IHettuie £>iitsrtK LL'imraiit AVANG Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Driemaal is scheepsrecht Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 -f portokosten Per weeko.!8 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending550 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7 '/2 ct. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 53936 DONDERDAG 31 MAART 1938 18e Jaargang 3tt)erttntieprijjtn: Van I tot 5 regels f W/i Elke regel meer .vw>ve« <X22'/a ingezonden Mededeelinget» van 1—5 regels f 2.30 Elke reget meer f 0.45 Voor het bevragen aan 1 bureao wordt boekend -.•••••*• QiO NO. 6357 ONVOORZICHTIG VERZOEK De besturen van het N.V.V. en de S.D.A.P. hebben zich met een brief tot den Minis- iter-president gewend met de mededeeling, 'dat naar hun wijze van zien de non-inter- [ventie-politiek in Spanje is mislukt en dat. 'de Nederlandsche regeering „te bevoegder plaatse" deze meening behoort uit te spre ken; en dat zij er voorts op moet aandrin gen om uit deze mislukking de noodige consekwenties te trekken. Wat men met dit diplomatiek gestelde Verzoek bedoelt, wordt duidelijker, wan neer de besturen er ten slotte aan toevoe gen, „dat zij het van het hoogste belang achten, indien de Nederlandsche regeering zich bereid verklaarde, haar medewerking te verleenen aan ieder ernstig streven om aan de politiek van non-interventie een einde te maken." Ze durven wel, deze roode besturen! Ne Üerland moet maar eens met gewapende interventie, met hulp aan de roode regee ring in Spanje, dreigen. Nog pas hebben de sociaal-democraten in het parlement een uitvlucht gevonden om gedeeltelijk BAjjffeun traditie getrouw te blijven en zich togen defensie-uitgaven te verzetten en nu Sren ze de Regeering aan tot het opwek ken van en meedoen aan wapengeweld. Zoo ook thans weer op de vergaderingen yan hen dat dubbelzinnig spel. De heel de la Bella zei eergisteren in Den Haag dat aan Defensie wel wat meer mocht be steed worden, doch vooral niet te veel met het oog op te nemen sociale maatregelen. En dat wil dan hoog van den toren blazen! Het is een bedenkelijk verschijnsel, wat we hier zien. Een niet-politieke organisatie, het N.V.V., wil openlijk invloed oefenen op de buitenlandsche politiek der regeering. Toen minister Patijn onlangs stappen deed om de feitelijke overwinning van Italië te erkennen, werd hij het heftigst door de sociaal-democraten aangevallen; thans verlangt men maar omgekeerd - diplomatiek optreden, dat tot veel ernsti ger consekwenties moet leiden. Wij, die niet meer van de internationale politiek weten, dan wat algemeen bekend wordt, achten het niet onmogelijk, dat de Regeering zich bezig houdt met het aan geroerde vraagstuk; maar wij zullen ons wel wachten haar een bepaalde marsch- route op dit terrein voor te schrijven; wat geen critiek op regeeringsdaden uit sluit. Tot dat laatste behoorden N.V.V. en S.D.A.P., die hun vertegenwoordigers op het Binnenhof hebben, zich ook te bepalen. Zulks te meer, omdat ze geen onbevooroor deelde toeschouwers zijn: zoowel tegenover Italië als tegenover Spanje laten zij zich door sympathie en antipathie leiden. Dit alles werpt op het onvoorzichtig ver zoek (of is het erger?), dat natuurlijk voor- kennisgeving aangenomen wordt, wel een bedenkelijk licht. TEKST EN EXEGESE De Oostenrijksche bisschoppen laten zich gelijkschakelen, blijkbaar in de hoop, dat erger wordt voorkomen op deze wijze. Blijk baar zijn ze niet in de leer geweest bij de yele Duitsche roomsch-katholieken, die in 1933 vol vertrouwen tot het nieuwe regiem opzagen, dat volkomen vrijheid van gods dienst beloofde, maar op gansch andere Wijze dan de massa dacht. Ook toen werd, gelijk nu in Oostenrijk door den verkiezingsleider Buerckel ge schiedt, de leuze aangeheven: „Geeft Gode wat Godes en den Keizer wat des Keizers is". Een woord bijna letterlijk door Jezus zelf gesproken. Bij een tekst behoort echter ook een exegese en wij zijn altijd min of meer ge neigd ter toelichting deze tekst aan te vul len met de woorden: Ja, geeft den Keizer Wat des Keizers is, maar ook niet meer dan dat; anders komt ge er zoo licht toe God te ontnemen wat Godes is. De praktijk van het nationaal-socialisme bewijst de waarheid van deze vrees. Want dit meent, dat God voldoende ontvangt als in de kerk een stichtelijk woord gesproken wordt, doch zonder eenige beteekenis voor het leven van allen dag. Daar moet de staat in alle volkomenheid heerschen en wanneer dus mannen als Niemöller predi ken, dat Gods Woord ook zeggenschap heeft over staat en maatschappij, dan oor deelt het nationaal-socialisme, dat de „Kerk" neemt wat „des Keizers", wat „des dictators" is en dan moet de Kerk dicht en des predikers mond gesloten worden. De tekst van Buerckel is schoon, maar de exegese is onbijbelsch. Dat is de fout. Het is echter verblijdend, dat- niet alleen Wij zulks inzien, maar ook vrijzinnigen, die b.v. ten onzent dikwijls spraken van ver menging van kerk en politiek, wanneer dc Christelijke grondslagen van ons volks leven verdedigd werden. HET KRANKZINNIGENGESTICHT TE GORSSEL Bij K.B. is bepaald, dat met ingang van 1 April a.s. het Krankzl* >'gengesticht „Veld zicht" te Gorssel als niet meer bestaande zal worden beschouwd. Zaterdag 25 Juni derde Rotterdammermarsch \A/ANDELAARS: GEEFT ACHT! V Gisteravond heeft het organisatie-comité van den Rotterdammer marsch met de jury vergaderd en den datum voor den derden marsch definitief vastgesteld op ZATERDAG 25 JUNI A.S. Alles zal er weer op worden gezet om dezen derden marsch tot een groot succes te maken. De route is weer anders dan bij de eerste twee marschen en ditmaal wel buitenge wo on gevarieerd. De wandelaars zullen zoo wel met het vlakke Westland als met de buitenplaatsen nabij Rijs wijk, met het Haagsche Bosch zoowel als met 't Wassenaarsche eiken hout kennis maken, ter wijl het laatste stuk langs den Vliet terug naar Delft precies de 35 K.M. zal vol maken. Voor den jeugdmarsch is de route natuurlijk korter, n.l. 20 K.M. Enkele bijzonder attrac tieve punten staan voor dezen derden marsch op het programma. Vooral in Wassenaar wacht den wandelaars een bijzondere ontvangst, waar over we thans nog niets zullen verklappen, terwijl de oude Prinsenstad voor een muzikale begroeting zal zorgen die klinkt als een klok. De prijzen, zoowel voor de groepen en detachementen, die zich bijzonder onderscheiden, als voor allen, die den marsch beëindigen, zijn met groote zorg gekozen, de organisatie is nog geperfectioneerd, de jury is aangevuld met twee ervaren Vierdaagsche-loopers. Het spreekt vanzelf, dat de „oude" Rotterdammermarsch-loopers zich al verkneuteren elkaar op 25 Juni weer te ontmoeten maar ook tal van nieuwe groepen, waaronder keurtroepen, die reeds vermaardheid bezit ten, worden verwacht. Vooral voor de „nieuwelingen" doen we thans deze voorloopige mede- deelingen opdat ze tijdig hun training kunnen aanvangen. Geoefende wandelaars hebben eerst recht honderd procent lichamelijk voordeel en wandelgenoegen, wanneer ze (met vele honderden naar we verwachten!) aan den start zullen verschijnen. Van nu af zij het parool: 25 Juni naar Delft! Mussolini en Victor Emanuel worden maarschalk Het Italiaansche parlement heeft met geweldig enthousiasme een wetsontwerp ontvangen en aanvaard» waarbij de rang van „eersten maar schalk van het rijk" wordt ingesteld, welke rang wordt toegekend aan den koning-keizer Victor Emanuel III en aan Benito Mussolini. Het parlement zong vervolgens de „Giovinezza" en hief juichkreten voor de nieuwe maarschalken aan. Engeland belemmert melkpoeder-invoer Verhoogde rechten, verlaagd contingent Naar het „Hbl." verneemt, zal de Ne derlandsche export met ingang van morgen een belangrijke inkrimping on dergaan. De invoer van karnemelk- en weipoe- der, die tot dusver vrij was, zal worden ondergebracht onder het contingent „melkpoeder". Daartoe wordt dit contin gent met 1009 cwt per maand verhoogd. Deze 51 ton verhooging vallen echter in het niet bij de hoeveelheid karnemelk- en weipoeder, die we thans naar Enge land zenden, n.l. giemiddeld 440 ton per maand. Tevens verneemit het „Hbl", dat het contingent magere gecondenseerde melk per 1 April verlaagd wordt van 110.000 cwt. tot 85.000 cwt. per maand, of van ca. 5600 tot 4300 ton. Dat is dus 1300 ton minder per maand. Deze maatregelen (beteekenen 'in groot overcompleet van ondermelk in ons land van ca. 5 millioen kg. per maand. Wereldtentoonstelling New York Huurcontract geteekend Onze gezant te N e w-Y o r k heeft gisteren het huurcontract geteekend voor het Neder landsche paviljoen op de in 1939 te houden wereldtentoonstelling te New-York. Ook zal Nederland in de Hall der Naties vertegen woordigd zijn. Do kosten wan deelneming zullen f 1.350.000 bedragen. De mogelijkheid bestaat dat Nederlandsche oorlogsschepen tijdens de expositie een bezoek aan New- York zullen brengen. Onvoorzichtig overgestoken Op den Kanaaldijk te Helmond is gis termiddag om drie uur het dertienjarige zoontje van de familie P.Bruyer te Helmond bij het onvoorzichtig oversteken van den weg door een auto, bestuurd door den heer van A. uit Gemert aangereden. De jongen kreeg een hevigen slag van den bumper en bleef bewusteloos liggen. Met een zware hersenschudding, inwendige kneuzingen en verschillende schaafwonden is het slachtoffer naar het St. Antonius Gasthuis te Helmond overgebracht. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Don dhauffeur treft geen schuld; Goede eieruitvoer in 1937 De teruggang teniet gedaan (Vergadering Nederl. Eiercontrole-Bureau) Onder voorzitterschap van den heer dr L. G. Kortenhorst te 's-Gravenhage is te Utrecht de jaarvergadering van het Nederl. Eiercontrolebureau gehouden. De voorzitter deelde in zijn openings woord mede, dat in 1937 ruim 980 mil lioen eieren zijn uitgevoerd, d.i. 150 millioen meer dan in het voorafgaande jaar. Uit de cijfers van de door het N.E.B. vopr uitvoer goedgekeurde eieren van het jaar 1932 af, onderver deeld in de onderscheiden rubrieken, blijkt, dat de teruggang in den export na 1932, thans weer voor een belang rijk deel is teniet gedaan. Treffend is de sterke stijging van de ru briek „Koelhuiseieren". Deze vindt zijn oorzaak in het feit, dat in 1937 voor het eerst de mogelijkheid werd geopend om Nederlandsche eieren hier te lande in entrepot op te slaan. De opslag in Neder landsche koelhuizen is daardoor sterk be vorderd. De export van kalkeieren is, in verge lijking met 1936 iets toegenomen in tegen stelling met voorafgaande jaren, toen er steeds een teruggang was. In 1937 was Engeland, evenals In 1936 onze voornaamste afnemer van eieren. Daarop volgde Duitschland. De uitvoer naar dit land was grooter dan in 1936, doordat ruimere betalingscontingenten voor eieren beschikbaar werden gesteld, terwijl circa veertig millioen eieren op het z.g. Deterding-contingent werden geëxpor teerd. De uitvoer naar België en Spanje nam af, naar Zwitserland en Frankrijk gingen wat meer eieren dan verleden jaar. In ver gelijking met den export naar Engeland en Duitschland. blijven deze kwantums betrekkelijk gering. Inzake de beweringen van dr Dijt over 't eerst af- en dadelijk daarop goedkeuren van eieren, deelde de voorzitter namens het bestuur mede, dat alle berichtgeving van dr Dijt omtrent goed- en afkeuring van de bedoelde eieren uit de lucht is ge grepen. Het eenige juiste standpunt door den heer Dijt in te nemen is: een ruiterlijk erkennen van zijn fout en een openlijk terugnemen van zijn beschuldiging aan het adres van den controledienst van het N. E. B. Met vreugde constateerde de voorzitter, dat het afgeloopen jaar voor den uitvoer van eieren zoo gunstig is geweest. Door het nieuwe handelsverdrag met Duitsch land zullen er in de wijze van den afzet van eieren groote veranderingen komen. De voorzitter hoopte echter, dat onze ex port op hetzelfde peil zal blijven, zoo mo gelijk nog zal worden uitgebreid. Vliegtuig maakt noodlanding Geen persoonlijke ongelukken Een militair vliegtuig uit Soesterberg, dat gister boven Zeist koerste, werd gedwon gen een noodlanding te maken op een ter rein bij Blikkeniburg. Door de drassigheid van den grond sloeg de machine over den kop. De inzittenden: luit.-vlieger van den Bosch en de luit.-waarnemer Molenaar bleven zonder letsel. Het toestel werd licht beschadigd. Prins Bernhard naar het buitenland Men meldt ons, dat Prins Bernhard gister, in gezelschap van Prins Aschwin, voor eenige weken naar het buitenland is vertrokken, ter bevordering van zijn definitief herstel PROT. CHR. BOND VAN SP00R- EN TRAMWEGPERSONEEI Twintig-jarig bestaan van de Tractie-afdeeling Drukbezochte vergadering te Utrecht In het gebouw C.S.B. te Utrecht hield gisteren de vakafd. Tractieperso- neel van den Prot. Chr. Bond vanSpoor- cn Tramwegpersoneel, haar 20ste jaar vergadering. Bijna alle af deelingen van den bond hadden afgevaardigden gezon den, zoodat de opkomst bevredigend was. De voorzitter, de heer H. v. Wifferon, opende de vergadering door te laten zingen Psalm 84 3 en het lezen van Ps. 8; en riep den aanwezigen een welkom toe in deze lan delijke vergadering, inzonderheid den heer W. Belger, die het Hoofdbestuur vertegen woordigde. De Voorzitter memoreerde het ontstaaij van deze vakafdeeling in 1918 en herinner de aan de samenstelling daarvan in die dagen. Spr. wees verder op de belangrijke rol-, die de vakafdeeling had vervuld in de twintig jaren van haar bestaan, waarbij het genoegen werd gesmaakt veel misstan den te doen wegnemen. De goede verhou ding van vakafdeeling en hoofdbestuur werd hierna in het licht gesteld. De voor zitter wees vervolgens op de Februari-actie van de socialistische vakvereenigingen, die overal denken de leiding te hebben, en de invloed der Christelijke Vakbeweging trachtten te verkleinen. Doch 't bestuur kan toonen, zoo zeide spr.. dat wij vaak de mo derne beweging vóór zijn. Daarom temeer is men vijandig tegenover ons gestemd. Wij gaan voort aldus spr. in de kracht van onzen God, in het belang van ons tractiepersoneel. De secretaris K. Tigchelaar bradht de schriftelijke felicitaties over van den oud secretaris Vogelspoel, die door ziekte ver hinderd was aanwezig te zijn. In een be knopt verslag over de afgeloopen 20 jaren, somde de secretaris de belangrijke acties op sinds 1918, die doen zien hoe veel goeds de afdeeling voor de leden mocht bewer ken. De actie, om het locomotief-poetsen op Zondag na te laten, van den P. C. B. uit gaande, is met succes bekroond. In het belang van de wagenmeesters i3 veel werk gedaan; aan dienstkleeding is voortdurend aandacht geschonken. De ge voerde actie inzake het schoonspuiten van locomotieven,e waarbij de beschermende kleeding en schoeisel een belangrijke factor is is noe niet ten einde. De geweldige reorganisatie in het bedrijf deed ook haar invloed pelden op hft werk van de leden, doch niettemin heeft men door samenspre- kinp met ingenieurs en depot-chefs en in zonderheid met den chef van dienst, veel leed kunnen verzachten. Den secretaris werd met applaus dank ge bracht vopr zijn keurig verslag. Diverse klachten inzake de dienstuitvoering werden besproken en in handen van het bestuur gegeven. De middag stond meer in het feestelijke teeken. De zaak was door een vriendenhand met palmen en bloemen versierd. Het hoofd bestuurslid V.'. Belger bracht zijn feeste lijk worod in de vergadering, wijzend op den grooten zegen die wij in Nederland bezitten, en gaf ook 'n blik in de problemen van het bedrijf en wereldgebeuren en moedigde bc stuur en leden aan in de kracht des Heeren voort te gaan. De heer F e ij t e n declameerde eenige mooie nummers, en verder werd onder het jen van geestelijke liederen en het aan bieden van eenige versnaperingen, deze feestelijke stemming verhoogd, zoodat van deze vergadering ongetwijfeld kracht en be zieling is uitgegaan. Verlaging van de leerlingenschaal Goed voorbeeld van een vaderlander Naar wij vernemen is aan het departe ment van Onderwijs,Kunsten en Weten schappen een gift verzonden, welke verge zeld was van het volgende schrijven: Aan Zijne Excellentie den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen. Opgeschrikt door het feit, dat offers voor het welzijn van ons land door Uw ambtgenoot van Defensie zoo dankbaar worden aanvaard, en overtuigd, dat het onderwijs aan onze kinderen niet min der van belang is voor het behoud van land en volk, doe ik Uwe Excellentie hierbij toekomen een gift van f 500. in de stellige verwachting, dat, mede door de stroom van navolgers die dit voor beeld zal hebben, een verlaging van de leerlingenschaal ingevoerd zal worden, aleer ons land overrompeld worde door analphabeten. Een Vaderlander. CONFLICT BIJ FOKKER T eekenkamerpersoneel besluit tot staking Met ingang van a.s. Vrijdag In een gisteravond te Amsterdam onder leiding der vier samenwerkende organisaties gehouden vergadering heeft het personeel van de teekenkamers der N. V. Nederlandsche Vliegtuigenfabriek Fokker, besloten met ingang van Vrijdag 1 April as. het werk neer te leggen, aangezien de directie niet bereid is met de organisaties overleg te plegen over een salarisregeling en de bestaande sa larissen als ver beneden eiken rede lijken eisch worden beschouwd. Nadat de besturen van de organisaties reeds vorig jaar pogingen hadden aange wend om verbetering te verkrijgen in de salarissen der technici, hebben zij zich op 17 Februari j.L met een schrijven tot dc directie der Fokkerfabrieken gewend, waarin verzocht werd, om een bespreking, teneinde een saalrisregeling voor de teeke naars voor te stellen, en waarin werd mede gedeeld, dat tot staking zou worden beslo ten, indien voor 28 Februari geen bevredi gende antwoord zou zijn ontvangen. De rijksbemiddelaar Mr. S. de Vries C.zn., bood zijn bemiddeling aan en had op 21 Maart j.l. een bespreking met de Fokker directie, waarbij tevens aanwezig was het hoofdbestuur van den Metaalbond. De di rectie der Fokkerfabrieken beriep zich op het standpunt van den metaalbond, welke weigert de organisaties van het technische personeel te erkennen. De directie ver klaarde tot overleg bereid te zijn met ver tegenwoordigers van het personeel zelf persoonlijke grieven, doch niet over een al- gemeene- salarisregeling. Het door de bon den van technici gevraagde onderhoud werd dan ook afgewezen. In de gisterenavond gehouden verga/le ring, die bezocht was door ruim 80 pCt. dei- betrokken leden werd dit besluit met groo te bitterheid vernomen. Van de zijde van het bestuur werd o.m. verklaard, dat het bedrijf in 1937 ruim ééu millioen winst had gemaakt, en dat op de te houden aandeelhoudersvergadering zal worden voorgesteld een dividend van 25 pCt. uit te keeren. In ditzelfde bedrijf zijn teelkenaars te werk gesteld in het bezit van het eind diploma M.T.S., die op 22—24-jarigen leeftijd salarissen van f60 a f65 per maand verdienen, en werken personen met 12 of 15 dienstjaren op salarissen van f 45 per week. Overeenkomstig het op een vorige ver gadering in principe genomen besluit, werd ditmaal met vrijwel algemeene stemmen besloten met ingang van Vrij dag as. het werk op de teekenkamers neer te leggen. KIND VERDRONKEN Het 5-jarig zoontje van den arbeider J. Woutstra te Zwolle, dat gisteren zijn vader op het land eten had gebracht, is in een sloot geraiakt en verdronken. Gistermiddag is te Zeist in een weiland achter het Slot een militair tweepersoons- vliegtuig neergestort tengevolge van het afslaan van de motor. De beide inzitten den kwamen er zonder ongelukken af. terwijl het toestel belangrijke averij opliep. Ter plaatse ifzrd het vliegtuig onder toezicht van militaire autoriteiten gedemon teerd. hetgeen de foto in beeld brengt. SCHOENEN VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen De eieruitvoer in 1937 was zéér bevre. digend. Engeland legt nieuwe belemmeringeij in den weg voor de melkpoeder- en con- densexport. De tuinbouwexport naar Duitschland gaat voortaan onder controle van de Groente- en Fruit-centrale. De Eerste Kamer is begonnen met de behandeling van de begrootingen vaü Economische Zaken en het Landbouw-* crisisfonds. De toelating tot de verschillende scho-» len, door Mr K. Groen Verschenen is het jaarverslag van de Nationale Levensverzekerings-Bank. Nabij Renswoude is een landbouwer door een trein gegrepen en gedood. De eerste rechtsche troepen moeten; zich in de buitenwijken van Lerida ben vinden. Tsjang Kai Sjek aan ernstige bedreje ging ontsnapt. Mussolini heeft een rede gehouden over de Italiaansche weermacht. DE DORDRECHTSCHE ONDERLINGE CREDIETVEREENIGING NV. DORDRECHT Groenmarkt 64 Anno 1871 B O U W-C R E D I E T E N EFFECTEN Schoonmaaktijd Alle stoomen ls nog geen „Palthen"! Bil lange na niet! „Palthendat is al het extra* vakkundige werk en al de extra-zorg, di$ alleen een groote fabriek als Palthe aan Uw goed kan besteden. Dat is b.v. het gratis chemisch bijverven van verschoten en uitge beten plaatsen. Dat is b.v. de krimpvrijê behandeling, het motecht maken of onzicht baar stoppen. Kortom.Palthen" dat is het oerdegelijke werk 7an PALTHE. Neer» lands oudste en grootste fabriek op haar gebied met meer dan 650 arbeiders! is PALTHE-TIJD Ingwersen Co. Keizersgracht 382 Amsterdam Belast zich met de uitvoering van Effectenorders, het Incas- seeren van Coupons en hot nazien van Lotingen, ToL 32121 en 33879, onder Beurstijd 31207 VOOR SLECHTS 17» CENT noodlg om doze annonce uitgeknipt In open envelop alt drukwerk aan ons op to zen den, ontvangt U uitvoerige brochures over het HERSTEL VAN UW HAARGROEI V«rm«l4t Uw «aam mi arfrai op 4a adrtariq* 4*t (Ronj anralappa an a4ra«»a«rt Dr. H. NANKING'. Pkam. Fabriek N.VM DEN HAAG Pakhuismuur ingestort Vier vrouwen gedood, vijf zwaar gewond SOERABAJA, 31 Maart (Aneta) Te Lamongan, in de buurt van Soerabaja, is de voorgevel van een steenen pak huis ingestort Op het tijdstip van de in storting waren op den Passar vele koopvrouwen aanwezig. Vier vrouwen zijn door het neervallend gesteente ge dood en vijf zwaar gewond; velen liepen lichtere kwetsuren op. De zwaargewonden zijn, na te zijn ver bonden, naar de centrale burgerlijke ziekemnnohting te Soerabaja vervoerd. Tegen den eigenaar van het pakhuis is proces verbaal opgemaakt LIBERALE STAATSPARTIJ Naar verluidt zal Jhr. ir. O. C. A. van' Jeu^e voor de benoeming tot donken Llbera,e Staatspartij be-

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1