|Triïisd)f CTourant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2' Franco per post 2.35 portokosten Per week C Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.5c; Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/2 cf. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DINSDAG 18 JANUARI 1938 18e Jaargang Abbertentieprij?en: Van I tot 5 regels Elke regel meer v Ingezonden Mededeeljngeo van 1—5 regels Elke regel meer 1.17'/. /022'/i f 2JO ƒ0.45 Voor fiet bevragen aan 't burcat) wordt berekend 0,10 No. 6295 DE KARDINALE VRAAG Ook in de Eerste Kamer heeft men zich jveer uitvoerig met de breede basis bezig gehouden- Het onderwerp schijnt zóó aan trekkelijk te zijn, dat men van vrijzinnige zijde er maar niet over uit kan. Nimmer was ook de gelegenheid zoo schoon om eens cn voorgoed met de gehate antithese af te rekenen. Helaas, gaat menigeen in zijn ijver zoo ver, dat hij zelf de antithese met de anti these met vlag en wimpel binnen haalt. Opvallend was de meer dan eens afgelegde .verklaring, dat b.v. Mr. Oud zijn begin selen zou verloochenen, wanneer hij het program, steunend op het positieve Chris tendom, van Dr. Colijn had onderteekend. En dat mag toch niemand van een ancler, die een overtuiging heeft, verwachten. Derhalve: men mag wel van de orthodoxe Christenen eischen dat zij met hun beginsel marchandeeren, maar een vrijzinnige be hoort op zijn stuk te blijven staan. Scherp en eerlijk sprak dat A. B. K. uit in een hoofdartikel in de roode pers over het verbod van loonarbeid van de. gehuwde vrouw. Ronduit verklaarde hij: „De groote vraag is alleen: komt den mensch al of niet het recht toe over zulk een vraag van eigen levensrichting zelf te beslissen of niet?" Inderdaad gaat het daarom en daarom alleen. Het is de vraag of de mensch auto noom zal zijn en zijn rede als hoogste richt snoer beschouwen, dan wel of hij zich onderwerpen zal aan de wet van God. Doch wanneer deze dingen zoo duidelijk zijn, waarom is men dan nog zoo onophou delijk bezig om de antithese te ontkennen? Waarom beschouwt men dan de princi- pieele tegenstelling en kabinetsformatie met inachtneming daarvan als abnormaal? HET MINISTERIE TOT STEUN Met de interpellatie-Vorrink in de Eerste Katner is een kwestie van beteekenis aan de orde gesteld, de vraag namelijk, of onze Regeering juist handelde toen zij bij de Oslo-mogendheden stappen (feed om te komen tot erkenning der positie van den Koning van Italië als Keizer van Abessinië. Met napie de leden Prof. Anema en Prof. He Savornin Lohman drongen ej bij Minis ter Patijn op aan, dat Nederland er niet naar zou streven een opzienbarende rol te spelen bij de regeling der rechtsbetrekkin gen tusschen de volkeren. De anti-revolutionaire senator wees er 'daarbij op, dat gedurende de laatste tien tallen jaren in geval van erkenning niet enkel gelijk voorheen het feit der onderwerping een rol had gespeeld, maar ook geleidelijk de oorzaken van het ont staan van den nieuwen toestand in do beoordeeling waren betrokken geweest. Professor Anema bedoelde voorts de posi tie van den Minister te sterken toen hij betoogde, dat de Regeering zich moet ont houden van wat afbreuk kan doen en na deel kan toebrengen aan het rechts besef van ons volk. Heel de rede van dezen afgevaardigde stond in het teeken van een uiterst voor zichtige. weloverwogen en moreel gerichte politiek. Deze overtuiging keerde zich in dit geval niet vierkant tegen den bewindsman, maar werd in haar van den Minister afwijkend standpunt op soepele wijze vertolkt en had, bij verschil van inzicht, toch nog richtlijnen voor Zijne Excellentie, nu Nederland een maal zekere stappen gedaan had. Het komt ons voor, dat dezegedachten- Svisseling niet zonder nut is geweest. En hoewel wij volle vertrouwen hebben in het beleid van Minister Patijn, die in 'deze zaak uiteraard kabinetspolitiek heeft gevoerd, meenien wij toch, dat de oproep tot behoedzaamheid en zorgvuldigheid het Ministerie tot steun kan zijn. Het Duitsch-Japansche verdrag .Verdeeling van Ned. Indië de bedoeling? In het Fransdhe blad „Le Temps" komt, voiligens den Parijschen correspondent van t Hbl. een artikel voor van de hand van Jacques Bardoux, waarin deze de beteekenis schetst van de gebeurtenissen in het Verre Oosten. De volgende passage trekt in dat artikel de aandacht: „Het Duitechf-Japansdhe verdrag bevat geheime clausules. Duitsohland ziet er van af, van het land. der Rijzende Zon de kolo niale, bezittingen op te eisohen, die dit als gevolg van de vredesonderhandelingen in China en in de Stille Zuidzee verkregen heeft. In ruil daarvoor belooft Japan aan Duitschland, wanneer eenmaal de étappe, die door het groote plan van Tokio voor zien wordt, is verwezenlijkt, met Duitsch land Nederlandsoh Indië te zullen verdoe len. De rijkdommen, die de Hollanders, tie meest ervarene en best voorbereide on der de Europeesehe kolonisatoren daar hebben weten te ontdekken en te exploitee- ren: petroleum, caoutchouc en suiker, zou den voor de helft aan elk dier beide landen komen". De sohrijver betoogt verder dat sleohts gewacht wordt op het gunstige oogenblik. Hij meent, dat dit binnen enkele weken' zal worden bereikt. Daarom predikt hij hei bijleggen van de binnenlandsche geschillen in Frankrijk om niet een buitenlandschen ooriog te zien losbreken. Al doet het bericht erg fantastisch aan, toch meenden wij het onzen lezers niet te moeten onthouden. Het paleis Soestdijk staat thans dag en nacht onder speciale bewaking. Ook in de bosschen rond het paleis wordt door rechercheurs regelmatig gesurveilleerd. Op den achtergrond het paleis Gunstig jaar voor de Rijksmiddelen In 1937 werd 66 millioen meer ontvangen dan in 1936 Decembermaand was gunstig Stijging van de ontvangsten over de geheele linie De Rijksmiddelen brachten in Dec. 1937 37.6 millioen op tegen 33.6 millioen in December 1936 en 31.1 millioen als maandelijksche raming. Over heel 1937 bedroegen de ont vangsten 436.8 millioen (vorig jaar 370.9 millioen) De raming voor 1937 was 373,7 millioen, zoodat 63 millioen meer werd ontvangen. Wat de kohierbelastingen betreft was eind December 110.5 millioen op kohier gebracht (v.j. 102.3 mil lioen). In de Decembermaand hebben alle mid delen meer opgebracht dan vorig jaar, uit gezonderd de couponbelasting met 428.894.— (v.j. 564.542.—) endezegel- rechten met 2.035.937 (v.j. 2.173.391). De beursbelasting gaf 866.671, een opbrengst welke heel wat hooger is dan we sinds maanden gewend zijn. De bedrijvig heid op de beurs was in December weer heel wat grecter en vooral na het ze;.- lage cijfer over November, slaat de wintermaand :n goed figuur. Een opvallend accres maakten verder in December de successierechten met 4.6 millioen (v.j. 4.06 millioen)de registratiekosten met 1.7 millioen (v.j. 1.008 millioen)de omzetbelas ting met 6.8 millioen (v.j. 5.59 millioen), de tabaksaccijns met 2.9 millioen (v.j. 2.5 millioen) en de suikeraccijns met 5.08 millioen (v.j. 4.4 millioen). Het gedistilleerd en he,t bier heb ben 3.2 millioen en 617.000 voor hun rekening genomen. Daarmee komen beide middelen 2 ton boven de ontvangsten van December 1936 uit. Erg rooskleurig ziet dat er niet uit, ook al mag men blij zijn, dat de neergaande tendenz ook hier einde lijk is gestuit. Bij de andere middelen zullen we het ac- „es verwaarloozen. Het is trouwens van niet noemenswaardigen omvang en nog het grootst bij de dividend- en t a n t iè m e- belasting en de invoerrechten die resp. 2 en 1 ton verbeterden. Liever zeggen we nog iets over de ontvangsten over het geheele Jaar 1937 dat zeer gunstig afsteekt bij zijn voorganger gelijk ook uit de hierboven vermelde totaal cijfers blijkt. Gaat men de afzonderlijke middelen na dan blijkt de di vid en d- en tan- time-b elasting 9 millioen meer opgebracht te hebben dan in 1936, de invoerrechten leverden f 11 mil lioen meer, de omzetbelasting 12 millioen meer, de zegelrechten ƒ13 millioen meer en de registratie en successierechten ieder 7 mil lioen meer. Alles samen maakt dit reeds 59 millioen. Voor de rest van de vioruitgang (c.a. t 7 millioen t.o.v. 1936) hebben de andere mid delen gezorgd. Het statistiek recht gaf 9 ton meer, de a c c ij n s op geslacht toont een accres van 1 millioen. De accijnzen op wijn, gedistilleerd er b:er blijven een zwakke noot in de middelenstaat vormen. Wel is waar is er vooruitgang, doch betrekkelijk gering. Voor de w ij n bedroeg zi; 3 ton, voor het gedes tilleerd 7 tonen voor het bier eveneens 7 ton. Daarbij wiizen de statistische cijfers nog ir't, dat de bieromzet in 1937 niet ge stegen is, zoodat de hoogere a^riins-nntvang- steen alleen te verklaren zijn uit grootere productie, zoodat de brouwerijen thans grootere voorraden hebben dan in 1936. Derookers hebben in 1937 bun tol ruim schoots aan den fiscus betaald! Zij brachten 35.3 millioen belasting in de schatkist tegen vorig jaar 33.8 millioen en leverden zelfs 3 millioen meer dan de ramingI De sui keraccijns overtrof de raming met 2 millioen. In den vorm van couponbelasting heeft het beleggend publiek ook een duit in het zakje gedaan: 8 ton meer dan in 1936! De opleving in de scheepvaart deed de op brengst der loodsgelden met 2 ton stijgen. Ziet men de gansche middelenstaat na dan blijken alle middelen meer opgebracht te hebben dan de raming en de opbrengst van 1936. Er is slechts één uitzondering, nl. bij de z o u t a c c ij n s, doch deze gaf slechts ""00 minder dan in 1936 en bleef 2 ton beneden de raming. Een nadeelig verschil waarover niet lang behoeft te worden ge treurd! Do kohierbelastingen Ook bij de kohierbelastingen is een niet onaanzienlijk accres op te merken. In totaal was eind December 1937 voor 110.5 mil lioen op het kohier gebracht (v.j. 102.3 millioen). Daarvan is 69.3 millioen voor rekening van de inkomstenbelasting (v.j. 65.5 millioen), 18.6 millioen van de mogensbelasting (v.j. 16.7 millioen)10.2 millioen van de verdedi gingsbelasting (v.j. 8.2 millioen) en 10.3 millioen van de grondbelasting (v.j. 10.2 millioen)De doodehands- belasting staat geboekt voor 1.89 mil lioen (v.j. 1.60 millioen). Het Verkeersfonds heeft in 1937 de raming bijna gehaald met 29.651.467. Er nl. gerekend op 30 millioen. De wiel rijders hebben aan het kleine deficit van 3y2 ton geen schuld: zij zorgden voor 7.728.458 of bijna 228.000 meer dan de raming. Een klein rekensommetje leert dus dat de automobilisten 6 ton te weinig heb ben geofferd. Hr. Ms. „Java" naar zee vertrokken Vergeefs gewacht Hr Ms kruiser „Java", die aanvankelijk gistermiddag 2 uur naar zee zou vertrekken voor het houden van oefeningen, heeft eerst vanmorgen de boeien verlaten en is naar Hoek van Hollaind opgestoomd. Het bericht, dat het schip werd opgehou den, had zich snel in de stad verspreid, zoa dat zich honderden op de Wildemskaae verdrongen, om ev. bij het lossen van het eerste saluutschot tegenwoordig te zijn. Alles scheen er op te wijzen, dat de „Java" gereed werd gehouden voor zijn bijzondere taak, doch het wachten der belangstellen den was tevergeefsoh De „Java" zal eohter zoodra dit ooodig is naar Rotterdam terug- keereru De Nationaal Socialistische Raad Crisis In de partij In de te Parijs gehouden vergadering van den Nationalen Socialistischen Raad in verband met de Kabinetscrisis, kon een door het bureau van den Raad verdedigde motie, waarin de leden tot deelneming aan een regeering steunend op een volksfrontmeer derheid werden gemachtigd, niet de abso lute meerderheid verkrijgen. Dit feit heeft in de socialistische partij een crisis veroor zaakt; Overigens zouden sleohts enkele stemmen meer het bureau de meerderheid verschaft hebben, Voor het eerst sedert 1920, toen op het congres te Tours een splitsing ontstond, is het bureau oer partij in de minderheid ge bleven. Het conflict in het visscherij bedrijf Reeds hebben wij gemeld, dat het compro mis-voorstel in het visscherijbedrijf te IJmuiden is verworpen. Nader kan thans worden medegedeeld, dat over het compro mis-voorstel door de zeelieden zijn uitge bracht 546 geldige stemmen, waarvan 4l/ tegen en 129 vóór de aanvaarding. Bij de IJmuider federatie was dc verhou ding 341 tegen en 85 vóór, bij den Chr. bond en de oud-Kath, organisatie stemden 76 te gen en 44 vóór. Zoowel de zeelieden als de havenarbei ders hebben dus de voorstellen verworpen. Het wassende water Nog hooger stand verwacht Een slachtoffer eischt het water reeds Zooals te verwachten was houdt de was wan het wait-er op de groote rivieren nog aan en verwacht kan worden dat, al zal er misschien tijdelijk even een stilsitand in de gestage rijzing komen, toch de eerste da gen het waterbezwaar nog zal aanlioudon. Reeds doen zich op verschillende nla»' sen de bezwaren, die hoog water in den re gel met zich medbrengt. gelden. Arnhem Onze Arnhear.sdhe redacteur meldt en*: De Rijn is weer hoog, alhoewel er een waterstand is bereikt, die we iederen win ter wel eén keer beleven. De stand was gis termiddag nog 11.04 N.A.P. en reeds Zon dag moest het electrisch gemaal aan de Ka- desbraat, dat voor de stadsbemaling zorgt, in werking worden gesteld. Het Brinkman-Visser-gemaal, dat auto matisctv inschakelt, sloeg eveneens Zondag De losplaatsen langs de Rijnkade staan weer blank en de werkzaamheden aan den kademuur moesten worden stopgezet. Voor de schippers beteekent het veel ongemak, nu men sleohts over geïmproviseerde brug getjes ziin „woning" kan bereiken Nijmegen De Waal is sinds Zaterdag nog verder gestegen en gistermiddag was de stand 10.40 M. A. N., zcodat de lage Waalkade onder water staat. Ook hier hadden die sche pen veel last met laden en lossen. De uiterwaarden zijn grootend eels onder- geloopen en het water staat van dijk tot dük. De veerdienst DrutenOchten is gestaakt, evenals die tusschen Tiel en Wamei. Kelders In Venlo loopen vol Maandagmiddag was de stand bij Venlo 14.35 M. 4- A. P. Het water begint over de kademuur te komen. De Maasstraat staat blank. Van sommige, huizen aan deze straat staat het water in de benedenverdieping en kele decimeters hoog. Kelders loopen vol. En waar uit de zijrivieren nog steeds groo te massa's water aangevoerd worden, is nog erger te vreezen. Bij het meten van den stroom verdronken Bij Ravesteyn was de stroom buitenge woon sterk. Terwijl men druk bezig was de daar liggende schepen te lossen, was men elders bezig de kracht van den stroom te meten. Daar er iets met het ankertouw der gierbootjes, die daarvoor gebruikt worden, niet in orde was, zou een knecht dit touw in orde brengen. Plotseling ziet men den man overboord staan en door den snellen stroom wegvoeren. Er was, helaas, geen red den aan. De „Emoe" heeft motorstoring BATAVIA, 18 Januari (Aneta). De „Emoe", welke om 12 uur van het vliegveld Tjililitan vertrok, keerde al daar om 12.05 terug wegens ee;> kleine motorstoring, welke moest worden na gezien. Hoewel men verwachtte, dat het toestel zeer spoedig weer zou vertrek ken is dit uitgesteld tot morgenochtend. HET STAPHORSTER BOERTJE Bij verkeersongeval levensgevaarlijk gewond Botsing met defecte vrachtauto Gistermiddag omstreeks half zes is op den Rijksstraatweg tusschen Zwolle, en de T i c h t m i s nabij de steenen Wetering een personenauto, bestuurd door den kruiden dokter K. J. Stegem an uit Staphorst, beter bekend als het Staphorster boertje, tegen een aan den kant van den weg staan de onverlichte vraohauto van den expedi teur Martens uit Utrecht gereden. De bot sing was zoo hevig, dat het voorste gedeelte van de auto van den heer S geheel onder de laadbak van de vrachtauto schoof. Met groote moeite hebben toegeschoten personen den bestuurder uit de ravage bevrijd. Uit 't genee&kundig onderzoek bleek, dat hij een zware hersenschudding, ernstige hoofdwon den, een ingedrukte borstkas en een been breuk had opgeloopen. In hoogst zorgwek- kenden toestand is het slachtoffer naar het Sophiaziekenhuis te Zwolle overgebracht. Men vreest voor zijn leven. De heer Stegeman kwam uit Zwolle, waar hij een „zitdag" had gehouden en was op weg naar zijn woonplaats. Hij reed met kal- men gang over den natten asphalt-betonweg. De vrachtauto was defect en had reeds van des ochtends zeven uur af onbeheerd ge- De marechaussee heeft de verblijfselen van de voertuigen in beslag genomen. Uitbreiding van de artillerie Zoowel de motor- a's de kust-artillerie Naar de N.R.Crt. verneemt, ligt het in de bedoeling van het legerbestuur het regiment motor-artillerie te Naarden, dat uit den staf en twee school-batterljen bestaat, eerlang tot een brigade van twee regimenten uit te breiden. Deze uitbreiding wordt nood zakelijk geacflt in verband met de voorge nomen vermeerdering van de gemotori seerde artillerie bij het veldleger. Intusschen zal die uitbreiding eerst haar beslag kunnen krijgen, wanneer omtrent de overplaatsing van het 1ste regiment veld artillerie te Utrecht is beslist. Het ligt in het voornemen dit regiment naar Harder wijk te verplaatsen, waar betere oefen gelegenheid voor een bereden wapen is da.n te Utrecht en waar meer met de infanterie kan worden samengewerkt. In dat geval zal te Harderwijk een nieuwe kazerne worden gebouwd. Ook ligt het in de bedoeling van het legerbestuur het regiment kustartillerie, dat op het oogenblik uit den staf en twee school-compagnieën bestaat en garnizoen houdt in Den Helder en Vlissingen eenigs- zins uit te breiden, vermoedelijk met één schoolcompagnie. Het ligt althans niet in het voornemen van de kustartillerie een brigade te formeeren. Ernstig wordt over wogen door het regiment kustartillerie de pantserforten IJmuiden en Hoek van bol land opnieuw te laten bezetten. CARTOGRAFISCH Bovenstaand kaartje brengt op sugges tieve wijze in beeld hoe heel Neder land wacht op de blijmare uit Soestdijk! Daar vlak bij het Prinselijk Paleis Xvach- ten de binnen- en buitenlandsche journalis ten ook onze redacteur, die reeds sedert oenigen tijd onze lezers dagelijks op de hoogt houdt van wat er te Soestdijk valt waar te nemen. Alles wacht op het groote, blijde nieuws En kómt het bericht uit het paleis dan heeft de Telex (verreschrijver) slechts eenige seconden noodig om heel ons Neder- landsche volk van de blijmare deelgenoot te maken. - Onze redactie is op het telex net aange sloten dus als de journalisten te Soest dijk iets weten, dan weten wij 't op hetzelfde oogenblik. Zoo men weet zijn ook verschillende kazernes op het telex-net aangesloten. De kaart geeft de garnizoenen aan. al waar de saluutschoten gelost zullen wor den, men lette op degene, die per telex zijn verbonden. Het is best mogelijk, dat andere garnizoenen pas later schoten zullen lossen. In B a a r n is ook nog een batterij opge steld. waarvan de commandant van uit hot Paleis telefonisch wordt ingelicht, dus niet met de telex-dienst in contact staat. In de Marinierskazerne te Rotterdam is ook een telex apparaat opgesteld, om den gezagvoerder van den kruiser „Java" in te lichten; deze oorlogsbodem lost even eens de voorgeschreven saluutschoten. Het departement, eveneens ingelicht, telegrafeert naar Oost- en West Indië. Tele grafisch en telefonisch wordt het buiten land in kennis gesteld door hun corres pondenten. welke te Soestdijk verblijven en alwaar de technische dienst van de P.T.T. diverse spreekcellen heeft doen plaatsen. Inderdaad: heel Nederland is gereed de blijde tijding te ontvangen! Horma Sigaren H et betere fabrikaat VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen Verschenen is het Voorloopig Verslag van de Eerste Kamer over de Indische Begrooting. De Rijksmiddelen hebben in December* wat de niet directe belastingen betreft, 37.605.231 opgebracht, of 3.920.310 meer dan verleden jaar. In het geheele jaar 1937 was de opbrengst 436.835.901' zijnde 65.910.513 meer dan in 1936. Hedenmiddag heeft de overdracht plaats gehad van het rectoraat der Theol. H00-. geschool te Kampen. Het onderwijs in 1937 (II)'« Het „Staphorster Boertje" is bij een! auto-ongeval levensgevaarlijk gewond. Ook de zeelieden hebben het comprcn mis-voorstel inzake de loonactie in het vis-! scherijbedrijf te IJmuiden verworpen. Staf de Clercq richt zich tot den Bek gischen koning inzake de kwestie-Gram* Chautemps zal trachten een nieuwe Fransche regeering te vormen. De Chineezen dringen op naar Hangtsjau. Te Londen zijn Engelsch-Iersche be-! sprekingen begonnen. BOEKHOUDING BALANS BELASTS NGZAKEN JOH. A. RIENKS C00LSINGEL 71 - ROTTERDAM Telefoon 13634 „BLAUFRIES" AMSTERDAM ROTTERDAM OPSLAG-EXPEDITIE-CONTROLE HET ADRES voor: VAKKUNDIG VERTROUWENSWERK! VRAAGT TARIEVEN I PAULUSSEN N.V.-DEN HAAG Vijf uur het uur voor RIJNBENDE'S Zeer Oude Zeer Goede Verplaatsing Rotterdamsche diergaarde Mei 99 tegen 5 stemmen aangenomen Na tamelijk uitvoerige en soms heftige discussie heeft de ledenvergadering van da vereeniging „De Rotterdamsche Diergaarde" gisteravond met 99 tegen 5 stemmen besio< ten de bestaande vereeniging te ontbinden en het bestuur machtiging te verleenen den grond over te dragen aan de gemeente. Dit houdt in, dat de Diergaarde verplaatst zal worden van het centrum der stad naar en terrein in Blijdorp op ongeveer tien minu ten gaans van het Station D.P. Het terrein van de huidige Diergaarde wordt gedeelte lijk volgebouwd en gedeeltelijk bestemd voor park- en stratenaanleg. De gestes van 't Residentie-orkest De Haagsche Gemeenteraad ontevreden In de zitting van den Gemeenteraad van Den Haag is door den heer Kuiler (s.d.) een interpellatie gehouden over den gang van zaken bij het bestuur van 't Residentie- Orkest, dat weinig of geen rekening zou hou den met de wenschen van den Gemeente raad, hoewel het orkest financieel grooten- deels van de gemeente afhankelijk is. De heer Van Beresteyn (lib.), die als vertegenwoordiger van de gemeenfe zit ting heeft in het algemeen bestuur van het orkest, zeide, dat het dagelijksch bestuur van dit orkest hem vrijwel geheel buiten der gang van zaken trachtte te houden, op die wijze zou spr. niet langer wenschen zitting te hebben in het orkestbestuur. De burgemeester zal een commissie aan wijzen welke de verhouding tot den verte genwoordiger der gemeente in het orkest- bestuur zal onderzoeken. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN De heer Vos uit Laren, die Zondagavond, toen hij met zijn fiets den rijksweg te Bus- sum overstak, doof een auto werd aange reden, is gister in de Majella-stichting te Bujsum overleden. Het slachtoffer had bij de aanrijding een ernstige hersenschudding en verwondingen aan het hoofd bekomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1