STADSNIEUWS Handel en nijverheid Stofzuiger Centrale HAGEM AN VOOR BETERF AARDAPPELEN VAN DER VLIST ZATERDAG 26 FEBRUARI TWEEDE BLAD PAG. 6 Raadsvergadering De eerstvolgende raadsvergadering zal hoogstwaarschijnlijk plaats hebben op Maandag 14 Maart a.s. in het Nutsgebouw. Nationaal Jongeren Verbond Lezina mr C. W. van Santen De afd. Leiden van het Nationaal Jon geren Verbond hield een ledenvcrgad- ring in haar afdeelingslokaal, Boisot- kade 9. De heeren J. Kooreman en H. W. van Riet Paap traden als bestuurs lid af. waarvoor in de plaats gekozen werden mej. S. C. E. Linden en de heer C. Cohen TervaerL Nadat de plannen ovor de a.s. maan den besproken waren, hield mr C. W. van Santen een causerie over ..De Keizer van Ethiopië". Spr. wijst op het groote belang van het .vraagstuk der al- of niet-erkenning der annexatie van Abessinië door Italië (want daar gaat het om; de personen van Haile Selassie en Victor Emanuel zijn bij-figu ren). Dit vraagstuk houdt de couranten (het groote publiek) evenzeer bezig als de ge leerde schrijvers, waarbij blijkt, dat de laat- 6ten het niet eens zijn en dat het vraagstuk eigenlijk te ingewikkeld is om behoorlijk be oordeeld-te kunnen worden door het publiek. Is het jammer, dat-het publiek zich met de ze kwestie bezig houdt? Spr. aanvaardt dit nadeel in ons democratisch staatsbestel. Het vraagstuk der erkenning valt uiteen Sn twee gedeelten: eerst moeten de feiten aanwezig zijn, die een erkenning kunnen rechtvaardigen. Reeds hierover bestaat on- eenigheid: de eene zegt: Italië bezet slechts een klein deel van Abessinië en wordt voort durend belaagd, de ander houdt vol, dat de Negus is gevlucht, geen regeering achterliet en dat de enkele wilde stam, die zich nog staande houdt, niets bcteekent, tegenover de regeeringsdaden, die Italië in Addis Abeba kan verrichten. Nemen wij, evenals onze regeering, aan, 'dat de laatste zienswijze juist is, dan komt de tweede vraag: zullen wij dien toestand erkennen"? (Spr. zet uiteen, wat „erken nen" in het volkenrecht beteekent). Deze tweede vraag beantwoorden juristen en poli tici in het algemeen verschillend en in het bijzonder in dit geval. De jurist immers is in het algemeen ge neigd een feit snel te ..erkennen", omdat niet-erkenning het rechtsleven. Maar bij Mandsjoekwo is vóór de „erkenning" een luchtledig voor het rechtsleven. Maar bij Abessinië weerhouden enkele verdragen den jurist van „erkenning": zij strijdt hier met den geest van Volkenbondshandvest en Kellogg-pact, terwijl een uitspraak van de Volkenbondsvergadering in het Mandsjoe- kwo-geval als principe stelde, dat een lid van den Volkenbond nooit een toestand mag erkennen, die ontstond in strijd met het Handvest of het. Kelloggpact. Maar de politicus gaat van andere „spel regels" uit. Wanneer de nadeelen (waar onder valt het nadeel, dat men de geest van e«n verdrag schendt) minder groot zijn dan de politieke voordeelen, wil de politicus ,wel tot. „erkenning" overgaan, en zeker wan neer hij meent, dat onder die voordcelen er een is, dat heel zwaar weegt: vermindering van het oorlogsgevaar, dat thans de wereld en dus Nederland en Indië belaagt. Zoo zag onze regeering de voordeelen '(waaronder ook wel een nog ons onbekende directe tegen-prestatie van Italië zal voor komen) grooter dan de nadeelen, die spr. niet kan, noch wil ontkennen. Chr. Fröbelschool Heerensingel Zeer geslaagde Ouderavond Dezer dagen had de Ouderavond plaats van de Chr. Fröbelschool aan de Heerensingel. De lokalen, die een fees telijk aanzien hadden, waren geheel ge- De heer Gos 1 inga. voorzitter der ver- eeniging, opende de vergadering op de ge bruikelijke wiize en heette de aanwezigen hartelijk welkom. Na een korve openings rede verkreeg mej. de Rav e. hoofd der school het woord, die o.a. uiteenzette, waar om er met klas I en II geen openbare les ftvas gehouden. Gememoreerd werd. dat de aanvraag om opname van leerlingen zóó groot is. dat verbouwing der school dringend noodzakelijk is. De plannen hiervoor zijn reeds in vergevorderd stadium, zoo dat verwacht kan worden, dat de uit breiding per 1 September a.s. gereed zal zijn. Vervolgens vermeldde het programma j,Persberichten", die t>p komische wijze ten gehoore werden gebracht en waarbij de poppenkast goede diensten bewees. Door dit Stukje kwam de stemming er al spoedig in. In de pauze die hierna volgde, werden 'de aanwezigen onthaald op een kopje thee en bestond er gelegenheid het werk der (leerlingen te bezichtigen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Na de pauze had een filmvoorstelling plaats, bestaande uit enkele reclame- en andere fims, welwillend afgestaan door de Lichtfabrieken en venslottc kwam d e groo te verrassing van dezen avond, een eigen filmopname van de school. Hierin kwam duidelijk naar voren, hoe de kinderen op aangename wijze worden beziggehouden. Vooral voor de ouders, die him eigen kleu ters zoo vroolijik in actie zagen, was dit 't glanspunt van den avond. Hulde aan mej. de Rave voor haar ori- gineele gedachte. Na afloop der vertooning .werd de film Jt bestuur aangeboden, welke pnder grooten dank door den voorzitter werd geaccepteerd. De voorzitter stelde voor om de school, die tot heden naamloos was de „Prises Beatrix School" te noemen, waartoe een verzoe-k tot H. K. II. Prinses Juliana en Prins Be/nhard zal wor den gedaan. Dit voorstel werd door de aanwezigen met luid applaus begroet. Na 't zingen van den Avondzang sloot Ds Bouw man dezen welgeslaagden avond met dank gebed. Tooneelavond voor „Pniël" Wij vestigen met nadruk uw aandacht op 'de derde opvoering van „Onzekere Belegging of Niets dan de Waarheid" op Donderdag 3 Maart a.s. in de Sfadsgehoorzaal. door „Inter Arnicos". De opbrengst van dezen avond zal ten goe de komen aan het Leekencomité der Chr. Wijkvereeniging „Pniël". £ie voor verdere bijzonderheden de elders in dit blad voorkomende advertentie. DE HEER J. BAAK JZN GAAT HEEN Als inspecteur van het lager onderwijs Dinsdag 1 Maart a.s. is de officieele datum waarop de inspecteur van het Lager on derwijs in de inspectie Leiden, do heer J. Baak J.zn., zijn functie neerlegt. In feite heeft de heer Baak zijn werk ech ter al eenigen tijd eerder moeten beëindigen In het begin van het jaar werd hij door een ernstige ongesteldheid overvallen, die vol komen rust noodzakelijk maakte en, hoewel hij daar maar moeilijk in berusten kon, moest hij toezien, dat de laatste maan den voor zijn afscheid zijn werk door anderen werd verricht, hoewel het hem gelukte vanaf zijn ziekbed nog leiding aan dat werk te geven. Gelukkig heeft de ziekte een gunstige wending genomen en is de heer Baak thans weer reeds een eind gevorderd op den weg naar beterschap. Het valt echter te betwij felen of van een officieel afscheid sprake zal kunnen zijn. In elk geval zal dit nog eenigen tijd dienen te worden uitgesteld. D0 loopbaan van den heer Baak is, heel in 't kort, als volgt: Hij werd 19 Febr. 1873 te Scheveningen geboren en doorlieD de U.L.O.-school aldaar. Hij volgde de Rijks normaallessen in Den Haag. In 1891 ontving hij zijn onderwijzers-diploma en op 21 April van dat jaar werd hij benoemd bij het open baar onderwijs te Den Haag. Na alhier tien jaar werkzaam te zijn geweest, waarbij hij de verschillende klasse-scholen doorli'ep, werd hij in 1901 benoemd aan de lagere school te Willemsstad. Deze plaats verwis selde hij in 1905 met Hillegersberg. Op 1 Mei 190Ó werd de heer Baak benoemd tot hoofd aan de voormalige school aan de Van der Werfstraat alhier. Twee jaar later volgde zijn benoeming tot schoolopziener en od 1 Augustus 1924 tot inspecteur van het L.O. in de inspectie Leiden. Op 21 April 1931 vierde de heer Baak zijn veertig-jarig jubi leum bij het onderwijs, ter gelegenheid waarvan hij op grootsche wijze gehuldigd is. Met den heer Baak verlaat een markante figuur de Leidsche onderwijswereld. Bij zijn arbeid is in de eerste plaats altijd naar voren getreden zijn liefde voor het kind en zijn streven is er altijd op gericht geweest voor dat kind de beste en meest harmonische ontwikkeling te zoeken en te propageeren. Men erkende hem in onderwijskringen steeds ien bekwaam paedagoog en misschien nog meer als een geboren didacticus. In zijn irerk als inspecteur en dus als raadgever an allerlei officieele instanties was zijn voor naamste karaktereigenschap een strikte on partijdigheid. De heer Baak liet zich bij zijn adviezen uitsluitend leiden door het belang van het onderwijs. Daarnaast legde hij een groote werkkracht i een onverflauwde iiver aan den dag. Bij zijn veelomvattend werk tan de eigenlijke inspectie wist hij toch nog altijd tijd te vin- om bij allerlei gebeurtenissen op onder wijsgebied, van welke richting dat onder wijs ook was, van zijn belangstelling blijk te geven. De heer Baak heeft ook steeds gestreefd naar eenheid en 6aamhoorigheid onder het onderwijzend personeel in zijn inspectie. Hij wilde, ondanks alle principieel verschil, een hand, die alles te saam bond en trachtte dit te bereiken in de jaarlijksche inspectie-ver gaderingen. Toen de Roomsohe onderwijzers en ondënvijzeressen zich daaruit terug trok ken was dit voor hem een groote teleurstel ling. De inspectie-vergaderingen bleven ech ter steeds zijn liefde en toewijding houden, stonden altijd op bijzonder hoog peil en hebben ongetwijfeld tot versterking van den hand tusschen de onderwijzers onderling veel bijgedragen. De hooge opvatting die de heer Baak van zijn taak had. een opvatting die bovendien zeer persoonlijk was, maakte dat hij wel eens met anderen in botsing kwam en dat er wel eens moeilijkheden rezen, maar te rugziende op de afgeloopen periode, zullen ongetwijfeld zeer vdten van de bij het on derwijs in stad en omgeving betrokken per sonen met groote waardeering en hoogach ting aan het werk van den heer Baak terugdenkeq. en wij twijfelen er niet aan of hij zal in deze dagen van afscheid menig hartelijk bewijs van dankbaarheid en hulde ontvangen. Damkampioenschap van Leiden Op Donderdag IQ Maart zullen de dam kampioenschappen van Leiden weer een aanvang nemen. De wedstrijden worden dit jaar georganiseerd door Damclub Leiden en de Leidsche Damvereeniging, zoodal' de deel name buiten gewoon groot belooft le wor den. Er kunnen ook niet-leden deelnemen. Voor opgaaf en inlichtingen t.m. 5 Maart kan men zich vervoegen bij de heeren A. J. v- d. Lelie, Heinsiusstraat 10 en A. Pronk, v Lennepstraai 3. Dubbele aanrijding Gistermidag te 5.15 uur is op den Rijns- burgerweg nabij Posthof een auto, bestuurd door C D. uit Alkmaar, tengevolge vtan on bekendheid met den weg tegen een licht- zuiltje opgereden, dat omver werd gewor pen. De auto werd daarna door een train van de N.Z.H.T.M aangereden en ernstig be sohadigd. De inzittenden bekwamen geen letsel. De auto moest met een kraanwagen worden weggesleept, Concert Maatsch. v. Toonkunst Vrijdagavond 4 Maart as. geeft de Maat- I schappij voor Toonkunst in de Kleine Zaal van de Stadsgehoorzaal een buitengewoon concert, waarop zullen optreden de violist Nap de Klijn, leeraar aan de Muziekschool der Maatschappij, en de pianiste Alice Heksch. Het programma vermeldt twee eerste uit voeringen voor Leiden, en wel van de Tweede Sonate voor viool en piano Roussel en van de Sonate voor viool alleen van P. Hindemith; voorts pianowerken Mozart, Fauré en Ravel en de Sonate voor viool en piano van César Franck. Jaarvergadering Leidsche Reddingsbrigade In Oud-Hortuszicht hield de Leidsche Red dingsbrigade haar jaarlijksche ledenverga dering, onder leiding van den heer F. v. d. Mark. Deze sprak zijn groote waardeering uit je gens het lid M. van Lieshout voor de ver zorging van al het reddingsimateriaal- De penningmeester ontving décharge. Na de pauze ging men over tot het kiezen van 2 bestuursleden. Benoemd werden de heeren Mom en Bey. Verder werd er besloten om het artikel van het reglement te schrappen betreffende het' benoemen van bestuursleden uit De Zijl em L.Z.C. De L.RB. is geheel zelfstandig. Vierhonderd werkloozen minder dan verleden jaar Het' werkloosheidscijfer bedroeg deze week volgens de gegevens van den Socialen Dienst 4626. Óp denzelfden datum van het vorig jaar was het 5005 en op 27 Fcbr. 19:56 4903. Het cijfer is als volgt over de verschil lende groepen verdeeld: bpuwvakarbeiders 1023, fabrieksarbeiders 212, kantoorpersoneel 214, hotel- en café-personeel 63, houtbew kers 173. kleermakers 106, land- en tuinar- beiders 122, metaalbewerkers 602, sigaren makers 24. uechnici, opzichters 50, textiel arbeiders 415, transportarbeiders 959, typo grafen 79. voedingsmiddelenaibeiders 250, vrouwen 317- KAS-VEREENIGING N.V. ANNO 1865 AMSTERDAM C„ SPUISTRAAT 172 BEWAREN VAN EFFECTEN MET ADMINISTRATIE Onze nieuwe Brochure „Bewind en Execujeele" wordt gaarne op aanvraag toegezonden Aquarium-houders-Vereen. „Natuurgenot" Lezing van Dr. N. Tinbergen De Aquarium- en Terrariumhoudersver- eeniging „Natuurgenot" hield in Huize Feenstra een extra ledenvergadering. Na de opening door den voorzitter, den heer A. B. Donk, kreeg Dr N. Tinbergen, privaat docent alhier, gelegenheid voor het houden van zijn lezing over „Hoe zien onze vis sollen" Sur. zette uiteen hoe dé dieren in het bijzonder de waterdieren reageeren op veranderingen en verschijnselen in hun om geving. Vooral de lagere dieren zijn star ge bonden aan hun omgeving. Spr. bewijst door middel van lichtbeelden het bestaan van optische prikkels, tastprikkels en reuk prikkels om t'$ besluiten met proeven welke genomen zijn met stekelbaarsjes in de paar tijd. Door den heer I. Kristenten werden vervolgens als eerste van een reeks lezingen getiteld „Een visch en een praatje" de longvisschen besproken, waarvan een ver tegenwoordiger ter plaatse ve zien was Deze visschen hebben, daar zij behalve kieuwen ook longen bezitten, het vermogen om langen tijd buiten water te verblijven In 1835 werd het eerste- exemplaar als een bal opgerold gevonden in kurkdrogen bo dem, omgeven door een cocon van klei. elke de visch zic-h gebouwd had. Met enkele bijzonderheden betreffende de lichaamsbouw en verzorging besloot spr. deze causerie. Zilveren Jubilea Op 3 Maart hoopt de heer J. Wagenmaker Ambachtsman I alhier, dein dag te herden ken, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de N.Z.H.T.M. Op 9 Maart hoopt de heer F. J- P. Baars, monteur boienleiding I, alhier, eenzelfde jubileum te herdenken. Ned. Bond van oud-leerlingen der tuinbouwcurssusen De Jaarvergadering De afd. Leiden van bovengenoemden bond hield haar jaarvergadering. De secretaris las vervolgens een gunstig luidend jaarver slag voor. In 't kort werden gememoreerd de gehouden excursies, de uitnemend ge slaagde bondsdag, enz. Dank werd gebracht aan de propaganda-commissie door welker werk 13 nieuwe leden toetraden. Vier leden bedankten zoodat de afd. op 't oogenblik 55 leden telt. De penningmeester bracht hier- zijn verslag* uit, dat in alle opzichten gunstig luidde. De heer secretaris werd met algemeen© stemmen herkozen. In de plaats van der. heer v. d. Berg, niet herkiesbaar, werd de heer J. v. d. Zwart gekozen. Naar de alg. vergadering te Doorn, werd als afgevaardig de gekozen de heer Lanjouw en als plaats- eromger de heer Trap. Tot slot werd do in dezen zomer te houden Chrysanthen kweekwedstrijd besproken met de soorten grootbloemige Chiquita en de klein-bloemige Catriona. Een flink aantal deelnemers gp,f zich op. Na een opwekking van den oorzitter om op 1 Maart de herdenkings- 'ergadering ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan bij te wonen, werd de vergadering gesloten. GEVEILDE PERCEELEN Ten overstaan van mr. H. M. A- Coebergh, notaris te Leiden. Huis en erf Groenoordstraat 26 in bod f 2,000, kooper de heer J. Mugge q.q. te Lei- Huis en erf Sint Jacobsgracht 18, in bod 1,225, kooper de heer J. van Iterson q.q. te Leiden voor f 11575. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: G Flllppo—v Eg-mond d C M de Helden—Kienjet z P MarksBetgen d J H v RossumSpringer 7. A v Helden—Fak- sl 1 - J R v Weizen—V d Zeeuw z OVERLEDEN: C J M Proot ongeh vr., 78 j. J de Gans man. 67 j. E Moene—Kwaad ras vr„ 72 J. J P Herruerden Os wede 69 j W Wagemans mail 78 J. UIT DEN OMTREK ALFEN a.d. RIJN JAARVERGADERING A. R. C. In de zaal van Kemp's Boekhandel hield de Voetbalvereen. A. R. C- gisteravond haar jaarvergadering. Uil' het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental verminderde v.n. door vertrek van een aantal der oudere leden. Daardoor verminderde ook de pres taties der elftallen, hoewel met vreugde werd gememoreerd het kampioenschap van hei' tweede. De penningmeester had een batig saldo van ruim 16 gulden. Tot voorzitter werd ge kozen de heer M. Bezemer en tot penning meester de heer A. Spruit. Het secretariaat' blijft in handen van den heer H. C. v d Spelt KAMPIOENSCHAP DAMMEN De derde ronde om het persoonlijk dam kampioenschap van Alfen had tot resultaat: Groep I: L v. OosveromJ. Ruitenberg 11; J. v. OeverenC Rijnberg 1—1; J Zijl- straJac v. Ofwegen 20 Groep II: J Boot—G Zijlstra 02; H Meent—H de Vos 0—2; G de Grauw—M Krumpelman 2—6; G v Muiswinkel—T La- gerweg 2—0. HAZERSWOUDE KOSTELLOZE INENTING Dinsdag 1 Maart a s„ des voorm. tusschen 9.30 en 10.30 uur, bestaat gelegenheid zich aan te melden ter gemeente-secretario vooi kostelooze inenting en herinenting. Ge wenscht is hei' trouwboekje mede to bren gen. HILLEGOM OUDERAVOND CHR. SCHOOL De jaarlijksche ouderavond van de school met den Bijbel werd deze week ge houden in gebouw Patrimonium, onder lei ding van d-.n heer J- V. v. Zanten. Deze deelt mede dat de cursus der school verlegd is naar de periode September tol. September. Dit is gedaan in verband met het feit dat het leerjaar der U.L.O. ook van Sept. tot Sept. loopt. De leerlingen die nu voor 1 Oct. 6 jaar worden moeten allen reeds 1 April op school komen. Dan wordt de klas verdeeld in twee groepen. Degenen- die voor 1 April 6 jaar waren volgen gewoon hei on derwijs, terwijl voor hen die voor 1 October 6 worden, doch na 1 April, een aparte klas wordt ingericht onder leiding van een k\v kelinge met acte, die er dan voor zorg draagt dat het onderwijs op 1 September aansluit' op dat van de eerste klas. Deze maatregel brengt geen kosten voor de ouders mede. Hierna krijgt de heer G. Troost, hoofd der school, gelegenheid om een overzicht te geven over het aigeloopen jaar. Dit jaar is zeer onrustig geweest door de vele perso- neelsverwisselingen die hebben plaats ge had- Mej. Verwey heeft dit jaar het feit her dacht dat zij 25 jaar bij het onderwijs was. Het aantal leerlingen loopt eenigszins aoh- teruii en bedraagt thans 172. Het onderwijs zal dit jaar uitgebreid worden. De klassen 6 en 7 krijgen enkele dagen per week na 4 uur Fransche les, terwijl in klasse 7 boek houden en handelskennis onderwezen zal worden. Dit jaar is een der leerlingen door de onverbiddelijke dood weggenomen. Vervolgens krijgt de heer H. A. Littooy gelegenheid om het onderwerp „Het onder wijs in het vak Natuurkennis op do Ghr- school" in te leiden. Reeds in de Heilige Schrift wordt ons de natuur geopenbaard en haar onderhouding. Door de behandeling an de Bijbelsche geschiedenis op de school ordt de liefde voor de natuur gekweekt, daar dit Gods schepping is! Spr. zet uiteen hoe het onderwijs in plant- en dierkunde gegeven wordt. Voornamelijk wotxien die planten en dieren behandeld, die getoond kunnen worden. Niet alleen worden de In- landsohe doch ook de Oostersche dieren en planten behandeld. De vrucht van dit onderwijs is: de belang stelling voor den Schepper en de liefde en waardeering voor het schoone in de schep ping te wekken, dan is het doel bereikt- Spr. wijst er op niet te offeren aan de tijd- goden van de sport, daar de natuur voortdurende bron van genot is voor icder- Dc heer G. Troost sloot dezen avond met dankgebed, waarna ec gelegenheid was het werk der leerlingen te bezichtigen Door de Christelijke en Kon- Midden- standsvereeniging is besloten een cursus te rganisceren tot opleiding voor het diploma handelskennis, dat wordt, vereiseht ingevol ge de Vestigingswet voor het kleinbedrijf. Reeds een 30-tal leerlingen hebben zich op gegeven. Leider der cursus is dc heer G. Troost VERKOOPING Donderdag had de verkooping bij afslag plaats van liet perceel Hoofdstraat 140. In bod gebracht op f G600 en werd afgemijnd op f 325 door den heer J D. Philippo q.q Het perceel weiland aan de Weerlaan. groot 221.10 ha. in bod gebracht op f 4000, werd afgemijnd op f 100 door den heer F. Kooy. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Deze dienst wordt Zondag a.s. waargeno men door Dr Wijkmans, telef. 5771. BESCHONKEN BESTUURDER Een vischhandelaar die in beschonken toestand met een onverlichte paard en wa gen in de Hoofdstraat reed, is door de poli tie aangehouden en ter ontnuchtering opge sloten. Paard en wagen werden bij openbare werken gestald LOOD ONTVREEMD Door een ingezetene is bij de politie aan gifte gedaan dat een partij lood van 200 kg die zich achter zijn woning bevond, is ont vreemd. Door de politie wordt een onder- zoek ingesteld. KATWIJK a.d. RIJN SOLDAAT IN EEN KWADE. GEUR Ze hadden nachtelijke oefeningen. Bij oefeningen maakt men soms \recmde avanturen mee, vooral in den nacht. Ter verdediging van eigen positie moesten ze zich op een motorschip verdekt opstellen; een schip met faeealiën. nota bene vloei bare faecaliën. En het geval wilde, dat een der manschappen, die gewoon was den vas ten grond onder zich te voelen en op een schip dus heeleniaal niet thuis was, uitgleed en gewapend in den vochvigen inhoud van het schip terecht kwam! Men heeft getracht hem. nadat hij weer op het drotre was. reuk loos te maken. Geen Remakkelijke vaak. 't Is gedeeltelijk gelukt- Daarna is de man per wagen huiswaarts tretogen. RINGVERGADERING CHR. NAT. WERKMANSBOND Door afwezigheid van den voorzitter open de de vice-voorz.. de heer Kuivenhoven uit Leiden, op de gebruikelijke wvjze. Nadat de notulen gelezen waren, verkreeg de heer D. de Ruyter het' woord voor de Bij belinleiding over Spr. 30 19- In een korte pauze, die volgde, werd kof fie rondgediend. Daarna werd het onderwerp voor dezen avond: „De Brood vraag" door den heer Kui venhoven behandeld. Een aangename bespreking volgde. UITVOERING LENTEKLOKJES Donderdag 3 Maart a.s.. des avonds om half acht, zal het Chr. Kinderkoor „Lente klokjes", onder leiding van mej- Riek Mete ring. zijn 7e uitvoering geven in de Geref. Kerk alhier. Welwillende medewerking zullen verlee- nen mej. Gé van Kamp te Leiden (sopraan) en de heer Han Zirkzee te Leiden (piano). KATWIJK AAN ZEE BENOEMD Onze plaatsgenoot de heer N. Desjardijn LEIDERDORP SCHIETBANEN Er bestaan hier plannen voor de stichting van een schietbaan voor de Vrijw. Burger wacht en de Bijz Vrijw. Landstorm. TENNISBANEN De tennisclub „De Munnik" heeft tot de sportstichting het verzoek gericht, de ten nisbanen in eigen exploitatie te mogen heb- De Sportstichting heeft deze zaak overwo gen en aan B. en W. geadviseerd hierover gunstig te beschikken. LUCHTBESCHERMINGSPLAN Het luchfcbeschermingisplan der gemeente Leiderdorp is gereed en aan de autoriteiten ter goedkeuring ingezonden. Een zeventigtal personen zal hieraan moeten meewerken- GEMEENTEPLANTSOENEN Het onderhoud van de gemeenteplantsoe nen is door B. en W. tijdelijk opgedragen aan den heer B. E. Turk, alhier KIEZERSLIJST De kiezerslijst is vastgesteld en ligt tot 16 Maart a.s. ter inzage. STRAATNAAM De straat tusschen de verlengde Acacia laan en de Dr. de Bruynestraat zal „Groe- nendijkstraat" worden genoemd. LEIDSCHENDAM GEMEENE STREEK In den schoenwinkel van H. aan de Veenest raat kwamen dezer dagen twee per sonen binnen die zeiden op de Delftsche- kade te wonen en twee paar schoenen op zicht vroegen. De winkeljuffrouw voldeed aan het verzoek maar wacht tot op heden tevergeefs. De politie heeft de zaak in onderzoek. ALLE LIJSTEN GELDIG VERKLAARD Door het hoofdstem-bureau, dat daartoe een openbare zitting hield, zijn alle inge diende candidatenlijsten voor de komende raadsverkiezing geldig verklaard. Van de lijst der R.K. Staatspartij werd ge schrapt de heer J. B. Uittenhout. die zijn bewilligingsverklaring niet had geteekend en niet voor een candidatuur in aanmer king wenschte te komen. I RADIO-DISTRIBUTIE ZATERDAG 26 FEBRUARI Programma 3: 8.— Keultn; plm 9.20 Parijs R; 10.06 Radio PTT Nord; 10.35 ParUs R; 11.05 Lon don Reg.; 13.05 Brussel VI.; 13.35 Keulen 14.20 Brussel VI.: 15.20 Keulen; 17.2o Brussel VI; 17.50 Radio PTT Nord; 18.20 London R.; 19.05 Keulen 21.20 Brussel VI.; 22.30 Keulen. Programma 4: 8.— Brussel VI.; 9.20 Diversen: 10.35 Droltwich14.20 London Reg.; 16.20 Brus sel Fr.; 17.35 Droltwich. ZONDAG 27 FEBRUARI Programma 3: 8.36 Diversen; 8.50 Keulen; 9 50 Bu.ssel Fr; 11.20 Keulen: 13.20 Brussel VI; 14.-05 R; 14 20 Brussel Fr; 18.30 London Reg; 1 Fr; 19.50 Parijs R lek); 22.30 Keulci 18.50 Droltwich: 19. 20 20 Brussel VI Programma iS.30 Brussel VI; 12.50 Droltwich 14.20 Diversen; 14.40 Droltw; 16.20 Radio PTT Nord: 1G.40 Droltwich; 17.20 Parits R; 19.20 Lon don Reg; 20.15 Droltwich; 21.25 London Reg: o, <c T-._-,....Ich. 23 Boedapest of dlv.; 23.20 s R. MAANDAG 28 FEBRUARI Programma 3: 8 Keulen; 9.20 Parijs R; 9.40 Diversen; 10.35 Pnrüs R; 12.05 Paris PTT Nord; 12.20 ParUs 'R; 13.20 Brussel VI; 14.20 KeuAlen; "5.05 ParUs R; 15.20 Keulen; 17.20 PnrO's R; Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Diversen: 10.35 London Reu-: 11.20 Droltwich; 11.50London Rog; 13.20 Droltwich; 14.20 London Reg; 14.50 Droltwich; 15.20 London Reg; 1C.20 Droltwich; 20.20 London Reg; 21.40 Droitwich Agenda Donderdag 3 Maart. Stadsgehoorzaal 8.15 uur Tooncelavond ten bate der Chr. Wijk vereeniging „Pniël". De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de doctoren van Alphen. Flim, Kors, Kortmann en Simons. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegst- gee6t wordt waargenomen door dr- Leem huis, telef. 2030. De avond-, nacht- en Zondagsdienst d^r apotheken wordt van Zaterdag 26 Fcbr. t/m Vrijdag 4 Maart waargenomen door de apo theken J. E. M. ten Dijk, Haven 18 telef. 85, A- J. Donk. Doczasvraat 31 telef. 1313 en J„ Doedens, Wilhelminapark 8, Ocgstgeest, „ORANJE BLOEIT WEER" Vanavond zulen voor de laatste maal de leerlingen van diverse scholen alhier o.l.v. den heer G. C. Kaebergen een opvoering geven van het spel „Oranje bloeit weer". BEGRAFENIS J. AL Op „St. Agatha" is Woensdag onder groo te belangstelling het stoffelijk overschot van den lieer J. Al. in leven secretaris van de eierveiling „Het wapen van Veur", ter aarde besteld Vier kransen dekten de baar, terwijl verschillende sprekers het woord voerden namens diverse organisaties. LISSE Alhier ie opgericht een afdeeling van den Slagersgezel lenbond in een vergadering waarin de heer Schelfbout het goed recht en het nut eener afdeeling uiteenzette GEVONDEN VOORWERPEN Bruine muts, grijsblauwe kinderhand, schoen, zakmesje, dameshandschoen, shawl, papiertje met geld, blauw petje, deursleutel, alpinomuts Inlichtingen op het politiebureau. RUBRIEK TEN DIENSTE VAN ONZE ABONNE'S UW ASSURANTIEKANTOOR lm. NOOMEN BREESTRAAT 10a. Tel. 302. na 6 a. 2479 ATELIER JONKER BREESTRAAT 29 LEIDEN VOOR EEN 3IJZ0NDER PORTRET Vooi Interienr- en (ndastrleopnamen Voor ALLES op FOTOGEB1ED FOTO EN K I N O HANDEL HOOIGRACHT 51 Telef. 2945 VERKOOP - INRUIL en REPARATIE VAN ALLF SOORTEN STOFZUIGERS Condities in overleg P. J. MAARTENSE HOOGSTRAAT 6 LEIDEN Juwelier - Goud en Zilver Horloges - Telefoon 571 Gevestigd 1868 WEPENMOu - WOEDEN JOHN KAGER CENTRALE VERWARMING SANITAIRE INSTALLATIES DOELENSTEEG 9—11 LEIDEN Telefoon 2289 Postrekening 143937 D. M. VAN EWIJK WONINGINRICHTINGEN BEHANGERIJ - STOFFEERDERIJ MEUBELMAKERIJ BREESTRAAT 73 Telefoon 414 LEEST DEZE RUBRIEK AANDACHTIG EXPERT TAXATEUR J. VAN ITERSON Gcdiplom. en Beëedigd MAKELAAR LEIDEN, TeleL 1772. OUDE SINGEL 190 TIMMERBEDRIJF BOUWKUNDIGE AANNEMER SPECIAAL ADRES voor SCHOONHEIDSMASSAGE MAISON HENRY" BREESTRAAT 56a Telefoon 431 Fa. Weisz Graaf T ailors Hooge Woerd 9. Tel 3493 QUALITY REMAINS LONG AFTER PRICE IS FORGOTTEN alléén HAARLEMMERSTRAAT 17 - TeleL 315 Mr. Dr. H. D. M. K NOL ACCOUNTANT Steenschuur 1 6 Leiden Telefoon 1598 PHILIPS RADIO vanaf 6.— per maand VERLICHTINGS-0 RNAMENTEN H. DE NIE - Nieuwe Rijn 57 Telef. 1155 bij de Hoolgr* MAKELAARSKANTOOR H. D. VAN WELZEN JR. Beëedigd Makelaar BELEGGINGEN in Vaste Goederen OUDE SINGEL 220 TELEFOON 2774 I FOTO BLEUZE APOTHEKERSDIJK 27, TeL 308 FOTO'S en FILM op IEDER GEBIED

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6