jHciuue jTriJtórljr (ümtrnut Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken MEER ZONDAGSRUST Minister Romme's Maatschappijbeschouwing Ernest Irroy Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelij'ksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/*Ci Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 53936 ZATERDAG 27 NOVEMBER 1937 18e Jaargang atrtJertcntirprijjen: Van I tot 5 regels f.17'/» Elke regel meer0.22 'I» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regelsf 230 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend 0.10 NO. 6253 Een der zuilen onzer samenleving Bij de algemeene beschouwingen, die in de Tweede Kamer werden gehouden rondom hoofdstuk I der Staatsbegroo- ting, heeft de omschrijving van de grond slag, waarop de kabinetsformateur zich voorstelde een ministerie te vormen, her haaldelijk een rol gespeeld. Reeds uit de algemeene opzet dezer omschrijving mocht worden afge leid dat een kabinet, op deze basis ge vormd, bijzondere aandacht zou hebben voor het vraagstuk der Zondagsrust. Wanneer toch wordt uitgesproken, dat het beleid van het kabinet in de eerste plaats behoort gericht te zijn op de be veiliging van de positief Christelijke grondslagen onzer samenleving, zal wel niemand in het ongewisse verkeeren om trent de vraag, of daartoe ook dient te worden gerekend het bevorderen eener rustige Zondagsviering. Zulks te meer, wanneer even verder in die omschrijving wordt betoogd, dat het kabinet zich der halve moet kenmerken door de toe passing van de beginselen van het Chris tendom op staatkundig en maatschappe lijk terrein. Bij deze algemeene uitspraak laat intusschen de beginselverklaring het niet: aan het sabbathsvraagstuk werd ook a f- z o n d e r 1 ij k aandacht geschonken en een speciale zinsnede werd aan dit onderwerp gewijd. Met zoovele woorden werd uitgesproken, dat de toepassing der Christelijke beginselen met name uiting komt in de onthouding van aan moediging van Overheidswege van alles, wat tot ontheiliging van de wekelijksche rustdag aanleiding geeft. Men mag zeg gen, dat deze clausule aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat. Dat het dit nieuw-opgetreden kabinet inderdaad ernpt is met zijn ijver voor het behoud van een Christelijken Zondag, moge blijken uit hetgeen de memorie van antwoord op het voorloopig verslag be treffende hoofdstuk I der begrooting bevat. Gewezen wordt op het feit dat wetten, die gelden, moeten worden ge handhaafd, en dat dit ook met de Zon dagswet het geval is. Naar de meening van dit ministerie is de bestaande Zon dagswet wel degelijk een krachtig instru ment ter bereiking van het beoogde doel, ook in het heden. Deze duidelijke taal is verblijdend. Ja renlang is men van verschillende kant de weer geweest om de Zondagswet van 1815, „deze bejaarde dame", verouderd te verklaren. Men achtte het edn eer biedwaardig product der historie, dat niet zonder beteekenis was wanneer men inzicht wenschte te verkrijgen in de denk beelden, die ruim een eeuw geleden op dit terrein gangbaar waren. Maar de letter van zoo'n wet kon men niet na leven Daarvoor was men sindsdien staatkundig en maatschappelijk te zeer' ontwikkeld! Intusschen dit kabinet, dat men reeds heeft willen terugwijzen naar de romantische tijd der coalitie, waagt het met het wetgevend product van 1815. En ook de individueele bewindslieden schijnen voor dit stukje archaisme gansch niet' beducht! Welke de denkbeelden op dit punt zijn van den tegenwoordigen Minister van Financiën, die in het vorige kabinet de portefeuille van Binnenlandsche Zaken beheerde, mag niet onbekend heeten. Tot wering van veel, wat de Zondag zijn bij zonder karakter dreigde te ontnemen, heeft Minister de Wilde bijgedragen. Meer dan één gezagsdrager, die eenmaal trouw zwoer aan de wetten des lands, maar wiens herinnering aan dit feit te kortschoot bij de toepassing der Zondags wet, zag zijn geheugen opgt-fris-ht door 's Ministers minzaam, maar tevens beslist optreden. Van dezelfde krachtige overtuiging geeft Minister Van Boeyen blijk in zijn memorie van antwoord op het voorloopig verslag betreffende de begrooting van Binnenlandsche Zaken. Al erkent de mi nister, dat de toepassing der Zondagswet in de onderscheiden deelen des lands uit eenliep de meening, dat de wet dood zou zijn, kan de minister niet deelen. Zijn overtuiging is dat, mede gelet op de groeiende begeerte onder ons volk om de Zondagswet zoo krachtig mogelijk te zien gehandhaafd, er aanleiding is rustig de toepassing en naleving der wet af te dwingen. In dit verband zij ook de beslissing vermeld, enkele dagen geleden genomen door den Minister van Oeconomische Zaken. Dezen minister hadden verschil lende verzoeken bereikt om bij algemeene-, beschikking, bedoeld in artikel 9a der Winkelsluitingswet, alle gemeenten te machtigen om op Zondag 5 December ontheffing te verleenen van verschillende verbodsbepalingen, in de Winkelslui tingswet opgenomen. Op deze verzoeken heeft de minister afwijzend beschikt, omdat zich naar zijn oordeel hier niet voordeden de bijzondere omstandigheden, die een verdere inperking van de Zon dagsrust motiveeren. Voor deze beslissing (we spraken het reeds uit) zijn wij den minister hoogst dankbaar. Wanneer men zich in herin nering brengt, dat tegenover den Minister van Sociale Zaken in het vorige kabinet, minister Slingenberg, herhaaldelijk stel ling moest worden genomen in verband met verleende vergunningen tot het ver richten van Zondagsarbeid, schijnt de eerste werkzaamheid van het nieuwe ka binet er op te wijzen, dat er thans meer zal worden bereikt op het stuk der Zon- dagshandÜaving. Meer Zondagsrust dat is een van de eerste nooden van dezen tijd. Meer stilte op de Sabbath. Meer tegengaan van vermaak, dat zoovelen tot allerhande slaafschen arbeid dwingt. Meer rust voor de ziel, opdat zij gelegenheid ontvange zich op te heffen tot God. haar Schepper, en Hem love en prijze. Omtrent de middelen, waarmee de Zondagsrust dient te worden bevorderd, bestaat verschil van gevoelen tusschen de Regeering en een deel der volksvertegen woordiging. Meent de Regeering, op het voetspoor van Minister de Wilde in het vorige kabinet, haar doel te kunnen be reiken in de weg van toepassing der b e- staande Zondagswet, de heeren de Geer, Deckers en Krol bepleitten met eenige woordvoerders van links de tot standkoming eener nieuwe Zondags wet. Intusschen zij men voorzichtig al te groote verwachtingen te koesteren om trent de conserveerende kracht die de meerderheid ter linkerzijde zou willen verleenen aan een nieuwe Zondagswet. Uit de antwoorden, door den Minister- President en den Minister van Binnen landsche Zaken gegeven, blijkt wel, dat de Regeering voorshands vasthoudt aan haar voornemen om toepassing te geven aan de geldende Zondagswet. Dat hier bezwaren liggen in verband met de geestelijke divergentie der bevolking van ons land. is duidelijk, zal ook de Regee- rirg niet ontkennen. Integendeel, minister Colijn erkent de tegenstellingen, die zich op dit gebied voordoen. En reeds bij voorbaat verklaart hij dat, wanneer de integrale toepassing van de bestaande Zondagswet op groote moeilijkheden zou stuiten, de Regeering daaraan aandacht zal hebben te schenken. Van hoeveel beteekenis intusschen de vorm der wetgeving is en in dit geval is het vraagstuk „oude of nieuwe wet" tevens moeilijk los te maken van de inhoud voor I i t oogenblik is voor ons van beteekenis. dat daar een kabinet is, dat volle aandacht heeft voor het groote goed, dat gelegen is in behoud van de wekelijksche rustdag. We kunnen het zoo verstaan als de heer Zijlstra in het debat over de Zondagsrust de uitspraak van een Duitscher aanhaalde, die de geestelijke teruggang in zijn land toe schreef aan twee factoren: de inzinking van het gezinsleven en het prijsgeven var. de Zondag. Beide zuilen hebben voor een groot deel het leven gedragen in de Nederland- sche staat en maatschappij. Dat Neder land in de toekomst zou kunnen ontberen wat men elders voelt als een onmisbaar bestanddeel, is niet gemakkelijk aan te nemen. cn}Uoicrne^tljilicry en&. Pawties £«cl;enuujp? ld: uw Rotterdam, Tweede Kamer-overzicht Het Staatspensioen atgewezen Ministers met kies- en met hoofdpijn Minister Romme blijkt een bewindsman van eigen stijl, wiens gedachten zich langs principieele lijnen bewegen. Zijn eerste groote rede Donderdagavond in de Kamer gehouden, toen hij de 18 spreikers bij de afdeeldng „Arbeid" van zijn begrooting moest beantwoorden, heeft dat duidelijk ge toond. De minister is niet van de leer: de staat moet het dflen, maar hij huldigt een maat schappijbeschouwing, waarin scherp onder- id gemaakt wordt met den levenskring, dien we staat noemen. Vandaar, dat hij zich allereerst richt op de activeering der maat schappelijke krachten en met nadruk de zedelijke verantwoordelijkheid van het be drijfsleven naar voren schuift voor den gang van zaken op eigen terrein en voor het lot van allen, die in het productieproces deel hebben. In deze lijn lag logisch het betoog, dat het bedrijfsleven zelf voor de vorming van be- drijfsraden moet zorgen. Men kan deze or ganen niet maken, ze moeten groeien. In dit opzicht is er nog een groot tekort, een „groot luchtledig", zooals de minister zeide. Zijn da bedrijfsraden gevormd, dan kun nen ze zioh bezig houden met de arbeidsvoor waarden op eigen gebied en ingesohakeld worden bij de uitvoering der sociale verze kering. Het staatsapparaat trekt dan terug en de bedrijfsiraden worden rijp voor verorde nende bevoegdheid. Ook de betaalde vacantie, waaromtrent de heer Kupers een motie had ingediend, zag de minister als een van de zaken die het best door het bedrijfsleven zelf tot oplossing kun- worden gebracht. Dat is beter dan het maken van een nivelleerende, stroeve over- Ket is te begrijpen, dat de heer Kupers zich in dezen gedaebtengang niet vinden kon: zij wijkt principieel te ver af van zijn opvat tingen. Mr. Joekes maakte zich echter los van de motie, 's Ministers beschouwing acht hij niet onjuist en omdat de minister toegezegd had het gesprokene nog eens te willen overwegen, meende hij aan de motie zijn stem niet te moeten geven. De motie-Kupers zal dan ook Dinsdag worden verworpen. Alleen de soc.-dem., de de C.D.U. zullen er vermoedelijk hun sanctie aan hechten. Overigens zal de minister aan velerlei zijn aandacht schenken. We noemen: beperking van den arbeid der gehuwde vrouw, kindergeld verzekering, wet telijke regeling werkloosheidsverzekering, toe passing Veiligheidswet voor den landbouw, toepassing arbeidswet voor handels- en kan toorbedienden, werktijk binnenschipper ij en hotel-, café- en restaurantpersoneel, Land- bouwarbeddswet en laag betaalde groepen in de kleedingindustrie. Dat mettertijd bij de beperking van den arbeid der gehuwde vrouw het met de linker zijde in de Kamer botsen zal, bleek nu reeds. Gisterenmiddag zijn de besprekingen over deze begrooting voortgezet, en toen is bijzon dere aandacht verleend aan het vraagstuk van het staatspensioen. Het betoog van den Minister dienaangaande bracht geen verras singen, evenmin trouwens als de voorset- iders erin slaagden, nieuwe argumenten aan de be staande toe te voegen Met nadruk heeft te Minister betoogd, dat invoering van stiats- pensioen nieuwe tekorten zou opleveren Wil men in deze kwestie een oplossing zoeken, die althans eenlgermate oevredigt, dan wijde men bijzondere aandacht aan uitbreiding van de verzekeringsgedachte. De eenige toezegging, die de Minister deed, was dat hij nog nieuwe gegevens zou ver strekken, hetgeen den heer Wijnkoop deed verzuchten: „We zijn er", waaraan de Minis ter echter, en met recht, kon toevoegen, dat we er inderdaad nog niet zijn. Twee and-ere punten, di-e voorts ter sprake kwamen, waren de verplichte aansluiting bij de waterleiding in Overijssel en de wettelijke regeling onder de tandtechnici. Ten aanzien van het eerste betoogde de heer Duymaer van Twist, naar we meenen op goede gronden, dat men met dwang niet da delijk een aanvang mag maken, ingeval de persoon in kwestie toch reeds goed drink water bezit. En ten aanzien van het tweede punt merkte de heer van Dijken snedig op, dat de regeling van de uitoefening der tandtechniek reeds velen Ministers kiespijn heeft bezorgd, even goed (of even slecht) als de spellingkwestie thans den betreffenden Minister hoofdpijn verschaft. Inderdaad, de socialisten zijn niet tè eenigen, die met Kiès-pijn te worstelen hebben. Tenslotte maakte de heer van Dijken de juiste opmerking, zulks naar aanleiding van de schoolvoeding, dat bij de voeding van de jeugd in de eerste plaats het gezin betrokken is, terwijl de overige instanties pas daarna aan de beurt komen. De verkeersdag te 's Gravenhage Een motie aangenomen Na de rede van kolonel Scharrto werd op de wegverkeersdag te 's Gravenhage op voorstel van Mr A. baron Schimmel- penninck van Oye, voorzitter van h"t verbond van vereenigingen voor veilig ver keer, een motie aangenomen, waarin de ver gadering als haar overtuiging uitspreekt: dal het alle aanbeveling verdient, dat ver- keersonderwijs op de lagere scholen in ons land spoedig algemeen verplicht zal worden gesteld. Bi: de discussie deelde de heer P. van Nes. hoofdinspecteur l.o., naar aanleiding van de aangenomen motie mede, dat op re'ds 99 pet. van alle scholen in Nederland verkeersonderwijs wordt gegeven. Mr Linthorst Homan antwoordde hierop, dat nu op 99 pet. der scholen ver keersonderwijs wordt gegeven, het een kleine stap is, oit onderwijs verplicht te stellen. Moreel staat men dan veel sterker. St. Nicolaas-pakketten In verband met het St. Nicolaasfeest zul len op Zaterdag 4 December a.s. alle post kantoren, bij- en hulppos-tkantoren en post agentschappen tot 18 uur geopend zijn voer de aanneming ter verzending van postpak ketten. Plet verdient aanbeveling dit jaar de pak ketten zoo vroeg mogelijk ter post te bezorgen, teneinde een overstelpende drukte op Zaterdag 4 December te voor komen en bestelling van de aanwezige pak ketten op dien dag te bevorderen. Op Zon dag 5 December heeft n.l. geen pakket- postbestelling plaats. Het publiek zal goed doen bij deze gele genheid vooral te zorgen voor zorgvuldige verpakking en adresseering der postpak ketten. Wie het werk inhoudt In deChr. Landarbeider wordt herinnerd aan de volgende uitspraak van Jhr. de Savornin Lohman: Het loon der arbeiders te verkorten of in te houden is, volgens Gods Woord, een roepende zonde, maar hun het werk te onthouden, dat noodig gedaan moest worden, is een ten 'hemel schreiende ongerechtigheid. Het onkruid, dat men tusschen de tanve en andere granen welig laat groeien, onttrekt a<an den akker zijn beste hestanddeelen en onthoudt aan arbeider zijn dagelijksch brood, waarom ook hij bidt. Onze maatschappelijke wetten kunnen niemand daartoe verplichten, maar de hoogste Wetgever zal éénmaal ook daarvan rekenschap eischeru Mr W van Traa t Te Hillegersberg, waar hij woonde, is op 69-jarigen leeftijd overleden Mr W. van Traa, officier van justitie te Rotterdam. In 1904 is hij bij 't kantongerecht te Rotter dam zijn rechterlijke loopbaan begonnen als ambtenaar O. M. Na substituut officier ge weest te zijn te Almelo, Amsterdam en 's Gravenhage, officier van justitie te Winscho ten en Zwolle, is hij in 1931 als officier van justitie te Rotterdam benoemd. P. H. VAN MENS t In den ouderdom van zeventig jaar is te Eindhoven overleden oe heer P. H. van Mens. die van 1899 tot 1920 burgemeester van Eindhoven is geweest en er na dien gevestigd bleef als correspondent eerste klasse van de Nederlandsche Bank. De overledene was ridder in de Orde -an Oranje Nassau en begiftigd met de medaille van Koning Albert van België. Om den lezerskring extra te vergrooten Wie zich heden op ons blad abonneert, ontvangt de tot 2 Januari a.s. te verschijnen nummers met inbegrip der Zondagsbladen gratis. Voor aanbrengers van lezers voor minstens één jaar is beschikbaar onze premie. Nieuwe abonné's op te geven aan ons Bureau of bij onze agenten. DE ADMINISTRATIE TAJANDOENG IN DE HOOFDSTAD Groot aantal schipbreukelingen opgepikt Van het verongelukte vrachtschip „Boccaccio" Het vrachtschip van de Mij. „Neder land", dat op 18 November bij Ouessant 31 Italianen van het verongelukte Ita- liaansche vrachtschip „Boccaccio" had overgenomen, de ,,T a j a n d 0 e n", is gistermiddag te Amsterdam aan de Javakade aangekomen. De kapitein van de „Tajandoen", de heer P. de Herder, heeft ons bij zijn aankomst welwillend van zijn weder varen verteld. Het verhaal begon, toen op 17 Novem ber de „Tajandoen" uit Fardon-Bordeaux, waar het schip wol had gelost, vertrok en koers zette naar Duinkerken. Den volgen den da» om twee minuten voor zeven ont moette de ..Tajandoen" op zestien mijl Zuid-Zuidwest van Ouessant een stoom schip. dat met de morselamp assistentie verzocht. Dit bleek de Italiaansche boot ..Bocracio" te zijn. Twee minuten later had kapitein de Herder koers laten veranderen in de richtine van het in nood verkeeren de schip en verminderde vaart. De „Boc caccio" deelde tegelijkertijd per radio mede, dat hij zinkende was. Op hetzelfde moment zae- men op de „Tajandoen" dat het ach terschip van de ..Boccaccio" met groote snelheid zonk, dat de bemanning in twee reddinghooten pogingen deed, zich te ver wijderen. en dat een kwartier later het achterschip was verdwenen. Toen was binnen twintig seconden de Italiaansche boot rechtstandig in de diepte verdwenen Gelukkig waren de reddingbooten toen reeds op 'n honderd meter afstand van het verongelukte schip gekomen. Schipbreukelingen gered. De 29 schipbreukelingen werden op d» „Tajadoen" overgenomen, doch even later hoorde de kapitein op twee streken aan bakboordzijde hulpgeschreeuw van tus- tusschen het wrakhout rondspartelende drenkelingen. Drie mannen werden in de boot uitgezonden, namelijk de kwartier meester J. Toxopeus en de matrozen K. Posthuma en J. Lamie. benevens de kapitein en de bootsman van de „Boe caccio". die al reeds aan boord waren ge komen. Zij slaagden er in, de twee drenke lingen, den tweeden machinist en den mar conist van het Italiaansche schip behouden aan boord te brengen. Toen alle Italianen aan boord waren en appèl werd gehouden, bleek echter, dat de derde officier, Ma rin i, niet tot de geredden behoorde. Twee uren lan? is toen nog de zee afgezocht, evenwel zonder resultaat. Men heeft toen maar aangenomen, dat Marini tegelijker- tyrl met de „Boccaccio" in de diepte moet zijn verdwenen. On betzelfde moment kwam een Fransche sleepboot uit Brest, om welks assistentie de zinkende „Boc caccio" des morgens vroeg om vijf uur, toen het ongeluk gebeurde, had verzocht. Daar verder zoeken echter nutteloos bleek, besloot kapitein de Herder, in over leg met kapitein Settina, van de „Boc caccio". naar Duinkerken te vertrekken. Daar kwam men op 19 November aan. De oorzaak van het ongeluk De Italiaansche consul in Duinkerken kwam aan boord en betuigde, evenals ka pitein Settina, ten aanhoore van de geheele verzamelde bemanningen zijn dank aan ka pitein de Herder, voor de hulp en de gast vrijheid. Toen wij kapitein de Herder vroegen, wat hij veronderstelde dat de oorzaak van het ongeluk op de „Boccaccio" was, zeide hij. daar geen uitsluitsel over te kunnen geven, aangezien deze zaak hem niet aanging. Wel deelde hij mede, dat de bemanning van het Italiaansche schip van meening was, dat in ruim 4 door communisten een tijdbom was geplaatst. Toen deze ont plofte, stroomde het water binnen, terwijl tevens het schot tusschen de ruimen 4 en 5 brak, waarop het schip vol water liep en spoedig darop zonk. Wat de redding zelve betrof, zeide kapi tein de Herder, dat deze niet zoo heel bij zonder was geweest, want het weer was goed en er stond maar weinig deining, doch hij was er van overtuigd, dat de drie mannen, die hij ter redding had uitgezon den, anders ook zouden zijn gegaan, boe slecht het weer ook geweest mocht zijn. Telegrammen van dank heeft de kapitein gekregen van de maatschappij van de „Boccaccio", waarin melding wordt ge maakt van de zeer gewaardeerde broeder lijke zeevarendenhulp van de opvarenden en van tal van anderen. De plotselinge sterfgevallen in Dordrecht Wat de sectie heeft uitgewezen Bij de sectie, door Dr Hulst uit Ledden gister verricht op de lijkjes van de kinderen v. d. Hoek uit de Kolfstraat te Dordt, van wier plotseling overlijdien we gister melding maakten, i6 officieel komen vast te staan, dat van misdaad geen sprake is. Over de doodsoorzaak heeft men zich ech ter nog geen definitief oordeel kunnen vor men. Wel is reeds gebleken, dat het lang niet vast staat, dat deze moet worden ge zocht in vergiftiging, zooais aanvankelijk werd verondersteld. Het is niet uitgesloten. men hier te doen had met een acute griepaanvaL De toestand van het kind in het zieken huis was vanmorgen tamelijk bevredigend Hedenmorgen zijn de lijkjes van de heide overleden kinderen ter aarde besteld. VOORNAAMSTF NIEUWS Dit nummer bestaat uit VIER bladen en het ZONDAGSBLAD De Tweede Kamer heeft de begrooting van Sociale Zaken behaodeld. Het Efficiency-congres te Rotterdam. De kwestie van de uitlevering van Julius Barmat is voor de arr. rechtbank te Am-» sterdam behandeld. Financieel Weekoverzicht. Schacht is thans officieel afgetreden als Duitsch minister van economische zaken. Nieuw gerucht rond de redevoering van Campinchi. Fransche politie blijft actief inzake het wapen-complot. Japansche troepen hebben de stad Tsjang-Sing, op den weg naar Nanking bezet. Con Verdonck Oostersche Tapijten COOLSINGEL 79c - BOTTERDAM Telefoon 56871 BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN J. M. VAN OSNABRUGGE KROOSWIJK (bij Oud-Beijerland); Telef. O.-B'land 108 A S S U R A N T I E'S EFFECTEN BETONHOUT KISTENHOUT Houthandel „ALBLAS" N.V. WADDINXVEEN Opslagplaatsen te: 's-Gravenhage: Fafarenheitstr. 343 Rotterdam: Zwaanshals 119—5 21 TRIPLEX Vraagt prijs LIJSTWERK IHMUA HO VA I Vlaggen Vaandels I MEDAILLES-INSIGNES UNIFORMPETTENèn KAMERS MET0NTBi/T-P-3.-n£T BADKAMER -F A.' VRAAGT Champagne Het merk voor de a.s. feestdagen Generaal Agent: ANDRE KERSTENS, Tilburg U kunt deze man worden! laat hei iet Uw theoretische ontwikkeling P B N A, het Nederlandsche Technicum, Arnhem, geeft reeds bijna 25 jaar met groot succes schriftelijke cursussen op het gebied van BOUWKUNDE, WATERBOUW. KUNDE, WERKTUIGBOUWKUNDE, ELEC- TROTECHNIEK en CHEMIE. Zend deze et Uw alzender aan PBNA-ARNHEM 84. PBNA Officieele Berichten RIJKSPOSTSPAARBANK Aan J. F. Huizing:, commies bö de RU«cspost» paarbank te Amsterdam ls vp verzoek eer» ol ontslag: verleend. FIJN, DIE KEN IK I

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1