Jtiswiw jTriitörljr Cnurnnt kovenhmgi rosksr Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken 't Is niet de eerste keer, PAANDELS1H VLAGGEN S rtMMA NOVA &t)onnementsprij£(: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekeüjkscfie zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j ct Bureau: Breeslraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 '3btattntieprij?tn: Van I tot 5 regels 1.177» Elke regel meer0.22 '/a Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 'I bureau wordt berekend0.10 No. 6269 DONDERDAG 16 DECEMBER 1937 18e Jaargang dat ge met hem of haar zoo terloops eens een babbeltje aanknoopt over de krant. Is hij wat taai, ge zijt nog taaier Want, 't gaat voor een goede zaak 1 De christelijke krant moet in dat gezin. Lukt dat vandaag niet, dan lukt het morgen. Wie er zoo over denkt, heeft straks zijn overwinning verdiend. Hier, 'n handdruk voor Uw volhouden. En als ge ons straks de nieuwe abonné zendt, stellen we het op prijs U onze waardeering te toonen door U onze prachtige massieve ZILVEREN LEPEL te sturen, 'n werkelijk mooi stuk werk van de Nederlandsche zilverindustrie. twee knappe professoren Op deze dag jubileeren twee knappe pro fessoren. Jhr. Mr. B. C. de Savornin Lobman herdenkt heden dat hij 25 jaar geleden voor het eerst als professor optrad; Mr. V. H. Rutgers viert zijn zestigste verjaardag. Beiden beslaan met hun ge leerdheid en activiteit breede terreinen des levens, doch wie uit de veelzijdigheid iets typeerends naar voren wil halen, zou kun nen zeggen, dat Prof. Lohman vooral als nationaal werker naar buiten optrad terwijl Prof. Rutgers meer een internationale re putatie verwierf. Wij herhalen: hier is iets typeerends; wij zeggen niet, dat hun arbeid er door afge paald werd. De heer Lohman, leerling er vriend van zijn grooten oom, verwaarloos de de internationale vraagstukken niet, kon het in zekere ,zin als lid der Eer ste Kamer niet; maar zijn groote werk kracht demonstreerde zich toch vooral bin nen de collegezaal, achter of voor de balie, in Onderwijsraad en Raad van Defensie. En bij alles blonk zijn talent en warmde zijn oprechte liefde voor Vorstenhuis en Vaderland. Zijn temperament deed sommi gen wel eens opschrikken, maar dat kan ook heilzaam zijn in een land, waar niet weinigen nog houden van koele kalmte, jyelke zoo gemakkelijk tot apathie leidt In veelzijdigheid van vervulde functies wint Prof. Rutgers het ongetwijfeld van zijn ambtgenoot in de geleerdheid. Alles wat een Nederlandsch burger zoo ongeveer wezen kèn, is hij geweest. De opsomming vormt een verlanglijstje, dat menig jong ambtieus rechtsgeleerde of politicus doet watertanden: raadslid, lid van Provinciale en Gedeputeerde Staten, burgemeester, lid der Tweede Kamer, minister, professor, man van Genève; en bij en tegelijk met dit alles journalist, schrijver, werker op ande re gebieden. En overal primus interpares; man van gezag en invloed^ Ons heugt nog steeds de uitspraak van een bekwaam sociaal-democraat: Rutgers kan alles; als ik met., hem van meening verschil op internationaal- of onderwijsge- bied, dan ga "X 's avonds ernstig na óf ik wellicht ongelijk heb". Zulke loffelijke getuigenissen van tegen standers zijn mooi, maar bet verheugt ons toch meer, dat Lohman en Rutgers zoekers zijn van de Waarheid, welke God ons heeft geopenbaard; dat zij hun arbeid zien in eeuwigheidslicht en dat zij het met woord in daad belijden: de vrecze des llceren. die is het begin," het beginsel van alle wijsheid. God zegene deze Christus-belijders in hun persoon en arbeid voor ons volk en voor de komst van Zijn Koninkrijk. de kerk verdrongen Geen maatregel zóó krom of er is nog een kromimer redeneering denkbaar om de beslis sing goed te praten. Dat blijkt thans wel in de Duitsche Kerkstrijd. De staat heeft het tafellaken met de kerk doorgesneden; d.w.z. de kerk wordt in de hoek gedrongen; haar rechten op elk gebied worden haar ontnomen en haar trouwe dienaars zuchten in de gevangenis, maand na maand, omdat men geen kans ziet een be hoorlijk proces aan te spannen en het ge makkelijk is op deze wijze de trouwe dienaars de mond te snoei en. Hoe kan men dit alles nu goedpraten? Heel eenvoudig luidt de redeneering aldus: „De vrijwillige bijdrage van 3C0 millioen aan de kerken dateert uit de tijd, toen deze nog medewerksters van den staat waren. Daar is nu geen sprake meer van. De staat moet zelf voor de opvoeding van de bu-gers zorgen en is de eenige in - untie, die daar het recht toe heeft. Hij ontvangt daaibij geen ondersteuning van de kerk, maaT moet nog heel wat meer uitgeven, om zich teweer te stellen tegen de staatsgevaarlijke immoreele stroomingen uit den boezem van de kerk." Is er nu, afgezien van de beleedigingen, welke men de kerk aandoet, krommer rede- neéring denkbaar? Het nationaal-socia-lisme is bezig een staatsgodsdienst in te voeren. De eerste stap is reeds gedaan, doordat de staat zijn burgers thans heeft veroorloofd, zich als God"eloovig" zonder confessioneel' vbon- denheid in te schrijven. Doch daar zal het niet bij blijven. „De staat zelf is als levensvorm der volks gemeenschap doorleefd geloof aan God. Deze staatsgodsdienst moet boven de geloofsbelij denissen staan en onafhankelijk staan vai dogma's die wij ais menschenwerk beschou wen", aldus een artikel in het „Schwarze Korps". En omdat de belijdenis-getrouwe kerk aan die taak niet kan meewerken en zich vast klampt aan het Bijbelsche dogma, aan de Schrift zelf, daarom is er voor de kerk geen plaats en geen taak meer. Aldus de Duitsche regeerders. Maar de engel Gabriël zei tot Maria: „Hij zal ovei het huis Jakobs Koning zijn in der eeuwig heid en zijn koninkrijk zal geen einde zijn.' Prof. Mr. V. H. Rutgers Vandaag is Prof. Mr. V H Rutgers, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, 60 jaar geworden. Een wel zeer eervolle en veelzijdige staat van dienst is de zijne. Geboren te 's-Hertogenbosch als zoon van den toen daar wonenden Ds. Rutgers, is hij evenals zijn vader de welbe kende kerkhistori cus Prof. Dr. F. L. Rutgers. hoog leeraar aan de V. U. geworden. Men zal zich herinne ren, dat hij met Mr. S. de Vries Czn. en ook met Mr. P. A. Diepen horst in Amster- lam de advoca lespraktijk heeft uitgeoefend. In Hilversum begon reeds spoe dig (in 1907) zijn politieke loopbaan, doordat .hij er tot Raads lid gekozen werd. Vervolgens werd hij Sta tenlid (1908) en Kamerlid (1913). In' laatst genoemd jaar verhuisde hij naar Den Haag, maar toen de Regeering hem in 1916 be noemde tot burgemeester van Boskoop, moest hij zich in deze gejneente vestgien. Echter: niet voor lang. Want na tot Staten lid van Zuid-Holland gekozen te zijn (1918), werd hij benoemd tot Gedeputeerde (1919) en ging opnieuw in de Residentie wonen. Hier hebben Prof. Rutgers' scherpzinnige aanleg en uitgebreide kennis hun breedste ontplooiing gekregen, Hij werd Minister van Onderwijs, in het eerste Kabinet-Colijn, maakte deel uit van de eómm/issie voor bui- tenlandsche aangelegenheden in de Tweede Kamer, had zitting in den Anti-Oorlogs raad en den Raad der Interparlementaire Unie. in de commissie, tot voorbereiding van de ontwapeningsconferentie in den Volken bond en was lid en later voorzitter van het hoofdbestuur der Vereeniging voor Volken bond en vrede. Prof. Rutgers, die Nederland vertegen woordigde ip de Volkenbondsvergaderingen te Genève, doceert sedert 1928 Romeinsch recht aan de Vrije Universiteit. Ook gaf hij colleges aan de Académie de Droit Inter national en als ruil-hoogleeraar aan de universiteit te Leuven. In Maart 1931 werd hij benoemd tot eere-doctor der Parijsche universiteit. Inzonderheid door zijn belangstelling voor hot internationale recht heeft de 60-jarige zich te Genève een erkend gezag ver worven. Uitvoer van uien Het Uitvoer-Controleburcau meldt: Belanghebbenden bij den uitvoer van uien wordt erop gewezen, dat, in verband met de mogelijkheid van een vostperiode in de resteerende maanden van het uien- exportseizoen, het uitvoer-controle-bureau onder geen enkele omstandigheid uien, door vorst aangetast, ten uitvoer zal toelaten. Deze mededeeling geschiedt met de be doeling, dat producenten en exporteurs van uien er tijdig rekening mede kunnen houden, die maatregelen te treffen, die voor het vorstvrij houden der uien, noodzakelijk zijn. Onder groote belangstelling is als burge meester van de gemeente Zuidlaren geïn stalleerd Jhr Mr M. P. M. van Karne- beek. Aanwezig waren diens eclitgenoote en ook zijn vader, Jhr Mr Dr H. van Kamebeek, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, vele naaste bloedverwanten en tal van auto riteiten. Na de installatie, waarbij verschillende redevoeringen werden gehouden, werd een druMbeaocthte receptie gehouden. DE SPAARREGELING VOOR DE WERKLOOZEN Vóór Kerstmis wordt twee ton verdeeld Zoo mogelijk in Januari a.s. nog een uitkeering Minister Rcwnmie heeft, in verband met de verdeeling van de opbrengst der gelden van het Kleediingsfonds ter kennis van de ge meentebesturen gebracht, dat het totaal in gezamelde bedrag verdeeld zal worden in twee etappes en we-1 als volgt: a. vóór Kerstmis zal over de daarvoor in aanmerking komende gemeenten worden veraeeld een bedrag van ongeveer ƒ200.000; b. elke gemeente, welke heeft gecollec teerd en spaarders im- dien zin van de holten- de spaarregeling heeft, ontvangt 50 van de opbrengst der plaatselijke collecte, als mede 50 van. de giften, welke door in woners der gemeente rechtstreeks zijn ge stort op de postrekening van het kleediag schoeisel- en dekkingsfonds, voor zoover deze giften althans niet, zooals de giften van het Koninklijk Huis, als zuiwr natio- nia&l bedoelde moeten worden beschouwd; c. het resteerende gedeelte wordt aan dé gemeenten, welke hebben gecollecteerd en spaarders hebben, toegekend naar rato van het aantal spaarders op 20 November j.l.; d. zoo mogelijk nog in Januari 1938 heefi een tweede verdeeling plaats van de nop resteerende gelden bij welke verdeeliinig zal worden uitgegaan van het aantal spaarders op 8 Januari 1938. De Minister deelt, verder mede, dait de ge meenten geheel vrij worden gelaten in de keuze van de wijze waarop de opbrengst der collecte aan de spaarders ten goede komt. Slechts wordt er de aandacht op gevestigd, dat nimmer een uitkeering in geld mag plaats hebben, doch alleen in bonnen oi goederen. De opbrengst der collecte zal ten goede komen aan spaarders, die op het tijdstip de? uitkeering als spaarders bekend staan. Amsterdam weer garnizoensstad Regiment luchtdoel-artillerie De onderhandelingen, die B. en W. van Amsterdam met de militaire autoriteiten hebben gevoerd, teneinde Amsterdam weer te voorzien van een garnizoen, hebben tot resultaat gehdd, dat de Minister van Defen sie besloten heeft het op te richten 2e regi ment luchtdoelartillerie in één der kazernes te diezer stede te legeren. B. en W. deelen dit den Raad mede, onder vermelding dat het nieuwe garnizoen reeds op 15 Juni 1938 zijn intrek, zal nemen. Als voorwaarde werd van militaire zijde gesteld, dat in de onmiddellijke omgeving van Amsterdam een oefeningsterrein van voldoende grootte zou komen. B. en W. stel len den Raad nu voor in den Riekerpolder gronden voor een oefeningsterrein voor luohtdoelartillerie, groot 25 H.A., ter be schikking te stellen. De kosten voor het ge reedmaken van het terrein ophoogen voorzien van een grasmat, gas, electriciteit, water, rioleering enz. worden begroot op 1.2 millioen. De motie-Moller Wij lezen in het Kameroverzicht van de Maasbode, dat sommigen de conclusie hebben getrokken, dat de meerderheid van de Katholieken, die togen de tweede motie- Moller stemden, ook tegen de spelling-Mar- chant is. Twee der tegenstemmers kwamen ons, aldus de overzichtschrijver, verklaren, dat zij deze conclusie afwezen. Zij deelden ons mede, dat de geheele Katholieke fractie waarschijnlijk slechts één beslisten tegenstander van de nieuwe spelling telt, maar dat de anderen deze spelling wen- schen, hetzij op grond van de argumenten der taalkundigen, hetzij omdat zij terug keer nam* de oude spelling financieel en paedagogisch niet meer mogelijk achten. Maar men stemde ten deele tegen de motie, die invoering van de nieuwe spelling vroeg, omdat men èf tegen elke motie bezwaar heeft, öf deze zaak niet per motie geregeld zden wil. Eenheid in wegenvraagstukken Samenwerking van verkeersorganlsaties De Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B., de K.N.A.C., de Kon. Ned. Motorwielrijders Vereeniging en de Bond van Bedrijfsauto houders in Nederland hebben besloten een geregeld contact tot stand te brengen, t einde meer eenheid te bevorderen op het gebied van wegenvraagstukken en in de be antwoording van verzoeken om advies van belangrijken aard betreffende dergelijke •raagstukken, en ten einde te bevorderen, dat de belangrijkste officieele stappen op dit terrein zooveel mogelijk eensgezind ge daan worden. Zij hebben daarom besloten dit contact te doen bestaan uit maandelijksche bijeen komsten, waarvan het voorzitterschap en het secretariaat afwisselend gedurende een half jaar bij een der vereenigingen zullen berusten. Dit besluit zal 1 Januari 1938 in werking treden. Voorzitterschap en secretariaat zui len het eerste half jaar door den Koninkl. Toeristenbond A.N.W.B. worden waarge De Utrechtsche Kerstvee- en Slagersvaktentoonstelling Onder groote belangstelling werd gister te Utrecht de tweede Kerstvee- en Slagersvak tentoonstelling door den voorzitter, den heer Th. C u ipe r, officieel geopend. Van hun persoonlijke belangstelling gaven o.a. blijk de burgemeester van Utrecht, mr. dr. Ter Pelkwijk, dr. Groenveld Meyer, inspecteur van het Veterinair Staatstoezicht en mr. M i 1 i u s, secretaris van de Kamer van Koophandel. In zijn openingsrede wees de voorzitter op de groote moeilijkheden, welke overwonnen moesten worden. .Voornamelijk de ziekte mond- en klauwzeer vormde een groote te genslag. Ondanks deze tegenslag is de inzen ding van de veehouders niet minder dan ver leden jaar. Speciaal wees spr. op de Slagersvakten- toonsitelling. Deze tentoonstelling lo/ert vol gens spr. het bewijs, dat het slagërsbed'vijf zich langzaam herstelt uit het diepe verval, waarin het in de crisisjaren was geraakt. Af schaffing der crisisheffingen op vleesch met invoering van de Vestigingswet slagersbedrijf hebben den slager weer moed gegeven. Nadat ververschingen waren gebruikt maakten de genoodigden een wandeling over de interessante en goed verzorgde expositie. Let De gehouden Kerstvee-tentoonstellinig heeft de volgenide onderscheidingen opgele verd: Slachtvee: kampioen: J. Oskam, Willige- Langerak; nes.-kampioen: Gebrs. van Zij ver den, Hoofddorp. Slachtvee collecties: kampioen: G. Hamoen te Meern; res.-kampioen: G. van Rooijen, Odijk. Vette kalveren: kampioen J. Roethof, Nij- kerk. Collecties vette kalveren: eerste prijs: S. Vos, Hilversum. Slachtpaarden: kampioen: A. Schipper, Oud-Beijerland. Slachtvarkens: kampioen: Gebrs. Kramer, Dubbeldam. Slachitiammeren: eerste prijs: Erven P. J. van Wijk, Houten. Slachtschapen: eerste prijs: W. Parmentier, Bleiswijk. Moordaanslag te Utrecht Ambtenaar lost revolverschoten op hospita en haar dochter Vrouw overleden Gisteravond te omstreeks tien u/ur heeft in de Boomstraat te Utrecht een on geveer dertigjarige ambtenaar bij een crisis-instelling te Utrecht, vermoedelijk in een vlaag van woede, revolverschoten gelost op zijn hospita en haar dochter. Het meisje bracht den huurder, die reeds eerder blijk had gegeven er een zeer onaan genaam humeur op na te houden, een bordje met boterhammen op zijn kamer. Plotseling hoorde de moeder dat er boven lawaai was en haar dochter haar hulp inriep. Zij snelde naar boven waar de ambtenaar uit een re- volger eeniige schoten op haar loste. Door een der kogels werd zij levensgevaarlijk in den buik gewond. De 16-jarige dochter kreeg een schampschot aan de hals. Inmiddels waren omwonenden op het hulpgeroep toegesneld. Zij vonden het. doch tertje in overspannen toestand voor de deur van het huis. Boven lag de moeder. Zij bleek er zeer ernstig aan toe te zijn. In allerijl werd de wouw naar de Rijksklinieken ge bracht waar zij vrijwel direct na aankomst overleed. De dader, die zich uit de voeten had ge maakt, heeft zich ongeveer een kwartier na het gebeurde bij de politiepost aan de Witte Vrouwenbrug gemeld. Haj is in verzekerde bewaring gesteld. Fotovliegtuig naar Curacao Naar wij vernemen wordt in de K.L.M.- werkplaatsen op Schiphol de laatste hand gelegd aan de inrichting van een der 2-motorige Fokker F 8 verkeerstoestellen tot fotovliegtuig. Dit toestel, de PH-AED, welke den naam ..Duif" zal dragen, wordt tegen het einde van deze maand naar Curasao ver scheept. waar het aan de West-Indische vloot der K.L.M. zal worden toegevoegd. STROOPERSDRAMA Vader en twee zoons verdronken Onder F ij n a a r t heeft zich in de nacht van Maandag op Dinsdag in de Beermond- polder een drama afgespeeld, dat drie per sonen het leven heeft gekost. Omtrent bijzonderheden tast men evenwe1 nog in het duister, maar wel kan medege deeld worden, dat de werklooze 45-jarige G. v. H. met zijn beide zoons resp. 21 en 17 jaar oud, 's nachts om ca. één uur hun woning verlieten om met een ander, nl. L. v. A., die iets verder woonde, te gaan stroo pen met de lichtbak. Deze wilde niet mee. zooals nu bleek, omdat het weer hem niet aanstond. Daarom gingen ze met hun drieën, doch keerden niet terug. Eerst Woensdagmorgen kwam de vrouw van v. H. bij v. A. informeeren waar haar man en zoons bleven. Naar alle zijden werd toen gezocht, doch zonder resultaat, waar na men den burgemeester waarschuwde en de marechaussees een onderzoek instelden. Het vermoeden schijnt gewettigd, dat de drie stroopers reeds verdronken zijn vóór ze begonnen te stroopen. Ze moesten nl. de Mark oversteken, die daar 40 m. breed is. Dit deden ze in de regel met een zg. bak, een plat vierkant hoogstens 40 cm. diep „vaartuig". Deze bak nu is drijvende gevonden, dooh onderstboven Waarschijnlijk is door de sterke stroom en door de hevige wind de bak omgeslagen. Bij het dreggen vond men de lichtbak, die de drie stroopers bij zich hadden. Het waren drie geoefende zwemmers, zoodat men nog voor een raadsel stond; er deden allerlei andere geruchten ook de ronde. Gisteravond omstreeks half tien, op onge veer dezelfde plaats als waar de bak ge vonden is, werden de drie lijken gevonden. De mannen hadden nog een geweer over de schouder. De lijken zijn tegen middernacht van de plaats waar zij gevonden zijn, met een vrachtauto naar Fijnaart overgebracht, waar zij voorioopig in het lijkenhuisje vm de r.k. begraafplaats zijn neergelegd. Trein tegen auto Een botsing die goed afliep Op den onbewaakten overweg van de lijn Goud aS choonhoven, nabij de SM- wijkersluis is een trein in botsing gekomen met een vrachtauto, welk ongeluk nog goed is afgeloopen. Een uit de richting Haastrecht kamende vee-auto, met een lading van 50 biggen, na derde den overweg aan de Stolwijkersluis, juist toen de trein van 22.42 uit Gouda naar Schoonhoven aankwam. De chauffeur zag den trein te laat, remmen zou evenwel dub bel noodlottige gevolge1: hebben gehad. Daar om gaf de chauffeur vol gas en probeerde'zoo nog te ontsnappen. De auto ontsnapte even wel niet. Met een hevige klap botste de lo comotief tegen den achterkant der auto, waardtoor deze een eind opzij geschoven werd. Gelukkig had de trein nog weinig gang. omdat juist gestopt was aan de Stol wijkersluis. De achterwielen der auto, een 6-wieier, werden ontzet, terwijl één spatbord werd afgerukt. Voorts bekwam de laadbak schade. De locomotief doorstond den schok zonder ge volgen. De reizigers kregen alleen een he- vigen schok, doch er werd niemand gewond. Ook de chauffeur der auto kwam met den schrik vrij. De trein had een klein kwartier vertraging. Ook de auto is later weer op eigen kracht vertrokken. DE KINDERMOORD TE VENLO Vader op vrije voeten De dakdekker J. J. te Venlo die met zijn vrouw op 13 Nov. 1.1. werd aangehou den verdacht van moord op hun twee we ken oud zijnde kind, is wederom op vrije voeten gesteld. Het door de Justitie ingesteld onderzoek schijnt te hebben uitgewezen dat alleen de moeder, de nog in hechtenis zijnde K. L. de daad heeft bedreven door haar kind on der kussens te bergen om het zoo den erstikkingsdood te laten sterven. Gisteren werd het 65-jarig bestaan van de werf van A Vuyk en Zonen te Capelle a.d. IJssel gevierd. Dit jubileum viel samen met de 641ste stapelloop vanaf deze werf, nl. van het 1500 ton metende m.s. „Thixendate"dat voor Engelsche reke- jiing gebouwd is. HtDAIUÖ KRANSEN TAKKEN VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen De Tweede Kamer heeft de behandeling van de Begrooting van Onderwijs voort gezet en des avonds Waterstaat verder behandeld. Prof. Mr. V. H. Rutgers, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, is heden zestig jaar geworden. Een interview met Prof. B. C. de Sa vornin Lohman ter gelegenheid van zijn 25-jarig professoraat. Te Fijnaart heeft zich een drama afge speeld, waarbij een vader en twee zoons zijn verdronken. Te Utrecht heeft de Prot, Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel de na jaarsvergadering gehouden. Een Britsche nota aan Japan inzake de jongste incidenten. Er wordt een Japansch offensief tegen Zuid-China verwacht. Delbos vertoeft thans te Praag. Nederlandsche oorlogsbodems Reisplan „Gelderland" Het reisplan van land", die onder bevel nant ter zee P. B. M. van Straelen. een reis van Curasao naar Den Helder zal malcen, ls als volgt vastgesteld: Maandag 14 Febr. vertrek van Curasao; 28 Febr. aankomst te Ponta Del- gada; 1 Maart vertrek "an Ponta Delgada; 6 Maart aankomst Straat Gibraltar. Aanvang con- vooldlenst; 9 Maart aankomst haven Gibraltar. Einde convooidienst. 11 Maart vertrek van Gi braltar; Vrijdag 18 Maart aankomst te Den Helder* Reisplan „Jan van Brakel" Het reisplan van Hr. Ms. politiek -uiser „Jan van Brakel". die onder bevel van den lult. ter s jhr N j c VersluySi van Den Curagao zal vertrekken, luidt als -i. T _an Helder 11 Jai Helder, 17 Januari aankomst Lissabon; 26 Januari aankomst 28 Januari vertrek van SL Vincent; 9 Febr. aankomst te Port of Spain: 10 of Spain; Zaterdag 13 SNEEK (Fr.J PALTHE's EXTRA-SERVICE: G Japonnen bij PALTHE in behandeling gege ven voor volledig chemisch reinigen, worden speciaal op pasvorm gecontroleerd en ver schoten en verbeten plaatsen gratis chemisch bijgeverfd. Bij verf japonnen worden alle naden op speciale wijze omnaaid ter vopr-» koming van uitrafelen der stof. PALTHE Dr. H. NANN1NC'. JKINADRUPPELS Het aangewezen middel bl|: BLOEDARMOEDE BLEEKZUCHT MALARIA GEBREK AAN EETLUST «u. Men lette op den naam „Dr. H. Nanning" bulten op de roode doos en op de flacon. Prijs f1.30 Dr. H. NANNING'. Pkr*. CW F.kriek. «.V. OEN HAAG. VLAGGENVA ANDELS MEDAILLES-INSIGNE? UNIPOPMPETTENen „.u VERDACHT VAN MOORD Op pasgeboren kind Voor de Almelosche Rechtbank stond, in - m zitting mat gesloten deuren, terecht de landbouwer H. D. te Oud-Lutten gem. Amibt-Hardenberg, die er van verdacht werd het pasgeboren kind van zijn ongehuwde dochter op 18 September IJ. van het leven te hebben beroofd. De Off. van Justitie eischte 4 jaar gevan genisstraf met af.ek van het voorarrest. De uitspraak werd bepaald op Dinsdag 21 Dec: a:S;

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1