|Hrume £rihsdje douraitt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken abonnementsprijs Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7 '/j ct. Rureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 53936 DINSDAG 11 JANUARI 1938 18e Jaargang atfoertentieprijjen: Van I tot 5 regels t .17 Elke regel meer 0-22'/» Ingezonden Mededeelinge* van 1—5 regels 2-30 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 'I bureau wordt berekend0.10 No. 6289 BETER BEGRIP In Australië, in Britsch- en Nederlandsch- Indië blijkt men beter begrip te hebben van wat mag en niet mag op filmgebied dan hier. Nadat in eerstgenoemde landen openbare ver- teoningen van „Grazige Weiden" verboden v/aren, overwoog ook de filmcommissde in Batavia, dat deze film aanstoot geeft en on toelaatbaar is. Zij geeft immers, zoo luidt de rake omschrijving „een zeer verwrongen beeld van. de Christelijke religie". Juister kan het afgezien van de godde- looze uitbeelding van den onzienlijken God haast niet gezegd worden. „Een verwron gen beeld der Christelijke religie". Moet dat aan een niet-Christelijk publiek voorgehou den worden? De filmcommissie denkt er ge- lukkig anders over. Zoo volkomen naar waarheid werd in Indië gevraagd: Zou men het wagen aan de niet- Christelijke volksstammen aldaar Allah of Boeddha op de film te vertoonen, zooals men den heiligen God voorstelt? Geen sprake van natuurlijk. Het godsdienstig sentiment zou het niet verdragen. Maar in Christelijk Nederland, waar de hoogste wijsheid welke een socialistisch pre dikant over Jezus verkondigt is, dat „Hij geen onderscheid tüsschen rijk en arm kende en dat aldus zijn veroordeeling door de men- schen werd voorbereid"; hier mag het woord en het werk Gods verlaagd worden tot film spel. Wij zijn de filmcommissie in Batavia dank baar, dat zij Indië beschermt tegen deze kren kende vertooning. Zóó NIET! On- De discussies bij de begrooting 'derwijs in de Tweede Kamer liepen zoo warm, dat sommigen over een regeerings- crisis begonnen te praten. Zóó ver kwam het daarbij niet, evenmin als bij Defensie. Maar het was vooral de R.K. fractie, welke zich zelf in een moei lijk parket bracht. Bij Onderwijs concentreerde zich ten slotte de strijd op de leerlingen-schaal, waarbij twee belangen zijn betrokken: het -onderwijs zelf, dat schade lijdt door te groote klassen en de duizenden werklooze onderwijzers. Wij zijn overtuigd, dat de Anti-Revolu tionaire en Chr.-Historische fracties het groote gewicht dezer zaak even ernstig hebben ingezien als wij en dat zij in de handen geklapt zouden, hebben indien de Regeering aan de wenschen van letterlijk alle onderwijzers, zij het slechts gedeelte lijk, Tegemoet had kunnen komen. Toen echter de Regeering daarvoor de verant woordelijkheid (nog) niet durfde dragen, hebben zij berust In feite heeft dat de R.K. fractie ten slotte ook gedaan. Daarna heeft echter de heer De Bruyn, voorzitter van het R.K Werkliedenverbond, in een openbare ver- gpdering gezegd, dat Minister Slotemaker de Bruine ten onrechte, zonder daarmede te handelen in overeenstemmnig met zijn ambtgenooten, namens „het geheele kabi net" verlaging van de leerlingenschaal zou hebben afgewezen. Ook wanneer men verlegen zit met zijn houding of die van zijn geestverwanten mag men zulks niet zeggen. In deze op merking schuilt een element van persoon lijk wantrouwen, dat absoluut te veroor- deelen valt. Het is eenvoudig ondenkbaar, dat de Minister instrijd met de waarheid, want dót is de consekwentie, verklaard zou hebben, namens het Kabinet te- spreken. De heer De Bruyn doet wel eens meer gewaagde uitspraken; het zou voor zijn eigen reputatie goed zijn wat voorzichtiger te worden óf de bewijzen te leveren voor dergelijke gevaarlijke veronderstellingen, Het is te begrijpen, dat de Nederlan der, als reactie op deze ongemotiveerde beschuldiging zich beklaagde over het feit, dat Minister van Dijk bij de verdediging van zijn defensie-plannen achter de Minis ters-tafel geflankeerd werd door schier alle Ministers, maar dat Minister Slote maker de Bruine alleen „de kastanjes uit het vuur moest helen". Het blad was door deze tegenstelling getroffen en vond het niet dapper. Wij kunnen dit opkomen voor een geest verwant Minister waardeeren, maar in dit geval was er o.i. geen reden voor. Van meetaf heeft het Kabinet een principieel onderscheid gemaakt tusschen het aller belangrijkste vraagstuk der defensie en elk ander punt van regeeringsbeleid; in bet eerste geval waren zeer bepaalde en in grijpende r e g e e r i n g s-voorstellen aan do orde; in het tweede geval gold het hoe belangrijk ook een w e n s c h van de Kamer. En slechts in zeer bijzondere ge vallen wordt een Minister bij de behande ling van z ij n begrooting door collega's ge assisteerd. Bij Onderwijs was dat te meer over bodig omdat de Minister tevoren zijn ambt genooten heeft geraadpleegd en toen na mens het Kabine. een verklaring kon af leggen. Dat iemand met een verantwoor delijke positie deze mededeeling in twijfel Leuke opname van de ..paleiswacht" te Soestdijk. in welks omgeving thans alles in afwachting is van de a.s. blijde gebeurtenis. zou trekken was toch waarlijk niet te voorzien. Zóó behoort het niet. Men moet trouwens geen onderscheid maken: als het er up aankomt zijn alle Ministers voor alle regeeringsdaden verantwoordelijk. Wij kunnen slechts hopen, dat over niet te langen tijd de Minister van Onderwijs een Andere verklaring over de leerlingen- schaal kan afleggen. Want hier blijft peri- culum in mora. PROPAGANDA VOOR DE PERS „Liberaal Nederland, gordt u ten strijd", zoo heet het in het laatste nummer van de Vrij he j d; en als wapen prijst men de liberale pers aan met deze woorden: „Wij zullen door een grootscheopsche propagan da, o.a. met behulp van goedkoope, voor iedereen bereikbare volkskranten het Ne- derlandsche volk er van moeten overtuigen, dat een zoo vrij mogelijke economie het hechtste fundament voor een democratie is". Wij dachten zoo in onze onnoozelheid, dat in schier elke hoek van ons land nog een „liberale volkskrant" verschijnt en dat nog heel wat „andersdenkenden" op zoo'n z.g „neutraal" blad geabonneerd zijn. Laten onze geestverwanten de aansporing in het liberaal weekblad beantwoorden met de volgende gelofte: „Wij zullen door in tense persoonlijke propaganda voor onze goedkoope Christelijke dagbladpers het Ne- derlandsche volk er van moéten overtuigen, dat een aan de Schrift gebonden economie het hechtste fundament voor een democra tische samenleving is". Inhalen van verzuimde werkuren De Minister van Sociale Zaken heeft het volgende bepaald: Aan hoofden of bestuurders van onder nemingen, in wier fabrieken of werkplaat sen op den dag, volgende op dien der ge boorte van Koninklijken Prins of een Ko ninklijke Prinses, of. indien deze gebeurte nis op Zaterdag plaats vindt, op den daar op volgenden Maandag, in verband met de viering' van die gebeurtenis geen arbeid wordt verricht, wordt vergund het aantal daardoor verzuimde uron tot een maximum van 8Vz uur te doen inhalen op de eerste vijf werkdagen der weken, vallende in het tijdvak, gelegen tusschen bovenbedoelden dag en den vierden Zaterdag daarop vol gende. Balische geschenken voor ons Vorstenhuis Ter gelegenheid van dc adat-plechtighedcn Anak Agoeng Bagoes Djelantik, Negara bestuurder van Karangasem, een gedeelte van Bali, heeft van 6 tot en met 9 Augustus Adat-nlechtigheden doen verrichten, welke zijn op te vatten als een offerande aan de goddelijke drieëenheid en ook dienen voor het zieleheil van den ambtsvoorganger van den Negara bestuur der, die zijn oom was. Aan deze plechtigheden wordt groote be- teekenis toegekend en het is slechts weini gen vergund haar te organiseeren, ook om dat er hooge kosten aan verbonden zijn. De hoogsten des lands komen voor een uitnoo- diging ter bijwoning van deze feesten in aanmerking. De Negara-bestuurder heeft beseft, dat het hem niet voegde de Koningin, de Prinses en den Prins uit te noodigen. Hij heeft ech ter gemeend den leden der Koninklijke Fa milie een aandenken aan deze plechtig heden te mogen aanbieden. Hij heeft au aan H. M. de Koningin aangeboden een ge borduurd songket-kleed. een gordelkleed be legd niet bladgoud en een zilveren schaal op houten voet. alles van Balische makelij en vervat in een djatihouten met snijwerk ver sierde kist. De Prinses ontving hetzelfde geschenk, evenals de Prins. Deze geschenken zijn hier te lande aange komen en gingen vergezeld van adresspn. In het adres aan H. M. de Koningin herin nert de Negara-bestuurder eraan, dat het Hare Majesteit behaagd heeft in 1908 een dergelijk aandenken aan een overeenkom stige godsdienstige plechtigheid te aanvaar den van zijn oom en ambtsvoorganger. DE BLIJDE GEBEURTENIS IN HET PRINSELIJK GEZIN Kan nog wel een paar weken duren Zegt Dr. de Groot Soestdijk, 11 Januari. Aange zien gebleken is, dat den laatsten tijd vrij algemeen de meening heeft ingang gevonden, als zoude de blijde gebeur tenis in bet Prinselijk gezin binnen enkele dagen te verwachten zijn, deelt dr. J. de Groot mede, dat, hoe wel de datum onmogelijk met eenige zekerheid is vast te stellen, de waar schijnlijkheid groot is, dat de gebeur tenis eerst over één a twee weken kan worden tegemoet ge zien. De gezondheidstoestand van H. K. H. Prinses Juliana is uitstekend, de emoties van de laatste weken hebben op H. K. H. geenerlei nadee- ligen invloed uitgeoefend. Malversaties bij een gemeentereiniging Middelburgsch directeur wordt vervolgd B. en W. van Middelburg hebben besloten he>t buitengewoon verlof, dat voor den tijd van een week aan den directeur van den gemeente-reinigingsdienst was verleend, te verlengen tot nadat de recht bank uitspraak zal hebben gedaan in de zaak, die tegen hem aanhangig is wegens onregelmatigheden in zijn dienstbetrekking. Het is namelijk thans zeker, dat, nu de instructie is geëindigd, de officier van justitie een strafvervolging tegen V. zal instellen wegens ontoelaatbare handelingen door hem in het nadeel der gemeente gepleegd. BURGEMEESTER BELEEDIGD Een pamflet verspreid Schrijver veroordeeld tot geldboete van 250 De Haagsche politierechter Prof. Mr. van Bemmelen, behandelde gister de strafzaak tegen vijf 's Gravenzandsche inwoners, waarvan de eerste, de bakker H. M. een be- leedigend pamflet over den burgemeester van zijn gemeente Mr. .T. Brunt, heeft ge schreven: voorts stonden terecht de druk ker van het geschrift G. R. en de drie ver spreiders, de tuinarbeider M. N., de tim- C. N. en de tuinarbeider D. v. d V De 7.aak tegen den schrijver werd eerst behandeld. M. gaf het feit toe, verklaarde het niet geschreven te hebben om den bur gemeester te beleedigen. doch om tegen te gaan dat de burgemeester, wiens beleid her haaldelijk gelaakt werd, gehuldigd zou wor den. Het pamflet ving dan ook aan met: „De huldigingsactie inzake den beruchten bur gemeester van 's Gravenzande". Inmiddels zag verdachte in wat hij ge daan had en liet een berichtje in de West- landsche bladen plaatsen, waarin hij schreef spijt te hebben van het geschrift Hierop heeft de burgemeester zijn aan klacht terug getrokken. De officier van Justitie, Mr Van Asch van Wijck, zeide in zijn requisitoir, dat er inder daad herhaalde malen over het beleid van den burgemeester was gesproken, verdachte heeft hier echter geheel verkeerd op gerea- gerd. Wanneer M. critiek meende te moeten uitoefenen, had hij dit behoorlijk kunnen doen, maar zeker niet op deze manier. Spr. vroeg de maximum geldboete van f 300 sub 100 dagen. Mr De Groot pleitte clementie. M. had vóór dit pamflet al eens een open brief geschreven en o.a. de herbenoeming van den burgemeester probeeren tegen te gaan Dit alles deed hij op rechtmatige wijze. Op het financieel beleid van den bur gemeester werd dikwijls aanmerking ge maakt. Toen men zich nu opmaakte om Mr Brunt te huldigen, vond verd. dit te bar en schreef het pamflet, onderteekend met: Het comité ter verhooging van 's-Gravenzandpns moraal". Uit het pamflet blijkt, dat het ge richt is tegen het huldiging» comité, niet tegen den burgemeester. De politierechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van f 250.— subs. 50 dagen hechtenis Vervolgens stond de drukker G. R. te recht Mr Van Asch van Wiick vroeg een geld boete van f 100 subs. 100 dagen hechtenis. Uitspraak f 40 subs. 40 dagen. De drie verspreiders kregen ieder een boete van f 7,50 subs. 15 dagen hechtenis. Eisch f 25, Zijn kindje gedood Drama te Mill opgehelderd Het drama te Mil I, waar een tweejarig kindje onder verdachte omstandigheden is overleden uit het gezin van v. K.—H. is op gehelderd. Reeds meldden wij dat de stief vader van het kind, de 60-jarige A. K. 33 aangehouden. Men wist zooveel aanwijzin gen tegen den verdachte te verzamelen, dat de man ten slotte door de mand is ge vallen en een bekentenis heeft afgelegd. Het moet meermalen zijn voorgekomen, dat het meisje op hardhandige wijze door hem werd geschopt en geslagen zonder dat de moeder het kon verhinderen. Tengevo'-ge van deze mishandelingen is het kind ern stig ziek geworden en vrij plotseling over leden. De verdachte is naar de marechaussee kazerne te Grave overgebracht Hij wordt in het huis van bewaring te den Bosch opgesloten. Een drieling geboren Te Reuver werd het gezin L. Teu- nissen-Wilms verrast met de geboorte van een drieling. Het eenige zoontje kreeg in eens drie zusjes. Prins Bernhard maakte een autoritje Vredige rust in en om Paleis Soestdijk Vredige rust heerscht er in deze wintersche dagen in en om het Paleis Soestdijk. Niets verstoort de gang van het dagelijksche leven. Wel rijdt al en 10e een auto het hek binnen, enkele nieuwsgierigen blyven dan staan kijken, doch al even spoedig is de belangstelling ook weer voorbij. De berichten over de gezondheidstoestand van Prinses Juliana bltfven gunstig. Ook Prins Bernhard maakt het heel goed. Gistermiddag reed plotseling een auto met chauffeur voor. Het was de wagen, die de Prins tijdens zijn Engelsche reis in het voorjaar van 1937 in Engeland heeft gekocht. De Prins heeft er een tochtje mee gemaakt in de mooie omgeving van Baarn en Soestdijk. En vanochtend even voor 10 uur, heeft H.M. de Koningin, aangetrokken door het fraaie, zonnige weder, het Paleis verlaten om op de fiets een tochtje te manen door de Baarnsche bosschen. Maar dit vei heugende nieuws is tevens ook al het nieuws, dat van het Paleis tot de buitenwereld doordringt. Rust in en om het Paleis het was de bijzondere wensch van de Prinses cu van den Prins in deze dagen, een wensch, welker vervulling men steeds kan waarnemen. Prins Aschwin is inmiddels weer naar Duitschland vertrokken. Een andere gast heeft in het Paleis zijn plaats ingenomen: het is de gynaecoloog Dr J. de Groot uit den Haag, wien een zware taak wacnt Op een kwartier afstand van het Paleis, in het Badhotel, is het echter niet zoo vredig en rustig als in de omgeving van het Paleis. Men ziet daar lederen dag nieuwe gezichten. Gistermiddag arriveerden Baron Baud. secretaris van de Prinses, en Jhr Dedel, secretaris van den Prins, om hun intrek in het hotel te nemen. Voorts arriveeren steeds meer buitenlandsche journalisten. Het vrouwelijk element voert daarbij den boventoon. Vooral de Engelsche bladen zyn goed vertegenwoordigd. Zelfs van ecn Zweedsch blad arriveerde een verslaggever. Langzaam maar zeker neemt de spanning toe! Defensie wenscht varkenshokken Voor den stroomkabel Den Haag Rotterdam 's-G ravenhage, 11 Jan. Al is het verband zoo op he<t eerste gezicht niet aanstonds duidelijk, toch is het een feit, dat het Departement van Defen sie den wensch heeft kenbaar gemaakt, voor den aanleg van den grooten kabel, noodig om de Residentie door Rotterdam van meer electriciteit te voorzien, varkenshokken aan te wen den. De zaak is namelijk deze: Aanvan kelijk zouden voor de verschillende oliedruk-stations, die op bepaalde plaatsen boven den kabel gebouwd moeten worden, keurige huisjes wor den opgetrokken, die het landschap zoo weinig mogelijk in zijn schoonheid schaden. Maar zulke fraaie huisjes trekken uiteraard gauw de aandacht van vliegtuigen, ook van vijandelijke. Zoodat ons ministerie van landverde- diging zich moeilijk met dat plan accoord kon verklaren. Thans heeft het gelast, dat de oliedruk-stations in onooglijke schuurtjes, zooals varkens hokken, zullen worden ondergebracht, opdat eventueele belagers uit de lucht niet al te spoedig de gelegenheid krijgen den kabel te vernielen en daar door groote moeilijkheden in het leven te roepen. Het K.P.M.-conflict De resolutie wordt ingetrokken BATAVIA, 11 Januari. (Aneta). De bestu ren van de vereeniging van gezagvoerders stuurlieden ter koopvaardij en de vereeni ging van scheepswerktuigkundigen deelen in verband met de heropening van besprekingen met de directie van de K.P.M. mede, te heb ben besloten op de eerstdaags te houden ge combineerde leder-vergadering voor te stellen de resolutie inzake de collectieve ontslagaan vrage in te wekken. De besturen rekenen op het vertrouwen der leden. Wielrijder door Vrachtauto gegrepen Op slag gedood Hedenmorgen omstreeks zeven uur is op den weg A p e 1 doorn-V a a ss on de 54-jarige wielrijder J. A. Erkelens door een vrachtauto gegrepen en op slag gedood. E., die zich iedere morgen per rijwiel naar de N.V. Nederlandsche Ijzergieterij „Vulca- nus" te Vaassen begeeft waar hij als mon teur werkte, was ter hoogte van de Papegaai- weg even van zijn fiets gestapt. Zonder op het verkeer te letten is hij weer opges'apt. Op dat moment naderde een vrachtauto van de expeditieonderneming K. Hartgers, uit Apeldoorn, die den wielrijder greep. De man was op slag dood. Het ongeluk speelde zich v?°r„de °°gen van zijn stiefzoon. Het slachtoffer was gehuwd en laat twee kinde ren achter. Directeur gearresteerd Valschheid in geschrifte en verduistering Een week geleden werd bij de Justitie te Haarlem een klacht ingediend be treffende knoeierijen in de boeken van het „Zuiderbad" te Zandvoort. Op grond daarvan zijn alle boeken van de bad-in- richting in beslag genomen. Het onderzoek heeft tot resultaat ge had, dat de directeur van het „Zuider- bad, de heer C L. B Jr. door de ,do- litie^te Zandvoort in arrest is gesteld. Hij wordt verdacht van valschheid in geschrifte en verduistering van geld. Omtrent de aanhouding van den directeur wordt nader gemeld, dat de valschheid in geschrifte en verduistering zijn vastgesteld 1 Er was namelijk in 1936 hout besteld voor het Zuidenbad, doch de directeur wist zich slechts gedeeltelijk te herinneren, op welke wijze dit was verwerkt. Bij een nader onder zeek is gebleken, dat in den&elfden tijd doelpalen waren gemaakt voor Je Zand- voortsche Hockeyclub, waarvan de directeur tevens secretaris-penningmeester was. B heeft, hoewel het hout toebehoorde aan hei Zuiderhad, kans gezien zijn club de kosten van de doelpalen in rekening te brengen. Verschillende aangelegenheden zijn nog in onderzoek De directeur zal binnenkort vom den Officier van Justitie te Haarlem wor den geleid. Gevangenbewaarder en werkmeester gearresteerd Naar wij vernemen zijn dezer dagen in de strafgevangenis aan den Amstel- veenscheweg te Amsterdam een ge vangenbewaarder en een werkmeester gearresteerd Zij worden ervan verdacht tegen gelde lijke belccn-ng gedetineerden in de gelegen heid te hebben gesteld met elkander in ver binding te komen, hetgeen door middel van mondelinge correspondentie dan wel mei kleine briefjes zou zijn gesrhied. Daar het onderz.oek in deze zaak zich nog in een beginstadium bevindt is het niet mo eelk reeds thans nadere gegevens te publi reeren We| staat het vast dat de beide betrok kenen zich reeds gedurende anderhalf jaar nan dit misdrijf hebben schuldig gemaakt. D«« "ucfiiip onderz.oekt no? of ook andere hev aavl. rs meden|irht>" zijn aan het eon taet van de gedetineerden Het geval is aan hot liehf gekomen bii 't verboor van pen aantal inbrekers die mede deelden dat zij in de gpvangenis in de ge legenbeid waren gestold met elkaar te cor- VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen Een gevangenbewaarder en een werk* meester van de strafgevangenis te Am* sterdam zijn gearresteerd. Op 16 Jan. a.s. is het 25 jaar geleden dat Prof. Dr J. Ridderbos tot hooglecraar werd benoemd. De heer Eduard van Beinum is be* noemd tot eerste dirigent van het Amster- damsche Concertgebouw-Orkest. Te Voorschoten is overleden Prof. Dc W. L. de Vreese, bekend Neerlandicus. Het kerkelijk jaar 1937 (V.) Kolonel Koe is afgetreden als leider vaat het kamp der Poolsche nationale unie De Fransche politie heeft de daders der Parijsche bomaanslagen opgespoord. Er wordt nog steeds gestreden om Teruel. C^UetenHbtnlA PAULUSSEN N.V-DEN HAAG' „BLAUFRI ES" AMSTERDAM OPSLAG- EXPEDITIE -CONTROLE HET ADRES «oor: VAKKUNDIG VERTROUWENSWERK! VRAAGT TARIEVEN I BOEKHOUDING BALANS BELASTINGZAKEN JOH. A. RIENKS C00LSINGEL 71 - ROTTERDAM Telefoon 13634 Vijf uur het uur voor RUNBENDE'S Zeer Oude Zeer Goede Komt de oorlogsverklaring nu Chineesche ambassadeur zal Japan verlaten Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat het personeel van de Chineesche ambassade te Tokio aanstalten maakt om Japan te verlaten. De leden van het per soneel hebben hun visa gevraagd. Ingebroken onder Kerktijd Kistje met waardevolle Inhoud gestolen Tc-.1^Ya/>e ningen is Zondagavond, terwijl de familie naar de kerk was, inge broken bij den heer C. Baaiman. Uit een afgesloten kast is een ijzeren geldkistje ontvreemd, waarin zich bevonden 4 spaar bankboekjes, waarop ruim 3000 is gestort, verschillende papieren als polissen enz., een paarlemoeren beursje inhoudende 2 gouden tientjes en 7 gouden vijfjes, een gouden armband en een gouden dameshor loge. Nog worden vermist een zilveren vork- een gouden ring gemerkt G B. '08 en een gouden broche waarin een steentje. Van den vermoedelijken dader bezit de politie een signalement. Bakfiets schoot trottoir op Oude heer levensgevaarlijk gewond Gistermiddag reed de 32-jarige bakker Valk op zijn driewielige motorbakfiets langs de Eelder Singel te Groningen. Bij het inslaan van een zijstraat gine hij on twee wielen door de bocht, waarbij hij het even wicht verloor en van de bakfiets geslin gerd werd Door de groote snelheid schoot net voertuig nop twintig meter door en kwam toen op het trottoir terecht. Hier stond de 74-jarige heer A. Dijk voor een etalage te kijken. De oude heer kreeg do fiets tegen het lichaam en sloeg vervolgens door den schok met het hoofd door de soie- gelruit van den winkel. Mot zware verwon dingen werd de heer Van D.. na ter plaatso te zijn verbonden, naar het R. K* Zieken huis overgebracht. Men vreest voor z.ijn leven. De bakker kreeg bij zijn val sleebis lichte verwondingen. Officieele Berichten ONDERSCHEIDINGEN rwlis. Kunsten en Wetenschsppen zal o Donderdag 13 Januari e.k. niet plaats hebb-i gewone audiëntie van den Minister va tie zal Vrijdag 14 Januari 193S nie

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1