Stop dien hoest ABDIJSIROOP .VRIJDAG ii MAART 1938 NEDERLAND OP DE LEIPZIGER MESSE Vooi-treffelijk initiatief van den Economischen Voorlichtingsdienst Onze afdeeling een attractie „Als het om de producten van dien land bouw gaat is Nederland nog altijd toonaan gevend. Want de export van eieren, kau< en boter naar Duitsehland is nog steeds belangrijk en de mogelijkheid tot uitbrei ding bestaat, omdat door koop en verkoop nieuwe kansen voor den ruilhanocl worden geboden. Prachtig is de collectieve Nede/ landsche tentoonstelling, die dagelijks p.*. vliegmachine tulpen en hyacinthen toi gezonden krijgt, zoodat de Nederlandsche bloementeelt schitterende voorbeelden van haar kunnen kan exposeeren". Dit vleiend compliment aan het adres van ons land, lazen wij in een veelgelezen Bcrlijnsch blad en aangezien het de onder teekening draagt van een collega, die al ne eender als %\ij minstens twintig jaar lan{ tot de trouwe bezoekers van de Leipziger Messe gerekend mag worden, was het voor ons een reden, om dan maar direct na onze aankomst te Leipzig naar het Ring-Messe- liuis te wandelen, waar het buitenlanu steeds toonaangevend is. Ditmaal zijn hier 32 landen met 816 firma's vertegenwoordigd en onze gids noemt zulks „een tot dusver nog nooit bereikte deelname". Naast de .vele landen, welker expositie in den loop der jaren tot een traditie geworden schijnt te zijn noemt men den Balkan, Engeland, Egypte, Argtinië, de V.S. en Japan. Spanje, eenmaal .toonaangevend, is om voor de hand liggende -edenen, ook ditmaal niet aanwezig en al net eender is het met So«- jct-Rusland, dat eertijds ook op de Tech nische Messe zijn eigen stand had. Reeds uit de verte zien we de Nederland sche driekleur en krijgen we den indruk, dat onze afdeeling ditmaal belangrijk groo- ter geworden is dan een jaar geleden, toen Nederland op initiatief van den Economi- schen Voorlichtingsdienst ertoe overging, ondanks de groote belemmeringen op lie., gebied van den handel, toch weer aan de Leipziger Messe deel te nemen. Wij worden ditmaal begroet door den heer Utcr- mark, conservator van het Koloniaal In stituut te Amsterdam en onzen vice-consul te Leipzig, den heer van Wil deren, die veel heeft bijgedragen tot het welslagen yan'd'e Nederlandsche stands. Een attractie voor de bezoekers Onze Nederlandsche afdeeling in het Ring-Messeliuis' schijnt een attractie te zijn voor de Méssebezoekers, want. het is er ecu drukte van belang. Algemeen bewondert men de weelde van tulpen, hyacinthen en narcissen, waarvoor het Centraal Bloemen- Comitó zorg heeft gedragen en architect Pi eek, die de technische leiding in han den heeft, geniet eer van zijn werk. Naar wij meenen, is het voor de eerste man.!, dat de Nederlandsche Spoorwegen tc- samen met Engeland hun stand hebben in gericht en eerst kijkt men ecnigszins vei haasd over deze combinatie, maar weldra gaat men begrijpen, vrofce practische be- teckenis van deze samenwerking er voor ons land bestaat: onder de leuzee „Reist naar Engeland via Nederland!" Aldus wordt getracht de belangstelling van den Messebezoeker voor de schoonheid en be zienswaardigheid van Nederland te wifl Op overzichtelijke wijze heeft men alle voortbrengselen van onze industrie, land bouw en veeteelt, en visscherij, deels in na turn, deels aan de hand van foto's en sta tistieken samengebracht. Ook Nederlandseh Indië neemt hierbij een belangrijke plaats in en de Duitsche bezoekers toonen vooial hiervoor opvallend veel bclangstcllin want het koloniale vraagstuk heeft voor Duitsehland weer aan actualiteit gewonnen nu rijksminister Funk in het Gewandhaus weer eens aan zijn eischen te dien opzichte op duidelijke wijze uiting heeft gegeven! De „Bond voor Kunst in do Industrie"' is op deze Messe door zeven Nederlandsche firma s ertegenwoordigd. Wij zien hier de Koninklijke Zilverwaren-Fabriek „Voor schoten" met een keur van fraai werk. de Potterij Zaalberg, „De Rijn" uit Leiderdorp met een rijke collectie kunstaardewerk, de weverij Van der Ploeg uit Bergeyk met gordijnstoffen, J. C. Zaalberg en Zoon uit Leiden met een fraaie collectie wollen de kens cn sjaals, de Textielfabriek van Leo Kaas uit Amsterdam en de al op vroegere Messen bekend geworden glasfabriek uit Leerdam. Er schijnt naar wij ons laten vertellen I— nog al wat overredingskracht toe noodig geweest te zijn, om deze firma's tot deel neming aan de Messe over te halen, want .vrij algemeen heerscht ten onzent de op .vatting, dat de Leipziger Messe onder de gegeven omstandigheden voor Nederland haar practische bcteckenis heeft verloren. Onze handel zoo redeifeert men, is aan ban den gelegd door de clearings- en verreke ningsbepalingen, door de contingenteerm- gen en deviezenvoorsehriften. Niettemin biedt deze internationale wereldmesse ook voor ons land nog weieens de mogelijkheid, om nieuwe relaties aan te knoopen en wij Maandag j.I. werd in de Rotterdamsche haven begonnen met de lossing van de uit 114.000 zakken' soyaboonen bestaande lading van de „City of Canton" bij Corns. Swarttouws Stuwadoors Mij. aan de Merwehaven en na drie normale werkdagen n.l. in 25]/2 uur, was de geheele lading reeds gelost hx^ctfctriUri eti tzie&riiiri„MIJNHARDTJES" Lf 0 V 9 0 9 0 tm ZIJN HARTVORMIGE CACHETS 0 houden het dan ook voor een kwestie van belang, dat het voorbeeld van deze zeven ondernemende firma's op een volgende voer jaarsmesse navolging vindt! Wanneer wij er tenslotte nog op wijzen dat ook onze K.L.M. met de verschillende onderdeelen van een vliegmachine is ver tegenwoordigd, dan meenen wij aan c!e hand van verschillende feiten aangetoond te hebben, dat Nederland op waardige wijze aan de voorjaarsmesse 193S heeft mee gedaan. Begin van de peelontginning Onder groote belangstelling van tal van genoodigden is gisteren om twaalf uur op plechtige wijze het eerst de spade gestoken n de nieuwe Peelontginning der stichting .Binnenkolonisatie", onder de gemeente Se^ Op verzoek van den voorzitter van de stichting, Mr. van Sonsbeek, heeft Minis ter Romme de eerste spade in deze Peolont ginning gestoken. Voorloopig zullen ruim 400 H.A. worden ontgonnen, waardoor op het oogenblik eenige honderden arbeiders gedurende twee of drie jaren werk vinden. De Minister van Sociale Zaken, Prof. Mr. C. P. M. Romme, wenschte de stichting ge luk met dit succesvolle werk, waardoor voor vele boeren de mogelijkheid wo dt gescna- pen, een nieuw bedrijf te stichten. Officieele Berichten BEVORDERING Bü K.B. van 9 Maart zün. gerekend met In- mgvani 1 Januari 1938 bü het agentschap »n het Ministerie van Financiën en de direc- e van de grootboeken der nationale schuld, ivorderd tot commies P. Nieuwpoort en F. b^'den thans adjunct-commies. O., i- is. gerekend mej lu ff ambtenaar le kla; thans bouwkundig i VOOGDIJRAAD „Moerheim" Deder aart. Voogdijraad te DEP. VAN FINANCIEN Bü K.B. van 8 Maart zün gerekend met ln- ang van 1 Januari 1938 bü het Dep. van F'.- anciën bevorderd: tot administrateur Mr H. Albarda, thans referendaris; tot referendaris C. L. Barentsen en Dr J. Ridder, beiden hoofdcommies; tot ccmmies M. ICi h. K. Wlelei les A. Vink, allen Bij K.B. van 8 Maart is met Ingang van 1 ei 193S aan H. G. van Dommelen, op zün ver lek. eervol ontslag verleend uit zün betren- Ing van hoofdcommies bfc het Dep. van F! inciën en is benoemd tot ridder in de orde in Oranje-Nassau. Bü beschikking van den Minister van Flnan- :iën ls de ontvanger der directe belastingen. van den Minister van Financiën met Ingang van 1 Januari 1938 van Financiën benoemd tot ad- T. Vrb. thans rüksklerk der Gistermiddag heeft Minister Romme voor de ontginningswerken in de Peelvlakte ten Z.W. van Sevenum, ter gelegenheid van den aanvang der werkzaamheden van het groote plan, de eerste spade in den grond gestoken. Geheel rechts de Gommis- saris der Koningin in Limburg Mr Dr W. G. A. van Sonsbeeknaast hem de Bur gemeester van Sevemmt de heer W, P, Everts NEDERLANDSCHE SCHEPEN IN ZWAREN STORM Veel schade opgeloopen In het laatst van de vorige week heeft een aantal Nederlandsche schepen het onder de Noorsche kust hard te verduren g*rhad. Van de „Vredenburg" sloegen twee over boord en de drie van Narvik komende booten van de N.V, Scheepvaart Mij. Millin- gen: „Emmaplein", „Westplein" en „Wil lemsplein", hebben ook hun aandeel in den orkaan gehad, die vier en twintig uur lang aan één stuk heeft gewoed. De schepen dra gen daarvan ook de uiterlijke kenteekenen: zoowel de „Emmaplein" als de „Willems plein", die thans bij Kruwal aan de Waal haven N.Z. erts liggen te lossen, zijn deerlik gehavend uit den strijd met de elementen voorschijn gekomen. Hoe erg het wel geweest is, blijkt ook uit het scheepsjournaal van kapi tein D. Barend s, die ons welwillend eenige gegevens over dezen completen orkaan verstrekte. Om kwart over drie Zaterdagmid dag ging het los. Er was, zooals wij later van a.idc-e zijde hoorden, een onheilsvoorspeller aan boord, die al gezegd had: Vanmiddag een enorme roller over dek. Er sloeg wat kapot aan luik 4 en onmiddel lijk bleek, dat het zou gaan spannen. De machines werden gestopt en zoo wachtten wij den orkaan af maar tijdens de eerste wacht, even na acht uur, toen was het pas goed raak. Om goed acht sloeg er een golf over het heele schip heen, die ongelooflijk was. De kracht, die het water ontwikkelde, was enorm. De boomen van luik 4 sloegen uit de mikken. Een vn de boomen, waarin gewoon een bocht was geslagen, hing buiten boord. Het hek werk werd plat geslagen en de patrijspoor ten werden finaal ingeslagen, zoodat de glas scherven in het rond vlogen. Hofmeester H. J. Schwagerman kreeg glas in het oog en de keteljongen en een messroomboy, die zich beiden in de massroom bevonden, werden eneens gewond. Maar daarbij bleef het niet. Het water had met één slag de hutten den vierden machinist, van den boots man en den koksmaat, alle hutten aan bak boord, vernield. We zijn een kijkje gaan nemen. Hef was een complete ravage. Midscheeps was er eveneens veel' schade, de brug aan bakboord is half weggeslagen, de railing werd verbogen alsof ze van bord papier was, ijzeren trappen naar de boven dekken werden verwrongen, zoodat men er leen nog maar langszij op naar boven Iron. En dat alles met één golf. Er zat natuurlijk are werking in het schip: het slingerde en stampte en zoo is de „Emmaplein" in den I-liegenden storm blijven liggen. Zondag in den namiddag zat het schip 100 mijl ten noorden van Aalesund. In den laten middag bedaarde het weer wat, zoodat er weer een beetje gang in de reis kwam en de oude koers hervat kon worden. Ook het schip van kapitein N. van fr Bee heeft het in den storm onder de Neorsche kunst niet gemakkelijk gehad. De idscheeps geplaatste stuurboordsloep heeft men verspeeld. De kracht van het water wordt hier duidelijk gedemonstreerd door een van de zware davits, die verbogen is als een looden pijp. Aan bakboordzijde is bovendien de brug- gedektrap opgevouwen als een papieren waaiertje en de ijzer- en staalmassa zit zoo ast tegen den muur gedrukt, dat er geen verwrikken aan is. Overigens zijn ook op de .Westplein" talrijke patrijspoorten in den siag gebleven en zijn er onder de bak t-al- 'ke deuren ingeslagen. Het is met. de „Willemsplein" al precies eender: een reddingboot verspeeld, een deel de brug weggeslagen, dekschade.. maar gelukkig hebben deze drie booten, hetzij ge havend, den storm goed doorstaan. Kastekort bij postbeambte Te Amsterdam heeft terecht gestaan de postambtenaar, wiens kas bij de controle niet in orde bleek te zijn. Hoewel verdachte 6teeds zijn onschuld blijft volhouden en alles doet om aannemelijk te maken, dat hij be stolen is, daarbij zelfs zinspelend op zijn collega's en zijn chef, achtte de rechtbank hem schuldig en veroordeelde deze hem tot 6 maanden gevangenisstraf. Het gerechtshof achtte ook de schuld be wezen en vroeg bevestiging van het vonnis. ONJUISTE BELASTINGAANGIFTE Vier maanden geëischt De Delftsche mr B. had zich voor de Ilaagsche rechtbank te verantwoorden voor het feit, dat hij in het tijdvak van 1932 tot 1936 belangrijke vermogensbedragen ver zwegen heeft, waaronder rekening-courant saldi, deposito's bij banken, en ook de ren te, welke hij voor deze bedragen heeft ge noten en niet voor de inkomstenbelasting heeft opgegeven. Bovendien heeft hij zijn praktijk-inkom sten elk jaar met eenige duizenden guldens te laag opgegeven. Het aldus verzwegen bedrag beliep in den loop der jaren vele tienduizenden gul- Verschillend getuigen en deskundigen werden gehoord. De verdachte gaf toe, dat de door hem verstrekte cijfers onjuist waren. De boekhouding bleek ook niet in orde te zijn. Na het getuigenverhoor vroeg de presi dent hoe verdachte tot dit geknoei is ge komen. Verdachte: „Ik realiseerde het mij niet". President: „Maar de verschillen be droegen eenige honderden procenten". Verdachte: „Ik heb niet de bedoe ling gehad opzettelijk verkeerde opgaven te doen". President: „Dat is onzin. U heeft uw vermogens- en inkomstenbelasting in ge lijke verhouding te laag opgegeven.'Dat getuigt toch van kwade trouw". Het bleek, dat mr B. op een firma, die niet genoemd werd, een groote vordering bezat, welke vrijwel waardeloos was geworden. Om bepaalde redenen wilde hij aan die waardeloosheid geen ruchtbaarheid geven en vulde de vordering voor het vol le bedrag in. Het op deze wijze te hoog aangegeven be drag probeerde hij te compenseeren met de te lage opgave voor de andere posten Maar ook het totaal, aldus het O. M., klop- ee niet De o f f ic i e r noemde het ten slotte een trieste zaak. Verdachte heeft gepoogd de justitie er buiten te houden door 25.000 aan den fiscus aan te bieden, doch spr. achtte voor al met het oog op door verdachte bekleede functies de zaak te belangrijk om geen vervolging in te stellen. Met het ambt ko men verplichtingen; nooit had verdachte de door hem waargenomen ambten mogen blootstellen aan het risico, dat de drager ervan strafrechtelijk vervolgd wordt. Door een geldboete de maximum-boete i.s 10.000,zou verdachte nog voordee- liger uit zijn dan door administratieve af wikkeling van de zaak. Spr. eischte een gevangenisstraf van vier maanden. Mr A. C. E. M. de G r o o t, de verdedi ging voerend, uitte leedwezen over het feit, dat de zaak niet langs administratieven weg is geregeld. Nu echter de zaak voor de rechtbank is gebracht, drong pleiter met klem op een geldboete aan. De geheele zaak en deze terechtzitting zijn voor ver dachte reeds een zeer zware straf geweest, zeide pleiter. Uitspraak 24 dezer. De „lamme consul" voor den rechter Behandeling ln het hals van bewaring Wat heel zelden gebeurt had heden te Amsterdam plaats: de verdachte werd niet naar de rechtzaal gebracht, doch de' rechters gingen naar het huis van bewaring. Het betrof hier de geruohtmakende zaak van den postwisselvervalscher A. d. V., die ziekenhuis- en gevangenisdoktoren wijs wist te maken, dat hij geheel verlamd is om dan op een hem gunstig oogenblik plotseling te verdwijnen en dat met een snelheid, die een olkomen fit persoon hem benijden moet. Thans was hij zóó ziek en het schijnt nu wel inderdaad zoo te zijn, dat de doktoren het niet verantwoord achtten hem naar de rechtzaal te vervoeren. De man is nu al twee jaar in voorarrest en om daar een eind aan te maken besloot de rechtbank dan maar zitting te houden in het huis van bewaring. Verdachte heeft met twee andere beruchte Amsterdammers in 't geheel ruim 150 val-, sche postwissels aangelioden en uitbetaald gekregen tot een totaal bedrag van ongeveer 3000 gulden. De eene medeplichtige bekende, de andere bleef ontkennen. Ook andere processen met dezp zaak in verband zijn reeds afgehandeld o.a. die van den Haagsohen scheikundige pos tw isse Ive rv al sch e r Thans wordt als slot de hoofdverdachte reeds eerder tot vijf jadr gevangenisstraf veroordeeld, behandeld. Mislukte roofoverval Kordaat optreden van den kassier Gisteravond om zeven uur heeft een nog onbekend individu getracht een roofoverval te plegen in de Boerenleenbank te Weert. Omstreeks dien tijd drong een man het kantoor binnen en hield den kassier, die vanuit een achter hei kantoor gelegen lokaal waar zich het geld bevond, het kan (ooi- wilde betreden, een revolver voor. De kas sier had nog de tegenwoordigheid van geest de deur. welke dc twee lokalen scheidt, dicht te werpen en deze af te sluiten, om zoodoende den man te ontwijken. Deze loste toen in het blinde weg enkele schoten op de deur, waarbij 'de kogels door het paneel drongen, doch de kassier niet geraakt werd. Ten einde de aandacht van voorbijgangers te trekken, wierp de kassier een der ven sters van de kamer, waarin hjj zich bevond, open en schreeuwde luidkeels om hulp. Hierop nam de inbreker de beenen, nog voordat enkele passeerende soldaten, die zich momenteel voor legeroeféningen in Weert bevinden, het kantoor waren binnen gekomen. De marechaussee, die het onderzoek in handen heeft, is er reeds in geslaagd den dader, die per fiets de vlucht nam, op het spoor te komen. Brandstichting te Zwolle Zware straf geëischt Voor de rechtbank te Zwolle heeft gisterenmiddag terecht gestaan de 23-jarige kapper A. v. 't Z., verdacht van brand stichting in zijn woning aan den huiten- kant te Zwolle, in den avond van 13 Deqember van het vorige jaar. De officier van justitie Mr. J. C. van Hasselt vond de houding van den verdach te zeer afkeurenswaardig en eischte een jaar en negen maanden gevange nisstraf. Na pleidooi van den verdediger Mr. H. Landberg to Zwolle, werd de uitspraak over 14 dagen bepaald. DOOR AANRIJDING ERNSTIG GEWOND Gistermiddag i? op het Lange Voorhout te Den Haagdp 60-jarige mej. S. M., wonen de in de Van Speijkstraat. vermoedelijk ten gevolge van het onvoorzichtig oversteken van den rijweg, door een personenauto aan gereden Mej M. bekwam een zware hersenschud ding. verschillende hoofdwonden en andere kwetsuren. In zorgwekkpnden toestand is zij door den Geneeskundigen Dienst naar 't Ziekenhuis Zuidwal overgebracht. '.AND- EN TUINBOUW Steunregeling voor cichorei Wijziging voor oogst-1938 Naar wij van bevoegde zijde vernuemen, ligt het in de bedoeling, voor cichorei van den oogst 1938 een andere steunregeling te treffen dan voor den afgeloopen oogst be- Er zullen nl. geen steunbewijzen meer worden afgegeven, zoodat de telers geen aan vraagformulieren bij eenige crisisorganisatie behoeven in te dienen. De telers zullen alleen met de drogerijen contracten hebben af te sluiten, daar aan de drogerijen een hoeveelheid cichorei zal wor den toegewezen, waarover aan die drogerij, indien zulks noodig mocht zijn, steun zal worden betaald. In 1938 zal de te steunen hoeveelheid on geveer 10 pCt. grooter zijn dan in 1937, ter wijl per 1000 kg. groene cichorei g 0.25 steun meer zal worden verleend dan op basis de steunschaal voor 1937 kon worden uitge keerd. De telers kunnen bij het afsluiten van hun contracten hiermede dus rekening houden. De drogerijen zullen bij het afsluiten van contracten in aanmerking dienen te nemen, dat telers die het vorige jaar een toewijzing voor cichorei ontvingen, voorgaan tot een hoeveelheid, waar voor zij in 1937 een steun bewijs ontvingen. Steun aan tuinders Voor markttuinders en teler-kleinhandelaren De Minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat uit het Landbouw-crisisfonds hen, die bij de Nederlandsche Groenten- Fruitcentrale als markttuinder of als teler-kleinhandelaar zijn aangesloten en op dag der uitkeering geacht kunnen wor den hun bedrijf alsnog uit te oefenen, steun kan worden verleend tot een bedrag van ten hoogste 150.000. Aan de teler-handelaar wordt op de hoe veelheden van eenig door hem rechtmatig geteeld, hierna vermeld product, welke hij in 1937 rechtmatig heeft verhandeld anders dan over een veiling, een toeslag verleend tot het aohter dat product vermeld tijdvak van het achter dat product vermeld bedrag per daarbij genoemde eenheid: resp. product, periode, toeslag, per 100: Blauwe druiven. 12 Juli14 Nov., 6.kg. Meloenen, 19 Juli—19 September, 4.60, st. Andijvie, 19 Juli19 September, 0.20, st. Augurken, 14 Juni—12 September 2.—, kg. Bloemkool, 17 Mei13 Juni, 0.80, st. Stamboonen, 19 Juli26 Sept. 0.50, kg. Stokboonen (Princesse-, snij- en spek-), 12 ^^nderdaad, Het zonder rust werkende hart moet ontzien wor- den! Waarvoor de prikkeling door coffeïne, en daardoor storing van de normale functies? Er is Koffie Hag, gegarandeerd coffeïnevrij overeenkomstig de be palingen der NederlandscheW aren» wet. Bovendien worden door het ver maarde Hag-procédé de krachtige smaak en het kostelijke aroma van de fijnstehooglandkoffie voor 100% gewaarborgd. Ook de tweede soort, „Sanka" ge» naamd, is heel goed en kost slechts 44 ets. per pakje. Juli12 September, 1.50, kg. Komkommers (platglas), 29 Maart29 Aug., 1.40, st. Savoijekool (geel en groen), 3 Mei31 Dec. 0.20, kg. Spitskool, 3 Mei13 Juni, 1.kg. Bospeen (glas), 12 April—13 Juni, 1.bos. Radijs, 3 Mei13 Juni, 0.20, bos. Glassla, 12 April16 Mei 0.20 st. Glastomaten, 12 Juli31 October, 3.kg. UITBREIDING VAN DE UITVOER- CONTROLE OP GROENTEN Het Uitvoer-Controle-Bureau voor groen ten, fruit en aardappelen te Den Haag deelt mede, dat op 14 Maart a.s. de Landbouw- uitvoerwet van toepassing zal worden ver klaard op augurken, boonen, meloenen, peen, radijs, schorsenceren en spinazie, waardoor deze producten van genoemden datum af alleen tot uitvoer kunnen worden toegelaten, indien zij zijn vergezeld van een certificaat. Door dezen maatregel zijn thans nagenoeg alle tuinbouwproducten onder de verplich te controle gebracht De vereischte certificaten worden ver krijgbaar gesteld bij de veilingen, welke vol ledig bij déze controle zijn ingeschakeld en bij de controleurs van het U.C.B., indien na keuring blijkt, dat dc producten voldoen aan de gestelde minimum-eischen. welke U overdag kwelt en 's nachts belet te slapen. Stop dien hoest direct, maat bedenk dat die hardnekkige hoest-buien alleen maar kunnen worden verdreven door een krachtig en doeltreffend werkend mid delde nieuwe verstèrkte Abdijsiroop. Abdijsiroop is vanouds een natuuriük kruiden- middel, bereid uit oude beproefde geneeskruiden. ssende werking op aandoeningen der srdt erker-1 ademhalings-org 'skruldei. krachtige werking der codeïne en daarom noemt men AbdUslroop: ,,'s Werelds béste Hoest-slroop". AKKER's verstèrkte WAAR WERK TE VINDEN IS DE WEG LEIDERDORP—AARDAM Gedeputeerde Staten der provincie Zuid holland hebben gisteren aanbesteed -het ver beteren van enkele gedeelten van den weg LeiderdorpAardam, o.m. bestaande in het verbrecden van het bestaande weglichaam, het maken van een gedeelte nieuw weg lichaam en 2 duikers van gewapend beton. Laagste inschrijver: A. P. Volker te Slie- drecht, voor f 109.260,—, WONINGBOUW TE DORDRECHT Op 16 Maart a.s. zal te Dordrecht worden aanbesteed het bouwen van 100 woningen, in 6 woningblokken. KAPSCHUREN IN DE WIERIXGERMEER Te Alkmaar wordt 15 Maart a.s. aanbe steed het bouwen van 6 houten kapschuren en 12 jongvee- en varkensstallen voor de Wieringermeer. Hoewel de feestdag, ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix wel wat laat werd gevierd m verband met de mazelen-epidemie op Marken, was de vreuode er gisteren met minder om De Marker Hoempa'sdeden hun uiterste best de leestvreugde zooveel mogelijk op te voeren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10