Jlimtur (tfmtraul Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Calvinistische Vrouwen herdenken Dr Kuyper „A VANG"! abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen *aai een agentschap gevestigd is 235 nanco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bi] dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau? Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 53936 üfoertentiepritfen: Van I tot 5 regelsld7'/> Elke regel meer 0.22'h ngezonden Mededeelingen van 1-5 regels2J0 Elke regel meer /dor hef bevragen aan 1 bureau V wordt berekend/t).10 NO. 6227 DONDERDAG 28 OCTOBER 1937 18e Jaargang HET SPAARKWARTJE EN BEVOORRECHTING Ook de moderne vakbeweging acht het bevoorrechting dat diaconieën en armbe sturen het spaarkwartje voor hun werk- loozen mogen betalen, maar dat de anderen niet geholpen worden. In deze kringen hoort ge de klacht, dat men „in katholieke en christelijk^ kringen wel kans ziet het kwartje voor hun werkloozen op tafel te leggen" en dat de vergadering dan applau disseert wanneer die klagende spreker vraagt: „maar onze menschen?" In sommige gemeenteraden is bij de be handeling van dit punt dezelfde vraag ge rezen en bij het antwoord bleek dan soms dat Burgemeester en Wethouders ook aan de vakvereenigingen kennis hadden gege ven van hun plannen. Daarin lag dan als van zelf opgesloten, dat ook de vakorgani saties hun medewerking zouden kunnen yerleenen. De vraag of dit op haar weg ligt kunnen wij onbesproken laten, maar ze schijnt in de kringen van het N.V.V. eenige moeilijk heden op te werpen. Men weet niet wat men doen zal. Eenerzijds is men van mee ning, dat het niet tot de taak der vakver eenigingen behoort; anderzijds zou het wel eens kunnen zijn dat men er niet aan ont komen kan. Overigens is de opmerking welke de N. Tilb. Crt (r.k.) dezer dagen in dit yer- band aan het adres van de moderne arbei dersbeweging maakte zeer ad rem: „Wij zouden denken, zegt het blad dat „hun menschen" dat kwartje vaak nog beter op tafel van hun werklooze broeders konden leggen, omdat het toch een feit is, dat bij de rooden de groote gezinnen niet vele zijn. En wijl ook overigens aan kost bare maatschappelijke instellingen als Kerk, hooger onderwijs, ziekenverpleging en dergelijke zoowat niets wordt gedaan en geofferd- Men wentelt dat op de „gemeen schap" af, waardoor de katholieken en de christelijker!, die nog kans zien een kwartje op de tafel hunner werkloozen te leggen, ook nog mee kunnen betalen. En weinig verheffend is het een inleider te hooren zeggen, dat „het juist is dat katholieke en christelijke werkloozen wor den bevoordeeld, als hun liefdadigheids instellingen het kwartje voor de spaar regeling betalen". Bevoordeeld? Bevoordeeld worden de rooden, die het kwartje ook op tafel zouden kunnen leggen, als zij wilden, maar het niet doen en ondertusschen trachten de ge meenschap er maar voor te laten op draaien." Wij sluiten ons hierbij volkomen aan. Grootsche bijeenkomst in de Apollohal te Amsterdam P. achtig ges'aagd V.U-plan Dr Colijn wordt I 300.000 aangeboden NIET VERSLAPPEN In een raadsvergadering van een niet on- vermaarde gemeente in ons land, begon dezer dagen een raadslid zijn rede met de woorden: „Ik wil iets zeggen over de hou ding van het bestuur der zoogenaam de Christelijke schoolEn toen daarop eenige interrupties van verbazing volgden, zei de spreker, dat hij zich voortaan altijd zóó zou uitdrukken, want de openbare school is de w e r k e 1 ij k Christelijke school cn het bijzonder onderwijs is slechts zoo genaamd Christelijk. Wat echter de invloed van de „opleiding tot alle Christelijke en maatschappelijke deugden" beduidt, laat ..De Unie", het twee maandelijksch blad ter bevordering van de bloei van de School met den Bijbel ons ln nummer één van de zesde jaargang met enkele treffende voorbeelden zien. De redactie wijst er op, dat „de openbare school vecht voor haar bestaan en zich met de moed der wanhoop verdedigt tegen de haar voortdurend bedreigende afbrokke ling"; een activiteit, waarvoor men eerbied kan hebben; doch waarbij, helaas, strijd middelen worden gebezigd, welke met de kwalificatie „laakbaar" te vriendelijk be oordeeld worden. Zoo kon men in „De Klasseonderwijzer" van 22 Juli over onderwijs in den Bijbel, dit vinden: „Het schijnt niet zoo geweldig belangrijk te zijn. 't Is trouwens ook maar een ornamentje; de wereld is zoo heel an ders dan de Bijbel als wenschelijk en nood zakelijk voorstelt"; „Do Rotterdamsche Openbare School" (d.d. Dec. '36 en Febr. '37) noemde onze scholen de vleeschgeworden eenzijdigheid, de vruchten van een volkomen onnationaal afzonderingsstelsel en schreef zegevierend: „De afrekening komt!" En „De Bode" d.d. 7 Mei schreef, dat het ChristeJijk onderwijs niet meer gezond is en ook nooit gezond geweest is. Volgens dit orgaan is ons Christelijk onderwijl ernstige, moreele vergissing, puur egoïsme, moreel op zand gebouwd, prin cipieel, politiek gezien, practisch, economisch en paedagogisch, fout." Zijn dit zoo vraagt De Unie terecht, nu de vruchten van do honc nemde verdraag zaamheid, die volgen* nalstannders op de openbare school ge' - Dergelijke uitingen ons denken aan het woord van Van ''.rugghen: ,.Bi; de gemengde school te sproken van oplei ding tot maatschappelijke en christelijke deugden is wartaal, ja wartaal in de vol VANDAAG is het de eerste der twee groote Kuyperdagen, de dag van ue Calvinistische vrouwen, waarnaar velen harer hebben uitgezien. Het resultaat van vijf jaren arbeid kwam vandaag voor het bewustzijn der duizenden dames, die op haar wijze medewerken aan het in stand houden van, Kuypers geloofsstuk, de Vrije Universi teit. Niet minder dan 30.000 Geref. vrouwen van allerlei leeftijd en stand hebben gedu rende zóó langen tijd gespaard voor het groote geschenk, dat vanmorgen aan Direc teuren der Vrije is aangeboden. Voor velen harer was het méér dan een geschenk, want in stad en land hebben duizenden haar gaven afgezonderd van betrekkelijk kleine, soms zelfs zeer geringe ontvangsten. Als men bedenkt dat in de vijf achtpr liggende jaren de sociaal-economische crisis het hevigst woedde, en dan nagaat welke aanzienlijke bedragen in den loop dezer jaren zijn bij elkander gespaard voor het groote doel. dan mag met volle gerustheid worden ge sproken van het offer, dat als vrucht an liefdevolle toewijding heden is ueerge legd op het altaar des Heeren. Het was een zeer uiteenloopende, rijk ge varieerde vrouwengroep, verspreid over het geheele land, die week na week, maand na maand voor het vullen van de bekende Kuyperbusjes heeft zorg gedragen. En de „hoofden" hebben zich regelmatig beijverd om de bedragen aan huis te komen innen. Dat is gebeurd op de veraf gelegen boerde rij, in de mooie laan van het villa-dorp, in de drukke straat van de groote stad, ja waar al niet. Er is een stevige organisatie voor noodig geweest om het zóóver te krijgen als men andaag komen mocht Van de ongeveer 30.000 spaarsters voor het geschenk op den dag, voorafgaande aan den honderdsten naamdag van Dr. A. Kuyper, den stichter van de Vrije Univer siteit te Amsterdam, zijn heden circa 5000 de zeer welkome gasten van Directeuren ge weest. Zóó groot was de aanvraag om de plechtigheid der aanbieding van de spaar gelden bij te wonen, dat de imposante Apollohal in de hoofdstad noodig was om ongeveer het zesde deel der Calvinistische erzamelaarsters te kunnen ontvangen. En nog moesten zeer vele aanvragen om toe- „sbewijzen worden afgewezen wegens plaatsgebrek. Ware het mogelijk gev de samenkomst in den zomer in de onen lucht te houden, dan zou van een nog meer massale betooging kunnen worden gespro ken. Er was nog een grootere zaal te krij gen, maar deze zou wel de massaliteit heb ben gediend, doch de gezelligheid geschaad. Men was voor het bewaren van de zoo ge wenschte gezellige, zelfs ietwat huiselijke sfeer ook nu reeds eenigszins beducht, maar dat viel best mee. Van kwart voor tienen af liep de groote zaal geleidelijk vol. De bezoeksters kwamen uit alle oorden des lands. Velen hebben er een verre reis voor over gehad om de schoone, hartverheffende momenten van dezen offerdag mee te kunnen doorleven. Welk e>en verscheidenheid onder deze vrou- uit alle provinciën. Of de jongsto spaarster, een dame van acht jaar, aanwe zig was, hebben we niet kunnen ontdek ken. Wel waren vele oudere domes opge komen, die het in leeftijd echter moesten aflegg envoor de negentig-jarigen, die groo ste zin des woords; een phrase, welke aan toont, dat men noch van deugd, noch van maatschappij, noch van Christendom eenig gezond begrip heeft." Neen, de tijden zijn er allerminst naar om te verslappen in onze strijd voor een Chris telijke school, voor onze scholen met den Bijbel, want het is zoo waar, wat onlangs is gezegd door onze broeders in Zuid-Afri ka: „Kragtens die verbond, wat God met die gelowigen oueps oprig, mag die Chris ten nie berus in 'n neutrale onderwijsstel sel nie." tendeels waren thuis gebleven. Een half jaar geleden is de oudste spaarster, een 93- jarige, overleden. Vanzelf waren in deze machtige bijeen komst de dames verreweg in de meerder heid. Voor de heeren, die met hun echtge- nooten mee mochten, gold thans zeker niet de wel eens misverstane spreuk: „Wie zijn v lief heeft, laat haar thuis". Men was gearriveerd in autobussen of per spoor. Trams en taxi's hadden het druk en de politie zorgde voor een goede verkeersrege ling, hoewel de dienstdoende inspecteur met zijn mannen het uiterst makkelijk hadden, zooals vanzelf sprak. Onder de dui zenden aanwezigen was een Zuid-Afrikaan- sche groep en een grootere groep uit Indië, terwijl uit Noord-Amerika Ds. Goulooze van do Chr. Geref. Kerk aanwezig was Op een gereserveerd gedeelte zagen wij directeuren, curatoren en hoogleeraren der Vri;e Universiteit, alsmede eenige autori teiten en vele predikanten. Naarmate het openingsuur naderde, be merkte men steeds meer bekende gezich ten. En onder het groote auditorium waren elen, die vriendinnen en kennissen be groetten, kortom de bijeenkomst vertoonde het eigenaardig karakter, dat een vergade ring uit alle deelen van ons land kenmerkt Nadat de president-directeur. Z.Exc. Dr. H. Col ij n, bij zijn komst mei groot ap plaus begroet, de bijeenkomst op de gebrui kelijke wijze heeft geopend, werd daarna eerst gezongen Dr. Kuvpers lied: .Eén zucht beheerscht mijn leven", op muziek van Hubert Cuypers. Het Ilollandsch Vocaal Kwartet, dat dezen schoonen zang verzorg- bestond uit de solisten To v. d. Sluys. Suze Luger, Louis van Tulder en Willem Ravelli, welke dames cn heeren noc zongen een kwartet uit het oratorium „Elias" van Mendelssohn. De aanbieding Hiema had de aanbieding van het bijeen verzamelde bedrag plaats. Dit geschiedde door de presidente van 't Vrouwen V. U.-Plan 1937, mevr. f dam-Okma, die haar blijdschap er over uitsprak, dat deze dag bereikt is; het zamelde bedrag is een dankoffer aan den Heere, voor wat Hij in Dr. Kuyper en in de V. U. geschonken heeft Het Vrouwen V.U- Plan is ontstaan, nadat Exc. Idenburg in „De Standaard" zijn opwekking tot arbeid voor de V. U. liet hooren. Het plan vond onmiddellijk een spontane ontvangst en in verband daarmee noemt spr. mej. E. van Leeuw ensteyn, wijlen mevr. wed S1 u i s-v. d. D e u re en wijlen mevr. wed. S c h u t-J o 1 i n k. De notarieel gepasseerde akte noemt een bedrag van f 300.000,—; als doel stelling de versterking der medisehe- en wis- en natuurkundige faculteit Hoewel de werkzaamheden van 't Vrou wen V U. Plan 1937 hiermee geëindigd zijn, is daarmee het laatste woord door de vrou wen nog niet gesproken. Zeer velen hebben zich be reid verklaard tot doorsparen in een nieuwe actie. Bij de acte van overdracht was een kast je gevoegd bevattende de handteekeningen der spaarsters. Ook een bedrag uit Indië Het woord was nu aan mevr. LB. Wo 1- tjer—v. Schelven, die het door het Vrouwen-Comité in Indië bijeengebrachte bedrag kwam aanbieden. Het 5-jar en-plan voor Indië Het in Indië verzamelde geld, aldus me vrouw Woltjer, is al in Holland, maar men wilde er nu nog een zichtbaar teeken bij voegen. n.l. een album met de namen van alle médewerksters, dat vervaardigd werd door de inheemsche werkers op het Zen dingskantoor te Solo. De uitkomst der inzameling( f 5000,—) viel wel tegen, maar men rekene met de afstanden en afgelegen heid dergenen, die niet door persoonlijk be zoek konden bereikt worden. Ook de stof felijke nood in Indië en de uittocht van Dr, A. Kuyper in zijn studeerkamer tijdens zijn Amsterdamsche periode Het gebouw der Vrije Universiteit aan d e Keizersgracht te Amsterdam gepensionneerden hadden invloed op de re sultaten. Maar wat gegeven is kwam uit liefde voor de Vrije Universiteit. De Zuid-Afrikaansche vrouwen Met een hartelijke toespraak in het Afri kaansch heeft Mevr. J. Potgieter—01 i- namens de Zuid Afrikaansche vrou- wien een bedrag overhandigd, verzameld uit dankbaarheid aan Hem. die Dr. Kuyper de V U deed slichten. Wij zijn, aldus spr., nog gebeiteld naar Calvinistisch patroon. Hoe wel ook Z.-Afrika de crisis kent, is er te vens een opleving van het Calvinisme op te merken getuige den ijver voor Chr. Nat. Onderwijs en de Chr. pers. Zij, die de zaak van het Calvinisme in Z.-Afrika ongemcene diensten bewezen hebben, waren meestal studenten van de V.U. Hierbij mag vooral de naam van Prof. du Toit niet vergeten worden. Ook te Potchefstroom is er een in richting voor H. O. op Geref. Grondslag; dit verklaart ook. dat het aangeboden be drag slechts gering is Spr. overhandigde dit in het vertrou wen en met de bede, dat de Heere de keur Zijner zegeningen moge gebieden over de Vrije Universiteit, die reeds zoo veel beteekenis heeft niet alleen voor het Calvinisme in Zuid-Afrika maar over geheel de wereld. „Moge de Abra ham van Nederland door deze stichting de vader van vele geesteskinderen on der alle natiën worden". Na haar 6prak Mr S. de Vries Czn., als president-curator der V. U., om ook zij nerzijds te getuigen van de dankbaarheid der curatoren. Toespraak Mr, S. de Vries S.Czn Na te hebben gesproken over den niet al te goeden naam, welken de Gereformeer den hebben door hun opinie over de plaats der vrouw in het maatschappelijk leven, stelt spr. in het licht, dat niet het dwalend menschclijk brein, maar de H. Schrift hier de juiste verhoudingen aangeeft En boven dien is uit de practijk des levens af te lei den dat in Gereformeerde krine de vrouw haar volle aandeel in liefde en eerbied, b vrijheid en erkenning heeft Spr heeft groote bewondering voor die schare van Geref. vrouwen, die een kapitaal van ruim drie ton bijeenge bracht heeft voor de uitbreiding der Vrije Universiteit. Dan teekent Mr. de Vries de vrouw 1 haar moederlijke karaktertrekken en zor gende liefde. En al is het waar dat als re gel het terrein der wetenschap voor den man gereserveerd blijft, hoezeer behoeft hij niet den steun en de hulp zijner vrouw! Hoezeer de vrouw soms ook schittere in parlement of aan de balie, spr. verheugt zich telkens als een politieke of een juri dische vrouw het openbare pad verlaat en Wij mannen zijn trotsch op de vrouwen der busjes-actie en danken haar voor haar prachtig werk. Spr. doet dat als president curator nog in het bijzonder. „Ehret die Frauen, sie flechten und weben, himmli- sche Rosen ins irdische Leben". Toespraak Rector-Magnificus Een laatste woord werd gesproken door Prof. Dr. G. J. Si z o o als rector-magnificus, die getuigde van de blijdschap, de hooge waardeering en de erkentelijkheid, welke den Senaat hebben vervuld bij de aanbieding van het resultaat V.U. Plan- 1937. Nu zullen de exacte faculteiten wat ruinier kunnen ademhalen. Het is juist 10 jaren geleden, dat besloten werd, faculteiten een vierde toe te voegen, de wis. en natuurkundige, die dan tevens de basis voor een medische zou worden. Wat de senaat niet had durven hopen, noch kunnen vernachten, namelijk dat aan deze jonge loot de bijzondere belangstelling en zorgen van de vriendinnen der universi teit zou ten deel vallen, is waarheid ge worden. Deel uitmakend van de jongste der zuster-faculteiten. was het spr een bij zonder voorrecht namens den geheelen senaat te mogen verklaren, dat hij zich dit feit van harte hepft verheugd. Echter ook afziende van het directe prae- tiseh belang, dat twee faculteiten bij het gebeurde vari hedenmorgen hebben, is er voor den senaat reden tot dankbaarheid en blijdschap om de groote belangstelling voor de universiteit in haar geheel. Ging het bij de Vrije Universiteit om de opleiding tot maatschappelijke beroepen zonder meer, of om de beoefening der wetenschap om haars zelfs wil, dan zou zij op zulk een breede belangstelling uit alle geledingen van ons Nederlandsche volk niet kunnen bogen. Die breede belangstelling, de stille toewijding van 30.000 vrouwen kan alleen worden be grepen door wie beseft, dat het bij de stich ting der Vrije Universiteit ging, en bij haar instandhouding nog altijd ten diepste gaat om Gods eer. Het is den Senaat een hernieuwde aan sporing om in dit besef met de volle maat vari zijn kracht te werken aan de Universi teit, die ons allon om haar beginsel lief is, aldus besloot prof. Sizoo. De president-directeur sloot hierop de bijeenkomst, MIDDAGVERGADERING Door een openbare zitting van den Se naat der Vrije Universiteit heeft men herdenking van Dr Kuypers geboortedag geplaatst in het licht van zijn groote betoe- kenis als stichter van de Universiteit Daartoe heeft Prof. Dr. F. W. Grosl de een rede gehouden in de te half vier aangevangen vergadering over Kuypers geloofsstuk Dr Kuyper zelf heeft die benaming ge bruikt. Spr. meent, dat Dr Kuyper bij dc stichting drie tegenstellingen heeft over brugd. De eerste was, dat hij als weten schappelijk theoloog de oude Geref. theolo gie meer ingang wilde doen vinden en dat hij toch tegelijkertijd een vernieuwing van de Godgeleerdheid begeerde. Ten tweede: Kuyper was ontegenzegge lijk man van wetenschap, maar hij was ook kunstenaar, zeer bepaald taalvirtuoos. Hij heeft door het beslag, dat hij als kun stenaar op het volk wist te leggen, de menschen weten te brengen tot de stich ting en het onderhoud van een school der wetenschap. De derde tegenstelling: Kuyper was eenerzijds de man van het universeele. bij wiens gansche optreden een universiteit behoort, maar hij was óók een man die midden in de practijk van het leven stond en die een Universiteit noodig had om zijn plannen te volvoeren. Indien de V. U. veel arbeidt in het spoor van haar stichter en zij geloofs stuk b 1 ij f t zal zij ook voortaan theo retisch en practische de zaak des Hee ren kunnen dienen. De middag van den eersten dag was voorts bestemd voor de overdracht van een gedenksteen door het studentencorps V. U.. waarover wij, evenals over de avond vergadering, morgen verslag hopen t9 ge- VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen De Kuyper-herdenking te Amsterdam* Op de 50ste algemeene Zendingsconfe rentie heeft gister Dr. H. Colijn het woord gevoerd. De ruilverkaveling te Papendrecht heeft gister haar beslag gekregen. Bij een inval in een speelhol heeft de H^agsche politie acht personen gearres-» teerd. De Amerikaansche regeering en de da-: iingen in Wallstreet. Overleden is Ds. J. Visser, predikant bij de Geref. Kerk te Oldemarkt. Het Chineesche front rond Shanghai is thans verbroken: Kiang-Wan, het Noor-; derstation en Tsjapei zijn gevallen. Valencia en Barcelona onderhandelen ver regeerings-verplaatsing. Arabische troebelen in Fransch-Marokko Voor winterweer niet bang Met schoenen, Merk; end Scottish Grain Waterproof ATtIket3Q3 Dab Del e zolen DE DORDREGHTSCHE ONDERLINGE GREDIETVEREENIGING N.V. BO U W-C R E D I ET E N EFFECTEN EXTRA AANBIEDING: Gedurende eenige weken reinigen wij bij elk Dames- of Heerencostuum, Mantel of Over jas GRATIS een paar handschoenen of een hoed. Een inderdaad goede aflevering is alleen te verkrijgen in goed geoutilleerde fabrieken met vakkundig personeel. Dit bedenke met wel bij het chemisch laten reinigen en verven van zijn goederen! „NIETS IUSKEI5REN P A I T H E "THE BEGEEREM" 1 1 1 Ingwersen Co. Keizersgracht 382 Amsterdam Belast zich met de uitvoering van Effectenorders, het tncas- seeren van Coupons en het nazien van Lotingen. TeL 32121 en 33879, onder Beorstijd 31207 Sergeant gedegradeerd Luitenant in burger kreeg gelijk De 25-jarige sergeant W. B. S., dienst plichtig bij het regiment wielrijders in Den Bosch, heeft zich te verantwoorden gehad voor het feit, dat hij op 2 September in den raadskelder in Den Bosch, toen luite nant Romen, die in burger was, hem ge iastte den kraag van de uniformjas te slui ten, niet aan dat bevel heeft voldaan, en daarna, toen dezelfde luitenant hem had gelast den raadskelder te verlaten, even eens geweigerd heeft aan dat bevel te vol doen. De luitenant riep de hulp in van de politie waarna beklaagde door twee agen ten van politie werd weggebracht en op het hoofdbureau aan de militaire autoriteiten werd overgegeven. De auditeurmilitair zeide in zijn requi sitoir, dat het reeds lang een uitgemaakte zaak is, da.t een militair altijd moet ge hoorzamen aan een meerdere, ook als deze in burger is. Beklaagde heeft dat niet ge daan en heeft zich aan een ernstig vergrijp tegen de militaire tucht schuldig gemaakt De eisch luidde veertien dagen gevange nisstraf met verlaging tot den rang van soldaat. De verdediging werd gevoerd door mr F W. baron van Hugenpoth uit Den Bosch, die een mildere straf beoleitte. De Krijgsraad veroordeelde den sergeant tot de straf, welke door den auditeur-mili tair was geëischt. Dr. H. NANNING's Zetpillen tegen Aambeien werken pijnstillend en genezen in korten tijd de ontsfoken slijmvliezen. Verkrijgbaar bij alle Apotheken eo Drogiateo II. 1.50 per dooaje «ao 12 tinkt Dr. H NANNINC'i Pk*r». Ck«ra. f.kriek. KV, OEN HAAG. De Dr Kuyper-tentoonstelling Ons wordt medegedeeld dat deze tentoon stelling Vrijdag 29 October. Maandag 1 No vember en Woensdag 3 November ook des avonds van 8 tot 10 uur zal geopend zijn. MAN DOOR TREIN OVERREDEN Op slag gedood Gisteravond omstreeks kwart over acht is een ongeveer 30-jarige man tusschen Santpoort en Bloem en daal door een trein overreden en gedood. Dc bestuurder van den trein had op zijn weg van Santpoort naar Bloemendaal een schok gevoeld. Toen hij Bloemendaal had bereikt, stelde hij den chef van het starion van een en ander od de hoogte. Deze heeft daarop een onderzoek doen inste'len, waar- hij men drie honderd meter ten noorden van Bloemendaal op de spoorbaan het deerlijk verminkte lijk van den ongelukkige aantrof. De identiteit van het slachtoffer kon nog niet worden vastgesteld. Het stoffelijk overschot is naar het lijken huisje van de algemeene begraafplaats Bloemendaal overgebracht

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1