Sociale Zaken afgehandeld Baldadig Brandalarm ZATERDAG 5 MAART 1938 Eerste Kamer-camera 1 EEN ONVERKWIKKELIJK EINDE Dc Eerste Kamer heeft gisteren de be handeling van de begrooting van Sociale Zaken na ampele besprekingen beëin digd, of liever voorloopig beëindigd, want aan den aanvang van de eerst komende Kamerzitting zal over de bè- grooting moeten worden gestemd. Een onverhoedschc stemming Nadat de Minister &e verschillende spre kers had beantwoord, vroeg de voorzitter ol iemand over de begrooting stemming langde. In de meeste gevallen gaat het langen van dc Kamerleden niet in deze rich ting. zoodat de begrooting zonder hoofdelijke stemming is aanvaard, desgewenscht met c.e toevoeging, dat bepaalde leden willen geacht worden, te hebben tegengestemd. Dc nat io naal-socialisten hebben enkele malen om die toevoeging verzocht. Gisteren evenwel maak te de heer van Vessern (N.S.B.) plotse ling gebruik van zijn recht, om mondelinge stemming te vragen, welk verzoek reglemen tair dient te worden ingewilligd. We vermoeden, dat het den heer van Ves sern niet onbekend was, dat een groot aantal Kamerleden het gebouw reeds had verlaten. Waarom zou hij anders van den voor de nationaal-socialisten gebruikelijken weg het verzoeken om de bovenvermelde aantee- kening zijn afgeweken door onverhoeds stemming te vragen? Het gevolg was nu? dat. het vereisehte aan tal leden niet aanwezig bleek te zijn, zoodat op een volgende vergadering opnieuw zal moeten worden gestemd. We weigeren, deze houding van den heer van Vessem ook" maar eenigszins te verdem pen. De nationaal-socialisten hebben den 'mond vol van critiek tegen het parlemen taire 6telsel. dat volgens hen stroef werkt, enz. enz. Een dergelijke critiek, die angst vallig op het terrein van.de algemeenheden blijft, is bedenkelijk oppervlakkig en boven dien uitermate gemakkelijk. Maar gisteren middag heeft de N.S.B. getoond, dat zij de zen eventucelen langzamen tred in het par lementair beweeg allerminst .wil versnellen. Aan de houding van den heer van Vessem willen we voorts geen woorden meer ver morsen. Der Kamerleden plicht Wel willen we wijzen op den plicht van de het parlementaire stelsel goedgezinde Kamerleden, om. nu de belagers van dit stel sel op den loer liggen, voor het zuiverhou- den van de toepassing meer nog dan ooit te waken. Leden van het parlement dienen te bedenken, dat zij zitting hebben als volks vertegenwoordigers en niet als privé per sonen. Zijn zij om de een of andere reden niet in staat, de zittingen behoorlijk bij te wonen, welnu, tenzij in hun kring absoluut geen andere krachten te vinden zijn, moeten zij zich in het belang van het stelsel, van liet land, en van de belangen, welke zij ove rigens hebben te dienen, uit een bepaalde functie terugtrekken. Zoo achten wij het ook onjuist, wanneer b.v. door Kamerleden va- cantie genomen wordt tijdens de behande ling van de Rijksbegrooting. Intusschen wenschen we het optreden van den heer van Vessem, zooals gezegd, in geenen deele goed te praten. We zijn niet voldoende ingevoerd in de branche van geheime microfooninstallaties en dergelijke, dus weten we van het systeem van dezen man en zijn partij genoot en, ook voor de toekomst, niet al te veel af. We laten de onverkwikkelijke geschiede nis thans verder rusten en willen kortelijks melding maken van de besprekingen, welke gisteren aan de zoo ontijdig verloopen stem ming vooraf gingen. Mevrouw Ribbius Pelletier (S.D.) heeft in een echt-vrouwelijk betoog, dat het aanhooren zeer; waard was, het pleit ge voerd voor het huispersoneel, aan welker rechtsbescherming nog wel iets kan \v orden gedaan. Zoo de wet al bepalin gen bevat, die betrekking hebben op de be scherming van dienstbodes, betreffen zij al leen de inwonende, terwijl juist in onze da gen de uitwonende sterk in aantal toenemen. In tijden van ziekte is voorziening eisch, en deze zou dan dienen te worden bekostigd uit de Ziektewet, terwijl tevens de ongeval lenverzekering moet worden toegepast. Zoo men propaganda maakt voor het wor den van dienstbode, late men niet na, tevens de positie van dit huispersoneel wettelijk te verbeteren. Voorts heeft deze spreekster zidh gekeerd tegen hetgeen door Prof. Diepenhorst was opgemerkt inzake den Gaarne werd toegegeven, dat in vele geval len deze arbeid niet juist is. b.v. bij den landbouw, waar de vrouwen hard moeten werken, om te zorgen voor turf in den win ter en wat spek bij het eten. Maatregèlen zijn noodig, om die lasten van zwaren ar beid van de vrouwen af te nemen. Doch ver-! betering is slechts mogelijk door verbetering van oe economische positie van het gezin. Htrt voorontwerp van den Minister geeft hier geen oplossing, aldus spreekster. Ook het algemeen principe van dc wet achtte Mevrouw Ribbius Pelletier onjuist. De vrouw moet- zelf beslissen, wat zij wil doen. Dit zal de echtscheiding niet bevorde ren. Trouwens, wanneer het huwelijk alleen om geldelijke redenen blijft gehandhaafd, ontstaat er een toestand, die men kwalijk langer huwelijk kan noemen. Dit neemt niet weg. dat wel moet women gestreefd naar speciale bescherming voor bijzondere om standigheden, waarin de vrouw met haar arbeid kan verkeeren. Mevrouw Ribbius Pelletier wees-erop, dat ook in rechtsche kringen verzet is ontstaan tegen het voorontwerp, b.v. van den Bond van Acad. gevormde Christenvrouwen, in Chr. Vrouwenbond, en onder Chr.-Hist. vrou wen. Dit: verzet baseert zich voornamelijk hierop, dat bij toepassing van de wet door ambtenaren een onderzoek moet woroen in gesteld naar verhoudingen in de gezinnen, die veelal een intiem karakter dragen. De heer Sikkes (S.D.) heeft vervolgens in den breede 't werkloosheidssubsidiebesluit besproken, aan welks werking volgens hein nog wel een en ander ontbrak. Ook overigens is er te weinig overleg tusschen het departe ment en de gemeentebesturen. De heer Bruine man (R.K.) constateer de hetzelfde. In overweging werd gegeven, dat het rijk het halve salaris zou betalen van die ambtenaren, welke üe gemeenten voor alle extra-maatregelen moeten aanstel len. Een betere regeling werd gevraagd voor menschen op 65-jarigen leeftijd, die naar armenzorg worden venvezen. Aangedrongen werd dienaangaande op een tusschenweg. Het was de lieer Nivard (R.K.), die constateerde, dat verschillende verbeterin gen na het optreden van den Minister zijn gekomen in.de regeling van de steunverlee- ning. Inzake de spaarregeling was men eerst weinig content, doch het ver zet is gezakt. De betrokkenen gaan steeds meer inzien, dat het departement het bij het juiste eind heeft gehad. Ten slotte drong de heer Nivard 'aan op uitbreiding van den kindertoeslag. De heer van Böninghausen (N.S.B.) meende, dat het. departement immer werd beheerd ooor Ministers, die te weinig van de practijk op de hoogte zijn. De werkloos heid moet volgens dezen spreker vooral wor den gezien als een gevolg van een verkeerd begrip van sociale rechtvaardigheid. Alle volksgenooten moeten in de arbeidsgemeen schap worden opgenomen. In den demo-libe ralen staat zal volgens dezen spreker het vragen van offers steeds afstuiten op den onwil vair bet andividualisméi^Orrder vroo- lijkheid van de^ Kamér merkte de heer van Böninghausen op, dat sociale rechtvaardig heid onmiddellijke afschaffing der werkloos heid eischt. Deze regeering achtte hij een ramp voor het volk. De Minister aan het woord Hierna kwam Minister Romme aan het woord. Deze roemde het hooge peil, waarop het debat had gestaan. Over zijn voor-ont werp bètreffende het verbod van arbeid voor de gehuwde vrouw kon hij niet spreken om dat het nog bij den Raad van State berust. De Minister zal nagaan of er partieel iets kan worden gedaan voor het huispersoneel, maar wees er op dat dit niet met het onder- nemingspcrsoneel op één lijn is te stellen. Ook op de kwestie der bevoegdheden van de bedrijfsraden wilde de Minister niet ingaan. De wettelijke voorbereiding zal haar nor maal verloop hebben. Wel zeide hij, dat hij het met sommige sombere beschouwingen niet eens is. Omtrent den groei van dit in stituut is er alle reden tot tevredenheid. Het weigeren van overwerkvergunning aan de kalkzandsteenfabriek Arnaud te Hil- legom berust op het handhaven van den normalen regel dat. slechts in één ploeg mag worden gewerkt. De fabriek heeft nog een overwerkvergunning van zes maanden ge had. Spr. heeft een beroep daarentegen niet kunnen inwilligen. Maar toen bleek spr. dat het onmogelijk is. een onderneming een in wezen blijvendè overwerkvergunning te ge- 1. Dat zou strijden met art. 2S der wet. En met het wezen van overwerk. Dit kan slechts tijdelijk en niet permanent zijn. Is de Arnaud onbillijk behandeld? Men heeft zich beroepen op een brief vol gens welke de Arnaud niet loonend kan pro- duceeren met een één ploegstelsel, maar nog moet worden afgewacht of dit het gevolg is an den bestaanden toestand. Spr.'s beslis sing t.a.v. de kalkzandsteen-industrie in het Gisteravond werd te Den Haag een groote propaganda-avond gehouden van de Vereeniging voor Nationale Veiligheid in de groote zaal van den Dierentuin. De officieele personen: derde van links: ir De Kok (directeur Shell), lui.t.-generaal baron J. J. G. van Voorst tot Voorst, Z.Exc. Minister J. J. C. v Dijk. oud-Minister dr ir O. C. A. van Lidth de Jeude en Z.Exc. Minister prof. J. R. Slotemaker de Bruine. H.K.H. Prinses Beatrix zal begin Mei te Den Haag gedoopt worden. In 't Zondagsblad van deze week schrijft M. J. Leendertse een interessant artikel over den doop van Prinses Wilhelmina (12 Oct. 1880) en Prinses Ju'iana (5 Juni 1909). Zeer actueel dus Van de verdere lectuur noemen wij: Bespreking van 't jongste werk van Dr N. Japikse over de Geschiedenis van het Huis van Oranje-Nassau, door Dr J. Karsemeyer. De Sterren hemel in Maart. Crisis in de har ten. vervolgverhaal door K. Jonkheid. Kort verhaal Frans, door G. van der Em. Een blinde, een gedicht van den pas overleden auteur Jaap Kroonenburg. Meditatie, Binnen- en Buitenlandsche Overzicht, Ruil beurs, Postzegelbeurs, Schaakrubriek De Kinderkrant is weer heel aantrek kelijk door plaatjes, verhaaltjes, vers jes, raadsels, knutselwerkje enz. Naar inhoud en typografische verzor ging staat ons Zondagsblad vooraan, wij laten niets onbeproefd 't op te handhaven. algemeen noemt spr. juist en de vraag of de Arnaud onbillijk is behandeld, moet voor zichtig worden gesteld. De minister wil het bedrijfsleven doen weten dat het niet heeft te. verwachten beslissingen die het sociale en economische leven aantasten, beslissin gen anders dan gebaseerd op recht en bil lijkheid. Minister Romme De toestand van het ouderdoms- en invali- diteitsfonds heeft reeds geruimen tijd spr.'s aandacht. Er is een ernstige toestand, doch geenszins catastrofaal Het is geenszins zoo, dat niet voldaan kan worden aan de ver plichtingen jegens de verzekerden, maar voorzichtigheid is geboden. De opmerkingen gemaakt over aansluiting bij waterleidingen zal spr. onderzoeken. Ten aanzien van de werking van het werk- loosheidsubsidiefonds wacht de minister op het advies der betreffende staatscommissie. De minister ontkende, dat er op het depar tement ten aanzien van de gemeentebestu ren geen l-geest van overleg zou zijn. Er is gevraagd, geen drang op huisvaders uit te oefenen om in het buitenland te wer ken als daar geen voldoende gelegenheid is voor godsdienstoefening. Daaromtrent be staat geen verschil van mecning. Spr. mist gegevens, in hoever dit voorkomt, doch zal gegevens verzamelen. Gunstige resultaten Met de spaarregeling heeft de minister gunstige resultaten bereikt. Ondanks zekere tegenwerking, waarvan spr. voorbeelden opnoemde, is zij groeiende. Van de gemeen ten. met werkloosheid hebben 79% een spaar regeling. Het valt op dat er het meest ge spaard worót in de laagste steunklassen. De minister wees er ten slotte nog op, dat de bestrijding der oorzaken der werk loosheid het departement van Economische Zaken aangaat. Spr. meent volkomen ver antwoord te zijn met het instellen der Het edele natuurproduct verleent KING pepermunt die kenmerkende, heerlijke geur en smaak. FIRMA TONNEMA Cie. FABRIKANTEN VAN KING PEPERMUNJ erantwoordelijkheid ten deze te begrijpen n zooveel mogelijk menschen tewerk te stellen. Van spr. is niet anders te verwach ten dan bevordering van het algemeen be lang en dan zoo noodig ter wille daarvan in te grijpen. BINNENLAND Pensioen spoorwegpersoneel Aandrang om verlaging ongedaan te maken De reorganisatie Van de R.T.M. In het voorloopig verslag van de Eerste Kamer over de Waterstaatsbegrooting voor 1938 dringen verscheidene leden er op aan om de korting, toegepast op het pensioen van gewezen spoorwegpersoneel, ongedaan te maken. De overweging, dat het streven naar gelijkvormigheid tusschen de beide pensioenregelingen niet zoo strikt meer in het oog is gehouden, achtten zij geenszins afdoenden grond voor afwijzing van bedoeld desideratum. De vraag werd gesteld, of het in de bedoc ling ligt, na de electrificatie van de spoor lijn tusschen 's-Gravenhage en Utrecht zoo danige dienstregeling in te voeren, dat elk half uur een spoorwegverbinding van :1e cene stad naar de andere mogelijk zal zijn. Gaarne zou men vernemen, of eerlang uit breiding zal worden gegeven aan de spoor wegverbinding Amsterdam cn Rotterdam oyer Gouda en Harmeien. Enkele leden bepleitten electrificatie van de spoorlijn N'jmegenArnhem en voorts de totstandkoming van een rechtstreeksche verbinding tusschen Veencndaal en Utrecht. Verscheidene leden drongen aan op het be spoedigen van een beslissing in zake liet pensioenvraagstuk en de loonregeling \oor het personeel van de Rotterd'amsche Tram weg Maatschappij Zij stelden de vraag, waarom die beslissing zoo lang op zich doet wachten. Voorts zouden deze-leden gaarne worden ingelicht omtrent de voorgenomen reor? nisntie van dat bedrijf en vernemen, welke subsidies liet in de laatste vier jaren heeft genoten. Verscheidene leden oefenden critiek op den werktijd .y.an. een belangrijk deel van 't spoorwegpersoneel. Zij bepleitten uitbreiding van het aantal verlofdagen en herstel van de verlofregeling van 1921. Federatie van Chr. Vereen, voor vrouwen en Meisjes Mej. J. G. Sondern te Breedenhoek secr. resse van de Plattelandscom. der Federatie Chr. Vereen, van en voor vrouwen en meisjes is wegens huwelijk als zoodanig af. getreden en opgevolgd door jkvr. Bar.sse lloet van M ar x veld te Huis ter Heide Van 29 Mei tot 4 Juni wordt de jaarlijk- :che Federatieweek gehouden, welke be doelt meerdere bokendheid te geven aan het verk .'er Federatie zoowel naar buiten als cat de kennis der aangesloten vereenigin- gen onderling betreft. 11 Mei wordt te 's-Gravenhage de groote commissie. Ook het bedrijfsleven heeft zijn vjjfjaarlijksche Verbondsdae gehouden. BEDWONGEN DOOR ALARMSIGNAAL DE commandant van de brandweer te Amsterdam, de heer C< G o r d ij n, heeft een nieuw systeem uitgedacht, met de bedoeling het bal dadig alarmeeren van de brandweer tegen te gaan. Op het uitgestrekte grondgebied van Amsterdam staan 400 openbare brand melders, een systeem, waarmee men daar 1929 is aangevangen. Het Gemeentebe stuur beoogde hiermee de burgerij zoo ruim mogelijk in de gelegenheid te stellen bij brand op de meest snelle manier de brandweer te kunnen waarschuwen. De brandmelders hebben in de afgeloo- pèn jaren hun bruikbaarheid bewezen. In de laatste twee jaren is gebleken, dat bij brandalarm meer van den melder dan van de telefoon gebruik gemaakt wordt. En is geen -wonder, want bij een brand melder, die als 't donker is, verlicht wordt, heeft men slechts een ruitje in te drukken, op een knop 1c drukken cn te telcfoneeron de brandweer, waar hulp verwacht Dat telefoneeren bleef vaak achter wege, want de baldadige straatjeugd, opgeschoten lummels, brooddronken of beschonken menschen, maakten van den brandmelder misbruik cn zoo is het ontelbare malen voorgekomen, dat de brandweer tevergeefs uitreed. In de afgcloopen 8 jaren zijn niet minder dan 9069 ruitjes moedwillig ingeslagen en is de brandweer niet minder dan 4877 maal baldadig opgebeld en dus onnoodig uitgereden. Dat is een donkere schaduwzijde van een overigens zoo goede en noodige zaak. Ven èecA yun iFiTj daan om de t baldadige elementen te betrappen en daar na te bestraffen. Voorzoover de politie er achter kon komen wie dit boos, in ieder geval afkeurenswaardig opzet heeft bedre ven, hebben de schuldigen er voor geboet. Een paar maal is iemand tot gevangenis straf veroordeeld, andere kwajongens wer den naar een tuchtschool gezonden, boe ten zijn opgelegd en tal van berispingen uitgedeeld. Paedagogisch heeft men het huvel ook behandeld door op allerlei wijze de jeugd en het publiek op het alleen juiste gebruik van den brandmelder te wijzen. Niettemin bleef het baldadig alarmeeren aanhouden, zelfs in die mate. dat 20 k 25 pet. van de meldingen valsch bleken. Een alarmsignaaL De commandant van de brandweer, de heer C. Gordijn, heeft er nu dit op be dacht om aan het melden een luid alarm signaal te verbinden, waardoor de aan dacht op den misbruiker van het meldings apparaat wordt gevestigd. Op tien plaatsen der stad worden bestaande brandmelders voor het nieuwe systeem bij wijze van proef geplaatst Een ruitje kan niet meer worden inge slagen. wel moet een klep worden opge licht. Daarna kan niet meer een knop zonder meer worden ingedrukt, maar moet een schijf zoolang worden rondgedraaid tot zij stuit en het alarmsignaal weerklinkt. Dan kan even later worden getelefoneerd waar dc brand is, want evenals vroeger, wordt het alarm opgevangen in de- Cen trale seinzaal en door dc twee dichtst bij staande brandweerkazernes En de brand weer rukt uit, ook al wordt er niet ge telefoneerd Laat ons hopen dat dit nieuwe systeem hetwelk commandant Gordijn ons gister morgen heeft gedemonstreerd helpen zal Wanneer hierdoor de gemiddeld 522 balda dige alarmceringen per jaar zouden wor den verhinderd of in elk geval beduidend zouden worden verminderd, zou veel ge wonnen zijn, ook aan veiligheid. Het publiek zal aan deze nieuwe "wijze van brandmelden moeten wennen. Bepaal de moeilijkheden behoeft men van liet nieuwe systeem niet te duchten. 't Is even een weet, Toogdag Geref. Meisjesbond In de Nenijtohal te Rotterdam Een massale bijeenkomst Naar men wéct, zal de Ned. Bond van J.V. op G.G. dit jaar te Amsterdam het gou den jubileum herdenken in het r.AI.-ge- bouw, waarin plaats is voor 12.000 personen. Op deze wijze heeft men de moeilijkheid, waarmee men telken jare worstelt, nl. dat men in verschillende kerkgebouwen moet vergaderen, opgelost. Naar wij vernemen zal dit jaar de Bondsdag van den Geref. Meisjesbond 'n dergelijk massaal schouwspel te zien geven. De Bondsdag wordt gehouden op Tweede Pinksterdag (6 Juni a.s.) te Rotterdam, waar het bestuur van den Bond do beschikking heeft weten te verkrijgen over de groote Nenijtohal, welke voor oeze gelegenheid speciaal zal worden ingericht en van voldoende zit plaatsen voorzien. Duizenden Geref. meisjes trekken dus Tweede Pinksterdag a.s. naar Rotterdam. Dien dag zal het tevens dc laatste maal zijn dat de Nenijtohal door het gemeente bestuur in bruikleen wordt afgestaan. Het ligt.nl. in de bedoeling niet lang daarna met het afbreken van de hal aan te vangen. Landarbeiders naar Duitschland Groote werkgelegenheid Volgens een circulaire door den Minister van Sociale Zaken aan de gemeentebesturen verzonden, zal er ook dit jaar weer een groo te werkgelegenheid bestaan voor Nederland- sch'c arbeiders in Duitschland, n.l. in Rijn land, Westfalen, Hannover en in de streek tusschen Bremen en Oldenburg, in geringere mate in Mecklenburg. Geplaatst kunnen worden: ongehuwde melkknechten, melkersgezinnen, landarbei dersgezinnen en inwonende knechten voor allerhande landbouwwerk. De»ze allen kun nen vast werk krijgen gedurende het ge- heele jaar. Daarnaast zijn in Rijnland DE BILT VERWACHT EEN NORMALE LENTE Maart aan den drogen, Mei aan den natten kant Het Kon. Ned. Meteorologisch Insti tuut meldt: „Voor den winter geven de bere keningen uitkomsten, die voor de temperatuur niet veel van de nor male afwijken, maar voor den neer slag wijzen op een te veel." Deze verwachting is volkomen ver vuld. De temperatuur vertoont over DecemberFebruari een afwijking van 0.4 graad Celsius, de neerslag een te veel van 36 mm. Berekend waren afwijkingen van 0.8 graad en 44 mm., zoodat ook quantitatief de overeenstemming goed is. Het te veel aan neerslag is echter door Januari veroorzaakt, terwijl de berekeningen dit in Februari deden verwachten. Voor de lente als geheel geven de berekeningen uitkomsten, die zoowel voor temperatuur als voor neerslag zeer weinig van normaal afwijken, terwijl voor de enkele maanden Maart aan den drogen, Mei aan den natten kant zou zijn. Men bedenke, dat een normale lente vooral in de eerste maanden droog en eenigszins guur is. en Westfalen en ten deele ook in Mecklen burg te plaatsen ca. 2000 seizoen-arbei-» ders, die in het voorjaar in de suikerbieten, laler in den graanbouw en daarna nog bij het rooien van aardappelen en suikerbie ten kunnen arbeiden. De landarbeiders in ons land, die werkloos zijn en steun trekken en vol gens de organen der arbeidsbemiddeling voor arbeid in Duitschland in aanmer king komen, zijn verplicht te gaan, daar ze anders niet meer voor steun noch werkverschaffing in aanmer* king komen. Officieele Berichten Legermacht Benoemd en aangesteld: bij he.t wapen de gen.-maj. J. v iaJoor E W. Klerk de Re aan den gen.-maj. U. J. W. Rolda- pecteur voor het materieel der land* lan den gen.-maj. G. C. Beltman. In- der genie. kolonel J. A. G, de lie infan- A. F. baron He reg. huza- P. W. Lever land. commandant van het 12e reg.-lnf., aan den iult.-kol.-magazünmeester der artillerie J. S. C. R 1 n k. toegevoegd aan den directeur voor het materieel der landmacht! aan den luiL-kol. H. C. Honig, commandant Aan den dlrigeerend paardenarts, met den rang van lult.-kol. dr. R. H. J. Galland at H u e t. chef van den militairen veterinairen dienst-, tevens chef van het veterinair hospitaal te Den Haag: aan den dirigeerend paardenarts met den rang van luIt.-ltol. H. W. Klerk da Reus, voornoemd. Benoemd Benoemd tot 1 ilagen kolonel v lijk bij den st-al 5-kolonol de eervol i de heer H. M. Ned. Roode Kri D rKL^'to J Maastricht; adt, tei Eervol ontslag Aan de heeren M. W. H. Ko Bergen op Zoom, C. de Koster te Oude- Schlld. W. H. J. LI n sa en te Herkenbosch en A. J. N. A. P1 r o n. te Zenderen, op hun ver zoek, eervol ontslag verleend als hulpaalmoe zenier. Gerechtswezen als Kantoni Aan rar G. K. Vos is eervol 01 ments-rechtbank te Alkmaar. Arrondissementsrechtbanken Onderscheidingen Verleend is de eeremedaille verbonden aan del Orde van Oranje-Nassau ln zilver aan G. J. We. gerif.' onderwijzer aan een Zondagsschool' uit gaande van den C.J.M.V. „Daniël" te Apeldoorn, Posterijen Bies bü den P.T.T., G. H. Hooi n als beheerder van het bij-pi elefoonlcantoor te Loosduinci i der posterijen! P. H. de Koster PTT. A. P. Salomé. endaris 2e klasse der posterijen, L. W. Accountantskantoor R. KROL B IJ HOUDEN Door het hoofdbestuur van de Vereeniging De Princevlag wordt een in onix-marmer gerat statue aangeboden aan H.M. de Koningin. H.K.H. Prinses Juliana. Z.K.H. Prins Bernhard en Prinses Armgard, ter gelegenheid ran de geboorte van H.K.H. Prinses Beatrix. De voor, en achterzijde van de statue.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10