STADSNIEUWS HaNDELen nijverheid StofzuigerCentraleHAGEMAN huwelijks VOOR BETERE AARDAPPELEN^ VAN DER VLIST E ZATERDAG n DECEMBER 1937 TWEEDE BUAD PAG. 6 STl'D.-MUZIEKGEZELSCHAP „SEMPRE CRESCENDO" Kapt C. L. Walt her Boer, Dirigent Jaap Stotijn, Hobo. We hebben reeds een paar malen opge merkt, dat de uitvoeringen van „Sempre Crescendo" eigenlijk de eenige concerten zijn, waarbij zin voor decorum tot uiting komt. Het plechtig binnenschrijden van het Collegium en de besturen van diverse organen van het Corps met hunne da mes, onder de tonen van het oude „Io Vivat" schept een sfeer die al dadelijk iets buitengemeens heeft. Er is bijzonder werk gemaakt van de toiletten waarin de heeren met de dames wedijveren. Er is een kleurig schouwspel van jeugd en blijheid), dat geadeld wordt door de aan wezigheid van ouderen die thans hooge posities in de wereld bekleeden, doch die hier ook eens jong waren en onbezorgd het leven te gemoet gingen. Zoo merkten we in de voorste rijen op de hooge gestalte van Z.Ex. De Graaff, eertijds Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-In- diië, Z.Exc. Jhr. Mr. J. A. N. Patijn, Minis ter van Buitenlandsche Zaken, Mr. A. van de Sande Bakhuijzen, Burgemeester van Lei den en President van het College van Cura toren der Universiteit, Pi-of. Dr. .J. A. J. Barge, rector-magnificus Leidsche Hooge- eohool. Overste Iongh, garnizoens-comman- dant en vele andere hoogieeraren en voor aanstaande figuren uit het stedelijk leven: een illustre gezelschap dames en heeren. Behalve de gewone leden werkten aan het orkest mede eereleden ,en leden van verdien ste, benevens de Harmonie van de Koninklij ke Militaire kapel, zoodat het podium vrij wel geheel bezet was. Een zeer mooi, gevarieerd en niet alle- daagsch programma had kapt. Walter Boer met dit ensemble ingestudeerde De meeste dezer werken zijn hier te Leiden tot dusverre niet of althans zeer weinig uitgevoerd. Dit op zichzelf verdient al reeds den dank van den toehoorder. En als wij verder opmerken, dat er blijk baar met groote zorg en toewijding is ge studeerd, dat men onder b^aafde lei ding er alles op gezet scheen te hebben om op hoogst verdienstelijke wijze voor den dag te karnen, dan meen ik, dat wij niet te veel hebben gezegd Men kon bij wijlen vergeten dat „Sempre "Crescendo" een diillettantenorkest is, m.a.w. een orkest samengesteld uit menschen die in hun leven nog iets anders te doen hebben dan de beoefening der muziek, en voor wie de muziek een, zij het dan ernstige, tijdipas- seering is. Deze ernst, die we ook in andere opzichten bij 't grootste deel der studenten opmerken, stemt hoopvol voor de toekomst. Het eerst werd dan uitgevoerd „Antiche 'dianze ed Aria", een suite van een viertal Italiaansche composities, dansvormen uit de 16d© eeuw, oorspronkelijk voor de luit ge schreven en door Respighi heel mooi be werkt voor het orkest. Deze moode melodi sch muziek genoot al dadelijk een overtui gende vertolking. In liet bijzonder het derde deel: „Villamella" met zijn fraaie afwisseling van harp en hobo met het geheel orkest heeft ons sterk getroffen. Over het geheel ontwikkelt het strijkor kest een nobelen en vollen klank. We hebben het eenige jaren geleden wel eens miinder fraai en vol gehoord. Het wil ons daarom ook toeschijnen dat „Sempre" de laatste ja ren in staat van voortdurende opgang ver keert. Een zeer fraaie vertolking werd! ook gege ven van de orkest suite „Pelléas et Meli- sande", van Gabriël Fauré, een werk van Fransche élégance en gratie. En niet min der overtuigend was de voordracht van „Le Carnaval des Animaux" van C. Satnt- Saëns, een suite van 14 klein-orkeststukjes, die het karakter van programmamuziek dragen en waarbij verschillende dieren, waarbij ook de ipianoleeraren worden inge deeld, prachtig worden getypeerd. SV>ms oergeestig, zooals „Poules et Coqs", „l'Elé- famt". „Personnages a longues oreilles", ook wel elegisch en ernstig, zooals „Le Cygno", werd ook deze suite heel mooi vertolkt en ontlokte herhaaldelijk entre-acte-applaus. De solist van dezen avond was Jaap Sto tijn, de man die al reeds door zijn uiterlijk optreden met zijn joviale goedimoedigheid en zonnige lach geheel past in 'het middJen der jeugd, doch die zooals men weet ook de begenadigde kunstenaar is, die zijn instru ment alleen gebruikt om te laten hooren hoe mooi de muziek is, welke prachtige ge dachten en gevoelens er mee kunnen wor den vertolkt. Er leeft in hem een wereld van schoonheid en hij beleeft er een in tens plezier mee, wanneer hij merkt diat zijn toehoorders die schoone wereld heb ben aangevoeld. Hij speelde eerst met orkest-begeleiding het concert van Haydn voor de hobo en toonde boven zijn teahniek en onovertrof fen meesterschap de uijne muzikaliteit die hem beweegt. Ik behoef alleen maar te her inneren aan de onbegrijpelijk mooie voor dracht der cadienzen en aan het prachtige breed uitgezongen Andante, terwijl de bril lante finale na de stormachtige toejuichin gen moest worden herhaald. En niet minder schoon was de voordracht een viertal „Duos für Oboe und Klavier" van Max Laurischkus, waarbij de heer F. Hengeveld op voortreffelijke wijze de kla- .vierpartij vervulde Als toegift gaf Stotijn hierna de virtuoos gespeelde „Hooglandersmarsch vam Ben jamin Godard". We vergaten nog te vermelden, dat bij „Le Carnaval des Animaux" de beide vleu gels. die in dit werk een zeer belangrijke rol vervullen, pp de meest lofwaardige wij ze werden bespeeld door de heeren F. Hen geveld en C, C. van Rappard. Aan toejuichingen ontvingen de pittige leider Kapt. Walter Boer, de heer Stotijn cn het orkest herhaaldelijk de volle maat. Na afloop van het concert kwamen de 'toespraken en vde kransen los. Aangezien 't evenwel reeds zeer laat was, hebben we dat olies slechts gedeeltelijk aangehoord en la .ten we het rusten. Doch de slot.com is: ..Semprp Crescendo" heeft een concert gegpvpn, dat de vereeni ging met eere in haar analen mag boeken. UITGEGLEDEN Gistermiddag is mej. v. d. W. geb. H. op 'de stoep van haar woning aan de Zuidsingel uitgegleden. De E.H.D. constateerde een ver moedelijke linkerbeenbreuk. De juffrouw is naar jhet Acad. Ziekenhuis gebracht, i Ned. Chr. Reisvereenigin^ Ledenvergadering Gisteravond heeft de afd. Leiden der Nei Chr. Reisvereeniging een ledenvergadering gehouden in „Oud-Hortuszicht". De bijeenkomst, die belegd was ter bespre king van de 'beschrijvingsbrief 'Ytoor de Alg. Vei gajdering, welke op 8 Januari a.s. in Amsterdam gehouden zal worden, werd ge- open d-met 't zingen van Gez. 83 1 en 2 en gebed, waarna de voorzitter der afd.. de hew Joh. Vooys, eenige hartelijke welkomstwoor den tot de aanwezigen richtte. Met het voorlezen der notulen i\ian de vori ge vergadering, diie onveranderd werden goedgekeurd, werd een aanvang gemaakt met het afwerken der agenda, waaraan dooi den vice-voonzitter, den heer G. J. Visser, ecu nieuw punt werd toegevoegd, n.l. een geluk wensoh voor den voorzitter, die 10 jaar lid van het bestuur was geweest. Namens bestuur en leden bracht spr. den jubilaris hartelijk dank voor alles wat hij in die jaren, 2 jaar als 2e voorzitter, de la tere jaren in zijn tegenwoordige functie, voor de vereeniging geweest is en schetste in welgekozen woorden de stuwkracht die van hem uitging en den onverdroten arbeid door hem verricht in 't belang der vereeni ging. Met den wensch dat het hem vergund moge zijn deze plaats nog vele jaren te be kleeden bood spr. een blijvend aandienken aan. Een driewerf uitgebracht hoera onder streepte deze woorden en getuigde van aller instemming. Nadat de voorzitter dank gebracht had voor detze onverwachte hulde kwam de be schrijvingsbrief voor de Alg. Vergadering ter tafel. Verschillende punten, gingen vlug onder den hamer door, terwijl over enkele levendige discussie werd gevoerd. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verga dering werden de heeren G. J. Visser en Joh. Vooys gekozen. Met de rondvraag was het huishoudelijk gedeeflte afgeloopen en bleef men nog eeni- gen tijd gezellig bijeen, waarna de vergade ring met dankzegging werd gesloten. Lustrumtentoonstelling Indologenvereeniging De historische tentoonstelling omtrent de ontwikkeling der Indische wetenschappen, ingericht in een der zalen van het Rijks museum voor Volkenkunde, zal Dinsdag- en Woensdagavond van 7.30 tof 9.30 uur voor het publiek gratis geopend zijn, waaibij een der leden van de tentoonsteliingscommissie de noodige explicatie zal geven. Verkoop van een strook grond Nog een raadsagendapnnt In de Maandag a.s. te houden raadszitting komt alsnog aan de orde een voorstel tot het verkoopen van een strook grond aan de Boerhaavelaan, deel uitmakende van het perceel, kadastraal bekend gemeente Leiden Sectie L No. 1454, aan J. J. van Hoeken, te BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: W M Rijnberg 24 J en 1 Heeg 24 j, BEVALLEN: M SleratDubbelaar r M Laar—de Wit d. P v d Heijden—Koet z Colpa—Goudkamp d B A Koolstra—v Rön i P SpaargarenBakhuizen z D Hasenoo —Zwanenburg d M M de Water—Broers z - K PierlkKeur d_PC Louwersede Geus UIT DEN OMTREK ALPHEN AAN DEN RIJN RAADSVERGADERING Door besluit van den Raad, is aan de genda voor Maandag eenige uitbreiding ge- pven door een aantal andere punten. Voorts begint de vergadering niet om half 10 maar om 10 uur 'e moreens. LUSTRUM-UITVOERING VAN D.O.S. Dinsdag a.s. geeft de Chr. Gymn. vereen. D.O.S. in hev Nutsgebouw haar 5de openbare uitvoering. In de 5 jaren van haar bestaan heeft deze eenige Chr. Gymn. vereen, hier ter plaatse de sympathie van velen verworven en wij twijfelen er dus niet aan of de belang stelling voor deze jubileum-uitvoering zal groot zijn. Medewerking verleent de heer Spaanderman als declamator. JAARVERGADERING „DE RIJNSTREEK" In hovel ,,'s Molenaarsbrug" hield de ijs- club „de Rijnstreek" de jaarlijksche leden vergadering. Besloten werd tot aansluiting bij den Z.H. Ijsbond. Als commissaris werd aangewezen de penndngm. de heer C. D. J. Tolk. De voorz., ir. Waardenburg, stelde vast dat het ledental iets was teruggeloopen. Spr. vertrouwde dat een vorstperiode dit weer zal doen stijgen. De secretaris, de heer Hetzel, wees er met. nadruk op, dat de ijs baan en ijschib geheel afzonderlijk werken. Laatstgenoemde bedoelt alleen personen die door de vorst werkloos worden, op de banen, aan werk te helpen. .Het saldo in kas bleek f 937.44 groot. Nood zakelijk is dat de ijsclub een vaste kern con tribuanten houdt, daar op steun van de ge meente niet behoeft te worden gerekend in de naaste toekomst In het uurloon kwam geen wijziging. De aftredende bestuursleden, de heeren W. Hekel Fred. Kroes en J. Waar denburg werden herkozen VERGOEDING BIJZONDER ONDERWIJS en W. stellen den Raad voor de totaal uitgaven voor het gewoon lager onderwijs en uitgebreid 1. o. volgens de omschrijving in de begrooting vast te stellen op f 4432.82 voor het lager onderwijs en van f 1050.65 voor het uitgebreid lager onderwijs. Waar het aantal leerlingen op de openbare scho len bedraagt 437 maakt dit f 10.14 per kind, vermeerderd met f 0.50 wegens geraamde administratiekosten is f 10.64. Het aantal leerlingen voor het uitgebreid 1. o. bedraagt 39. f 1050.65 39 f 26.93, te vermeerderen met f 0.50 wegens geraamde administratiekosten is f 27.43. Naar deze geraamde bedragen wordt de vergoeding voor het bijzonder onderwijs vast gesteld. JAARVERGADERING M. V. „MEISJESROEPING" In de Geref. Kerk de Ruiterstraat hield de M. V. „Meisjesroeping" haar 7de jaarverga dering. De avond werd geopend door de presidente mej. Oudhofde Jong. Na het gebruikelijke woord van welkom werd aan de afwerking der agenda begonnen. J. DUYVERMAN ACCOUNTANT Lid N. L V. A Graaf Florisstraat 80. Èotterdam Kievietlaan 27 Wassenaar Belasting zaken Hiervan vermelden we een tweetal inlei dingen over: Gel. Bel. art 20 door mej. J. Oudshoorn en Kerkgesch. „De plaats der vrouw in de kerk der eerste eeuwen" door mej. B. de Wit. Het jaarverslag werd in beeld gebracht op het witte doek. We vermelden voorts nog een aardig propagandastuk]'e getiteld: P.P.C. Ds. Bosch sloot de geslaagde avond met een slotwoord en dankgebed. HAZERSWOUDE In Salvatori had de jaarlijksche ledenver gadering plaats van de Ned. Herv. School, onder leiding van Ds. Kiehl. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer Joh. Plaisier herko zen en gekozen de heer C. Erkelens. De heer Breininger, onderwijzer aan het Chr. Insti tuut voor doofstommen „Effatha", hield daarna een lezing, welke door allen met aandacht werd beluisterd. Aan de hand van lantaarnplaatjes kon men ziah duidelijk een beeld vormen van de moeilijke, doch schoone taak welke in Effatha vervuld wordt. De Voorzitter sprak den wensch uit, dat velen zullen gaan behooren tot de vaste contri buanten van Effatha. COMMISSIE VOOR BIJZONDERE NOODEN Donderdagavond werd in het Raadhuis een vergadering gehouden van de commissie voor Bijzondere nooden, onder leiding van den voorzitter burgemeester A. Warnaur. De voorzitter opende met een welkomstwoord en sprak er zijn genoegen over uit dat zoo velen waren opgekomen. Het reglement, werd met algemeene stem men vastgesteld. Hierop werd verslag uit gebracht van de hulp die in het afgeloo pen jaar was verleend. Verschillende aan- vraeen konden worden ingewilligd, De secretaris, de heer B. den Braver bracht verslag^ uit van ontvangsten en uit gaven, waarbij' melding kon worden ge maakt van enkelel bijzondere giften. Tot leden der commissie voor het nazien der re kening van den penningmeester werden aan gewezen de heeren P. J. Kerkvliet en Jac. de Wilde A.R. PROPAGANDACLUB Door de A.R. P ro pagan da c 1 ub „Schrift en Historie" werd een vergadering gehouden, onder leiding van den voorzitter de heer C. Bogaards. Aan de orde van behandeling was de „Nieuwe Pachtwet". Door den inleider, den heer C. Bol, werd het historisch verloop der pacht nagegaan. We leven nog steeds onder de regeling van 183S; sindsdien zijn verschil lende commissies ingesteld tot herziening, maar de commissie Diepenhorst heeft voor stellen gedaan en de beide Kamers hebben een nieuwe Pachtwet goedgekeurd, die op 1 April 1938 in werking zal treden. Ten tweede stond de inleider stil bij de mobiele pacht, waarbij de pachtprijzen ge deeltelijk afhankelijk zijn van de verkoop prijzen der producten. Hierdoor wordt het risico voor den pachter aanzienlijk beperkt en snelle aanpassing bevorderd. Voorts is er de deelpacht, waarbij bepaald wordt dat voor verpachter en pachter een deel der produc ten als betaling geldt, doch deze vorm vindt 6lechts beperkte toepassing. De meest ge bruikelijke vorm is de geldpacht. Bij de nieuwe bepalingen is de stand van den pach ter aanzienlijk verbeterd door vergoeding voor verbeteringen en het recht van continu atie, al wordt door velen de absolute con tractsvrijheid beter geacht. Alle overeen komsten moeten schriftelijk zijn en aan de goedkeuring van den rechter worden voor gelegd. Voor minder dan een vierde H.A. en f 50 als bedrag, behoeft geen goedkeuring gevraagd en kan een veel korter termijn gel den. Er volgde een geanimeerde bespreking Door den heer D. de Vogel werd een inter nationaal politiek overzicht gegeven. De ver gadering werd door <ieu voorzitter gesloten. De heer C. Bol ging voor in dankgebed. DAMMEN De Hazerwoudsche Damclub „H.D.C." hield in het hotel „Het Oude Raadhuis" een on derlinge competitie-wedstrijd met de volgen de uitslag: Groep I: J. C. WindhorstD. van Staveren 02. K. J. MatzeM. Kroon afgebr. Groep II: L. LuitenJac. Hassefras 02, Jac. Hassefras—L. Luiten 20, P. van Wie- ringjenr—Jac. Hassefras 02, H. Looman M. Klomp 20. HILLEGOM PROTESTANTSCHE ZIEKENVERPLEGING Donderdagavond hield bovengenoemde vereeniging haar algemeene ledenvergade ring in het Nutsgebouw onder voorzitter schap van den heer J. Veldhuizen van Zan ten. De voorzitter memoreerde met enkele woorden het toverlijden van de mede-op-rich- ster, mej. G. Hopman. De eerste jaren is zij de mottor der vereeniging geweest. Om ge zondheidsredenen moest zij echter haar functie neerleggen. Haar arbeid zal steeds in herinnering blijven. Deze woorden werden doorzie aanwezigen staande aangehoord. De secretaris, de heer J. H. Vooren, bracht het 29e jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat de vereeniging 'n legaat, groot 5206,99. heeft ontvangen, waarvoor effecten zijn aan gekocht De vereeniging moest dit jaar weer opnieuw Koninklijk goedgekeurd worden. Deze goedkeuring is weer voor 29 jaren ver kregen. De onder-afdeeling „Moederschapszorg" telt 37 leden en 108 donateurs. De aanvra gen om kraamhulp waren 19, terwijl in 15 gevallen hulp werd verleend. Het batig sal do bedroeg per 1 Januari 1937 434,13. Door zuster Terhorst werd bij 104 patiënten, in totaal 1846 bezoeken afgelegd. In 28 gezin nen werden 406 Gb.c.-bezoeken gebracht, ter wijl de zuster nog 151 bezoeken voor zuige lingen heeft gedaan. In 108 gezinnen werd 151 maal verbandmiddelen verstrekt De ver eeniging telt 696 leden. De exploitatiereke ning sluit met een tekort van 171,29. Door het vertrek van dr. Steenimeiier is dr. Ten Hoopen plaatsvervangend medisch bestuurs lid eeweest. Tenslotte riep spr. Gods zegen in voor het herstel van Z K.H. Prins Bernhard en voor de a.s. blijde gebeurtenis in het Koninklijk gezin en hij hoopte, dat het Huis van Oranje hierdoor bestendigd zal worden, tot heil van bet. vaderland. Vervolgens werden de boeken en beschei den der wijkverpleging gecontroleerd door heeren v. d. Linde en A. v. Wonderen, en van „Moederschapszorg" door de hoeren J. Paling en J. Schenik, die, na accoord-bevin- ding, voorstelden de penningmeesteressen te dechargeeren. hetgeen onder dank voor de gedane arbeid geschiedde. De aftredende be stuursleden, de heeren J. Veklhuyzen van Zanten en B. Frijlink cn mej. G. Engel, wer den bii acclamatie herbenoemd. Tot medisch bestuurslid voor 1938 werd benoemd dr. J. J. Versluijs. De voorzitter wenschte zuster Terhorst nog geluk met het algeheel herstel van haar gezondheid en deelde nog mede, dat Sint Nicolaas een ei ft van 100,heeft gebrachtt die onder dank aan den onbekenden gever/ geefster is aanvaard. Hierna werd de ver gadering gesloten. HULDEBLIJK In verband met het feit dat de heer J. C. de Koning binnenkort het onderwijs gaat verlaten, wegens het ubereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd, is er een comité van oud-leerlingen gevormd, om op de avond van het afscheid een blijvend blijk van ach ting aan te bieden. Indien er oud-leerlingen zijn, die per onge luk niet zijn aangezocht om een gave hier voor te offeren, dan kunnen zij hun bijdrage bezorgen bij den secr-penningm., den heer F. Buurman, Wilhelminalaan. DOOR DE GLADHEID GESLIPT Vrijdagmorgen slipte in de Hoofdstraat door de gladheid van de weg eep personen auto. Een juist passeerende fietser uit Sas- senheim kreeg een klap met. het achtereind van de wagen, waardoor hij op de trottoir band werd gesmakt. Met een bekkenfractuur werd hij per ziekenauto naar Leiden ter observatie vervoerd BABY-UITZET JES Het comité dat zich ten doel stelt om aan behoeftige a.s. moeders in Januari een baby uitzetje te verstrekken, deelt ons mede, dat het deze week met de 17 uitzetjes is klaar gekomen. Voor belangstellenden zijn deze gratis te bezichtigen op Woensdag a.s. van 35 uur in een der zalen van het Nuitsge- PATRIMONIUM De plaatselijke afdeeling vergadert Maan dagavond in haar gebouw aan de v. d. En-, delaan. De heer G. Bikkers zal het onder werp „Werkstaking en uitsluiting" behan delen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Deze dienst wordt a.e. Zondag waargeno men door Dr. ten Hoopen, telefoon 5417. KATWIJK a.d. RIJN TUINBOUWOVERZICHT Het is van ouds bekend, dat' de dagen rond St Nicolaas voor de tuinders en de groentenkooplieden geen dagen zijn om in bijzonder gunstige stemming te verkeeren ten opzichte van de prijzen der verschillen de aangevoerde producten. HieroD is zoo goed als nimmer een uitzondering. Met de koolsoorten ging het in de afgeloopen week slecht. Vooral voor gele kool was onvol doende vraag en de aanvoer nam toe. Een flink kwantum kon in de afgeloopen week geen kooper vinden. De beste kwaliteit braoht van f 1, den mi nimumprijs, tot hoogstens f 1.30 per 100 Kg. op. Wat geen koopers kon vinden voor men- schelijk voedsel gaat dan voor veevoer weg tegen f 0.25—0.30 per 100 Kg. Roode kool blijft op den ouden prijs van f 2.39—2.90 han gen. En groene kool gaat voor f 1.30 tot hoogstens f 1.50 per 100 Kg. Met waschpeen gaat het weer iets beter. De goede kwaliteit kon geregeld van f 0.60— .1.20 per kist van 20 Kg. opbrengen. Ook hier van neemt de aanvoer weer toe. Peen voor conserven ging niet Bospeen kwam nog maar van enkele tuinders. Dit artikel bracht van f 5.806.40 per 100 bos op. Kroten blij ven vlot weg gaan met redelijken prijs, va- rieerend van f 2—2.90 per 100 Kg. Een goed gevraagd artikel was deze dagen wel de an dijvie. Dit product, waarvan vorige week een zeer groot gedeedte onverkocht bleef, kon thans iedere veilingdag gemakkelijk van f 0.300.45 per kist. van 6 Kg. opbrengen. En dit niettegenstaande de aanvoer niet ver minderde. Knolselderie had ook nog onvol doende belangstelling en bleef in den prijs van f 22.40 per 100 stuks hangen. Het is met dit artikel een wachten tot er wat win terweer komt. Bloemkool gaat nog steeds minderen en de aanvoer bepaalt zich tot en kele duizenden. Met Le Cerf is het eerst daags geheel afgeloopen. Het zijn dan alleen nog de Reuzen. Deze laatste gaan thans voor f 612.20 per 100 in de eerste soort. Tweede soort van f 2.30—5.40 per 100. Voor uien is onlangs schijnbaar het hoogtepunt bereikt. Er is toen tot f 10 per 100 Kg. be taald doch nadien is dit bod niet meer be- reikt geworden. Dit tijdperk varieerde de prijs van f 8.509.30 voor groote uien en van f 6.407.10 voor drieling-uien. KATWIJK AAN ZEE HET „RASKONIJN" Eerste nationale konijnententoonstelling In de achterzaal van hotel „Du Rhin" vond Donderdagavond de officieele opening plaats van de eerste nat. konijnententoonstelling, uitgaande van de plaatselijke vereeniging „Het Raskonijn". Door ontstentenis van den voorzitter, den heer W. Varkeviseer, werd 't openingswoord gesproken door den heer A. Kuijt. Spr. hoopte dat ook deze tentoonstel ling een succes moge worden; er is, gezien de ingezonden dieren, een groote vooruit gang te bespeuren. Ook het oordeel van den beoordeelaar, Baron van Pallandt, was zeer gunstig. Wegens plaatsgebrek konden maar 140 nummers ingeschreven worden. Velen moesten teleurgesteld worden, wel een be wijs, dat deze vereeniging de sympathie van vele fokkers bezit. Van de ingezonden dieren noemen wij slechts de soorten: Vlaamsche reuzen, in al lerlei kleuren, Lotharingers, Fransche hang- ooren. Weeners, Papil lons, Gouwenaar, Ned. Havanna's, Hollanders, Russen, Polen. De beker, uitgeloofd voor het hoogst aantal pun ten, werd gewonnen door den heer P. Vint- ges te Leiden. De medaille voor het mooiste dier der tentoonstelling is gewonnen door den heer A. Kuijt. Wij kunnen alle konijnenliefhebbere een bezoek aan deze tentoonstelling, welke tot vandaag is geopend, van harte aanbevelen. STAND DER WERKLOOSHEID Bij het bureau der aibeidshemiddeling stonden heden 505 personen als werkloos in geschreven FILMAVOND Uitgaande van de Chr. Besturenbond al hier werd gisteravond in de zaal voor Prot. Chr. Belangen de film vertoond welke be trekking heeft op het te werk stellen van werkloozen in verschillende takken van ar beid. Deze film gaf een duidelijk beeld van hetgeen door de Reeeering voor onze werk loozen wordt gedaan. Voorts werden nog vertoond een natuur film, een teekenfilm en de mooie Oranjefilm. De heer B. v. d. Bent sprak het openings woord, terwijl de heer J. Vink een pakkend slotwoord sprak De film werd gedraaid door de Chr. Filmcentrale te Utrecht DAMMMEN De uitslag van de daimwedstrij'd K.W.Z. D.C.L. (Leiden) luidt &ls volgt: G GuijtW. P. Olivier 0—2 D. MevvogelJ. Stavleu 02 L. BrouwerP. Olivier 02 J. G. SnelP. Ligtvoet afgebr. W. DubbelaarJ. v. Wezel afgebr. J. de WiltD. Mechelse 0-^2 TI. v. SchieW. Lat er voer 11 Jac. PluimgraafTh. Overdijk 11 P. Meyvogel—D. Voorkamp 11 G. PluimgraafJ. Laterveer 11 K.W.Z. IID.C.L. II: voorloopige uitslag 8—9, waarvan 2 partijen werden afgebroken. KOUDEKERK a.d. RIJN OUDERAVOND NED. HERV. SCHOOL In de Ned. Herv. School werd de ouder avond gehouden. Velen waren opgekomen om de vorderingen hunner kinderen te zien en, het lokaal was dan ook geheel gevuld met ouders en belangstellenden. De voorzitter, Ds. A. W. M. Odé, opende het samenzijn met gebed en een woord van welkom. Na enkele behartenswaardige woor den gesproken te hebben, werd het program ma afgewerkt. De leerlingen van de hoogste klassen zongen allereerst eenige liederen on der leiding van het hoofd der school, waar naar met aandacht werd geluisterd. Het hoofd der school, de heer A. Mieog. sorak over „.Verantwoordelijkheid", Ds. Odé over „Kerk en School"; de onderwijzer de heer C. Stroo droeg een paar gedichten voor van Vondel, terwijl de heer Ant, van Egmond de rij sloot met varia getiteld „Het kwaad van kwaad spreken" en „Moederhanden". De on verdeelde aandacht van de aanwezigen toonde, dat zij met het eebodene zeer ineeno men waren. In de pauze was er gelegenheid om het werk der leerlingen te bezichtigen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Inzonderheid trokken de keurige handwerken veel kijkers. Ds. Odé bracht aan het slot een woord van dank aan allen, die hadden medegewerkt om dezen gezelligen en nuttigen avond te doen slagen. Het bestuurslid de heer Ant. van Egmond wist zich de tolk der ouders en medebe stuursleden toen hij Ds. Odé, in verband met zijn a.s. vertrek naar Goes, hartelijk dankte voor zijn altijd zoo uitstekende leiding van de ouderavonden. HERDENKINGSREDE Ds. J. VERKUIL Woensdag 15 Dec. a.s., des avonds te 7 uur, hoopt in het belang ivan de Zending in de Geref. kerk alhier op te treden Ds. J. Ver kuil, Geretf. predikant te Oegstgeest. UITVOERING SOLI DEO GLORIA Dinsdlag 14 Dec. a.s., des avonds te half acht, hoopt de Geref. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" met het kinderkoor „Klein Soli Deo Gloria haar 16e openbare uitvoering te geven in de Geref. kerk alhier, onder leiding van haren directeur den heer H. Zirkzee te Leiden en met orgelbegeleiding door den heer G. Batelaan alhier. Het programma is rijk gevarieerd en be vat een 25-tal nummers. RADIO-DISTRIBUTIE ZATERDAG 11 DECEMBER Programma 3: 8 Keulen; pl.m 9.20 Parijs R; 50 Keulen; 13.20 Brussel VI; 14.20 London R; 15.20 Keulen; 16.20 Brussel VI; 17.50 Brussel Fr ,2n Keulen; 21.20 London Reg; 21.40 Boeda- >st of div.; 22.20 Brussel VI; 22.30 Berlijn Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Diversen; 10.35 London Reg; 12.05 Droltwich; 16.20 Lon- Reg; 17.20 Droltwich: 21 T -"don Reg; 23.20 Droltwich ZONDAG 12 DECEMBER Programma 3: 8.30 Diversen: 8.50 Keulen! 10.35 Brussel VI; 11.20 Keulen; 13.20 Brussel VI; 14.20 Brussel Fr; 14.35 Brussel VI; 15.20 Keulen; 1 17.20 Parüs R; 19.20 Weenen; 21.30 Boedapest of div.21.50 Berlijn Programma 4: 8.30 Brussel VI; 12.50 Droitw 14.20 Diversen; 14.40 Droltwich; 16.20 Londoi 16.40 -Droltwich; 17.20 London Reg; 18 Bru. VI: 18.20 London Reg; 18.50 Droitwchi; 19.20 j London Reg; 20.15 Droltwich; 21.05' Diversen; 21.25 Droltwich; 22.30 Boedapest of div; 22.50 Droltwich; pl.m 23 Boedapest of div.; pl.m 23.25 ParUs R. MAANDAG 13 DECEMBER Programma 3: 8 Keulen; 9.209.40 Parijs R; 11.05 London Reg; 11.50 Parijs R; 12.05 Radio PTT Nord; 12.20 Parijs R; 13.20 Brussel VI; 14.20 Diversen; 1B.05 Parijs R; 15.20 Keulen; 1G.25 London Reg; 17.20 Parijs R; 18.20 Keulen; pl.m 19.10 London Reg; 19.20 Keuion; 20.20 Ro me (Milaan); 21.20 Brussel Fr; 22.20 Brussel VI fe 22.30 Boedapest of div; pl.m 23.25 Diverser Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Dl ver 10.35 Drotwlch; 12.20 Droltwich; pl.m 1 Droltwich: 13.50 London Reg; 15.20 Droitw 20.05 Londen Reg; 20.50 Proltwich Agenda De Zondagsdienst der huisartsen wordt p morgen waargenomen door de doctoren: De Jager, Burggravenlaan 1, telef. 1S40. Jasperse, Witte Sinigel 72, telef. 2403. i Hovens Greve, Morsohsingcl 3, telef. 1450.1 Lahr, Zoeterw. Singel 8, telef. 1463. De Geneesk. Zondagsdienst te Oegstgeest k wordt waargenomen door Dr. Hugenholtz, telef. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der P apotheken wordt van Zaterdlag 11 tot en met F Vrijdag 17 Dec. a.s. waargenomen door dep apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, p telef. 502; G. F. Reyst, Stconstraat 35, telef, f 136 en J. Doe d ens, Wilhelminapark 8. O eest- P geest, telof. 274 KAS-VEREEN1GING NX ANNa 1865 AMSTERDAM C„ SPUISTRAAT 172i BEWAREN VAN EFFECTEN) MET ADMINISTRATIE Onze nieuwe Brochure .Bewind* en Executeele" wordt gaarne op aanvraag toegezonden. RUBRIEK TEN DIENSTE VAN ONZE ABONNE'S UW ASSURANTIEKANTOOR lm. NOOMEN BREESTRAAT 10a, TeL 302, naln. 2479 ATELIER JONKER BREESTRAAT 29 LEIDEN VOOR EEN 3IJZ0NDER PORTRET Voor Interieur- en Industrieopnamen Voor ALLES op FOTOGEBIED FOTO EN KINO HANDEL HOOIGRACHT 51 Telef. 2945 VERKOOP - INRUIL en REPARATIE VAN ALLE SOORTEN STOFZUIGERS Condities in overleg P. J. MAARTENSE HOOGSTRAAT 6 LEIDEN Juwelier - Goud en Zilver Horloges Telefoon 571 Gevestigd 1868 HERENMODE - HOEDEN Stoomwasscherij „DE ZON" Fa. H. J. DIEBEN Zoeterwoudschesingel 23, LEIDEN Telefoon 1839 Overhemden 25 cent. Boorden 7 cent Uw wasch is pas eroed Als ..DE ZON" haar doet JOHN KAGER CENTRALE VERWARMING SANITAIRE INSTALLATIES DOELENSTEEG 9—11 LEIDEN Tolefoon 2289 Postrekening 143937 D. M. VAN EWIJK WONINGINRICHTINGEN BEHANGERIJ STOFFEERDERIJ MEUBELMAKERIJ BREESTRAAT 73 Telefoon 414 EXPERT TAXATEUR J. VAN ITERSON Gediplom. en Beëedigd MAKELAAR LEIDEN, Telef. 1772, OUDE SINGEL 190 TIMMERBEDRIJF BOUWKUNDIGE AANNEMER SPECIAAL ADRES voor SCHOONHEIDS MASSAGE MAISON „HENRY" BREESTRAAT 56a Teleloon 431 REGENJAS 26.75.TWEED-JAS 34.7SK Voor Betere MAATKLEEDING HOOGEWOERD 9 TEL 3493 DRIJRKERiJ JAhSED AALMARKT JAN STIGTER THORBECKESTRAAT 12 TeL 2929 UW ARCHITECT alléén óf HAARLEMMERSTRAAT 17 - Telet 315[° Mr. Dr. H. D. M. K N O L ACCOUNTANT Steenschuur 1 6 - Leiden Telefoon 1598 PHILIPS RADIO vanaf 6.— per maand®1 VERLICHTINGS-0 R N A M E N T E N»i H. DE NIE - N ieuwe Rijn 57i( Telet. 1155 bil de HnoiflrA' MAKELAARSKANTOOR H. D. VAN WELZEN JR. Beëedigd Makelaar BELEGGINGEW in Vaste Goederen OUDE SINGEL 220 TELEFOON 2774

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6