Jlïruiur geifcsrljr (üouraitt M Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken _PEREZ_ jafjonnementsprijö: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevesligd is 235 Franco per post 235 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/> cL Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Pos'niro 58936 N°. 6258 VRIJDAG 3 DECEMBER 1937 18e Jaargang üfobertentitprijjtn: Van 1 tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer0.22'It Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels230 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 WELKE LIJN DAN? Een artikel in Kerk en Vrede betoogt, dat onze Regeering geen „groote lijn" volgt cn daarom kan men geen vertrouwen in haar beleid hebben. De groote lijn, welke door het Christelijk beginsel wordt bepaald, ontbreekt. Volgens de redactie komt dit natuurlijk vooral uit in de „geweldipolitiek" welke wij voeren; zij het dan ook in het klein. Wij laten dat alles voor wat het is, maar wij protesteeren er tegen, dat „Kerk en Vrede hierop laat volgen: „Zeker, onze bewapening blijft gering, vergeleken met die der machtige buren. Doch wij zijn trotsch: we doen mee! We doen ons best". Hierin steekt een belecdigipg. Noch de Regeering, noch het volksdeel, dat haar weermachtspolitiek steunt, is er trotsch op. Wij zijn allen met huivering vervuld over de noodzakelijke versterking van leger en yloot; maar de nood is ons opgelegd. Dit is echter niet de ergste fout in het artikel. Grooter fout schuilt in de kortzich tige opmerking, dat het weinig helpt de „cultuurgoederen" te verdedigen, want dat 'één luchtbombardement zo alle vernietigt; waarop dan de vraag volgt: „hoe kan een volk zijn hoogste cultuur beschermen, als het gedwongen wordt zijn christelijke be ginselen prijs te geven?" De geleerde schrijver begaat hier do fout te vergeten, dat het in wezen gaat om de ons van God gegeven nationale zelfstandig heid en daarnaast om de vrijheid van be lijdenis der Christelijke beginselen. Echter, ook dit is nog niet de grootste fout van het artikel. Die bestaat hierin, dat de schrijver wel op hooge toon het ontbre ken van de groote lijn der Christelijke po litiek bij de Regeering constateert, maar zelf ten eenenmale ingebreke blijft de betere lijn zelfc maar aan te duiden. Wanneer zijn betoog in die richting zou moeten gaan cn dat is toch noodig, want ons volk heeft er recht op te weten wat nu de gehoorzaam heid aan Gods wet in dit opzicht beteekent dan zwaait de schrijver plotseling af en begint hij zijn critiék opnieuw. Dan her haalt hij, dat wij het Evangelie zoo slecht verstaan en eindigt het artikel met de ver maning om te bedenken, dat bij Jezus Christus de groote lijn begint Geen Christen zal dit tegenspreken, maar vjfct is dan die groote lijn? Laten de men- sthen van Kerk en Vrede .dit nu eens duidelijk zeggen en er zich niet afmaken m«t de verontschuldiging, welke de schrij ver van een volgend artikel aanvoert. Deze verklaart n.l., dat men in Nederland flink zijn meening oVer ontwapening zeggen kan, maar in andere landen gaat dat niet want Het zou al heel spoedig uitloopen op het concentratiekamp oferger. Men mag niet het onmogelijke van ons vergen. Er zullen stellig onder onze leden mannen cn vrouwen gevonden worden, bereid om voor hun beginsel te lijden, maar getui gen, terwijl de muilkorf klaar ligt, is een onmogelijke eisch. Na dit testimonium paupertatis, deze ver klaring van eigen onvermogen volgt dan weer eenig geschimp op „nationale trots" cn dreigende „misleidende schijnheiligheid" van „een godsdienstig", een „uitverkoren ,volk" en daarmee mecnen de redacteuren een nieuwe dienst aan Kerk en Vrede bewe zen te hebben. Maar welke lijn ons volk en onze regee ring nu volgen moet. daarover wordt een welsprekend zwijgen bewaard in „Kerk en Vrede". Dat is onze voornaamste grief. men", door bij het onderwijs terug te keeren tot plak en roede van meester Valcoogh; terwijl de conclusie luidt: „Laat de onder wijzers groote klasse behouden en deze slapheid zal uit de school alvast verdwij- Kort saamgevat beteekent dat alles en het wordt ook duidelijk gezegd: de school mag sleohts onderwijzen in lezen, schrijven rekenen en niet opvoeden en bij dat onderwijs kan de straffende liniaal veel nut doen. Nu zijn wij niet gekant tegen meer tucht middelen in de school; geven zelfs toe, dat het sentiment wel eens wat al te veel de speelt; maar wat „Rijkseenheid" en „Nat. Herstel" najagen is ons ideaal geens zins. Wij moeten er zelfs bezwaar tegen maken, dat onze waarschuwing als argu ment in dit betoog gebruikt wordt De schrijver van deze artikelen voert ouders sprekende in én Iaat hen zeggen, dat ze niet gediend zijn van voorlichting aan hun kinderen door „godlooze marxis tische onderwijzers", doch verliest daarbij zijn onderscheiding tusschen onderwijs en opvoeding direct uit het oog. Echter vergeet hij ook vele dingen, waar van we slechts twee noemen. Ten eerste dat art. 42 der Lager Onderwijswet den on derwijzer positief opdraagt om onder het aanleeren van gepaste en nuttige kundighe den de ontwikkeling van de verstandelijke vermogens der kinderen, hun lichamelijke oefening en hun opleiding tot alle christe lijke en maatschappelijke deugden te be vorderen. In hoeverre de openbare onderwijzer daaraan voldoet of in gebreke blijft, veran dert aan het wetsvoorschrift niet. Wie hem beschuldigt van tekortkomingen voere be wijzen aan. Doch bovendien en dat in de tweede plaats wie deze taak niet aan den „marxistischen onderwijzer" toever trouwt, die zende zijn kinderen naar een andere school, waar ze onderwezen worden niet alleen in rekenen, lezen en schrij ven maar in de leer van het Christen- Dat moet dus volgens genoemde bladen ook niet meer gebeuren. „Geen opvoeding op school, maar thuis", is hun leus. Zoo dat zij in hun ijver het doel voorbijschie ten. De roede van Valcoogh kan zeker niet geheel gemist worden, maar toch als on derwijsmiddel probatum est niet dienen. DE ROEDE VAN MEESTER VALCOOGH Vijf van de zes onderwijzersorganisaties (de „Groote" deed niet meer mee) zonden onlangs een brochure rond, waarin het euvel der groote, der te groote klassen als „een dreigend gevaar" werd geteekend. We zeggen niet, dat dit geschrift geheel naar onze smaak is en evenmin, dat er nimmer overdrijving schuilt in het streven naar kleiner schoolklas; maar dat iemand de volgepropte klassen van 't verre verleden cn het dichtbije heden een ideaal kan noe men; dat is ons een gloeiend raadsel. En toch gebeurt het. Het Verbond voor Nationaal Herstel „waarschuwt" de ouders tegen verlaging der leerlingenschaal en adresseert aan de Raad van Ministers om op dit verzoek niet in te gaan, want „het beschouwt het sentimenteele humanisme, waarmee de onderwijzere hun taak als op voeders omschrijven, verderfelijk voor ons volk". In een lang artikel in een, weer eens verschenen, nummer van het blad, wordt dit adres toegelicht; merkwaardig genoeg met precies dezelfde woorden en argumen ten als men kan vinden in een artikel in de „Rijkseenheid", welk blad ongeveer ge lijktijdig verscheen. Wanneer de schrijvei in beide bladen een en dezelfde persoon was, dan zou de overeenkomst niet grooter kunnen zijn. Het orgaan van „Nat. Herstel" voert in zijn betoog ook een artikel uit ons blad waarin een land arm genoemd wordt, dat aan het Marxisme ten prooi viel; er toogt dan verder, dat men „zijn kind slechts tegen de sentimentaliteit en tegen een socialistische of anarchistische geestesge steldheid van den onderwijzer kan bescher CHEF VAN DE STAF VAN HET VELDLEGER Luitenant-kolonel Schimmel benoemd Luitenant-kolonel van den generalen staf A. H. Schimmel, hoofd van de sectie B (technische dienst) van het hoofdbureau den Generalen Staf, zal worden benoemd tot chef van den Staf van het Veldleger, welke functie door het overlijden van kolonel Santen was opengevallen. Overste V. E. Wilmar, chef van de Staf van de Ie divisie, zal worden benoemd tot hoofd van de sectie B van het bureau van de Generale Staf. Overste Wilmar zal worden opgevolgd als chef van de staf van de Ie divisie door Majoor D. A. van Hilten, hoofdinstruc teur van het regiment Jagers. Burgemeester Mr A. J. de Wolff Geïnstalleerd te Hei- en Boeicop Onder groote belangstelling is gister de euwe burgemeester van Hei- en Boei cop, Mr. A. J. d e W o 1 f f, geïnstalleerd. De installatie geschiedde door den loco burgemeester den heer J. de Heer, die Mr. de Wolff een hartelijk welkom in de ge meente toeriep. Hierna sprak de nieuwe burgemeester tot den gemeenteraad en de inwoners Hei- en Boeicop. Hij sprak dehoop uit goede vrienden te worden met allen en op aangename wijze te kunnen samenwerken. Vervolgens voerden nog het woord wet houder D. J. B r o u w e r, het raadslid J. d e g, namens de Ned. Herv. Kerk. de heer A. C. van D ij k e, hoofd der openbare la gere school en vele anderen. De burgemeester heeft hierna voor de hartelijke ontvangst dank gezegd. De Prins had een rustigen nacht Eetlust neemt toe De particuliere secretaris van Z.K.H. Prins Bernhard, Jhr Mr C. D e d e 1, verstrekte ons heden ochtend te 10.10 uur het volgende communiqué: „Prins Bernhard heeft een rustigen nacht gehad". Gisteravond werd het volgende communiqué verstrekt: De toestand van Z.K.H. Prins Bernhard blijft goed. De eetlust neemt toe. Het ziekteproces heeft een gunstigen loop. Telegram van den Japanschcn Keizer De .Tapansche Keizer heeft een telegram gezonden aan H. M. Koningin Wilhelmina, waarin hij zijn deelneming betuigt met het ongeluk van Prins Bernhard. De Prins en de padvinders Z.K.ÏI, Prins Bernhard die zooals men weet -- Koninklijk Commissaris is van de Nederlanclsche padvinders en als zoodanig lieden voor de tweede maal de vergadering van het dagelijksch bestuur zou bijwonen, heeft aan zijn particulieren secretaris, jhr. mr. C. D e d e 1, opgedragen den hoofdcom missaris, den heer A. Oosterlee, te be richten hoezeer het Z.K.H. spijt voorloopig deze vergaderingen niet te kunnen bijwo nen en den heer Oosterlee te verzoeken zich met de algeheele leiding van de Ne derljlndsche padvinders te belasten. Dankbetuiging Vorstelijke personen BATAVIA. 3 Dec. (Aneta). De voorzitter van den Volksraad ontving het volgend** telegram van H. M. de Koningin en van II. K. H. Prinses Juliana: „Betuigen Volksraad Ned.-IndiS diepge voelde dank blijk aan deelneming". Geteekend BAUD, Kamerheer Telegrammen van de Haagschr Herv. Gemeente 'S-GRAVENHAGE, 3 Dec. De Alg. Kerke raad der Ned. Herv. Gemeente hier ter ste de heeft in zijn gisteravond gehouden ver gadering de navolgende telegrammen ver zonden: Aan H. M. de Koningin: De Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeen te te 's-Gravenhage, hedenavond in ver gadering bijeen, dankbaar voor de gun stige berichten over den toestand van Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden betuigt Uwe Majesteit zijn oprecht mede leven ln deze dagen en bidt God om het volledig herstel van Z.K.H., opdat de donkere wolken, die dreigden, spoedig weggedreven zullen zijn door vollen blijden zonneschijn. Namens den Kerkeraad G. BOS (Praeses). W. J. DE WILDE (Scriba) Aan H.K.H. Prinses Juliana: De Kerkeraad enz., met blijdschap ver nemende, dat hij goede hoop mag koes teren op een gunstige wending in den toestand van Uwen Koninklijken Ge maal, wenscht Uwe Koninklijke Hoog heid sterkte en moed in deze dagen van zoo groote spanning en bidt God, dat Hij om Christus' wil Uwe Koninklijke Hoog heid genadig en gelukkig door alles heen helpe. (Volgt ondeitcekening) Aan Z.K.H. Prins Bernhard: De Kerkeraad, enz., gelukkig verne mende, dat de toestand van Uwe Ko ninklijke Hoogheid alle reden tot te vredenheid geeft, wenscht Uwe Konink lijke Hoogheid toe en bidt van God, dat Hij Uwe Koninklijke Hoogheid spoedig weer geheel hersteld naar huis moge doen terugkeeren. (Volgt onderteekening) Liefdesdrama langs de spoorlijn Twee Oisterwijksche jongelui, die huis waarts keerden, ontmoette onder de ge meente Enschot een jong meisje, dat door haar eigenaardig gedrag en het late uur waarop zij zich aldaar bevond, hun aan dacht trok. Het meisje bleek zeer ovenvuur en werd door de jongelui herkend als de fabrieksarbeidster mej. J. J. uit Tilburg. Zij deed hun een verward verhaal over een zekeren J. B. uit Oisterwijk met wien zij se dert eenigen tijd omgang had en dien zij thans ontvlucht was ter hoogte van den onbewaakten overweg aan do spoorlijn Tilburg—Boxtel onder het gehucht Heuke- lom. Later bleek, dat B., die ongeveer 20 jaar oud is en te Tilburg inwonend is. in den laatsten tijd erg van streek was en ab normaal deed. Het meisje vertelde dat hij haar op genoemde hoogte met een revolver gedreigd had en toen van hem was wegge vlucht met achterlating van haar fiets. De beide jongelui hebben toen het meisje aar de familie Sch. te Oisterwijk gebracht en zijn daarna op onderzoek uit gegaan naar B. Ter plaatse van den onbewaakten overweg troffen de jongelui den laatsten, trein van Rotterdam naar Eindhoven in stilstand aan. B. bleek door den trein te zijn overreden en vermorzeld. De machinist had op het laatste moment een schim op de spoorlijn gezien en een lichte stoot gevoeld, •aarop hij had gestopt, Het lijk van den ongelukkige werd voor loopig langs de spoorlijn gelegd, waarop de trein de reis voortzette, terwijl een naburig seinwachter den Tilburgschen stationschef verwittigde, die op zijn beurt do marechaus see waarschuwde. Onderwijl had men ook den gemeente-veldwachter van Berkel-En- schot opgeroepen en den G.G D. uit Tilburg, die later het lijk naar het ziekenhui? al daar overbracht Gisteren werd de heer P. J. Keijzer. voorheen burgemeester van Wemeldinge. ge ïnstalleerd tot burgemeester der gemeenten Goedereede en Stellendam. Op boven staande foto ziet men den nieuwen burgemeester met zijn echtgenoote te midden van den gemeenteraad van Goedereede. UIT DE A.R. PARTIJ Centralen Convent Het Bureau C. C. verzoekt ons nog eens te herinneren aan het vermoedelijk op Donder dag 27 Januari te Utrecht te houden Centra len Convent ter behandeling van het rapport inzake „Ordening van het Bedrijfsleven". De Kiesvereemgingen worden uitgenoodigd het rapport bovenvermeld, hetwelk ten vo- rigen jare is toegezonden, in haar vergade ring te bespreken; haar opmerkingen, c.q. voorstellen ter zake te brengen in de verga deringen der Kamercentrales (c.q. Statencen- De besturen der Kamercentrales gelieven vóór 12 Januari 1938 omtrent de in hun gaderingen gemaakte opmerkingen, c.q. inge diende en door de centrale vergadering vaarde voorstellen, te rapporteeren aan adres van het Bureau C. C. Ter vergemakkelijking van de bespreking in de locale en centrale vergaderingen zijn ten bureele C. C. afdrukken verkrijgbaar van de conclusies van het rapport (blz. 61 t, 64) 1 cent per stuk bij afname van ten minste 50 stuks. Bestellingen per eerstvol gende post. De inbraak filiaal Albert Heyn te De Lier Een achtervolger, die er meer van wist Naar men weet werd Zondagnacht inge broken in het filiaal van de firma Albert Heijin te De Lier, waarbij voor ongeveer honiderd gulden aan goederen werd gesto len. De inbrokeir, die op een transportrijwiel met de goederen er van door ging, werd door den filiaalhouder in nachtgewaad na gezet. Het mocht hem echter niet gelukken deze te pakken te krijgen. De gewaarschuw de politie nam dadelijk maatregelen om den inbreker te vangen en nam B. een verhoor Hierbij kwaimen echter diverse onwaar schijnlijkheden voor den dag. Zoo bleek het transportrijwiel met niet minder dan pira 300 kg. goederen beladen ie zijn, zoodat moeilij-k te gelooven viel, dat een inbreker met zulk een vracht op stap zou gaan! Ook m het achtervolgingsverhaal waren hiaten, zoodat de politie een scherp verhoor afnam. Ten slotte bekende B. de inbraak te heb ben gefingeerd. Hij had zelf het rijwiel met de goederen op straat neergeworpen, en vas toen naar de politie gegaan. Dit verhaal was gedaan, in verband met het tekort aan goe deren, dat Ln zijn filiaal was geconstateerd, en waarvan B. had beweerd, dat die zeer waarschijnlijk wel gestolen zouden zijn, waarvan dan nu het bewijs geleverd zou zijn Het verhaal van de inbraak was door dus geheel wrzonimen. Complot magazijndieven ontdekt Goede vangst van rechercheur Eenige dagen geleden werd door de firma Carl Birkenstock, groothandel in haarden haardkachels, fornuizen en aanverwante arti kelen te Amsterdam, bij de politie aan gifte gedaan, dat uit het hoofdmagazijn der firma een vrij groote hoeveelheid haardka chels, fornuizen enz. werden vermist. De rechercheur Blonk, die zich in den laatsten tijd bij verschillende gelegenheden verdienstelijk heeft gemaakt, is er in geslaagd een aantal daders op te sporen en ook een deel van de ontvreemde goederen terug vinden. De goederen bleken, alsof ze als bestelling an klanten van de fa. Birkenstock geleverd moesten worden, uit de magazijnen met be stelauto's naar een bestemming te zijn over gebracht, welke aan deze firma onbekend was en waar zij slechts ten bate van de out vreemders en ten deele van de nieuwe e.ge naars werden afgeleverd. In den loop van den avond arresteerde gister rechercheur Blonk een vijftal personen waaronder eenige, die bij de firma Birken stock werkzaam zijn, alsmede eenige perso- ~2n, die verdacht worden van heling. Z(j werden naar het bureau aan de Mar nixstraat te Amsterdam overgebracht, waar heen ook de bij hen gevonden, van de firma Birkenstock afkomstige goederen vervoerd werden. Op genoemd bureau was men dan ook tegen middernacht reeds in het bezit van twee haardkachels, een emaille fornuis, twee gascomforen, eenige vergassers en verschil lende gasstellen. Vermoedelijk zijn nog andere leden van ne personeel bij deze affaire betrokken en kun nen verdere arrestaties en inbeslagnemingen worden verwacht. Middelbare Technici Jaarlijksch Congres te 's-Gravenhage Op Zaterdag 11 December a.s. zal in Pul chri Studio te 's-G ravenhage het jaar lijksch congres plaats vinden van het Ned Instituut van Middelbare Technici. De agenda vermeldt o.m. de behandeling van het ontwerp-rapport betreffende depra. tisohe vorming der Middelbare Technic voorts het titel vraagstuk; de verzorging d: opleiding door particuliere technische or. derwijsinstituten en de daarmede verband houdende diploma's en de erkenning e opnemen van Middelbare Technici in missies, welke de Overheid of het particu iiere bedrijfsleven van advies dienen inza ke vraagstukken op sociaal-economisch technisch en onderwijsgebied. DOODELIJK ONGEVAL Portier van Ypenburg het slachtoffer RIJSWIJK, 3 Dec. Gisteravond is er een ernstig ongeluk gebeurd op den Rotterdam- schcn weg Om pl.m. 10 min. voor 5 uur is de portier an het vliegveld Ypenburg, de heer Faber. die zich per fiets naar zijn werk begaf, aan gereden. Hij wilde den s-nelverkeersweg oversteken, toen hij moest wachten op een auto uit de richting Rijswijk. Blijkbaar heeft hij een daar achter rijdende personen auto niet gemerkt, hij werd althans door dezen wagen gegrepen en met kracht opzij in den weg gesmakt De heer Faber liep een schedelbasisfrac- tuur op en moet bijna onmiddellijk dood zijn geweest Dr. Greup heeft den dood ge constateerd, waarna het lijk naar het lijken huisje op de Alg. Begraafplaats werd over gebracht Volgens getuigen treft den automobilist geen schuld. De heer Faber was o.m. ook hulp-agent in Rijswijk. Ernstig ongeluk Liet zich meetrekken door auto Doordat enkele jongens de onvoorzichtig heid begingen, die zooveel begaan wordt na melijk zich door een vrachtauto laten voort trekken, is gister op de Henegouwerweg bij Waddinxveen een ernstig ongeluk go- De leerlingen uit Boskoop, die do scholen te Gouda bezoeken, vonden het gemakkelij ker zich door een vrachtauto te laten voortr trekken dan zelf te trappen en haakten een aohterop komende auïo aan. Twee was het reeds gelukt houvast te krijgen, de derde, de 15-jarige P. A. Dr., leerling van de Mulo- school te Gouda, wilde er tusschen in, doch toen hij de auto wilde grijpen viel hij. Met een hersenschudding en waarschijnlijk een schedelbreuk werd hij in zorgwekkenden toestand naar het Roomsche ziekenhuis te Gouda vervoerd. VROUW BEDREIGD Tegen verdachte 8 maanden geëischt De 27-jarige landarbeider F. W., afkom stig uit Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft op 23 October j.l. de Oostzijde te Z a a n da m in opschudding gebracht door de 32-jarige gehuwde vrouw A. D. met een revolver, ge laden met scherpe patronen, te bedreigen. Gistermiddag stond hij voor de Haarlem- sche Rechtbank terecht wegens bedreiging met doodslag. De Officier van Justitie, Mr W M Paar- dekooper Overman herinnerde er aan, dat verdachte in 1931 een aanslag op de vrouw heeft gepleegd en daarvoor eer zware straf gekregen heeft. Nu is het op nieuw tot uitbarsting gekomen en de ge volgen zouden waarschijnlijk zeer ernstig zijn geweest als de vrouw niet zoo snel weggeloopen. Sor. eischte tenslotte acht maanden vangenisstraf. De verdediger Mr B. W. Stomps verzocht een gedeeltelijke voorwaardelijke staf op te lev?en met den maximum proeftijd van drie jaar en de bijzondere voorwaarde, dat verdachte gedurende dien tijd niet in het arrondissement Haarlem of Amsterdam Uitspraak 16 December, VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit VIER bladen De Tweede Kamer heeft het voorstel tot wijziging der Crisisinvoerwet aangenomen Des avonds is de begrooting van Defensie aan de orde gekomen en het ontwerp tot wijziging van de Dienstplichtwet. Verschenen is het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer over het wetsont werp inzake de nationale vlag. De 24ste partij in de wedstrijd om het wereldkampioenschap schaken is na de 40ste zet afgebroken. De gemeenteraad van Amsterdam heeft de begrooting aangenomen met 34 tegen 7 stemmen. Prof. Dr. H. Kraemer heeft zijn ambt als hoogleeraar in de Faculteit der Godge-. leerdheid te Leiden heden aanvaard. De Japanners willen overwinningspara des houden in de internationale zones van Shanghai. Ontkend wordt, dat Duitschland tus schen Japan en China zou pogen te bemid delen. De Belgische minister Spaak verzekert dat de Congo onaangetast zal blijven. PERZISCHE TAPIJTEN •-GRAVENHAGE, WOORDEINDE liOC Kussens en kleine Kleedjes zijn welkome geschenken. HOTEL POLEN - SH| DOELEN HOTEL AMSTERDAM-CENTRUM Kamera Incl. Holl. Ontbijt vanaf f 4.— Rüstige sfeer In het centrum van de stad ieder modern comfort Telefoon 40661 AMSTERDAM Nieuwe Doelenstraat HOTEL DES PAYS-BAS Alle modern* comfort Echt Holl- huiselijkheid RESTAURANT Officieele Berichten LEGER EN VLOOT .-kap., bij zUn luit. G. Hettlnga, van het 2üo rog. inf.; idem bij het res.-pers. der landmacht, tot res.-le- lult. bü hun tegenw. reg., bü het wap ender inf, de res.-2e-lult. W. Krichner, van het 5e reg. inf. de res.-2e-luits. R. BuUnlnk en A. Meijer reap, van het 20e en 3e res. inf.. de res.-2e- luit B. van der Woudc van het 19e reg. inf.. de res.-2e-luit. I. Wiechers van het 19e reg. inf., de res.-2e-luit. J. H. A. Hulshoff van het 10e reg. inf.; b(j het wapen der artillerie, de res.-2e-luit G André van het 6e reg veldart. de res.-2e-Iuit. J. P. H. West ra. van het reg. motorart.; bü het wapen der genie de res.-2e- luit. ir J. H. van Rhee. van hot reg genie troepen. De luit ter zee 2e kl. bfc de Kon Marine- Om den lezerskring extra te vergrooten Wie zich heden op ons blad abonneert, ontvangt de tot 2 Januari a.s. te verschijnen nummers met inbegrip der Zondagsbladen gratis. Voor aanbrengers van lezers voor minstens één jaar is beschikbaar onze premie. Nieuwe abonné's op te geven aan ons Bureau of bij onze agenten. DE ADMINISTRATIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1