STADSNIEUWS HANDEL en NIJVERHEID A° 1807 Stofzuiger Centrale HAGENI AN VOOR BETERE AARDAPPELEN VAN DER VLIST VRIJDAG 34 DECEMBER 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 v ïn Nood of Vreugd Saamhoorigheid Commissie van Samenwerking voor Bijzondere Nooden gaat aan 't werk Vijftig cent per maand op de giro Het heeft eenigen tijd geduurd, om dat er verschil van meening heerschte over de wijze van organisatie, maar ook in onze stad is i/hans een Commis sie van Samenwerking voor Bijzon dere Nooden opgericht, welke stichting in de vorige maand door het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden is er- De Commissie bestaat uit de volgende da mes en heeren: Mr. A. van de Sande Bak- huyzen, eere-voorzivter; Jhr. C. C. Roëll, voorzitter; P. A. v. Aggelen, secretaris, post box 29; G .R. D. Crommelin. penningmeester, giro 304274; Dr. Ir. P. Fehmers, 2e voorz.; Mr. P. A. v. Toorcnburg, 2e secretaris; mej J. M. A. Noordman, Mr. S Rozemond, Prof. Dr J, N. Bakhuizen v. d. Brink, mevr Dr. G. StiasnyWijnhoff, F A. M. Gründemann, P. .v. Weeren Jr., J. J. v. Stralen. De Commissie is eigenlijk een voortzetving van het voormalige crisis-comité, hoewel haar doel en werkwijze weer eenigszins an- Uit den naam blijkt reeds, dat men hier te doen heefv met een instelling, die steun verleenen wil, wanneer er sprake is van een bijzonderen nood. In zulk een bijzonderen nood wil de Commissie éénmaal afdoendcn steun verleenen, wanneer redelijkerwijs ver wacht kan worden, dat de getroffene voor verval tot armlastigheid kan wor den bewaard of in zijn zelfstandigheid kan worden hersteld en buiten geregel- den steun kan worden gehouden. Het gaat hier dus om gevallen, die geen steun ontvangen uit anderen hoofde, maar die over een moeilijk punt moeven worden heengeholpen en dan weer in hun onder houd kunnen voorzien. Hot is duidelijk dat deze hulpbehoevenden zich bevinden onder alle groepen der bevolking: intellectueelen. die door een bijzondere omstandigheid hun studie niet kunnen voltooien, hoewel ze bijna klaar zijn; middenstanders, die door langdurige ziekve of zware lasten hun zaak achteruit zien gaan, kleine zelfstandigen, die met wat aanvulling van hun handels waar weer beter hun kost op kunnen halen arbeiders, die een betrekking krijgen, maar om deze te kunnen aanpakken gereedschap of andere dingen noodig hebben. We noemen hier maar een paar dingen. De schakeeringen zijn bijna zoo groov in aan tal als er gevallen zijn en dat het aantal ge vallen groot zeer groot is. wie er over na denkt, zal het kunnen begrijpen. Het constructief element Bij dit werk wordt vooral aandacht geschonken aan het constructief ele ment. Men helpt niet waar niet meer te helpen valt Ten doode gedoemde zaken, die niet meer te redden zijn, moet men afwijzen. Het heeft geen zin éénmaal een bedrag aan geld te steken in een zaak, die daarmee slechts en kele maanden haar leven verlengt Men moet waarborg hebben, dat de steun het duwtje is, waardoor de zaak weer loopen kan en loopend kan blij ven. Maar nu het geld! Hoe komt de Commissie aan de middelen om in deze bijzondere noo den te helpen? Voorop moet gesteld, dat de Commissie zelf deze gevallen slechts gedeel telijk financiert. De Commissie vormt een centrum, waarin verschillende charitatieve instellingen samenwerken. In elk geval wordt contact gezocht met de instelling, waarmee de aanvrager het diahtst verwant is. Bij die instellingen jen eventueel bij an dere instollingen wordt op steun aangedron gen. Men vraagt ook wel hulp van particu lieren, die bij het geval betrokken zijn of er interesse voor kunnen hebben. En de steun wordt ook via bestaande instellingen ver leend. Dat neemt echter niet weg, dat ook de Commissie zelf geld noodig heeft, want de diaconieën enz. kunnen meestal sleohts ge deeltelijk helpen. De Commissie moet het uitsluitend van particulieren hebben. Zij kan geen beroep doen op de Overheid en wil dat ook niet. De financieele mobilisatie zal op allerlei wijze ter hand worden genomen, maar voorloopig is de voornaamste leus: Laat maandelijks vijfl'ig cents automatisch van uw giro afschrijven. Of: Laat men maandelijks vijf- tig cents bij u mogen komen afhalen. Op deze wijze wil men een bron van gere gelde inkomsten tot stand brengen. We hopen hartelijk, dat allen die deze week een circulaire ontvangen plus een machtiging voor automatische afschrijving en een inteekenbiljet voor een maandelijk- sche bijdrage, een van deze beide laatste onverwijld ingevuld terugzenden. Laat de saamhoorigheid der Leidsdhe burgerij, nu het blijde Kerstfeest voor de deur staat, op bijzondere wijze tot uiting mogen komen. Damclub Leiden Overwinning op Lisse Woensdagavond speelde D.C.L. I tegen P.D.L.V. I voor de le klasse N.D.B. Dat het ditmahl geen 173 zou worden stond bij voor baat vast. Schijnbaar voelde men zich nog wat nerveus van de geleden nederlaag tegen K.D.C Aangezien de overwinning niet zoo groot zal worden zal het moeite kosten de theore tische kans op de eerste plaats te behouden. De voorloopige uitslag ie 68 voor D.C.L. De einduitslag wordt hoogstwaarschijnlijk 12S .voor D.C.L, Hier volgt de gedetailleerde uit slag: D.C.L I P.D.L.V. I W. F. OlivierJ Algera afgebr. J. Stavleu—J. C. Hobo 11 P. Olivier—G v d- Stelt 2—0 J. v. Wezel (res)—D Vergunst Sr. (regl.) 2-0 S. v. d. Reek—AWijnhout afgebr. D. Megchel&a—IJ. de Jong 02 W. LaterveerI. v. d. Meulen (res.) afgebr. Th. OverdijkG. Balkenende 20 P. VoorkampH. v. Drunen (res.) 11 .C, J. Koree—U. Eigenbrood 0—2 Voorloopige uitslag 86 Leidsche Zvvemclub Onder voorzitterschap van mr. H. Goudsmit hield de Leidsche Zwem- club gisteravond een buitengewone le denvergadering, welke vrij goed be zocht was. Mr. Goudsmit memoreerde in zijn openingswoord het overlijden van het eerelid der vereeniging oud-burge meester jhr. N. C. de Gijselaar. Spr. herinnerde eraan, dat er weinigen zullen zijn geweest, die de L. Z. C. zulk een warm hart toedroegen. Tot de oprichting van de zweminrich ting aan den Hooge Rijndijk gaf burgemees ter De Gijselaar den grooten stoot. In hot gedenkboek der L.Z.C., uitgegeven ter gelegenheid van het veertig-jarig be staan, schreef jhr. De Gljseaar een welge meend voorwoord en bij het gouden be- staansfeest gaf hij op de receptie blijk van zijn belangstelling, ondanks het feit, dat zijn gezondheidstoestand toen aanmerkelijk minder was geworden. Na een korte stilte vervolgde de voorzit ter met een woord van welkom tot de aan wezigen. Hij constateerde met voldoening, dat er naast de oude trawanten verschil lende nieuwe gezichten aanwezig waren. Voorts, dat cr sinds do vorige ledenverga dering heel veel is gebeurd. Werd er toen gesproken over de overdekte, die wel eens zou komen, thans, nauwelijks negen maan den later, wordt er ree.ds naar hartelust ge zwommen. Contributie-wijziging Daarna kwam de contributie-wijziging en daarmede samenhangende wijziging van het huishoudelijk reglement aan de orde. Het hestuur stelde de contributie-rege ling thans als volgt voor: leden boven 18 jaar 1,per maand; leden van 1618 jaar 0.75; leden tot 16 jaar 0.50 per maand. De aparte contributie voor de polo-afdeeling komt daardoor te ver vallen. Het vaststellen der contributie per maand is hierom geschied, opdat de leden thans ol- ke maand kunnen betalen, wat echter niet uitsluit, dat men voor een geheel jaar lid is. Uit de vergadering werd de opmerking ge maakt, dat lang niet alle leden eiken Woensdagavond kunnen zwemmen. Daarom zou een aparte regeling getroffen moeten worden. De voorzitter vraagt machtiging voor het bestuur om in alle bijzondere gevallen naar gelang van omstandigheden te handelen. Na uitvoerige besprekingen werd het be stuursvoorstel met algemeene stemmen aangenomen, terwijl het bestuur gemach tigd wordt in zeer bijzondere gevallen bij zondere regelingen te treffen. GROOTE KERSTFEESTVIERING LEGER DES HEILS Het Leger des Heils alhier, Stichter W. Booth, houdt morgen een groote Kerstfeest- viering in de Stadsgehoorzaal, 's morgens in alle vroegte te zes uur en 's middags te half vier, waarbij als leider optreedt de bekende kolonel J. Xlrimijser. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR RIJNLAND Nieuwe inschrijving 18 Dec. Exped. en Autobevrachtingkamtoor „Holland" (B.P.). Voorschoten, BuTg. de Kompena-eretraat 15. Venn.: N. A. Korswa- gen, Voorschoten en J. N. Karswagen, Lei den. 22 Dcc. „De Toko", Leiden, Levendaal 78. Verkoop huishoudelijke- en drogdsterij-arti kelen. E.: M. A. Himcuen-Kiiburg, Leiden (H.V.). H. J. van der Ven. Leiden, Stationsgew bouw, HeerenslngeQ. Naaimachines en on- derdeelen eng-ros; annex electriciteitsbenoo- digdheden o/d naam: Materialenhuis voor Electrotech&iek. E.: H. J. van der Ven, Lei den. J. van Velzjen. Leidien, Levendaal 47. Sigarenmagazijn; reisbureau; expeditie en meubeltransport, E.: J. van Vetoen, Leiden. Wijzigimig: 18 Doe.: Gebrs. Doornbosch en Co. Sassen- hedm, Postwijkkade 15. Kweeloen van en handel in bloembolllen. Bovengenoemde zaaK is met ingang van 13 Dec. 1937 omgezet in een N.V. onder den na aim: Gebr. Dooror boech en Co. N.V. Dir.: J. Doornboech, Sae- senheim. Comm.: J. J. Doornbosch, New Jer sey, (Am.), J. Doornbosch en H. Doornbosch, Sassenfheim. Maatsch. kap. 50.000, waar van geplaatst en gestort 24.000. C. Verruyt, Alphen a. <L Rijn, Raad huisstraat 186. Zadelmaker en stoffeerder. Uitte. E.: C. Verruyt, Alpihien a. <L Rijn, dd. 15 Dec. 1937. Wijz, handelaat in: W. Ver ruyt N.E.: W. Verruyt Alpben a. d. Rijn. 20 Dec. Gebr. van Veen. Oegstgeeet, de Kempenaeratraat 6. Boterhandel enz.; win kel in zuivelproducten. Wijz. uitgeoef. beclr.. de winkel in zuivelproducten onder den naaim: „Het Zuivelhuis", ie met ingang van 16 Dec. 1937 overgegaan aan dien heer P. Stronkhorst. W. J. Creyghtons Kotenlhanidel, Lei- vennoot sohap en commandite is omgezet i/o den, Hooigracht 46, brandsitoffcnhandel. De een zaak met één eigenaar, nL de heer N. Creyghiton, Leidten (H.V.) 21 Dec. Th. M. W. Bergers, Leiden, Korte Mare 12, vieeschhouwerij en spekslagerij, export van vleesohwanen ,spek en vettien. Uittr. beh. fil.: E. J. A. Alofs, Leiden (sinds 1933). N. beh. fil.: A. Th. Bergers, Leiden. J. W. C. Bocxo, Alphen a d. Rijn, Aar- I an derveen, Noordeinde 35, sdheepm akers. Uittr. E.: J. W. C. Bocxe, d.d. 1 Jam 1938. Leziwijn en Veerman, Leidon, Garen- markt 8, huisschildersbedrijf. Bijv. uitgeoef. bedr.: fabricatie van en handed in waspro- ducten onder den naam: Was Industrie „De Spiegel". J. G. v. d. Ven, Katwijk a d. Rijn, Voor straat 77. kruidenierswaren. Uittr. E.: J. G. van de Ven. d.d. 15 Dec. 1937. Wijz. harif- delsn. in: Firma J. G. van de Ven. N. E.: mej. A. van de Ven, Katwijk a. d. Rijn. W. de Jong, Leiderdorp, Hoofdstraat 212, melkhandel. Bovengenoemde zaak is met ingang van 17 Dec. 1937 omgezet in e«n vennootschap onder firma onder den naam: W. de Jong en Zonen. Venn.: W. de Jong, W. de Jong Wzn, J. de Jong en P. de Jong, :e Lei derdorp. 22 Dec. Firma R. Zaal en Zoon, Haizers- woude, Voorweg C 50, handel in levensmid delen en aanverwante artikelen. De ven noot R. Zaal. is dd, 20 Dec. 1937 uitgetre den. Het bedrijf wordt thans voortgezet door A. Zaal, als eenig eigenaar, ondor den oudlen naam. Van het Stadhuis Ophalen Huisvuil In verband mot do a.s. Kerstdagen zal 't ophalen van huisvuil uit die peiceelen, welko gewoonlijk op Zaterdag worden be diend, nu plaats hebben op Dinsdag d.a.v. Bewoners van die perccelen wordt der halve verzocht op Maandag geen. emmers aan de straat te doen plaatsen. Directeur Gein. Reiniging. Het werkloozencijfer weer boven de vijfduizend En hooger dan verleden jaar De dagstaat van 23 Docembor van den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken luidt als volgt: Bouwvakarbeiders: Baggerlieden 3, behan gers 30, betonvlechters 23, betonwerkers 62, iundeeringwerkers 2, glozemnakcrs 2, gla- zenwasschers 12, granierwerkers 12, grond werkei's 110, beiers 6, metselaars 109. opper lieden 123, schilders 266, sloopers 10, steen houwers 2, straatmakers 10, hulp-straat makers 19, stucadoors-vittere 71, timmer lieden 269, uiuvoerders 10, voegers 23, onge schoolde bouwvakarb. 9, totaal 1213. Fabrieksarbeiders: Bleekers 19, lampensor teerders 14, vellenblooters 2, steenfabr.anb. 134, zeepfabr.arb. 5, ongesoh. fabr.anb. 58. To taal 232. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 106. reizigers, eolp. 38, winkelbedienden 36, éta leurs 1, incasseerders 16, musici 7, onderwij zers 7, overheidopersonoel 12, verplegers 3. Totaal 226. Hovel-café-personeel: huispersoneel 12, keil ners 54, koks 9. Totaal 75. Houtbewerkers: beddenmakers 4, houtbe- wekers 78, kistenmakers 5, kuipers 6, lijeten- makers 4, mandenmakers 2, meubelstoffeer ders 18, meubelmakers 37, politoerders 3. on gesch. fubr.aih. 34. Totaal 191. Kleermakers: kleermakers 8-4, kappers 5, schoenmakers e.a. 23. Totaal 112. Land- en tuinarb.: bloemisven 47. landar beiders 35, tuinlieden 43, warmoeziers 11, ongescih. landarb. 8. Totaal 144. Metaalbewerkers: bankwerkers 94, blikbe- werkers 28. burgersmeden 38, electriciens 60, gasfitters 15, gasmetermakers 1, gereed schapmakers 1, instrumentmakers 4, isoleer- ders 3, keitingsmeden 20. klinkers S, koper- slagers 5. lab. bedienden 2. lasschere 9, lood gieters 61. machinisten 17. metaalboorders 6, metaaldraaiers 2, metaalslijpers 5. metaal zagers 1, monteurs 22, opticiëns 1, pianostem mers 4, polijsters 1, ponsers 5, rijwielherstel lers 19, rijtuigschilders 2, scheepstimmerlie den 7, stokers 29, tegenhouders 15, hulp- verw-monteuns 22, voorslaanders 5, voorwar- mers 6, vulcaniseurs 1, vuurwerkers 11, wa genmakers 4, ijzerwerkers 53, zandspuiters 2, zandvormers 2, zilversmeden 2, ongesch. arbeiders 54. Totaal 647. Sigarenmakers: sigarenmakers 21. sig. sor teerders 1, sig. strippers 2. Totaal 24. Technici, opzichters: bedrijfsleiders 8, in genieurs 2, technikers 5, teekenaars 14, werk meesters 22. Totaal 51 Textielarbeiders: hekelaars 6, katoendruk- kers 22. kluwers e.a. 11. luikers 19, plaatsnij ders e.a. 23, sehrobbelaars 2, spinners 72, spoolers 4, svaaldraaddraaiers 4. sterkers 3, strijkers 3, wevers 123, wolbewerkers 40, on gesoh. textielarb. 76. Totaal 408. Transportarbeiders: emballeurs 5, chauf feurs 146. exp. knechten 22. koetsiers 10. loop knechten 41, schippers 101, magazijnknech ten 61, spoor- en trampers. 20, wakers 6, transportarbeiders 68, losse arbeiders 576. Totaal 1056. Typografen: boekbinders 22, boekdrukkers 14, fotografen 4, hulp-vakarbeiders 4, letter zetters 25. Totaal 69 1 Voed i n gsm id dol en a rb.bakkers 86. ovenis- ten 3. slagers 66, suikerwerkers 20, wijnkoo- persknechten 13, zoutzieders 3, zuivelberei- ders 5. ongesch. fator. arb. 42. Totaal 238. Vrouwen: apothekersass. 2, kapsters (leer lingen) 2. strijksters 2. naaisters 8. maasters 1, winkeljuffrouwen 18, serveersters 1, buf fetjuffrouwen 2, linnen juffrouwen 1. kantoor bedienden 36, verpleegsters 8, bedrijfsleid sters 1, teekenaressen 1. onderwijzeressen 4, nes. en huishoudsters 11. dienstb. d. en n. 6, dagmeisjes 57. kinderjuffrouwen 4. werksters Alg. totaal 5007. 23 Der. 1936 5003. 23 Dec. 90, fabr. arbeidsters 57. A.V.O. 9. Totaal 321. 1935 4749. Ben. 75 ged. werkloozen. GESLAAGD Aan de Leidsche Modevakschool zijn na gehouden examen geslaagd voor costumiëre dames H. de Graaff en Chr. v. Ispelen. UIT DEN OMTREK ALPHEN AAN DEN RIJN De scheepswerf van fa Pannevis Komt ze weer in exploitatie? Ten overstaan van notaris Stoop is in ho tel „Centraal" publiek verkocht de scheeps werf, het woonhuis, de arbeiderswoningen en de perceelen open terrein, alles behooren- de tot de vroegere scheepswerf van de fa. A. Pannevis, die reeds eenige jaren stil lag. Na talrijke onderlinge combinatiën werd het geheel tenslotte in massa in bod staande op f 28.085 afgemijnd op f 30 door de Amsterdamsche Scheeps- bouwwerf fa. G. de Vries Lentsoh Jr. Naar verluidt' zal deze firma, die o.a. het Koninklijke jacht „Piet Hein" bouwde, de scheepswerf weer in ex ploitatie brengen. Wel ligt het werk van deze fa. meer op het terrein van de luxe bouw, maar toch mag verwacht' worden dat hierdoor ook wel weer eenige handen van plaatsgenooten aan het werk gesteld kunnen worden, wat dan eenige vergoeding zal geven voor het feit dat een eertijds bloeiende scheepswerf ver dween. BRANDSTOFFENHANDEL A. JONGENBURGER RAADHUISSTRAAT 75 ALPHEN AAN DEN RIJN - Telef. 44 Beveelt zich .beleefd aan v, d. levering van EERSTE KWALITEIT BRANDSTOFFEN HAZERSWOUDE DE BRANDSPUIT WAS VLAKBIJ Bij den heer J. W. alhier ontstond brand, doordat de rookafvoer van de ccntr. verwar ming dofcct was geraakt. De isolatie, welke deze afvoerpijp omgaf was los goraakt, waar door een houten betimmering vlam vatte. Hoewel de heer W. met een hrandblusch- apparaat de vlammen trachtte te dooven, gelukte dit hem niet en moest de brandweer er aan te pas komen. Gelukkig was de slan genwagen van de brandweer niet ver af. daar deze gestationnoerd is in do loods van genoemde W- H0LLANDSCHE S0CIETEI1 Heerengrach» 475 - Amsterdam C Vraagt tarieven voor LEVENSVERZEKERING LIJFRENTEN PENSIOENEN EEN NIEUW ZANGKOOR Nauwelijks is het mannenkoor „Excelsior" ter ziele, of reeds is een nieuw gemengd koor in de maak. Zanglustige inwoners zijn aan het werk getogen en hebben met nieu we enepgie de propaganda voor een dergelijk koor ter hand genomen, met het gevolg, dai een voorloopig Gemengd Koor gevormd is, met een 22-tal leden. Het voorloopige bestuur bestaat uit: de hecren A. Vreugdenhil, voorzitter, K. Hamers- ma, secretaris en C. Slootweg Wz., penning meester, en de dames W. Kooiman en B. v. Vliet. 's Woensdagsavonds wordt repetitie ge houden in de zaal achter de Geref. kork. Directeur is de heer J. Jansen, uit Gouda SNEEUWPRET, DIE GEEN PRET MEER WAS De laatste sneeuwpret zal voor eenige jon gelui in onze gemeente minder aangename gevolgen dragen. Tegen een achttal kwajon gens is proces-verbaal opgemaakt, daar hun sneeuwpret overging in vernieling van kleeding van een tweetal jonge meisjes en andere ruwheden. Het is te hopen, dat door strenge straffen de autoriteiten dergelijke dingen in de toe komst kunnen voorkomen. De Gereformeerde Meisjes Vereeniging „Hulda" vierde met ouders en genoodigden haar 10-jarig bestaan in de constistorie der Gereformeerde Kerk. De presidente mei. Cl. B o 1 Jd. opende de vergadering op gebruikelijke wijze. In haar openingswoord memoreerde zij de ontwikke ling der vereeniging, welke in 1927 onder lei ding van de dames R. Derksen en J. Verheul begon met 14 leden en thans is gegroeid tot een vereeniging met 34 leden, zoodat er reden tot groote dankbaarheid is. De secretaresse mej. J. Slootweg Gd. gaf een verslag over het afgeloopen jaar. Twee keurige inleidingen werden geleverd, en wel Gew. Geschiedenis: De geboorte van den Heere Jezus, door mej. N. v. Aalst Jacd. en Kerkgeschiedenis: .,Luther", door mej. D. v. A a 1 s t Wd. De avond werd afgewisseld door een opstel lenwedstrijd over den Bondsdag j.l. en voor drachten terwijl heel aardige stukjes door de leden werden opgevoerd, welke zeer in de smaak vielen. Door afgevaardigden van diver se vereenigingen werd het woord gevoerd o.a. namens de oudercommissie door den heer W. Slootweg, terwijl Ds Heuzeveldt sprak namens de Kerkeraad. SCHAKEN De stand van de gehouden onderlinge com petitie-wedstrijden van H. S. O. is als volgt: Klasse I: 1. Joh. van Veen 6 2. B. Cok G. Ruijs gesp. gew. rem. verl. pnt 0 0 2 0 0 3 7 1 2 4 2 1 0 0 1 0 4 0 0 4 0 gesp. gew. rem. verl. pnt 15 8 1 6 8V-, 11 7 1 3 7% 12 7 1 4 7Vo 14 7 1 6 7% 8 6 1 1 6% 11 5 3 3 6% 8 3 1 4 3% 10 2 2 6 3 2 2 0 0 2 5 2 0 3 2 2 1 0 1 1% 1 1 0 0 1 12 0 1 11 Vz 1 0 0 1 Q 4. J. van de Toorn 5 2 1 e. A72 5. N. van de Bosch 6 2 1 3 2% 6. C. Buitenhuis 5 2 0 3 2 7. M. J. Ravenebc-" K A n 8. C. van Veen 9. T. Dorsman 10. J. P. Cok Klasse II; M. Kroon J. van Gorkum A. Raaphorst L. van Gorkum J. Dorsman Jac. Harkes A. Ravensberg Jac. Raaphorst van de Loo A. Hoogendoorn D. Buitenhuis Jac. de Wilde P. Verheul G. Verwey SCHAKEN De Hazerwoudsche Schaakclub „H.S.C." hield in het hotel „Het oude Raadhuis" haar onderlinge competitie-wedstrijden. De uit slag was als volgv: Klasse I: Joh. van VeenG. Ruya l—o G. Ruys—Joh. v. Veen 0—1 M. J. Ravensberg—N. v. d. Bosch afgebr. Klasse II: A. Hoogendoorn—A. Raaphorst 0—1 M. Kroon—A. Raaphorst 01 P. Verheul—B. v. d. Loo 0—1 B. v. d. Loo—P. Verheul 1—0 A Hoogendoorn—Jac. Harkes afgebr. DAMMEN De Hazerswoudsche Damclub „H.D.C." hield haar onderlinge competitiewedstrijden, waarvan de uitslagen waren als volgt: Groep I: K. J. MatzeM. Kroon 20 A. J. TolD. v. Staveren 1l A. Dorsman—J. C. Windhorst afgebr. Groep II: P. v. Gorkum—H. Loom an s 2—0 H. Loomans—P. v. Gorkum 2—6 K. SlingerlandJ. Rademaker 20 J. Rademaker—K. Slingerland 0—2 D. Langeveld—M. Klomp 2—0 M. KlompD. Langeveld 0—2 HILLEGOM KERSTFEESTVIERING Het Kerstfeest voor de kinderen der Chr. Geref. Zondagsschool zal gehouden worden op Vrijdag a.s. dos n.m. 6 uur in het kerk gebouw. HANDWARMERS GESTOLEN Van een damesfiets die bij de St, Martinus POSTBESTELLING MET DE KERSTDAGEN Godurende de Kerstdagen zal er geen post bestelling zijn. De gelegen/heid tot het afha len van correspondentie is opengesteld van 89 uur voormiddags. ZONDAGSDIENST DOKTOREN GEMEENTELIJKE BUREAUX OP 31 DEC. Alle gemeentelijke bureaux en instellin gen. met uitzondering van de badinrichting, zullen op Oudejaarsdag vanaf 1 uur des nam. gesloten zijn. KATWIJK RAADSAGENDA De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dinsdag 28 Dec. 1937. des namiddags 2 uur. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vergadering van 23 Nov. 1937, no. 360. 2. Mededeel ingen van ingeko men stukken. 3 Benoeming commissarissen gemeente-spaarbank. 4. Voorstel tot het ver leenen van een credit aan kleine zelfstandi gen. 5. Voorstel rot aankoop van grond van G. en W. van der Plas. 6. Behandeling van de gemeente- en bedrijfsbegrootingen voor 193S. 7. Voorstel tot het bepalen van de uit- keering per leerling van de scholen voor bij zonder lager onderwijs en de bijzondere 6chool voor U.L.O. 8. Rondvraajr. KATWIJK a.d. RIJN De A.R. Prop. Club „Groen van Prinstener" hield haar 13e jaarvergadering. Do Voorz. opende op de gebruikelijke wijze en sprak een kort open in gsiw oord, waarin hij wees op liet gevaar van verslapping na een tijd van hoogspanning en opwekte tot vernieuwde activiteit. De secretaris bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat tijdens de verkiezing veel werk verricht werd. liet ledental bedraagt thans 66. Ook het financieel overzicht van den penningmeester, den heer Jac. Zuyder- duyn, luidde gunstig. Ondanks de groote uit gaven tijdens de verkiezing is er nog een batig saldo. Bij de gehouden bestuursverkie zing werd herkozen de heor Jac. Zuyder- duyn en in de plaats van den heer H. Noort, die wegens drukke werkzaamheden had bedankt, werd gekozen de heer P. v. d. Perk Jzn Hierna behandelde de heer C. Zuvderduyn Jr. het onderwerp: „Valsche en ware demo cratie". In een helder en leerzaam betoog zette spr. het onderscheid tusscihen ware en valsche democratie uiteen, daarbij duidelijk doende uitkomen het democnatishc karakter der A.R. partij. Op deze van veel studie ge tuigende inleidinc volgde een geanimeerde bespreking, waarbij de inleider gelegenheid kreeg verschillende punten nog nader toe te lichten Op voorstel van het bestuur werd besloten tot instellen lv°n een lectuurfonds, waaruit voortaan ook de onkosten van de versprei ding van Nederland Waakzaam bestreden zullen worden. Na rondvraag volgde sluiting met dank gebed. KATWIJK AAN ZEE KERSTWIJDINGSDIENST C.J.V. In de conversatiezaal van het Jeugdhuis hielden gisteravond de gecombineerde afdee- lingen der C.J.V. hun Keretwijdingsdienet De zaal was voor deze gelegenheid prachtig versierd. Algemeen leider was de heer C. J. Lamibour. Aan de hand van een Kersi'litur- gie, uitgegeven door hev N.J.V., werd deze dienst gehouden. De verschillende bijbelge deelten werden gelezen door de heeren C. J Lambour, M. v.d. Plas en de dames Gerritsen en Desjardijn. Mej. Pietje Guijt en de heer RADIODISTRIBUTIE len,14.2o Londen Reg:., 15.20 Keulen. 17.20 Pa rijs R„ 18.20 Leipzig. 21.35 MUnchen, 21.50 Keulen (Berlijn). Programma IV: 8.— Brussel VI., 9.20 Brussel Fr., 10.20 P&rUs R., 11.20 Droltwich. ZONDAG 26 DECEMBER Frogramma 3: 8.30 Parijs R; 11.20 Keulen; 13.20 Brussel VI; 14.20 ParUs R: 17.20 Parijs R; pl.n 15 Keulen: pl.m 21.05 Brussel Pr; 22.20 W'.enen: 22 50 Berlijn Programma 4: 8.30 Brussel VI; 12.50 Droltw.j 14.20 Diversen: 14.40 Droltwich; 15.20 Brussel V, 16.20 Lonnden Reg: 16.40 Droltwich; 17.40 Lon don Reg: 18.45 Droltwich; 21.45 Parijs Tost Par, of dlv.21.35 Droltwich; pl.m 23 Boedapest; plm 23.25 Parijs R. MAANDAG 27 DECEMBER Programma 3: 8 Keulen; pl.m 9.20 Fartjs RS 12.05 Radio PTT Nord; 12.20 Brussel VI; 13.35 Keulen: 14.20Dro Itwlch; 15.20 Keulen; 16.20 London Reg. 16.50 Keulen; 18.05 Weenen; 23 Keulen; 23.20 Diversen Prograjvima 4: 8 Brussel VI: 9.20 Diversen; 10.35 Droltwich; 14.05 Londen Reg; 15.20 Droit wlch; 16.50 London Reg; 17.20 Droitwlch; 18.40 Londón Reg; 19.20 Droltwich; 20.05London Reg; 20.20 Droltwich; 21.40 Boedapest of dlv.; pl.m 21.55 Droltwich Agenda De Zondagsdienst der huisartsen wordt Zaterdag waargenomen door de doctoren: Meyboom, Zoeterw. Singel 28, telef. 990; Nieuwzwaag, Hooigracht 39, telef. 301; Poortman, Rijnsburgenveg 11, telef. 1481? Stoffers, Tib. Siegenheekstraatl, telef. 3193; Zondag door de doctoren: v. Lec wen, Waterstceg 3 telef. 110; v. d. Meer, Rijns burgenveg 44, telef. 2459; Teeuwen, Doeza- straat 34, telef. 3752; Verbrugge, Zoeterw, Singel 15, telef. 1245; Winkler, Breestraat 8, telef. 371. Zaterdag 25 Dec. le Kerstdag nomen waap de apotheken: D. J. v. Driesum, Mare 110, tel. 406; E. B. de Metz, Kamerling Onneslaan 28. tel. 3553. Van Zondag 26 Dec. 2e Kerstdag t/m Vrij dag 31 Dec. neemt waar apotheek C. R Duyster, N. Rijn 18, tel. 523. Voor Oegstgeest worden deze diensten' waargenomen door: Mej. Doedens, Wilhel- minastraat 8, tel. 274. KAS-VEREEN1GING N.VLI ANNO 1865 AMSTERDAM C.. SPUISTRAAT BEWAREN VAN EFFEC MET ADMINISTRATE Onze nleufte Brochure „Bewïn'i en'Executeele" wordt gaarne öj>| aanvraag toege.zonden. D. v. d. Plas gaven passende voordrachten; ten beste. De heer C. J. Lamhour hield ver volgens een ernstige toespraak over de drid Wijzen uit het Oosten. Mej. Geesje Ravens-' bergen zong op verdienstel.ijke wijze enkelq RUBRIEK TEN DIENSTE VAN ONZE ABONNE'S UW ASSURANTIEKANTOOR lm. NOOMEN BREESTRAAT ld», TeL 30Ï, n> O. ATELIER JONKER BREESTBAAT 29 LEIDEN VOOR EEN 3IJZONDER PORTRET Vooi Interieur- en lndustrieopnamen Voor ALLES op FOTOGEBIED FOTO EN KINO HANDEL HOOIGRACHT 51 Telef. 2945 VERKOOP - INRUIL en REPARATIE VAN ALLE SOORTEN STOFZUIGERS Condities in overleg P. J. MAARTENSE HOOGSTRAAT G LEIDEN Juwelier - Goud en Zilver Horloges Telefoon 571 Gevestigd 1868 HERENMODE - HOEDEN f MAATKLEDING, CREKTRAST 00 JOHN KAGER CENTRALE VERWARMING SANITAIRE INSTALLATIES DOELENSTEEG 9—11 LEIDEN Telefoon 2288 Poefrelienfng 143937 D. M. VAN EWIJK WONINGINRICHTINGEN BEHANGERIJ STOFFEERDERIJ MEUBELMAKERIJ BREESTRAAT 73 Telefoon 414 Stoomwasscherij „DE ZON" Fa. H. J. DIEBEN Zoelerwoudschesingel 23, LEIDEN Telefoon 1839 Overhemden 25 cent. Boorden 7 cent Uw wasch is pas sroed Als „DE ZON" haar doet 1 3 EXPERT TAXATEURS J. VAN ITERSON Gediplom. en Beëedigd MAKELAAR LEIDEN, TeleL 1772, OUDE SINGEL 19(1 TIMMERBEDRIJF BOUWKUNDIGE AANNEMER SPECIAAL ADRES voor SOHOONHEIDSMASSAGE MAISON „HENRY" BREESTRAAT 56a Telefoon 431 REGENJAS f 26.75,TWEED-JAS f 34.75 Voor Betere MAATKLEEDING HOOGEWOERD 9 TEL. 3493 HUUJELUKS. DRUKKERIJ JfiflSED AALMARKT JAN STIGTER THORBECKESTRAAT 12 TeL 2929 WW ARCHITECT alléén HAARLEMMERSTRAAT 17 TeleL 315 Mr. Dp. H. D. M. KNOL ACCOUNTANT Steenschuur 1 6 Leiden Telefoon 1598 PHILIPS RADIO vanaf 6.— per maand VERLICHTINGS-0 RNAMENTEN H. DE NIE - Nieuwe Rijn 57 TeleL 1155 bij de Hooigr. MAKELAARSKANTOOR H. D. VAN WELZEN JR. Beëedigd Makelaar BELEGGINGEN In Vaste Goederen OUDE SINGEL 220 TELEFOON 2774

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6