jKetiurc £riksrijr (iourmil Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Onze verstandhouding met België PEREZ— Kussens en kleedjes I.G.B. abonnementsprijs Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j ct No. 6240 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 53936 VRIJDAG 12 N0VEMBER8 1937 18e Jaargang abbertentieprijjen: Van 1 tot 5 regels1.17 '/i Elke regel meer0.22'U Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels230 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 i- ZIJN EVENWICHT KWIJT i Men krijgt niet den indruk, dat do Vrij heidsbond, die deze zomer het getal zijner kiezers zoo belangrijk zag terugloopen, deze ineenstorting weet te keeren door de daarvoor zoo noodige vastheid van beleid aan de dag te leggen. Juist de leiding, die in dat opzicht de toon zou moeten aangeven, schiet hier tel kens weer tekort. Toen in de Tweede Kamer de liberale fractie stemde tegen het wetsontwerp op de verbindendverklaring van collectieve arbeidsovereenkomsten, gaf dat de redactie van „De Avondpost" aanleiding om in arren moede de vraag te stellen, welk voor stel van belang de laatste jaren aan de orde .was geweest, waar de Vrijheidsbond zich piet tegen had verklaard! Bij de behandeling der Grondwetsherzie ning in de Tweede Kamer, legde de libe rale fractie al he el wat ongewisheid aan de dag. Tot tweemaal toe verklaarde de leider. rde heer Wendelaar, zich tegen het Regee ringisvoorstel tot beperking der parlemen taire onschendbaarheid, maar bij de stem ming gaf de geheele fractie de heer Wendelaar incluis aan het ontwerp haar zegen. Tegen de voorstellen tot het openen van 3e mogelijkheid om openbare lichamen in ite stellen voor beroep en bedrijf, verklaar 'de zich onder krachtig verzet de heer Wen delaar met de ondubbelzinnige uitspraak, dat hij „weigerde daaraan zijn medewer king te verleenen" en met hem stemde geheel de fractie tegen. Bij de behandeling in tweede lezing kwam echter de heer Bierema vertellen, dat de heer Wendelaar het zoo kwaad niet bedoeld had ende fractie ging om. Dit omgaan schijnt de leuze te worden pu de Vrijheidsbond sinds de uitslag der laatste verkiezingen kennelijk uit haar yoegen is gerukt. Beeds werd op sociaal gebied een ge wijzigde houding in uitzicht gesteld. Maar ook wat betreft de houding ten aanzien van het o n d e r w ij s werd flank- yerandering aangekondigd. Zoo schijnt de Vrijheidsbond, het restant van een eenmaal zoo trotsch en opper machtig liberalisme, zijn evenwicht volsla gen kwijt te zijn. vu p i' De Scheepsbouw in Groningen Het is bekend, dat de Groninger Scheeps bouw welke zich vooral toelegt op de bouw van kustschepen en van schepen welke geschikt zijn voor korte zeereizen, zeer veel orders uit Engeland ontvangt. Blijkens een artikel in het Engel sche blad „The Journal of Commerce. Ship building and Engineering Edition" is men daar te lande over de prestaties van onze Groningsche Scheepswerven zeer tevreden Voora] het „Karanan"-tvpe schijnt goed te voldoen. Dit geeft, zoo zegt het blad, do vergevorderde ontwikkeling weer van de Groninger scheepsbouw. De deugdelijk heid van dit type schepen blijkt o.a. uit het volgende: Gedurende de maand September 1935 maakte de„Eems" een reis van 7 dagen, van Amsterdam naar Exmouth. De kap? tein meldde, dat, hoewel de zee zeer ruv was, zoodat het schip „achteruit scheen te varen", de „Eems" langzaam maar zeker vorderde en ten slotte zonder ongelukken de haven is binnengeloopen. Dezelfde kn- IDitein vertelt, dat. zijn vrouw, die altijd zeeziek was op schepen, met de motoren achterin, op de „Eems". die. zooals alle schepen van het Karanan type, de motoren middenscheeps heeft, absoluut geen last had. Na gewezen te hebben op de gemakke lijke verbinding met Groningen besluit de schrijver zijn artikel met het geven van een overzicht van de beteekenis van den Groninger schepsbouw. In totaal zijn, gedurende het jaar 1937, bij Hollandsche werven besteld 37 transportschepen, met een gemiddel- T de van ipl.m. 400 ton laadvermogen en i motoren met een kracht van ongeveer 244 P.K. en een snelheid van ruim 9 zeemijlen. J Bovendien staan voor buitenlandsche maatschappijen 38 vaartuigen op sta- T pel, w.o. twee kolen- en drie tanksche- T pen, waarvan het laadvermogen 1 varieert tusschen 300 en 1000 ton. In 1937 zijn reeds voor buitenlandsche maatschappijen 6 schepen van stapel geloo pen, w.o. de „Williamtown", gebouwd bij Van der Werf Dros voor Tamplin London, met een laadvermogen van 1000 ton en voorzien van een Deutz-motor van 600 P.K., en de „Lowick" met hetzelfde laadvermo gen gebouwd op de werf „Gideon" voor de Tyne Tees, met een Deutz-motor van 800 P.K Uit dit alles blijkt wel. dat de scheeps bouw in Groningen een zeer eervolle plaats inneemt in de wereld. OFFERBLOKKEN GELEDIGD Gistermiddag zijn in de R.K. Kerk te Z u t p h e n een paar offerblokken openge broken en geledigd. De deken had even te voren gezien, dat iemand zich op verdachte wijze in de kerk ophield en zich daarna haastig uit de voeten had gemaakt. De politie heeft onmiddellijk een uitge breid onderzoek ingesteld en de omliggende gemeenten gewaarschuwd. Een vrij nauwkeurig signalement van den Vermoedelijken dader kon worden opgegeven Jonge werklooze onderwijzers Rapport van dc Commissie voor de Technische Opleiding verschenen De bereikte resultaten Thans is verschenen het rapport van de Commissie voor de Technische Op leiding van jonge werklooze bezitter» van de akte van bekwaamheid als onderwijzer. Het werkplan der Commissie was in het kort als volgt: Nadat de Commissie, door correspondentie met daarvoor in aanmerking komende school besturen, zich een overzicht had verschaft de aantallen in de as. cursus aan die scholen vermoedelijk beschikbare plaatsen, werd aan ieder van de aanvragers een stel inlichtingen en een vragenlijst ter invulling toegezonden. Omtrent de ingevulde vragen lijsten werd advies ingewonnen van de direc teuren der betreffende kweekscholen en van den inspecteur van de onderwijzersopleiding. Aan de hand van deze stukken en advie zen beoordeelde het bureau der commissie, voorloopig voor plaatsing aan een Nij verheidsschool konden worden aanbevolen an welke scholen. Hiervan werd dan be richt gezonden aan de directeuren van die scholen (met overlegging van de gegevens) an de belanghebbenden. De niet geschikt geachte gegadigden ontvingen eveneens be richt met vermelding van de reden van af wijzing. Op deze wijze zijn een vrij groot aantal aanvragen door het bureau der commissie verwerkt. Van de schoolbesturen en directeuren werd vrijwel algemeen volle medewerking onder vonden. De voorlooplge resultaten Het resultaat was, dat tot dusver 31 van deze gegadigden voor de cursus 1937/1938 als leerling aan verschillen de Nijverheidsscholen hun nieuwe studie hebben aangevangen, en wel 21 aan Middelbare Technische Scholen, 6 aan Zeevaartscholen e.d. en 4 aan Textielscholen. Bij beschikking van 18 Mei 1937 heeft de Minister van Onderwijs een regeling vast gesteld inzake de toekenning van bijzondere Rijksstudiebeurzen aan onbemiddelde leer lingen van deze groep. Aan het slot van haar eenstemmig uit gebracht rapport stelde de Commissie voor, dat de door haar op gang gebrachte werk zaamheden zoo mogelijk in de eerstvolgende jaren door het Departement van Onderwijs binnen bepaalde grenzen zullen worden voortgezet. Men zou zich dan kunnen beperken tot diegenen, die op 1 April 1937, hetzij in het bezit waren van de akte van bekwaamheid als onderwijzer, hetzij voor het examen daar in opleiding waren aan een Rijks- of Rijkswege gesubsidieerde opleidings- school. Wielrijder gedood Door auto gegrepen Drie wielrijders, die van een bestuursver gadering van den Vierambachtspolder te Woubrugge gisteravond omstreeks half zeven huiswaarts keerden, zagen bij de krui sing Heernweg-Alphen a.d. Rijn, te Wou brugge, van de richting Alphen a.d. Rijn plotseling een auto naderen. Een van het drietal, de heer J. Visser kon niet tijdig voor de snel rijdende auto uitwijken, werd ge grepen en vijftig meter met de wagen mee gesleurd. De man was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het lijkenhuisje te Woubrugge overgebracht BOTERPRIJS Deze week beduidend lager In de boterprijs is deze week een sterke val gekomen. Was de prijs dit jaar, behalve dan een enkele schommeling in de eerste maanden, steeds meer oploopend en van 65 ct. In Januari de vorige week reeds ge klommen op 1.13, deze week is een scherpe reactie ingetreden. Gisteren was de Leeu warder noteering teruggeloopen op 1.04. Dat deze prijs zoo terugliep kon men niet alleen in ons land constateeren, de Kopen- hager noteering vertoont hetzelfde beeld, bijna in dezelfde mate trad daar een daling In, nL van 1.19 tot LIL In verband met de teruggeloopen prijs is de heffing en de steunuitkeering op boter verhoogd en gebracht van 30 op 40 cent Hieruit volgt dat de groothandel-prijs met 1 cent ls verhoogd, ondanks de veel lagere noteering. Dit is echter een gevolg van de gewoonte, dat de heffing en nitkeering In ronde ge tallen vastgesteld worden. Zeeuwsche stamboekpaarden voor Letland Belangrijke aankoopen Gisteravond vertrok vanuit Vlissingen een transport -van 30 Zeeuwsche volbloed stam boekpaarden, bestemd voor Letland. Voor de Nederlandsche paardenfokkerij is deze transactie van zeer groot belang, daar het bewijst, dat men in het buitenland zeer veel waarde hecht aan de Zeeuwsche stam boekpaarden. In een onderhoud, dat wij hadden met den heer F. Dekker, lid van de firma F. Dekker Pzn. en Zonen te Axel, vertelde dezs ons. dat Letland nagenoeg geen koudbloed- fokkerij heeft en dat daartoe de regeering opdracht heeft gegeven de beste paarden te koopen, om een koudbloedfokkerij in Letland te verkrijgen. Men is daarvoor tereoht gekomen in Zeeuwsch Vlaanderen, waar men de beste stamboekpaarden heeft gekocht, waaronder eenige hengsten, die reeds meermalen de hoogste bekroningen verwierven. In Letland verwacht men daarvan zeer gunstige resul taten. Het transport van deze paarden vereischt echter heel wat zorgen, daar de reis circa 7 A 8 dagen zal duren. Een LetlAndsche regeeringsvertegenwoor- diger en een Letlandsche paardenkenner, zoomede de heeren Dekker uit Axel, verge zellen het transport. Doodelijk ongeval Gistermiddag om 3 uur is de 37-jarige timerman J. Veth te Papendrecht bij het schoonmaken van een dakgoot van een hoogte van vijf meter naar beneden geval len, waarbij hij met zijn hoofd op de straat terecht kwam. In hopeloozen toestand is de man naar het ziekenhuis te Dordrecht over gebracht In het Diaconessenhuis te Dordrcht is het slachtoffer evenwel om zes uur 's avonds overleden. De heer V. was gehuwd. IN DE HAAS GESTORT Gistermiddag omstreeks drie uur is de 25- jarige timmerman J. v. d. V. uit R o s m a- 1 e n, die aan het brugdek van de Hedelscihe brug over de Maas bezig was werkzaam heden te verrichten, door het wegschuiven van een juk. in de Maas gevallen. Na kor ten tijd dreggen is het lijk van v. d. V. uit het water opgehaald. MERKWAARDIGE FIGUREN UIT KERKHISTORIE EN RÉVEIL Dr. H. Kaajan, de bekende geschiedkundige, heeft zich bereid verklaard in ons Zondagsblad artikelen te. schrijven, die op kerkhistorisch terrein liggen. Verschillende merkwaardige figuren uit de zeventiende eeuw en later zullen op deze wijze worden belicht en wat nader gebracht tot onzen lezerskring. Dr. Kaajan denkt aan Wilhelmus a Brakel, Alexander a Gomrie, Jean de Labadie, Dr. Kohlbrugge en anderen. Wij twijfelen niet of zeer velen van onze lezers zullen met genoegen kennis nemen van dit voornemen. REDACTIE Inbreker staat terecht Drie jaar geëischt Voor de Haarlemsche rechtbank heeft gister terecht gestaan een 47-jarige Amster dammer, die op 22 Sept. van dit jaar inge broken had in een villa te Aerdenhout, gem. Bloemendaal, waarbij hij gouden en zilveren voorwerpen en een vuurwapen had gestolen. De bewoners, die juist thuis kwamen, zagen licht branden en waarschuw den de politie. Toen hij bemerkte, dat hij ontdekt was. poogde hij te ontvluchten door In de Houtvaart te springen. Na een wilde achtervolging kon hij echter gegrepen worden. Het gestolene was nog in zijn bezit. Voor de rechtbank ontkende hij de inbre ker geweest te zijn en verklaarde hij slechts op den uitkijk gestaan te hebben. Het O.M. eischte tegen den Amsterdammer, die reeds vijftienmaal veroordeeld is, drie jaar gevangenisstraf. Uitspraak 25 November. Mr. Van Schaik Kamervoorzitter Bij K. B. is benoemd tot voorzitter der Tweede Kamer der Staten-Generaal voor de loopende zittingsperiode Mr J. R. H. van Schaik. De R.K. Tweede Kamerfractie Mr Dr L. N. Deckers voorzitter Naar wij uit goede bron vernemen zal tot voorzitter der R. K fractie in de Tweede Kamer, als opvolger van Mr J. R. H. van Schaik, worden benoemd Mr Dr L. N. Deckers. AMSTERDAM C ROKIN-KAL VERSTRAAT Tel. 33346 TROMPENBERG's PALACE HOTEL Hilversum, Telefoon 7941 (2üjneo) Aangenaam verblijf voor Najaar en Winter Tweede Kamerleden ver wachten veel van Minister Patijn Gezantschaps perikelen Wat bewerkte onze handels missie naar Zuid-Amerika IN het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer over de begrooting 1938 van Buitenlandsche Zaken gaven vele leden uiting aan hun voldoening over de omstandigheid, dat als hoofd van het departement van buitenland» sche zaken is opgetreden de heer P a t ij n, voordien Nederlandsch ge zant te BrusseL Van de opeenvolging van deze hooge functies verwachtten zij veel goeds voor de verstandhouding tnsschen de twee bevriende buurstaten. Wat de Volkenbond betreft, spraken vele leden de hoop uit, dat de regeering er zich van bewust zal zijn, dat Nederland als Christenvolk zoowel in Europa als in Aziè en in Amerika een roeping heeft te vervul len, beleidvol en voorzichtig, doch zelfstan dig en met eigen verantwoordelijkheid. Regelingen met België Zeer vele leden achtten het gelukkig, dat het verschil van inzicht tusschen de Bel gische en de Nederlandsche regeering met betrekking tot de voeding van Luiksche en Maastrichtsche waterwegen met Maaswater thans geacht kan worden tot de historie te behooren, als gevolg van de beslissing van het Permanente Hof van Internationale Justitie. Deze leden spraken het vertrouwen uit, dat de regelingen op verschillend gebied, welke nog steeds hangende zijn, zullen kun nen tot stand komen tot voldoening van elk der beide zoozeer op elkander aange wezen buurvolken. Gevraagd werd in dit verband naar den stand van zaken met betrekking tot de situatie te Terneuzen en tot het vraagstuk van de Surtaxes d'Entrepot Gezantschap te Madrid De aandacht werd er op gevestigd, dat het Nederlandsche gezantschap te Madrid op dit oogenblik wordt waargenomen door een niet-Nederlander, die onder Duitschen invloed staat De leden- die zulks deden, achtten dit vooral bezwaarlijk met het oog op de belangen van den handel. Zij vroe gen, of spoedig wijziging in dezen toestand zal worden gebracht Handelsmissie naar Zuid-Amerika Verscheiden leden verklaarden verlan gend uit te zien naar een beschouwing van de regeering omtrent de resultaten, welke naar haar meening van de tot stand geko men relaties met Zuld-Amerikaansche staten mogen worden verwacht. Zij zouden het zeer op prijs stellen, indien te dezer zake reeds eenigerlei, zij het wellicht slechts voorloopige, mededeeling zou kunnen wor den gedaan. Zijn werd in (lit verband gevraagd als gevolg van de reis der handelsmissie reeds bepaalde handelsovereenkomsten tot stand gekomen? en is het waar- dat gedu rende het verblijf van de missie in den vreemde voorloopige overeenkomsten geslo ten zijn, die niet door definitieve zijn ge volgd? Diplomatiek verkeer met België Verscheiden leden vroegen, of thans in het diplomatieke verkeer met België steeds van de Nederlandsche taal gebruik wordt gemaakt. 's Ministers ambtsvoorganger deed een stellige toezegging in dezen geest Bij voorbaat wilden de leden er op wijzen, dat men aan het volledig honoreeren van die toezegging niet zal kunnen ontkomen door te verklaren, dat het Fransch nu een maal de diplomatieke taal is. Immers, dit is sedert lang niet meer algemeen het ge val. Groote landen als Engeland en Duitsch- land bezigen de Fransche taal niet meer in het diplomatieke verkeer De benoeming van den Belgischen gezant Verscheiden leden stelden de vraag, of het waar is, dat ter gelegenheid van de voorbereiding van de aanwijzing van een nieuwen Belgischen gezant in Den Haag de Nederlandsche regeering te Brussel heeft te kennen gegeven, dat zij op de benoeming op dezen post van een vooraanstaanden Vlaamschen politicus geen prijs stelde. Indien deze vraag bevestigend zou moe ten worden beantwoord, zouden enkele le- De nieuwe gezant te Brussel Verscheiden leden zouden er op stel len- dat bij de benoeming van een nieu wen Nederlandschen gezant te Brussel rekening wordt gehouden met de om standigheid, dat het Belgische volk voor het grootste deel uit Vlamingen bestaat en dat het voor Nederland meer nog dan voor eenig ander land onge- wenscht is, bij dat volk een vertegen woordiger te hebben, die door zijn op treden doet blijken, die meerderheid niet welgezind te zijn. Gevraagd werd, of, en zoo ja, welke Ne derlandsche en Nederlandsch-Indische be langen worden geschaad door de blokkade van Chineesche havens en kusten. Gaarne zou men voorts vernemen, wat de regeering in het algemeen tijdens den oor logstoestand in het Verre Oosten ter be scherming van de belangen van tot hot Ne derlandsche staatsverband behoorende per sonen zich voorstelt te doen. Motor uit takels geschoten Beukt schip in tweeën Te Almelo is een dieselmotor, die door de Gebr. Stork en Co. van Hengelo, geleverd moest worpen, bij het overladen van den trein in het schip „Lombok" uit Deventer, uit de takels geschoten en met zoo'n gewel dige kracht op het schip neergeploft, (de machine woog ruim 481000 kilo) dat het schip doormidden brak. Met moeite kon de schipper zijn inboedel redden; het schip zonk bijna onmiddellijk. Gelukkig konden de arbeiders zich nog juist in veiligheid stellen, anders was de ramp niet te overzien geweest. Later op den dag is de machine uit het kanaal opgehaald. Oud-Hollandsche molen behouden Verdienstelijk werk volbracht De fraaie Sluyspoldermolen (in den volksmond Wippersmolen) aan den Zuidvliet tusschen Maassluis en Maasland is definitief behouden. De molen dateert uit 1726 en heeft vo rig jaar aan de winterstormen geen weerstand kunnen bieden. Hij zag zich van een zijner wieken beroofd, terwijl de kap, door den tand des tijds be werkt, eveneens verloren dreigde te Enkele personen deden aanstonds moeite den molen te behouden en met medewer king van autoriteiten uit Maassluis en Maasland en gesteund door enkele kunst liefhebbers werd een comité van aanbeve ling en een werkcomité in het leven geroe pen. Laatstgenoemd college heeft maanden onversaagd gearbeid om de benoodigde gel den voor restauratie bijeen te krijgen. Ten slotte zag men het werk bekroond en smaakte het comité het genoegen den mo lenbouwers D. Ottevanger en Zn. te Moer capelle de grondige restauratie van den molen op te dragen. Een zeer verdienstelijk werk was hiermede volbracht Deze fraaie molen, die aan den nieuwen rijksweg Rotterdam—Hoek van Holland komt te liggen, zal binnenkort wederom lustig zijn wieken laten draaien. Het optreden van het Russisch kerkkoor Een prachtig financieel resultaat Gelijk men weet, heeft het koor van de Raissisch-orthodoxe Theologische Hoog' school te Parijs, onder leiding van Ivan De- nissov, en onder auspiciën van de Ned. Chr. Studenten Vereen, gedurende Septem ber in 27 plaatsen van ons land concerten Uitgevers Maatschappij BR0EKH0FF N.V. v.h. Kemink&Zn Domplein 2 UTRECHT Nu de kerk ook in verband met de kerk vervolging in een groot deel van Europa weer meer en meer de belangstelling trekt, verdient het ongetwijfeld aanbeve ling om kennis te nemen van de KERK geschiedenis. De volgende nitgave is daarvoor zeer belangrijk: Dr. JOH. H E I N R. KURTZ: LEERBOEK DER KERKGESCHIEDENIS 5e DRUK Sterk verlaagde prijs ingf215 Fraai gebondenf2 90 Flink formaat 497 bladzijden Ook bij- den Boekhandel verkrijgbaai VOORNAAMSTE NIEUWS Oit Nummer bestaat uit DRIE bladen Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over de Begrooting van Buitenlandsche Zaken. Verschenen is het rapport van de Com missie voor de technische opleiding van jonge onderwijzers. De Tweede Kamer heeft de algemeene beschouwingen over de begrooting voort gezet. De heer Schouten heeft het woord gevoerd. De Leeuwarder commissienoteering van: de boter liep met 9 cent terug. Vandaag is te Amersfoort het nieuwe Bondsbureau van de Bond van J.V. op G.G. geopend. De Unilever N.V. keert een interim dividend uit van 3 pet. (v.j. 2J/£). Gister is de 16e partij Euwe-Aljechin bij de 40ste zet afgebroken. De Duitsche minister Seldte is weer vertrokken naar Berlijn. Brazilië heeft een moratorium afgekon- igd voor alle Braziliaansche leeningen. De beteekenis Scheepsbouw. den Groninge: De laatste Chineezen in Nan-Tao heb ben den strijd tegen Japan gestaakt. Nieuwe Britsch-Italiaansche besprekin gen in 't zicht. Franco over zijn naaste toekomst-plannen. Een incident te Londen bij de wapen stilstands-herdenking. willen rijden s vai» elke soort i willen milden; r comfort en veiligheid: Fisk Safti-Flight. zijn welkome geschenken 's-GRAVENHAGE, NOORDEINDE 140C Basaltinetegels In alle kleuren. TROTTOIRBANDEN - enz. N.V. HOLLANDSCHE BASALT1NE TEGELFABRIEK - ROTTERDAM StoUn tn Bronzen Dorren Devre Ploolverken en Uzerconstrvclie. «rkplaals »n MocKm«fobrwk I.G U gegeven, waarvan de opbrengst bestemd is voor hun seminarium, dat groote finan- cieele moeilijkheden heeft, voor de Russi sche Christen Studentenvcreeniging en voor de Wereldfederatie van Chr. Studenten verenigingen, waaraan de Russen een deel der opbrengst wenschten af te staan, omdat ze aan deze organisatie zooveel hebben te danken. De bruto-op- brengst heeft bedragen f 12136.80. De onkos ten voor reis- en verblijfkosten, reclame enz. bedroegen f 3090,54. De netto-hate heett dus bedragen de som van f9046,26. In 1935 toen dit koor ook een tournee door ons land maakte, was het resultaat f6679.51. De tournee hecon te Dordrecht op 1 Sept. vanwaar de N.C.R.V. het concert heeft uit gezonden. HAAI AANGESPOELD Aan het strand te Vrouwe pol der is een haai ter lengte van 2 M. aangespoeld. Toen het dier werd gevonden was het dood, doch 't verkeerde nog in verschen toestand. Op verzoek van den directeur van het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie te Leiden zal het dier vandaag derwaarts wor den verzonden. De heer Vroegindewey, uit Rotterdam, die vorige week zwaar werd gewond bij het ver keersongeluk te Dubbeldam, maakt het, naar wij vernemen, near omstandigheden, vrij goed. Het gevaar is geweken en men oopt dat hij binnen afzienharen tijd kenhuis hersteld kan verlaten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1