Jüirottrp Cciïisdjf (jfrnimitt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken —PEREZ. Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaafseh waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week 0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j cl. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 6352 VRIJDAG 25 MAART 1938 18e Jaargang a&bertertticprtjjen: Van 1 tot 5 regels 1.17 V» Elke regel meer ..«»-*«*»• 0.22 Vj Ingezonden Mededeelingett van 1—5 regels 2JÖ Elke reget meer-f 0.45 Voor het bevragen aan 1 buréao wordt berekend 0.10 HET MILIEU VAN OSS Dezer dagen lazen we in één der dag bladen een ingezonden stukje, waarin een lezer het bewijs leverde, dat Oss reeds vóór 20 jaar berucht was. Dat kan niet ver- Wonderen, want wat is 20 jaar? En we leefden toen in de na-oorlogs-periode met een zedenvenvildering als zelden te yoren. Ons blad bracht echter eenige weken ge leden een bericht uit de dagbladen zestig jaar geleden en dat wees op een reeds lang gevestigde reputatie van deze Brabantsche gemeente. Helaas heeft deze reputatie der misdadig heid in de laatste weken een nieuwe ex ponent gekregen. Het zedenmisdrijf, waar voor de krachtige en onversaagde mare chaussees een fabrikant, die vele jonge meisjes in zijn dienst heeft, achter slot en grendel zetten, is met groote soberheid in ons blad meegedeeld; het is barbaarsche gruwel op zedelijk gebied van ongewone importantie; al komt het helaas ii ringer omvang meer voor. Echter komt er nu nog iets bij. Ronduit Wordt geschreven in ernstige bladen, dat allerlei kwaad in Oss zoo gemakkelijk kan .voortwoekeren, omdat de activiteit der ma rechaussees belemmerd wordt door de lijdelijke houding of misschien wel stille tegenwerking der plaatselijke politie (on derlinge naijver, als in meer gemeenten); terwijl men den pas herbenoemden burge meester openlijk beschuldigt, dat hij don invloedrijken misdadiger zoolang mogelijk, ja tot na de gevangenneming in bescher ming genomen heeft (wat helaas ook meer Voorkomt, zij het in mindere mate). De roode pers neemt dat laatste zoo hoog op, dat zij zich verbaast over de herbenoe ming van den burgemeester. Dit gaat in dit stadium o. i. te ver; mocht blijken, dat deze gezagsdrager zich aan grof plichts verzuim heeft schuldig gemaakt, dan zou hij zeker niet te handhaven zijn; maar dan kan ontslag volgen, al was het daags r.a 'de herbenoeming. Intusschen, daaraan dient een grondig onderzoek vooraf te gaan. En dit is tóch ïioodig, want de Nederlandsche sensatie pers bij uitnemendheid komt met zulke ongelooflijke „onthullingen" over het offi- cieele milieu in Oss, dat de Overheid ze niet negeeren kan, al is men ook ge neigd een flink percentage voor overdrij ving en politieke bijbedoelingen af te trek ken. Er is something rotten in Oss, waarvoor 'de overheid de oogen niet mag sluiten. Hier zijn zachte heelmeesters niet óp hun plaats. DE ROL DER VAKBONDEN In sommige roomsch-katholieke bladen is blijkbaar op ongeveer gelijke wijze over 'de critiek der vakcentrales op het vooront werp ..Wettelijke Werkloosheidsverzekering" geschreven als m onze asterisk „Velerlei bezwaren" geschiedde; het was ons echter ontgaan. Thans kon men echter in „Herstel", het orgaan van het R. K. Werkliedenverbond lezen, dat het geenszins de bedoeling van deze organisatie is om in de toekomst de uitvoering van deze sociale wet in eigen hand te houden. „W-j willen," zoo schrijft de secretaris, „het principe en het solidarisme, die aan het voorontwerp ten grondslag liggen, ge heel onverlet laten"; „de bedrijfsorganen, waarin werkgevers en werknemers gelijke zeggenschap hebben, behooren de dragers te zijn van de nieuwe verzekering: de vakorga nisaties zijn daarin gedacht als uitsluitend administratieve, technische uitvoerders." Wij zijn met de redactie van „De Tijd' aan welk blad wij dit citaat ontleenen, van oordeel, dat hiertegen geen bezwaren be staan. Voor zoover wij de praktijk beoor- deelen kunnen want in bizonderheden kan een dagblad o.i. niet afdalen zal het geen enkele moeilijkheid opleveren, dat de vakvereenigingen het intermediair ver men tusschen hun leden en den be- drijfsraad. Gezien de uitnemende outillage waarover de organisaties in dit opzicht be schikken, is daarvoor zelfs alles te zeggen Zooals bovengenoemde secretaris schrijft „de vakbonden hebben ten opzichte van de werkloosheidsverzekering een staat van 'dienst." Deze oplossing zou waarschijnlijk een groot bezwaar oplossen, zooals men ons in verband met onze bedoelde driestar 'deer dagen van hooggeachte, deskundige zijde schreef. De Voorzitter van den Raad van Arbeid te Leiden betuigde ons n.l. zijn instemming met wat wij over „Velerlei bezwaren" schre- .ven; hij acht ze met ons ongegrond en Voegde er o.m. aan toe: Jarenlang hebben de arbeiders er om geroepen dat ook de werkgevers mee be talen en nu is het eenvoudig een zaak van recht en billijkheid, dat de werkgevers ook iets te zeggen krijgen. Dit kan niet als de vakorganisaties de risicodragers blijven. De velerlei bezwaren vloeien m.i. hieruit voort dat vele vakvereenigingen personeel hebben voor de werkloosheidsverzekering cn dat zij bevreesd zijn dat deze men- schen werkloos worden. Dit is inderdaad een bezwaar. Als nu een weg gevonden AMERIKA KRIJGT GROOTERE SLAGSCHEPEN Het departement van buitenlandsche za ken te Washington heeft te kennen gege ven, dat de regeering der Vereenigde Sta ten besloten heeft, met een beroep op de desbetreffende veiligheidsclausule van het vlooiverdrag van Londen, slagschepen van meer dan 35,000 ton te bouwen. De formeele medededecling van dit be sluit wordt binnenkort verwacht, waar schijnlijk in den vorm van een notawisse ling tusschen de Vereenigde Staten en Engeland. Men meent te weten, dat Frank rijk niet tot den bouw van grootere slag schepen zal overgaan. In een persconferen tie heeft Huil medegedeeld, dat de aanbe veling tot het doen van een beroep op de clausule gedaan is door de Amerikaanschc diplomatieke en vlootvertegcnwoordigers, die overleg hebben gepleegd met Engeland en Frankrijk. Blum in conflict met den Senaat De Fransche senaat heeft gisteren gedis :ussieerd over Blums nieuwe financieele wetsontwerpen, welke door den rapporteur 'dey aan scherpe critiek werden on derworpen. Gardey diende namens de fi nancieele commissie een nieuw voorstel in, dat de regeering wel toestaat, met de Fransche Bank een conventie te sluiten vijf milliard te kunnen opnemen, doch dat de voorziening van de defensiekas met de vier milliard, die uit het egalisatie fonds zouden moeten komen, afwijst socialistische senator B e t o u 11 o heeft daarop de regeering te hulp willen komen, door een voorstel in te dienen be treffende hervatting van den tekst van de kamer. De minister-president verklaarde alleen dat voorstel te kunnen aanvaarden. Na een zeer hèftig debat werd het voor stel-B e t o u 11 e verworpen en het com missie-voorstel met 156137 stemmen aan genomen. Blum, die vermeden heeft de vertrou wenskwestie te stellen, verklaarde daarop, de consequenties uit de houding van den senaat te zullen trekken. GIFTEN STROOMEN TOE! Giro-nr. Defensie 114452 I~^E Minister van Defensie spreekt in verband met het toenemen van het aantal der vrijwillige giften voor de landsverdediging nogmaals zijn groote waardeering uit voor deze blijken van offervaardigheid. Mede om te voldoen aan de van verschillen de zijde ingekomen vragen, is hij van oordeel, dat het aanbeveling verdient eventueele giften te zenden aan het Departement van Defensie of wel te storten op het giro-nummer 114452 van den comptabel ambtenaar van dat Departement De ontvangen gelden zullen worden besteed voor versterking van nader qqn te wijzen Defensie-middelen. Voor uitgewekenen om ras of geloof Protestantsch hulpcomité opgericht Onder presidium van Prof. Mr. V. H. Rut gers is een Protestantsch Hulpcomité opge richt voor uitgewekenen om ras of geloof. In een circulaire door dit Comité verspreid lezen we: „Veelal zonder have en goed zien wij hen over de grenzen trekken, deze vaderlandloo- zen! Er komen er naar vele landen, ook naar Nederland en het verblijdende gebeurt, dat overal bereidheid is deze ongelukkigen te helpen, allereerst aan hetgeen noodig is om te blijven leven, dan ook om mogelijk te maken, dat zij emigreeren naar een land, waar geen werkloosheid heerscht en de arbeidsmarkt derhalve voor hen niet is sloten, doch de omstandigheden hun nieuwe levenskansen bieden. Verscheidene Zuid- Amerikaansohe staten bieden nog deze moge lijkheid en vele dezer ballingen der 20e eeuw zijn reeds over de wijde zeeën hoopvol hun nieuwe toekomst te; ïmoet gegaan. Velen zijn gegaan, anderen wachten en steeds weer melden zich nieuwen aan." Hen te helpen is het doel van het Comité, waarvan de heer H. P. Doodeheefver, Prinsengracht 730 te Amsterdam, penning meester is. Chamberlain's rede in het Lagerhuis DE Britsche premier Chamberlain heeft gistermiddag in het Lagerhuis zijn lang verbeide verklaringen afgelegd over de Britsche politiek, welke den vrede beschouwt als van het hoogste belang voor het Britsche rijk. Slechts verdragsverplichtingen of vitale landsbelangen, zoo zeide spreker, zouden ons tot strijd kunnen brengen. Om deze redenen acht de Britsche regeering zich niet in staat waarborgen aan Tsjecho-Slowakije te geven. Hoop op een conferentie, waarop alle Europeesche staten zouden vertegenwoordigd zijn, gelijk het Russische voorstel luidde, kan door de Britsche regeering niet worden gekoesterd. De niet-inmengingspolitiek in Spaansche aangelegenheden, hoe dikwijls ook geschonden, moet worden beschouwd als het beste middel tegen nog grootere schennis. De resultaten van de besprekingen met Italië moeten be moedigend worden geacht. Intusschen moet nieuwe inspanning worden gevraagd voor de versnelde voltooiing van het defensie-programma. De Jaarbeurs weer voorbij Schaduw van de politieke gebeurtenissen Bezoek 33 pet. grooter dan vorig jaar De 38ste Jaarbeurs te Utrecht is weer afgeloopen. De heer W. Graad! van Roggen, de energieke secretaris-gene raal, vatte zijn oordeel als volgt samen: Het aantal bezoekers was 33 grooter dan vorige maal. Het aantal deelnemers was grooter dan ooit. De internationale gebeur tenissen op politiek gebied met de daar mede gepaard gaande onzekerheid waren oorzaak, dat er niet veel werd gekocht, be houdens de loopende zaken en artikelen, die de afnemers direct noodig hadden. De heer Graadt van Roggen had echter den indruk, dat deze jaarbeurs voor het zakenleven een belangrijke nawerking zou hebben omdat velen, die op deze beurs nog geen definitieve orders hebben gegeven, over eenigen tijd waarschijnlijk toch wel zullen besluiten tot aankoop van de arti kelen en machines, die zij thans te Utrecht hebben gezien. De televisie-demonstraties zijn een geweldig succes geweest. Naar schatting hebben 36000 personen de demon straties bijgewoond. Ook de Beatrix-hal heeft uitstekend voldaan en bleek in een groote behoefte te voorzien. Mr G. H. A. Grosheide 25 jaar doctor Geen garnizoen te Amsterdam De Minister van Defensie heeft gister een bezoek gebracht aan den Burgen ter van Amsterdam. Hij was vergezeld van eenige hooge officieren. De besprekingen hebben geloopen over het in de hoofdstad te vestigen garnizoen. Er schijnen in ver band met de positie van Amsterdam als internationale luchthaven bezwaren gere zen te zijn tegen de vestiging van het gar nizoen. Men tracht thans de moeilijkheden op te lossen door elders in de hoofdstad een oefenterrein te zoeken, dat niet zoo dicht bij Schiphol gelegen is, wordt om de positie dezer menschen b;j de nieuwe risicodragers veilig te stellen en de weg s best te vinden dan is m.i. een zeer groot bezwaar, zoo niet het voornaamste vervallen." De veronderstelling ligt voor de hand, dat e heer G 0 s 1 i n g a zich ongeveer een op lossing denkt, als in „Herstel" is aange wezen. Kan de vaicorganiatie bij de nieuwe verzekering als intermediair optreden en kunnen daardoor rechtmatige grieven weg genomen worden; het zal waarschijnlijk algemeen© instemming vinden. AMSTERDAM Nieuwe Doelenstraat j HOTEL DES PAYS-BAS Alle moderoe comfort Echt Holl. huiselijkheid f 4 50 naf f 5.— RESTAURANT """"ftc? Op 11 April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat Mr. G. H. A. Grosheide aan de Vrije Universiteit te Amsterdam cum laude promoveerde tot doctor in de rechts wetenschap op een proefschrift, getiteld „Op richting van naamlooze vennootschappen Nederlandsch recht". Dat zijn studie dezen niet vruchteloos is geweest, blijkt wel uit de positie, welke Mr. Grosheide heeft kunnen innemen in de Vennootschapswereld. Mr. Grosheide is geboren te Amsterdam op 27 Januari 1887. Hij bezocht daar het Geref. Gymnasium en deed in 1911 zijn examen als het Ned. Instituut van Accountants. Hij was eerst leeraar aan de Chr. H.B.S. Amsterdam en tegelijk advocaat aldaar: in 1922 associeerde hij zich met Mrs. Schut, Mulderije en Hellema. Tijdens de mobilisatie was hij officier. Later kwam hij als reserve- officier bij den Krijgsraad. Hij werd secretaris van de Binnenibeurt- vaartvereeniging en van de Nederl. Juristen- vereeniging. Hij is Ridder in de Orde van de Nederl. Leeuw. Ook is haj ondervoorzitter van de Staatscommissie-Limiburg en lid van de Staatscommissie voor de burgerlijke wet geving. In 1924 werd hij mede-Directeur der Vrije Universiteit; van het College van Dir. is hij penningmeester. Van zijn publicaties noemen we: Beginse len der wet op de Oorlogsbelasting (1916), De bestaande N.V. en de nieuwe wet (1931), talrijke tijdschrift-artikelen, praeadviezen voor de Chr. Werkgevers-Vereen, en het Binnenscheepvaartcongres. Moderniseering station Voorburg Alle treinen zullen er stoppen VOORBURG, 25 Maart. Naar wij ver nemen zal het station Voorburg met ingang van 15 Mei a.s. belangrijk aan beteekenis winnen. Terwijl er op het oogenblik niet meer dan 8 lokaaltreintjes per dag stoppen, zullen vanaf genoem den datum alle electrische treineil er stoppen. Het is in verband hiermee dat het station geheel gemoderniseerd wordt. De heeft juist plaats gehad. ischrij'Vier was het Aannemers bedrijf v.h. L. v. d. Hoek en Zn. feBrielle voor 18.320. Als stationschef is aangewezen de heer H. W. Brummelkamp, thans eerste halte chef te ZoetermeerZegwaard. Toelating van oud-Oostenrijkers Dam opgeworpen tegen vluchtelingenstroom In een buitengewoon politieblad is opge nomen een schrijven van den Minister van Justitie aan de procureurs-generaal, fungee rende directeuren van politie, w voorwaarden zijn opgesomd betreffende toela ting van (oud-)Oostenrijkers. Van verschillende zijden is gevraagd, hoe dient, te worden gehandeld ten aanzien van de (oud-)Oostenrijkers, die tengevolge van de bekende gebeurtenissen van de laatste dagen naar Nederland zijn gekomen of zich nog daarheen begeven. De regeering heeft beslist, dat het be zwaarlijk gaat thans weder aan een nieuwe categorie vluchtelingen gelegenheid te hier te lande binnen te komen en te verblij ven. Bepaald wordt daarom, dat aan bedoel de (oud-)Oostenrijkers alleen verblijf lating kan worden toegestaan, wanneer aan de navolgende voorwaarden is voldaan: 1. bezit van een paspoort, nog minstens twee maanden geldig en tevens van een ver klaring der Duitsche overheid, dat de boude; ongehinderd naar Duitschland, resp. Oosten rijk, kan terugkeeren, na hier te lande ver bleven te hebben; 2. bij het verzoek tot' tijdelijk verblijf bezit van minstens 500 (vijfhonderd) Oostenrijk sche schilling of een gelijkwaardig bedrag in ander geld; bij verzoek tot vestiging bezit van minstens een bedrag van 10.000 gulden yf daarmede overeenkomende waarde. (Over de vergunning tot vestiging zal binnenkomst nader beslist worden; de toe lating sluit deze vergunning niet in); 3. de realiteit van het doel, medegedeeld als reden van binnenkomst, zal aannemelijk moeten worden gemaakt; 4. de binnenkomst in ons land moet een doorlaatpost plaats vinden op de uren waarop deze geopend is; ten "bewijze, dat de binnenkomst aldus heeft plaats gehad, moet een stempel van een doorlaatpost in het paspoort gesteld zijn; 5. wanneer zich in een bepaald geval zeer bijzondere omstandigheden voordoen, welke aanleiding zouden kunnen geven om bij uit zondlering toelating hier te lande toe te staan, ook zonder dat beschikt wordt over de sub 1 "bedoelde bescheiden of de sub bedoelde bedragen, zal deze toelating alleen na verkregen machtiging van den inspecteur der Kon. Marechaussee, bureau grensbewa king en vreemdelingendienst, die daartoe met den Minister of het departement het noodige overleg pleegt, kunnen plaats heb ben. De stroom van giften Het wordt zoo langzamerhand ondoenlijk al de giften afzonderlijk te verantwoorden. Uit de ons hedenmorgen toegezonden lijst doen we daarom een greep. Een Nederlan der in het buitenland zond f 5000. Twee Ne derlandsche vrouwen zonden elk f 1000. Vier giften van f 100 werden verantwoord, bene vens f 50.16 van alle Gele Rijders. Verder troffen wij aan: twee giften van f 50, een van f 20, een van f 15, zestien van f 10, een van f 7.50, zeven van f 5, vijf van f 2.50 en twee van f 1, benevens nog enkele .kleinere giften. Malversaties in een gevangenis Werkmeester staat terecht Twee jaar geëischt Gister heeft de rechtbank te 'A mi st e rd a m de strafzaak behandeld tegen een 40-jarigen meesterknecht, vroeger werkzaam in de strafgevangenis, die te recht stond omdat hij in strijd met zijn plicht tegen betaling gevangenen dien sten had bewezen; hij zorgde voor ver snaperingen, bracht bovendien briefjes over en verleende gunsten. Aanvankelijk waren twee werkmeesters wegens dergelijke malversaties gearresteerd. De tweede is echter buiten vervolging ge- s*ld. Eeide mannen zijn geschorst Aan den verdachte is ten laste gelegd, dat hij als ambtenaar in de strafgevangenis, belast met het toezicht op gevangenen, f 10,— als „BAGATELLE" PASSAGE - DEN HAAG Het Restaurant met een bijzonder cacheL Cuisine parfaite, plats copleux, cave renommée. Salons et salles de ffites poor diners lntimes. Gisteren werd nabij ..De Hul" te Ede een Cross-Country gehoudengeorgani seerd door de Koninklijke Militaire Sportvereeniging. H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard volgen als belangstellenden de Cross. Geheel rechts res.- kolonel Quarles van Ufford voorz. K.M.S.V.) en de adjudant van Z.K.H. Prins Bernhard. kapt. J. K. H. de Roo van Alderwerelter. de Prinses van Erbach Schönberg. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladert De Nieuw-Amsterdam is gister van de technische proeftocht teruggekeerd. Tegen een werkmeester, verdacht vai| malversaties in de strafgevangenis te Ami sterdam is twee jaar gevangenisstraf gei eischt. Te Münster in Westfalen ïs een Nedew lander gearresteerd, verdacht van oven treding der deviezenbepalingén. Voor de Haarlemsche rechtbank ïs Jij hooger beroep de arbeidskwestie bij de kunstzandsteenfabriek „Arnoud" bei handeld. De vergadering van het Centraal Bui reau van Veilingen. Chamberlains Lagerhuisrede inzake de vraagstukken der buitenlandsche politiek* In Litauen is een nieuwe regeering gei vormd. In de Citroën-fabrieken nabij Parijs fs een sitdown-staking uitgebroken. Fransche Senaat verwerpt BlumS financieele voorstellen. Schuschnigg weigert Oostenrijk tc veri laten. '«-GRAVENHAGE, NOORDEINDE 140C PERZISCHE TAPIJTEN ook zeer geschikt voor woonkamers Jubileum-postzegels Bij het Regeeringsjnbilenm van H. BI, de Koningin 's-GRAVENHAGE, 25 Maart. In verband met het feit, dat het in September a.s* veertig jaar geleden is, dat H. M. Koningirt Wilhelmina de regeering heeft aanvaard* zal in dien tijd een serie jubileumpost- zegels verschijnen. Deze zegels zullen alle een gelijke beeT- tenis dragen van Hare Majesteit en in Ne derland verschijnen in de waarden IV95 "1 121/2 oent. Ook in de overige gebiedsdeelen van Hef rijk zullen jubileumzegels met deze zelfde beeltenis worden uitgegeven, wat Ned.-In- dië betreft, in de waarden 2, 10, 15 en 20 cent. Het ontwerpen van den jubileumzegel ia opgedragen aan een Nederlandschen kun- stenaar. De zegels zullen zonder toeslag wordeö verkocht. j Slechte toestand in den bananenhandel Opheffing der monopolitie-heffing gevraagd De toestand in den groothandel in bana- nen in ons land is voortdurend slechter ge worden. De minister heeft reeds een ac-t countantsonderzoek laten instellen om dei gevolgen vast te stellen, welke de mono- politieheffing op den invoer van bananen! heeft. Het rapport is korten tijd geleden bij den minister ingediend. Doch de handel is intusschen in zulke mate noodlijdend ge- worden, dat thans dringend wordt ver zocht de monopolieheffing op te heffen en! aan de betrokkenen de reeds door hen be taalde heffing over 1937 tot nu toe in zijn; geheel te restitueeren. Versterking der Weermacht Een comité te Tienhoven Te Tienhoven is een plaatselijk co mité opgericht onder leiding van den burge meester, den heer A. A. v. d. Hoorn, om gelden in te zamelen tot versterking onzer weermacht. In diï comité hebben met den1 burgemeester zitting Dr. T. v. 'tEinde, Ds.- v. Heyst en de heeren M. 't Wou t en B.- v. Walderveen. Reeds is een bedrag van f 100 binnengekomen. geschenk van den vader van één der gede tineerden neeft aangenomen. In strijd met zijn plicht en de voorschriften leverde hij daarvoor aan den gedetineerde rolletjes ta ak. Van een anderen gevangene nam hij f9.— _an, waarvoor hij van een bevriende rela tie van den gedetineerde een postwissel van f 170 kreeg toegestuurd. Dit geld inde hij en smokkelde het binnen de gevangenis om "t aan den gedetineerde te geven. Als volgend feit is hem ten laste gelegd, het aannemen van giften in geld van een gevangene, voor; wien hij versnaperingen meebracht en brie ven aan diens familie deed toekomen. Verdachte bekent de feiten, doch zijn aan deel in deze corruptie-zaak tracht hjj zoo veel mogelijk te verminderen. De Officier van Jutitie, Mr. L. de Blecourf achtte, gehoord dj bekentenis en de getui genverklaringen, bewezen, dat verd. in! strijd met zijn plicht geld heeft aangenomen waartegenover hij diensten aan de gevange nen bewees. Er zijn lekkernijen en tabak in de gevangenis gesmokkeld, dat staat onom- slootelijk vast. Maar het is niet zoo erg ge weest, als hef wel is afgeschilderd. Er z*jn in de gevangenis 51 beambten werkzaam en over het algemeen is dit per soneel betrouwbaar. In verband met den ernst van de fei ten vorderde spreker een gevangenis straf van twee jaar. Vonnis 7 April a.s.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1