Jli ruuu* ^eilisdjr (Courant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken TWEEËRLEI NEEN Ernest Irroy abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.33 portokosteo Per week 0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksctte zending4.50 Bi] dagelijksche zending. 5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 77» cT. NO. 6247 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 ZATERDAG 20 NOVEMBER 1937 18e Jaargang ai>bertentieprij?en: Van 1 tot 5 regels1.177» Elke regel meer022'/» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 De aloude Chr. confessie en het humanisme „Onze 19e eeuw sterft weg onder de hypnose van het evolutiedogma." Met deze scherpe diagnose ving Dr. Kuyper op 20 October 1899 zijn magis trale ,,Evolutie"-rede aan. De hypnose bleef echter niet. Zij kon het in blijvende onrust klop pende menschenhart niet duurzaam be vredigen. Het rationeele denken alleen liet de ziel van den met eeuwigheidsbesef in het hart geschapen mensch ledig. De stelling: waar is wat waarde heeft, wat door de daad effect sorteert, kon al evenmin innerlijke rust brengen aan de menschheid. De mensch om den mensch, met miskenning van de alomvattende en albeheerschende souvereiniteit Gods, bracht d e levensverklaring, waarnaar gesmacht werd, niet. De mensch bleef daarbij zich zelf een raadsel. Hij vond de eenheid niet, zoolang de weg tot God niet werd betreden, maar door mensche- lij-ke denk-struikelblokken versperd bleef. In de loop der jaren heeft de nieu were wijsbegeerte een religieus nog iets anders dan christelijk stempel verkregen. Bij stukje en beetje werd be reikt, dat meer gesproken werd van God, als schepper en onderhouder van alle dingen, die in de uitstralingen van Zijn liefde allen en alles omvat en zich sub jectief openbaart aan alle tijden en alle volken door het innerlijk licht in den mensch en in Jezus Christus als de heilige macht, die mensch en mensch heid voert op de weg van de goddelijke wil. Christus is hier voorbeeld, maar niet de redder van zondaren, niet „de weg, de waarheid en het leven gelijk Hij zich zelf heeft geopenbaard en de Schrift Hem ons doet kennen. Geen weder geboorte, maar steeds hooger opgaande evolutionistische banen worden ons hier gepredikt. Deze religie is genoemd een religie des gemoeds, die echter haar ontplooiing zoekt binnen het vroomheidssysteem van het christendom. Dat wordt dus onder geschikt gemaakt aan het systeem der nieuw-romantische school in de wijs begeerte, welke ook in het vrijzinnig- protestantisme van ondersdheiden nuance haar voertuig vindt onder de menschen. die door de „kleine vonkskens" der al- gemeene Godskennis telkens weer wor den uitgedreven naar Hem, die het on vergankelijk, eeuwig licht der wereld is en niet ver is van een iegelijk van hen. Niet in de H. Schrift, niet in de leer, maar in het leven, in den mensch komt bij deze denkbeelden het zwaartepunt te liggen. Het accent wordt verlegd naar de mystiek, echter een mystiek niet in waarachtig christelijke zin en daarom te gevaarlijker, omdat zij zich bedient van termen en vormen aan het Schriftuurlijk Christendom ontleend, maar daaraan een geheel andere beteekenis en inhoud Verbindt. Met Dr Bavinck zeggen wij: in onder scheiding van alle andere godsdiensten leert het christendom, dat de plaats, welke de mensch in de toekomende die ook reeds in het verleden niet geringe schade aan onze christelijke actie heeft toegebracht en in de laatste tijd in nieuwe niet minder gevaarlijke vormen, wederom zich laat gelden, en de bijl legt aan de wortel van alle christe lijke staatkunde, welke haar fundament zoekt in de belijdenis der absolute sou vereiniteit Gods. Of anders: het Schriftuurlijk christen dom stuit op het menschelijk, humanis tisch christendom. „Positief christelijk" als grondslag voor politiek beleid? Neen, antwoorden velen in onze dagen. Wegnemen van het „positief christe lijk" als grondslag voor toekomstige nationale politiek? Neen, antwoorden wij met allen, die hier de principieele onmogelijkheid voelen om te abdiceeren van wat God in Zijn Woord van ons vraagt voor elk terrein des levens. Dit tweeëerlei „neen" beheerschte het kernpunt van het politiek debat van deze en de vorige week. Het moge in het bovenstaande nog eenige belichting ge vonden hebben, welke kan medewerken tot recht begrip van de zaak waarom het, ontdaan van alle verwarrende poli tieke bijmengselen en bijkomstigheden, ten principale gaat. wereld inneemt, principieel be paald wordt, door de verhouding, waar in hij zich tegenover God en zijn open baring stelt, en dat de aanwijzing van die plaats door niemand anders geschiedt dan door Christus, die de wereld schiep, die ze voortdurend in bestand en ver band hield, die altijd en overal was het licht en leven der menschen, die in de volheid des tijds als Zaligmaker der wereld optrad, en die daarom die wereld door en door kent en volmaakt naar recht beoordeelen kan in het einde der dagen. Dan zal God verheerlijkt worden en Zijn wil in volmaaktheid heerschen in het rijk des lichts, dat alsdan voor zielsoog zal opengaan. Die verheerlijking Gods hebben we ook in ons leven te zoeken. Daarbij moet het recht kennen van God voorop gaan, opdat wij Hem in al zijn werken, in zijn almacht, wijsheid, goedheid, g e- rechtigheid een God, die alleen liefde zou zijn kent de Schrift niet barmhartigheid en waarheid zullen kun nen heiligen, roemen en prijzen, en daar na ook al ons leven, onze gedachten, woorden en werken alzoo schikken dat Zijn Naam geëerd en geprezen worde. Dat is de aloude toon onzer confessie, die we ook terugvinden in het gebed, dat Jezus zelf zijn jongeren heeft leeren bidden. Daarin is voor ons de inhoud vervat van het .positief christelijke", dat ande ren onaanvaardbaar bleek voor het staatkundige leven. Hier botste eigenlijk een oude dmalina De haven van Rotterdam Geen verhooging van de sleeptarieven Naar wij vernemen hebben de Rotterdiam- sche sleepdienstondernemers ernstig over wogen, of de geldende tarieven voor het sleepwerk van rivierschepen in de haven nog langer kunnen worden gehandhaafd De stijgende materiaal- en koleijprijzen en een noodzakelijk gebleken loonsverhooging kunnen immers niet zonder invloed blijven op de exploitatie uitkomsten. In een dezer dagen gehouden vergadering is dit vraagstuk nauwlettend van alle zij den bezien, terwijl te dezer zake ook overleg is gepleegd met de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam. Met het oog op de door het Rijk aan de gemeente Rotter dam verleende medewerking, waardoor de gemeente verleden jaar haar haventarieven heeft kunnen verlagen en mede gezien het streven van de Kamer van Koophandel om in het algemeen belang alle op bet vervoer drukkende kósten zoo laag mogelijk te hou den, heeft de Vereeniging van Sleepdienst ondernemers thans ten slotte het besluit genomen om niet tot verhooging van de tarieven voor het sleepen van rivierschepen over te gaan. Grafsteen J. Hollander De dank van Patrimonium In stillen eenvoud heeft hedenmiddag op de begraafpjlaats „Nieuw Eik en Dui nen" te 's-Gravenhage vanwege het Ned. Werkliedenverbond „Patrimonium" de overdracht plaats gevonden van een gedenksteen Op het graf van wijlen den heer J. H o 11 a n d e r, in leven zitter van „Patrimonium" Het bondsbestuur van Patrimonium dat vandaag in den Haag in vergadering bijeen was, had zijn vergadering even onderbroken om bij de plechtigheid te kunnen tegenwoor dig zijn. Namens Patrimonium heeft de voor zitter, het Tweede-Kamerlid, de heer C Smeenk van Arnhem, met een (passend woord den steen aan de familie van den overledene overgedragen. De eenige zoon. de heer Z. Hollander sprak een woord van dank. Het monument, dat geleverd is door de Fa. M. M. Oosenbrug en Zonen te Den Haag. bestaat uit een opstaande steen, waarnaast twee pilasters. Tegen de pi lastere aan zijn gefrijnde blokken geplaatst, waartusschen weer een schuin oploopende plaat is aange bracht. Dit gedeelte van het gedenkteeken is geplaatst op een voetstuk. Ter afsluiting van het overige gedeelte van het graf, zijn tegen het voetstuk banden geplaatst, waarop eer», eenvoudig alluminium hekje. Tusschen de banden in is wit grafgrint aangebracht. Hel geheel is vervaardigd in hardsteen. De inscriptie op de staande steen luidt als volgt: Jacob Hollander, in leven vice-voorzitter van het verbond Patrimonium, geb. 7 Juli 1883, overleden 22 Maart 1937 Op de schuin oploopende plaat aan de voet van de staande steen: „Zijt getrouw tot den dood ,en Ik zal U geven de kroon des levens" NIEUWE ORDER VAN DE SHELL Acht groote tankschepen besteld Naar wij vernemen heeft de Ko ninklijke Shell bij een aantal Neder- landsche werven een order geplaatst voor den bouw van 8 groote tank schepen. De Neder 1. Scheepsbouw M ij. zal twee schepen bouwen van 15.000 ton; Wilton Fijenoord bouwt drie schepen van 12.000 ton; de Rotterd. Droogdok M ij. een van 12.000 ton; de N e d e r 1. D o k M ij. te Amsterdam en de fa. v. d. G i e s s e n te Krimpen a.d. Lek elk een van 9000 ton. Met deze order is een totaal bedrag van 18 millioen gemoeid. Mr J. A. S. HOLLAND Benoemd tot Burgemeester van Benthuizen en Moerkapelle Bij K. B. vain 17 November 1937 is met ingang van 1 December 1937 be noemd tot Burgemeester der gemeen ten Benthuizen en Moer- k a p e 1 Ie Mr J. A. S. Ho 11 a n d, thans gemeentesecretaris van Lei- mond. De nrieuwe buremeester van Benthuizen en Moerkapelle Mr J. A. S. Holland werd 13 Februari 1906 te Den Ham (O.) geboren. Hij bezocht het Gereformeerd Gymnasium te Kampen en studeerde vervolgens aan de Universiteiten van Utrecht en Leiden. In de laatste academiestad heeft hij in 1933 het doctoraal examen in de rechten afgelegd eD die meestertitel behaald. Na de beëindiging vain zijn studie weid Mr Holland benoemd lot gemeentesecretarie van Nijkerk. Op 1 Januari 1935 volgde zijn benoeming tot ge meentesecretaris van Lexmond. Mr Holland is lid van de Ned. Herv. Kerk en is de A.R. beginselen toegedaan. Hij is een zoon van den bekenden predikant Ds C. B. Holland te Putten (Gld.), die vroeger te Rotterdam-Delfshaven heeft gestaan. Nieuwe burgemeester van Diemen Zijn levensloop Blijkens de Staatscourant van gisteravond is tot burgemeester van Diemen benoemd Jhr. Mr. L.E. deGeervanOude Gein met ingang van 1 December a.s. Jhr. de Geer is aldaar de opvolger van Mr. A. J. de Wolff, die met ingang van den- zelfden datum werd benoemd als burge meester der gemeenten Schoonrewoerd, Hei en Boei cop. De nieuwe burgemeester van Diemen, is een zoon van den Minister van Staat, lid van de Tweede Kamer, Jhr. Mr. D. J. de Geer, den leider van de C. H. Kamerfractie. Hij werd geboren 5 Augustus 1907 en is dus 30 jaar. Na de voltooiing van zijn studie in de rechten aan de Rijksuniversiteit te Utrecht was hij eenigen tijd werkzaam als volon tair ter gemeente-secretarie te Jutphaas. Daarna was hij in 1935'36 directeur-hoofd redacteur van „De Arnhemmer" en werd na de opheffing van dit blad, waarnemend ambtenaar van het openbaar ministerie bij het Kantongerecht te Arnhem. Deze functie vervulde hij tot heden. NED. HERV. RADIO-OMROEP Het hoofdbestuur der Ned. Herv. Radio- omroep kwam te Dordrecht in vergadering bijeen. Een dagelijksch bestuur werd be noemd bestaande uit Ds. A. J. van Rennes, Ned. Herv. predikant te Strijen, voorzitter; A. Bouman, Buitenruststraat 1 te Leiden, secretaris en Dr W. Jansen te Goes, penningmeester. De algemeene ledenvergadering werd vast gesteld te Leiden op 18 December a.s. Abnormaal lage stand van de Waal Beperkende bepalingen voor de scheepvaart Het peil van de rivier De Waal ls dermate laag geworden, dait de Rijks waterstaat zich genoodzaakt gezien heeft beperkende bepalingen Voor de scheep vaart in te stellen. Deze beperkende be palingen hebben ten doel een versper ring van de doorvaart door het aan den grond loopen van schepen te voorkomen. Zoo is tihans o.m. de nach tvaart verboden op het gedeelte vast de rivier boven Tiet. Dit verbod is op groote borden langs de rivier aangegeven, o.a. bij T i e 1 en Dode- waar d. Sedert eenigen tijd was het peil van de Waal reeds zeer laag, maar tot op heden leverde dit slechts moeilijkheden op'voor de kustvaarders, die anders gewoon d< rivieren opvaren naar Duitschland, maar nu in Rotterdam hun taak aan kleinere schepen moesten overgeven. Weliswaar waren ook verschillende woon schepen op het droge komen te liggen Meestal in een scheevc, allesbehalve aange name positie, werd op sommige plaatsen het lossen zeer bemoeilijkt en werd in de Tiel- sche vluchthaven veel hinder ondervonden van de geweldige hoeveelheden aangespoeld slib, maar overigens was deze lage water stand voor de scheepvaart geen belemme ring. Dezer dagen heeft de rivier echter een lage stand bereikt als sinds jaron niet i gekomen is. Vooral bij H u 1 h u i z e n, waai de rivier het ondiepst schijnt te zijn en de geuldiepte thans nog r-icchts 2.60 meter be draagt, bestaat gevaar voor het aan der. grond loopen van diepliggende schepen. Dit heeft geleid tot het instellen der beperkende Lepajingea, BURGEMEESTER A. H. S. STEMERDING Door de bevolking van Oost en West Souburg ingehaald Plechtige installatie in den gemeenteraad Onder groote belangstelling vond he denmiddag de plechtige installatie plaats van den heer A. H. S. Stemer ding, oud-wetihoudw van Rotterdam, als burgemeester van Oost- en West Souburg (Z.). Om 1 uur werd de nieuwe burgemeester aan de grens der gemeente tan den Ouden Vlissingschen weg door de commissie van ontvangst met rijtuigen afgehaald, waaroii ook het gemeentebestuur aanwezig was. De voorzitter van het comité richtte hier een enkel woord van welkom tot burgemeester Stemerding en bood aan mevr. Stemerding bloemen aan. Geëscorteerd door een hon derdtal ruiters op versierde paarden reed de stoet hierna naar het Gemeentehuis op het Oranjeplein. Om half twee ving een buitengewone zit ting van den gemeenteraad aan, waarin de loco-burgemeester, wethouder C ij s o u w, de installatierede hield en den nieuwen burge meester den ambtsketen omhing. Nadat de burgemeester met een rede zijn ambt had aanvaard, riep het oudste Raadslid, de heer De Priester (S.D.A.P.) den burgemees ter namens den Raad het welkom toe. half vier maakte de nieuwe burge meester een rondrit door zijn feestelijk ver sierde gemeente. De ruiters reden opnieuw mee in den stoet Tal van eerepoorten wa ren aangebracht en er werd druk gevlagd. Van 5 tot 6 uur recipieerde de nieuwe bur gemeester. terwijl in de met lampions ver sierde muziektent op het Oranjeplein door een muziekkorps werd geconcerteerd. Tal van burgemeesters uit Jen omtrek kwamen ter receptie hun opwachting maken, alsook een deputatie uit de Rotterdamsche raads leden en tal van Rotterdamsche vrienden i medewerkers. Om 8 zullen de verschilende plaatselijke vereenigingen hedenavond voor den nieu wen burgemeester defileeren, waarna do heer Stemerding van het bordes van het gemeentehuis een toespraak houden zal. Hedenmorgen werden de kinderen op do ersöhillende scholen in de gemeente door den nieuwen burgemeester getracteerd. Doodelijke val van een dak Men meldt ons uit Vlaardingen: Gistermiddag omstreeks vier uur was de -J-jariee gehuwde werklooze K. v. d. V a 1 k. wonende Tollensstraat alhier, op 't dak van de woning van een familielid aan de Hof singel, bezig met het spannen van draden van een antenne. Door nog niet opgehelderde oorzaak is hij in het dak gevallen en eenige oogenblik- ken later aan de gevolgen daarvan over leden. Katrol-installatie neergestort Tienjarig knaapje gedood Bij het lossen van een schip aan de Leid- schekade te Utrecht brak gistermiddag op tot heden nog onverklaarbare wijze in de nok van de mast een katrol-installatie, welke dient voor de beweeing van de giekas. De zware installatie stortte omlaag en trof daarbij een juist passeerend tienjarig jon getje, Keesje van G., uit de Kanonstraat, De knaap werd met zware verwondingen per ziekenauto naar het Academisch Zieken huis overgebracht, waar hij in den afgeloo- pen nacht is overleden. Moordzaak-Hes opgehelderd r Voorbarige berichtgeving 's GRAVENHAGE, 20 Nov. In enkele bla den wordt op sensationeele wijze een ver haal opgedischt waarin min of meer positief meegedeeld wordt dat er eindelijk licht zou zijn gekomen in de moord op den Haarlem schen garagehouder P. Hes, die 28 Febr. jl. in het Bezuidenhout dood in een auto werd gevonden. Het eenige wat in deze verhalen juist is betreft het aan den tand voelen van enkele personen waartegen verdenking w gerezen. Doch de Justitie heeft er op het oogenblik al heel weinig verwachtingen -an. Veeauto botst op vrachtauto Groote materieels schade In wijk Hoorn, in de booht bij de dakpan- nenfabriek van firma Van Oordt, te A l- p h e n a. d. R ij n, waar herhaalde malen botsingen voorkomen, heeft gisteren weer een ernstige aanrijding plaats gehad. Voor de fabriek van de firma Van Oord, stond een vraohtauto, welke met pannen moest geladen worden. Uit de riching Alphen na derde met groote snelheid een truck gela den met 13 stuks vee. Uit de richimg Leiden naaerde een autobus, welke voorrang had. Door de groote vaart kon de truck niet tijdig stoppen en bot6te tegen de stilstaande auto. welke daardoor tegen de aldaar staande wo ningen werd opgeduwd. De buitenmuren werden daardoor ernstig beschadigd, terwijl de bloempotten door de wonimg rolden. De schade aan de beide auU/s is vrij aanzien lijk. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Zijn vrouw vermoord Schrikkelijk drama ie Buren Vanmorgen omstreeks half negen heeft de 60-jarige D. van H., wonende aan de Kuiperstraat t« Buren in de Betuwe, vermoedelijk in een vlaag van verstandsverbijstering, zijn 67-jarige echtgenoote S. van H.-B., van het leven beroofd, door haar met een mes den hal» af te snijden. Vervolgens heeft van H. getracht zich te verdrinken. Het echtpaar van H., dat ongeveer dertig jaar gehuwd was, leefde in de beste ver standhouding. Wel was bekend, dat van H. de laatste jaren soms wat vreemd kon zijn. Vanmorgen heeft hij, geheel gekleed, zijn huis verlaten, na eerst zorgvuldie te hebben gesloten. Hij is naar den dokter gegaan, bij wien hij zich weliswaar vreemd gedroeg, doch van hetgeen zich even tevoren bii hem thuis had afgespeeld, niet repte. Vervolgens heeft hij wat door het c'o: i gewandeld, tot dat hij in een gracht te Buren sprong. Or de plons kwamen eenige personen toeloopen. die er in slaagden van H. door handreiking weer op den wal te brengen. Men bracht hem naar huis en eerst toen kwam men to» de vreeselijke ontdekking, dat de echtge noote van H. met afgesneden hals in bed lag. De buren hebben van het gebeurde niets gehoord, zoodat het vermoeden voor de hand ligt. dat de vrouw nog in haar slaap is gedood. Van H.t is in afwachting van de komst van het parket uit Arnhem, in een cel te Buren ondergebracht. Zijn schoonvader gedood Met een schop den schedel ingeslagen In den afgeloopen nacht is het te Thorn tot een hevige twist gekomen tusschen zekeren Cober en diens schoonzoon R. Cober werd zoo ern stig gewond, dat hij In het ziekenhuis te Roermond, waarheen hij werd vervoerd, is overleden. De moraal in het gezin Cober schijnt vol komen zoek te zijn geweest Cober, die drie jaar geleden op de kennis te Thorn twist kreeg met den mijnwerker Wolter, die zoo ernstig door hem werd gestoken, diat hij aan zijn verwondingen is overleden, was onge veer een maand geledien voorwaardelijk in vrijheid gesteld. Toen vannacht zijn schoon zoon R., die ia. de Steegstraait woont in zijn woning kwam, trof hij daar zijm schoonva der aan, die met minder goede bedoelingen bleek te zijn gekomen. R. ontstak in hevige woede, greep een schop en sloeg Cober den schedel in. Hierna heeft hij zich bij den veld wachter gemeld. Beide mammen zijn daarop naar de woning van R. gegaan, waar C. ster vende werd gevonden. R. i6 in de mare chaussee-kazerne te Grathem ingesloten. Auto door goederentram gegrepen Groote materieele schade Gistermiddag om twaalf uur is te M i d olda een vrachtauto met aanhangwagen van de firma Kropveld. uit Scheemda, in botsing gekomen rnet een uit de richting Winschoten komende goederentram. De auto, welke van Scheemda kwam, werd over een afstand van 50 M. meegesleurd. De voor ste wagen kwam gedeeltelijk onder de tram terecht, de aanhangwagen belandde in een sloot en de tram derailleerde. De beide per sonen. die in de cabine van de auto zaten, bleven merkwaardig genoeg ongedeerd. Van het trampersoneel werd niemand gewond. De materieele schade is groot. De politie van Midwolda stelt een onder zoek naar de oorzaak van het gebeurde 5n In het Winschoterdiep geslingerd De automobilist D., lit Winschoten, reed gisteravond omstreeks half tien, komende uit Groningen, langs het Winschoterdiep te Sappemeer, toen de daar op zijn fiets rijdende 37-jarige aannemer Lenting, uit Noordbroek, plotseling den weg overstak De afstand was te kort om een aanrijding te voorkomen en met een vaart ran bijna 60 K.M. botste de auto tegen den wielrijder De stoot kwam zoo hevig aan, dat L. in het Winschoterdiep werd geslingerd. Toen men den ongelukkige op het iroge had ge bracht, waren de levensgeesten reeds gewe ken. De automobilist bleef ongedeerd. De auto werd licht beschadigd. N.V. GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK VOOR NEDERLAND gevestigd te GRONINGEN De Bank geeft uit: 31/2 Pandbrieven a IOOV4 (Koers van omwisseling 100 VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit VIER bladen en het ZONDAGSBLAD Door den minister is besloten het aani tal toe te kennen biggenmerken belangrijk te verhoogen. De Tweede Kamer heeft de begrooting van Financiën aangenomen, en daarna een aanvang gemaakt met de begrooting van Justitie. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over de begrooting van Economische Zaken. De Koninklijke Shell heeft bij Neder- landsche werven acht tankschepen besteld. Het Vondel-congres te Amsterdam. De vierde zitting van de Algem. Syno dale Commissie der Ned. Herv. Kerk. Te Buren heeft zich een vreeselijk fa miliedrama afgespeeld. Finantieel Weekoverzicht: Het Diepte punt bereikt? De Chineescbe stad Tsjang-Soe is de Japanners in handen gevallen; zij staan thans op vijf mijlen van Soe-Tsjau. Delbos en Chautemps hebben in de Fransche Kamer belangrijke besprekingen gehouden. Janson is door Koning ^Leopold belast met de vorming van een Belgische regee ring. Tweemaal overreden Tragisch ongeluk te Hillegom Gisteravond niet lang na zes uur is op 1 Rijksstraatweg to Hillegom een vrouw door een auto aan treden. F>n heer zag het slachtoffer op den weg liggen en waar schuwde daarom een tweede auto, welke kwam aanrijden. De bestuurder van deze wagen bemerkte deze waarschuwing blijk baar niet en reed door, met het gevolg, lat de ongelukkige ten tweede male werd over reden. Na de eerste aanrijding gaf de vrouw nog teekenen van leven, doch de twee ie overrijding kostte haar het leven. Zij bleek later te zijn mevrouw H. A. var Waveren. die de weg overstak om naar haar woning in villa „Oostduin" te gaan. De bestuurder van de eerste auto heeft verklaard de voetgangster niet den weg te hebben zien oversteken. Hij voelde een schok en hield toen stil, om te zien wat er gebeurd was. De tweed? wagen reed toen echter over de zwaar gewonde heen. De politie heeft beide bestuurders naar 't politiebureau geleid, waar hun een verhooi is afgenomen. Beide auto's zijn in beslag ge nomen. Ook op het stoffelijk overschot van mevr. Van W., dat naar het St. Jozefsge sticht is overgebracht, is door de politie be slag gelegd. DE „ALGEMEENE FRIESCHE" ls de GROOTSTE ONDERLINGE LEVENSVERZEKERINGMAATSCHAPPIJ IN NEDERLAND BETONHOUT KISTENHOUT Houthandel „ALBLAS" N.V. WADDINXVEEN Opslagplaatsen te: 's-Gravenhage: Fahrenheltstr. 313 Rotterdam: Zwaanshals 119121 TRIPLEX Vraagt prijs - LIJSTWERK BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN J. M. VAN OSNABRUGGE KR00SWIJK (bij Oud-Beijerland) Telef. O.-B'land 108 ASSURANTIES EFFECTEN LIOT-EL TEL 31660 CA£É s-rturooN koud wat (q 00 ail6 kamcos KAMERS rdETONTBin-F-3.-H£T BADKAMER -P 4.- Champagne Generaal Agent: ANDRE KERSTENS, Tilburg PRAKTIJKEXAMENS BOEKHOUDEN Volledige opleiding Boekhouden M.0. MIDDENSTANDS DIPLOMA NED, ENG en D. HANDELSCORRESP. Alle Onderwijzers akten incl. Hoofdakte Officieele Berichten ONDERSCHEIDINGEN Toegekend is de aan de orde van Oranje- .'assau verbonden eere-meöallle, In zilver, aail v. Meü gaard, te 's-Gravenhage,

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1