STADSNIEUWS OUWCREDIETEN B. SCHOON - DEN HAAG DINSDAG 7 DECEMBER 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 Gemeenteraad De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Maandag 13 December 1937, des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut het Algemeen". De vergadering zal, zoo noo- dig, des avonds worden voortgezet. 'ie behandelen onderwerpen: le. Voorstel om aan J. M. C. de Roo op zijn verzoek ontslag te verleenen als lid van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschap pelijk Hulpbetoon. 2e. Benoeming van drie leden van de Ge meentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Se. Benoeming van 5 leden der Commis- siën, bedoeld in art. 2, le lid, sub 3o, der ver ordening, houdende Reglement voor de Corn- missiën van Advies, betreffende de arbeids- en dienstvoorwaarden van het personeel in dienst der gemeente Leiden (aftredend: de H.H. J. A. van der Reijden. P. M. van dei- Voort, J. H. Schüller. F. Eikerhout en H. Lomhert) 4e. Benoeming van 5 plaatsvervangende le den dier Commissiën (aftredend: de H.H. A. van Rosmalen, J. J. Valentgoed, H. P. H. Würtz, P. van der T*s en Th. M. W. Ber gers). 5e. Praeadvies op het' verzoek van Dr. Mr. J. W. Verburgt, om ontslag als archivaris der gemeente. 6e. Praeadvies op het verzoek van H. P- Veldhuyzen, om ontslag als stadsgeneesheer. 7e. Praeadvies op het verzoek van J. Aal- bersberg. om ontslag als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Se. Praeadvies op het verzoek van Mr. Dr. H. D. M. Knol, om ontslag als tijdelijk leeraar in de Handelswetenschappen aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. 9e. Praeadvies op het verzoek van mej. A. L. de Vries om ontslag als onderwijzeres bij het openbaar vervolgonderwijs voor meisjes. 10e. Voorstel inzake het overnemen in eigendom bij de gemeente van verschillende voor straat bestemde strooken grond en een strook water. 11e. Voorstel inzake het wijzigen van de met het Rijk bij raadsbesluit van 13 Maart 1919, gewijzigd bij dat van 9 Mei 1927, aan gegane overeenkomst betreffende de verhu ring van het vm. Pesthuis c.a. 12e. Rekening, dienst 1936, van het' College Vro u wen-kraammoeders. 14e. Rekening, dienst 1936, van de Ge meentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon. 15e. Suppletoire begrooting, dienst 1936, .van de Stedelijke Werkinrichting. 16e. Rekening, dienst 1936, van de Stede lijke Werkinrichting. 17e. S uppietoire begrooting, dienst 1936, van den Armenraad. 18e. Rekening, dienst 1936, van den Armen raad. 19e. Suppletoire begrooting, dienst 1936, van het Heilige Geest' of Arme Wees- en Kin derhuis. 20e. Rekening, dienst 1936, van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinderhuis. 21e. Begrooting, dienst 1938, van het Hei lige Geest of Axme Wees- en Kinderhuls. 22e. Balansen en. verlies- en winstrekenin gen, dienst 1936, van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. 23e. Balans en verlies- en winstrekening dienst 1936, van de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest". 24e. Balans en verlies- en winstrekening, 'dienst 1936, van het Openbaar Slachthuis. 25e. Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1936, van het Grondbedrijf. 26e. Balansen en verlies- en winstrekenin gen, dienst 1936, van den Reinigings- en Ont smettingsdiens t. 27e. Balans en verlies- en winstrekening over het tijdvak van 1 Januari29 Februari 1936, van den opgeiheven Keuringsdienst van Waren in het' district Leiden. 28e. Balans en verlies- en winstrekening, 'dienst 1936, van de Gemeentelijke Hulpbank. 29e. Rekening, dienst 1936, van het Ge meentelijk WaschbureatL 30e. Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1936, van het Gemeentelijk Radio- Distributiebedrijf. 31e. Rekening van de ontvangsten en uit gaven der gemeente over het jaar 1936. 32e. Voorstel tot het goedkeuren van de rekening ,over 1936, van liet plan der oude woningen van de Vereeniging tot Bevorde ring van den Bouw van Werkmanswoningen en tot het beschikbaarstellen van gelden aan genoemde vereeniging 'in verband met het nadeelig saldo van die rekening door .vaststelling van den desbetreffenden begroo- tingsstaat. S3e. Voorstel tot het verleenen van mede werking aan het bestuur der Gereformeerde School vereeniging tot het aanschaffen van leermiddelen ten behoeve van zijn school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Hoog- landscbe Kerkgradht no. 20a en tot het vast stellen van den desbetreffenden begrootings- Staat. 34e. Voorstel tot het onbewoonbaarverkla- ren van een 27-tal woningen. 35e. Voorstel tot het verleenen van een Kerstgave aan daarvoor in aanmerking ko mende werkloozen. 36e. I. Herstemming over het voorstel van mevrouw Braggaarde Does inzake het ver strekken van schoenen in plaats van klom pen aan behoeftige leerplichtige kinderen; II. Praeadvies op het voorstel: a. van den heer van Eek inzake uitbrei ding van het aantal gemeentelijke vertegen woordigers in het bestuur van de vereeni ging „Schoolkindervoeding en -kleeding"; b. van den heer Goslinga om warm voed sel verkrijgbaar te stellen voor daarvoor in aanmerking komenden en tegelijkertijd de schoolkindervoeding te beëindigen. 37e. Voorstel tot. het verhoogen van het over 1937 aan de vereeniging „Schoolkinder- voeding en -kleeding" toegekend subsidie en tot het vaststellen van den desbetreffenden hegrootingsstaat. 38e. Voorstel tot onderhandsche opdracht van de Levering van een gedrukt steno- analytisch verslag van de Handelingen van den Gemeenteraad en van de Ingekomen Stukken aan de N.V. Boek,- Courant- en Handelsdrukkerij voorheen J. J. Groen en Zoon. 39e. Voorstel om het maken van de volle dige werken ter voltooiing van het stadhuis, met bijlevering van alle materialen enz. on dershands op te dragen aan de firma H. Korswagen Nzn.. te Leiden. 40e. Voorstel tot het wijzigen van de ver ordening, betreffende de levering van elec- triciteit door de Stedelijk© Fabrieken van Gas en Electriciteit. 41e. Voorstel tot het wijzigen van de ver ordening op het Bouwen en Sloopen. 42e. Voorste!: a. tot liet toekennen van een extra-subsidie voor het jaar 1938 aan do Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbe toon ten behoeve van het instellen, bij wijze van proef, van een achoeiseldienst; b. tot het ten behoeve van dien dienst be schikbaar stellen van een tweetal lokalen van de vm. bewaarschool aan de Groene- wachtgeld en pensioen aan de wethouders, alsmede het verleenen van pensioen aan hun weduwen en weezen. 44e. Voorstel tot het vaststellen van een Monumentenverordening, met tbijbehooren- de voorwaarden voor gemeentelijken steun tot behoud en herstel van monumenten. Onbewoonbaarverklaring van woningen Er worden er 27 voorgedragen In overeenstemming met een terzake gebracht advies van de Commissie van Fa bricage hebben B. en W. den voormaligen Dienst van het Bouw- en Woningtoezicht op gedragen voorstellen te doen tot onbewoon baarverklaring. van slechte woningen, ten einde de opruiming van krotten geleidelijk ter hand te nemen. Een groep woningen is reeds aan een on derzoek onderworpen, bij welk onderzoek is geconstateerd, dat 27 woningen, aan poorten en sloppen gelegen, in zoodanigen slechten toestand verkeeren, dat zij niev door het aan brengen van verbeteringen in bewoonbaren toestand kunnen worden gebracht; ook naar het oordeel van de Commissie van Fabrica ge en den Inspecteur van de Volksgezond heid dient derhalve onbewoonbaarverkla- ring plaats te hebben. De termijn van ontruiming stellen B. en W. voor op 6 maanden te stellen. Het zijn de woningen Zwartehondspoort nis. 12, 3, 4, 9, 13, W'outershof 3, 4, 5, 6 en 7, Mirakelsteeg 8, Dirkspoort 1, 2, 3, 4, 5, Fokkeplein 1, 2, 3, Bethlehemshof 1, 2. 3, 4, 5, 6 en Verhooging electriciteitstarief B. en W. doen een voorstel Zooale zij reeds in hun brief ten geleide van de ontwerp-gemeentebegrooting voor 1938 mededeelden, achten B. en W. het, in verband met de sterke stijging van de prij zen van de kolen en van andere grondstof fen, waardoor de kostprijs van de electrici teit is gestegen, gewettigd over te gaan tot een verhooging van het enkeltarief voor electriciteit van 18 tot 20 cent per K.W.U. en van het vast recht van het woonhuis- tarief van 16 tot 17 cent per maand en per aansluitingspun t. Deze tariefswijziging, ■aarvan de opbrengst op f 60.000 wordt ge raamd, geeft overigens niet een volledige compensatie tegenover de hoogere kolen- kosten, omdat slechts een gedeelte van die meerdere kosten wordt terugontvangen, doordat de tarieven voor de industrie en den winkelstand ongewijzigd blijven. Tegen de bovenbedoelde tariefswijziging kan naar de meening van B. en W. in de gegeven omstandigheden te minder bezwaar bestaan, omdat het tarief ook dan nog tot de laagste in den lande zal behooren en door zijn beperkte werking een toeneming van het stroomverbruik niet in den weg be hoeft' te staan. Zij stellen, voor de tariefsverhooging toe te De bouw van het nieuwe stadhuis Gunning van den afbouw Voor het maken van de volledige werken ter voltooiing van het te bouweni stadhuis, met bijlevering van alle materialen, arbeids- loonen, verzekeringen, belastingen, transpor ten, enz., is aan een negental aannemers on dershands prijsopgaaf gevraagd. De laagste inschrijf ster, de firma H. Kors- agen Nzn., te Leiden, heeft, na overleg met den architect', de aanneemsom nader gesteld op f 317.525. Uit den aard der zaak is geen vergelijking te treffen tusschen de in het advies der Commissie van Fabricage bedoelde oorspron kelijke globale raming van bestek D en de nadere raming van het later uitgewerkte be stek, hetwelk ook meer omvat, dan in de aanvankelijke raming was begrepen. Bovendien is uit den uitslag van de gehouden aanbesteding gebleken, dat de door de Regeering in 1936 getroffen maatregelen óp monetair gebied ten aanzien van de prijzen ongunstiger ef fect hebben gehad, dan aanvankelijk werd verwacht. Met een overschrijding van het voor den stadhuisbouw geraamde bedrag zal dus rekening moeten worden ge houden. Van de financieele aspecten zullen B. en W. den al naar gelang van de uitwerking van de verdere bestekken, op de hoogte houden. Zij stellen voor de afbouw op te dragen aan de firma Korswagen. Schoolkindervoeding en -Weeding De kosten weer hooger Het bestuur der Vereeniging voor School- kinderkleeding en Schoolkindervoeding ziet zich genoodzaakt wegens voortdurende, be langrijke, toeneming van het aantal voor verstrekking van voedsel, kleeding en/of schoeisel in aanmerking komende kinderen, te verzoeken het ten behoeve van zijn Ver eeniging op de begrooting 1937 uitgetrokken subsidie uit de gemeentekas, ad f 44.065, te verhoogen met niet minder dan f 6680 en derhalve nader te bepalen op f 50.746. B. en W. steden voor dit verzoek toe te staan. De almanak der V.V.S.L. Heden is de Almanak der Vereeniging voor Vrouwelijke Studenten verschenen en op de gebruikelijke officieele wijze aan d© daarvoor in aanmerking komende auto riteiten uitgereikt. De almanak werd weder uitgevoerd door de N.V. Boek- en Steendrukkerij Eduard Ydo alhier en ziet er in die lichtblauwe band met zilveren opdruk weer bijzonder fraai uit. Het boekwerk bevat natuurlijk alle gege vens omtrent de Vereeniging zelve, maar daarnaast ook allerlei bijzonderheden over het Academische en over het burgerlijke leven, terwijl de zaïstervereenigingien en de andere Leidsche Studenten-verecnigimgen ook hun plaats hebben gekregen. Er is voorts een volledige naamlijst van studen ten opgenomen, onderscheiden naar hun al of niet lid zijn van de V.V.S.L. en van het L.S.C. Natuurlijk ontbreken het Mengelwerk en de Mixed Pickles niet. Men vindt daarin ditmaal wel zeer geslaagde bijdragen. Ook de verschillende illustraties zijn dikwijls bijzonder aardig gevonden. Een zeer ge slaagde almlanak. 't Hangt ook van U af of onze toren zal zingen of zwijgen Hebt Gij Uwe bijdrage al overgeschre ven op postrekening No. 302400 ten name Penningmeester Carillon Comité Stadhuis Leiden? Een schoeiseldienst bij Maatschappelijk Hulpbetoon Voorstel tot het houden van een proef De Gemeentelijke Commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon heeft B. en W. ver zocht te bevorderen, dat een dienst -wordt ingesteld ten einde te voorzien in goedkoope reparatie van schoenen voor gesteunden. B. en W. hebben omtrent bet nlan van de Commissie nadere inlichtingen ingewon nen en daarbij is gebleken, dat het in eerste plaats de bedoeling der Commissie is een gelegenheid te scheppen, om aan armlastige door haar ondersteunde schoen makers werk te verschaffen door het doen repareeren van schoeisel ten behoeve van door de Commissie ondersteunde armlasti gen en ten behoeve van gesteunde werk loozen en derhalve loon voor arbeid te ver strekken in plaats van ondersteuning zonder meer. Het aantal aan eiken schoenmaker wekelijks ter reparatie te verstrekken paren schoenen zal echter niet grooter zijn dan noodig is, om de schoenmakers een bedrag te doen verdienen, hetwelk gelijk is aan het bedrag, dat' zij, indien zij niet bij den schoei seldienst werkzaam zouden zijn, aan onder steuning zouden hebben ontvangen, ver meerderd met 10 pet. Het loon per paar kan volgens vanwege de Commissie ingewonnen inlichtingen, gesteld worden op f 0.60 per paar. Door de ondersteunde armlastigen en de gesteunde werkloozen zullen slechts de kosten van het materiaal, voor elke repara tie benoodigd, behoeven te worden betaald, welke kosten, eveneens op grond van inge wonnen inlichtingen, op gemiddeld f 0.50 per paar gesteld kunnen worden. De Commissie schat het aantal paren schoenen, dat aan den dienst ter reparatie zal worden gegeven, op plm. 11000 per jaar. Het aantal ondersteunde schoenmakers be draagt momenteel 18. Met de leiding van den dienst zal moeten worden belast een bekwaam schoenmaker, die het' geleverde werk kan beoordeele-n. Deze leider zal moeten worden bijgestaan door een assistent, die onder meer belast kan worden met de administratie. Deze as sistentie kan worden opgedragen aan een gesteunde, wien daarvoor een bijslag op den steun kan worden verleend. De kosten van den dienst over een jaar worden begroot als volgt: verhooging onderstguning met 10 pet. f 600 belooning leider 1300 belooning assistent, kosten van ad ministratie enz. 500 kosten van huur van localiteit, ver lichting en verwarming, enz. 500 onvoorzien 400 te zamen f 3300 Het ligt in het voornemen de inrichting van de benoodigde localiteiten te doen ge schieden door de centrale werkplaats voor jeugdige werkloozen. Met genoemd bedrag zal derhalve het sub sidie aan de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon moeten worden erhoogd. B. en W. zijn van oordeel, dat, nu de Com missie tot deze wijze van steun verleening aan armlastige schoenmakers wensclit over te gaan, voor deze subsidie-verhooging, bij wijze van proef, en voor het repareeren van ten hoogste 11000 paar schoenen wel aan leiding aanwezig is, temeer, aangezien door het instellen van den dienstede ondersteun de armlastigen en de gesteunde werkloozen zich op goedkoope wijze schoenreparatie zul len kunnen verschaffen. Voor benadeeling van de belangen van de niet-armlastige schoenmakers behoeft niet te worden gevreesd. Volgens aan de Com missie ven deskundige zijde verstrekte in lichtingen hebben de niet-armlastige schoen makers geen of slechts zeer weinig klanten onder de gesteunden. De Dienst kan worden gehuisvest in een tweetal lokalen van de v.m. bewaarschool aan de Groenesteeg. Die lokalen kunnen ten behoeve van den dienst ten gebruike wor den afgestaan teggn de voor dergelijke ge vallen geldende vergoeding van f 50 per lo kaal en per jaar. KERSTGAVE VOOR WERKLOOZEN De minister van Sociale Zaken beeft be richt, dat, door hem wordt goedgekeurd, dat ook dit jaar aan ondersteunde en uit hun werkloozenkas trekkende werkloozen een Kerstgave wordt verstrekt, aan de tot dé laaeste categorie behoorenden echter indien en voor zoover zij aan kasuitikeering plus eventueelen kastoeslag, minder ontvangen, aan steun plus Kerstgave zou worden toegekend, indien zij geen kasuitkeering ont vingen. De Kerstgave mag 25 pet. bedragen van het bedrag, hetwelk betrokkenen over de week van 12 t/m 18 December a.s. aan uit- këering ontvangen, terwijl zij eveneens kan worden toegekend over de extra-bijdrage, die aan meerderjarige inwonende kinderen wordt uitgekeerd- B. en W. stellen voor deze Kerstgave te verstrekken. LEIDSCHE KOOP- EN GESCHENKENWEEK De Organisatie-Commissie is met haar arbeid zoover gevorderd, dat Woensdag a.s. r nam. een aanvang zal worden ge maakt met het uitreiken der geschenken in het pand Prinsessekade 4. Een zeer groot aantal bons is door de deelnemende winkeliers uitgegeven en het succes is dermate groot geweest, dat zeker verwacht mag worden dat een volgende winkelweek op dezelfde wijze zal worden gehouden. De geëtaleerde fraaie geschenken, als ra io, eetservies, stofzuiger, rijwiel, enz. zul len ongetwijfeld gaarne in ontvangst wor den genomen. KAMER VAN KOOPHANDEL Wijziging. 6 Dec. C. van Klaveren, Wou- brugge A 66, melkhandel. Uittr.hE.: C. van Klaveren, dd. 13 Sept. 1937. N.E.: J. van Klaveren. Leidsche Houthandel Kater Wiet hoff, Leiden, Lange Mare 55—57. Overl. Venn. W. Wiethoff, Leiden, dd. 29 Nov. 1937. H. Valk, Voorschoten. Rijndijk 20, rij wielhandel en reparatie-inrichting. Uittr. E.: H. Valk, dd. 1 Nov. 1937. Wijz. handelsn. in: H. Valk Jr. N.E.: H. Valk Jr., Voor schoten. Bijv. uitgeoef. bedr.: handel in mo torrijtuigen en rep. inrichting. VERLICHTINGSEISCHEN VOOR AUTOMOBIELEN De Commissaris van Politie deelt mede dat de nieuwe verlichtingseischen, waaraan automobielen met ingang van 1 Januari of 1 Januari 1939 moeten vol'dben, aan het poliiebureau Afdeeling Verkeer zijn te verkrijgen, JUBILEUM MAJOOR G. BRON Donderdag 16 Dec. a.s. viert de heer G. Bron, majoor bij de Rijksveldwacht in liet vierde district, met standplaats Leiden, zijn zilveren ambsjubile De jubilaris die oorspronkelijk werkzaam was bij het korps gemeente-politie te 's-Gravenhage, werd 16 Dec. 1912 bij de Rijksveldwacht aangesteld te Emmen met standplaats Erica. 12 jaar was hij aldaar werkzaam, waarna 17 Mei 1918 zijn benoe ming volgde tot brigadier-titulair. In 1923 slaagde de heer Bron brigadier in welken rang hij 26 Oct. 1924 werd benoemd. Hij kreeg toen als stand plaats Musselkanaal, waar hij is werkzaam geweest tot aan zijn promotie als brigadier- majoor. In die kwaliteit kreeg hij liet coin mando over de brigade Spijkenisse. Wegens opheffing van deze brigade volgde in Dec. 1933 zijn overplaatsing naar Leiden. De jubilaris neemt een vooraanstaand plaats in in den Bond van Chr. Politieamb tenaren in Nederland. Hij is voorzitter van <i'e groep Rijksveldwacht. GEEN SPREEKUUR De Wethouder van Financiën, de heer M M. Ildre Haag;, J. boa. Heel Haag;. J. F. Ankersmit, Der V. Tolenaar, Rotterdam. P. J. Veenen- ïnveen, L. B. K. Kappelhof, Schle- Taverne. Den Haag. H, A. M. Sleyf- Haag en Mej. J. C. M. van Marle BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: J M de Vreugd—v Konijnenburg d A KruitCraana d G C M v d Hoek— v d Bos z M t' HartBoudenst(jn z L v d d Plaa z G v Rijswijk—v Rijswijk z D. K ROODHUYZEN Co. nv. MAKELAARS SUIKER - RUBBER - KOFFIE-CACAO per contract Amsterdamsche Liquidatiekas MV. O AM 2s Te Woon Ha 30012-31012 AMSTERDAM-C. Bwn NI* 2, T«W 30012 Utgraaudran CARIOS-AMSTERDAM —jA UIT DEN OMTREK ALPHEN AAN DEN RIJN VERHURING GEMEENTE EIGENDOMMEN Op advies van de Commissie van Bijstand voor het Grondbedrijf stellen B. en W. aan den Raad voor tot verhuring van de navol gende eigendommen over te gaan: Aan W. Kwakernaak een tiental percee- len in de voormalige gemeente Aarlander- veen, totaal 6.82.86 H.A. groot, tegen den prijs Vazi f 100 per H.A.; aan J. de Jong een perceel groot 1.13.10 H.A. tegen den prijs van f 100 per H.A.; aan W. Binnendijk voor de boerderij Filo- ra Hoeve een twaalftal perceelen totaal 30 H.A. groot tegen den prijs van f 90 per H.A.; aan N. de Vos een aantal perceelen waar van 2.12.61 H.A. voor f 85 per H.A. en 10.96.2x8 H.A. tegen f 100 per H.A.: aan P. N. de Kwaasteniet eenige perceelen groot 1.33.90 H.A. tegen f 100 per H.A.. Al deze verhuringen voor den tijd van 2 jaar. Aan M. Broekman een perceel groot 0.89.50 H.A. tegen een prijs van f 100 per H.A., voor den. tijdvan een jaar. ZESTIG-JARIG HUWELIJKSFEEST Het echtpaar D. v. d. Neut-Vierbergen hoopt 13 Dec. a.s. ziin 60-jarige huwelijks feest te vieren. Op onze foto ziet men den bijna 84-jarigen bruidegom en de bijna 81- jarige bruid met hun oudsten zoon, klein zoon en achterkleinzoon, een groep van vier geslachten dus. HAZERSWOUDE FILMVERTOONING Woensdag zal ia het gymnastieklo kaal der Chr. Sohool op het dorp door de auto-zending een film worden vertoond van het zendingswerk. Des nam. 4 uur zal er gelegenheid worden gegeven voor kinderen, en des avonds 7.15 uur voor volwassenen om de film te bezichtigen, ZENDINGS-COLLECTE De collecte voor de Samenwerkende Zen- dingscornoraties, met de bekende zakjes, heeft opgebracht de som van f 195. NED. HERV. MANNENVEREEN. In de laatstgehouden vergadering van de Ned. Herv. Mannenvereeniging op G. G „Onderzoekt de Schriften", ie tot voorzitter gekozen de heer L. Matze Jzn. en zulks in de plaats van den heer G. Weijenberg, die daarvoor heeft' bedankt. WERKLOOSHEID Bij het correspondentschap voor Arbeids bemiddeling staan als werkloos ingeschre ven 93 personen, waarvan 53 steuntrekkend. Het aantal werkloozen vergeleken met de vorige week is met 10 vermeerderd, terwijl het aantal si'euntrekkenden gelijk ie geble ven. EIER VEILING Bij de gehouden veiling waren aangevoerd 2116 eieren, waarvoor werd besteed voor. kipeieren f 3.75 a f 5.50 per 100 stuks; eend- eieren f L— per 100 stuks. ONROERENDE GOEDEREN ADMINISTRATIEN - HYPOTHEKEN Candidaat-Notaris Wassenaarscheweg 119 Telefoon 721 724 B DAMMEN De Hazerswoudsche Damclub „H.D.C." speelde te Zwammerdam een competitie- wedstrijd voor den Dambond „De Rijn streek" tegen Kamerik. Hazerswoude verloor met 182. De Hazerswoudsche Damclub „H.D.C." speelde in het hotel „Het oude Raadhuis" een onderlinge competitie-wedstrijd met den volgenden uitslag: Jac. HassefrasP. van Veen 20 D. Langeveld—J. Slingerland 0—2 J. SlingerlandD. Langeveld 2—0 Jac. HassefrasJ. Rademaker 20 J. RademakerJac. Hassefras 0—2 P. van VeenP. van Gorkum afgebr. HILLEGOM STAND DER WERKLOOSHEID Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs stonden per 6 December 496 werkloozen ingeschre ven, tegen 621 op dezelfde datum van het vorige jaar en 409 de vorige week. Zoo men ziet stijgt het aantal snel. GEVONDEN Te bevragen aan 't politiebureau: 2 hand schoenen, 2 ceintuurs, jongenspet. Te bevra gen: 2 zakken met eierkolen. Meerstraat 22, rozenkrans, v. Vlietstr. 72 belastingmcrk, Venneperweg 1197 damesarmbandhorloge, v. Meerbeekstraat 29 vulpenhouder-Parkette. WEEDIENST SCHAKEN Het le en 2e tiental van „De Uit" hebben hun tweede Bondswedstrijd thuis gespeeld 'tegen „De Pion" 1 en 2 uit Castricum. Voor al het eerste Tiental had het zwaar te ver antwoorden, daar het eerste tiental van de Pion reeds eenmaal kampioen is geweest. Het eerste tiental zal dan ook met een kleine nederlaag genoegen moeten nemen. Het 2e tiental bracht het er weer goed af en boekte zijn tweede overwdning in successie. Het heeft dus bijkbaar kampioens adspiraties, KATWIJK OUDERAVOND HERV. SCHOOL H In de Oranjezaal van 't Jeugdhuis werd een ouderavond gehouden, welke goed be zocht waa Ds P. Pras sprak naar aanlei ding van het gelezen Schriftgedeelte (Luc. 9) over: ,Wij moeten met de noodcn van onze kinderen naar Jezus toe". Het hoofd der school, de heer K. Seinstra sprak over: „Kwalijk nemen", Spir. stond stil bij het kwalijk nemen der menschen. (Markus 10 1316) en het kwalijk nemen van den Heiland (Matth. 21 16). De onderwijzer, de heer P. Haasnoot be handelde het onderwerp: „Zenuwachtige kinderen". De oorzaak, de gevolgen en de middelen er tegen. De avond werd verder afgewisseld door muziek van den heer S. Marij, den heer H. van de Maaden en mej. Van Zeist. Een dameskoortje zong op ver dienstelijke wijze enkele liederen. De heer Seinstra sloot met dankzegging. I OPLICHTING P. J. S. uit de Koningin Wilhelimina- straat deed aangifte dat de handelsreiziger S. B. uit Amsterdam, dde een kwitantie aanbood aan de vrouw van P. J. S., die deze kwitantie niet betaalde, in de plaats van dit geld 6 granaatringen en eenige dou blé armbanden meenam ter waarde van f 16.—. COLLECTE De collecte voor de Prinses Juliana Be waarschool j.l. Zondag gehouden heeft op gebracht de som van f 110. VERKIEZING AMBTSDAGERS Door den algemeenen kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente zijn als ouderlingen herkozen de heeren B. Dubbelaar, G. Voovs en J. Vooys en als diakenen de heenen D. Gezink, J. van de Oever en P. Plug .Als re gent van het Hervormd Gasthuis is herko zen de heer W. Verloop en als regent van het Hervormd Weeshuis de heer P. de Wit. PREDIKBEURT Woensdagavond zeven uur hoopt in de zaal voor Prot. Belangen voor te gaan Ds. R. P. A. Rutgers. Onderwerp: Openbaring gen 7. KATWIJK a.d. RIJN KOUDEKERK a.d. RIJN AFSCHEID Ds. ODi Naar men verneemt heeft Ds. Odé alhier, in verband met' een nieuw te bouwen wo ning bij het Prov. Kerkbestuur van Zeeland een verzoek gedaan om toestemming te ver krijgen om later dan de gestelde termijn van drie maanden na goedkeuring van be roep, ziin intrede te mogen doen te Goes. Bij gunstige beschikking op dat verzoek, zou waarschijnlijk een week na Paschen, Zondag 24 April, het afscheid kunnen plaats hebben en de intrede te Goes on Zondag 1 Mei a e. LISSË UIT DE GEMEENTEBEGROOTING Enkele posten uit de Gemeentehegrooting willen we nog de revue laten passeeren. Voor werkverschaffing is uitgetrokken een post van f 14.536. Het ligt in de bedoe ling een nieuwe straat aan te leggen tus schen de Gladiolenstraat en de Broekweg. Van de bronnen van inkomsten noemen we de volgende: Uit het gemeentefonds f 66.072.21; vermoedelijk batig saldo van de Vleeschkeurings-dienst voor de gemeente Lisse f 1153.31; de opbrengst voor wegen belasting wordt geraamd op f 1S.720.5S te gen een bedrag van ruim f 26.000 in het vorig jaar; de sohoolgeldregeling voor 1938 is gelijk aan die van 1937 met dien verstan de dat het bedrag thans over 12 maanden berekend wordt tegen 11 maanden in 1937. RADIO-DISTRIBUTIE DINSDAG 7 DECEMBER Programma 3: 8 Keulen; 10.20 Parjjs; 12.50 Radio PTT Nord; 12.20 Parijs R; 13.20 Brussel VI; 14.20 Radio PTT Nord; 15.05 Parlls R; 15.20 Keulen; 16.20 London -Reg; 17.20 Brussel VI; 19 Weenen (Boedapest); 20 Keulen; 20.20 Munchen of div.; 21.20 Droitwlch; pl.m 21.35 Brussel Fr: 22.20 Brussel VI; 22.30 Brussel Fr; 23.20 Div. Programma 4: 8 Brussel VI; 9.29 Diversenj London Reg; 12.50 Droitwlch; 14.25 Lon-, WOENSDAG 8 DECEMBER Programma 3: 8 Keulen; pl.m. 9.20 Parijs Ri 10.35 Diversen; 12.20 FarUs R; 13.20 Brussel VI: 14.29 Radio PTT Nord; 15.05 Parits R; 16.35 Lon don Reg; 17.20 Parüs R; 18.20 Keclen; 21.20 Boedapest of div.; 22.20 Brussel VI; 22.30 Boeda pest of div.; pl.m 23.20 R. Danmark of div. il VI; 9.20 Diversenj ".eg; 13.05 Droit. 15.20 Droitwlch; (rich; 22.45 Lon- Agenda Dinsdag, 7 December. oiaw,KOi,Wr zaal 8.15 uur; concert ten bate der Blin. denwerkinrichting. Donderdag 9 December. Stadsgehoor- zaal 8 uur: 3de Abonnementsconcert Resi- dentie-orkest. De avond-, nacht- en Zondagsdienst' der apotheken wordt van Zaterdag 4 tot eni met Vrijdag 10 December a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Viscid markt 4, telefoon 552 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De Provincie draagt in de kosten van krank zmnigen-verpleging bij f 5146.80; waarbij komen bijdragen van particuliere ziide, zoo. als pensioenen, renten, enz. De uitkeering uit 't werkloosheids-subsidiefonds bedraagt f 88.831.03. De belastingen zijn hetzelfde gebleven, De ramingen der belastingen zijn echter enkele duizendtallen guldens hooger dan in! 1937, waaruit geconcludeerd kan worden» dat de belastingen weer beter gaan vloeien. De winst van het Gasbedrijf wordt ge raamd op f 8000; die van het waterleiding bedrijf op f 4000: terwijl van het electrici- teitsbedrijf een winst wordt verwacht van ruim f 10-000. Op de Kapitaal dienst wordt een bedrag van f 234S.25 geraamd voor verbetering van straten en verbouwing van de Gemeente lijke Arbeidsbeurs. De schuld der gemeente bedraagt op 1 Jan! 1938 f 758 946.53, waarvan in 1938 moet worden afgelost een bedrag van f 54.349.42 en aan rente moet worden betaald een be drag van f 31256.93. LAATSTE BUSLICHTING MAILPOST 7 Dec. 5.10 uur voor s.s. Queen Mary. 8 Dec. 5.10 uur voor s.s. Europa. 9 Dec. 5.10 uur voor s.s. Deutsohland. 10 Dec. 5.10 uur voor s.s. Champtain. De heeren A. Schaap en P. Boot werden' bij gehouden stemming met bijna algemee- ne stemmen herkozen, resp. als ouderling en diaken der Ned. Herv. Kerk alhier. NOORDWIJK MOND- EN KLAUWZEER Het mond- en klauwzeer neemt in dezei gemeente zeer sterk af. Nog slechts twee gevallen doen zich voor. Komen er geen nieuwe meer bij dan zal dit gelukkig weer spoedig tot het verléden behooren. NOORDWIJK-BINNEN ST. NICOLAAS OP DE v. d. BERGH- STICHTING Reeds dagenlang hadden de kinderen der Stichting, evenals alle andere kinderen im Nederland, die zich van geen kwaad bewust zijn, met spanning uitgezien naar de jaar lij ksche komst van den Sint. Maar eindelijk, Maandagmiddag half twee arriveerde hij, ondanks het gure weer, in een open koets met twee paarden bespannen. Natuurlijk was ook Zwarte Piet er op zijn post. Eerst werd een rondrit over bet terrein gemaakt om allen in de gelegenheid te stellen de goeje ouwe Sint met eigen oogen te zien. Toen werden de pakjes gebracht in de pavil joenen met zieke kinderen en met de aller kleinsten. Maar de stichting is zóó groot ge worden dat St. Nicolaas met zijn knecht hot samen niet afkonden. Zoo werden de groo- tere jongens en meisjes door anderen be diend. Echter... hun wachtte een extra ver rassing. 's Avonds werd in de „Instuif" een leuke film vertoond en deze voorstelling werd door den Sint en z'n zwarten begelei der in eigen persoon bijgewoond. Aan het einde van den dag: vele tevreden gezichten. RIJNSBURG WERKLOOZEN Het aantal ingesohreven werkloozen be draagt thans 121 PREDIKBEURT Woensdagavond a.s. 7 uur Ds. v. d. Loö in de Geref Kerk aan het Rapenburg. „CALVIJN" De Geref. Mannenvereeniging „Calvijn" vergadert a.s. Donderdagavond 8 uur in de Julianasehool. Onderwerp: „De volheid des tijds", door C van Egmond. KOSTEBOOZE INENTING Woensdagmiddag 2 uur bestaat er huize van Dr. Rijkmans gelegenheid tot kos- telooze inenting. P. T. T. Bij de Rijkspostspaarbank is over clé maand November ingelegd f 2152.75 in 87 inlagen tegenover 23 terugbetalingen groot totaal f 1345.47.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6