 begunstigers. Door zuster Boer werden in het afgeloopen jaar 3028 bezoeken afgelegd. De penningmeester, dr. J. C. K. Zoete, deed rekening en verantwoording van gehoudo» beheer. De ontvangsten hadden bedragen met inbegrip van het saldo der vorige reke ning zijnde f 1Ü4.75, de som van f 16-48.67, de uitgaven f 1456.09, -batig saldo f 19*2.58. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd Dr. P. L. Kiehl met bijna alg. 6temmen her kozen. Tot lid der commissie voor finan- cieele controle werden aangewezen de hee ren A. Warnaar. D. Sol en Jac. de Wilde. Met een woord van dank voor de betoonde belangstelling sloot de voorzitter de verga dering. PLAQUETTE „PRIMAVERA" Konden wij reeds eerder vermelden., dat aan den heer G de Ruyter alhier voor zijn inzending „Poiyantha"-rozen op de „Prima- vera" te Rotterdam de gouden medaille was toegekend, thans kunnen wij nog mededee- len, dat aa» genoemden kweeker door het bestuur der „Primavera" de plaquette is toegekend, welke steeds aan dien inzender wordt toegekend, wiens inzending gedurende de tentoonstelling het beste stand hield. DAMMEN RADIO-DISTRIBUTIE ZATERDAG 23 APRIL Programma 3: 8 eulen; 9.20 ParUs R; 10.05 London Reg; 11.40 Parijs R; 12.20 Brussel VI 13.20 Keulen; 14.40 Droltwich; 15.20 Keulen; 17.20 London Reg; 18.40 Brussel FT 18.50 Lon-- don Reg; 19.21 Keulen of dlv.; 21.20 Brussel Fr; 22.20 BerlUn Programma 4: 8 Brussel Vi; 8.20 Diversen; 0.35 Droiwlch; 13.35 Londen 'Keg; 16.05 Droit-! wicli; 22.10 Loudon Reg.; 22.20 Droitwich;ï 23.10 Parijs R. ZONDAG 24 APRIL Programma 3: 8 30 diversen; 8.50 Keulen; 9.50 Parils R; 22.20 Brussel VI; 13.20 Brussel Fr.; 13.35 Brussel VI; 14.30 Brussel Fr.; 15.20 Keulen 17.20 Parijs R. 18.20 Brussel VI; 19.20 Weenen; 21.20 Brussel VI; 21.33 R. Danmark of dlv. Programma 4: 8..30 Brussel VI.; 10.50 Droitw; 13.20 diversen; 15.50 Droltwich: 16.20 London R; 17 5.1 Droit wi.-li: 2» 25 1 'ar (is R.21.55 Droitw- 22.05 Brussel Fr.; 22.20 Parijs R. Radio PTT Nord; 11.20 Brussel VI; 12.36 Keulei. 14.20 London Keg.; 10.50 Keulen: 16.20 Parijs R.: 17.20 Brussel Fr. 17.50 Brussel VI; 18.05 Brus sel Fr.; 18.20 Keulen; 1950 Brussel FT; 21.5-01 Boedapest of dlv.; 22.20 Parijs R.; 22.50 R Dan mark. Programma 4: 8.— Brussel VL; 8.20 diversen; 9.35 London Reg.; 10,45 Droltwich; 14.50 R Dan: mark; 15.10 Droltwich; 15.5o London Reg; 16.20 i Droitwlch; 19.35 London 'Reg.; 20.20 Droltwich Agenda Woensdag 27 April: Stadsgehoorzaal, 20.3o! uur, Filmavond Reisbureau Lindeman. Vrijdag 29 April: Stadsgehoorzaal 8 uurj Feestavond Leidsche Chr. Oranjevereeniging De Zondagdienst der huisartsen wordt: morgen waargenomen door de doktoren Berkel, De Graaff, De Jager en Renaud. De geneesk. Zondagsdienst te Oegstgeesti wordt waargenomen door dr Varekamp telef. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 23 t.m. Vrij-' dag 29 April a.s. waargenomen door de apo theken: P. du Croix, Rapenburg 9. tel. 807 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegst- geest, telef. 274. tegen de damclub van- den Groenendijk in horel „Het Oude Raadhuis", met het volgen de resultaat: Hazenswoude Groenendijk J. C. Windhorst—M. Rademaker 0—2 L. Matze—C. Verdegaal o—0 Abr. Dorsman—W. Verdegaal 2—0 J. de GelderG. Rademaker 11 K. J. MatzeW. Rademaker 20 M. Kroon-rtL Teijlingen lj Jac. Hassefras—L. de Groot 2—6 P. van VeenJ. Spierenburg 20 L. Luiten—B. Bos i H. LoomansP. Hoogenboom 20 W. v. Ofwegen—L. v. d. Voort 2—0 P. v. GorkumC. Groen 2—0 Toi'aal 19-5 HILLEGOM BOUWWERKEN De bouwkundige en makelaar J. D. Philip- po heeft namens zijn lastenvers bij onder- handsche aanbesteding het bouwen van vier en twee middenstandswoningen aan de Wil- helminalaan, opgedragen aan de fa. Dandert en Co. RUBRIEK TEN DIENSTE VAN ONZE ABONNE'S UW ASSURANTIEKANTOOR lm. NOOMEN BREESTRAAT 10a, TeL 302. na 6 a. 2479 ATELIER JONKER BREESTRAAT 29 LEIDEN VOOR EEN 31JZONDER PORTRET Vooi interieur- en indnstrleopnamen Voor ALLES op FOTOGEBIED FOTO EN KINO HANDEL HOOIGRACHT 51 Telet. 2945 VERKOOP - INRUIL en REPARATIE VAN ALLF SOORTEN STOFZUIGERS Condities in overleg P. J. MAARTENSE HOOGSTRAAT E LEIDEN Juwelier Goud en Zilver Horloges - Telefoon 573 Gevestigd 1868 HERENMODE - HOEDEN MAATKLEDING^ JOHN KAGER CENTRALE VERWARMING SANITAIRE INSTALLATIES DOELENSTEEG 9—11 LEIDEN Telefoon 2289Postrekening 143937 D. M. VAN EWIJK WONINGINRICHTINGEN BEHANGERIJ - STOFFEERDERIJ MEUBELMAKERIJ BREESTRAAT 73 Telefoon 414 Fa. Weisz Graaf T ailors Hooge Woerd 9. Tel 3493 QUALITY REMAINS LONG AFTER PRICE IS FORGOTTEN EXPERT TAXATEUR J. VAN ITERSON Gedlplom. en Beëedlgd MAKELAAR LEIDEN. Telet 1772. OUDE SINGEL 190 TIMMERBEDRIJF BOUWKUNDIGE AANNEMER SPECIAAL ADRES vooi SCHOONHEIDSMASSA GE MAISON HENRY" BREESTRAAT 56n Telefoon 431 Mr. Dr. H. D. M. KNOL ACCOUNTANT Steenschuur 1 6 - Leiden Telefoon 1598 PHILIPS RADIO vanat 6.— per maand VERLICHTINGS-0 RNAMENTEN H. DE NIE Nieuwe Rijn 57 Telet 1155 bi) de Hoolgr, MAKELAARSKANTOOR H. D. VAN WELZEN JR. Becedigd Makelaar BELEGGINGEN in Vaste Goederen OUDE SINGEL 220 - TELEFOON 2774 FOTO BLEUZE APOTHEKERSDIJK 27, Tel 308 FOTO'S en FILM op IEDER GEBIED HAARLEMMERSTRAAT 17 Telef. 315 LEEST DEZE RUBRIEK AANDACHTIG

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6