Sh hcriOl L< 1 'i 'J2 DE MALENBURG [VRIJDAG 29 OCTOBER 1937 EERSTE BEAD PAG. 3 UNOX HET MOND- EN KLAUWZEER Reeds vele gevallen met doodelijke afloop Overal plotseling in vrij uitgebreide mate optredend Door 71 veehouders is thans aangifte ge- 'daan van het voorkomen van mond- en klauwzeer op hun boerderij, zoodat nog maar enkele weiden vrij zijn van de be smetting. Bij een landbouwer is het ve,. ;weer genezen verklaard. Zie hier een bericht uit Rozenburg. Ook uit Ermelo kwam bericht van uitbreiding. Berichten, zooals we er dagelijks zoo vele krijgen, dat het niet doenlijk is om van Seder plaatsje en plaatsje het te vermelden. J>e lijst zou te eentonig worden. Hoewel de ziekte in Zuid-Holland aan het minderen is en reeds meerdere hoeven ontsmet zijg verklaard we merkten gis teren op een weg van enkele kilometers verschillende boerderijen op, die weer ont smet waren toch moet men niet meenen, dat het gevaar geweken is en dat de vee stapels, die nog geen last hadden, vrii zullen blijven. Dat leert ons bovenstaand bericht wel. Dat leeren ook andere berich ten die wij krijgen. Zoo liggen hier naast ane berichten uit Dirksland, Heinenoord, Hoogvliet en Ouddorp, waarin weer melding gemaakt wordt van nieuwe gevallen. In Friesland heeft de ziekte nog lang niet liet hoogtepunt bereikt (alleen Schiermon nikoog bleef nog vrij). In Limburg breidt de kwaal zich sterk fait, en er komen zelfs meerdere gevallen Iroor, waar geen aangifte van gedaan wordt, meerdere processen-verbaal zijn reeds opge maakt Zoo gaat het hier in ons land, zoo ginp het in andere landen ook, waar de ziekte cLit jaar vrij plotseling uitbrak. Want bijna geheel Europa is dit jaar aangetast gewor den. In Nederland, in België, in Frankrijk, in Engeland (dat nog al geisoleerd ligt) zelfs in Turkije trad plotseling deze vee ziekte in vrij hevige mate op. In Frankrijk waar de ziekte in April 1.1. uitbrak, deden zich de eene week heel geen gevallen voor, doch waren de volgende week er 72 hoeven besmet, de daarop volgende week 580 daarna ruim 1700. In ons land is het bijna op dezelfde wijze gegaan. Tegen een zoo snel om zich heen grijpen van het mond- en klauwzeer is niet veel te doen. Men mag op de markten streng toezicht uitoefenen. Bij zoo groote aanvoer als op onze Nederlandsche markten plaats vindt, 'is het ondoenlijk om voldoende toezicht uit te oefenen. Neem b.v. het ontsmetten van de auto's die het vee aanvoeren. Op onze groote markten komen in den regel meer dan 400 vrachtauto's het vee uit alle deelen van ons land brengen. Men begrijpt, dat het niet doenlijk is deze te ontsmetten. Een ding mag troosten, de staltijd staat voor de deur. Zeer veel sterfgevallen Hoewel men van hier en daar ver neemt, dat de ziekte geen ernstig ka- raikver draagt, en in het begin zich ook niet ernstig liet aanzien, is het aantal dieren, dat gedurende deze epidemie aan het mond- en klauwzeer bezwijkt, vrij groot te noemen. Vooral in Zuid-Holland is dit het geval. Door Ihet destructiebedrijf van de Gekro te Overschie, dat voor Zuid-Holland en Utrecht en West-Gelderland de des tructie verricht, ziin tot heden over de periode, waarin mond- en klauwzeer heerscht, 2280 runderen, kalveren en biggen meer ontvangen dan over de zelfde periode in 1936. Men mag als vrij zeker aannemen, dat' minstens 2000 van deze lijders aan mond- en klauwzeer waren. De Theitnochemische fabriek te Ber gen- (Fr.) verwerkte 320 mond- en klauwzeerlijders zegt het Hbl. Het bedrijf van de N. Brab. Boerenbond te Son 450. Van andere kleinere bedrij ven, die te Dordrecht, Uithoorn. Win terswijk, Barsingerhorn, Midwoud en Purmerend zijn de cijfers ons niet be kend. Bovenstaande gevallen wijzen er wel op, dat men niet ver van de waarheid af zal zijn, als men het aan tal stuks vee dat aan mond- en klauw zeer gestorven is schat op ongeveer 3000. Het aantal neemt, wat Zuid-Holland aan gaat wel af, Zooals de heer Kroes, directeur van de Gekro ons mededeelde. Het aantal ter destructie aangevoerde dieren bedroeg de laatste drie weken achtereenvolgens 279, "47 en 200. Maar het aantal kalveren loopt op en zal misschien nog meer oploopen, daar tenge volge van het lijden vaak veel doodgeboren kalveren komen, en de aangetaste kalveren vaak later nog bezwijken. ".'oor de veehouders brengt deze bezoeking wel een zeer groote schade. Regeering verleent geen steun Op vragen van den heer W ij n k o o ro, treffende ondersteuning van boeren, wier vee door mond- en klauwzeer is aangetast, heeft de Minister van Econ. Zaken geant woord: De Regeering is van oordeel, dat er geen aanleiding bestaat tot het verleenen van buitengewone geldelijke toelagen over te gaan, daar de gevolgen van optreden van veeziekten, ook van besmettelijke, tot het risico van het veehoudersbedrijf moeten worden gerekend. Volgens art. 44 der Veewet kan slechts geheele of gedeeltelijke vergoeding uit 's Rijks kas van schade, veroorzaakt door de toepassing van maatregelen ter bestrij ding der ziekte, worden verleend. Hoewel door den veeartsenijkundigen dienst is getracht de laatstbedoelde schade, '.eer afhankelijk is van den aard van het bedrijf, tot een minimum te beperken, zal nader worden overwogen, of er aanlei ding bestaat in bijzondere gevallen een tegemoetkoming in de geleden schade te verleenen. Oe klassi eke Schoonheids - Crèm e Frauderisico-Onderlinge van Gemeenten Opgericht te Den Haag Op Woensdag 27 Oct. j.l. is te Den Haag een vergadering van vertegenwoordigers van gemeenten gehouden, waarin is opgericht een vereeniging tot het onderling dragen van het risico, verbonden aan het. geldelijk beheer van gemeenten en andere publiek rechtelijke lichamen. Bij de laatste wijziging van de Gemeente wet is aan de gemeenten de verplichting opgelegd de gemeentegelden te verzekeren tegen benadeeling door haar eigen ambte naren en door anderen. Gemeend is, dat de gemeenten aan deze verplichting op _de meest doeltreffende en minst kostbare wijze voldoen, wanneer zij een onderlinge oprich ten. waarin de gemeenten gezamenlijk de risico's als fraude, diefstal, berooving, welke aan het geldelijk beheer van haar diensten en bedrijven verbonden zijn, zou den dragen. Het wordt een verheugend feit geacht, dat het belang van samenwerking op dit gebied in zoo ruimen kring is begrepen. Reeds hebben 686 gemeenten haar mede werking toegezegd. De nieuwe vereeniging zal den naam dra gen van Frauderisico-Onderlinge van Ge meenten (F.O.G.). GEMENGD NIEUWS Drama in de Middellandsche Zee Jacht stuurloos gevonden Het jachtje Coquelicot is stuurloos en zonder opvarenden aangetroffen bij 't eiland Riou (in de buurt Marseille). Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de eigenaar van dit schip een Nederlander zou zijn geweest, nl. de 26-ja.rige heer Brodhaag. Een joaige vrouw, die zich eveneens aan boord moet hebben bevonden, zou Maria Cornelia Wamelen heeten. Deze is op 21 Jan. 1916 te Utrecht geboren. De beide andere opvarenden waren Fran cisco Hernandez de Agierro, de 24-jarige zoon van den Oubaanschen zaakgelastigde te Brussel en Santiago Alonso Yllera, een 26- jarige jongeman. Het schijnt, dat dit gezel schap door een storm is verrast en, weinig bedreven in het zeilen, over boord is g gen. In het jacht bevond zich een groote voorraad wapenen, geneesmiddelen, gereed schappen en verscheidene zeekaarten, uit welke laatste valt atf te leiden, dat de jonge lui van plan waren een langdurigen kruis tocht te maken naar Napels en Zudd-Italië. Geen enkel slachtoffer is gevonden. Verduistering van f 2000 Een oneerlijk reiziger Ten nadeele van een Westlandsche glas- handel, is door een reiziger van deze firma een bedrag van ruim 2000 verduisterd, doordat hij kwitanties inde, zonder het geld aan den patroon af te dragen. Toen een klant, die aan de firma ongeveer l'OOO schuldig was, niet betaalde, ging de eigenaar van de zaak er zelf op uit, waarbij bleek dat de kwitantie reeds lang was vol daan, doch niet afgedragen door den reiziger. Bij het verder onderzoek dat werd inge steld bleek, dat verschillende posten op deze wijze door den reiziger waren verduisterd, tot een totaal bedrag van ruim 2090. De man heeft een bekentenis afgelegd; doordat hij in financieele moeilijkheden was geraakt, had hij de onjuiste handelwijze toe- Man wilde poes redden Door misstap gevallen en overleden de Laan van Nieuw-Guinea te echt whs een poes in een boom ge klauterd. Het dier miauwde erbarmelijk, omdat het den terugweg niet durfde aan vaarden. Daarop is een man in den boom geklommen om de poes eruit te halën Ten gevolge van een misstap is de man even- el uit de boom gevallen en op straat terecht gekomen. Woensdag is hij aan de verwondingen overleden. Het smokkeldrama bij Echt De namen der smokkelaars bekend Nader blijkt, dat bij het smokkeldrama, dat zich Dinsdagavond aan de Maas te Rooste- heeft afgespeeld, en waarbij de Belg J. Houben werd doodgeschoten, een tweede Belg de knie werd geschoten. Het is een zekere Verhack uit Aldeneyk. Gister is hij door de marechaussee te Maas- eyk gehoord, waarbij hij de namen noemde de vijftien Nederlanders, die bij het smokkelen aanwezig waren. Het zijn bewo- ?rs v.an Echt.en omgeving. V. zal vermoedelijk in het ziekenhuis moe ten worden opgenomen. Politie-agent staat terecht Een jaar geëischt wegens meineed Te Breda heeft gister terechtgestaan de agent van politie W. N. S., verdacht van meineed. In de gemeente "O"o s te r h u t bestaat het gebruik, dat een agent van politie de be voegdheid heeft om, als hem daarom wordt verzooht. vergunning te verleenen tot het later openhouden van een café dan het offi- cieele politieuur. In den nacht van 5 op 6 April 1.1. te precies één uur, vernamen twee marechaussees, dat er nog gasten waren in het café van v. d. Z. op de Markt aldaar. Zij traden daar binnen en de zoon van de café houdster verklaarde toen aan de marechaus- dat hij geen verlofbriefje had en tevens, da): geen verlof tot later openblijven was ge vraagd. De1 marechaussees maakten toen tegen de caféhoudster zoowel als tegen de .gasten pro-- cM-.verbaal- op. Later kwam evenwel de politie-agent voor den kantonrechter, toen de caféhoudster te recht stond, verklaren, dat hij reeds te 12.45 een verlofbriefje had afgegeven. De verklaring is niet houdbaar gebleken tijdens de gister gehouden rechtzitting, zoodat de officier van Justitie opmerkte, dat het voor hem vast staat, dat door verdachte mein eed is gepleegd. De vergunning is door verd. eerst gegeven, nadat -door de marechaussee proces-verb a al was opgemaakt. Het spijt spr. dat hij is moeten overgaan tot het instellen van deze vervolging wegens meineed. Een meineed is steeds zeer maar waar deze gepleegd wordt door politieman, is dit nog veel erger. Spr. heeft ook niet den indruk, dat verdachte in andere opzichten een goed politieman was. Er is zelfs sprake geweest om verdachte te doerff vervol gen wegens verduistering, doch deze ve' ging is tenslotte achterwege gebleven. Daar, naar de meening van den ofi van Justitie, het ten laste gelegde volkomen is bewezen, eischt nij een gevangenisstraf van één jaar. Uitspraak 11 November. Op militairen ingereden Door nog niet opgehelderde oorzaak is gisteravond te W a s s e a a r een auto 00 een groep militairn ingereden. Ofschoon de auto een vrij groote snelheid had werd or d'echts één soldaat gewond. Deze is in een ziekenhuis opgenomen Eerste Nationale Type-wedstrijd In de leestweek van Schoevers Op 2 Januari zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer A. A. Schoevers den grond 6lag legde voor zijn thans tot een groote organisatie uitgegroeid instituut voor liet geven van stieno- en type-onderwijs. Deze gelegenheid- zal door genpemd. insti tuut worden aangegrepen oan voor ons land iets nieuws op dit gebied in te voeren, nl. het houaen van nationale type-wedstrijden. In het buitenland zijn dergelijke wedstrijden al meermalen gehouden en aan den inter- nationa'en wedstrijd, die in Mei van dit jaar te Bavreuth plaats vond. hebben twert leerlingen van genoemd instituut, voor het rst, op zeer eervolle wijze mogen deel •nemen. De wedstrijd, die het Instituut Schoevers thans in den zin heeft, moet natuurlijk voor- f worden gegaan door plaatselijke voor- edstrijden. In verschillende plaatsen van ons land zijn daartoe al wedstrijd-comité' gevormd, die deze voorwedstr-ijden in Dec. a.s. uitschrijven. Alle typisten zullen daar aan kunnen deelnemen. Dus niet alleen de leerlingen van het Instituut Schoevers. Bij iedere „demi-finale" van deze voor- edstrijden worden tien typisten uitgezocht, die dan worden afgevaardigd naar de finale Amsterdam. En dan volgt in Januari de eerste kampioenswedstrijd, waar de vijf snelste typisten van ons land - thans uit haar. die zich ervoor hebben gemeld zullen worden aangewezen, welke oor de internationale wedstrijden de Neder landsche ploeg zullen vormen De jury zal voor een goed deel uit buitenlanders be staan en men mag dus verwachten, dat die zoo neutraal mogelijk zal zijn en geen leer lingen van een bepaald onderwijs-instituut zal voortrekken. Het ligt voor de hand, dat er een nauw verband zal worden gelegd tusschen het feest het Instituut Schoevers en deze wed strijden, doch dat verband zal toch niet verder gaan dan dat de eindstrijd voor de nationale sndltypisten-ploeg deel zal uitmaken yah" dé "feestweek, die met de eerste week van Januari saamvalt. Groote plannen zijn voor die feestweek op touw gezet. Er zal onder redactie Van den heer Ernst Groene- velt ook een gedenkboek verschijnen. Een aardige gedachte is het om niet alleen gevorderde typisten bij de wedstrijden te be- (DAG 30 OCTOBER ;RSUM I 1S75 M. KRO-TJIt* en 10.00 GramofooJimuzieU i-stig: halfuur. 12.00 Berlchtei llnS. 8.00— .1.30 Gods- .2.15 KRO- ziek. 2.00 Voor do rijpere jeugd. 2 30 KRO-orkest. 3.00 Kinderuur. 4.05 KRO-orke*t en gramo-foon- muziek. 5.16 Operafragmenten (gr.opn.) 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramo- foonmuaiek. 7.00 Berichten. 7.15 Katholieke R.V.U. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Be richten ANP. Mededeclingen. 8.15 Overpein zing met muzikale omlijsting. 8.35 KRO-Or- kest. 9.00 Gevarieerd programma. 10.00 KRO Melodisten en solist. 10.30 Berichten ANP. 10.-10 Sportoverzlcht. 10.5012.00 Gramofoon- berlchten ANP. DROITWICH 1500 !U. 11.20 Orkest. 1.20 prkest. 2.25 7.05 i 7.50 RadioJoi I Orkes A,DlO-PARIJS 10-48 M. 8.05. 8.20 en 10.35 Gra mofoon. 12.20 Piano. 12.35 Orkestconcert en zang. 3.20 Piano. 4.05 en 6.05 Zang. 8.60 Symp-honle-concert. EUT.EN 450 M. 5.50 Orkest. 7.50 Omroeporkest. 8.50 Concert. 11.20 Omroeporkest. 3.20 Or kest. .5.25 Viool en piano. 6.50 Graimofoon. n en solisten. 9.50—12.50 7.20 Orkesten. koi 1 M. 322 M.: 12.20 Grai foo-n. 6.50 Salonorkest. 484 M.: 12.20 Gramofoon. 12.50 Salonorkest. 1.50—2.20 Gramofoon. 3.20 Gramofoon. 3.50 trekken maar ook beginnelingen een kans Ie geven. Dit kan natuurlijk niet vallen op het gebied van de sneltyperij, maar op een an der terrein, dat toch ook wel vaardigheid en kennis van de schrijfmachine en haar mo gelijkheden vereischt. Voor hen zal er n.L een competitie zijn in het vervaardigen van teekeningen op de schrijfmachine. Zooals men weet, zijn er op dit gebied alleraardig ste resultaten te bereiken. Hier speelt even wel kunstgevoeligheid, vindingrijkheid en zorgvuldigheid de voornaamste rol en men zal uiteraard de wedstrijd-objecten niet ter plaatse moeten vervaardigen, doch deze moe ten inzenden. De hoofdleiding van de wedstrijden berust bij het bureau, Van Baerlestraat 13 te Am sterdam. DE GEVOLGEN VAN EEN FIETSTOCHT dom G TH ROTMAN (Nadruk verboden) x\l/Ao i 47. De dolle auto stuift voorbij En Piet vliegt met een vaart opzij; Zóó'n stoot krijgt hij, dat hij subiet Voorover in den teerpot schiet! (Wordt vervolgd) In den tuin daarnaast zitten Jan en Kee, Een zuur gezicht trekken ze allen twee, Want ze hebben een mooien schommel gekregen, Maar zaen geen kaïns, hem te bewegen. door K. LANTERMANS (7 Samen liepen ze weer over het prachtige ronde vloerkleed naar de voordeur, terwijl de officier tegen een dienst meisje zei: „Sophie, hier is mijn toekomstige oppasser. Help hem aan een looper, want ik kan hem voorloopig nog niet gebruiken: hij is niet brutaal genoeg. Kun jij hem dat niet een beetje leeren?" „Dan moet hij hier zes weken komen dienen, dan kan hij het wel", zei de meid met een strak gezicht, en ze liep door. De officier huppelde van de stoep af, terwijl hij zijn lange sabel in de hoogte hield, de looper kwam op de kruiwagen; daar vertrok Paul, De officier stond naast de kleine vijver, draaide zich ineens om en kwam Paul met de kruiwagen -tegen. „Waar heb jij dat kruiwagentje gestolen?" „Dat heeft vader van Hasselman gekocht, méneer de offi cier, voor drie kwartjes". „Goed. Dan heeft d i e hem gestolen. Of gekregen. Dat is m ij n oude kruiwagen. Laat ik eens kijken". Hij pakte de kruiwagen aan, zoodat de looper er af viel, draaide het ding om, keek onder op de bodem en zei: „Zie je wel: daar staat het begin van mijn naam nog, maar toen sneed ik me in m'n vingers, Ben je niet blij met de krui wagen van de Malenburg?" „Ja meneer". En terwijl die hooge meneer zoo gewoon deed, kreeg Paul inoed en zei in eens: fels het waar meneer, dat AIva hïer geweest is?'* „Ja, dat zeggen ze. En dan heef-t hij daar voor dat raam haast de vestibule gestaan om naar buiten te kijken. Kom mee. jong, laat die rommel even liggen. Jij zult op dezelfde plaats als Alva staan, dat-is toch al een collega in de aard van je". Hij nam Paul weer mee de stoep op en liet hem in de ves tibule door het raam naar de dijk kijken. „Zie zoo. Maak nou maar gauw, dat je met je vrachtje thuis komt. Ik zal morgen in de kerk eens naar je kijken. Je komt toch ook? Goed! En als ik weer eens hier in Slijkdorp kom en je wilt me wat vragen, dan kom je maar brutaal op me af. Schamen hoef jij je niet, roeloof ik. Adieu!" Boven op de stoep bleef de officier nu staan. Toen Paul weer aan het hek gekomen was, en werkelijk niet wist, wat hij nu moest doen om dat ding open .te krijgen, keek hij hope loos naar Het Huis. Daar stond de officier nog. Hij wuifde met de hand, stapte in de vestibule: daar ging het hek een klein eindje open. Paul er door: hij was weer op gewone grond. Het hart klopte hem nog tot boven in de keel. Toen hij thuis kwam, vertelde vader, dat er bericht gekomen was, dat hij overmorgen toelatings-examen voor het gymna sium moest doen. Het interesseerde hem maar matig. Zijn hart was te vol. Iets, waar hij in alle stilte jaren reikhalzend naar had uitgezien, dat was hem nu onverwacht ten deel ge vallen: hij was in de Malenburg geweest, net als Alva. Dat zou geen jongen van Slijkdorp kunnen zeggen, zelfs vader Het trouwen in de kerk de volgende dag was weer een hoogtepunt in zijn leven. Hij was het, die de looper neerlegde, hij nam nog een keer extra de stof van alle banken, h ij deed alles: vader liep er maar bij rond om te zien, of alles goed ging. Toen de familie binnenkwam, stond Paul achter een pilaar en keek, waar de officier ging zitten. Toen nam Paul zijn plaats zoo, dat hij hem zien kon. Maar naar den officier kijken, dat waagde hij niet. En toch moet hij het een keer ge daan hebben, want in eens knikte die tegen hem midden onder de preek en hij wuifde met zijn witte handschoen naar hem. En hij lachte zoo half en half. Paul had een kleur als vuur. Maar dat kwam niet van schaamte. Hij gloeide van trots. De heele dienst door was er één juichtoon in zijn hart. En toen de familie weer de kerk uitging en het bruidspaar zeker buiten even moest wachten, zoodat de stoet stilstond in de gang, stapte de officier zoo maar over een bank heen en kwam bij Paul. „Jong", zei hij, „cle meester zei me, dat jij zooveel van ge schiedenis houdt. Als ik weer op de Malenburg kom, zal ik jou alles vertellen, wat ik van de Malenburg weet en wat zeker waar is, want dat verhaaltje van Alva is maar een ver zinsel, hoor. Nou moet ik naar Nijmegen, anders gingen we vast samen de heele Malenburg eens bekijken. En je hoeft je niks te schamen, hoor, want toen ik zoo oud was als jij, kreeg ik ook dadelijk een kleur, als de menschen naar me keken. Ik was zeker zoo bleu als jij". En nog een keer kwam hij bij hem terug achter de pilaar en zei heel zacht: „Je moet je best doen om een beetje brutaal te worden". Toen sloeg hij aaq voor Paul en gaf hem een hand. Haast moest Paul zich vasthouden aan de pilaar, want hij meende, dat heel het inwendige van de kerk begon te draaien. Eén geluk was het: maar een paar hadden het gezien, dat de officier met hem praatte, en niemand had gehoord, wat hij gezegd had. Maar vader had het gezien. En dat was toch een beetje prettig. Maar vader was geen man van veel woorden. „Een aardige man, die officier, hè?" zei vader die avond. „Ja vader, net de dominee". En wat de oude Pieterman die dag en de volgende zei, dat het geen gelijkenis geweest was die trouwerij met de brui loften van vroeger, dat kwam er voor Paul niets op aan. Wat gaf het, dat vroeger de lui van het huis in het dorp hoorden en dat ,ze er tegenwoordig buiten woonden, zooals de oude Pieterman zei? Die officier had bewezen, aan Paul bewezen, dat hij zich voor een oogenblikje toch bij een van het dorp rekende. Akelig was het, dat het praatje al gauw rondging, dat meneer voor de trouwerij van zijn dochter drie uiterwaarden had moeten verkoopen. Ja, het moest heelemaal niet goed meer zijn met de geldzaken van Het Huis. Dat deed Paul zeer. Want als de geldzaken achteruit gingen, dan kon het gebed van dien ouden dominee, waar Pieterman van verteld had, wel eens niet verhoord worden in de toekomst. En als dan alles eens verkocht werd? Dan werd de Malenburg misschien af gebroken. „Geen steen zal op de andere blijven". De Tempel in Jerusalem was toch ook verwoest! Die nacht had Paul een heel nare droom. Hij stond op de dijk en keek naar de Malenburg. Aan het torentje begon het: het viel zoo maar naar beneden. En toen viel de eene steen na de andere af, zonder dat er een hand aankwam. Toen alle steenen op de grond lagen, schoof de heele hoop steenen naar achteren de groote vijver in, net een gletscher. Toen was de groote vijver vol, maar er was geen Malenburg meer. Maar in de kleine vijver, dichter bij de dijk, dcok een hoofd op, het kwam boven water, het hoofd van vader, en hij rees op, tot £.an het middel boven het water en hij zei hardop: Wordt vervolgd

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3