lUenwe geittödft (Courant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Voorspel van 't Begrootingsdebat _PEREZ_ PERZISCHE TAPIJTEN I.G.B. Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0J8 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending. 530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 77» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar NO. 6228 Bureau: Breesfraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 VRIJDAG 29 OCTOBER 1937 18e Jaargang Ttfocrtentieprijjen: Van I tot 5 regels f.177» Elke regel meer 0.22'h igtzonden Mededeelingen van t—5 regels 230 Elke regel meer (145 Voor het bevragen aan 'I bureau V wordt berekendf O-'O LICHTVAARDIGE POLITIEK Soc.-democraten en vrijz.-democraten zijn nu het er op aan komt blijkbaar niet ten volle bereid de landsverdediging als pri maire nationale plicht te erkennen en er toe mee te werken, om wat mede onder in- iVloed van hun drijven in vele jaren werd nagelaten, binnen redelijk korte tijd in te halen, nu de verhoudingen in de wereld [daartoe dwingen. Beide partijen schijnen met dit nationaal belang van de eerste orde een soort „koe handel" te willen drijven. De redeneering is jdan: wij willen wel voor verhoogde defensie- ;uitgaven stemmen, maar dan in ruil voor .enkele van onze desiderata op ander gebied. Dit standpunt is principieel onjuist en pimmer te aanvaarden. We zeggen dit niet omdat sociale en an- 'dere aangelegenheden ons minder belang rijk voorkomen, of omdat over de militaire iVoorzieningen elk overleg uitgesloten zou zijn, maar omdat er in het staatsbestel orde behoort te zijn. Niet alles kan tegelijk ge schieden. Voor dienen te gaan voorzieningen op een terrein waarop we sinds jaren veel [tekort geschoten zijn. Kan er tevens op an- Ider gebied, waarop we niet in verzuim zijn geweest, ook nog wat gebeuren, ons best. Is zulks onmogelijk, dan moet hetgeen 'ithans in de hoogste mate urgent is, voor gaan. Ook nog om een andere reden, i De soc.-democraten hebben een waschlij3t ;van verlangens. We noemen; hooger steunuitkeeringen, hooger loonen in de werkverschaffing, regeling van vacantia met behoud van loon, hooger ouderdomsuitkeeringen, uitbreiding van de ouderdomsverzekering, regeling van de werkloosheidsverzekering, inperking van den arbeidstijd, herziening van de leerlingenschaal, uitbreiding van den leerplicht met min- ptens een jaar, veel meer vakonderwijs, hooger loonen en salarissen voor 't over heidspersoneel, hooger uitkeering aan gemeentebesturen, verlaging van' indirecte belastingen^ Er is natuurlijk nog veel meer. Maar het gegeven lijstje is voorloopig vol doende. Alleen is er één ineonveniënt. We weten niet wat deze desiderata bijeen zullen kosten. Dat is toch ook nog wel van eenige betee- ikenis. Ettelijke tientallen millioenen zijn er zeer zeker mee gemoeid. Over zulk een per manente verzwaring van het budget naast •het andere, dat volstrekt noodzakelijk is, 'denke men niet gering. Zonder aanzienlijke verhooging van de toch reeds veel te druk kende en welvaart-belemmerende belastin gen, zullen we er dan niet komen. Is er ditmaal geen „plan-Oudegeest"? De roode heeren en anderen, die met [hen in dezelfde richting denken zouden goed gedaan hebben tevens eens mede te deelen, wat hun wenschen kosten moeten, eer ze den mond vol hebben van „construc tieve welvaartspolitiek". Zulk een politiek, die ook elders wel gevoerd is, heeft daar maatschappelijke destructie en politieke ver wildering gebracht en bovendien een wed- istrijd ontketend tusschen loonen en (prijzen, waarbij de loonen telkens weer achterop Het is slechte politiek om te doen wat de teoc.-dem. doen. Ze weten zelf zeer wel, dat (wat ze vragen als geheel volslagen onmo gelijk te realiseeren is. Zulk een lichtvaardige politiek is ook [Uitermate gevaarlijk, gelijk in Frankrijk 't kortstondig regime-Blum overduidelijk heeft bewezen. Hier past een ernstige waarschuwing, (wat de geboden vruchten zijn als Sodoms appels. Schijnschoon, maar overigens loos en MOND EN KLAUWZEER In de buurtschap Ter Schuur bij Barne- veld is een landbouwer door het klauwzeer van de koeien aangetast. Zijn handen zijn overdekt met wonden en alle verschijnse len zijn overeenkomend met die bij het vee. Vermoedelijk is dit. geval te wijten aan slordigheid bij de behandeling van aange taste dieren. Ook in de gemeente Putten zijn zes per sonen aangetast door het mondzeer, even als in de gemeente Renswoude, waar een aantal kinderèh aan deze ziekte lijdende is. Officieele Berichten ONDERSCHEIDINGEN de orde van Oranje-Nassau, in ,rerleend als lements-rechtbank te nis bü de arrondisse lelde rechtbank. TELEGRAFIE VOOGDIJRAAD Aan mevr. C. G. M. v. 4 Hoek—Geill is eerv< lontslag; verleend als lid .ran den voogdijraad t kwolle. BOND VAN NED. HERV. J.V. OP G.G. van de afdeeling Gelderland In de groote zaal van de „Vergulde Wa gen" te Voorthuizen werd de najaars vergadering gehouden van de afd. Gelder land van den Bond van Ned. Herv. J.V. op Geref. Grondslag. De vergadering, die druk bezocht was. stond onder presidium van den tweeden voorzitter, den heer E. J. van Spanke ren, daar de voorzitter ds. Holland plotse ling verhinderd was. Na de gebruikelijke opening, waarbij de voorzitter een openingswoord sprak naar aanleiding van de spijziging der vijfdui zend (Mare. 6) door Jezus, werd onmiddel lijk het woord verleend aan ds. J. v. d. Linden, van Kootwijkerbroek, die sprak over „Gods wapenkamer", naar aan leiding van het bekende hoofdstuk uit Epheze. In deze rede wees spr. op de sport- vergoding van den tijd. Hierachter woelen de donkere machten van den vorst der duisternis. Wij zien dat b.v. in het moderne Duitschland, waar men wil leven uit de beginselen van bloed en de bodem: de fac toren van den natuurlijken mensch. Maar wij moeten leven niet uit bloed en bodem, maar uit het bloed en de wonden van den I-Ieere Christus. Na de pauze sprak de heer J. de Rek van Lunteren, over „Het Geref. leven in de 17e eeuw". In deze rede merkte spr. op, dat zij, die zich steeds op de Vaderen beroepen en hun een bijna nog grootere autoriteit toe kennen dan aan de Schrift zelf, zullen moe ten toegeven, dat ook onze vaderen lieden waren met al de zonden en gebreken die aardsche menschen kunnen aankleven. Veel van wat ons als hoogst nieuw wordt aangekondigd is eigenlijk in wezen al eeuwen oud. Spr. meent dat bij alles wat ons nieuw in de ooren klinkt, wij wed eens veel te gauw het oordeel uitspreken: „Dat is niet Gereformeerd". Spr. is van oordeel, dat wij e'kaar niet zoo scherp moeten bestrijden over allerlei kleinigheden. Zooals wij nü glimlachen als we zien over welke futiliteiten men vroeger e'kaar bevocht, zoo zal er ook wel een ge slacht komen dat glimlacht over veel -an ons gekibbel en gekijf. Spr. merkt voorts op, dat, hoe hard ook de Kerk een organisatie in Schriftuurlijkè zin noodig heeft, de organisatie een secondaire kwestie is, omdat een goede organisatie nog geen gezond geestelijk leven waarborgt, en dat voor Kerkherstel allereerst noodig is de verdièping van het geestelijk leven der lid maten, want de kracht van een Kerk ligt niet in een volmaakte organisatie, maar hangt af van het aantal 'bidders dat in die Kerk woont Spr. zegt. dat onze tijd niet een bij uitstek „slechts" tijd behoeft te zijn vergeleken bij andere tijden. Wij mogen, nooit de balans opmaken, aldus spr.. omdat er maar Eén is die da harten kent. Met een blijde opwekking tot blijvend ge bed om de regeneratieve kracht des Gees- tes, omdat de jonge'ingschap de draagster is van de Kerk der naaste toekomst, besluit spreker. De voorzitter dankte den inleider voor het houden van zijn rede, die in de „Vaandra ger" zal worden afgedrukt Niets meer aan de orde zijnde, gaat D g. v. d. Linden voor in dankgebed, waarna de voorzitter de vergadering sloot Fl_ 1.40 PER FLACON IN APOTHEKEN EN DROGISTERIJEN 'Amsterdam en „het Rijk" Roode demagogie Heit verslag van. het Afdeelingsondcrzoek der Gemeentebegrooting is verschenen en daarmede is de eerste schrede gezet op den weg van de behandeling er van totdat de laatste, de goedkeuring dcor Gedep. Staten, is gezet. Gemakkelijk gaat het tegenwoordig niet om dit eindstation te bereiken, en daar is het toch om te doen. De begrooting voor 1937, die in het laatst van het vorig jaar naar Gedeputeerden is gezonden, is nog altijd niet officieel goedgekeurd. En toch hebben B. en W. in de negen verloopen maanoen van 1937 het noodige moeten laten verrichten om de gemeentehuishouding zoo vlot mogelijk te doen loopen. Dit nog-altijd-niet-goedgekeurd-zijn ligt aan de moeilijkheid voor het Gemeentebe stuur om de eindjes telken jare aan elkander te knoopen. Het gaat in deze jaren steeds krap aan; de dekkingsmiddelen, die door het Gemeentebestuur tot sluitend maken eener begrooting worden aangewend, worden niet altijd goedgekeurd door het „hooger be stuur", waarvan Haarlem" (Ged. Staten) de eerste instantie vormt en „Den Haag" (de Regeering) de tweede. Naar het zich laat aanzien, zal het met de begrooting voor 1938 evenomn van een leien dakje gaan. Dat komt eveneens omdat we nog midden in de crisis-narigheid zitten. Het College van B. en W. heeft hier over bij de indiening der begrooting op 30 Juli* jl. de wethouder van Financiën was er ook nu weer vlug bij een boekje open gedaan. B. en W. hebben eens nagegaan wat Amsterdam zich heeft getroost om de zware lasten van dezen tijd te dragen. In de laatste acht jaren (1937 meegere kend) is voor steun en werkverschaffing 180 millioen uitgegeven, een enorme som, die uit de gewone middelen welke trou wens ieder jaar minder opbrachten niet te financieren. Een paar jaar lang heeft een socialistische wethouder van finjinciën hieraan gedokterd, maar sociaal-democraten zijn als het stormt in de wereld niets waard. Daarom is sedert September 1933 het gemeentegeld beheerd door een „burgerlijk" man, die voor zoo iets nèt geschikt is. Van het bedrag van 181 millioen heeft het Rijk door middel van het Werkloosheids subsidiefonds bijgedragen 61.9 millioen, zoodat ten laste van de Gemeente bleef f 121.1 millioen en dat is, naar de wethouder van Financiën in de stukken mededeelt, f 81.1 millioen meer dan het normaal ge achte bedrag over de bijna verloopen acht jaar. Dat „normale" boilrag was vóór 1930 rond 5 millioen per jaar, terwijl het na tuurlijk abnormale bedrag over 1937 rond 32.6 millioen bedraagt. En nu doet zich het merkwaardig geval voor, dat in 1938. ondanks de economische opleving en daardoor verminderde werkloos heid, door de Gemeente toch nog 2.3 mil lioen meer voor bestrijding der werkloosheid moet worden uitgegeven dan in het loopen- de jaar, en dat de Regeeringsbijdrage 5.8 millioen lager wordt geraamd. Rijk en Gemeente De oorzaak hiervan ligt voornamelijk in de omstandigheid, dat het Rijks slechts voor ongeveer de helft der ondersteunden in de kosten bijdraagt. Amsterdam blijft dus voor een groot deel zelf aansprakelijk voor de fi- nancieele lasten der werkloosheid. En zie daar nu het punt waarom het in hoofdzaak gaat; het Rijk moet, xolgens ib'tf College, meer bijspringen, want ondanks drastische bezuinigingen lukt het niet de begrooting werkelijk „reëel" heet dat in een ambte lijken term sluitend te krijgen. Van het zakelijke betoog van het College ten geleide van de begrooting heeft de roode meerderheid van den Raad bij het Afdee- lings-onderzoek misbruik gemaakt om de Regeering van alles de schuld te geven. Wanneer de sociaal-democraten in de jaren 19331935 echter in het College waren ge bleven, zou de financieele toestand der Ge meente eenvoudig hopeloos zijn. Thans is deze omdat de roode meerderheid geluk kig niet de vrije hand heeft wel zorgwek kend, doch niet hopeloos. Niettemin durft men van sociaal-democratischen kant de zorgeloosheid der roode fractie in vroeger jaren nog goedpraten. Het ..crisisfonds" vóór 1934 een uitvin ding om bij toenemende armoede zich naar sociaal-democratisch recept toch rijk te re kenen werd in genoemd verslag in be scherming genomen. Het verlies van dit be ruchte crisisfonds beliep intusschen niet minder dan 16 millioen. Niettegenstaande den toch nog altijd zor glijken financieelen toestand komen sociaal democraten en communisten, behalve met verwijten aan het adres van „het Rijk", ook nog met allerlei eischen aandragen: loons- en salarisverhooging voor het Ge- meentepersoneel. herstel van allerlei subsi dies uit den weeldetijd van voorheen, ver hooging van steun enz. Moet men hen geloo- ven, dan loopt het, om met Vondel te spre ken. met Amsterdam op het eind. Het open baar onderwijs n.l. hpeft tegenwoordig zoo ongeveer niets te beteekenen. Men kan er „weinig wezenlijke waarde", zeggen zij, aan toekennen. En de toestand van dat onderwijs is door de „vernielende" werking van de veel Ie groote klassen volgens de roode meerderheid nog verergerd. Wij staan dus, op grond van deze beschouwing, binnen een paar jaar bij de ruïnes der openbare school! Er komen meer zulke gepeperde, maar toch in wezen onwaardige en onware uit drukkingen in het afdeelingsverslag voor, natuurlijk ook uit den rooden hoek afkom stig. „Vele lieden ^iden, dat geen enke- 1 e maatregel tot leniging van den nood der werk.looze m a s s a's wordt genomen". Het door ons gespatieerde is wel de meest ergerlijke demagogische onzin Speciale communistische liefhebberij is om gelden voor het buitenland beschikbaar te willen stellen. „Ons is niets te dol" heeft Wijnkoop vroeger eens gezegd en daarom stelde hij indertijd voor een 'ton aan „Mos kou" cadeau te doen. En de man kreeg, al thans in den Raad, destijds zijn zin ook, Gedep. Staten waren evenwel wijzer. De communisten loopen nu mej het idee rond om den Raad „hulpmiddelen" te doen ver strekken aan de roode bewoners in Spanje en China. Het communisme is immers dood-onschuldig aan de ellende, die daar heerscht! De vasallen van Moskou zullen hun voorstel ditmaal echter niet aangeno men zien door den Raad, die nu zélf zoo wijs is Er zijn uiteraard allerlei andere, waar onder ook belangrijke en opbouwende opmer kingen tijdens het Afdeelingsonderzoek ge maakt. Bij de publieke behandeling der be- grootine komen deze beter tot hun recht Het feit ligt er nu eenmaal, dat tegenover de 25 revolutionairen in den Raad een ver brokkelde minderheid staat. Het Afdee- Ungsverslae is daarvan vanzelf de weer spiegeling. Toch zal de roode meerderheid, ondanks al haar gesputter, het allicht niet wagen de begrooting te verwerpen. Men zal wel beproeven haar te verknoeien en zoo het .gemeentebelang dienen". Het wordt weer een moeilijke taak voor het College om de begrooting in veilige havfin te bciuviL Het huidig Academisch Ziekenhuis te Leiden in vogelvlucht Luchtfoto K.L.M. De lijkverbranding Dwang mag niet uitgeoefend worden Na gezette overweging van al hetgeen van christelijke zijde tegen lijkverbranding is aangevoerd, merkt de Nederlander het volgende op: Vooreerst is daar de geschiedenis van het Christendom. De begrafenis ligt in de lijn der eriit- christelijke traditie. Verbranden was steecs een heidensche gewoonte. Daarnevens wijzen wij op de be teekenis van de symboliek. In de crematie zien w-j de gedachte verzinnebeeld, dat het met den mensch uit is Het is niet toevallig, dat met de opkomst van het materialisme en met de voortschrijdende invloed van het onge loof, ook de crematie weer haar intrede deed. Het is niet toevallig, dat de krachtig ste ijveraars voor lijkverbranding gevonden worden in de kring der atheïsten. Daaren tegen: „Begraven is voor ons meer dan het wegbergen van een lijk. Het is voor ons in symbolische vorm een zaaien, het zaaien van het lichaam der verderfelijkheid, op dat het straks bij Christus' wederkomst zal gevolgd worden door de opwekking in. onverderfelijkheid. Het lichaam wordt gezaaid in oneer, het wordt opgewekt in heerlijkheid'". (Dr. J. Hoek). Déérop berust de afkeer van hen, die aan het historische Christendom willen vasthouden, jegens de lijkverbranding. Wij hebben hier niet te maken met een gebod of verbod van God. Maar wij hou den vast aan de begraving omdat wij daarin, aansluitende aan de geschiedenis der christelijke keric, een symbool zien, dat ons dierbaar is. Wij verwerpen de crematie, omdat zij tot ons over komt vanuit het heidendom en omdat wij daar in een materialistische gedachtensfeer zien uitgedrukt. Echter, gezien de samenstelling onzer be volking en de praktijk van de laatste jaren, concludeert het blad: „Als wij hier te maken hadden met iets, dat in het licht van Gods Woord als on geoorloofd zou moeten worden beschouwd, zouden de feitelijke omstandigheden ons nimmer tot het sanctionneeren van de misstand kunnen bewegen. Maar nu het niet gaat om iets zede lijk verwerpelijks doch om wij erken nen: voor ons waardevolle christelijke traditie en symbool, zijn wij van oordeel, dat geen dwang mag worden geoefend waar de innerlijke overtuigingen, waar door deze traditie moet worden bezield en waaruit het symbool zijn zin ontvangt, niet meer leven. Dat beteekent niet, dat wij op de ver werping van de crematie terugkomen, wel dat wij in het verzet daartegen van het wettelijke middel afstand doen." Groote brand in rietmattenfabriek Schade bedraagt ongeveer f 50.000 Door onbekende oorzaak is vanmorgen brand ontstaan in de rietmattenfabriek van den heer H. Boers te Gouderak. Het bedrijf wordt uitgeoefend in drie groote loodsen op een aan den Hollandschen IJsel binnen- en buitenzijde gelegen terrein, waarop met eenige rietschelven, waarin de Slechte koffie is niets waard. In Brazilië wordt ze verbrand. nie mand wil ze hebben. Zouden anders de meest bekwame kof f ieproevers zoo kieskeurig zijn, teneinde de huisvrouwen alle voordeelen van fijne koffie te kunnen bieden? Koffie Hag kiest voor haar me lange alléén hooglandkof f ie uit de beste productiestreken; boven- dien worden door het vermaarde Hag- procédé de krachtige smaak en het kostelijke aroma voor 100 gewaarborgd. bossen riet zijn opgetast, ook eenige wo ningen staan. Toen het personeel, naar schatting twaalf man, vanmorgen om zes uur aan het werk wilde gaan ontdekten zij den brand. De brandweer van Gouderak, die direct werd gewaarschuwd, kon het vuur niet meester worden, zoodat de brandweren van Gouda en Berkenwoude eveneens te hulp werden geroepen. Het vuur woedde over een oppervlakte van ongeveer tweeduizend vier kante meter. De drie loodsen en de voorra den bestaande uit ongeveer 25.000 rietmat ten zijn in vlammen opgegaan. Een der op het terrein 6taande woningen kreeg vuur- en waterschade. De brandweer slaagde erin eenige boerenwoningen, die ernstig gevaar liepen, te behouden. De schade wordt op on geveer f 50.000 geschat. De eigenaar is slechts laag tegen ,brand verzekerd en niet verzekerd tegen bedrijfs schade. Achttienjarige jongen verdwenen Geronseld of verongelukt? NIEUWERSLUIS, 28 October. In een woning, staande langs het Merwedekanaal en bewoond door den overweg-wachter der Nederlandsche Spoorwegen, de heer Verwoerd te Nieu we r s 111 i s, heerscht vanaf [Woensdagavond ernstige onge rustheid omtrent het lot van den 18-jarigen zoon des huizes, die vanaf dien tijd spoorloos is ver dwenen. Men verkeert in onzekerheid of de jonge man naar Spanje geronseld is of wel daar vrijwillig heen tracht te gaan, dan wel of hem een ongeluk is overkomen. De 18-jarige jongeman was reeds gedurende een tweetal jaren werkzaam al9 kruideniersbediende in een filiaal van de firma Albert Heyn te Loenen aan de Vecht. Steeds had Steven Verwoerd het over het buitenland en over dienstneming bij het Ned. O. Leger. Den laatsten tijd verrichtte hij de hem opgedragen werkzaamheden niet naar be- hooren en zoodoende zou hij Zaterdag aj. ontslag hebben gekregen. Hiervan wist Ste ven Woensdag zelf nog niets van, doch wel zijn ouders waren met een en ander in ken nis gesteld. Den geheelen Woensdag ontdekten ver schillende personen uit de omgeving van den jongeman dat deze zeer zonderling deed en op de hem gestelde vragen geen antwoord gaf. Als gewoonlijk begaf hij zich Woensdagavond, vergezeld van nog een be diende der firma, huiswaarts. Omstreeks half tien kwam hij in de ouderlijke woning aan waar hij zijn moeder alleen aan trof. Deze heeft hem op zijn gedrag gewezen en hem waarschijnlijk medegedeeld dat hij Zaterdag ontslagen zou worden. Zonder iets te zeggen heeft de jongeman omstreeks tien uur in den avond te voet de ouderlijke wo ning verlaten en is sindsdien nog niet weer gekeerd. Men heeft terstond de politie ge waarschuwd en deze '9telde met een politie hond een onderzoek in. Ondanks ijverige nasporingen mocht het tot op heden nog niet gelukken de jonge man op te sporen. Het is mogelijk dat de jongen, die steeds op den weg was, dezer dagen in kennis :s gokomen met een ron selaar en in verband met het hooren van zijn ontslag de wijk heeft genomen naar het buitenland. De chef van het filiaal der firma te Loen, de heer Smit, wiens oordeel wij vroegen omtrent eventueele ronselarij, ver wierp dit echter. De politie zet het onder dok naar den verdwenen jongeman met Gesdiokfe Zenuwen komen tot rast en worden gesterkt door Mijnhard) s ZenuwfableHen VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit VIER bladen De plechtige Kuyper-herdenking te Amsterdam. De Bond van Chr. Militaire Tehuizen! heeft .te Utrecht de jaarvergadering gei houden. Nadere bizonderheden over het smok* keidrama te Roosteren. Het mond- en klauwzeer verbreidt zicK nog steeds over ons land. Mussolini herdenkt den opmarsch naar Rome. Franco gaat de Spaansche oostkust blokkeeren. Wanchope zal aftreden als hooge com missaris voor Palestina. De socialist De Man wordt Belgisch kabinetsformateur. Zelfbewust en veilig rijden t Steeds elk risico vermijden Geen geslip op gladde wegen Geen gevaar In storm 'of regen: De band die beter atart, stopt, rtJdt PISK SAFTI-FLIGHT. 's-GRAVENHAGE, NOORDEINDE 140C I Solen en Bronzen Porrwn Deuren Koj Plaatwerken en Uzereonstructie» 1 Uitgevers Maatschappij BR0EKH0FF N.V. v.h. Kemink Zn Domplein 2 UTRECHT Nu de kerk ook in verband met de kerk vervolging in een groot deel van Europa weer meer en meer de belangstelling trekt, verdient het ongetwijfeld aanbeve ling om kennis te nemen van de KERK- geschiedenis. De volgende nitgave is daarvoor zeer belangrijk: Dr. JOH. HEINE. KURTZ: LEERBOEK DER KERKGESCHIEDENIS 5e DRUK Sterk verlaagde prijs ingf 2.15 Fraai gebondenf 2.90 Flink formaat 497 bladzijden Ook bij den Boekhandel verkrijgbaar. TROMPENBERG's PALACE HOTEL Hilversum, Telefoon 7941 (2liinen) Aangenaam verbiijl voor Najaar en W.nter I DE MEGARA Lloyds meldt van het radiostation Niton, dat de Megara gistermiddag op 100 mijl ten Zuidwesten van Niton is waargenomen. De Megara begeeft zich naar Southampton. De sleepboot Zwarte Zee bevindt zich in de directs nabijheid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1