|lifuuie iTriJisrljr (iounuit Prinses Armgard en Prins Aschwin op Ziekenbezoek Vreugdeschoten over ons land rtla/a Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 4- portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/i ct Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na NO. 6282 MAANDAG 3 JANUARI 1938 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 53936 18e Jaargang Abbrrtentieprijjtn: Van 1 tot 5 regels I.171/» Elke regel meer0.22'/j ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0,10 EEN GROOT VOORRECHT Wanneer Oud- en Nieuwjaar heen- gespoed zijn want wat is het leven anders dan heenspoeden en aan den avond van den eersten werk dag van 't pas aangevangen jaar het eigen dagblad zich weer komt melden als de trouwe huis vriend, welke ook in 1938 zoo gaarne lief en leed wil meemaken met den lezerskring, dan is dat goed beschouwd vooral in ons land toch wel een feit, waarbij even mag stilgestaan. Niet omdat de krantenbezor ger nè den feestdag weer even trouw op zijn post is als de bakker en de melkboer en de slager, maar omdat het product, hetwelk hij afgeeft, in ons land en geluk kig nog in vele andere een eigen stempel draagt, het stempel van de vrijheid, gelijk deze in een rechtsstaat toelaatbaar is. De ernstige lezer van ons dagblad weet nu wel, dat deze vrijheid niet op één lijn irag worden gesteld met bandeloosheid. De verantwoordelijkheid volgens de wet komt ten volle te rusten op hem, die via de drukpers zijn gedachten of gevoelens open baart. Zóózeer wordt deze verantwoorde lijkheid gevoeld door Nederlandsche krantenschrijvers, dat een strafgeding te dezer zake tot de uitzonderingen behoort. De persvrijheid, welke een onmisbaar deel uitmaakt van den rechtstaat, heeft den bloei bevorderd van het Nederland sche dagbladwezen, doch evenzeer, en dat is van meer belang, de karaktervastheid van den volksvoorlichter, en dat moet toch de persman zijn, in de goede richting opgestuwd. In de landen, waarin de pers in den grond der zaak beschouwd wordt als een staatsinstituut, en men zich over de volks- yrijheden niet het hoofd breekt, is de dagbladschrijver feitelijk een verlengstuk van den staatsambtenaar. In Italië wordt de benoeming van den verantwoordelijken redacteur afhankelijk gemaakt van de goedkeuring van den plaatselijken prefect, welke laatste in alle belangrijke zaken van publiciteit moet worden gekend. In Duitsch land zorgt een streng toegepaste censuur en de verplichting bepaalde onderwerpen op een voorgeschreven wijze te behande len, ervoor, dat de Staat of de zoogenaam de volksgemeenschap nooit last krijgt van wat in de pers verschijnt. In Rusland, waar het communisme uitdrukkelijk de erken ning der individueele rechten in het uit zicht heeft gesteld, is de dagbladpers in wezen regeeringspers geworden, hetgeen zeggen wil communistische partij-pers. Hoe groot is het voorrecht, hetwelk op persgebied in de Westersche democratieën valt te aanschouwen. Ook daar is onder scheid. en uit de waardeering voor dat groote geestelijk goed zich niet overal op dezelfde wijze. De zoogenaamde boule vard- of sensatiepers maakt het in Enge land, Frankrijk en ook in Amerika den meer ernstigen bladen waarlijk moeilijk genoeg. Deze zelfde strijd begint zich. zij het nog niet op de allerfelste wijze, ook in Nederland af te spelen. Nu spreekt het vanzelf, dat ook een dagblad kind van zijn tijd moet zijn, in technische uit voering. in de wijze van samenstelling der artikelen, en in den toon, waarop tot den lezerskring wordt gesproken. Bij dit alles behoort echter als diepe ondergrond aan wezig te zijn: het zoeken van de waar heid, en het doel de volksontwikkeling op hooger geestelijk peil te brengen. Slaat Nederland in het algemeen met zijn onafhankelijke pers geen slecht figuur in het wereldconcert, voor een niet gering deel is dat te danken aan de positie, welke het Christelijk volksdeel heeft kunnen in nemen. Dat in de laatste jaren de niet- Christelijke pers in haar kolommen steeds meer rekening houdt met wat leeft in de kringen van dit volksdeel, is een gevolg van de ontwakende activiteit der posi tieve Christenen op steeds meer terreinen van het leven, welke activiteit gelukkig reeds lang nie* meer beperkt blijft tot Kerk en School. Maar de voornaamste oorzaak van deze erkenning ligt toch in den ontwikkelings gang der Christelijke dagbladpers. Be stond deze pers niet, zoo ontbrak de natuurlijke verzorger van het geheele complex der naar buiten optredende levensverschijnselen van het volk, hetwelk persoon, maatschappij en staat wil stellen onder den eisch der aan Gods Woord ontleende beginselen. Niet omdat dit volk beter, braver is dan anderen, maar omdat het zich buigen wil en moet uit innerlijke aandrang voor wat het als 't hoogste be schouwt gedurende zijn aardsche bestaan. Ziehier ook voor 1938 weer onze taak, geachte lezers. Wij willen uw taak ver lichten, en beproeven u vaak den weg te wijzen. Steunt gij het Christelijk dagblad in zijn moeilijke, maar schoone opdracht. Hooge gasten in het Burger-ziekenhuis te Ams'erdam Prinses Juliana onverwachts op Soestdijk teruggekeerd Goed begin van het nieuwe jaar De gunstige berichten over het verloop van de ziekte van Prins Bernhard houden aan. Op den Nieuwjaarsdag heeft H. K. H. Prinses Juliana geheel onverwacht het Burgerziekenhuis te Amsterdam verlaten. Zij heeft Haar intrek weer genomen op het paleis te Soestdijk. Het staat nu wel vast, dat ook Prins Bernhard binnen enkele dagen naar Soestdijk zal worden ver voerd. Dat de Prins thans snel de gevolgen van het auto-ongeluk, hem overkomen, te boven komt, moge wel blijken uit het feit, dat hij gister voor het eerst bezoek heeft gehad van zijn moeder en zijn broer, Prinses Armgard en Prins Aschwin, die Zaterdagavond te Soestdijk waren aangekomen. Ook heeft hij persoonlijk een onderscheiding uitgereikt. Prinses Armgard en Prins Aschwin zijn Zaterdagavond om 8.25 uur met den Duit- sohen trein te Amersfoort gearriveerd, waar op het perron H. M. de Koningin reeds wachtte. De Koningin verwelkomde Haar verwanten hartelijk, waarna het gezelschap met Hofauto's naar Soestdijk reed. Daar heeft de Prinses, die inmiddels ook weer op Soestdijk was teruggekeerd, haar gasten hartelijk welkom geheeten. Voor dezen dag was het evenwel te laat om nog een bezoek aan Prins Bernhard te brengen. Dit moest wachten tot den volgenden dag. Het lag in de bedoeling, dat Prinses Arm gard en Prins Aschwin afzonderlijk Prins Bernhard zouden bezoeken en wel in de ochtenduren Prinses Armgard en des na middags Prins Aschwin. Niettemin verge zelde deze laatste zijn moeder, toen zij gis termorgen omstreeks tien uur per auio uit Soestdijk in het Burgerziekenhuis te Am sterdam arriveerde. Prins Aschwin bleek zijn moeder slechts voor de autotocht te hebben vergezeld, want overeenkomstig het voornemen begaf Prinses Armgard zich alleen naar de kamer van den Prins, bij wien zij ongeveer een uur verbleef. Te ruim elf uur vertrokken Prinses Arm gard en Prins Aschwin gezamenlijk naar Soestdijk om de lunch te gebruiken. Tegen drie uur gistermiddag keerde Prins Aschwin alleen iper auto in het Burger-zie kenhuis terug en bracht hij op zijn beurt een bezoek aan Prins Bernhard. dat even eens ongeveer een uur duurde. Tegen vier uur keerde ook Prins Aschwin naar Soestdijk terug. De thuiskomst van de Prinses Het voornemen van de Prinses om op den Nieuwjaarsdag naar het paleis te Soestdijk terug te keeren, was geheel onbekend geble ven en toen 's middags de auto, waarmee de reis werd gemaakt, kwam voorrijden en het publiek dat even voor den ziekenhuisuit gang bleef kijken, en dat in verband met den viijen dag iets talrijker was dan anders, (le Prinses zag uitrijden, meende aan ook, dat dit weder voor een wandelrit was, zooals men gewend is, dat Prinses Juliana dit in de afgeloopen weken herhaaldelijk heeft ge daan wanneer de weersgesteldheid zulks maar even toeliet. Het spreekt wel van zelf, dat, na de toe gewijde zorg, die Prins Bernhard zoowel als Prinses Juliana in het Burgerziekenhui* hebben ondervonden, het afscheid van ge- neesheeren en verplegend personeel zeer hartelijk was. De Prinses werd vergezeld door haar hof dame, freule De Brauw; zij was gekleed in een bruinen bontmantel. Het Amsterdamsche politie-escorte bege leidde de auto van de Prinses tot even bui ten Diemen. Hier werd een oogenblik stil ge houden om de kap van de auto van de Prin ses open te zetten, wat door het zachte, fraaie winterweer mogelijk was. Hierna werd in matig tempo de tocht naar Soestdijk voort gezet. In een zeer langzaam tempo heeft de Prin ses den terugtocht gemaakt. Er werd niet harder dan 20 km. per uur gereden. Toen oe Prinses Baarn was gepasseerd en zich op den weg naar Soestdij'k bevond, gaf zij opdracht niet rechtuit te rijden, doch eenige honderden meters voor den hoofdin gang rechts af te slaan en via een zijweg de achtertuin in te rijden. Zoo gebeurde hét en op deze wijze was de Prinses reeds in haar vertrekken aangekomen, voorcat het publiek goed en wel wist, wat er aan de hand was. Zoo geschiedde de terugkeer van de Prinses niet alleen volkomen onverwacht doch ook geheel onopgemerkt. Hare Koninklijke Hoogheid heeft voor- loopig haar intrek genomen in het midden gedeelte. Het publiek „om den tuin geleid (Van onzen Baarnschen correspondent) Hoewel er absoluut geen zekerheid was. dat H.K.H. Prinses Juliana reeds op Nieuw jaarsdag het Paleis Soestdijk weder zou be trekken, hadden zich toch vele belangstel lenden en persfotografen voor het Paleis hek verzameld. In den namiddag verspreidde zich het rucht, dat H K. H. het Burger-Ziekenhuis had verlaten en op weg was naar de Prin selijke Residentie. Inderdaad bleek dit gerucht waarheid te bevatten. Opvallend was het, dat tegen half vier slechts weinig doorgaand verkeer op den Rijksstraatweg uit de richting Amsterdam werd ongemerkt De oorzaak daarvan bleek al spoedig, want de recherche had er nauw lettend voor gewaakt, dat zoo weinig moge lijk auto's de koninklijke auto passeerden, Omstreeks half vier passeerden inderdaad de koninklijke auto, waarin H. K. H. was gezeten de Emmabrug in de richting Soest dijk. Tot groote verbazing van de in deze om geving aanwezige belangstellenden zwaaide de auto bij den Oranjeboom rechts af om via een der wegen door de bosschcn van het Domein den zij-ingang van den Paleistuin te bereiken. Vrijwel onopgemerkt reed de auto nu naar de achterzijde van het Koninklijk Paleis. Onmiddellijk werd bij aankomst de Koninklijke Standaard geheschen en dit was voor de vele wachtenden vóór de hoofdin gangen van het Koninklijk Paleis het eenige teekcn, dat de Prinses Haar „home" na eenige weken van afwezigheid weer had be trokken. Het einde van een onvrijwillig verblijf Onze Amsterdamsche redacteur schrijft ons hei volgende: Dat de Koninklijke familie dezer dagen Haar ongewilde en daardoor onvrijwillige residentie in de hoofdstad voor goed verlaten, stond voor ingewijden vast. Kiescn heidshalve hebben we hiervan slechts ter loops melding gemaakt. Bovendien was om dezelfde reden niet de bedoeling het tijdstip, waarop de Prinses van de zieken kamer van den Prins naar Haar woning te Soestdijk zou vertrekken, te vermelden. De ligging van het Burgerziekenhuis ver gemakkelijkt een min of meer ongemerkt heengaan De hoofdingang achter het bree de hek is langs twee opritten, links er rechts, te bereiken. Deze hoofdingang (te vens hoofduitgang) wordt evenwel van de straatzijde af door geboomte, dat ook in den winter groen blijft, zoodanig gemaskeerd, dat vertrekkende bezoekers onopgemerkt het huis kunnen verlaten. Deze gunstige omstandigheid is de Prinses te stade geko men en zal ook het rustige vertrek van den Prins vergemakkelijken. Nu Prinses Juliana in haar ,home" is teruggekeerd, waar Zij Haar Moeder reeds heeft verwelkomd en ook Haar aanvanke lijk herstelden Gemaal spoedig terug wacht, is hiermede een einde gekomen aan allerlei gissingen. Er groeide toch lang zamerhand in vele kringen zekere overtui ging, dat de blijde gebeurtenis te Amster dam in het Burgerziekenhuis zou worden afgewacht. x Dat zou wat geweest zijn: de geboorte van een Prins of een Prinses te Amsterdam. Het nooit gebeurde zou worden verwezen lijkt. Goed ingelichte personen hebben aan deze veronderstellingen weinig of geen waarde pviecht, behoudens natuurlijk een ongun- ioi bij de geboorte van een Prinsje 51 bij de geboorte van een Prinsesje Als het Prinsje of het Prinsesje gebo ren wordtzullen we meldden het reeds respectie velijk 101 of 51 schoten worden ge lost, zoowel te wa ter als te land. Wellicht zal 't den lezers interesseeren. te vernemen waar aan dit gebruik zijn ontstaan te danken heeft. Daartoe is het noodig terug te gaan tot een Koninklijk Besluit van 16 Augustus 1815. dat een reglement gaf voor saluutschoten bij bijzondere gebeurtenissen in het nationale leven. Dit Koninklijk Besluit bepaalde, dat een kroning, een huldiging, een huwelijk van een Prins of een Prinses, een luisterrijke overwinning of het sluiten van een vrede des middags om 12 uur met een saluut van 101 schoten moest worden gevierd. Voor den verjaardag van den Koning was hetzelfde aantal vastgesteld, maar dan over drie momenten verdeeld, namelijk om 8 uur 33 schoten, om 12 uur 35. en om 4 uur weer 33. Ook als de Koning de vergadering der Staten-Generaal zou bijwonen, moesten 101 schoten worden gelost, te weten 51 bij het vertrek uit het Paleis en 50 bij het verlaten van de vergadering. Een verjaardag van de Koningin of van den Prins van Oranje zou worden gevierd met 33. die van de overige Prinsen met 21 schoten. Ook waren regelingen vastgesteld voor Koninklijke bezoeken aan vestingen en oorlogsschepen. Een later Koninklijk Besluit heeft het gebruik van saluutschoten op de verjaardagen opgeheven. Belangrijk, juist weer voor de dagen, waarin wij thans leven, is het Koninklijk Besluit van 14 Juli 1818, dat o.m. bepaalde: de geboorte van een Koninklijken Prins zal worden aangekondigd met 101. en die van eene Koninklijke Prinses met 51 kanonschoten" De keuze van de getallen 101 en 51 is vrij willekeurig en houdt hoogstens verband met soortgelijke gebruiken in het buitenland. Ook de andere getallen hebben geen dieperen zin. Wel is merkwaardig, dat steeds een oneven aantal schoten wordt afgevuurd. Dit is te danken aan een oud marinegebruik. Men moet namelijk weten, dat op de marine met het afvuren van schoten een begin werd gemaakt. Wanneer nu een autoriteit een oorlogsschip betrad, werd het eerste saluutschot afgevuurd aan de zijde, waar de autoriteit het schip betrad. Daarna waren om beurten de stuurboord- en de bakboordzijde aan de beurt. Maar het laatste schot werd weer afgevuurd aan de zijde, waar de autoriteit het schip betrad en verliet. Zoo was het aantal schoten imm^r oneven, ja dit is ook bij de saluutschoten te land tot een traditie geworden. Het is dus wel een oud gebruik, aan de geboorte van een Prinsje of Prinsesje door saluutschoten ruchtbaarheid te geven. Van den Voorzitter van den Raad van Nederlandsche Kerken. Zijne Excellentie Prof. dr. J. R. Slote- maker de Bruine, ontving de Alg. Syn. Commissie der Ned. Herv. Kerk de mededeeling dat de Re geering besloten heeft niet Harer zijds het initiatief te nemen voor kerkelijke samenkomsten in ver band met de verwachte blijde ge beurtenis in het Prinselijk gezin. Hij voegde er aan toe overtuigd te zijn. dat breede kringen in de onderscheiden kerken behoefte zullen gevoelen om met de Ge meente samen te komen. De Alg. Syn. Commissie wekt nu gaarne alle Kerkeraden op. om wanneer de geboorte van een Prins of Prinses bekend zal zijn gewordendit voor Vorstenhuis en Vaderland zoo heuglijke feit in samenkomsten tot dankzegging en gebed met de Gemeenten te vie- Deze oproep was geteekend door Dr P. Smit. President en Ds D. den Breems, Secretaris. stige wending in het ziekteverloop bij den Prins. Na de eerste zorgelijke dagen ging de patiënt echter langzaam maar zeker vooruit. Als de. Prins na een verblijf van circa vijf weken naar zijn huis mag terug keeren is er dan ook groote reden tot dank. En wie zal zich niet van harte er in heugen, dat de Prinses onder zf»oveel gun stiger omstandigheden en in eigen huis mèt den Prins de geboorte van Haar eerste ling mag afwachten. Koningin bezoekt Prins Bernhard H.M. de Koningin is Zaterdagmiddag te half vijf per auto te Amsterdam in het Burgerziekenhuis aangekomen voor een be zoek aan Z.K.H. Prins Bernhard. Om halfzes is H.M. van het ziekenhuis naar Soestdijk vertrokken. De Prins reikt een onderscheiding uit H.M. de Koningin heeft den heer W. Brantsma, jagermeester van H.M. de Ko ningin en Koninklijk Houtvester ter gelegen heid van zijn 25-jarig jubileum in Koninklij ken dienst benoemd tot officier in de Huis orde van Oranje. Deze onderscheiding is den heer Brantsma door Z.K.H. Prins Bernhard persoonlijk uit gereikt. Spoorwegbeambten gedood Op emplacement Feyenoord te Rotterdam Twee spoorwegbeambten zijn 't slachtoffer van hun beroep geworden. Een ongeval te Rotterdam gebeurde Zondagavond te on geveer half twaalf op het stationsemplace ment Feyenoord nabij de luchtbrug, waarvan de 58-jarige eerste seinhuiswachter J. S p a 1 re boom, gewoond hebbende in de Zwijn drechtschestraat hel slachtoffer is geworden De man, die zich met een collega op het seinhuis bevond, heeft zich omstreeks dien tijd even verwijderd om naar het toilet gaan. Hij is toen gegrepen door stoomtrein 194, welke, komenae uit de richting Dor drecht naar het station D.P. ging. De machinist van dien trein heeft blijk baar van het ongeluk niets bemerkt. Dit werd eerst ontdekt, toen de collega van S., omdat deze wat lang wegbleef, op onderzoek uitging en daarop S. naast de spoorbaan to taal verpletterd vond. Het stoffelijk overschot van den ongeluk kige is door de auto van den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgehracht Ook een ongeval te Schiedam Gistermorgen is op het Stationsemplace ment te Schiedam een zeer droevig ongeval gebeurd. Toen de Dieseltrein naar Maassluis om 9.28 gereed stond te vertrekken en he. sein van vertrek reeds was gegeven, was d. hoofdconducteur, de 54-jarige A. N Kraan nog bezig om het portier te openen. De deur die wat klemde was nog niet geopend, toen de trein reeds in beweging was. Met ali( kracht rukte K aan het portier en kwan hierbij tusschen de treeplank en het empla cement te vallen met het gevolg dat zijn borstkas werd ingedrukt. Hij was onmid delijk dood. Het lijk is naar zijn woonplaats 'e Rotterdam vervoerd. De man, die woonde in de v. Duive oordestraat te Rotterdam is gehuwd et laat een gezin na. AUTODIEVEN AANGEHOUDEN In den loop van den Nieuwjaarsdag h-jb ben eenige agenten te Amsterdam twee Haarlemsche autodieven kunnen aanhoud*»- die zich in Haarlem een onbeheerd staande auto hadden toegeëigend en daarmee naai Amsterdam waren gereden. Op den Zee-lijk vroegen surveilleerende agenten hun pame ren ter inzage. Deze bleken te ontbreken voor zoover aamvcig. niet te behooren de auto. die de mannen bij zich hadd Aangezien hun optreden argwaan wek' werden de twee Haarlemmers gearrestee en werd de auto in heslag genomen In-1 daad bleek de wagen in Haarlem gesto! to zijn. Beide mannen hlyven in arrest. bij en. wekte VOORNAAMSTF NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Verschenen is de Memorie van Ant* woord op de algemeene beschouwingen der Eerste Kamer over de begrooting. Een telegram van H. M. de Koningin aan den Negus. De Nederlandsche Textiel Conventie is verlengd tot 1940. De Christelijke padvinders hebben tS Utrecht een reünie gehouden. President Roosevelt heeft de zilver* aankoopprijs in de V. S. verlaagd. Gisteravond is een auto in het Noord* Hollandsche Kanaal gereden, waarbij drie kinderen zijn omgekomen. Te Lange Ruige Weide is een tilbury, door een trein gegrepen. Daarbij zijn twee dooden te betreuren. Bij een autobotsing bij Zeist zijn twee personen gewond. Het Kerkelijk leven in 1937. I. Teruel is door de troepen van generaal Franco ontzet. In Spanje zijn drie buitenlandsche ver* slaggevers door bommen gedood. Tsjang Kai Sjek is als premier afge* treden. Doodelijk ongeluk te Rotterdam De Oranjeboomstraat vroeg haar eerste doode in den Nieuwjaarsnacht, waar om half vwee de 61-jarige B J. Torcqué uit de Stampioenstraat door een taxi werd aange reden. Ter hoogte van de Roentgenstraat bij de tramhalte stak de man schuin den rijweg over. toen juist in de richting van de stad een auto aankwam, welke bestuurd werd door C. B., wonend in de Strijenschestraat. De bejaarde man kwam met den linkerkant van de auto in aanraking en werd onge veer 30 meter meegesleurd. Met een schedel- basisfractuur is hij in ernsrigen toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd, waar hij kort na aankomst is over leden. De auto is in beslag genomen. De politic stelt een onderzoek in. Urnenbewaarplaats te Den Haag Kroon schorst Raadsbesluit Verschenen is Smatblad no. 2319, besluit van 18 December, tot schorsing van het be sluit van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, houdende goedkeuring van het be sluit van den raad der gemeente 's-Graven- hage, waarbij f2000 is beschikbaar gesteld voor het inrichten door die gemeente van een urnenbewaarplaats op de algemeene begraafplaats aldaar. TWIST IN WOONWAGENKAMP In het woonwagenkamp te Laren kregen twee bewoners, de 30-jarige G. en de 25-ia- rigt D., die op Oudejaarsnacht wat al te veel sterke drank naar binnen hadden geslagen* het met elkaar te kwaad. De twist ontaardi de in een vechtpartij, waarbij de een den ander met een zeis te lijf png en hem aan het been verwondde. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis overgebracht, waar het been waarschii-nlijk geamputeerd zal moeten wor den. De dader vluchtte, doch werd later do.-r de politie in een woonwagen aangehouden en naar het bureau te Laren overgebracht. /""vi I nPPQ die een goed internaat ^LJ L/C l\0 zoeken voor hun kinde ren, speciaal voor die een tekort toonen aan aandachts-concentratie, wenden zich tot het INSTITUUT KLEIN WARNSBORN te Arnhem. Kleine klassen. Individueel onderwijs. Geregeld toezicht, dag en nacht Gezonde omgeving Dir. P. VAN AALTEN Telefoon: Arnhem 22012. BATES PAPIEREN ZAKKEN HYGIËNISCH - WATERDICHT STOFVRIJ Inhoud 25/50 Kg. Bates CeproZakken Mij. N.V. Maastricht Franschen Singel 60 Telefoon 4497 WOT£t TCl 31660 CAf£ - Q.JKS-TlllfOON SHOOHSNB WAftM ■BA-R SM KOUD VATSa OO ALLS KAMCBS KAMER5 f^T ONTBirr-F-3.-r{£T BADKAMER -f-4- JI PjjpTabak Taeonla Leeuwardai»

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1