llimuff CViïisctie (S&ttircnt PRINS BERNHARD WEER OP SOESTDIJK N.V Arnhemsche Hypotheekbank abonnementsprijs!: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad '/j et Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 53936 WOENSDAG 5 JANUARI 1938 18e Jaargang aöbertentieprtjjtn: Van 1 tot 5 regels t.171/» Elke reg^l meer S 0-22'/i Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0-10 No. 6284 BRANDPUNTEN DER WERELDHISTORIE Balans der Britsche machtspositie TWEEëRLEI these heeft den gang van het historisch gebeuren in het afge- loopen jaar diepgaand beïnrloed en daar door tevens ordenend gewerkt, zij het ook volgens een orde, welke zich moest groe peeren aan weerszijden van een scheidings lijn. Aan den eenen kant schiarden zich de agresieve „niet-bezittenden", san den ande ren kant bleef de slinkende groep van hen die internationaal recht en wereldvrede voorstonden, gelijk deze hun neerslag von den in de formules van het Volkenbonds instituut. Deze staten waren zich daarbij welbewust van het feit, dat Genève zelf wei nig heul zou kunnen bieden, omdat naar het bekende gezegde de bond precies even sterk is, als zijn leden hem maken. Zoo werd in de praktijk Volkenbond ongeveer identiek met Groot-Brittannië. Het Foreign Office heeft in 1937 eén con stante politiek gevoerd, met als motto, dai Engeland geen strijd om ideologieën wensch te. en geen blokvorming. Hoezeer men zich aan de Theems intusschen lewust was van den werkelijken toestand, waarin de Ge neefsche samenwerking zich bevond, werd gedemonstreerd door het Britsche bewape ningswitboek, hetwelk op 16 Februari 1937 werd gepubliceerd. Met een variant op een bekend gezegde behelsde hat deze gedach te: Betrouw op Genève. doei houd uw kruit droog! Groot opzien baarde de onthulling, dat Engeland in de eerstkomende vijf jaar ten behoeve van zijn deferuie niet minder dan 1500 millioen pond sterling zou be steden, doch dat het program ook zou kun nen worden gewijzigd, als dit op grond van de omstandigheden noodzakelijk zou zijn John Bull had hiermede inden meeningen strijd een krachtig argument ter tafel ge bracht namelijk zijn welgetulden geldzak; voor hem was er voorshands nog geen nijpende keuze tusschen botr en kanonnen; hij kon zich beide veroorloven. Men zial zich nog wel de indrukwekkende vlootrevue voor Spithead herinneren, bij gelegenheid van de Britsche' kroningsfésten. Daaraan namen 138 Britsche oorlogsschepen deel. met een waterverplaatsinj van een half millioen ton. Welnu, voor het einde des jaars zou deze oorlogsscheejsmacht met gelijk tonnage moeten zijn uitgebreid; deze eene illustratie lijkt ons vnor goed begrip der zaak voldoende. De vraag kan worden gssteld, wat deze indrukwekkende krijgstoerusting heeft uit gewerkt. Het antwoord moet ongetwijfeld luiden, dat zij de eenheid, welke zich aan ae overzijde van de scheidingslijn reeds begon af te teekenen, heeft bespoedigd. Op 2 Maart d.a.v., precies twee maaiden na het tot stand komen van het gentlemen's ment inzake de Micldellandsche Zee, hield Mussolini in den greoten fascistischen raad een rede, waarin hij de volledige militari- satie afkondigde van alle krachten der Ita liaansche natie, van 18 tot 55 jaar. De spil PomeBerlijn versnelde haar wenteling voor het tot stand brengen in beide landen van een maximale autarkie Wij behoeven in dit verband slechts te wijzen op het eco nomisch dictatorschap van «en Goeringmet zijn economisch vier-jaren-plan, waarvoor zelfs een figuur als Schacht het veld moest ruimen. De „tweede versntlling" was het bezoek van den Duce aan Berlijn, op den 28sten September. Op „voiksche" manier werd hier de eenheid bekrachtigd, welke de heeren zelf reeds hadden bekokstoofd. De „derde versnelling" werd ingeschakeld op 6 November, toen het. Duitsch-Japansche anti-kornintern-pact werd versterkt door het toetreden van Italië. Alle gebeuren, de oorlogen in Spanje en China, de non-interventie-besprekingen te Londeh en de negen-mogendheden-conferen tie te Brussel, groepeerde zich rond de kristallisatie van doze twee opponeerencle kampen. Aan weerszijden ton het groene laken verhoogt men thans zijn inzet, „waren van goud en van zilver, en vin kostelijk ge steente... en van lichamen ei de zielen der menschen". Er wórdt een tragisch spel voor bereid, waarvan hetgeen thans in Spanje wordt geleden en in China, rog slechts een voorbijgaande afschaduwing is. De Japan ners beschouwen, gelijk Knickerbocker on langs schreef, Groot-Brittamië als hun eersten blanken vijand. Alia drijft in een richting, wglke doet vreezer, dat Duce en Führer den imperialen Brit ils hun 1 a a t- sten tegenstander beschouwen op hun weg naar een onbelemmerde toekomst. De Japanners weten, dat Engeland in 1940 een dubbelgroote vloot zal heiten. Zij weten ook, dat Groot-Brittannië thara geen marine naar het Verre Oosten kan zinden, wegens de bedreiging van Duitschlind en Italië; hun uittartingen doen denkej aan de lust het conflict op dit voor hen meest voordee lig tijdstip zelf uit te lokken. Generaal Mat soei liet een Britschcn generaal en admiraal die bij hem kwamen met protesten, een kwart ierl ang wachten Engeland beidt zijn tijd; vocrloopig wordt 'de teerling niet geworpen. Hedenmorgen heelt Z.K.H. het zieken huis verlaten De dokforen zeggen: de toestand van Prins Bernhard geeft reden tol groofe tevredenheid 'De Koningin verlaat Soestdijk H.M. de Koningin is gisttrmiddag-te ongeveer half vijf per auto van het pa leis Soestdijk vertrokken. Zj arriveerde omstreeks 7 uur in de Residentie en nam Haar intrek in het palbis Noord- AMSTERDAM, 5 Januari. Z. K. H. Prins Bernhard heeft hedenmorgen om negen uur het Burger zie kenhuis te Amsterdam verlaten en is in gezelschap van dr. Van Valkenburg per auto naar Soestdijk vertrokken Hardnekkige geruchten verspreid den reeds de mare, dat Z.K.H. Prins Bernhard Dinsdag of Woensdag het Burgerziekenhuis te Amsterdam zou verlaten. De toestand van den Prins was de laatste dagen snel vooruit gaande en gister was hij zelfs vrijwel den geheelen dag op. Ook heeft hij reeds een wandeling door de tuin van het Ziekenhuis gemaakt. Zijn moeder en broeder en later op den dag ook H. M. de Koningin, brach ten hem gister wederom 'n bezoek en als bewijs, dat de Prins vrijwel geheel is hersteld, moge gelden het feit, dat hij eigenhandig het filmtoestel heeft bediend om er enkele opnamen van zijn broeder mee te maken. Het groote oogenblik van de her stelperiode van Prins Bernhards ziekte bracht echter vanmorgen aan. Om negen uur heeft hij het Burger ziekenhuis te Amsterdam defini tief verlaten. In gezelschap van den behandelenden geneesheer dr. Van Valkenburg Is hij naar Soestdijk ver trokken. Het auto-ongeluk, dat den Prins overkwam, vond, zooals men zich herinneren zal, Maandagmorgen vroeg van den 29sten November j.l. plaats, üuim vijf weken heeft de Prins dus in het ziekenhuis vertoefd. Het moet voor hem en zijn Gemalin een groote voldoening zijn, dat zij thans weer gezamenlijk hun intrek kunnen nemei op Soestdijk om daar de Blijde Gebeurtenis af te wachten. Het vertrek van den Prins Het vertrek van Z. K. H. Prins Bernhard, is hedenochtend vrijwel onopgemerkt ge schied. Het vertrek is nog vrij onverwacht afgelegd. De tocht duurde iets minder dan een uur. De belangstelling voor het Paleis was uiterst klein. Eerst op het laatste oogenblik was be sloten. dat de Prins reeds vanochtend zou vertrekken Slechts enkele fotografen voor het ziekenhuis hadden het gezien en tijdens den tocht naar Soestdijk passeerde een auto' et eenige persfotografen de hofauto. Zij waren vrijwel de eenigen, die voor het paleishek den Prins opwachtten. Langzaam zwenkte de auto den paleistuin en stopte voor het hordes, dat naar dei reehterpaleisvleugel voert. De Prins maakte geenszins den indruk pas uit het ziekenhuis te zijn ontslagen, integendeel, frisch en vlug stapte hij uit den wagen en beklom de stoep. Enkele oogenblikken later was hij achter de glazen deuren van den pas verbouwden leugel verdwenen. Prins Bernhard was weer thuis. Een speciale verslaggever meldt ons: Slechts zeer weinigen waren van de rugkomst van den Prins op de hoogte, maar zoodra het bericht de ronde had gedaan dat Z. K. H. het Burgerziekenhuis had verlaten, gingen verschillende bewoners, zoowel Baarn als Soestdijk naar het Paleis in de hoop Z. K. H. te zien. Velen hebben echter deze hoop zien beschaamd, want de aan komst geschiedde zoo onopgemerkt, dat het aantal menschen dat van de terugkeer ge tuige was, zeer gering was. Omstreeks tien uur reed de hofauto de rechtsche hoofdingang binnen. De prins had de afstand AmsterdamSoestdijk slechts met een 25 A 30 K.M. vaart gereden. De auto stopte voor de hoofdingang, waar na de Prins uitstapte, geheel alleen, en ook alleen naar binnen ging. Hij werd dus niet ondersteund en op het bordes was niemand aanwezig, zoodat de Prins in een minimum van tijd in het groote Paleis verdween. Velen echter hadden niet eens gemerkt dat dit de Prins was en bleven niettegen staande dar nog wachten voor het Paleis. Nadat reeds tevoren afscheid was geno- en van de doktoren in het Burgerzieken huis, begaf Z. K. H. Prins Bernhard zich hedenmorgen tegen negen uur, in gezelschap van de directrice van he^ Burger-Ziekenhuis, mej. Zr. A. A. Weijt landt, naar de vestibule van het gebouw, waar de zusters an het ziekenhuis stonden opgesteld. Hier heeft de Prins met een woord van dank voor de goede verzorging en een handdruk afscheid genomen van de directrice e zusters. Alleen vergezeld door Dr. C T. van Val kenburg begaf Prins Bernhard zich ver volgens naar de voor den ingang van het ziekenhuis gereedstaande auto. De Prins zag er monter en zeer oj>gewekt uit en te zonder eenige hulp in de auto, raarmede de terugtocht naar Soestdijk werd gemaakt. Buiten het hek stonden op het vroege morgenuur slechts weinig belangstellenden. Niemand had verwacht dat de Prins zoo vroeg zou vertrekken. Toen de auto wegreed, wuifde de Prins nog eens naar de in den uitgang van het ziekenhuis staande verpleegsters. Langs de Oosterparkstraat werd naar de Wesperzijde gereden, vanwaar langs den Muiderstraatweg de terugreis naar Soestdijk werd aanvaard Dit is dezelfde weg, welken ook H. K. H. Prinses Juliana op Nieuw jaarsdag voor den terugkeer naar Soestdijk heeft gevolgd. De aankomst te Soestdijk Vanochtend om tien minuten voor 10 Prins Bernhard, in gezelschap van den ge neesheer. Dr. v. V a 1 k e n b u r g h. komende uit Amsterdam ten paleize Soestdijk aangekomen. Z. K. H. deed de reis van Amsterdam naar Soestdijk in een gewone hofauto, waarin hij op de achterbank had plaatsgenomen. De Prins droeg een grijs costuum en een donkerblauwe winterjas. Hij was bloots hoofds. In een langzaam temjio was de afstand van het Burgerziekeahuis naar het Paleis DE TOESTAND VAN DEN PRINS Een officieel communiqué Van Dr C. T. van Valkenburg kregen wij na het vertrek van Z.K.H. Prins Bernhard uit het Burgerzieken huis de vólgende verklaring: ,jZ.K.H. Prins Bernhard is heden ochtend zonder eenige stoornis ver- huisd van het Burgerziekenhuis te Amsterdam naar het paleis Soestdijk. De toestand van Z.K.H. geeft in elk opzicht reden tot groote tevredenheid. Lichamelijk zijn de gevolgen van het ongeval bijna geheel geweken. Psy chisch is er van den beginne af aan geen spoor van eenige afwijking ge weest. Niettemin brengt de aard van het ongeval, dat Z.K.H. getroffen heeft, mede, dat vooralsnog zekere beperkingen moeten gelden, die in het bijzonder inspanning van allerlei aard betreffen. (w.g.) Dr C. T. van Valkenburg." BLIJDE INCOMSTE Op Nieuwjaarsdag vertrok Prinses Juli ana vrij onverwacht naar Soestdijk. De voordehand liggende conclusie werd onmid dellijk getrokken, dat zij den herstellenden Prins een „blijde incomste'' wilde bereiden. Dat was dan ook het geval. Hedenmorgen is Prins Bernhard, na ruim vijf weken in het Ziekenhuis vertoefd te hebben, naar Soestdijk gebracht en samen wacht het Prinselijk Paar daar nu een nieuwe blijde men de moed niet opgaf bleek o.a. uil t volgende aardige feit, dat 'n Baarnsche familie reeds vroeg de deur uit was gegaan, zoodra zij van de terugkeer kennis had ge nomen. Moeder ging bij het hek staan van het Paleis. Vader hield een oogje in het zeil aan de achterzijde, terwijl de kinderen op de fiets de straatweg naar Amsterdam opreden. Maar ook deze „speciale voorzorgsmaat regelen" mochten deze familie niet baten en omstreeks elf uur ging zij troosteloos naar huis toen zij vernam, dat Z.K.H. reeds lang in het Paleis aanwezig was. Ook toen de Prins reeos in het Paleis was, kwamen nog verschillende persfotografen en journalisten opzetten, zoodat het anders zoo rustige dorpje Soestdijk thans reeds een bijzonder aspect vertoont en er heerscht een gespannen toestand. Men is nu in afwachting en velen blijven in de omgaving van het Taleis, in de hoop Z.K.H. te kunnen zien, wanneer hij door de 'schitterend besneeuwde lanen en het sprook jesachtige park achter het paleis een wan deling zou gaan maken, Deze veronderstel ling is gegrond op de feiten welke zich de zer dagen in Amsterdam hebben voorge daan, toen Z.K.H. in het park van het zi> kenhuis kleine wandelingen mocht makpn. Of men echter den Prins vaak zal zien moeten wij betwij ofelen. Spannende dagen, zware weken liggen nu achter hen en ons. Het vervoer naar Soestdijk levert het medisch bewijs, dat de gevolgen van het ongeval van 29 November althans in beginsel overwonnen zijn en dat volledig herstel nu verwacht mag worden. In het laatst der Novembermaand op den triestigen Maandagmorgen durfden we dat niet te schrijven. De toestand liet zich daarvoor veel te ernstig aanzien. Niemand wist welke complicaties zich konden voor doen en de doktoren waren zeer gereser- Thans is Gode zij dank de spanning ge weken en wij mogen Hem loven, dat niet alleen het leven van den Prins behouden bleef, maar ook dat het Koninklijk Gezin een onbeschrijfelijke ramp gespaard is. God is het Vorstenhuis en het Vader land genadig geweest. Daarvoor zij Hem dank gebracht en de bede om algeheel herstel klimt op tot Zijn En Christelijk Nederland bidt.in deze en de komende dagen het roerende gebed van Salomo: dat Uw oogen o Heere, dag en nacht open mogen zijn over dit Huis, over Een halve eeuw bodemverbetering De Nederlandsche Heidemaatschappij bracht veel tot stand Het gebouw van de Nederl. Heidemaatsch appij te Arnhem Bij het gouden feest van de Nederland sche Heidemaatschappij is het memoreeren hetgeen door deze nuttige instelling tot stand is gebracht misschien meer dan lang artikel in staat om eenig denk beeld te geven van de groote beveekenis van de Heidemaatschappij voor ons land. Ook in de toekomst is er nog veel voor de Heidemaatschappij te doen. Zooals we weten is het hoofddoel der Heidemaatschappij woeste gronden om te zetten in cultuurgrond. Welnu, in de laatste 16 jaren werd door deze maatschappij meer dan 40.000 ha. woeste grond in cultuur gebracht en voor akkerbouw of weidebedrijf gereed gemaakt. Op deze 40.000 ha. hebben naar prof. te Wechel in het Hbl. mededeelt niei minder dan 30.000 personen werk gevonden. In totaal werd in deze halve eeuw 20.000 ha. beboscht dat is ca. één twaalfde ge deelte van de met bosch begroeide opper vlakte van ons land. Voor de afvoer van water, om landerijen, die geregeld last van ovemroomingen heb ben tot hooger opbrengst te voeren, door het waterbezwaar weg te nemen, zijn sedert 1920 door de Heidemaatschappij een groot aantal beken geno r m a 1 i s e e r d, in totaal 2100 km Verder werden in dezen tijd 4700 km. nieuwe waterleidingen gegraven en ongeveer 20.000 km waterlei dingen verbeterd. Ook voor de ruilverkavelingen heeft de Heidemaatschappij veel nuttig werk gedaan (Sedert 1920 heeft /.e pen aparte aftleeling daarvoor) Reeds zijn 15.000 ha door ruilverkaveling tot hooger opbrengst gebracht. Een hooger opbrengst, die niet geringe beteekenis is, daar ze 20 pet. bedraagt. Er is nog veel te doen op dit ter rein. In 't geheel lag er, vóór dat men met ruilverkaveling begon, niet minder dan 500.000 ha. grond, waar dringend ruilverka veling noodig was. Wat de Heidemaatschappij voor de z watervisscherij deed, waarvoor reeds in 1898 'n afzonderlijke afdeeling is opgericht valt niet in cijfers uit te drukken. Alle we ten, hoeveel visch er, afkomstig uit de a vijvers van deze maatschappij bij Vaasscn op de Veluwe, in onze binnenwateren 1' uitgepoot; waardoor onze vischstand aan merkelijk is verbetera. Voor de F r u i 11 e e I is door de betref fende hoofdafdeeling die in 1921 werd op gericht en het werk «van» de Pomologische vereeniging overnam heel veel gedaan. Begonnen met 5 ambtenaren heeft de Ned. Heidemaatschappij er nu na vijftii jaar 971 en vijf inspecteurs. Verschillende cursussen worden gehouden voor opleiding van eisren personeel, waar van reeds 600 gediplomeerden de wereld ii gingen om hun kennis op deze cursusje opgedaan elders productief te maken. Ook de winterenrssen voor hoschbouw kunde trekken veel cursisten. Voor de toekomst mag veel van de Ned. Heidemaatschappij verwacht worden, waar ze in het verleden zooveel tot stand bracht. PONTIER KARREMAN Kakelaars in a^suffantién ROTTERDAM behartigen de belangen van verzekerden VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen Z.K.H. Prins Bernhard heeft vanmot gen het Ziekenhuis verlaten en is naar. Soestdijk vertrokken. Verschenen is het Voorloopig Verslag van de Eerste Kamer over de begrooting :n Binnenlandsche Zaken. Defensie heeft een groote vliegtuig-d order geplaatst bij de N.V. Nederl. Vliegn tuigenfabriek Fokker. Het interim-dividend van de „Konink* lijke" is vastgesteld op 6 pet. Vandaag is in Arnhem het vijftig-jarig bestaan van de Ned. Heide Maatschappij herdacht. In Amsterdam zijn twee wielrijders bij een botsing gedood. Op de Ernst Sillemhoeve is een confer rentie gehouden van de Chr. Jonge Boereiï en Tuindersbond. Japanners stellen nieuwe eischen inzake hun invloed te Shanghai. Britsch witboek verschenen inzake de deeling van Palestina. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Twee wielrijders gedood in de Hoofdstad Gistermiddag zijn te Amsterdam kort na elkaar twee ernstige verkeers ongelukken gebeurd, waarbij een 68-ja- rige en een 16-jarige wielrijder het leven hebben gelaten. Het eerste ongeluk gebeurde bij de Hart veldschebrug op de grens van de gemeente Amsterdam en Diemen. Het slachtoffer, J. Nagel gewoond hebben de aan de Ouddiemerlaan, had eenig tuin- derswerk in de Watergraafsmeer verricht keerde, zijn klom.pen nog aan, per fiets naar huis terug. Komende van den Midden tg, wilde hij tusschen de beide vluchtheu vels op de Hartveldschebrug oversteken het rijwielpad langs het water van de Keulsche vaart. Uit de richting Diemen na derde een vrachtauto van een besteldienst tusschen Weesp en Rotterdam. De chauffeur van de vrachtauto, die even eens tusschen de vluchtheuvels door moest om naar de Weesperzijde te komen, za? den man aarzelen en meende, dat hij door kon rijden. De wielrijder stak echter plotseling den weg over. De chauffeur haalde nog naar links uit, zoodat hij met het linkervoorwiel op den vluchtheuvel terecht kwam. Hij kon echter niet voorkomen, dat de wielrijder werd aangereden. De man werd zijn fiets geslingerd en sloeg tegen den grond. Het bleek, dat hij er zeer ernstie aan vas en eenige zware hoofdwonden ha'1 opgeloopen. Medische hulp mocht niet meer baten en korten tijd na het ongeval gaf de oude man den geest. Jeugdige wielrijder tegen anto gereden Enkele uren na dit ongeluk vond op een ander gedeelte van den Middenweg weder ?pn ongeluk plaats, waarbij een 16-jarige jongen om het leven is gekomen. Deze reed met zijn fiets in de richting Be ton dorp. Bij het passeeren van twee wiel rij ders, ter hoogte van den nieuwen weg, week jongen te veel naar links Tijdens deze manoeuvre keek hij „achter zich, waardoor hij een uit de tegenovergestelde richting ko mende personenauto niet bemerkte en met een hevigen slag tegen den wagen reed. Zwaar gewond bleef de jongen op den weg liggen Met ernstige verwondingen het hoofd werd hij per G G D. naar het (Vize Lieve Vrouwegasthuis vervoerd, waar hij korten tijd later is overleden. Fransche consulaire agent gearresteerd. Spanje De onregelmatigheden te Krimpen Weer twee arrestaties Gistermorgen is het Parket van de Arrondissements-Rechtbank te Rotter dam opnieuw te Krimpen a. d. LeK aangekomen in verband met het door de Rijksaccountants voortgezette onderzoek naar de onregelmatigheden bij de admi nistratie van steunbedragen en werk verschaffingsloonen. Na een langdurige conferentie op he* gemeentehuis zijn aangehouden de 33-ja rige tweede amhtenaar J. T. R. en de 67-jarige W M. S., oud-ambtenaar bij de steunregeling en van het Burg. Arm bestuur. Beiden zijn naar Rotterdam overgebracht. Van de gemeente ambtenaren zijn dus thans vier personen aangehouden: de gemeente secretaris, de amhtenaar bij de steunregeling, de 2e ambtenaar ten ge meente-huize en de oud-ambtenaar bij de steunregeling. De eerste amhtenaar wordt thans geas- sioteerd door 'n hulpkracht van buiten. Verkrijgbaar': 31/2 Pandbrieven a 10Oy2 °/<J Hyp. Kapitaal beschikbaar tegen matig* rente. De Directie: Mr. S. J. VAN ZIJST. Mr. J. P. VERSTEEVEN Verkoop voor Holland N.V.„TWENTOL" DEVENTER' N.V. INSULAIRE HYPOTHEEKBANK HEERENGRACHT 2U AMSTERDAM-C. 3l/2% PANDBRIEVEN Serie R a 993A groot 1000.-, 500.- en 100.- EEN HONDERD JARIGE Op 2 Januari had doskoop een 100-ja rige in zijn midden, en wel de heer G. Droog, verblijf houdend in het z.g. Wees- Het Burgerlijk Armbestuur stelde de inge zetenen in de gelegenheid op bovengemeld den datum, 's middags van 35 uur, in het Weeshuis den jubilaris te complimenteeren- BAKKERSZAAK DOOR BRAND VERWOEST Gistermiddag is een pand in de Wolle- weverstraat te H a r d e r w ij k. waarin de brood- en banketbakkerszaak van den heer G. Goetheer gevestigd was, door brand ver nield. De aan het perceel grenzende bakke rij bleef gespaard. De Stadt-Schanke I Leidscheplein 5-9 Tel. 33072 Amsterdam DINER I DINER DINER 90 ct I 115 TÏÓ" ELK DINER EBN TOPPRESTATIE „BAGATELLE" PASSAGE - DEN HAAG Hel Restaurant met een bijzonder cachet Cuisine parfaite, plats copieux, cave renommée. - Salons et salles de fètes pour diners lntimes.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1