STADSNIEUWS 'T KOST ERG WEINIG De uitgang van 1937 NIEUWE LEIDSCHE COURANl MAANDAG 6 DECEMBER 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 oint Nicolaasfeesten Vrijdagavond gaf bovengenoemde ver- ceniging in de zaal van Zomerlust voor de kinderen van haar leden het jaarlijksche St. Ni co laas-feest, hetwelk zeer geslaagd is. Toen de voorzitter, de heer Wetselaar, om vijf uur met een toepasselijk woord dezen feestavond opende, was de zaal geheel ge vuld met een schare van vol verwachting kloppende hartjes en harten, want niet al leen de kleintjes, ook de grooteren en de ouders hebben deze avond in de vreugde gedeeld. Na de opvoering van cenige pop penkast-vertooningen door den heer B. Beveling kregen de kinderen verschil lende versnaperingen. Het hoogtepunt van dezien avond was natuurlijk toen St. Nicolaas met beide knechts, en na een welkom aan de kinde ren, mededeelde, dat hun, buiten al hetgeen zij deze avond al genoten hadden, nog een groote verrassing wachtte. Nauwelijks had hij dit gezegd, of het scherm opende zich en op het tooneel vertoonde zich een ware speelgoedwinkel. Een hooge stelling en ta fels waren overdekt met allerhande ca- deaux. De uitdeeling van al die heerlijk heden had onder groote vroolijkheid plaats Buurtvereeniging Eensgezindheid Bovengenoemde vereeniging heeft het St. Nicolaasfeest gevierd i nhet kantoorgebouw der bouwvereen. „Eensgezindheid", voor kinderen der leden van den leeftijd tot eD met zeven jaar. Daar het kantoorgebouw niet toeliet om de ruim 180 kinderen met hun ouders on der te brengen, werden dezen groepsgewijze toegelaten tot St. Nicolaas en zijn knecht. Nadat de kinderen verschillende liederen gezongen hadden ter eere van den heiligen man, werden zij onthaald op versnaperin gen en kreeg ieder kind een mooi prenten boek. Een aardige verrassing bereikte Sint Nicolaas, doordat twee kinderen van den eere-voorzitter een gedicht opzegden en dit gedicht vergezeld van een bloemenhulde aan hem overhandigden. Deze middag werd ook bijgewoond door den eere-voorzitter, den heer v. d. Broek en de beide hoofden der Christelijke scholen Ooster- en Munnikenstraat De voorzitter der Buurtvereeniging, de heer Zwart, leidde dit feest op uitstekende wijze. Dè secretaris van den Armenraad schrijft ons: Dezer dagen kreeg ik een bedelbrief in handen, die ontvangen was door een inge zetene van Oegstgeest, een brief, die voor zijn doel uitstekend is gesteld en die zeker bij vele menschen die hem mochten ontvan gen, zijn uitwerking niet aal missen. Even wel, uit de gegevens waarover de Armen raad beschikt, blijkt, dat de inhoud van den brief lijnrecht in strijd met de waarheid is. Dit geeft mij aanleidding te waarschuwen tegen het geven zonder onderzoek. De Ar menraad is steeds bereid ieder, die een hulpzoekende bij wil staan, voor te lichten, en hij' doet dat gaarne. Laat het effect van deze waarschuwing ook niet zijn, dat men hart en beurs gesloten houdt: er wordt in derdaad veel gebrek geleden en wie helpen wil met oordeel kan schrijnenden nood ver zachten. 1248 Mevr. A. Ouwehand—Schaap, Bilder- dijkstraac 15. 349 S. Lou wrier, brood- en banketbakkerij, Heerensingel 27a. 404 Mej. Dregxnans en Zr. Riebeek, Zoeterw. singel 94. 578 A. Verhoog, leder- en fournituren. Haarl.str. 57. 219 A. Jungerius. bloemenexporteur. Rijn- zichïweg 30 Ogt. 2888 Mej. C. Vlieland, Lammenschansweg 4. 530 W. Tijssen, rijwielhandel. Hooge Rijn dijk 104. 723 A. H. Koppeschaar, Terweepark 8. 643 Mevr. wei Dr. A. C Antusoh, Rooden- gerstraat 23. 743 N. W. L. Everts, le luit Int-troepen, Thorbeckestraat 8. 746 Mevr. wed. M. P. v. d. Poel—Groenewe- gen, Steenschuur 11. 651 D. H. v. Leeuwen, elec. tech. adv., Lam menschansweg 68. 743 H. Meyer, veehandelaar. Mariënpoel- straat 17. 4003 Voorschotensche Melkhandel N.V. Leid sche weg 422 Vst. 318 De Kleedingspecialist, Nieuwe Rijn 15. 910 Dr. E. Hecht, Griethuvzenplein 6, Ogt. 3S7 Van Gend en Loos (A.T.O.), StationepL 879 P. A. Knaap, vert. N.V. Handel Mij., R. S. Stokvis en. Zin., Rotterdam, Rhijn- zichtweg 3 Ogt» 939 P. L. Ashmann, luxe bakkerij, Hooge Rijndijk 118. 1171 Mej. J. Seuglinjg. Breestraat 135a. 1209 Mevr. M. Groenewegen, Morschsingel 9. 621 H. Stapper, kruidenierswaren, comesti bles, fijne vleeschwaren, Rijndijk 24 Ogt. 1579 Vaart tax A. Schelvis, le Binnenvestgr. 3 3754 Hoogstraten» Boekhoudibureau D. H. Hoogstraten, Hoogewoerd 68. KAMER VAN KOOPHANDEL HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijving. 1 Dec. 7067. Algemeen Radio Bedrijf N.V. (L). Sasscnheim, Ghar- bonlaan 6, hoofdz.: Den Halg, Laan van Meerdervoort 448a, radiohandel en rep ar ar tie-inrichting. Beih. fiL: P. Kleinjan, Sasscn heim. Wijziging. 3 Dec. H. Vis, Katwijk aan Zee, Havenstraat 7, handel in boter en kaas. Uittr. E.: H. Vis, Katwijk aan Zee, dd. 29 Nov. 1937. C van Donk Gzn., Alphen a. d. Rijn, Fr. Hendrikstraat 70, melk- en bot rhandel, enz. Uittr. E.: C. van Donk Ozh., Alphen a. d. Rijn. Wijz. handelsn. in: C W. van Donk N. E.: C. W. van Donk, Alphen a d. Rijn. - J. M. Samson, Leiden, Heerensingel 2c. handel in zand, grint, ibazalt Bovengenoem de zaak is omgezet in een naamlooze ven nootschap onder den naam: N.V. Leidsche Zand- en Grondmaatschappij v.h. J. M. Sam son. (Ned. Staatscrt: 11 Nov. 1937, bijvoeg sel nr. 1512). Soort van bedrijf: aanne- mings-, transport- en overslagbedrijf. Dir.: J. NL Samson, Leiden. Comm.: J. D. Stam, IJmuiden, Maatsch. kap.: f 100.000, waarvan geplaatst en gestort: f 25.000, Zilveren jubileum Woningbouw- vereen. „De Eendracht" Veel belangstelling ondervonden Ter gelegenheid van haar zilveren jubi leum heeft de woningbouwvereeniging ,.De Eendracht" van vele zijden tal van blijken van belangsteling mogen onder vinden. De herdenking werd reeds Vrijdagavond ingezet met een muzikale wandeling door de stad ter eere van het in de eerste plaats feestvierende bestuur, en Zaterdag middag had in de Aljehstraat de onthul ling plaats van een gedenk-lichtzuil, door de loden het bestuur aangeboden. Burgemeester van de Sande Bakhuyzen, die deze plechtigheid met zijn tegenwoor digheid vereerde, hield hierbij een toe spraak, waarin hij eraan herinnerde hoe de oudste der Leidsche woningbouwver- eenigingen in de 25 jaar van haar bestaan veel goeds heeft weten tot stand te brengen De frissche woonwijken, die onder „De Eendracht" ressorteeren, zijn daarvan een sprekend bewijs. Na gewezen te hebben op de symboli sche beteekenis van den lichtzuil, sprak de burgemeester de beste wensohen voor de vereeniging uit bij haar zoo belangrijk werk voor de volkshuisvesting. Hierna werd de zuil bij monde van den voorzitter der jubileumcommissie, den .heer L. Romboait. met eenige toepasselijke woor den aan .het bestuur overgedragen. Daar bij bracht spr. ook dank aan den ontwer per, architect Vrijenhoek, alsmede aan de werklooze bouwvakarbeiders, die den zuil hadden geplaatst onder leiding van den heer Valk. De heer J. Poelijoe, voorzitter der ver., aanvaardde dit geschenk der leden met hartelijke woorden. Hij dankte het gemeen tebestuur voor zijn medeleven en eindigde met den wensch, dat de jongeren de voet stappen der ouderen mogen drukken. De receptie Des middags van 3—5.30 uur hield het bestuur in de receptiekamers der Stadsge hoorzaal een zeer druk bezochte receptie. Daar waren o.m. aanwezig de gemeente secretaris Mr. Dr. C. E. van Strijen, de wethouders, de heeren Jac. Wilbrink, J. J. van Stralen en M. Venveij. de heer G. F. E. Kiers, inspecteur van de Volksgezondheid, afd. Volkshuisvesting, de heer West ra van het bureau van Gemeentewerken, architect Vrijenhoek, afgevaardigden van Woning raad en zusterevereenigingen, Dr M. D. Horst, directeur van den Gem. Geneesk. Dienst, de heer Jonker, opzichter der Gem. Plantsoenen, enz. Hen allen heette de voorz., de heer Poelijoe, hartelijk welkom en spr. ging hierna in den breede de oprichting en de ontwikkeling der vereeniging na. Uitvoe rig schetste spr. hoe het eene na het ande re bouwplan verrees en hoe thans niet minder dan 671 woningen door de vereeni ging worden geëxploiteerd. Dat er voor de vereeniging in dat tijdsbestek heel wat werk te doen is geweest, laat zich begrijpen doch het bestuur is daarmede nog niet te vreden. Ware het dit wel, dan zou het ge vaar bestaan dat men in groote zelfgenoeg zaamheid ging rusten en daarmee zou 't belang der volkshuisvesting allerminst ge diend zijn. Nog meer werk wacht op uitvoering. Spr hoopt, dat allereerst het plan van 358 wo ningen (sinds 1932 in gedeeltelijke uitvoe ring en op één plan na gereed) geheel wordt afgewerkt en dat daarna gelegenheid wordt geboden om het negende plan in te dienen. Hierna voerde wethouder Jac. Wilbrink als eerste in de rij der sprekers het woord, om namens het gemeentebestuur dank te zeggen voor wat de opeenvolgende bestu ren van „De Eendracht" voor de volks huisvesting hebben gedaan. Daarmee heb ben zij veler dank verdiend. Natuurlijk blijft er nog veel te wenschen over, doch ware dat niet het geval, dan zou er geen reden zijn tot voortwerken. Spr. hoopt, dat .het gemeentebestuur in staat moge zijn aan de verlangens der ver eeniging te voldoen en dat daarna nieuwe enschen het voortbestaan en ijverig voort- arbeiden der vereeniging mogen venzeke- in. Wat de hierna volgende sprekers naar eren hebben gebracht, kunnen we niet allemaal vertellen. Daarvoor was de rij van sprekers te groot Achtereenvolgens sipra- ken: de heer Van Weizen namens den Rand van Commissarissen der Vereeniging. de .heer Bommer, secretaris van den Natio- nalen Woningraad, de heer Arnold namens den Z. Holl. Woningraad, de heer de Tom be, accountant der ver., de heer De Jong, voorzitter van de Federatie van Woning- bouwvereenigingen te Leiden en Omstre ken, de heer L. Ramhout, namens de Jubi leum-commissie en 't Solidariteitsfonds, de heer F. Kooistra namens Tuinstadwijk, de heer Gerritse namens Ons Belang, de heer Noteboom namens Ons Doel, de heer Vijl- brief namens de Speeltutnvereeniging Oos terkwartier, de heer Galjaard namens de Bloemist- en Tuiniens-vereeniging D.E.V.. de heer Jonker, opzichter der Plantsoenen, de heer Van de Zeeuw als oud-voorzitter van den Raad van Commissarissen, de heer Zandbergen namens Spinoza te Rijnsburg, de heer De Hollander namens Buitenlust te Oegstgeest, de heer A. Zaalbergen na mens de Volkstuin vereen. Ons Genoegen en de heer Vrijenhoek, architect der ver. waarna de voorzitter allen hartelijk dank zegde voor hun woorden van sympathie en aangeboden geschenken. Velen hadden n.l. hun felicitaties vergezeld doen gaan van bloemstukken, terwijl de heer Galjaard een wisselbeker had aangeboden als (prijs voor de versiering der voortuintjes, om daardoor het aanzien der voortuintjes en der wonin gen meer te stimuleeren. De receptie, welke tot vijf uur was aan gekondigd, was eerst te ruim half zeg be ëindigd en onafgebroken had de rij van sprekers in welsprekendheid gewedijverd om het bestuur lof toe te zwaaien. De herdenking van het zilveren jubileum werd besloten met een avondfeest in de Stadszaal welke tot in de uiterste hoeken bezet was. Onder de zeer talrijke aanwezigen merkten wij o.m. op: de wethouders van Stralen en Verwev, architect Vrijenhoek, den heer G. F. E. Kiers, inspecteur der Volkshuievesting in de provincie Zuid-Holland en vertegen woordigers van alle Leidsche woningbouw verenigingen en van vele uit de naasto omgeving. De voorzitter, de heer Poeliejoe, heette allen welkom en wees erop. hoe op de hedenmiddag gehouden receptie de groote waardeering, welke de leden jegens het be- EEN LEEGSTAAND HUIS en een aangekleed huis. Het verschil is opvallend. Het laatste leeft. Ook de nieuwe Stadhuistoren heeft aankleeding noodig. Een mooi carillon zal ook de toren doen leven. Hebt gij Uwe bijdrage al overgeschreven op Postrekening No. 302400 ten name Penningmeester Carillon Comité Stad huis Leiden? stuur koesteren, op treffende wijze tot uiting is gekomen. Spr besloot met allen een genoeglijken avond toe te wenschen, een wensch, die, de voortreffelijke stemming in de zaal ge tuigde ervan volledig in vervulling is ge gaan. De eer zulks te hebben bewerkstelligd komt toe aan het uitstekende variété-gezel schap optredende onder de auspiciën van het concert- en theaterbureau Max van Gel der met de beproefde muzikale medewerking van Hoflenks Melody Makers. In de pauze deelde de voorzitter nog mede, dat een dertigtal in de zaal aanwezige weri- loozen, daartoe door het lot aangewezen, in aanmerking kwam voor een waardebon van 2.50 waarvoor de gelukkigen bij de Coö peratie levenemiddelen konden koopen. Concert voor de Blinden werkinrichting Door de Sinterklaasdrukte is het concert ten bate van de Blindenwerkinrichting op Dinsdag 7 December a.s. ©enigszins op den achtergrond geraakt Wij mogen daarom dit concert waaraan medewerking verleenen Suze Luger. Jaap Stotijm, Hans Franco Mendes en 't Leidsch a Ca pel la Koer nog eens met aandrang in Uwe belangstelling aanbevelen, zoowel om het sociale doel, als om hetgeen op muzi kaal gebied geboden wordt. Voor de Blindenwerkinrichting als surpise: een volle concert-zaal. Ter be reiking van dit doel is echter Ieders mede werking noodig. Begin van brar.u Zaterdagmiddag is een begin van brand ontstaan in het perceel Levendaal 191, ten huize van J. H. De vrouw des huizes zag in de achterka mer een vlam uit een schoorsteennis schie ten en waarschuwde een buurman, die met behulp van een emmer water het vuur wist te dooven. De politiebrandweer, die met de motorspuit uitgerukt was, behoefde geen dienst te doen. Zondagmorgen ontstond een begin van brand ten huize van Mr N. J. R., Hugo de Grootstraat 8. Twee kleine kinderen had den in de voorkamer op de eerste etage met een brandende kaare een stuk papier in brand gestoken en dit in de vensterbank gelegd. Daardoor vatten de gordijnen vlam. Mr R. heeft met behulp van dekens 't vuur uitgeslagen. Hij kreeg daarbij eenige niet- emstige brandwonden aan de handen. De politiebrandweer, die met de motor-spuit uitgerukt was, verrichtte de nablussching. Vernieling en diefstal Gisteravond is bij den winkelier J. K. in de Haarlemmerstraat de ruit van een etala ge-kastje stuk geslagen en zijn uit het kast je eenige goederen van niet hooge waarde ontvreemd. In verband hiermede is aange houden de 34-jarige J. L., die in de om geving werd aangetroffen en die onder den invloed van eterken drank verkeerde. Hij is naar het politiebureau gebracht, om, nadat hij zijn roes uitgeslapen heeft, aan de tand gevoeld te worden. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: A C S v Soest 24 J. en R Rehmann 21 J. J J C Bronseeest 21 J. en J Kouwen 24 J. A Springer 27 J. en G Does burg Lanooö 21 J. UIT DEN OMTREK ALPHEN AAN DEN RIJN A.-R. KIESVEREEN. Voor de A.-R. Kies vereen, spreekt Donder dag a.s. m „Concordia" de heer D. Streef kerk over het actueel© onderwerp „Oorlog en zonde". WEEKDIENSTEN Chr. Geref. Kerk Van Reedestraat: Woensdagavond 7.15 uur Ds. Laman, van Middelhamis. Lokaal van Mandersloostraat: Woensdag avond 7.15 uur de heer Vijverberg, van Rhe nen. AANRIJDING In de Julianastraat werd gistermiddag de wielrijdster mej. M. aangereden door den wielrijder S. Zij kwam te vallen en bekwam eenige verwondingen, terwijl haar fiets werd beschadigd. DAMMEN Het derde tiental van A.D.C. speelde een uitwedstrijd tegen S.P.H. 2 voor de 4deklas se Leidsch DamdistricL Onize plaatsgenooten wonnen met 164. EEN JONGEN, EEN HOND EN EEN TAART Een bediende van den banketbakker H. moest een St. Nicolaas taart bezorgen in do Ridderbuurt. In dit buurt kruiste een hondje zijn weg, dat wellicht meende met een sla ger te doen te hebben door d© witte jas. Hoe het zij, het beest sprong keffende tegen den jongen op, die daardoor de doos met taart uit zijn hand liet vallen. Het resultaat was: taart met modder. De eigenaar van de hond was bereid die taart voor die helft van den prijs over te nemen. Hiermee was de bakker tevreden, de eigenaar van den hond had een taart half ivoor de consumptie ge schikt en was ook tevreden, de hond kreeg de andere helft en aan het gekwispel te zien was het beest ook tevreden. SCHAPEN GESTOLEN Door den landbouwer V., aan den Ouds- hoomscheweg is aangifte gedaan dat uit zijn weiland, grenzende aan den Hoogen dijk, eenige schapen zijn gestolen. HILLEGOM RIJKSPOSTSPAARBANK Gedurende de maand November werd aan het postkantoor ingelegd f betaald f 24.153.7Q. 6.546.86 en terug N.V. UTREüHTSCHE HYPOTHEEKBANK UTRECHT Verkrijgbaar: 31/2 Pandbrieven a 100'/4 De Directie: Mr. A. J. S. VAN LIER Mr. P. R. HOORWEG. BOUWWERKEN Aan den heer K. F. J. Zifkamp is vergun ning verleend tot den bouw van een dubbele woning aan de v. d. Endelaan (nieuw ge deelte). 40-JARIG JUBILEUM Veel belangstelling bestond voor hei' 40- jarig jubileum van den heer J. C. Baas als Godsdienstonderwijzer bii de Ned. Herv. Kerk. Namens den Kerkeraad hield Ds. Eer- hard een toespraak en werd den jubilaris een geschenk in enveloppe en een divan, met kleed aangeboden. Vervolgens werd nog gesproken namens de Kerkvoogcfij, Chr. schoolbestuur en Chr. Hist. Unie. De recep ties werden druk bezocht. INBREKERS GESTOORD? Toen de bewoners van villa „De Beuk" zich naar hun slaapkamer begaven, bemerk ten zij dat het raam openstond en dat op de vensterbank hun tocbehoorende sieraden lagen, die ongewenschte bezoekers achter hadden gelaten doordat zij waarschijnlijk gestoord waren. Bij nadere beschouwing bleek er niets vermist «e worden. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. PERSONALIA De heer G. van Maren heeft 5 December het feil' herdacht dat hij 25 jaar bij de fa H. Hamberg en Co. als mac.hinezetter in dienst trad. Het heeft den jubilaris aan blij ken van belangstelling en waardeering niet ontbroken- KATWIJK a.d. RIJN HULPKAS BIJ ZIEKTE De „Onderlinge Hulpkas bij Ziekte" voor Katwijk aan den Rijn en Omstreken hield haar 22ste jaarvergadering in hei gebouw der Chr. Jongelingsvereeniging aan de Voor straat alhier. Uit de jaarverslagen van den secretaris, den heer P. Slingerland en den penning meester den heer P. A. Schoneveld bleek, dat het ledental 52 bedraagt en aan ziekte- gelden in het afgeloopen boekjaar f 339.77% werd uitgekeerd. Niettegenstaande deze hooge uitgaven kon nog een flink bedrag aan de reserve, worden toegevoegd, zoodat met ingang van het nieuwe boekjaar de be zittingen der vereeniging f 850.59 bedroeg. De contributie bedraagt bij aansluiting be neden 22 jaar 13 cent per week met een uit keering van 48 dagen f 1.50 per dag. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Slin gerland en P. A. Schoneveld, werden herko zen en namen hun herbenoeming aan. Een commissie uit de leden zal in samen werking met het bestuur, trachten het leden tal op te voeren Eenige jaren geleden heeft ook zulk een actie plaats gehad, die toen veel succes had. De vergadering, die onder leiding van haar len voorzitter, den heer G. Varkevisser, een vlot en aangenaam ver loop had, werd bezocht door 27 leden, bene vens het lid der commissie van advies, Ds. H. Meijering. Tot dit aangename verloop droeg ook bij het gebruik van een kop kof fie, waarvoor de heer Botenmans een wel verdiend dankwoord in ontvangst had te nemen. De opening en sluiting geschiedde overeenkomstig den grondslag, waarop deze vereeniging zich bij haar arbeid Stelt', n.l. Gods Woord VERKIEZING NOTABELEN Bij de gehouden stemming voor notabelen der Ned. Herv. Kerk zijn de heeren A Boe- zaard en H. C. van Delft herkozen. WINTERLEZING Woensdag 8 Dec. a.s. zal voor de J. V. op G. G. „Pred. 12 la" in de Geref. Kerk alhier als spreker optreden Ds C. P. Boodt van Leerdam, met het belangrijke onderwerp: .Kerk en Jeugd". Aanvang half 8. DAMCLUB „STEEDS HOOGER" De stand van de wedstrijd om de „Meijer- beker" is ais volgt: part. gew. rem. vrl. pnt J. Fennes 4 4 0 0 8 R. de Lange 4 3 0 1 6 L. v. d. Valk 2 2 0 0 4 P. v. d. Valk 4 2 0 2 4 Ant. Boskamp 4 112 3 W. van Rijn 4 112 3 J. de Besp 3 10 2 2 P. Bosman 2 0 0 2 0 W. v. d. Eshof 3 0 0 3 0 Stand van de medai 11 e we dstrij d W. Wouters 4 4 0 0 8 C. v. <L Laken 3 3 0 0 6 A. v. d. Eshof 2 2 0 0 4 J. Grimbergen 4 2 0 2 4 G v Rijn 4 2 0 2 4 M. Vreeburg 4 112 3 H. v. d. Boog 4 10 3 2 Th. de Lange 4 10 3 2 P. Mulder 4 10 3 2 F. Medjer 3 0 12 1 KOUDEKERK a.d. RIJN NED. HERV. GEMEENTE De collecten in de Ned. Herv. Kerk hebben in de maand November opgebracht: voor de Diaconie f 97.99%. Tevens ontving de Dia conie van N.N. een gift van f 50. De collecte voor de kerk bracht op f 61.89 en voor bet Restauratiefonds f 30.87% en het busje plaatsengeld hield in f 19.55%. De collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de Zending heeft opge bracht f 288.64%. BURGERWACHT Vrijdagavond werd door de Burgerwacht in de lokalen der O.L. school alhier een onderlinge schietwedstrijd gehouden om St. Nioolaasgeschenken. welke daartoe door iemand die onbekend wensohte te blijven, beschikbaar waren gesteld, terwijl de Burge meester een sigarettenkoker beschikbaar had gesteld. Het hoogst aantal punten op deze wed strijd werd behaald door de heeren J. Ba- vensbergen en J. Bijleveld, nl. beiden 98 punten. De prijzen werden na afloop met een toe passelijk woord uitgereikt door den com mandant, den heer G. Schouten, die de leden aanspoorde om trouw de oefeningen te blij ven volgen. Hoogst voldaan gingen een 25-tal schut ters met een prijs huiswaarts. De eerstvolgende oefening is bepaald op Vrijdag 17 December a.s. LISSE DAMMEN P.D.L.V. I K.W.Z. I J. C. HoboG. Guyt 1—1 J C Hobo-D. Meyvogel 0—2 G. v. d. SteldL. Brouwer 2—0 D. Vergunst—J. G. Snel 0—2 S. WijnhoutW. Dubbelaar 11 Y. de Jong—de Wilt 20 Z. de Jong—A. Rijndam Rz. 11 G. BalkenendeJac. Pluimgraaf 0—2 D. AlgeraP. Meyvogel 1—1 H. EigenbraadG. Pluimgraaf 02 Uitslag 8—12 Het was een zeer spannende wedstrijd. P.D.L.V. IIK.D.C II: resultaat 9—9. NOORDWIJK VOETBAL Gedurende de maand December zullen geen competities plaats vinden. De eerst volgende wordt gehouden op Zaterdag 8 Januari a_s. NOORDWIJK-BINNEN KERKE RAADSVERKIEZING EN In de Geref. Kerk is tot ouderling gekozen de heer Jac. Passchier en tot diaken de heer G Baalbergen Fzn. ROELOFSARENDSVEEN In de Pancratiuszaal al'hier werd Vrijdag avond een algemeene ledenvergadering van de veiling gehouden. De opkomst was groot. Bijna de gelieele voorzaal was bezet met tuinders, die vanzelfsprekend benieuwd wa ren naar de juiste cijfer» hunner tuinbouw producten en de op deze producten nog af te komen steun. De Voorzitter, de heer W. van der' Zwei', opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot de leden. Spr. ging in het kort na de droevige uitkomsten in de tuinderij en gaf vervolgens het woord aan den heer J. de Jong tot voorlezing der notulen, welke onder dank werden vastge steld. Door den directeur der veiling, den heer N. Turk, werd een kort overzicht ge geven der geveilde producten, waaruit bleek dat de opbne(j£st der aardbeien f 34.570.70 minder bedragen heeft dan het vorige jaar. Thans kon slechts een opbrengst wor den geboekt van f 80.446.14. De omzet van alle producten bedroeg tot 1 December 1937 f 352.313.42, de omzet in hetzelfde tijdvak van 1936 was f 402.722.71, alzoo een totale vermindering van f 50.409.29. Aan steun werd in 1936 ontvangen f 130.000, terwijl thans is ontvangen f 108.325, alzoo een ver mindering van f 21.675. In totaal werd alzoo minder ontvangen f 72.084.29, hetgeen voor de veiling beteekent een mindere ontvangst aan provisie van f 5045.88. Deze achteruit gang heeft niet alleen funeste gevolgen ge had voor den tuinder maar ook voor de veiling zelve, zoodat het exploitatie-iaar zeer zeker met een nadcelig saldo zal slui ten. Te hopen is nog dat de regeering de Veen niet zal vergeten en alle hoop hebben de minders nog op de vierde steunuitkee- ring. De Voorzitter deelde nog mede dat eeö schrijven was ingekomen inzake beslag legging door de fiscus op de steungelden. Naar aanleiding hiervan ontstond een leven dig debat, waarbij nog eens gewezen werd op de plaatselijke contactcommissie bestaan de uit de heeren de Koning en Bakker. De heer de Koning gaf van de werking dezer commissie een duidelijke uiteenzetting, RADIO-DISTRIBUTIE MAANDAG 6 DECEMBER Programma 3: S Keulen: 9.30 Parlls R; 11.OS Droltwlch; 12.20 Para» R; 13.20 Brussel VI; 13.30 Keulen; 16.20 Londen Reg; 17.20 l'arüs R; 10.35 London Reg; pl.m 12.05 Droltwlch; 13.20 Londen Reg; 16.20 Droltwlch; 20.05 London Reg; 20.50 Droltwlch; 22.20 Weenen of dlv; 22.50 Radio PTT Nord; 12.20 Parijs R; 13.20 Brui VI; 14.20 Radio PTT Nord; 15.05 ParUs R; 15.20 Keulen; 16.20 London 'Reg; 17.20 Brussel VI; 15 Weenen (Boedapest); 20 Keulen; 20.20 Munchen of dlv.; 21.20 Droltwlch; pl.m 21.35 Brussel Fr; j 22.20 Brussel VI; 22.30 Brussel Fr; 23.20 Dlv. Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Diversen; 10.35 London Reg; 12.50 Droitwlch; 14.25 Lon don Reg;16.20 Parijs R.; 1&35 Droltwclh; 18.43 j London Reg; 19.20 Droltwlch; 19.50 London Reg; 22 Droltwlch Agenda Dinsdag, 7 December. Stadsgehoor- zaal 8.15 uur: concert ten bate der Blin denwerkinrichting. Donderdag 9 December. St&dsgchoor- zaal 8 uur: 3de Abonnementsconcert Resi dentie-orkest. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dier apotheken wordt, van Zaterdag 4 tot en met Vrijdag 10 December a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boelcwijt, Visch» markt 4, telefoon 552 en J Doedens, Wil- ■helmaiuupark 8, Oegstgeest, telef. 274. ACCOUNTANT LidN I.v.A K. rv^V* Tel 11040 O*^ vh y\ k Rotterdam vM Diergaardelaan 21 N BELASTINGZAKEN P.G.C. HAJENIUS AMSTERDAM Rokln 92/96 TeL 37494 •s-GRAVENHAGE Noordelnde 64 TeL 115453 CIGARETTEN - TABAK daarbij er op wijzende dat het Tweede Ka merlid. de heer v. d. Weijden deze aange legenheid voor de tuinders reeds had be pleit in de Kamer. De Voorzitter bracht dank aan deze commissie, daarbij de hoop uitsprekende dat het pogen dezer heeren succes voor vele tuinders zal mogen ople veren. Na rondvraag werd de vergadering onder dank gesloten* WOUBRUGGE BIJZ. VRIJW. LANDSTORM De afdeelingen „Woubrugge en Omstre ken" van de B.V.L. hielden haar jaarlijk- schen schietwedstrijd, waarvan de uitslag is als volgt: Afd. Aardam 1182 p., afd. Wou brugge 1159 p., afd. Hoogmadé 1154 p„ afd- Langeraar 1120 p., afd. 't Veer 1122 p. GEREF. KERK Door de manslidmaten van d'e Geref. Kerk is tot diaken gekozen de heer Hopman. De Kerkeraad heeft besloten om voor den af tredenden ouderling geen andere ambte drager te kiezen, zoodat het aantal ouder lingen thans weder tot 3 is teruggebracht, v WINKELWEEK In verband met de winkelweek hield de Middenstandsbond Zaterdagavond een om wandeling met muziek door het dorp, waar voor van de zijde van het puibliek veel be- langstelling bestond. Dinsdagavond wordt de winkelweek gesloten. een Christelijke krant in huis te halen. Zoo om en bij een paar dubbeltjes per week. En die zijn niet weggegeven 11! Men krijgt er wat voor, neen, men ontvangt er zeer veel voor 1 Zesmaal per week een mooie krant, thuisbezorgd, met 't nieuwste nieuws en met aantrekkelijke lectuur en bovendien een extra verzorgd Zondagsblad van twaalf pagina's. Alles voor enkele centen per week. Wat koopt ge voor die prijs dat hier tegen opweegt? Praat er zoo eens over met iemand, die nog geen Christelijke krant leest. Hij zal er niet veel op kunnen zeggen en met wat tact en handigheid plaatst ge zijn naam op het invulformulier elders in dit nummer. MASSIEF ZILVEREN LEPEL CADEAU Aan eiken Abonné, die iemand aanbrengt welke zich voor een jaar abonneert, zenden we onze fraaie, massieve zilveren lepel toe, 'n prachtig stuk werk van de Nederlandsche Zilver- industrie. Wie er zes heeft, krijgt een mooie etui toegestuurd. Nieuwe abonné's ontvangen de krant tot 1 Januari gratis, Zondagsbladen en Kerstnummer inbegrepen. Ondergeteekende verzoekt de Administratie van: den hierna te noemen nieuwen lezer wel te willen inschrijven per kwartaal voor minstens één jaar. De nieuwe lezer wil per week betalen en gratis ontvangen al de nummers tot 1 Januari a.s. Ondergeteekende heeft dus recht op de mooie zilveren Theelepel. Aanbrengen Nieuwe abonné: Dit formulier op te zenden aan de Administratie van Nive Leidsche CrL Doorhalen wat niet verlangd wordt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6