Jliruitic Criïtsdjr (üéurant s Bruggen over kanaal in de het Merwede- Vechtstreek Ernest Irroy abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatten •waar een agentschap gevesligd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per weeko.,j Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagclijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j Cf. Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 59936 atibertentieprtjjrn: Van I tot 5 regels 1.17 Elke regel meer0.22 /j Ingezonden Mededeelingeo van 1—5 regels 230 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan '1 bureau wordt berekend0.10 NO. 6299 ZATERDAG 22 JANUARI 1938 18e Jaargang Verbreeding van basis Zijn Het is na eenige maanden van schrif telijke en mondelinge discussie wel dui- oelijk geworden, wat men van de zijde 'der vrijzinnige politici bedoelde met de zoozeer begeerde breede basis voor geeringsbeleid. Het zou een zoodanige grondslag zijn, waarop vrijzinnige staats lieden hun beginsel niet behoefden te verloochenen, doch waarop mannen van Christelijken huize hun positieve belijde nis hadden te verzwijgen. Wanneer men dit onder een breede basis verstaat, dan is de kwestie spoedig afgedaan: op een grondslag waaruit het vaste fundament van Gods ordinantiën is weggeslagen kan geen Christelijke staatkunde rusten en van samenwerking met vrijzinnigen kan op dat accoord geen sprake zijn. Echter rijst de vraag of er in de laatste jaren dan niets veranderd is en of de kentering in de ideeën ons niets te zeggen heeft? Reeds eenige jaren ge leden hebben we keer op keer op het .verschijnsel gewezen, dat er ontegenzeg gelijk een ongewone hang naar gods dienst en geestelijk leven is. De tijd is voorbij dat er openlijk gespot werd met Kerk en geloof; zelfs wordt de waarde der belijdenis zoo hoog aangeslagen, da vrijzinnig godsdienstigen, die in vroeger tijd voor elk dogma op de vlucht thans naar de formuleering van geloofs artikelen zoeken. „Grijpt als 't rijpt", hielden wij van toen af steeds onze menschen voor; d.w.z. de menschen om ons heen verwachten van ons, mogen van ons verwachten, dat wij het woord spreken, waarop de wereld wacht. Nog duidelijker gezegd: wij moeten met Gods Woord tot de zoekers en vragers gaan en zeggen: ziehier het antwoord op uw problemen. Eens sprak Jezus: de velden zijn wit bm te oogsten: dat is toch zeker een tijd als schier ieder zich afkeert va-n het materialisme en er vraag is naar het Evangelie der verlossende liefde. Waar zijn dan de arbeiders, die zich door den Heer in zijn wijngaard laten uitstooten? Waar is, anders gezegd, de breede basis .waarop onze politieke actie kan rusten? Dus toch verbreeding van basis? Ja. maar in gansch andere beteekenis dan sommigen nu eenige maanden 1< meend hebben dat het moest gaan. Een verbreeding van grondslag welke van het positieve, belijdende Christendom uitgaat en die tevens versteviging doch geen verslapping beteekent. Tegen ver flauwing van grenzen zijn we steeds ge- .waarschuwd en het gevaar is nimmer denkbeeldig. Dus is waakzaamheid altijd geboden. Maar ook een ernstig pogen om de wereld voor Christus te winnen. Het kan u tegenwoordig gedurig over komen, dat gij iemand, aan wiens volstrekte ongeloovigheid voor eenige maanden niet te twijfelen viel, ontmoet, dat niet gij, maar hij begint te spreken over de leiding Gods in zijn leven, welke hij met beslistheid heeft leeren aan vaarden. Gij ziet hem (of haar) dan ecnigszins onthutst aan, omdat ge op zoo geweldige ommekeer geheel onvoor bereid waart; maar ge verbaast u tevens over de groote vrijmoedigheid, waarmee getuigd wordt van de inwendige veran dering. •De eerste gevolgtrekking welke wij uit zoodanige ontmoeting trekken, zal en mag en moet wel zijn, dat wij zoo vaak de vrijmoedigheid missen om te getuigen van de waarheid welke wij belijden. Val sche schaamte heerscht zoo dikwijls over ons. Het is een schier onoverwinlijk gebrek. Toch volgt er ook iets anders uit. Het is de roeping om het Johannes-evangelie meer en duidelijker de wereld in te dragen. Daarin toch leert de Apostel ons, dat door het Woord des Heeren de hemelen en de aarde zijn gemaakt en dat Jezus dus niet alleen de middelaar bij de schuld vergeving is maar ook in het rijk der natuur en dat Zijn woord dus ook gezag heeft in het leven van staat en maat schappij. Het gevaar is waarlijk niet gering, dat onze politieke belijdenis los komt te staan van onze geloofsovertuiging op hel terrein der bizondere genade en dan helpt al onze propaganda niets, dan wordt onze actie met lamheid geslagen. Daarom moet de onmiskenbare kente ring op geestelijk terrein oorzaak zijn, dat wij onder onze politieke actie een steeds breeder grondslag leggen van Christelijk geloofsleven; namelijk zóó, dat de wereld om ons heen nooit tever geefs vraagt naar het verband tusschen persoonlijk geloof en publieke actie; en zóó, dat verdieping van overtuiging leidt tot verhoogde geestelijke spankracht naar buiten. Zoo gezien mogen we een breeder basis begeeren en nastreven* DE HOLLAND- AMERIKA LIJN IN 1937 Winstsaldo steeg met f 4 millioen Hooger dividend over sterk vergroot kapitaal Als eerste der groote Nederlandsche scheepvaartondememingen publiceert vandaag de HollandAmerika-lijn haar jaarverslag over 1937. Dat de omstandigheden voor onze reederijen vorig jaar zeer gunstig waren, moge blijken uit het feit, dat de Holland Amerika-lijn in 1937 kans heeft ge zien haar winstsaldo te doen stijgen tot f 6.643.388.—. In 1936 bedroeg het voordeelig saldo van de winst- en verliesrekening f 2.632.274.zoodat een stijging met f 4 millioen is inge treden. Voorgesteld wordt een divi dend uit te keeren van 5 pet. over een kapitaal van f 16 millioen v.j 3 pet. over f 9.163.800) en 2*/2 pet. over f 2 millioen aandeelen die be gin Juli 1937 werden geplaatst. DRIELING GEBOREN HET GARNIZOEN TE AMSTERDAM DE HOOGE KOSTEN (Van onzen Amsterdamschen redacteur). Omtrent het besluit van den Gemeente raad van Amsterdam tot het beschik baar stellen van een oefenterrein van 25 H.A. in den Riekerpolder bij SahipHbl, kun nen wij nog mededeelen, dat de groote meer derheid van den Raad zich achter het in deze homogene College heeft geschaard. De \oordracht is aangenomen met 32 tegen 10 stemmen, die van de zeven uiterst revolu tionairen, het CD.U.-lid en twee leden van de Foomsche fractie. Het tegenstemmen van deze beide heeren wekt eenige verwonde ring, omdat hun Kamerfracties eenstemmig het defensiebeleid van de Regeering goed keuren. Bij de uitvoerige beraadslaging, die aan het besluit is voorafgegaan, is aan het kos- tenvraagstuk de meeste aandacht besteed. De zaak is n.l. deze dat het Rijk als voor waarde voor het opnieuw vestigen van een garnizoen heeft genoemd het beschikbaar stellen van een oefenterrein voor luchtdoel artillerie. het wapen dat te Amsterdam in garnizoen komt. Dat kost de gemeente minstens f 1.2 millioen. Tegenover deze in derdaad hooge kosten staan, volgens B. en W., de voordeelen, verbonden aan het ver^ blijf van 20 officieren, 50 onderofficieren en 800 a 1000 manschappen. Terecht is in de discussie opgemerkt, dat deze voordeelen betrekkelijk gering zijn. Wethouder De Miranda (s.d.) had dan ook nog een paar andere argumenten. Voor eerst: 't terrein behoeft niet gekocht te wor den, en ten tweede, het ophoogen van het terrein moet mettertijd toch gebeuren, want Ouie en)Uo&erne^tl)iliergen!0.t?awfiV5 d/«c(?eniue£$? hlitw* Softer data. De Koningin en de Prinses maken een wandeling SOESTDIJK, 22 Januari. Aangetrok ken door het fraaie weder hebben de Koningin en de Prinses hedenochtend een wandeling in den Paleistuin ge maakt De Zuiderzeewerken Zuidelijke polders niet vóór 1943 in uitvoering Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi- ginfg van de wet van 14 Juni 1918 tot af sluiting en droogmaking van de Zuiderzee. Hierbij wordt 10 jaar uitstel gevraagd voor het treffen van militaire voorzieningen voor de Zuiderzeepolders. Naar men weet zijn deze voorzieningen voor de Noordelijke .polders niet noodig. Aangezien een begin van uitvoering der zuidelijke polders niet vóór 1943 tegemoet kan worden gezien, wordt het uitstel aangevraagd. Voor dit laatste is een afzonderlijk ontwen noodig, omdat in de wet van 1918 is bepaald, dat binnen 20 jaar d.w.z. vóór 25 Juli 1938 deze materie moet zijn geregeld. het was reeds de bedoeling hier in de toe komst een begraafplaats aan te leggen. Dat die toekomst nog ver in het verschiet ligt, bleek wel uit de mededeeling van den wet houder, dat de eerste begrafenis over 25 jaar zou moeiten geschieden! Als men een hepaal- de zaak wil, kan men vreemde argumenten te berde brengen. Dan was er nog het voor dcel van de werkverruiming. En ten slotte, kleine gemeenten brengen naar verhouding een veel grooter financieel offer. Amster dam, zei de wethouder, mag niet achterbil;» ven. En de burgemeester, Dr. W. d e V 1 u g t; heeft dit onderstreept. Ten slotte heeft de Raad de voordracht aanvaard met de reeds genoemde stemmen verhouding, nadat het College een amende ment van de sociaal democratische fractie had overgenomen, bedoelende met de Re geering nader te onderhandelen over de voorwaarden, den vorm en den duur van het ter beschikking stellen van het terrein. Een amendement dat gewichtig lijkt, doch het werkelijk niet is, want het financieele offer zal wel niet worden verminderd. De spoorwegen in 1937 Ontvangsten met f 4 millioen gestegen. De geschatte ontvangsten van de Neder- landsche Spoorwegen over December j.l. be dragen f7.510.760. In geheel 1937- bedroegen de ontvangsten f99.216.749 (v.j. f95.576.502) De ontvangst per dagkilometer was f80.11 (v.j. 176.34). DE „ALGEMEENE FRIESCHE" M«êlich»ppl) In NadarUnd. Zij verlaag' bil tarleliverlagln( DE OPBRENGST DER WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS De twee ton overschreden Volgens devoorloopige gegevens zijn van de weldadigheidspostzegels „Voor het Kind" 1937—1938 de vol gends aantallen verkocht: 2.046.208 van 3 cent; 903.398 van 5 cent; 1.055.790 van 6 cent; 2.581.262 van 8 cent en 825.721 van 16 cent. De totale opbrengst boven de fran- keerwaarde is 176.214,971/2 of 32.500.74 meer dan in 1936/'37. Na aftrek van de kosten is hiervan reeds voorloopig 165.000 aan den Neder- landschen Bond tot Kinderbescher ming uitgekeerd en ruim 5.000 aan het Kinderfonds P.T.T. Al zijn deze cijfers slechts voorloo pig, reeds thans staat vast, dat de netto-bate voor het steun- en hulp behoevende kind de 200.000 ver overschrijdt. De leuze „Twee ton voor het Kind" is ruimschoots werkelijkheid ge worden. Uit het Boekdrukkersbedrijf De C.A.O. loopt binnenkort af De in het boekdrukkersbedrijf in 1936. afgesloten collectieve arbeids overeenkomst van de typografie en het raster-diepdruk-bedrijf loopt op 9 April 1938 af. De contracteeren de patroons en werk geversorganisatie hebben thans hun afge vaardigden aangewezen voor de onderhan delingscommissie, die giste^ haar eerste vergadering hield te Amsterdam. Tot voorzitter van de onderhandelings commissie werd aangewezen de heer J o s. A. M. Chleerdin te s-Hertogenbosch, tot secretaris van werkgeverszijde de heer Mr. P. B o r s i en tot secretaris van werkne merszijde de heer^H. Korte Jr, De Spelling Naar wij vernemen zal het Kabinet zich zeer binnenkort beraden over de te volgen gedragslijn inzake de spelling. Er is eenige reden om aan te nemen, dat de regeling niet in een wet zal worden vastgelegd. Hoe deze nieuwste spellingregeling er zal uitzien, konden we niet met zekerheid ge waarworden, maar er is reden om aan te nemen, dat het juist is, wat wij reeds dezer dagen publiceerden, dat de wijzigingen van Minister Marchant zullen behouden blijven, behalve die van de zoogenaamde „vierde- naamvals-n" (d.w.z. alleen in woorden die volgens de regeling van De Vries en Te Winkel als „mannelijk" te boek staan.) Belangrijke verbeteringen aan den weg UtrechtAmsterdam Verkeersobstakels worden weggenomen IN heel Nederland zijn bruggen in aanbouw en worden wegen aan gelegd. In de Vechtstreek in de pro vincie Utrecht komt dit thans wel zeer speciaal uit, waar twee groote bruggen worden gebouwd en belang rijke verbindingen tusschen bevol kingscentra in voorbereiding zijn o£ reeds gereed kwamen. Hoewel in de toekomst de weg Amsterdam Utrecht een ander beloop zal krijgen dan deze thans heeft, en dan zal loopen ten Wes ten van de spoorlijn en van het Merwede- kanaal, wordt de bestaande weg toch zeer belangrijk verbeterd. Onder de gemeente Maarssen zijn parallelwegen aangebracht In Loenen is de weg belangrijk verbreed. Tusschen de bestaande draaibruggen welke zijn gelegen op de grens van Maarssen en Zuilen en nabij het station Maarssen, wordt een nieuwe vaste brug gebouwd over het Merwede kanaal. Deze brug zal de verbinding vormen zoo wel over het Merwedekanaal als over den spoorweg UtrechtAmsterdam. De beide landhoofden en de pijlers zijn reeds gereed, terwijl de montageliggers welke dienst moe ten doen voor den bovenbouw van de brug, reeds enkele weken op de pijlers rusten. De betonwerken zijn nagenoeg gereedgekomen en de beide opritten welke ter weerszijden zullen worden aangebracht, worden met zand opgespoten. Niet minder dan 140.000 kub. Meter zand is voor iederen oprit noodig Uit dit cijfer kan men zich een denkbeeld vormen omtrent den omvang van dit groots De totale lengte van deze nieuwe brug zal J2. meter worden en de hoogspanning zal 5.88 Meter bedragen. Het geheele werk zal waarschijnlijk in April a.s. worden opgele- verd en dat zal een belangrijke verkeersver- betering beteekenen voor de streek. In Loenersloot is eveneens een nieuwe brug in aanbouw. In 1937 werd met den on derbouw voor deze brug begonnen en nu is het werk zoover, dat binnen enkele weken de brug zal kunnen worden opgeleverd. Van landhoofd tot landhoofd gerekend verkrijgt deze nieuwe brug een lengte van 185 meter, waarin de beide aanhrupgen begrepen zijn. Door omlegging van den bestaanden wog zullen een ipaar zeer beruchte bochten vet dwijnen. Met de totstandkoming van deze nieuwe vaste verbinding over het Merwede kanaal zal het snelverker zeer worden ge diend. rhans komt het regelmatig voor, dat honderden moeten wachten omdat de brug over het Merwedekanaal geopend is. Vooral tijdens de Jaarbeurs, als het verkeer op den weg Amsterdam—Utrecht enorm druk is. ondervindt het verkeer altijd groote hinder van deze stagnatie. De belangrijke verbinding Hilversum - Uithoorn, welke reeds jarenlang in voorbe reiding is, zal nu ook haar beslag krijgen, doordat de Provinciale Staten besloten de zen weg door de Vinkeveensche Plassen te doen aanleggen. De weg door de Plassen ls reeds uitgezet en binnen afzienbaren tijd zal met de uitvoering van dit groote werk wor den begonnen. Uit het bovenstaande ziet men, dat de Rijkswatedstaat en de Provinciale Water staat van Utrecht paraat zijn om tegemoet te komen aan de eischen van het tegenwoor dige verkeer. Over enkele weken zal de openstelling van de nieuwe bruggen over 't Merwedekanaal te Maarssen en te Loener sloot kunnen plaatsvinden. Binnen afzien baren tijd zal de nieuwe verbinding Utrecht —AmsterdamRotterdam en Uithoorn- Vreeland tot stand gebracht zijn, en dan zal zijn bereikt, wannaar het autoverkeer, dat steeds toeneemt jarenlang reikhalzend naar heeft uitgezien PARAAT BLIJVEN IS HET PAROOL Nieuw j aarsrede van den heer Zaalberg Zijn inzicht in ordenings vraagstukken Te 's Gravenhage werd gister de eer ste vergadering in het nieuwe jaar ge houden van den Nijverheidsraad. In deze vergadering heeft de voorzitter de heer C. J. P. Zaalberg een nieuwjaarsrede gehouden. In den aanvang hiervan merkte de heer Zaalberg op, dat de tijdelijke opleving in 1937 duidelijk heeft doen zien. dat zoodra de mogelijkheid om zaken te doen er maar weer was, handel, industrie en scheepvaart van Nederland met succes op de wereld markt zijn werkzaam geweest. Paraat blij ven is dan ook een eerste plicht voor allen, die ondernemersverantwoordelijkheid dra gen. Een zeer sterk voorbeeld van industrieel! kracht levert onze scheepsbouw. Van de. ton nage, die in de heele wereld in aanbouw is, bouwt het kleine Nederland 10 pCt. en het staat als no. 4 in de rij na Groot-Brittannië, Duitschland en Japan. Met de scheepsma chines maken we eenzelfde schitterend f»- In het vervolg van zijn rede gaf Spr. een uiteenzetting van zijn inzicht in het vraag stuk van dé ordening. Spr. zette uiteen, dat hij het streven naar winst eerbiedigt als de sterkste kracht ten goede voor de algemeene welvaart er de natuurlijke ordenaar bij uitnemendheid. Het is het altijd werkende middel tot hooging van de productiviteit door het doen groeien van de best rendeerende bedrijven en het doen afsterven van wat niet winst gevend, dus economisch negatief werkt. Deze natuurlijke selectie is een onmisbare kracht, die door geen uitgedacht surrogaat kan worden vervangen. Spr. is daarom geen bewonderaar van vestigingswetten. Verbaasd heeft het Spr., dat dezelfde Regeering, die van deze wetten heil verwacht, de voor een besparing i distribui'iekosten hoog noodige opruiming onder de overtollige sigarenwinkels heeft tegengehouden door een verbod van verkooD l>eneden den met een ander doel ingestel- den banderolleprijs. De toestanden in de sigarenindustrie zou den voor ondernemers en voor arbeiders be langrijk kunnen verbeteren, als de helft der sigarenwinkels verdween. De consument er geen schade bij lijden, misschien zou deel van de besnaring op de distributiekos- ten besteed kunnen worden aan prijsverla ging, waardoor weer het gebruik zou kun nen toenemen. Zaak is het dat in iedere onderneming de productiekosten op een peil staan, dat con currentie me het buitenland mogelijk maakt en dat beteekent, dat onvermoeid gestreefd moet worden naar steeds verdere verlaging van productiekosten. De nieuwe kanaaloverbrugging te Loenersloot. Deze foto werd genomen x draaibrug, waarvan men het voorgedeelte op de foto goed zien kan. De mijnen en de a.s. Gebeurtenis Werken zij op den Nationalen Feestdag Protest van den Prot. Chr. Mijnwerkersbond. De directies der Limburgsohe Mijnen heb ben besloten op den a.s. Nationalen Feest dag, daags na de te verwachten blijde ge beurtenis, de mijnen niet stil te leggen, aan gezien dit technisch niet doenlijk is, omdat men o.a. in verband met het vervoer en de veiligheid ten minste eenige dagen te voren maatregelen moet nemen om de mijnen een dag stil te leggen.. In verband met het bovenstaande heeft het bestuur van den Prot.-Chr. Mijnwerkers- bond aan de directies van de Staats- en particuliere mijnen een schrijven gezonden, waarin er ten sterkste op wordt aange drongen, alsnog terug te komen op het voor nemen om ter gelegenheid van den Natio naeln Feestdag bij de verwachte geboorte in ons Vorstelijk Huis géén vrij-af te geven. Dit is in strijd met den door de regeering geoefenden aandrang. Het schrijven wijst er op, dat de mijnstreek van harte meeleeft met de nationale gebeurtenis en dat het een groote teleurstelling zal zijn, als de belang rijkste groep der bevolking uitgesloten zou zijn van een deelnemen aan de feestelijkhe den, en voorts dat het in de jaren vóór 1937 toch mogelijk is geweest vaak op zeer korten termijn Feierschiohten (verzuitr diensten) in te leggen. Genoemd hoofdbestuur zond aan den minister van Waterstaat het volgende telegram: .Directie Mijnbedrijven zijn voorne mens op den Nationalen Feestdag door te werken. Roepen dringend uw mede werking in om althans bij directie Staatsmijnen sterken aandrang te oefe nen op dit voornemen terug te komen". VERDUISTERING EN VALSCHHEID IN GESCHRIFTE De gemeente-politie van Sprang-Ca pe 11 e heeft als verdacht van verduistering en valschheid in geschrifte gearresteerd den 50-jarigen fabrieksarbeider de R. Genoemde persoon was belast met de uitkeering ian gelden aan werklooze arbeiders. Hij plaatste op de lijsten namen van personen die geen recht op uitkeering hadden. Hij is ter be schikking van den Officier van Justitie te 's-Hertogenbosch gesteld. N.V, GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK gevestigd te GRONINGEN De Bank geeft uit: 31/2 Pandbrieven a 10Oy2 (Koers van omwisseling 100*4 VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen en het ZONDAGSBLAD. Nieuwjaarsrede van den heer C. J. P,- Zaalberg voor de Nijverheidsraad. De bruggenbouw in de Vechtstreek. De Humber, die de baggermolen „Doe- joeng" naar Indië heeft gebracht, is gister teruggekeerd. Financieel Weekoverzicht Het jaarverslag van de Holland Ame- rika-Lijn laat over 1937 een winst-saldo zien van 6.643.388. Het onderwijs in 1937 III (Slot.) De Britsche gezant te Tokio heeft ge ïnformeerd naar Japans plannen inzake den bouw van monster-oorlogsschepen. Boven Teruel heeft een grootsch lucht gevecht plaats gehad. Voert China onderhandelingen te Moskou? BETONHOUT KISTENHOUT HOUTHANDEL „ALBLAS"N.V. WADDINXVEEN Opslagplaatsen te 's-Gravenhage, Fahrenheit- straat 343. Rotterdam. Zwaanshals 119-121 /TRIPLEX' Vraagt prijs LIJSTWERK VRAAGT Champagne Het merk voor de a.s. feestdagen Generaal Agent: ANDRE KERSTENS, Tilburg XIJKS-UltfOON JTAOQMSND WAftM ■8A-R CH KOUD WAT tl 00 ALLS KAM6US KAMERS M£TONTBIJT-F-3.-H£T BADKAMER -f-4.- PRAKTIJKEXAMENS BOEKHOUDEN Middenstands - diploma Boekhouden M.0. Handelskennis L.0. Frans, Duits en Engels L.O. Wiskunde L.O. en M.O K. 1 Nederl., Engelse en Duitse Handelscorrespondentie Hoofdakte}!v"i cZZ. J. L. Oosterhoff f Oud-burgemeester van Westdongeradeel tengevolge van een niervergiftiging ver pleegd werd, overle den de heer J. L. Oosterhoff, oud-bur gemeester van West dongeradeel en een vooraanstaand figuur in de Chr. Hist. Unie. De over ledene werd 25 Dec. 1871 te Leeuwarden geboren en was werk zaam ter secretarie te Leeuwarderadeel, IJlst en Dordrecht en als secretaris te Arne- muiden en Terneuzen. Op 32-jarigen leeftijd werd hij door Dr. Kuyper benoemd tot bur gemeester van Westdongeradeel, wat hij tot 1 Januari 1937 geweest is. De overledene be kleedde een groot aantal functies. Hij was vele jaren lid van de Prov. Staten van Fries land, secretaris van den Kamerkring Leeuwarden, lid van het hoofdbestuur der C. H. Unie, voorz. van den Statenkieskring Dokkum, kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeen te van Ternaard, inspecteur van Chr. Volks onderwijs in Friesland, voorz. van Kinder- zorg, enz. enz. FIJN, DIE KEN IK!

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1