au de Colognes De Chineesche Tositie in Nanking VRIJDAG ig NOVEMBER 1937 EERSTE BEAD PAG. a Buitenland FRANKR1JKS FINANCIEELE PROBLEMEN Minister Bonnet zegt: evenwicht of inflatie Het vertrouwen der spaarders moet behouden blijven De Fransche minister van financiën heeft gisteren in de Kamer een beeld gegeven van Frankrijke financieelen toestand, waarin, naar hij constateerde, duidelijk een verbetering kan worden waargenomen. „Ik heb nooit beweerd, aldus Bon net, dal ik in vier maanden de moei lijkheden, die niet alleen voor Frankrijk bestaan, zou overwinnen. Mijn taak werd beperkt door de bepalingen van de volmachten wet: ik moest mijn aandacht wijden aan de vervaldagen, terwijl ik de wegvloeiing van het goud moest strem men en het driezijdige accoord had te eerbiedigen De goudvoorraad is thans ongerept. Afdoening op de vervaldagen ls verzekerd". Bonnet verklaarde voortr. dat het open bare crediet aanzienlijk versterkt is en dat de handelsbalans verbeterd is. Controle op de wisselmarkt is een onaan vaardbare oplossing. Zij zou een onmiddel lijke verbreking van het driezijdig accoord inhouden, hetgeen de betrekkingen met En geland en de Vereen. Staten ernstig zou schaden. „Wij zullen", zoo vervolgde de minister, „het komende jaar 16 milliard voor de mi litaire uitrusting uitgeven. Sedert acht jaar leonen wij in een tempo van 20 milliard per jaar; indien dat tempo zou worden volge houden, zouden de financiën noch de munt ■weerstand kunnen bieden. Voor 1938 moeten wij ons 15 tot 20 mil liard verschaffen: wij zullen een beroep op de spaarders moeten doen, doch het is nood zakelijk, dat die hun vertrouwen behouden, door ons te zien terugkeeren tot het even wicht tusschen inkomsten en uitgaven. An ders zouden de spaarders zich terugtrekken en wij zouden nog slechts over één middel beschikken, de inflatie. Er zijn immers maar twee soorten van financieele politiek: stre-' yen naar evenwicht of inflatie". Bonnet eindigde met de hoop uit te 6preken, dat het land, door een einde te maken aan de tegenstellingen, in vrede ge bruik zal kunnen maken van een deel zijner hulpbronnen, in het belang van de recht vaardigheid en den vooruitgang. De Fransche ambtenaars- Chautemps tot concessies bereid Minister-president Chautemps heeft gistermiddag een delegatie der linksche partijen ontvangen en daaraan mededee- ling gedaan over de plannen der regeering ten aanzien van de ambtenarensalarissen en de pensioenen der oudstrijders. Hij zou te kennen hebben gegeven, dat de regeering bereid_ is, een nieuwe concessie te doen en te gaan tot een bedrag van ten hoogste 1600 millioen, hetgeen 220 millioen meer is dan het aanvankelijk vastgestelde bedrag. Hij verzocht den in de delegatie vertegen woordigden partijen, haar standpunt spoe dig bekend te maken, opdat een wetsont werp kan worden ingediend en tot open bare behandeling kan worden overgegaan, zoodat de bespreking van de begrooting niet wordt vertraagd. Chautemps' verklaring scheen een bevre digenden indruk te maken: men behield zich echter een oordeel over de verdeeling van het beschikbare bedrag over de ver schillende categorieën voor. Laat ons toch ver standig zijn en bij een opkomende verkoudheid zönder aarzelen direct ASPIRIN nemen. Aspirin is een pro duet. Oranjebanden•floye*«-kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid 1 Krijgt België een kabinet-Janson P De Liberale staatsminister Janson, die van koning Leopold van België een in- •formatorische opdracht ontving, in verband met de Belgische regeeringscrisis, is gisteren van Brussel naar Londen vertrokken, om verslag uit te gaan brengen omtrent de hem opgedragen taak. Hij verklaarde by zijn ver trek, den indruk te hebben, dat de koning geen uur wilde verliezen. Hij zou met den koning de kwestie van het program bespre ken en wellicht ook het vraagstuk der per soonlijkheden. In Brussel doen geruchten de ronde, dat Janson een kabinet zou willen vormen, be staande uit dezelfde zes socialisten, die in de regeering-Van Zeeland zetelden, en ver der uit vijf katholieken en vyf liberalen. Een kostbare diamant ontdekt Te Coromandel in de Trlaneulo Mineiro is een kolossale diamant door een „prostpec tor" ontdekt, welks waarde na het slijpen geschal kan worden op ruim 5000 con l os. Deze diamant is gevonden in de onmiddel lijke nabijheiiDvan de plaats, waar inder tijd de beroemde rZuiderkruis"-diamant is ontdekt. De steen is door 'den diamantgraver over gebracht naar Rio de Janeiro *4711" Toici Eau de Cologne Hel als een gedicht van geur. van romantiek en van geheimzinnige charme, vol van de opwekkende koelte van Eau de Cologne. *4711" Rheingold Ean de Cologne Vol sprankelende levensvreugd vol jeugd, frischheid en lieflijkheid Passend bij de Vrouw-van-Nu! Met de opwekkende kracht van E o de Cologne! uc/u LAA/IAJ UJe/L. iJHAJÓAJy DE BURGEROORLOG 'N SPANJE Geen linksche politieke commissarissen meer Te Barcelona, de nieuwe hoofdstad van het linksche Spanje, is officieel medege deeld, dat De! Vayo is afgetreden als politieke commissaris in het republikein- sche kabinet Zijn departement, dat de propaganda in oorlogstijd leidde, is opgeheven. Deze maat regel staat in verband met de klachten van officieren van het leger, volgens welke de politieke commissarissen, van wie er onge veer 6000 zijn, de bevelen der officieren te niet deden en zoo de tucht ondermijnden Tokio zal Franco erkennen De „Asahi" deelt mede, dat dé ministers hun goedkeuring hebben gehecht aan een voorstel van den minister van buitenland- sche zaken, Hirota,. tot erkenning van de regeering van Franco. Deze erkenning wordt gegrond op de over weging, dat de rechtsche regeering in Span je streeft naar de onderdrukking van het communisme en reeds 60 procent van het Spaansche grondgebied onder haar bewind heeft. Bovendien hebben Italië en Duitsch- land druk uitgeoefend op Japan, om over te gaan tot deze erkenning. De Nobelprijs voor den vrede Toegekend aan Lord Cecil Aan lord Robert Cecil, viscount of Chelwood, is gisteren te Stockholm de Nobelprijs voor den vrede toegekend. Lord Robert Cecil werd geboren op 14 September 1864 Hij studeerde te Eton en het University-college te Oxford. In 1906 werd hij door de conservatieve partij in het lagerhuis gebracht en als lagerhuislid was hij een krachtig voorstan der van het vrouwenkiesrecht Tijdens den wereldoorlog vervulde hij verschillende functies in de regeering, eerst was hij on derstaatssecretaris voor buitenlandsche za ken, vervolgens minister voor de blokkade en ten slotte assistent staatssecretaris van buitenlandsche zaken. In 1919 was hij voorzitter van den opper sten economischen raad en tezamen met president Wilson en generaal Smuts speelde hij een zeer groote rol in het op stellen van het volkenbondshandvest Na den vrede pleitte hij voor volledige mede werking met den volkenbond. In Mei 1923 trad hij in het eerste kabinet- Baldwin als Lord Grootzegelbewaarder. In December 1923 werd hg tot Peer ver heven. In het tweede kabinet-Baldwin vervulde hij de functie van kanselier voor het graaf schap Lancaster. Toen in de ontwapeningscommissie te Genève hij als de voornaamste Britsche ver tegenwoordiger in 1926/27 bemerkte, dat zijn instructies hem noodzaakten een poli tiek te verdedigen, waarmede hij zich niet kon vereenigen, legde hij zijn functie neer Sedert 1919 is Lord Cecil vice-voorzitter van de unie voor den volkenbond en als zoodanig begon hij een veldtocht voor de ontwapening. Minder vreemde consuls in Rusland De sovjet-regeering heeft aan alle buiten landsche mogendheden verzocht het aantal consulaire vertegenwoordigingen te vermin deren. Onderhandelingen, die nog niet tot een definitief resultaat hebben geleid, zijn op het oogenblik gaande tusschen Berlijn en Moskou. De sovjet-regeering zal waarschijnlijk ook met andere landen over hetzelfde onderwerp onderhandelingen voeren. Voor Duitschland zouden de aanzienlijke vermindering van het aantal Duitsche onder danen in Rusland en de concentratie te Mos kou van de regeling van alle handelsaange legenheden de opheffing van eenige consu laire posten kunnen rechtvaardigen. Lord Halifax naar Hitier Nadat lord Halifax tweemalen te Ber lijn een bezoek had gebraoht aan de aldaar gehouden internationale jaohttentooostel ling, is hij gisteravond per trein naar Mtln- chen vertrokken, om in Berchtesgaden een persoon:lijke ontmoeting met Adolf Hitler te hebben. Onrust in de Oekraïne De eerste minister gearresteerd De Rigasche correspondent van de „Times" meldt aan zijn blad, dat, volgens een be trouwbaar bericht uit lef, de eerste minister van de Oekraine, Bondarenko, gearres teerd is en thans te Moskou verhoord wordt. Hij wordt er van beschuldigd in verrader lijk contact te hebben gestaan met Oekxain- sche separaristen en met een anti-sovjet centrum in Berlijn. Hij zou op 7 November zijn gearresteerd. Bondarenko is eerst ln September jJ. aangesteld als eerste minister van de Oekrai ne, nadat zijn voorganger in deze functie de hand aan zichzelf had geslagen. Koning Leopold bezoekt Colchester Koning Leopold va-n België, die oog steeds in Engeland vertoeft, heeft gisteren de stad Colchester bezocht, om het dragon derregiment Inneskilling te schouwen waarvan hij kolonel is. In een toespraakje zeide de Koning, dat geen blijk van vriend schap hem meer had kunnen verheugen dan deze hernieuwing van de banden, die dit regiment zoo nauw met zijn familie sa- menknoopen. De Koning herinnerde aan de glorieuze traditie van het regiment in Nederlanden onde-r Marlborough, hun steun te Bergen en het schitterende eerbetoon bii de begrafenis van zijn vader te Brussel. Vtrouwensman van Hitier naar Washington Kapitein Fritz Wiedemann, een van Hi tiers hoofdadjudanten en compagnie- commandant van den Führer tijdens den wereldoorlog, zal zich op 19 November schepen aan boord van het s.s. „Europa" voor een reis van vier weken door de Ver- een igde Staten. Het betreft hier een vertrou welijke opdracht van den Führer. Wiedemann zal eenigen tijd in Was hington vertoeven onder auspiciën van de Duitsche ambassade en men verwacht, dat hij ook door Roosevelt ontvangen zal worden. Zijn echtgenoote zal hem op dezen tocht vergezellen. De geheime wapendepots te Parijs In de Rue Jean Beausire te Parijs hebben twee commissarissen van de veiligheids politie een huiszoeking verricht bij een transport-onderneming. In een kast ontdek ten zij een deur, welke toegang gaf tot een vertrek, waarin 44 kisten, ieder met 32 gra naten, verborgen waren. Voorts vond men in het vertrek een belangrijke hoeveelheid geweerpatronen, 17 jachtgeweren, 3 oorlogs geweren, 11 karabijnen van Italiaansch merk en 5 geweren van Duitsch merk. De „Paris Soir" schrijft, dat de leden ^an het geheime politieke genootschap der „Ca- goulards", blijkbaar allen lid zijn geweest van ontbonden paramilitaire organisaties, die deze organisaties evenwel reeds voor de ont binding hadden verlaten, omdat zij dezen te „tam" vonden. Het blad verzekert verder, dat vooraanstaande personen bij de zaak betrokken zijn, of minstens verdacht wor den. Het doel van het „complot" is nog niet bekend, dodh wel vermoedt men, dat een snelle krachtige actie bedoeld was Voortaan twee legercorpsen in Libye Volgens een te Rome gepubliceerd decreet wordt een bedrag van twee millioen lire be schikbaar gesteld voor de stichting van tweede legercorps in Libye. Dit besluit be vestigt het vermoeden, dat Mussolini voornemens is, voortdurend twee legercorp- van in totaal honderd duizend man in Libye te houden. Een ander decreet stelt vijf millioen lire ter beschikking voor extra-uitgave in het Verre Oosten. Dit bedrag zal waarschijnlijk besteed worden voor het zenden van een ba taljon marinetroepen naar China. Een klok met houten uurwerk In het museum van Port Elisabeth (Zuid Afrika) heeft men onder een hoop oude rom mel een 390 Jaar oude klok gevonden met een houten uurwerk. De vinder won den raad in van een klok kenmaker, die foto's en bijzonderheden op zond naar een bekende Zwitsersche klokken- fabriek. De klok, die als datum draagt 1640, ls gerepareerd en loopt weer uitstekend. De 'J apansch-Chineesche oorlog TEGENAANVALLEN BIJ TSJANG-JI "TTWAALF Chineesche divisies onder commando van generaal Tang- Se-Tsji, hebben Donderdag stellingen betrokken rondom Nanking, terwijl in de stad zelf ongeveer veertig duizend man uit Setsjoean gestationneerd zijn. De Chineezen hebben voorts op het Tai-Hoemeer kanonneerbooten gecon centreerd met het oog op den aanstaan den Japanschen aanval op de booten vlotten die den toegang tot het meer blokkeeren. De Japanners stuiten bij hun opmarsch aan het Tai-Hoemeer, op den zuidelijken vleugel bij Ka-Sjing, op hevigen tegenstand. Van den noordelijken vleugel worden geen wyzigingen gemeld. Bij Tsjang-Ji echter gaan de Chineezen tot felle tegenaanvallen over, waarbij een groot aantal vliegtuigen in den strijd geworpen wordt. Naar van Japansche zijde verluidt, zou den de C ineesche stellingen bij Foe-Sjan, Tsjang-Tsjoe en Tsjang-Ji zeer sterk zijn. In den noordelijken frontsector wordt het aantal Chineesche troepen op honderd-der tig-duizend man geraamd. Met inbegrip van de reserves stelt men de totale sterkte van de Chineezen op 230.000 manschappen. De Japansche militaire autoriteiten heb ben, naar verluidt, ter verzekering van de ravitailleering alle geschikbare schepen op de Wang-Poe en in de Soe-Tsjaukreek ge- requireerd. De toestand ln Nanking De paniek, die in Nanking dreigde te ontstaan, tijdens de evacuatie der stad, is voorloopig weder hersteld. Maarschalk Ts j an g-Kai-T s j e k ls er in geslaagd, ook de orde onder de gedemo raliseerde troepen te herstellen, vooral sinds een groot aantal nieuwe regimenten in het gevecht gebracht zijn. Thans ziet het er naar uit, dat de Chineesche hoofdlinie, die zich uitstrekt van Hang-Tsau door Soe- Tsjau, naar de forten van Kiang-Jin, met kracht verdedigd zal worden. Opnieuw is de Jang-Tse gebarricadeerd in de nabijheid van de forten. Dit stelt de Japansche vloot voor nieuwe moeilijkheden. In de buitenlandsche militaire kringen is men intusschen nog steeds van meening, dat Nanking niet te houden zal zijn. Wel denkt men, dat de stad een maand of meer te verdedigen zal zijn. Politieke gevangenen herkrygen de vryheld De regeering van Bengalen heeft bekend gemaakt, dat binnenkort 1100 politieke ge vangenen zullen worden vrijgelaten ln ver band met den over het algemeen verbeterden toestand. De hierbij .betrokken gevangenen zijn zy, die hun gevangenisstraffen hebben uitgeze ten en thans in hun dorpen wonen onder zekere beperkende bepalingen. Het besluit heeft geen betrekking op hen, die gevangen gehouden worden op de An daman-eilanden en in de Bengaalsche gevan genissen. Ten aanzien van de resteerende 450 gevan genen heeft Gandhi aangeboden met elk afzonderlijk te spreken. De regeering hoopt eventueel in staat te zullen zijn onmidddel- lijk invrijheidstelling te verleenen aan hen, te wier behoeve Gandhi bevredigende zekeringen kan geven. Men hoopt, dat de gestadige ontwikkeling van deze politiek een oplossing zal geven aan dit lastige probleem. ZOEKT U VERJAARSGESCHENK? De ,/lundrtik" ZAKBIJBEL uitgave A. JONGBLOED N.V. Leeuwarden. HET MOOISTE GESCHENK Mussolini ovèr autarkie In het Palazzo Venezia te Rome heeft Mussolini de gedelegeerden ontvangen van de confederaties van werkgevers en werknemers in de Italiaansche industrie, die uiting kwamen geven aan den vasten wil, een maximum van economische autarkie te bereiken. Mussolini antwoordde hierop in een toespraak, dat de Italiaan zich een autarki sche mentaliteit moet scheppen, omdat de ervaring uitgewezen heeft, dat de autarkie een volstrekte noodzakelijkheid is voor Italië. De duoe besloot dat het wachtwoord van het fascistische regiem luidt: Er mag geen enkel deserteur, geen enkele achterblijver zijn by dit onmetelijke streven naar de Itali aansche economische onafhankeiykheid. Tenslotte deelde Mussolini mede, dat het volgend jaar nog een fundamenfeele autarkische tentoonstelling van Italiaansche mineralen gehouden zal worden. DE HAAIEN VANGST BIJ SIDNEY Voor een bedrag van 20.000 pond sterling heeft de regeering van Nieuw Zuid-Wales het recht verpacht om onder de kust van Sydney haaien in netten te vangen. Reeds zyn drie booten met de vangst begonnen, waarbij net ten gebruik worden van driehonderd by meter, welke ongeveer een halve mijl buiten de kust worden neergelaten. Daar haaien meestal hun voedsel zoeken op den zeebodem, worden de netten met ge wichten zoo ver mogelijk neergelaten en aan de oppervlakte met drijvers bevestigd. De netten zijn zoo gemaakt, dat ook de kleinste haaien niet kunnen ontsnappen, da ai zij met hun borstvinnen in het netwerk ver strikt raken. Buiten pyistaartroggen en haaien worden geen andere visschen in deze wateren ge vangen. Krachtens het contract mag de vangst ge durende twee jaar, zomer en winter, voort duren. GEMENGD NIEUWS Jongen verdronken De 17-jarige P. S., die gister te Lutje broek met een groenteschuit wegging om het gewas te snijden, is niet teruggekeerd. Aanvankelijk wekte dit geen bevreemding, want hij had de toestemming van zijn pa troon, om indien het gewas niet genoeg was om te snijden, hg meteen naar huis mocht gaan. Toen een voorbijganger de schuit, met het wapperende zeil zag, schonk hg hier aan geen aandacht. Om één uur echter werd de schuit op dezelfde plaats nog gezien en hierna kreeg men vermoeden, dat er iets gebeurd moest zijn. Kort daarna vond men den jongen drijvende in het water. Waarschijnlijk is hij van de schuit gevallen en verdronken. Door stoomtram overreden Meisje gedood Gister is op den rijksstraatweg onder Diemerbrug de 18-jarige mej. M. Lan- gelaan, bij het oversteken van den straat weg onder de Gooische stoomtram geraakt en op slag gedood. Ter hoogte van de Vinkenbrug verliet het meisje het rijwielpad waar zij fietste, om dwars over de tramrails den straatweg over te steken. Zij kwam daarbij met de fiets onder de tram, welke zij blijkbaar met heeft hooren aankomen, terecht. De wielen gingen over de ongelukkige heen, waardoor de dood direct intrad. Het slachtoffer W-as op weg naar de ouderlijke woning aan den Stammerdijk te Diemen. DE GEVAARLIJKE KORTSLUITING De Rijwielbelasting Een zware druk op vele gezinnen De Rijwielbelasting heeft twee bezwaren! ten eerste, dat ze geheven wordt; ten tweej de, de wijze, waarop ze wordt ingevorderd Misschien dat de eerste klacht voorloppij geen gehoor kan vinden. Het geld is on misbaar.' Maar dan blijft toch waar, wal één onzer lezers schrijft: Als ik me niet vergis, brengt deze ba lasting per jaar een paar millioen on Maar ze is een strop voor de groote ge-: zinnen. Vooral op het platteland, waai men, bij gebrek aan vervoermiddelen voor schoolgaande kinderen, op de fieti ls aangewezen, wordt de druk van dez; belasting gevoeld. Wie in Augustus 4 o 5 rijwielmerken moet aanschaffen et zoo zijn er duizenden onder de klein; luiden in ons land weet soms niet' waar hij het geld vandaan moet haled Er worden heel wat gratis plaatjes uij gereikt aan werkloozen; maar groote zinnen met veel schoolgaande kinderen waar de kostwinner slechts een sober fi komen heeft, hebben het ook zeer moeiliji De idee is reeds geopperd om van elk zin niet meer dan één rijwielplaatje eischen. Dit lijkt mooi, maar ls niet billijk, wai neer Inwonende kinderen een eigen komen hebben. En hoe zal het gaan met Inning? Want dat ls vers twee en d<' gaat een heel moeilijke wijs op. Zooals hf nu gebeurt ls het onbillijk en onmogelijl ln het kwadraat. De plaatjes worden bj massa's gestolen en de controle geeft aller lei narigheid, Kon de Regeering deze millioenen latei 9chieten; het zou heel wat ellende voor komen. Kan het nog niet, dan moest mei toch eens een andere methode bedenkei dan de tegenwoordige, waarbij iemand, dij bestolen wordt, nog boete op de koop toi' krijgt en voorts opnieuw zijn offer moej brengen. En dat gebeurt dagelijks. Ook ah het jaar bijna om is. De moord te Leelc Drie daders in hooger beroep In hooger beroep hebben gister voor hel Gerechtshof te Leeuwarden terecht gestaan de drie daders van den moordaani slag te Leek (Gr.) welke in den nacht, van 1 op 2 December 1936 werd gepleegd en waarvoor zij door de Groninger recht bank werden veroordeeld tot resp. 10, 10 en 8 jaar gevangenisstraf. De drie verdachten, de 31-jarige C. T4> de 41-Jarige W. de B. en de 30-jarige W. v. D. worden er van verj dacht te hebben ingebroken op genoemden datum in de woning van den heer G H Reyntjes te Leek. Toen deze onraad be merkte en de opzet van hot drietal wilde verhinderen ïbben zij hem in bed geworj pen, vastgebonden en enkele kussens op 1 hoofd geworpen. Het gevolg hiervan was dat R- door verstikking of door hartverlam ming onmiddellijk is gestorven. Na het getuigenverhoor kwam de procu<: reur-generaal mr. Viehoff tot de conclusie, dat de schuld van verdachten vaststaat en dat zij allen een even zware straf verdienen Spr. eischte met vernietiging van het vonnis, wegens diefstal met geweld pleging, den dood ten gevolge hebbend en medeplichtigheid daaraan tegen leder van de verdachten vyftien jaar gevangenisstraf. Uitspraak over veertien dagen. GARANTIE-STANDGROEN GAR ANTIE .STAND BRUIN GARANTIE-STAND ROOD GARANTIE.STANDZWART GARANTIE - STANDBLAUW Speciaal product voor Buitenwerk. HOUDT HET IJZER ROESTVRIJ en BESCHERMT HET HOUT. Wordt 5 JAAR GEGARANDEERD Levering uitsluitend aan den Handel De 51 jarige arbeider J. P. Schijffelen uit Amsterdam, die deze week bij een ongeluk in het electrisch onderstation van de P.E. G.E.M. te Haarlem ernstig werd gewond, is in het St. Elisabethgasthuis aldaar over leden. Wed. Boonstoppel Zn. Lak- en Vernisfabriek WADDINXVEEN - TELEF. 50 Voor het eerst sinds 1919 zijn gisteren in Palestina de militaire rechtbanken haar werkzaamheden begonnen. De beklaagden, die daarvoor zullen terecht staan, zij.n hoofd zakelijk personen, die bij terreur-daden zijn betrapt. Bij de proceseen zullen slechts zelden «e tuigenverklaringen van particuliere perso nen kunnen worden benut, daar deze zullen vreezen voor de wraak van de bloedverwan ten der aangeklaagde patriotten. Zouden in moordgevallen doodvonnissen worden uitgesproken en voltrokken, dan zullen dit de eerste terechtstellingen zijn, welke sinds twee jaar in Palestina plaats vin-den. De meeste vonnissen zullen worden ge veld wegens het illegaal bezit van wapenen en springstoffen, waarop als hoogste straf levenslang staat. Daarentegen zullen waar schijnlijk voor het gebruik van wapenen tot zelfverdediging slechts lichte straffen worden opgelegd. Alle doodvonnissen moeten n-a de beslis sing va-n de militaire rechtbanken door don commandant van de Transjord-aansche strijdkrachten van Engeland worden be krachtigd. Dit bet eekent een tijdelijke be perking van de volmachten van den Brit sehen hoogen commissaris voor Palestina en Transjord-anië. De toestand in Palestina In Bengalen keert de rust terug

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2