Jlimine geltedft (Courant Dagelijks verschijnend Nieuwsbiad voor Leiden en Omstreken Het stipje op de wereldkaart YICKS HOESTBONBQNS Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 p:' dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j ct No. 6300 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 MAANDAG 24 JANUAR11938 18e Jaargang abberttntirprfóen: Van I tot 5 regels !.17'/» Elke regel meer0.221/» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 WERKLOOZEN EN KLEINE ZELFSTANDIGEN De redevoeringen welke bij de installatie Van staatscommissies worden gehouden zijn niet altijd even belangrijk; kunnen dat niet zijn, omdat de weg zioh soms van zelf wijst en de Minister dus geen directieven behoeft te geven. Maar in de rede waarmee Minister Homme de staatscommissie inzake werk- loozenzorg tot haar taak riep wordt op dit terrein een prineipieele en verrassende wij ziging aangekondigd. Het woord verrassend bezigen wij met op zet. Niet, omdat uit de rede blijkt, dat de Minister niet voornemens is te gaan in de richting van armenzorg voor bona fide werkloozen, gelijk door sommigen gehoopt, door anderen gevreesd werd. Integendeel, nadrukkelijk zegt de Minister tot de com missie: „De eenige beperking, welke de Regeering u wenscht op te leggen is deze, 'dat, wanneer voorstellen betreffende de regeling van hulpverleening door u worden gedaan deze niet behooren in te houden een hulpverleening bij wijze van armenzorg". Dat is een geruststellende verklaring, maar er zit niets verrassends in. Het onverwachte vindt men, alsof het 'doodgewoon is, in de toelichting op de be perking: „De Regeering heeft hiertoe beslo ten, vermits zij van oordeel is, dat het ver schil in oorzaak van de behoefte aan onder stand tusschen den werklooze daar onder thans begrepen zoowel de vroeger loontrekkende als de vroeger z e 1 f s t an d i ge en den arme, uitdrukking moet vinden in verschil in de voorziening in die behoefte". De tusschenzin door ons onderstreept, luidt plotseling een nieuwe methode van verzorging der kleine zelfstandigen in en brengt een verrassende verbetering. De toestand is tot nu toe aldus, dat werk looze arbeiders in de steunregeling worden opgenomen, maar dat werklooze, kleine zelfstandigen door Armenzorg worden ge holpen. Dat gaf vaak groote narigheid en zoo zag men gebeuren, dat het kleine baasje bij het Burgerlijk Armbestuur terecht kwam terwijl zijn werklooze arbeider eerst uit de Kas trok en daarna in de steunregeling werd opgenomen. Dat pijnlijke verschil zal nu weggenomen worden. En de kleine zelfstandigen mogen den Minister dankbaar z*j<n voor deze prin eipieele wijziging, welke volkomen rationeel is. zooals iedereen toegeeft en niemand ooit heeft ontkend. Alleen maar, men zag op tegen de moeilijkheden van de praktijk. Het valt gemakkelijker uit te maken hoe hoog de steun voor een werkloozen arbeider be hoort te zijn dan voor een baas zonder werk of een middenstander zonder klanten. Hopelijk zal de commissie hier een oplos sing aan de hand kunnen doen. Verschil in hulpverleening bl:jft er toch gedeeltelijk, want de werklooze arbeider meldt zich eerst bij zijn kasbestuur, terwijl de steunbehoe vende middenstander direct op de overheid is aangewezen. Maar het prineipieele on derscheid vervalt thans en dat juichen we DE PROEF OP DE SOM Vóór de verkiezingen van het vorige jaar kon men in meer dan een roomsch-katho- liek blad vage toespelingen lezen op een eventueel samengaan met de sociaal-demo craten ter uitvoering van een welvaarts program. Bij niet weinigen leefde in het geheim blijkbaar de hoop dat wanneer geen accoord gesloten kon worden met de andere rechtsche groepen een tijdelijk samengaan met vrijzinnig- en sociaal-democraten ver schillende sociale wenschen tot oplossing zou kunnen brengen. In elk geval moest een rood-roomsche samenwerking niet bij voor baat afgewezen worden en dus als stok achter de deur disponibel blijven. Een groot deel der R.K. pers echter, hoe wel beseffend dat men zich daarmee min of meer de handen bond, was geen oogenblik bereid een verbond met de sociaal-democra tie aan te gaan, hoe ijverig en taai van roode zijde deze gedachte gepropageerd werd. „De prineipieele tegenstelling is te groot om overbrugd te kunnen worden door een politiek concordaat", zoo was veler overtuiging. Dat was beginseltaai welke door een da gelijks herhaalde proef op de som volkomen juist blijkt te zijn geweest. De voornemens en de aangekondigde Wetsontwerpen van de R.K. ministers vin den in de kringen der sociaal-democraten bijna uitsluitend bestrijding. Een uitzonde ring maakt waarschijnlijk tot heden alleen het wetsontwerp inzake wettelijke regeling van de werkloosheidsverzekering. Minister Homme heeft dit voorontwerp een triumf voor de vakorganisaties genoemd en ook de moderne vakbonden hebben er voor ge ijverd. Dit voorstel zal dus wel instemming vinden. Maar wat de rest betreft van de aange kondigde voornemens moeten de sociaal democraten er niets van hebben. In het buitenland staat men niet meer afwijzend tegenover loonbijslag aan vaders van groote gezinnen en ook hier bleek er kentering te zijn, maar nu de idee vaste omtrekken krijgt in een Kinderrentefonds keeren de sociaal-democraten mèt de libe- De minister-president dr. H. Colijn bracht Zaterdag een bezoek aan de automobiel tentoonstelling in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam. Prof. ir. D. Dresden verklaart den heer Colijn de werking van de krukaslooze motor NEDERLAND EN DE VOLKENBOND Onze positie veel veiliger geworden Eerste Kamer over Regeeringsbeleid Verscheidene Eenste Kamerleden ver klaarden blijkens het Voorloopig Verslag over de begrooting 1938 van Bui- tenlandsche Zaken met voldoening kennis te hebben genomen van 's Minis ters opvattingen omtrent de taak, die Nederland in de buitenlandsche staat kunde heeft te vervullen. Zij deelden 's ministers gevoelen, dat nuchtere be schouwing van de werkelijkheid niet mag leiden tot de conclusie, .dat Neder land den Volkenbond behoorde te ver laten. Mede waren zij van oordeel, dat de mo gendheden, die in de eerste plaats belang hebben bij de onzijdigheid van ons land in een internationaal conflict in West-Europa, uitnemend zullen hebben begrepen, dat Ne derland er niet aan denikt, zich daarin te laten meeslepen door aan een der oorlog voerende partijen den doortocht toe te staan. Onze internationale positie is daardoor, zoo spraken deze leden, veel veiliger ge worden. Vele leden verklaarden, ten zeerste te zijn gekant tegen een uittreden van Nederland uit den Volkenbond. Onze verhouding tot België Verscheidene leden spraken de hoop uit, dat het den minister zou gelukken, de tus schen Nederland en België hangende kwes tie tot een bevredigende oplossing te brengen. Sommigen hunner verklaarden zich be zwaarlijk te kunnen verheffen tot het stand punt dergenen, die de beslissing van het in ternationale gerechtshof, inzake het Maas water toejuichen. Andere leden drongen er op aan, dat de minister ten opzichte van Belgische deside rata tegenover Nederland omtrent waterwe gen zou vasthouden aan de opvatting, die haar uitdrukking had gevonden in het in Maart 1927 door de Eerste Kamer uitgespro ken votum. Sommige leden stelden de vraag, of het niet in strijd is met de diplomatieke gebrui ken, ae waarneming van een gezantschap, behoudens zeer abnormale omstandigheden, op te dragen aan een consul-generaal, zoo als thans te Brussel is geschied. Verscheidene, leden zouden gaarne verne- ien. of de minister thans nadere inlichtin gen kan verstrekken omtrent hét lot van Jen in de Sowjet-Unie vertoevenden Nederland- schen ingenieur W. de Wit, Burgemeester Van Kempen De burgemeester an de gemeente Woerden, de heer H. G. van Kem pen, viert op 31 Januari as. zijn zilveren burge meestersjubileum. heer Van Kempen is thans twintig jaar bur gemeester van Woerden. ralen en veel erger dan de liberale werk gevers, zich tegen dit voorontwerp. Op de plannen van minister Goseling in zake het tegengaan van op leugen berus tende echtscheidingen zijn de sociaal demo craten zeer gebeten; een verbod van loon arbeid door de gehuwde vrouw heeft hun gramschap opgewekt Hoe kon er bij het bestaan van zoo'n antithese sprake zijn van een gemeenschap pelijk regeeringsprogram? NIEUW MATERIEEL VOOR DE SPOORWEGEN Moderne stroomlijnwagens worden besteld Binnenkort zullen de Nederlandsche Spoorwegen overgaan tot verdere uitbrei ding van de diesel-electrische tractie. Er zullen behoudens goedkeuring van commissarissen moderne stroomlijnwa gens worden besteld welke bestemd zul len zijn voor de dienst in het binnenland. Tevens zal het materieel voor de buiten landsche verbindingen worden gemoder niseerd. Met deze order zullen zeer groote som men gelds zijn gemoeid. Het juiste be drag is nog niet bekend doch wordt ge schat op 1 millioen. Uitbreiding van de stoomtractie vindt niet meer plaats. Maatregelen tegen de bisamrat Men zal naar het nest zoeken Door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en de Rijkswaterstaat wordt thans alles gedaan om een bestrij ding van de bisamrat, waarvan, zooals we reeds meldden, bij" Budel een exemplaar is gevangen, zoo intensief mogelijk te voeren. Inderdaad moet de bij Budel gevangen rat een bisamrat zijn. Deskundigen van ver schillende zijden hebben het gevangen dier als zoodanig herkend. Heden zal door den Plantenziektenkun digen Dienst een bijeenkomst worden ge houden met de hoofden van de Waterstaat uit Zeeland, Brabant en Limburg. Men heeft plan alles in het werk te stel len zoo mogelijk het nest. waaruit de ge vangen rat, een jong dier, afkomstig is. te zoeken. Men vermoedt, dat het dicht bij de plaats waar de rat gevangen is, is te GROOTE STEDEN MOETEN ZELF BEZUINIGEN Regeering geeft geen hoogere bijdragen uit werkloosheids- subsidiefonds Onderzoek naar sanerings maatregelen In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de begrooting van hei Werkloosheidssubsidiefonds 1938 verklaart de regeering, dat ook aJ zullen ongetwijfeia aan de uitgaafzijde symptomen van verbe tering optreden, er zich nieuwe storende factoren kunnen doen gelden, welke hei voordeel wegnemen, zoo niet overtreffen. In het bijzonder schijnt dit het geval te zijn io eenigé groote gemeenten. Aan deze moeilijk heid wijdt de regeering thans haar bijzon dere aandacht. De regeering beseft de moeilijkheden van financieelen aard, welke in dezen tijd het deel der gemeenten zijn, doch waar de moeilijkheden zieker niet ii) ge ringere mate het rijk treffen, kan aan meerderen steun niet worden gedacht Het op ruimere schaal verstrekken van bijdragen k fonds perdu zou geen andere betoekenis kunnen hebben dan het overhe velen van de tekorten op de gemeentebe- grootingen naar het tekort op de fondsoe grooting. Indien als gevolg van het verdere afnemen van de werkloosheid aan de uit gaafzijde van de fondsbegrooting eenige. ruimte ontstaat, zal deze allereerst benut moeten worden om de bijzondere bijdraegn volledig weder A fonds perdu te verstrekkeu Voor de twee grootste gemeenten is het niet mogelijk nauwkeurig op het geheele gebied van de gemeentelijke werkzaamheid van regeeringswege aan te geven in welke mate beperking en bezuiniging moeten ge schieden. Voor 1937 en 1938 ontbreekt, nu het geraamde tekort van bedoelde gemeen ten te zamen weder belangrijk hooger is, de gelegenheid, de bijdrage aan deze gemeen ten hooger te stellen dan voor 1936. Be doelde gemeenten zullen ernstig moeten po gen zelf zooveel mogelijk in het tekort te voorzien. De regeering ziet de vrar g onder de oogen. op welke wijze de moeilijkheden kunnen worden weggenomen of verminderd, indien de gemeenten niet door saneringsmaatrege len zich zelf kunnen helpen. Auto naast een brug geslipt Goed afgeloopen Gister is een personenauto, gaande in de richting Vreeswijk, in de bocht nabij de doorslagbrug te Jutfaas geslipt. De wa gen kwaim naast de brug in den Holland- sohen IJssel terecht en bleof, half onder water, op het verbindingehout van de dui dalven hangen. De beide inzitten/den, afkomstig uit Noord- wijk, liepen slechts eenige lichte ontvellin gen aan 't gelaat, benevens een nat pak op. De auto werd nagenoeg geheel vernield Later op den dag werd zij door een kraan wagen op den wal gebracht. Bij deze ma noeuvre versperde de kraanwagen den weg, zoodat het verkeer eenigen tijd gestagneerd De belangstelling voor *rieg te Soestdijk (Van onzen specialen correspondent) S 0 e s t d ij k, 22 Januari. Nogal tijd heeft het waarschuwingssein van den verreschrijver ons niet verrast en heeft de gongslag ons 's nachts niet gewekt. Alle journalisten kunnen in de bijna ver streken week van doorwaakte nachten ge wagen, al zal de lezer goed doen dit niet tragisch op te vatten. Maar dat deze week voorbijging zonder bijzondere berichten heeft toch ieder verbaasd en niemand der journalisten l.eeft aanvankelijk vermoed, hier het week-end t« zullen doorbrengen. Intusschen, het feit ligt er toe, en op zichzelf mag het ons waarlijk niet tot on gedurigheid stemmen, want het geldt mede Vanmorgen heeft de Prinses met Haar Moeder achter het Paleis gewandeld en vanmiddag heeft Zij zelfs de Bunschoters en Spakenburgers verrast door een onver wacht bezoek. Van de buitenlandsche krantenschrijvers heeft maar een enkele in de afgeloopen week in de nachtelijke uren geslapen. Dat begon in de week van Zaterdag op Zondag en dat is nu nog zoo. Wel stemt het nu ge ruster, dat de Hollandsche collega's waken, maar dat brengt hen nog niet tot slapen op den gewonen tijd. Midden in den nacht trekken zij er een paar keer op uit om hel witte paleis in de donkerte te bespieden En min of meer teleurgesteld komen zij telkens terug. Het aantal reporters uit het buitenland is in de verloop n week sterk toegenomen. Ons volk moet het toch met groote ingeno menheid opmerken, dat een belangrijk deel van het buitenland, evengoed als wij Hol landers, met spanning het blijde bericht \orwacht Er zijn hier Engelsrhen en ver tegenwoordigers van Amerikaansche dag bladen, Franschen en Belgen, reporters uit Oostenrijk, Denemarken, Zweden en Italië. En deze dames en heeren beperken zich in hun berichtgeving meestal niet tot één krant of één land. Een groot deel van de wereldpers tuurt dus naar het kleine, lage land aan de Noordzee Liet stipje op de wereldkaart staat in aller belangstelling. En al mnet men zich wachten voor overdrijving, mil lioenen oogen in binnen- en buitenland zijn aanhoudend gericht op het Koninklijk Paleis tusschen de prachtige bosschen, waar de wieg symbool van huiselijk ge luk gereed staat. Zoo ooit, dan zijn juist deze dagen geschikt om de aandacht der menschheid te richten op Gods heilige wet voor huwelijk, gezin en familie. S o e s t d ij k, 23 Januari In de morgenuren heeft Prins Bern- hard zijn gebruikelijke autorit gemaakt in de nieuwe Ford. AJs steeds was hij gezeten naast zijn chauffeur. 's Middags even na twee uur is H.K.H. Prinses Juliana in gezelschap van Prinses Armgard langs den achter uitgang van het park bij de oude Veenhui- zer tol uitgereden om een rit in de omge ving te maken. De auto volgde een route welke o.m. langs Soesterberg voerde. Om streeks drie uur keerden de beide vorstelijke personen weer in het Paleis terug. Vandaag is het hier voller dan gewoon lijk. Aan dit verschijnsel zullen wij geen aandacht verder geven, want velen kwa men per trein van elders, en daar is de Zondag niet voor gegeven. De jonge, begaafde prediker uit het Noor den, dien ik vanmorgen met aandacht en stichting heh beluisterd, vertolkte treffend de gezindheid van het geloovige volk ip deze landen, toen hij hiddend voor het Koninklijk Huis, den ITeere vroeg om een einde te maken aan de spanning die ons volk bezig houdt en on« te verheugen door Zijn daden. Moge de ingegane week ons stof tol juichen en verblijden geven. DE WERKLOOSHEID OP 1 JANUARI Zeer aanzienlijke stijging in December Slechts 18000 minder dan een jaar geleden HET aantal personen in Nederland die geheel werkloos waren, be droeg einde December van het vo rige jaar 437,469, tegen 455 209 einde December 1936 en 385.983 eind No vember 1937. Zooals uit deze cijfers blijkt, wa ren er óp het einde van December 1937 rond 17.700 werkloozen minder ingeschreven dan op het einde van 1936. Ten opzichte van ultimo Novem ber 1937 valt er een stijging waar te nemen met 51.500 werkloozen. Einde December 1936 werden er 35.700 en einde December 1935 56.700 meer werkloozen geregistreerd dan op het einde van November van de respec tieve jaren. In de maand December is de werk loosheid 'gestegen in de aarde- werkindustrie (van 9464 tot 11006), de steenfabrieken (van 7607 tot 8866), debouwbedrijven (van 80678 tot 91.981), de kleeding- industrie (van 6510 tot 7010), de metaalnijverheid (van 34812 tot 36012), de textieln ij verheid (van 8187 tot 8929). de landbouw bedrijven (van 52466 tot 76394), de visscherij (van 1249 tot 2626), de verkeersbedrijven (van 45325 tot 47249) en de ongeschool den (van 64142 tot 68496). In de overige beroepsklassen bleef de werk loosheid gelijk. Eenige vermindering van beteekenis trad nergens in. AANVARING BIJ LICHTSCHIP MAAS Tusschen een Deensch en een Duitsch schip In de Amsterdamsche haven is aan gekomen het Duitsohe sa „Wolfram", met een groot gat aan bakboordzijde in het achterschip, echter zoo hoog boven de waterlijn dat het schip geen water maakte. In den nacht van Zaterdag op Zon dag heeft de „Wolfram", metende bruto 6000 reg. ton en behoorende tot den Afrikadienst van de Woermann- Linie te Hamburg, en op weg van West-Afrika via Amsterdam naar Hamburg, ter hoogte van het Maas lichtschip een aanvaring gehad met het Deensche s.s. „Mercur" uit Es- bjerg. Hoe de aanvaring precies geschiedde i? niet geheel duidelijk. De uitkijk van de Wol iram ontdekte plotseling vuren aan bak boord. eHt naderende schip bleek dwars op den koers van de Wolfram te liggen cn blijkbaar, zoo althans is de lezing van de Duitsche opvarenden, heeft de uitkijk aai' boord van de Mercur niet voldoende opge let en pas toen hij zeer dicht bij de Wol fram was, het Duitsche schip gezien. Toen was het echter reeds te laat om een aan varing te voorkomen. Of men aan boord van het Deensche schip nog geprobeerd heeft uit te wijken om achter de Wolfram langs te komen, konden de Duitschers odet met zekerheid waarnemen. Waarschijnlijk hebben de Denen hun machines gestopt ei' achteruit laten slaan, doch niettemin stoot te de Mercur met de boeg tegen het achter schip van de Wolfram. Ook of de Deen zelf schade aan zijn voor schip heeft opgeloopen, weet men niet doch de schade aan boord van de Wolfram bleef beperkt tot een gat van circa 2y2 M hoogde, over welken afstand de platen van het ach terruim zijn opengestooten. Damk zij het kalme weer kon het schip zonder verdere vertraging zijn rei6 naar Amsterdam voortzetten, waar het ligging heeft gekozen aan de kop van de Handels kade. Ook de Deen heeft zijn reis vervolgd Vermoedelijk zal de Wolfram te Amstar dam gerepareerd worden. De Legeruitbreiding Invoering van de derde compagnie Naar het Nbld. v. d. N. verneemt, ligt het n de bedoeling, met ingang van 15 Maart i.s. de derde compagnie bij de regimenten infanterie (Grenadiers en Jagers hieronder begrepen)' op te richten. Het bevel over de derde compagnie zou ïUdan worden opgedragen aan een kapitein en niet, zooals aanvankelijk de bedoeling was, aan den oudsten eerste luitenant. Indien daartoe definitief besloten wordt, zal een vrij groot aantal beroepsluitenants tot kapitein bevorderd worden, terwijl ook ien zeker aantal onderofficieren in de b» /ordering zal deelen. Dr. H. Colijn op de R. A. I. De ministerpresident dr. H. Colijn. ■eft Zaterdag een bezoek gebracht aan de R A. I.; het bestuur leidde Z. E. rond. De heer Colijn toonde groote belangstelling voor Ie tentoonstelling en uitte zijn waardeering voor de inrichting der expositie. Woensdag a.s. zal de minister van finan ciën. mr. J. A. de Wilde de R. A. 1 be zoeken. VOORNAAMSTF NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen Verschenen is het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de begrooting van Buitenlandsche Zaken. De werkloosheid op 1 Januari. De visscherij op het IJsselmeer laat voor 1937 een gunstig verloop zien. De Spoorwegen zullen voor een millioen gulden aan nieuw materiaal bestellen. Te Nijmegen is een meubelfabriek door brand in de asch gelegd. Te Rotterdam hebben de metaalbewer^ kersbonden vergaderd ter bespreking van een actie. Het transport van twee sluisdeuren voor het Amsterdam-Rijnkanaal. Lloyd George geïnterviewd over den' huidigen wereldtoestand. Generaal Matsoei wil geheel Sjanghai onder zijn commando brengen. In Spanje zijn weer verscheiden steden gebombardeerd. De Rijksdag op 30 Januari bijeen? 1 LOONACTIE BIJ DE ROTTERDAMSCHE WERVEN Drukbezochte vergaderingen en een eensluidende uitspraak Zaterdagmiddag hebben te Rotterdam de besturen van de drie bonden van metaal bewerkers vergaderd met de personeelen van Rotterdamsche Droogd0kmaatschappi j4 Wilton-Fijenoord, P. Smit Jr.. Werf Gusto. Machinefabriek Swarttouw en Scheepsbouw Maatschappij Nieuwe Waterweg. De vergadering van den Chr. Bond werd gehouden in „Libelle" er waren ruim 800 personen aanwezig de R. Kath. Bond kwam bijeen in 't Vereenigingsgebouw aan den Stationsweg hier waren 450 leden en de Alg. Bond vergaderde in de Beurs met 3400 leden. Door de hoofdbestuurders werden de eischen der organisaties: 10 pet loonsver- hooging, een week vacantie en een regeling van de betaling voor het werken in ploegen toegelicht. Medegedeeld werd. dat de besprekingen met den Metaalbond op een teleurstellend resultaat waren uitgeloopen. De actie van de drie bonden gaat van de gedachte uit, dat nu er na de crisis weer opleving is. de arbeiders daarvan mede de gevolgen behooren te genieten. In dit ver band werd opgemerkt, dat de kosten van 't levensonderhoud zijn gestegen en de arbeids- productie per man enorm is toegenomen. Dat laatste werd hiermee geïllustreerd, dat er in 1929 evenveel werk was als thans, maar er niettemin nu 10 000 arbeiders min der op de Rotterdamsche'werven werkern Het hoofdbestuur van den Metaalbond heeft zich weliswaar bereid verklaard de bespreking over de verlangens der bonden voort te zetten, doch veel resultaat wordt daarvan niet verwacht. Zoo heeft de werk geversorganisatie gezegd niets over de loo- nen der aaneesloten ondernemingen te ver tellen te hebben. Van alle drie vergaderingen werd de uitspraak verzocht en verkregen om de actie voort te zetten en daarvoor, zoo noodig, een ultimatum, ter aankondi ging van een staking te stellen. bevatten medici nale ingrediënten van Vicks VapoRub De Grenadiers en Jagers Een keurkorps te Tilburg? Te Tilburg, eens de zomer-re6idenü© ran Koning Willem II, zal naar alle waa*- sohijnlijkheid gevestigd worden een keur korps, bestaande uit ©en bataljon grenadiers en jagers van het kamp Waalsdorp te Den Haag. Vermoedelijk zal ongeveer 500 man van dit korps in de kazerne aan den Br*la- scheweg worden gelegerd

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1