icdO)) Nieuw-Amsterdam vaart ruim 211/2 mijl Blijde stemming na de technische proeftocht „Een varend juweel" AKKERTJE VRIJDAG 25 MAART 1938 DERDE BLAD PAG. 9 Eerste vluchtige kennismaking met het schip Rotterdam, 25 Maart IW1ET een halven dag vertraging, als gevolg van den mist, die het schip in het Kanaal heeft opgehouden, is gisteravond omstreeks zes uur de „Nieuw Amsterdam" van haar technischen proeftocht te Rotterdam terug gekeerd. De proeftocht is, naar de deskundigen ons verzekerden, een triomftocht geworden. De „Nieuw Amsterdam" bleek in de practijk een schitterend zeeschip te zijn dat gemakkelijk stuurde, bij de grootste snelheden trillingvrij voer en over een schitterende accomodatie beschikte. Op de gemeten mijl nabij Plymouth is op snelheid gevaren, waarbij bleek, dat met gemak een snelheid van 21J/£ mijl kon wor den bereikt. De gegarandeerde snelheid, waarop het schip is gebouwd, moest 20J/£ mijl bedragen, zoodat de „Nieuw Amsterdam" over een ruime reservekracht blijkt te beschikken. Miraculeus In de jolige stemming als van een gym nasiast, die z'n eindexamen heeft gehaald, vertelde de oudste directeur van de Rotter damsche Droogdok Maatschappij, de heer D. C. Endert Jr. in oen kring der jour nalisten van de ervaringen, die men op den juist beëindigden technischen proef tocht had opgedaan. Het was alles zoo prachtig gegaan „Zondagnacht zijn we dan met stille trom vertrokken. We waren er, aldus de heer Endert, van overtuigd, dat nu na al clii werken toch wel alles perfect, in ordo moest zijn. maar we konden ons toch moeilijk indenken hoe alles zou worden. We hadden nog niet met het schip geva ren, zelfs de ankerkettingen waren nog niet beproefd en zoo zijn we. gelukkig bij gezegend mooi weer, den Waterweg afge varen. En toen bleek al direct, dat „Niouv rdan stuurde. Eenmaal veilig op zee. hebben we het anker eens laten zak ken, toen de machines aangezet en nóg wat en nóg wat; we zijn naar Boulogne gevaren om eens te kijken of de boot daar paste en dat was ook al goed; daarna zijn we wat Oceaantje gaan spelen ten Westen van Landsend en zoo kwamen we vanzelf in de buurt van Plymouth, waar we nabij Poperto op .den gemeten mijl konden gaan varen. Daar zijn de machines en de ketels ge ducht aan den tand gevoeld en konden we de te voren berekende gegeven verifieeren, waarbij bleek, dat niet alleen alles klopte, maar dat. het nog beter was, dan waarop we gewerkt hadden. En, hier kwam de heer Endert, die glun derend tusschcn de heeren Knape en De Monchv gezeten aan het vertellen was ge gaan. tot het hoogtepunt voor den bouw meester: „Waar gerekend was, dat het schip 20Z2 mijl zou moeten varen, bleek on3, dat er zeker 2IV2 in zit» misschien wel... maar neen... zet U maar, dat we de 211/> gemakkelijk hebben gehaald!" De heer W. H. de M 0 n c h y, direc teur van de H.A.L., die ook al met een glans van genoegen het reisverhaal aanhoorde en af en toe onderstreepte, viel in: „Normaal 21 y2 mijl!" En enthousiast vervolgde de heer En- 'dert: „Bij elke nieuwe beproeving bleek al les schitterend te werken, de berekeningen kwamen uit, alles viel mee en zelfs bij de grootste gevaren snelheid hebben we geen last van t rillingen gehad. Het was ook voor ons, die er toch te vo ren zoo lang mee bezig zijn geweest m i- raculeus Misschien was het zóó: ieder onzer, w i e ook aan het schip beeft ge werkt, heeft er zijn uiterste best op gedaan en het beschouwd als een proefstuk van de Nederlandsche scheepsbouw. Maar nu stonden we er toch zelf verbaasd over. Nog nooit te voren hadden we zulk een schip gemaakt en daarom zijn we er vóór de officieele vaart nogal geheimzinnig mee geweest. Maar nu het zoover is, nu kun nen we u het schip met voldoening laten ,.En namens de reederij", zoo viel hier de heer De M 0 n c h y in, „kan ik U zeggen, dat wij enthousiast zijn over deze prach tige prestatie van onze Nederlandsche scheepsbouwers en machinefabrikanten." „Het is alles veel cn veel mooier gegaan, dan we hadden durven hopen" viel dan weer de directeur van de R.D.M. in. „Ik kan U nu wel zeggen, dat we. zooals be grijpelijk is, te voren wel eenige vrees heb ben gehad voor de trillingen, diè altijd on verwachts kunnen optreden. Maar het schip vaart volmaakt rustig. De loods, die er heusch wel over kan meepraten, vond, dat het schip verre- en verreweg beter stuurde dan de Statendam, dat toch waar lijk óók geen slecht schip is. Met de „Nieuw-Amsterdam" kon hij kunstjes uit halen, als met geen enkel ander schip van die grootte." Hoe de proeftocht verliep Heel het hierboven weergegevene was er „in einem Gusz" uitgekomen, een brokje klaar enthousiasme over het bereikte re sultaat. We hoorden nu ook nog wat meer zake lijke gegevens over den technischen proef tocht, die aan het slot, ten gevolge van de opkomende mist. toch ook niet zonder zorg is verloopen. Gelukkig was men juist klaar geweest met de proeven, toen Woensdagmiddag om 3 uur de mist inviel, ongeveer 15 mijl Z.W. van het lichtschip Hinder. De technische proeftocht is meegemaakt door rond 700 personen: allen technici. „Het was voor ons allen geen feesttocht, maar een werktochk Ik kan U wel zeggen, dat velen van ons méér geloopen hebben dan menigeen op de Vierdaagsche! De Hol- land-Ameiika-lijn heeft ons echter het ver blijf aan boord direct zeer aangenaam ge- aakt. We aten scheepskost: zuurkool met spek cn worst, maar het was alles voor treffelijk." Te Boulogne was men met echt Fransche hoffelijkheid ontvangen: de burgemeester, de havenautoriteiten, en de Kamer van Koophandel kwamen hun opwachting ma ken en roemden het schip, men mocht zelfs een typisch staaltje van courtoisie geen liggeld betalen. Een der autoriteiten had gezegd: „Dit schip is mooier dan onze Normandië..." en toen hij aan een glimlach merkte, dat dit slechts als een staaltje van overdreven hoffelijkheid werd beschouwd, had hij er aan toegevoegd... „het is meer mensche- 1 ij k". Op den terugtocht had men dan de mist gehad en hier kreeg kapitein J. J. Bijl een groote pluim, omdat hij zich zoo kra nig gehouden' had en ook na de zware gen van de proefnemingen geen minuut van de brug weg was geweest, toen er nog een moeilijke nacht bovenop kwam. De terugtocht wa<5 een zegetocht gewor den: een K.L.M. toestel maakte in volle zee een eererondje, te Hoek van Holland, Maas sluis en de andere plaatsen langs den Wa terweg stond het zwart van de menschen en aan boord hcerschte een feestelijke stemming. „Het was voor ons een stuk werk van meer dan twee jaar", aldus de heer En dert. „en al hadden we wel tegen onszelf gezegd: het moet raar loopen als het. niet goed gaat, we wisten nu eenmaal: dit schip was peen massaproduct. Wij hebben de „Nieuw Amsterdam" steeds beschouwd als niet alleen van ons zelf. Hier moest het Nederlandsche volk weer eens „toonen. waf het kon presteeren, het moest er zichzelf aan verheffen, aan dit schip, dat de liefde van heel Holland had. Maar als zooiets, dat men zonder ophouden in z'n gedach ten heeft gehad, hoven mate lukt, dan is men toch wel blij." De heer De Monchy uitte zijn enthou siasme in den kring der persvertegen woordigers over het feit, dat men de „Nieuw-Amsterdam" nog ver binnen den contract-tijd had kunnen afleve ren. Op 15 April moest het schip eerst klaar zijn... „Ja", zei de heer Endert, „en ik had me voorgenomen, dat, wét er ook mocht gebeuren, de heer De Monchy hem uiterlijk li April voor z'n deur zou krijgen!" Ongeveer een maand vóór den vast- geslelden tijd was men echter, hoewel de bouwtijd toch al kort was, met den bouw klaar gekomen. Op Zaterdag 23 April zal nu, na den geslaagden techni schen proeftocht, de offi cieele proeftocht volgen, waarop het schip door de Holland- Amerika-lijn wordt overgenomen. Op 11 Mei begint men dan, heel rustig, zon der er een „stunt" van te maken, met den eersten overtocht, De eerste ontvangst, die we aan boord hadden, had wel iets bijzonder feestelijks. Men kon zoo recht merken, dat de vreug de over het geslaagde werkstuk oprecht cn eerlijk was, Groote eetzaal van de Nieuw Amsterdam" De eerste indruk van het schip In zeer vlot tempo hebben wij na den technischen proeftocht slechts enkele der voornaamste gedeelten van het interieur gezien. Dit was echter reeds voldoende om de „Nieuw-Amsterdam" te karakteriseeren als een varend juweel. Reeds in zijn uiterlijke verschijning doet het schip, vooral wanneer men liet met z'n scherpen, hoogoploopenden boeg ziet aan komen, denken aan een groot luxe yacht. Die indruk wordt aan boord nog ten zeer ste versterkt. In de salons en op de dekken 'heerscht een voorname stijl. Bijna 70 van de beste Nederlandsche kunstenaars hebben, onder de coördinee rende leiding van den heer De Monchy samengewerkt om den naam van Holland ook binnen de dekplaten en buiten de machinekamers hoog te houden Reeds in de gangen en trappenhuizen vallen op de rust en de beschaving, die uit elk onderdeel spreken. Weldadig is het pastel-blauw van de loopers op het goud geel van het hout. De honderden huiten zijn stuk voor stuk uiterst verzorgde ka mers, met volledige bedden, kaptafels, kas- ten en alle accomodate zooals telefoon, luchtverversching en wat men meer kan verlangen. Indrukwekkend is wat 'n Wijdeveld alléén reeds heeft bereikt in het trappenhuis naar de kajuitklasse. Een wel zeer statigen op gang in zwart naar het lichtende Rit-z Carl ton, waar met uiterst fijnen smaak 't beeld bouwwerk van een, als een kantwerk uitge spreid hekwerk, de afscheiding geeft naar een veranda, waar men in gemakkelijke stoelen uitziet over het reusachtige sportdek ende zee. Dit is een merkwaardigheid van dit schip: nergens heeft men getracht de waarheid weg te moffelen, dat men op een schip is overal is het contact met de zee, die het schip draagt, bewaard; overal ziet men door breede vensters op de promenadedekken cn op de zee. Wij vroegen bij den rondgang aan den heer De Monchv, die ondanks de vermoeien de dagen, die hij achter den rug had, onze gilds wilde zijn, wat men nu in eersten aanleg van dit schip had willen maken en zijn antwoord was: „Een beschaafd, een ge zellig schip, waar men zich thuis gevoelt". Dat is het geworden. Nergens heeft men „dik" gedaan en noo- deloos met de eoudkwast gezwaaid; overal heeft de kunstzinnige smaak het laatste woord gehad, Neem de eetzaal eerste klasse van Semey onvergetelijk mooi in de zachte schitte ring van het Venetiaansche glas, dat als zeeschuim is. waar de zon op speelt; met een weelde van satijnhout en coromandel zonder maar één oogenblik „weelderig" te worden. Een hooge zaal, plaats biedend aan 480 gasten. De direct daarop aansluitende eetzaal van de touristenklasse is nog wat lichter van tint met de geloogd eiken wanden en zeker niet minder van conceptie. Prachtige gobe lins en beeldhouwwerken geven aan de beide eetzalen dien fijnen noot, die ze tot iets bijzonders maken. Symphonic in grijs" En dan de Grand-Hall, een „symphonie in grijs", een waarlijk wonder met 't prach tig gebeeldhouwde plafond, waar men rus tig van moet genieten; met .het wondere glas, waarop met de zandstraal kunstzinnige figuren zijn geëtst of waar men het licht laat spelen op een groene teekening van luchtbellen en grillige waterfiguren. Won dermooie schilderijen sluiten deze hall van bekoorende schoonheid af. Waar blijven we, als we zoo doorgaan? Een winkelgalerij, een bar en een le.es- hoekje, ze zijn immers alle gemaakt tot een stukje kunstwerh? Hoe voornaam van rust en tegelijkertijd overtuigend gezellig is de roofcsalon ls;e klasse van Eschauzier, met z'n wijde ban ken en diepe clubs, met z'n verhoogde zij zitjes, die uitzien over de gansche lengte van het promenade-dek. Wat is er niet gemaakt van 'n speelkamer van Bolle en van het 2de klas café met een héél licht gehouden veranda. Opvallend is dat ook in de derde klas een fijne smaak bij de keuze van het interieur is toegepast, als men elders op schepen nauwelijks in de eerste klasse zoekt. We denken aan de rook- Omdat U met MAGGP Aromo de zekerheid hebt het beste te gebruiken, dat op dit gebied in de handel is! Bovendien, sinds kort, verlaagde navulprijzenl FLACON No. O 14 CTc FLACON No. 1 27 CT. salon met een zeer geslaagde foto-wand, aan de salon met eer. alleraardigste meubilee ring in blauw en rood en een heel fijne glasteekening van een visschersvloot aan den wand. We grijpen hier, we grijpen daar: we zipn het verzorgde theater in oud-rose en ook de werkelijk gesoigneerde eetzaal 3de klas van Ravesteijnwe zien maar. in een vluch tige greep, enkele der voornaamste onder deden van het schip, dat we later gedetail leerd. ook meer overzichtelijk hopen te be schrijven. Maar nu reeds kunnen we samenvattend zeggen, dat de HollandAmerika Lijn met dit schip méér doet dan zaken drijven op Amerika, dat het Holland op z'n best laat zien in de denk- en werkkracht en in den kunstzinnigen smaiik, waarin juist een klein land veroveringen kan maken. De naam van den heer De Monchy, die in dit alles de stuwende kracht is geweest, die anderen hun kansen gaf. is voor goed met dien van- de „Nieuw-Amsterdam" verbonden. als de Griep U grijpt! 1 of 2 "Akkertjes", direct genomen, stuiten dien aanval. Die nare hoofd pijn, dat grieperige, rillerige gevoel en die opkomende koorts verdwijnen. Per koker van 12 stuks - 12 stuivers. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. Tramtrein en vrachtauto botsen Gisteravond omstreeks half zes heeft zich in de Dorpsstraat te Oegstgeest een hevige botsing voorgedaan tusschen een tramtrein van de Noord-Zuidhollandsche Tramweg Maatschappij en een met klei be laden vrachtauto, bestuurd door P. van Kessel. dlngr. 1U.OU1U.20 V.111. cn 7.30—S.ÖO VPHO. 8.00 Gram.muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continube drijven. 12.00 Gram.muziek. 12.45—1.15 VARA Orke.st. 2.00 Fllmpraatje. 2.15 Gram.muziek. 2.45 Orgelspel. 3.15 Schaakles. 3.30 Utrechtsen Stedelijk Orkest (gr.pl.). 4.45 Tooneelcauserie 5 10 Zang en piano. 5.10 Literaire causerie. 6 00 Orgelspel. 6.30 Friesch halfuur. 7.00 Filmland. 7.30 Bübelvertellingen. 8.00 Her haling SOS-Berichten. 8.03 Berichten ANP* VARA-Varia. 8 15 Hullebroeck-programma. 8.45 Gram.muziek. 9.15 ..En nuOkè", 10.30 Berichten ANP. 10.35 Mededeeling-en. 10.40 Gram.muziek. 11.15 Solistenconcert* 11.45—12.00 Gram.muziek. III.VKKSliM II. 301.5 M. KRO-UItzendlng. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.muziek. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 D© KRO-Melodisten m.m.v. solist, en gram.muz, jeugd. 2.30 KRO-Orkest. lalistiek weekoverzicht. 6.45 Gram.mczie! .00 Berichten. 7.45 Causerie: „Concurree - maar eerlijk". 7.35 Actueele iel. 5.20 Band. 7.20 Band. 7.50 Radiojour- al. 8.20 Orkest. 9.55 Orkest en koor. 11.00 Declamatie. 11.20 Band. 11.50 Orgel. RUSSEL. 322 cn 484 M. 323 M.: 12.50 Orkest* 4.20 Trio. 5.20 Orkest. 7.20 Viool. 8.20 Caba ret. 9.20 Symphonie-oikest. 10.50 Orkest. 481 M 12.50 Orkest. 3 20 Ork&st 3.50 Zang, 4 15 Concert. 4.35 Kwartet. 4.50 Zang. 5.05 Kwartet 5.35 Orkest 6.35 Orkest 8.10 Opera. EVTSCHLAXDSEXDER 1571 M. 7.20 Week eind-programma. 9.50 Trio. 10.20 Orkest ea VOOR IEDERE BEURS VOOR ELK INTERIEUR hebben wij een passende verlichting. RADIO BAKKER KAASMARKT 8 ROTTERDAM De auto reed in de richting Sassenheim en kwam bij het passeeren van een stil-, staande personenauto in aanrijding met den, tramtrein. De cabine van de vrachtauto werd geheel in elkaar gedrukt, zoodat de bestuurder in een netelige positie kwam te verkeeren, waaruit voorbijgangers hem wel dra konden verlossen. Met zeer ernstige verwondingen is hij bij omwonenden bin nengebracht. Van den tramtrein werd het voorste ge deelte zwaar beschadigd. Enkele ruiten bra ken, terwijl de bestuurder een verwonding aan de knie opliep en voorts aan de handen werd verwond. De klei lag na de botsing meters ver over den weg verspreid. Later is de vrachtauto met behulp van een kraanwagen wegge haald. Na een half uur vertraging heeft de tramtrein de reis voortgezet. Silvikrin stopt Haaruitval, Doet nieuwe haren groeien.; Minderwaardige bedriegerij ran bet publiek aldus beklagen vele gedupeerden zich bij ons, dat middels lok-annonces en bewuste onware aanprijzing omtrent gelijkheid van kwaliteit THEE los uitgewogen of in nagebootste pakjes en kistjes ais GOALPARA wordt verkocht welke achteraf geheel afwijkend blijkt te zijn van de zoo beroemd geworden speciale GOALPARA-Melange in LOODVERPAKKING THEE-LIEFHEBBERS! U kunt misleiding voorkomen door uitsluitend de origineele loodverpakking of de ingesoldeerde echte ondernemings-kistjes te eischen. Kistjes niet voorzien van "t GOALPARA-sluitmerk, zijn NAMAAK I Indien uw winkelier ze niet heeft, wende U zich rechtstreeks tot de Imp. van de verpakte GOALPARA THEE, Heerengracht 451, Amsterdam (54 „Ja, moeder, en het wordt een goede dag". „Kind, ik ben zoo gelukkig". Tranen beletten moeder om voort te gaan. Willy dronk zwijgend haar thee. „Lieveling, belijden is het beste, wat een mensch kan doen. Je weet, wat de Heiland beloofde aan hen, die Hem zouden belijden. Ik weet, kindlief, dat het je ernst is, ik weet, dat het de begeerte van je hart is, om in het midden der ge meente je geloof uit te spreken. Ik herinner me mijn eigen bclijdenisdag nog zoo goed. Ik herinner me. hoe heerlijk ik het vond en welk een rust het me gaf den Heiland toe te behooren. Wanneer onze stemming nu zoo maar kon blijven. Maar dat is niet zoo. We moeten het leven weer in, het leven, waarin zooveel is, wat ons aftrekt van God. Belijden is niet in de eerste plaats het „ja" zeggen in een kerk. Uit komen voor den naam des Heeren temidden van je vrienden en vriendinnen, dat is moeilijker. Het „nee" tegen ieder, die je van den Heere wil afvoeren, het „nee" op wat van de wereld is, is zwaarder dan het „ja" dat je straks hoopt te zeggen. Een Christen moet in woord en daad van Christus getuigen. Christus uitd.agen in je leven, anderen voor Hem trachten te winnen, dat moet van nu aan je levensdoel zijn. In eigen kracht zal je dat niet kunnen en maar al te vaak zal je jezelf moeten beschuldigen van lauwheid, van ontrouw, maar bid dan om kracht van boven. Hoe het ook loopen mag in je leven kind, vergeet nooit het Vaderhart, dat voor je klopt, vergeet nooit het Vaderhuis, waar je Heiland je wacht. En nu, Willy, het is lang geleden, dat moeder met je bad, maar vanmorgen wil ik het graag nog een keer met je doen." Samen geknield, zóó had moeder haar bidden geleerd. Samen geknield, haar hoofd onder moeders gevouwen han den, zoo werd dit bidden een zegen gelijk. Vaders ontroering was weinig minder sterk dan die van moeder merkte Willy, toen ze hem een uur later goêmorgen wenschte. „M'ri lieve kind", was al wat hij zei. Er werd weinig gesproken aan de ontbijttafel. Er heerschte een weldadige stilte. Toen vader de Bijbel nam, sloeg hij die niet open op de plaats, waar hij met lezen was gebleven en nam ook niet de lijdensgeschiedenis, zooals hij op andere Goede Vrijdagen deed. Even zocht hij. Dan, met een lichte trilling, klonk het: „Ik ben de ware wijnstok en Mijn Vader is de Landman". Lezend werd zijn stem sterker. Tot het tiende vers van dit hoofdstuk uit het Johannes-evangelie las hij door en zijn: „Indien gij mijn geboden bewaart, zoo zult gij in mijn liefde blijven, gelijkerwijs Ik de geboden Mijns Vaders bewaard heb en blijf in Zijn liefde", was een jubeltoon. Een jubel toon ook werd zijn danken, een jubeltoon, die naklonk in zijn bidden zelfs. Al gauw werd het nu tijd om naar de kerk te gaan. Het trof Willy, toen ze buiten kwam, dat het morgenwindje zoo mild was. De lente had zich lang laten wachten, doch nu scheen ze gekomen te zijn. De bleek-blauwe lucht was vol zonnegoud, het teere groen hoefde niet langer voor kou zich te bergen. „Nieuw leven", zei vader. „Ja, nieuw leven", was Willy's antwoord. Geen woord werd er verder gewisseld. Dezelfde rust heerschte ook in de kerkeraadskamer, waar dominee de nieuwe leden zwijgend de hand drukte. Dan. terwijl in de kerk werd aangeheven: „Loof loof den Heer, mijn ziel, met alle krachten", gingen ze het Godshuis in. „En gij, mijn ziel, loof gij Hem bovenal", was het in Willy, toen ze biddend het hoofd boog. Ja, zoo moest het wel zijn in hun ziel, begon dominee zijn voorafspraak. „Loof loof den Heer, mijn ziel" want het was' een dag om te loven, te prijzen, te danken. In de eerste plaats paste in diepe eerbied een loven en danken de gansche Chris tenheid, nu ze met gebogeji hoofd en met stille stap ging naar Golgotha, waar door haar Borg en Middelaar zoo bitter werd geleden, zoo zwaar werd gestreden, maar ook volkomen overwonnen werd. In meer bijzondere mate had de gemeente van Woudewijk stof tot loven, deze gemeente, die nieuwe belijders in haar midden zag: nóg sterker moesten het de ouders en verwanten dezer nieuwe belijders gevoelen en wel héél in het bijzonder die nieuwe belijders zelf. „Gij ouders, is het u niet: loof, loof den Heer, mijn ziel, nu gij uw kinderen, die gij voor vele jaren hier in ditzelfde kerk gebouw ten doop bracht, straks zult hooren overnemen uw belofte in die ure gedaan? Gij hebt tóén beleden, uw kind gaat het nü doen. En gij, nieuwe leden, hoe is het in uw ziel? Zéker een: loof. loof den Heer. mijn ziel, maar misschien schuchter, bevend. O, gij wilt wel, gij wilt zoo heel gaarne uw Heiland volgen, maar ge weet, hoe in uw hart nog de zonde woont. Die zonde is zoo sterk. Ze houdt u zoo vast. Ge zijt er zoo mee saamge- groeid. Hoe kort is het nog geleden, dat gij in meer intiemen kring uw „ja" deed hooren en hoeveel is er in die weinige dagen weer gebeurd! Er zijn daden gedaan, woorden gespro ken, gedachten gekoesterd, die u doen sidderen in deze heilige ure. Als ge u in die weinige dagen nog niet eens geheel en al aan Jezus hebt kunnen wijden, hoe zal het dan een heel leven moeten gaan, vraagt ge u af. Nieuwe leden, er wacht u geen leven van rust. doch een leven van strijd. Uw ja hebben gehoord en zullen hooren de reine engelen rondom Gods gouden troon, maar ook de dui- velen in het diepst van de hel. Die duivelen zullen u aanvallen, geen rust u laten bij dag noch bij nacht, gij zult moeten strijden tot uw laatste snik, maar onze getrouwe Hoogepriester. die met Zijn eigen bloed het binnenste heiligdom is ingegaan, zal zelt u aanvoeren onder de banier van Zijn kruis en naast o staan in het brandend gevaar: Hij zal u over de bruisende baren van zonde en dood voeren naar de paarlen poorten, waar achter de hemel u wacht. Als ge Hem maar vasthoudt, zal het u altijd goed gaan en met Hem zult gij overwinnen. 1-let Joon. dat den overwinnaars wacht, leest ge in Open baring 21 vers 7, waarover ik deze morgen tot u spreken wil. ..Die overwint zal alles beërven en Ik zal hem een God zijn en hij zal Mij een zoon zijn." (Wordt vervolgd)1

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9