Jliruuir ^riïtsrijr (lourant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Christ. Werkgevers vergaderen Abonnementsprijs Per kwarlaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» et Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar No. 6197 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1937 fDfotrfentitprijjtn: Van 1 tot 5 regels 1.17'/* Elke regel meer0.22't igezonden Mededeelingen van 1—5 regels230 EJke regel meer045 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 18e Jaargang NOG EEN RESTANT Dat het zittend Kabinet door het toetreden van den beer Patijn thans volledig is en dien completen vorm het overleg met de Sta ten-Generaal kan tegemoet gaan, stemt tot voldoening. Deze voldoening strekt zich overigens even zeer uit tot den persoon en den arbeid van den nieuwen bewindsman zelf, wiens werkzaamheid op verschillend gebied gun stige verwachtingen wettigt. Mr. J. Patijn moge een ietwat hoekige figuur lijken, dat valt bij nadere kennismaking mee: i wat meer zegt: het is een gaaf karakter, vol komen oprecht en strikt eerlijk. Intusschen is het betreurenswaardig, dat een liberaal orgaan, waarvan men beter mocht verwachten, aan het bezetten var dezen ministerszetel een minder fraaie sug gestie verbindt. Dit blad gaf namelijk te kennen, dat de keuze van Mr. Patijn blijkbaar zou zijn geschied nadat gebleken was, dat in rechts-politieke kringen geen g schikt persoon voor het bezette van dit departement te vinden was. Ziedaar nog een restant van het oude li berale (en oud-liberale!) volksgeloof, dat de distributie van verstand onder de Nederlan ders op weinig evenredige wijze plaats had en zoo goed als uitsluitend ten goede kwam aan de vrijzinnigheid, die daarom aanspraak maakt op den naam van „denkend deel der natie." De duisterlingen der naohtschool zijn als nog voor het beheer der bu-itenlandsche aan gelegenheden niet geschikt, dit is alleen aan anderen voorbehouden. De suggestie van den liberalen schrijver zal echter bewijs behoeven. Het werd genoegzaam bekend, dat de eerste onderhandelingen met den heer Patijn niet op overwegende bezwaren stuitten, zoo dat het vermoeden voor de hand ligt, deze onderhandelingen niet werden losgela ten. maar opnieuw aangevat. Wie het anders leert en meent, dat intus schen in andere kringen naar een geschikt persoon werd omgezien, zal bewijs voor zijn stelling hebben te léveren. En wie dit niet vermag, late voortaan na het buitenlandsch beleid te vertroebelen door binnenlandscbe onjuistheden. EEN JUIST BETOOG De overdracht van het rectoraat aan onze universiteiten en hoogescholén is telken jare opnieuw een gebeurtenis van gewicht. Niet ieder hoogleeraar is het gegeven bij deze gelegenheid vraagstukken naar voren te brengen, die de aandacht trekken, maar ah zoodanig mag ditmaal toch wel worden aan gemerkt hetgeen door den Leidschen rector- magnificus, professor J. van der Hoeve, werd betoogd. Deze stelde de noodzakelijkheid, dat de arts zoowel als de apotheker Latijn behoort te kennen; terwijl thans de kennis van het Latijn en Grieksch voor den medicus facul tatief is, zou althans het Latijn vereischt dienen te zijn. Het valt niet te ontkennen, dat hier kwestie werd aangeroerd, waarvan de be tee kenis niet mag worden onderschat. Doet het niet vreemd aan dat menig me dicus, die van alle kanten met Latijnsche Grieksche termen in aanraking komt, vreem deling blijft tegenover de taal zijner weten schap zoodat hij de meest eenvoudige vak termen niet vermag te doorgronden? Daarom sluiten wij ons aan bij den eisch van den hoogleeraar, dat de geneeskundige en de pharmaceu tische studie alleen toegan kelijk behooren te zijn voor pers onen met diploma eindexamen B Gymnasium of daar mee gelijkgesteld examen of met een diplo ma van een -inrichting, waar Latijn als een der hoofdvakken gedooeerd wordt. De laatste jaren zijn voor het aanzien der klassieke talen niet gunstig geweest: evenals in andere landen kwam ook bij ons de klas sieke vorming in het gedrang. Door verschillende wetswijzigingen werd bij het middelbaar en hooger onderwijs breed eren kring ruim baan gemaakt, maar het onderwijs in de klassieke talen moest menige veer laten. Dat dit aan de wetenschappelijke vorming ten goede kwam, kunnen wij bezwaarlijk aannemen. En als die afgetreden Leidsche reotor-mag- nificus deze meerdere wetenschappelijke vorming thans voor artsen en pharmaoeuten aanprijst, sluiten wij ons gaarne bij dat betoog aan. Begrootingsdcbatten Aanvang der algemeene beschouwingen De kans is groot, zoo verluidt in parle mentaire klingen, dat de algemeene be schouwingen over de Staatsbegrooting op 9 November a.s. zullen aanvangen. Vóór die datum moet dus de Grondwetsherziening, welke trouwens in tweede behandeling niet yeel tijd zal vorderen dé rtt* «dim Solidariteitsgedachte moet werken Afscheid van den voorzitter Wij houden koers LIET Verbond van Prot. Chr. Werk- gevei's heeft gister te Apeldoorn wel een zeer goed geslaagde jaarver gadering gehouden. Daaraan werkte niet weinig mee het prachtige herfstweer, dat de excursie, na de vergadering naar Radio-Kootwijk een prachttocht deed worden. Doch ook de belangrijke besprekingen over de -verhouding van Landbouw en Industrie,, onder leiding van een zeer kundig referent werkten aan het slagen mee, terwijl het afscheid van den voorzitter, die het verbond 17 jaar leid de er een stempel op drukte. Do voorzitter, de heer F. L. v. d. B o m te Amsterdam heeft in de -vergadering welkom geheeten den burgemeester van Apeldoorn Jhr. Dr. C. G. C. Quarles van Ufford; de heeren Mr, T. A. van Dij ken, Chr. v. d. Heuvel en H. W. Til a- leden van de Tweede Kamer als ver tegenwoordigers van de A. R. en C. H. Tweede Kamerfractie; den heer J. Har- denbol, vert. Chr. Middenstandsbond; de heeren M. A. Mar ra en Mr. W. Rip, van den Chr. Boeren- en Tuinders- ibond; de heeren A. Stapelkamp "n J. Schipper, vert. van het C.N.V.; den heer M, II. L u 11 e r te Groningen, vert. van Patrimonium en den hoer Do Vries, ya«-» an de Kamer van Koophandel voor «Sal- la-nd". Ingekomen waren berichten van verhin dering van de A.R. en C.H. Eerste Kamer fracties, wegens het vergaderen van de Ka mer op deze dag. Toespraken Tijdens de morgen vergadering heeft de heer H. W. Tilanus een woord gesproken namens de C.H. Tweede Kamerfractie. Spr. heeft het in hooge mate gewaardeerd dat het bestuur een zekere pariteit gezocht heeft tussohen C.H. en A.R. bestuursleden. Het viel spr., die zich op verzoek daarme de heeft bemoeid, niet gemakkelijk C.H. be stuursleden te vinden, omdat men daar de gedachte nog niet loslaat, dat de scheidslijn niet te scherp moet worden doorgetrokken; iets wat ook in het C.H. program min of meer tot uitdrukking komt. Op dit punt is er verschil van meening geweest, zelfs bij nen als Kuyper cn Lohman. en dat var- schil is er nog. Maar er is ontwikkeling in het econo mische en sociale leven. De lijn is door getrokken op velerlei terrein, school, arbeidersorganisatie, radio etc. en dat gaat ook hier gebeuren. Er groeit wat en dat moeten we zien. Vooral nu we voor zeer belangrijke beslissingen staan m dien opbouw van het economische leven, nu is het van gewicht dat de fractie door organisaties, die uitgaan van de Christe lijke levensgedachte, die onze sympa thie heeft, wordt voorgelicht In de middagvergadering heeft de heer Chr. v. d. Heuvel in gelijken geest na mens de A.R. Kamerfractie gesproken, ter wijl de heer A. Stapelkamp, voorz. vaa het C.N.V., een woord sprak namens het con vent der Prot. Chr. patroons- en arbeiders centralen in Nederland, waarin behalve het Werkgeversverbond ook het C.N.V., a* T.B. en Middenstandsbond vertegen woordigd zijn. Spr. demonstreerde hiermede de solidarl teitsgedachte waartoe de referent van dien dag had opgeroepen. In echt Christelijke geest Deze solidariteit kwam ook uit bij de be spreking in de middagvergadering van het referaat van Dr. A. A. v. R h ijn over „Land bouw en Industrie". Aan die bespreking werd deelgenomen door de heeren v. d. Velde (Rotterdam); Bonda (Oegstgeest)Schotte (Den Haag); Zwartsenberg (Groningen); Versseveld (Den Haag); Mr. W. Doorn (Apeldoorn); Wolde ring (Groningen); de Ruyter (Rotterdam) en Melles (Groningen). De vragen liepen in hoofdzaak over de be- teekenis van de crisismaatregelen en <ie werking daarvan, terwijl ook het belang van belastingverlaging naar voren werd ge bracht. De referent wees er in zijn uitvoerige be antwoording op, dat het in de bedoeling gelegen heeft in dit onderwerp de vergade ring eens te doen inleven in een andere le venskring, die ook een grondslag voor het maatschappelijk leven geeft. Dat is goed ep. het moet verlevendigen de solidariteitsge dachte in echt Christelijken geest. Als men begrijpt dat de crisismaatregelen ten bate den Landbouw een bedoeling hebben gehad en dat ze ook wat beteek end hebbea i het geheel, is spr. ruim tevreden. Spr. betoogde voorts dat het onmogelijk as uit een sociaal oogpunt de landbou- ers naar Maatsch. Hulpbetoon te verwij zen, zoodat hier het systeem van bedrijfs steun moest worden toegepast. Dat men nu op belastingverlaging had gehoopt is spr. onbegrijpelijk, want het is logisch dat men bij een zoo uitgebeen de begrooting als we thans hebben eerst wat ruimer positie moet hebben alvo rens aan belastingverlaging kan worden gedacht In dit verband deelde de voorzitter me de, dat het onderwerp belastingverlaging in den Nijverheidsraad reeds aan d« orde is. Voorloopig kan aan een verzoek aan de regeering evenwel niet worden ge dacht Men is van meening dat, als het mogelijk wordt, eerst de omzetbelasting verdwijnen moet, De scheldende voorzitter eerelid De nieuwe voorzitter,- de heer A. Borst, te Rotterdam, richtte zich aan het einde van de vergadering tot den scheidenden voorzit ter. Spr. memoreerde en stukje geschiedenis, n.l. toen in 1918 Dr. Colijn naar Londen ver trok en de heer H. Diemer voor het voorzit terschap bedanken moest, de heer v. d. Bom deze functie heeft aanvaard. In moeilijke tijden hebt gij, aldus de heer Borst, de ver eeniging.geleid. Bij alle wisselingen van het beeld der maatschappij behield gij uw nuch- teren kijk en ons hebt ge steeds voorgehou den het Woord van God, dat nooit verandert. Spr. dankte hem hartelijk en stelde aan de vergadering voor den afgetreden voorzit- om hem aan de organisatie te binden hem te eeren voor zijn verdienste-, te be noemen tot eere-lid van het Verbond (dave rend applaus). Spr. eindigde met de verzeke ring: „Wij blijven houden den koers dien gij steeds hebt gewe®en". De heer v, d. Bom dankte voor de hem ge brachte eer. In Gods kracht heeft hij het werk, dat hij als roeping zag, vervuld. Hem zij dan ook de eer. Nadat de aftredende bestuursleden, de hee- m R. Kamsti'a, Rotterdam, en J. Veldkamp, Groningen, nog dank was gebracht, volgde sluiting der vergadering. Staande werd het bestuur met het nieuwe eerelid aan 't hoofd nog toegezongen de zegenbede uit Ps. 134. Nadat de excursie naar Radio-Kootwijk as volbracht, vereenigden de leden zich aan een diner in hotel Bloemink. Tn de Leste stemming bleef men nog langen tijd bijeen en menig goed woord werd aan den disch nog gesproken. De Huishoudelijke vergadering Voor de openbare vergadering werd een korte huishoudelijke zitting gehouden, waar in na de opening het jaarverslag werd goed gekeurd Bij de afdeelinig Orgaan bracht de voorzitter een woord van dank aan den heer H. Diemer, die het Orgaan aan het Verbond schenkt Hij verdient dezen dank, want zonder orgaan zou de Veree- niging niet die kracht kunnen uitoef» nen die zij nu ontwikkelt. Hij brengt hier, ten bate van het Christelijk Ver bond, een belangrijk offer. De vergadering onderstreepte deze woorden met een warm applaus. Bij de bespreking van het financieel ver slag bleek dat de positie van het Verbond nog niet sterk genoeg is. Er werd aa-nged rongen op een grootsche propaganda door de leden, waardoor het le dental binnen een jffar tijds -verdubbelen zal. Ook werd de gedachte geopperd aan de le ien van Chr. Hist, levensopvatting meerdere en betere plaatsen in het bestuur te geven. Op het oogenblik worden de meest vooraan staande functies door Anti-Revolutionairen vervuld, hetgeen uit psychologische over weging onjuist werd geacht Nadat nog over en weer was gediscus sieerd, werd ook het financieel verslag goed gekeurd. In de controle-commissie voor 1937 wer den benoemd de heeren Pontier te Rot terdam en Versseveld te Den Haag. De officleele ontvangst door 't gemeentebestuur van Apeldoorn. Tijdens de rede t iburgermeester Jhr Dr Qmrrlt* iwi Ufford. Bij de bestuursverkiezing werden de door het demissionaire bestuur voorgesteld© can- didaten bij acclamatie tot bestuursleden ge kozen. In een tweetal vacatures zal later voorzien wordien. De nieuwe voorzltte: Uit het gekozen bestuur moest volgens de statuten een niéuwe voorzitter gekozen wor den. Een der leden stelde voor bij acclamatie aan te wijzen den heer A. Borst Pzn. te Rotterdam, den tegen woordigen tweeden Voorzitter van het Verbond (daverend ap plaus). De heer Borst werd hierop gekozen ver klaard. Hij nam de benoeming aan. Na de rondvraag werd de huishoudelijke vergadering gesloten. A. BORST Pzn. De nieuwe voorzitter van het Chr. Werkgeversverbond Zooals we gisteren nog konden melden werd in de t» Apeldoorn gehouden verga dering tot voorzitter van het Verbond van Prot. Chr. Werkgevers in Nederland (Chris telijk Werkgevers Verbond) in de vacatune- van der Bom gekozen de heer A. Borst Pzn., oudste directeur der Van der Meer en Schoep N.V. te Rotterdam. Adriaan Borst is geboren 7 Januari 1888 te Haarlemmermeer (Hoofddorp). Hij werd opge leid in het bak- bedriji, han en admini stratie. In 1916 erd hij direc teur van de Coöp. Broodfabriek „Voorzorg" te Rotterdam. Ruim een jaari later werd hij mede oprichter en di recteur der N.V. van der Meer en Voorzorg (later Van der Meer en choep N.V.). Ver schillende bakkerij-ondernemingen werden in de loop der jaren aan deze N.V. toege voegd, o.m. de N.V. Paul C Kaiser bis- kwiefabrieken te Rotterdam. In 1930 nam de heer Borst het initiatief tot oprichting van de „holding company" de N.V. Brood-Unie, welke het bezit ver kreeg van de meerderheid der aandeelen alje tot het concern behoorende onder nemingen. Van deze holding-company werd ,-iiij toen president van de Raad van Beheer. Als meelevend zakenman had hij warme belangstelling voor de technisch-economi- sche, de sociale en politieke vraagstukken. Meermalen trad hij in publieke vergadering op ter behandeling van een dezer onder werpen. In eigen onderneming pilopageerde hij in woord en geschrift sterk de beginselen van verantwoordelijkheid en samenwerking. Resultaten hiervan werden gezien in de stichting van pensioenfondsen, weduwen- en weezenverzorging, gezinshulp e.d. Hij had eenige jaren zitting in de Werk loosheid sraad en in de Verzekeringsraad. Hij is lid van de Raad van Toezicht op do Rijksverzekeringsbank, lid van het College van Toezicht ex art. 120 der Ziektewet, lid van de Rijkscommissie van advies inzake herscholing en ter bestrijding jeugdwerk loosheid; plaatsvervangend lid van de Hooge Raad van Arbeid; lid van de Com missie van Advies inzake Crisis-organisatie- besluit 1933. Sinds 1922 is hij lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam (afd. Grootbedrijf) en sinds 1935 bestuurslid van de Vereeniging van Kameils van Koop handel in Nederland. In 1922 werd hij gekozen tot lid van het bestuur der Chr. Werkgeversvereeniging en acht jaar later, in 1930, gekozen tot vice- voorzitter. Als voorzitter der commissie (ad hoe) leidde hij ten vorigen jare de reorganisatie van de vereeniging tot Vertiond van Prot. Chr. Werkgevers in Nederland. DE VLUCHT UIT DE N.S.B. Nu ook Prof. Dr. Valckenier Kips en zijn zoon Afgeluisterde gesprekken Wij hadden gisteravond niet het min ste vermoeden dat op onze vraag aan het slot van het artikel over de paleisrevo lutie bij de N.S.B. gedaan: Wie of wat volgt nu? zoo spoedig reeds een ant woord gegeven kon worden. En dat ant woord is: Ook professor Valcke- nierKipsisuitd e_ N.S.B. gegaan, nadat zijn zoon. secretaris van Ds. vanDuyl, Maandag 1.1. op staanden voet is ontslagen. Hoewel dit laatste feit wel van invloed is geweest op de ontslagaanvrage van Prof. Valchenier Kips, toch geeft deze als hoofdreden op, dat hij geen vertrouwen heeft in de hoofdleiding, in Mussert. De nationaal-socialistische beginselen, die hij, naar hij verklaarde reeds van af zijn jonge jaren was toegedaan, zal hij niet verlooche nen, maar in de Beweging kan hij niet blijven. Het plotseling verkregen ontslag van Valckenier Kips, die zooals we opmerkten secretaris was van Ds. v. Duyl moet in ver band staan met een gesprek, dat Ds. van Duyl, v. d. Goes van Katers en Valckenier Kips Jr. met elkaar gevoerd hebben op de werkkamer van eerstgenoemde te Utrecht. Na dit gesprek is de secretaris van Ds. van Duyl op staande voet ontslagen. Het bleek dezen, dat gesprekken in de kamer van Ds. van Duyl gevoerd afgeluisterd konden wor den. Men ontdekte nl. achter een boekenkast een geheime microfooninstallatie, waardoor de leider alles kan hooren wat gesproken wordt. Fraai is deze handelwijze allerminst te Door Van Geelkerken wordt dan ook ont kend, dat de leiding van de N.S.B. met zulke middelen werkt. t Is nu de vraag wie men moet gelooven. Ook de geruchten over den heer Van der Goes van Katers zijn tegenstrijdig. Er is wel degelijk sprake van geweest, dat v. d. G. v. K. benoemd zou worden tot chef van de af- deeling Kationaal Socialistische vorming. Hij zelf verklaart dat toen de vorige week de heer Mussert de voordracht in handen kreeg, deze zeide in principe daarmede accoord te gaan, doch de zaak nog even te willen overdenken. Ook prof. Valckenier Kips zeide, dat het waar was, dat Van der Goes van Katers in aanmerking kwam voor gemelde functie. Als Ir. Mussert verklaart, zooals hij deed, dat hij in de verste verte niet aan deze benoemincr gedacht heeft, acht prof. V. K. dit in strijd met de waarheid. Vermoedelijk komt er nog wel een ant woord op de vraag, die we weer stellen: Wie of wat volgt nu? EERSTE KAMER DE HEER PONT NEEMT ONTSLAG Gistermiddag kwam de Eerste Kamer in vergadering bijeen. Ingekomen was een brief van den heer Pont, houdende mededeeling, dat hij ont slag neemt als lid van de Kamer. D0 Voorzitter zal hiervan kennis gé ven aan den Minister van Binnienlandsche Zaken. Benoeming van commissies Benoemd worden tot leden van: de huishoudelijke commissie de heeren Van Lanschót (vac.-Van Lanschot) en Moltmaker (vac.-Moltmaker) de gemengde commissie voor de steno grafie de heeren Janssen (vac.-Janssen), Van Citters (vac.-Van Citters) en Db la Bella (vac.-De la Bella); de commissie van beroep voor de ambto naren de heeren De Savornin Loh man (vac.-De Savornin Lohman), Van Sasse van IJsselt (vac.-Van Sasse van IJsselt) en Van Embden (vac.-Kranen bung). De voorzitter benoemt tot leden van de commissie voor de verzoekschriften de hee ren Van Citters, Droogleever For- tuyn, Kropman, De Zwaan en Wiardi Beekman. De Kamer gaat in de af deelingen ter be handeling van het ontwerp-adres van anti woord op de Troonrede. De vergadering wordt 2.50 uur verdaagd tot hedenmorgen elf uur. De Pachtwet In de Justitiebegrooting 1938 wordt medegedeld, dat gerekend wordt op de inwerkingtreding der Pachtwet met 1 April 1938 GEHEIMZINNIGE VERDWIJ- NING VAN VOORAAN STAANDEN RUS Een tweede affaire-Koetjepof De vrienden van generaal Miller, den opvolger van generaal Koetjepof als president van de vereeniging van Russische oud-strijders in Frankrijk, die woonachtig was te Boulogne, hebben aan de politie medegedeeld, dat de ge neraal sinds gisteravond uit zijn woning is verdwenen. Nieuwe belastingen? Ter dekking van de defensie-uitgaven. Naar het „Vad." verneemt, overweegt de regeering ten ernstigste, de dekking van een deel der verhoogde defensie-uitgave vinden in de vorm eener weerbelasting, drukkende op hen, die vrijgesteld zijnvau militaire dienstplicht. Ook aan opcenten op een of meer directe belastingen schijnt te zijn gedacht. Dit bericht kèn wel juist zijn. Immers zegt de Regeering in de Millioenennota. dat bij de verhoogde Defensie-uitgaven voor 1938 nog geen rekening is gehouden met de plan nen tot uitbreiding van het contingent en de verlenging van de eerste oefentijd. Wan neer deze voorstellen zijn ingediend (dat zal „onverwijld" geschieden) zullen tevens maatregelen worden beraamd „voor haar ge deeltelijke dekking uit nieuwe middelen". „Deze dekking, zoo schrijft de minister ver der, zal te zijner tijd op zich zelf worden bezien". Voor dit doel zal gedeeltelijk geleend worden, voorzoover het kapitaalsuitgaven betreft; doch een ander deel zal met de rente en aflossing op de gewone begrooting drukken. Een „bestemmingsbelasting" is dus niet onwaarschijnlijk. Maar er valt thans nog niets met zekerheid over te zeggen. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen De legeroefeningen te Overijssel en Gelderland. De vergadering van het Verbond van Prot. Chr. Werkgevers. De jaarvergadering van het Verband van Antirev. Propagandaclubs. De Ned. Chr. Bond van Verzekerings agenten en Ziekenfondsen heeft in Apel doorn de bondsdag gehouden. Het Verband van Chr. Geref. Evange lisatie-Commissies heeft te Hilversum de jaarvergadering gehouden. Door de Broedergemeente te Zeist is gister de neger-zendeling G. Polanen in- Te Haarlem heeft zich een ernstig ge val van kindermishandeling voorgedaan. Het schaaktoernooi in Oostenrijk. De Chineesche hoofdstad Nanking heeft aan zware Japansche bombardemen ten bloot gestaan. Washington heeft te Tokio opnieuw geprotesteerd tegen de luchtaanvallen op Nanking en omgeving. Delbos en een Btaliaansch vertrouwens man hebben te Genève besprekingen ge voerd over de bewaking der Middelland- sche Zee. 15 KORTING TOT 2 OCTOBER op STOOMEN en VERVEN In ALLE kleuren van MANTELS en OVERJASSEN ook op REGEN-MANTELS en -JASSEN. Deze worden tevens waterdicht gemaakt PA LT H E SNEEK (Fr.| Dr. ff. NANNING's Zetpillen tegen Aambeien werken pijnstillend en genezen in korten tijd de ontstoken slijmvliezen. »ukt hel ia. Verkrijgbaar bij alle Apotheker* eo Drogisten II. 1.50 per dootje vaa 12 «tuk. Dr. H. NANKING'. rWr» Chtm. F.kH.t N V. DEN HAAG. W. Karsemeijer f Te N i e u w-L oosdrecht is in den ouderdom van 65 jaar overleden de heer W. K a r s e m e ij e r, wethouder van de ge meente Loosdrecht. Sedert 1923 was de overledene lid van den gemeenteraad en vanaf 1935 wethouder. Met hart en ziel was de heer Karsemeijer de A. R. beginselen toegedaan en toonde dit in zijn leven. Voorvechter voor do Christelijke School, was hij mede-oprichter van de School voor Gereformeerd onderwijs te Nieuw-Loosdrecht. Vux het Schoolbe stuur was hij voorzitter. Verder was hij ambtenaar van den bur gerlijken stand en waarotgiend voorzitter van de Boerenleenbank t* Loosdrecht Met den heer Karse1lt(lif8t, is een man heengegaan, die op het fphiei van de Chris telijke actie een goede plaats innam. De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag a.s. op de Algemeene Begraafplaats „Rade- weg" te Loosdrecht; vertrek van het sterf huis te 1 30 nana. Doodelijke val Jongeman van een ladd-er gevallen Op het erf van dien landbouwer Jac. Nieuwkerk aan den Hoogen Geest te Naaldwijk is Woensdagmiddag de 17- jarige T. Klinkspoor van een ladder geval len, ten gevolge waarvan de jongeman kor ten tijd later overleed. Tes amen met twee andere knechts had K. een hoeveelheid stroo in den hooiberg ge- braoht, Na een knecht, begaf ook K. zich lameg den ladder weer naar omlaag. Tot hun grooten schrik zagen degenen, die op den grond stonden, plotseling K. wankelen, en achterover van den ladder slaan. De jongeman kwam plat op den steenen vloer terecht, en bleef hevig bloedend, bewuste loos liggen. De doktoren Van Sohie en Bruin waren spoedig ter plaatse, dooh hulp kon ad et meer baten. Zonaer tot bewustzijn gekomen te zijn, is K. na plm. een uur overleden. De overledene was eenigste zoon in het gezin met zeven meisjes. Het staat niet vast, of K. gevallen is, doordat de ladder brak, dan dat hij is blij ven haken. De ladder lag nl. in twee stuk ken op den grond, hetgeen ook door oen val kan zijn gebeurd. Alleen op hechte grondslagen gebaseerd» kennis leidt tot verbetering van Uw positie. Volg onze degelijke, schriftelijke opleiding tot BOUWKUNDIG OPZICHTER Grtf* Wp b| (olUdlae* Vraeg zonder verplichting Inlichting»! bij A3.S.O, Nieuwe Plein 31, Arnhem

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1