LEIDEN HERDENKT HAAR ONTZET I™!ANDEL eN 'JVERHEID f Stofzuiger Centrale HAGEMAN ZATERDAG 2 OCTOBER 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 Enorme deelname aan de taptoe Het feest van een mistigen morgen De tradilioneele gebeurlijkheden „Ronde van Leidenwot dl een succes Zoo tegen 3 October beginnen tal van menschen zioh te herinneren, dat zij nog een oom of tante of eenig ander familielid in Leiden woonach tig hebben en dat zij daar noodig toch eens naar toe moeten, want dat het schande is, dat zij die menschen zoo venvaarloozen. Enfin, ze zullen maar eens een paar nachtjes gaan. Kunt u ons hebben, lieve Tante? We zullen het erg leuk vinden, schrijft tante terug hoewel oom en tante te gen elkaar hebben gezegd bij de aan kondiging van het bezoek: met 3 Oct. ben je goed genoeg. Maar ja, ze zijn trotsch op hun Leidsehe feest, waar van in de oogen der logeerende fa milieleden toch ook op hun persoon lijkheid wel eenige glans afstraalt. In elk geval zijn deze logeerpartijen de (verklaring van het feit, dat men reeds nut 2 Oct. en in dit geval, nu de feestdag een etmaal vroeger wordt gehouden, op 1 Oct, 'des middags in de stad een gezellige druk te aantreft. Deze wordt veroorzaakt don !de Le-idenaars die met familieleden en ken nissen eens een ommetje maken en het ter rein der feestelijkheden gaan verkennen. (Een eindelooze taptoe-stoet 1 Des avonds ls er dan reeds de taptoe als een voorproefje van wat de eigenlijke dag brengen zal. Voor deze taptoe bestond ook dit jaar weer enor me deelname. De maatregel, die men had moeten nemen, dat alleen erkende Vereenigingen ln de stoet mochten meeloopen, had de gelederen niet merkbaar gedund. Integendeel leek het wel of er nog weer meer deelne- mers waren dan verleden jaar. De stoet werd op het Kaasmarktterrein op gesteld en het is aan alles heel goed merk- ibaar dat de leiding hier berust in handen van menschen, die het klappen van de zweep kennen. Orde te brengen ïn een dergelijke menschenmenigte moge op 't eerste gezicht schier onmogelijk lijken, de heer De Koning en zijn staf van organisatoren, maken zich toch allerminst zenuwachtig, maar weten in alle kalmte ervoor zorg te dragen, dat t§ stipt half negen het vertrek van de stoet in alle ordelijkheid plaats vindt. Met. toortsen, lantaarn en fakkels gewapend, de vlaggen en vaandels en de honderden ge zichten door de gloed van dat licht in een fantastische schijn gezet, trokken de veree nigingen door de straten, eerst naar het ge meentehuis, waar het bestuur der 3 October -vereeniging oudergewoonte door het gemeen tebestuur werd ontvangen, waarbij over en weer hartelijke woorden van hulde en dank werden gewisselld. Daarna ging het naar het v. d. Werfplein om hulde te brengen aan Pieter Adriaenszoon, den roemrudit- sten der Leidenaren. Het standbeeld van bur gemeester v. d. Werf prijkte in het licht van schijnwerpers en toen de stoet arriveene werd in de boomen rondom een bei^jaalsche .verlichting aangestoken. In tegenstelling met andere jaren- werden ditmaal de deelnemers niet rond het standbeeld opgestefld. Men maakte sleohts een kort halt om den voorzitter der 3 Octolber-vereeniging ge legenheid te geven een krans aan don voet van het standbeeld te leggen. Daarna werd het Wilhelmus gespeeld en trok men verder. Dat deze plechtig heid zoo is ingekort moeten worden is wel betreurenswaardig. Wij hebben haar altijd een der indrukwekkendste mo menten van het 3 Octoberfeest gevon den. Maar de geweldige grootte van de stoet in de laatste jaren heeft ook dez» maatregel ongetwijfeld noodig ge maakt. Er ging veel te veel tijd mee heen om de stoet rond het standbeeld op te stellen en bovendien moest dan og een lange staarf op het pad blijven staan, met het gevoig, dat van een plechtige stijte, die voor hel blazen van de taptoe onontbeerlijk is, niets meer terecht kon komen. Zoo heeft dus een zoo groote deelname ook zijn schaduwzijde, al moet er direct achter gevoegd, dat de vreugde over de ontwaking van het natio naai bewustzijn, waarvan deze groote deel name gevolg was, grooter is dan de teleur stelling over het verlies van een indruk wekkend moment En bovendien: aldus be snoeid, heeft de huldebetuiging aan het; ver leden toch niet nagelaten bij velen groote ontroering te wekken. Maar zoo toog dan de stoet zijn weg door de stad en voorbij v. de Werf. In de kop liepen mee de burgemeester en de gemeen te-secretaris, alsmede het bestuur van de V.V.S.L. Het Leidsch Studentencorps was wegens cprpsrouw niet aanwezig. Daarna kwam de lange rij van vereenigingen, waar onder de gymnastiek- cn padvindersveree- nigingen domineerden, maar waarin ».ok vereenigingen als „De Princevlag", met een verlichte hu'spotwagen, de Graal, de Leid sehe Zweefvliegclub cn verschillende andere vereenigingen een uitstekend figuur maak ten. Dc leden van de Timdelerclub, onüeraf- deeling van de Leidsehe Chr. Oranje-vereeni- ging hadden zich in geuzen- en geuzinne-n- costuum gestoken en trokken deswege na tuurlijk ieders aandacht. Een eroole menschenmenigte maakte het voorspel van het feest mee. Vooral op het Steenschuur tegenover het standbeeld van v. d. Werf zag het zwart van het volk. Toen de stoet on de Kaasmarkt ontbonden was, was de rust in de stad betrekkelijk weer spoedig teruggekeerd. Het was nu geen avond om laat naar bed te gaan. Een lange 3 Octoberdag vraagt uitgeslapen menschen, die een stootje kunnen velen. Leiden in de watten Vanmorgen zat Deiden in de watten verpakt. In de vroegte stond er nog een heldere lucht over de stad gekoepeld, maar tegen zeven uur kwam een dich te mistbank de huizen, en de torens vooral in helderwitte watten verpak ken. De hemel echter behield haar lichtblauwe kleur en de hoop bleef levendig, dat herfst ook vandaag een van haar mooie dagen zou strooien. In elk geval was het een frissche krui dige morgen, die het bloed dunner maakte- De matineuse Leidenaars en het was 'opvallend hoevelen dat er op 3 October zijn hadden nog roode puntjes aan hun neus van de kou, terwijd zij de reveille aanhoor den, die het Leidsch politie-muziek-gezel schap blies vanaf het balcon van de Stads gehoorzaal', maar het werd al spoedig be haaglijker in de stad. Traditioneele morgen-feestelijkheden En wat. nu te zeggen van de traditioneele morgenfeestelijkheden. Wij hebben de mati neuse Leidenaars. die al op straat zijn, als de reveille geblazen wordt, steeds geprezen. Wij kunnen ook de politie-mannen prijzen, die een dag van zwaren dienst tegemoet gaan, maar eerst nog met plechtige en pit tige muziek den feestdag open blazen. Dat is bewonderenswaardig. De Koraalmuziek had ditmaal deze bijzonderheid, dat een nieuw lied ge zongen werd: „O Leiden, gij oude, mooie stad", gedicht door onze oud- stadgenoote mej. Dr. S e 1 m a de Jong. getoonzet door Leo Mens en opgedragen aan den burgemeester. De uitvoering klonk uitstekend. Het zal ongetwijfeld een iplaats krijgen op het reportoire van de Koraalmuziek, waar het ook recht op heeft. Aan het einde van de plechtige Koraalmu ziek, deze altijd weer zoo plechtige inzet van den dag, bood de heer Smit namens de zan gers en zangeressen aan den burgemeester, Mr. A v. d S a n d e B a k h u y ze n een krans aan ohi deze te hechten aan het stand beeld van v. d. Werf. De burgemeester sprak een kort dank woord en richtte zich claarna tot mej. S e 1- m a de Jong om haar dank te zeggen en hulde te brengen voor de wijze waarop zij haar gevoelen voor Leiden heeft vertolkt. Spr. dankte ook den heer Mens voor zijn fraaie toonzetting van hel lied. Mej. de Jong ontving een ruiker'anjers in de Leidsehe kleuren. Zij dankte met enkele woorden. Toen de krans aan het standbeeld was gehecht, werd gemeenschappelijk het Wilhelmus gezongen. De uitreiking van de feestgave had ook een bijzonderheid die evenwel moeilijk tot vreugde kan stemmen. Er had zich vo'W deze feestgave een record-aantal gegadigden van 4200 opgegeven en dat is wel een droe vig tijdsverschijnsel. Er zijn nog altijd wel menschen, drie zui ver uit traditioneele overwegingen zich de haring en het witbrood laten geven, maar hun aantal is zeer gering. Verreweg het grootste gedeelte der gegadigden zijn men schen in behoeftige omstandigheden. Ver zwegen mag intusschen ook niet worden, 3 CdoJjer-comité. naar. Voorby'treklcen van l&n, optocht Het door schijnwerpers verlichte standbeeld van v. d, Werff. dat bij de inschrijving gemerkt is, dat som mige menschen zich niet eerlijk gedroegen, maar trachten meerdere malen onder ver schillende namen voor de feestgave inge schreven te worden. Ook hierdoor kan het aantal dus wel ecnigszins zijn opgevoerd. Er heerschte in en rond het waaggebouw intusschen weer een gezellige drukte van gaande en komende mensohen. Er had een ophooping plaats van fotografen, die een plaatje van dit onderdeel van het program ma altijd nog wel aan hun krant schijnen kwijt te kunnen. De fa van Nelle verraste de begiftigde menschen weer met ipakjes koffie'en tabak. De ronde van Lelden Een spiksplinternieuw nummer op het pro" gramma was de „Ronde van Leiden", een wielerwedstrijd voor Leidsehe renners op het parcours LevendaalGeeregrachtZoetcr- woudsche Singel—Plantage—Levendaal. De lengte van deze ronde bedroeg 1900 Meter Ze moest vijf-en-twintigmaal worden afge legd, zoodat de totaal-afstand die verreden moest worden ongeveer 47Yi K.M. bedroeg: Gerekend naar de belangstelling die er voor deze ronde bestond, heeft het bestuur der 3 October-vereen. er wel een bijzonder goede greep m ee gedaan. Langs het geheel e parcours heerschte er een drukte van be lang, zoo zelfs dat het er bij de uitdeeling van haring en wittebrood leeg van werd. De burgemeester loste het startschot, waarna dé meer dan zestig renners hun lan gen weg begonnen. De renner A. v. Amster dam was sterk favoriet en heeft zijn suppor ters niet teleurgesteld. Hij is al spoedig uii- geloopen en hoewel hij nog een oogenblik gehandicapt werd door het breken van zijn trapas, waardoor hij zich van een ander rij wiel moest voorzien, wist hij zijn voorsprong te behouden en të vergrooten. Het is hem gelukt een heele ronde voorsprong te nemen op het hoofdpeleton, hoewel hij toch onge veer een minuut op zijn concurrenten uitge- loopen was. Toen de finish in 't zicht kwam was het aantal renners intusschen reeds aanmerkelijk gedund. Ongelukken hebben zich niet voorgedaan, behoudens eenige lich te valpartijen. Ongeveer om de andere ronde werden premies uitgeloofd, die natuur.'-k niet weipig tot verlevendiging van den striid bijdroegen. De totaal-uitslag luidt als volgt: 1. A. v. Amsterdam in den tiki van 1 uur 13 minuten 21 seconden; 2. R. Riethoven, 3. J. .T. rle Groot, 4. C. Verburg. 5. W. van Roov 6. M C Segaar, 7. J. Schmier, S. J. v. d. Leest, 9. F. v d. Berg, 10. A. Lodewijlcs, 11. J. Riethoven Jr., 12. J. Lanen. Herdenkingsure in de Pieterskerk Wie zich hedenochtend' in de Pieterskerk .bevond ter bijwoning van den herdenkings dienst. voelde het weer: hier bevinden wij ons op historischen grond. Op deze zelfde plaats werd immers voor driehonderd-en- drie-en-zestig jaar een dankdienst gehoudeT voor de wonderbaarlijke uitredding. Weer klonk, als in 1574, de dank-psalm: „Ik zal met al mijn hart den Heer" door de hooge ruimte der schoone kathedraal. Voor velen een oogenblik van groote ontroering. Ds. D. Kuilman, <jie in deze dienst voor ging, bepaalde zijn e-ehoor bij Ps. 77 12: „Ik zal de daden des Heeren gedenken; ja ik zal gedenken Uwe wonderen van oudsher". Spr. verheugde zich, dat de kerkeraad der Leidsehe gemeente ook nu weer deze gewij de herdenking van de verlossing op 3 Oct. 1574 heeft uitgeschreven. Naméns den kerke raad heette hij de vertegenwoordigers van het stadsbestmir, de universiteit, en de stu denten vereenigingen hartelijk welkom. Hij herinnerde dan aan 'n woord van prof. Blok bij gelegenheid van de 350ste herdenking ran Leidens ontzet, waarin gewag gemaakt werd van de dankbaarheid der burgers van allerlei rang en stand, die de strijd voor rechten en geestelijke vrijheden uit vroegere eeuwen wisten te waardeeren. Die waardee ring is ook nu nog noodig en zeker beter dan het vergeten van den zwaren kamp, die onze vaderen moesten voeren. Er is aldus spr., helaas een tijd ge weest, waarin ook de kerkelijke ge meente geen behoefte scheen te heb ben tot .herdenking evenmin als an dere lichamen, „wier plicht het ware diö t.e bevorderen". Toch wijzen his torici van naam ons er op, dat Leidens ontzet in 1574 niet alleen beteekende „Holland gered", maar ook interna tionaal zijn waarde had. God heeft door dat ontzet werkelijk den geloovi- gen groote, wonderlijke daden laten genoeg gemaakt, dat in de benarde periode n 21 Maart tot 3 October 157i volstrekt niet a Leidenaars even vurig en dapper waren. Veel is in dezen te danken aan vooraan staande mannen als de Douza's, Jan van Houten, burgemeester van der Werf en an deren. Maar ook aan de eenvoudige mannen en vrouwen, die in gebed en geloof volhiel den hun diepe ellende te dragen. Wat een spanning hebben al deie menschen moeten doormaken, toen na 3 Augustus wel de dij ken doorgestoken waren, maar de redding nog steeds op zich deed wachten. Wat is er in stilte toen met de honger ook de pest haar sloopende werk verrichtte, niet door velen tot God gesmeekt, dat Hij de hand tot verlossing mocht uitsteken. Wat heeft Priii" Willem van Oranje in zijn ziekte niet een sterkende invloed van deze bidders en vol- harders ondergaan. Maar ook. wat heeft deze Oranjevorst na z'n herstelling niet onver poosd aangespoord om de benarde stad hulp te brengen. En toch de toestand werd al somberder: Boisot schreef nog op 28 Sept. aan den Prins: „wanneer God ons bij den eersten springvloed en wind niet genadig is dan zie ik gepn kans de stad te ontzet ten". Toen de nood op 't hoogst was, was Gods redding nabij. Op 3 October daagde ein delijk 't licht in de donkerheid. De bevolking met haar bevrijders moesten op dien Zon dagmorgen wel naar de Pieterskerk! Ze kon den niet anders dan 's Heeren wonderen gedenken en Zijn naam groot maken. De gebeden waren verhoord, liet geloof was nirt bezweken, de hoop niet beschaamd. Als van zelf. aldus eindigde Ds. Kuilman, stemmen we denkende aan Leidens ontzet, ook nu nog met den psalmist in: ,.Tk zal de daden des Heeren gedenken ia ik zal gedenken Uwe wonderen van oudsher". Twee coupletten van het Wilhelmus beslo ten deze plechtige ure. Diep onder den in druk verlieten allen het bedehuis. Vele autoriteiten, leden der Drie-Oetoher- vereeniging en een afvaardiging van net L.S.C. en de V.V.S.L. woonden deze dienst hij. Hiermede zijn wij gekomen aan het eind van de gebeurlijkheden van de morgen. De mist heersclit nog over de stad en schijnt voorloopig niet van zins haar triumf ovpr de zon prijs te geven. De inslag van de gesprek ken is thans: Als het maar droog blijft. Maar we houden toch nog hoop dat over do groote optocht vanmiddag wat zonlicht zal vallen. Of deze hoop al dan niet beschaamd werd kunnen we eerst Maandag vertellen. KAS-VEREENIGING N.V. ANNO 1865 AMSTERDAM C.. SPUISTRAAT 172 BEWAREN VAN EFFECTEN MET ADMINISTRATIE Onze nieuwe Brochure „Bewind en Executeele" wordt gaarne op aanvraag toegezonden. De werkloosheid De dagstaat van 30 September van den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken luidt als volgt: Baggerlieden 3, behangers 14. betonvlecn- i'ers 11, betonwerkers 53, fundeeringswerkers 1, glazenmakers 11, granietwerkers 8, grond werkers 82, heiers 1. metselaars 122, opper lieden 91, schilders 136, sloopers 2, steenhou wers 2, straatmakers 5, hulp-straatmakers 9, stucadoors, witters 36. timmer lieden 221, uit voerders 10, voegers 13, ongesch. bouwvak- arb. 9. Totaal 841. Fabrieksarbeiders: bleekcrs 15, lompensor teerdere 14. vellenhlooters 4, steenfabr.arb. 140, zeepfabr. arb. 5, ongesch. fabr. arb. 55 Totaal 233. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 113, reizigers, colp. 39, winkelbedienden 43, éta leurs 3, incosseerders 19, musici 8, onderwij zers 9, overheidspersoneel 6. verplegers 4 Totaal 244. Hotel-café-pers.: huispersoneel 11, ken ners 45, koks 8. Totaal 64 Houtbewerkers: beddenmaicers 2, houtue- werkers 52, kistenmakers 6, kuipers 5, lijs tenmakers 3, mandenmakers 2, meubelstof feerders 21, meubelmakers 33, politoeraer» 3, ongesch. arb. 34. Totaal 161 Kleermakers: kleermakers 70, kappers 9 choenmakers e.a 16. Totaal 95. Land- en tuinarb.: bloemisten 33, landar beiders 28. tuinlieden 27, warmoeziers 11. ongesch. landarb. 5. Totaal 104. Metaalbewerkers: bankwerkers 88, blikb.- werkers 25, burgersmeden 30. electriciens 56, gasfitters 13, gasmetermakers i. gereedschap makers 3, instrumentmakers 2, isoleerders 3, kettingsmeden 20, klinkers 9, koperslagers 5, lab. bedienden 2, lasschers 6, loodgieters 43, machinisten 16, metaalboordors 6. metaai draaiers 4, metaalslijpers 4. metaalzagers 2, monteurs 18, pianostemmers 4, polijsters 1, ponsers 4, rijwielherstellers 13, rijtuigschil ders 2, scheepstimmerl. 4, stokers 29, tegen- houders 15, verw. monteurs-hulp 8, voor- slaanders 6, voorwarmers 5. vulcaniseurs 1 vuurwerkers 6, wagenmakers 7, ijzerwerkers 34-, zandspuiters 1. zandvormers 3, ongesch arbeiders 41. Totaal 540. Sigarenmakers: sigarenmakers 21, sig. sor teerders 1, sig. strippers 1, Totaal 23. Technici, opzichters: bedrijfsleiders 9. In genieurs 3, technikers 3, teekenaars 16, werk meesters 18. Totaal 49. Textielarbeiders: hekelaars 8. kantoen- drukkers 22. kluwers e.a. 10, luikers 15, plaatsnijders e.a. 24, schrobbelaars 2, spin ners 52, spoelert 3, staaldraaddraaiers 6. ster kers 2, strijkers 15, wevers 122, wolbewerkers 36, ongesch. textielarb. 67. Totaal 384. Transportarbeiders: emballeurs 6, chauf feurs 134, exp. knechten 17, koetsiers 14, loop knechten 44, schippers 73, magazijnknechten 63, spoor- en trampers. 14, wakers 8, trans- portarb. 69. losse arbeiders 4S5. Totaal 927. Typografen: boekbinders 29, boekdrukkers 15, fotografen 4, hulp-vakarbeiders 3, letter zetters 29, steendrukkers 2. Totaal 82. Voedingsmiddelenarb.: bakkers 80, mole naars 1, ovenisten 4, slagers 69, suikerwer kers 22, wijnkooperskn. 9, zoutzieders 2, zu>- velbereiders 4, ongesch. fabr.arb. 34. Totaal Vrouwen: apothekersass. 1. kapsters 3, naaisters 10. strijksters 2, maasters 1, kook sters 1, winkeljuffrouwen 16, buffetjuffrou wen 2, kantoorbedienden 34, verpleegsters 5, bedrijfsleiders 1, teekenaressen 1, onder wijzeressen 6, ass. i. d. huish. en huish. 13 dienstb. d. en d en n 38, kinderjuffrouwen 3, werksters 86, fabr arb. 17, A.V.Ó. 9. Totaal Alg. totaal: 4221. 1 Oct. 1936: 4612. 4 Oct 1935: 4050. Benevens 41 ged. werkloozen, 20 jeugd werkverschaffing, 9 werkverschaffing. UIT DEN OMTREK AARLANDERVEEN JUBILEUM MAARTEN BOGAARD Onder zeer veel blijken van belangstel ling mocht de lieer Bogaard gisteren her denken, dat hij vóór 25 jaar bij de Water en Lichtbedrijven in dienst trad. 's Morgens per auto van zijn woning afgehaald, werd hij door den Gasmeester geleid naar het schaftlokaal van de fabriek, waar de Di rectie en het geheele personeel was saam- gekomen om den heer Bogaard té huldi gen. De Directeur, de heer van Muiswinkel, was aller tolk toen hij den jubilaris hartelijk gelukwenschle met het voorrecht hem ge schonken en de wensch uitsprak dat hil met. dezelfde getrouwheid nog menig jaar onder zijn dorpsgenooten mocht arbeiden voor de bedrijven. De jubilaris had ook tastbare bewijzen van waardecring en sympathie in ontvangst te nemen. Namens het Gemeentebestuur overhandigde de Directeur hem het gebrui kelijke gouden horioge. Door de Directie en het kantoorpersoneel werd hem een rooktafel aangeboden en namens de werklieden een hulskamer- en leeslamp. De heer Bogaard' dankte voor de vele. blijken van hartelijkheid en vriend schap. Het verdere van den dag werd thuis door gebracht waar hij nog vele bewijzen van meeleven van de burgerij mocht ontvan gen. ALPHEN a.d. RIJN NIEUW CLUBLOKAAL Door het vendel Alphen a. d. Rijn van de Oranje-Garde is een nieuw clublokaal be trokken. Oefende men voorheen in een der lokalen van de Chr. Bewaarschool in de St. Jorisstraav, thans heeft men beslag we ten te leggen op het voormalige Tegelhuis van de firma Ten Cale—Brouwer, aan de Wilhelminastraat. Hier werd ook de vorige RADIO-DISTRIBUTIE ZATERDAG 2 OCTOBER Programma 3- 8 Keulen; 10.35 Parijs R; 12.20 Keulen; 13.20 Brussel VI; 14.20 Keulen; 15.35. Parijs R; 15.50 Diversen; 16.20 Keulen: 18.20 London Reg; pi m 19.40 Parijs R. of dlv.; 20.20 Londen Reg, 21.20 Rome of dlv. Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg; 11.35 Droltwich; pl.ra 22.20 Londen Reg; 23.35 Droltwich 13.15 Brussel VI; pl.m 13.30 Keulen; sol VI: 15.20 Keulen; 17.20 Parijs R; 19.20 Keu len; 21.20 Parijs P.P. of dlv.; pl.m 21.50 Weeneu 22.50 Boedapest of dlv.; pl.m 23.25 Parijs 'R. Programma 4: 8.30 Erussel VI; 11.20 Parijs R 11.50 Diversen; 12.20 Brussel VI; 12.10 Droltwich 14.20 Diversen; 14.40 Droltwich; 16.20 London R; pl.m 16.40 Droitwlch; 18.20 Brussel VI; 18.50 London Reg; 19.30 Droltwich; 21.05 Diversen; 21.25 Droltwich; pl.m 23 Berlijn Keulen. 10é.35 Parlfs R. 12.20 Brussel VI. 14.20 Parijs R, 14.50 Diversen, 16.05 arljs R, 16.20 Keu len, 17.20 Parijs R, 18.20 London Reg, pl.m 18.45 Keulen. 20.20 Home, 21.20 Brussel Fr. 22.20 Brus sel VI, pl.m 22.30 Boedapest of dlv., 23.20 R, Danmarlc of div. Programma 4: 8 Brussel VI; 9.2-0 Diversen; 10.35 Droltwich, 11.35 London Reg; pl.m 12.45 Droltwich; 13.20 London Reg: 16.20 Droitwlch; 18.20 Diversen; 13.40 Droltwich; 19.50 London R 21.20 Droltwich; 23.20 London Reg.; 23.35 Drolt wich winter de vakcursus voor jeugdige werkloo zen gehouden. Ongetwijfeld heeft men hier de beschikking over belangrijk meer ruim te gekregen. I RECTIFICATIE Deze week plaatsten we een berichtje be* tre: le een avond van de Alphensche De b. Door de Raadsvergadering waren wij er niet tegenwoordig. Achteraf blijkt, dat degene die ons inlichtte er zelf ook niet was geweest, terwijl door een misver stand betreffende de datum ook de heer De Haas niet is geweest. Onze excuses aan het bestuur van A.D.C. Wij kunnen thans meldden dat de heer De Haas, oud-wereld kampioen Maandagavond komt in Hotel Centraal. KANTONGERECHT Bij Kon. Besluit van 27 September 1937 is aan den heer H. B. Overbeek op zijn! verzoek eervol ontslag verleend als kanton-* rechter-plaatsvervanger in het kanton Al phen, onder dankboiuigipg voor de als zoo danig bewezen diensten. KOOK DE MELK Daar ook in onze gemeente onder het vca de gevreesde mond- en klauwzeer heerscht Agenda De Geneesk. Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Meyboom '.Nieuwzwaag, Poortman, Renaud en Stoffers. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door Dr. Leemhuis, tel. 203C. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken: Zatercag 2 Oct. nemen waar de apotheken: J E. M. ten Dijk, Haven 18, telef 85 en A. J. Donk, Doezastraat 31. telef. 1313. Van Zondag 3 tot en met Vrijdag S October nemen waar de apotheken: D. J. v. Driesum. Mare 110. telef. 406 en E. B. de Metz, Ka- merl. Onnesl. 28. telef. 3553. Voor Oegstgeest J. Doedens, Wilhelmina park 8, telef. 274, RUBRIEK TEN DiENSTE VAN ONZE ABONNE'S UW ASSURANTIEKANTOOR lm. NOOMEN BREESTRAAT 10a, Tel. 302, na 6 u. 2479 ATELIER JONKER BREESTRAAT 29 LEIDEN VOOR EEN 3IJZ0NDER PORTRET Voor interieur- en industrieopnamen Voor ALLES op FOTOGEBIED FOTO EN KINO HANDEL HOOIGRACHT 51 Telef. 2945 VERKOOP - INRUIL en REPARATIE VAN ALLF SOORTEN STOFZUIGERS Condities in overleg P. J. MAARTENSE HOOGSTRAAT 6 LEIDB1 Juwelier - Goua en Zilver Horloges Telefoon 571 Gevestigd 186 HERENMODE - HOEDEN MAATKLEDING^, WKLEDIMss^' Stoom wasscherij „DE ZON" Fa. H. J. DIEBEN Zoeterwoudschesingel 23, LEIDEN Telefoon 1839 Overhemden 25 cent. Boorden 7 cent. Uw wasch is pas ffoed Als ..DE ZON" haar doet I JOHN KAGER CENTRALE VERWARMING SANITAIRE INSTALLATIES DOELENSTEEG 9—11 LEIDEN Telefoon 2289 Postrekening 143937 D. M. VAN EWIJK WONINGINRICHTINGEN BEHANGERIJ STOFFEERDERIJ MEUBELMAKERIJ BREESTRAAT 73 Telefoon 414 MAKELAARSKANTOOR H. D. VAN WELZEN d« Beëedigd Makelaar BELEGGINGEN in Vaste Goederen OUDE SINGEL 220 TELEFOON 2774 Nieuwe Leidsehe Begrafenis Vereeniging voor Leiden en Omstreken TeL 975. W. v. INGEN SCHENAU, Voorz. Belast zich met de zorg voor: BEGRAFE NISSEN en TRANSPORTEN, en alles wat daarop betrekking heeft, le klas nitvoering Billijke tarieven Inlichtingen voor lidmaatschap op aan vraag ten Uwent. of Kantoor: Hoogewoerd 84, Leiden, Telef. 975 Commissie van controle en aanbeveling: Mr. W. Aalbersberg, Oegstgeest; S. Th. Buijs; G. H. Pothuis,; B. de Witte; P. C. G. A. Wijk mans, te Leiden. EXPERT TAXATEUR J. VAN ITERSON Gediplom. en Beëedigd MAKELaAR LEIDEN, Telef. 1772. OUDE SINGEL 190 TIMMERBEDRIJF BOUWKUNDIGE AANNEMER SPECIAAL ADRES voor SCHOONHEIDSMASSAGE MA1SON „HENRY" BREESTRAAT 56a Telefoon 431 REGENJAS f 26.75,TWEED-JAS f 34.73 Voor Betere MAATKLEEDING HOOGEWOERD 9 - TEL. 3493 HUWELIJKS. 'DRIMERJ 'Jfl'hSm mLMfiRKT JAN STIGTER THORBEC KASTRAAT 12 - TeL 2929 UW ARCHITECT VOOR RETERF AARDAPPELEN alléén VAN OER VLIST HAARLEMMERSTRAAT 17 - Telet 31S Mr. Dr. H. D. M. K N O L ACCOUNTANT Steenschuur 1 6 - Leiden Telefoon 1598 LEEST DEZE RUBRIEK AANDACHTIG

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6