Nieuwe Leidsche Courant VRIJDAG io SEPTEMBER 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS Chr. Comité voor werkloozenzorg Welgeslaagde boottocht Door bovengenoemd Comité was een boottocht voor de werkloozen, bij den Chr. Besturenbond georganiseerd, welke gisteren werd gehouden. Ruim 380 personen vulden de prach tige salonboot k,Prinses Julina", toen precies 7 uur de touwen werden losge maakt en onder de vroolijke muziek van de Leidsche Christelijke Harmonie- vereeniging het gezelschap het ruime sop koos. Er was jammer genoeg geen zon. Dit 'deed echter aan de stemming geen afbreuk, cn omstreeks half elf werd Amsterdam be reikt, 11a een prachtige tocht over de West einder-plassen en langs Schiphol, waar juist enkele groote toestellen het luchtruim ingingen. Velen waren blijde de beenen eens te kunnen strekken ien onder geleide van een die in Amsterdam bekend was werd te voet naar „Artis" getogen. Dat viel voor velen niet mede, want van de boot naar Artis is een fiksche wandeling en dankbaar maak ten velen gebruik van de bankjes, die de dierentuin voor de bezoekers heeft neerge zet om wat uit te rusten en de boterham te gebruiken. Met belangstelling werden de verschil lende dieren en ook de prachtig aangelegde tuin bezichtigd en na enkele uren -was het weder tijd om de boot op te zoeken. Ondertusschen was het gaan regenen en, was 's morgens het dek van de boot een begeerenswaardige plaats, nu haastten velen zich om spoedig aan boord te zijn teneinde in de verschillende kajuiten een goed on derkomen te zoeken. Het viel echter nog al mede. De muziek wist er de stemming in te houden. In de kajuit vooraan werd de tijd gekort met gezamenlijk zingen en het doen van voordrachten, waarvan een de speciale aan dacht van de aanwezigen had omdat daar aan een fraaie prijs verbonden was. Jam mer genoeg kon niemand voor de prijs in aanmerking komen, omdat het nazingen van het liedje wel eenige routine verelseht.fi en niemand daartoe in staat bleek. Dat ook enkele debutantjes van Jacob Hamel hun best deden behoeft geen betoog. Zoo* werd omstreeks half negen de Sleu telstad weder bereikt en onder het afsteken ,van eenige bengaalsche fakkels geland- Het was oen gezellige dag en dankbaar verlieten allen de boot. Het Comité was door verschillende giften van de aangesloten organisaties en van en kele particulieren in staat gesteld deze heerlijke dag aan onze werklooze vrienden aan te bieden. Aan die allen vriendelijk dank. N.Z.HT.M. De vervoers-opbrengsten van de N.Z.H. T.M. gedurende de maand Augustus 1937 hebben bedragen 383.837,— (vorig jaar J 364.610,-). Automobiel-tentoonstelling in de Stadsgehoorzaal Verscheidenheid van Citroën-producten Hedenmiddag is in de Stadsgehoorzaal een tentoonstelling geopend van Citroën- producten, gearrangeerd door de firma Vreeken en Schudel alhier, welke expo sitie ongetwijfeld wel in s'aat cal zijn in stad en omgeving groote belangstel ling te trekken. Het Citroen-product immers heeft zoo talrijke interessante technische bijzon derheden, dat geen belangstellende in de automobielindustrie zich de gelegenheid om daarvan rustig kennis te nemen zal willen laten ontgaan. Het was in 1934, dat de Citroën-fabrieken het nieuwe type automobiel begonnen te lanceeren, waarvan de groote sensa'ie was, dat alle nieuwste snufjes op Technisch ge bied er in vereenigd waren. Deze zijn in de laatste jaren nog in allo opzichten geper fectioneerd, zoodat thans een prai'htig ge heel verkregen is, dat ook aan de eischon de praktijk en het langdurige gebruik is aangepast. Die nieuwste technische details zijn de er cylinder kopklepmotor, voorwielaan drijving, welke zoo aan de ruimte van het interieur ten goede komt, de torsie-veering onafhankelijk geveerde wielen voor en semi-onafhankelijke achter, zelfdragend sta len koetswerk, kokerbalk-constructie. en hy draulische remmen. Het chassis en de caros- zijn één, uit staal gemaakt, electriseh gelascht en met speciale profiels. De wagens hebben ook het speciale sekuritglas, dat bij ongelukken geen scherven geeft, maar ver- poedert. Op de tentoonstelling ziet men deze nieuwste wagen in allerlei modellen, waar bij ook de elegante en sportieve lijn van het koetswerk opvalt. Men ziet er ook nog het oude type, dat speciaal geëigend is voor de verhuurbedrij- en. Dan heeft men er een wagen, die zoo vel voor personen-auto als voor bestelwagen gebruikt kan worden, voorts de bestelwagens en dan de wagens met de dieselmotoren, die gebouwd worden in de zeven-persoons auto's de bestelwagens, in "de vrachtauto's en in kleine autobussen voor 15 personen. Citroen levert de kleinste diesels, die in serie ge bouwd worden. Op allerlei wijzen worden op de tentoon stelling de superieure en bijzondere kwali teiten van de citroën-producten toegelicht. Het geheel is zeer overzichtelijk en wij ra den onze lezers gaarne aan een bezoek aan deze expositie niet te verzuimen. UIT DEN OMTREK ALKEMADE Gemeenteraad Chr. Jeugdvereen. „Nomateg" De jaarvergadering De Chr. Jeugdver. „Nomateg", die zich 'speciaai heeft toegelegd op het jeugdwerk in de wijken 2 en 7 der Ned. Herv. Gemeen- tet hield in haar eigen gebouw de jaarver gadering. De voorzitter, de heer C. van 't Riet, heette na gebruikelijke opening allen har telijk welkom, waarna hij aan dé hand van Exodus 3 12a: „Ik zal voorzeker met U zijn", de jaarrede uitsprak. Spr. wenschte dit tekstwoord te zien als een bemoedigend woord om voort te gaan het jeugdwerk in de wijken 2 en 7 op te bouwen en uit te breiden.. Dit werk is zeker niet gemakke lijk en wij zullen, aldus spr., er ons wel eens van willen onttrekken. Wij maken al lerlei bezwaren, maar dan klinkt het woord uit Exodus ook tot ons, zwakke nnenschen. Na het uitspreken van deze ernstige rede, 'die met aandacht werd gevolgd, bracht de secretaresse, mej. Van der Sman het jaar verslag uit, dat nauwkeurig de gebeurte nissen in het afgeloopen vereenigingsjaar vermelde. De twee grootste gebeurtenissen waren de aankoop en installatie van een eigen gebouw en het feit, dat de burgemees ter, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen, het be schermheerschap aanvaardde Het verslag oogstte een warm applaus. Dezelfde waardeering viel te beurt aan de penningmeesteresse, mej. Bonnet, die hier op het verslag over de financiën uitbracht Naast vele lichte plekken zoo sloot de gewone kas. in afwijking met het vorig jaar, nu met een batig saldo van 40, was er ook een schaduwzijde in dever- slagen, n.l. een installatie-tekort van 650 Met kracht riep de penningmeesteresse alle vrienden (innen) van Nomateg op, om deze zorg van de schouders van bestuur en leden weg te nemen. De voorzitter bracht zoowel secretaresse als penningmeesteresse dank voor het vele cn goede werk door hen verricht. Na een gezellig verloopen pauze werd een tooneelstulcje in twee bedrijven opgevoerd. Het stuk werd vlot gespeeld en oogstte tel kenmale een langdurig applaus. Zonder on derscheid vertolkten allien hun rol op goe de wijze. Op gebruikelijke wijze werd tenslotte deze negende jaarvergadering door den tweeden voorzitter gesloten Vermelden wij nog, dat bericht van ver hindering was gezonden door den burge meester, de predikanten Locher en Boisse- vain en dr. Dé Planque. ÓM VERWARRING TE VOORKOMEN De heer B. J. Moolenaar, voorzitter van den Kring 's-Gravenhage van den Kon. Ned. Zwembond, en van de Sportafdeeling der Zwemvereeniging „Poelmeer", te OegS'- geest, verzoekt, ons mede te deelen, dat hij niets uitstaande heeft met het directeur schap van „de Overdekte", die thans aan de Haarlemmerstraat wordt gebouwd. Wij deelden mede, dat de heer J. B. Mole naar te Oegstgeest als directeur is be r.oemd. De nampn lijken veel op elkaar, zoodat misverstand inderdaad voor de hand BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: H v d LuchtGeuke d W Gor dijnPieneman 7. PC BrummelkampPoptie S S van Nood—de Jong d ONDERTROUWD: A L v Rocsum 32 j. en A F A V Plelanen 21 j. C WiJnands 31 j. en M Heemskerk 29 j. De Raad dezer gemeente vergaderde Don derdagavond te 7.30 uur. Voorzi'rter de Bur gemeester. Tegenwoordig alle leden. Ingekomen is een aanbieding van de fa. Staal en Co. te Den Haag voor het sluiten van een conversieleening groot f 347.570,23 tegen een rente van 3y2 pet 's jaars pari aan te gaan tegen 31 December e.k. Gezien de voordeelige voorwaarden waaronder de geldleening kan worden gesloten stellen B. en W. voor hierop in te gaan. Conform het voorstel wordt besloten. Voorts wordt op voorstel van B. en W be sloten het dienstverband met den heer S. Strijk, gemeente-opzidhter, wederom meteen jaar te verlengen. Afwijzend wordt beschikt op het verzoek van de K.N.A.C. om verlaging van de per- soneele belasting naar den grondslag motor rijtuigen. Aan P. van Klink, brugophaler alhier, wordt eervol ontslag verleend uit zijn be trekking, met ingang van 1 Januari 1938, in verband met het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd. Hierna komt in behandeling de voorloopi ge vaststelling der gemeente-rekening 1936 Vaststelling der gemeente-rekening De commissie, daartoe door den Raad benoemd, heeft de rekening onderzocht en merkt naar aanleiding hiervan op, dat minder goede ervaringen zijn opge daan betreffende de gemaakte bemerkin- gen 1936 voor wat betreft het geven van opdrachen tot het doen uitvoeren van werken en leveranties voor de gemeente. Gebleken is dat bij herhaling opdrach ten werden gegeven en uitgevoerd voor dat hiervoor de noodzakelijke goedkeu ring van den Raad of van Ged. Staten was bekomen. Voorts heeft de commissie geconstateerd dat op sommige nota's geen datum van levering was gesteld en iedere aanduiding, waarvoor deze had plaats gehad, ontbrak. De commissie verzoekt op de nota's da juiste data te vermelden met omschrijving der gedane uitgaven en stelt voorts voor de rekening, zooals deze is aangeboden, vast !e stellen. Naar aanleiding van dit rapport deelt de Voorzitter mede, dat omtrent het geven van opdrachten voor werken en leve ranties steeds zooveel mogelijk door B. en W. de rechtvaardigheid is betracht. Het is nu eenmaal een feit, dat degene, die tiet dichtst bij het vuur zit, zich ook het beat warmt, vandaar dat het kan 'voorkomen, dat voor kleine opdrachten, mede met het oog op de kosten, leveranciers uit Roelofarends- veen worden genomen. Dat het een enkele maal is gebeurd, dat werken en leveranties moesten worden gedaan zonder de vereisch- te machtiging, zal door B. en W. wel nood zakelijk zijn geacht, doch B. en W. hebben zich hierbij tot een minimum beperkt. Tot slot brengt de Voorzitter namens B. en W. de commissie dank voor heit minutieuse on derzoek. De rekening wordt hierna vastge eteld, sluitende in gewone dienst met een batig saldo van f 1876,76 en kap.dienst met een nadeelig slot van f 972,14. De gemeente noodlijdend De gemeente-begroort ing wordt hierna aangeboden, waarbij de Voorzitter op merkt, dat de gemeente voor 1938 in een noodlijdende toestand is komen te ver- keeren. Aan het rijk zal een 'bedrag van f 35.000 voor hulp in de huishouding die nen te worden aangevraagd. Spr. wijst op twee groote tegenvallers in deze be grooting, n.l. de wijziging van de wet op het Lager Onderwijs betreffende uit- keering ex art. 101, welke een yeiTiooging vordert van pl.m. f 5000, alsmede de verhooging van de subsidie Burgerl. Armbestuur met f 8000 wegens den nood toestand onder de tuinders. De begrooting wordt hierna in handen ge steld van de commissie ter onderzoek. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf met f 292.712,13. De vergoeding ex artikel 101 der L. O.-wet aver 1935 wordt vastgesteld op f 8.89 per leerling, of f 0.14 per leerling meer dan bij de begrooting was geraamd. In bespreking komt de wijziging van de begroeting 1937, waarbij B. en W. o.m. voorstellen de post Burg. Armlbestuur voor- loopig met f 4000 te verhoogen. De heer v. d. Broek acht de verhooging te laag en is van meening dat de verhooging evengoed was te stellen op f 8000. Voorts bepleit hij verhooging van de steunnorm, welke z. i. veel te laag is. De Voorz. merkt op, dat de subsidieverhooging met de Prov. Griffie ié besproken en dat 'voorloopig tot 1 Nov. me', een bedrag van f 4000 kan worden volstaan. Met het Burgerl. Armbestuur is reeds eer. bespreking gevoerd, waarbij B. en W. als hun standpunt hebben te kennen gegeven) dat er geen bezwaar bestaat in bepaalde ge. vallen van den norm af te wijken. De heei Rietlibroek wijst erop, dat het B. A. bij hel doen van ondersteuningen tot heden steedi rekening heeft gehouden met het bedrag da] ter beschikking was gesteld. Een steun van f 4 acht spr. onder de gegeven oms'andighef den ten eenenmale onvoldoende en hij zovji de steunnorm minstens gelijk willen stellen aan de uitkeering die de werklooaen ontvan gen. De Voorz. antwoordt, dat het B .A. zich niet kan binden aan bepaalde normen. Elk geval dient individueel te worden beoor deeld, terwijl de financieele toestand van di kerkelijke armbesturen ook een woordj: meespreekt. De heer Penning de Vries gaat accoord met het voorstel van B. en W. Een geleidelijke verhooging acht spreker meei op haar plaats. De heer De Koning, wethou- 'der, merkt op, dat de toestand onder de tuinders van dien aard is, dat met ec-r drag van f 4000 niet zal kunnen wordm volstaan De heer v. Emmerik wenscht dat de Raad omtrent de steunnormen een bindend ad vies geeft. De heer De Jong wethouder, wijst er op, dat geszien den noodtoestand B. en W. reeds een andere gedragslijn .hebben moi> ten volgen. Hij wil hier wel openlijk verkla ren, dat hij er persoonlijk geen bezwaar le gen heeft indien onsier gelijke omstandig heden een armlastige eenzelfde steun ont vangt als een werklooze. De post subsidie armbesturen wordt hierna met algeimeene stemmen met f 4000 voorloopig verhoogd. De rondvraag leverde weinig belangrijks op. Alleen deed de heer v. Ruiten nogmaal een beroep op den voorzitter om de schade door een aantal werkloozen geleden tijdens de schorsing vergoed to krijgen. Verder vroeg hij nog of de voorzitter bereid was med-edeelingen te doen omtrent de schor sing van den vorigen opzichter van de Hei de Maatschappij en zijn vertrek naar el ders. De Voorz. kan alleen mededeelen dat de vorige opzichter door de Heidemaatschappij is geschorst en daarna overgeplaatst. De voorschriften verzetten zich tegen het ver- leenen van schadevergoeding aan de gedu peerde werkloozen. Hierna sluiting. ALPHEN a.d. RIJN BRANDSTOFFENHANDEL A. J ON GENBURGER RAADHUISSTRAAT 7-5 ALPHEN AAW DEM RIJN - Te lef. 44 Beveelt zich beleefd aan v. cl. levering vaii EERSTE KWALITEIT BRANDSTOFFEN Over enkele weken zal een aanvang den gemaakt met de bouw van een nieuw gebouw ten behoeve van het bedrijf voor gemeente-administratie van de firma N. S am som N.V. Het betreft hier de bouw van een geheel nieuw pand op het tot nog roe vrij liggende perceel tusschen de oude fabriek en de villa van den heer G. Bergshoeff aan de Lemzon- laan. Het gebouw zal uitgevoerd worden in den geest van het fabrieksgebouw van de firma Van Nelle te Rotterdam en geheel worden opgetrokken uil' staal, beton en ijzer. Onder het gebouw, dat een afmeting zal hebben van 60 x 15 meter, komt een groote kelderruimte, waarin zullen worden onder gebracht het papiermagazijn en het archief, terwijl daarboven op de begane grond de drukkerij en zevterij, alsmede de kantoren voor de chefs een plaats zullen vinden. Op de le étage komen de binderij en de afdee- ling papienvaren. Als deze nieuwbouw gereed is, zullen de oude fabriekscomplexen worden verbouwd en ingericht worden voor kantoren en op- Het geheele werk, dat naar men hoopt, i'er 14 maanden gereed zal zijn, zal worden uitgevoerd door de Ned. Aannemingsmij. v.h. L. Boersma te Den Haag, terwijl de kos ten van een en ander f 180.000 k f 200.000 zullen bedragen. In de overeenkomst tus schen de fa. Samsom en den aannemer is opgenomen dat hij bij de bouw zooveel mogelijk gebruik zal maken van Alphen- sche arbeidskrachten. Tot deze uitbreiding moet de firma o.m. overgaan door de groote vlucht die de af- deeling schoolbehoeften heeft genomen, waarvan een belangrijk deel naar de over- zeesche gewesten wordt geëxporteerd. A.R.C. VIERT HAAR 10-JARIG BESTAAN In Februari j.l. bestond de voetbalvereen. A.R.C. 10 jaar. Door verschillende omstan digheden heeft het tot Woensdagavond ge duurd eer dit feit op feestelijke wijze is her dacht. Hev openingswoord werd gesproken door den voorzitter, den heer Th. Godthelp. Na een woord van dank tot de feestcommissie voor de organisatie van dezen avond, heet te hij de vele aanwezigen hartelijk welkom. Vervolgens werden door hem verschillende heuglijke feiten naar voren gebracht. Na een moeilijke Ibegin-periode. nam al spoedig na de aansluiting bij de L.V.B. toen men in competitieverband ging spelen, het leden tal toe. Verschillende kampioenschappen werden behaald. Het eerste haalde het kunsvstukje uit om viermaal achtereen vanaf het seizoen 1932—1933 kampioen te worden. Echter in dit jubileumjaar is dit niet gelukt. Het tweede elftal zorgde nu voor een kampioenschap. In verband hier mede werd aan aanvoerder Koren voor de elf spelers een herinneringsspeld overhan digd. In al die jaren is men voorts trouw gebleven aan de doelstelling: „Bevordering van de sport op Zaterdagmiddag". Daarom heeft deze vereeniging in onze groote ge meente zeker recht van bestaan en ook recht op de steun van jong en oud, hetzij als lid of als begunstiger. Na een kernach tige opwekking tot propaganda voor A.R.C., eindigde de A.R.C.-voorzitter. „The Ocean Band", onder leiding van onzen plaatsgenoot den pianist G. van Mild en de humorist L. Barneveld, uit Gouda, zorgden daarna voor de noodige afwisseling In de pauze werd een tombola.gehouden tot dekking der kosten, waarvoor de enve loppen grif van de hand gjngen. Reeds ver na middernacht werd de gezellige viering van dit jubileum beëindigd. DAMMEN Voor de derde en vierde ronde van de onderlinge Damcompetitie van A.D.C., zijn de uitslagen als volgt: Groep I: K. van LeeuwenC. v. d. Hoorn 20; J. van OfwegenL. van Oosterom 0 2; J. van Oeveren—J. v. d. Horst 11; W van BerkelP. Verkade 2—0; M. Krumpel- manJ. D. van Berkel 20; C. v. d. Hoorn iM. Krumpelman 0—2; W. van Ofwegen G. Zijlstra 20; J. Oosterman—F. Ooster man 2—0; P. LagerweijL. van Oosterom 0—2; Jac. van OfwegenJ. van Berkel 02. Groep II: R. Da velaarW. v. d. Laarse 2—0; G. van TriestH. v. d. Meent 0—2; H. Wolswijk—W. Lenting 2—0; J. Schuur manJ. Boot 20; W. v. d. Laarse—H. v. d. Meent 11; J. SchuurmanJ. Ruitenberg 0—2; G. van BerkelJ. Boot 0—2; M. Dave- laar—A. Wolswijk 2—0. Groep III: G. van DamR. Davelaar 2—0. HAZERSWOUDE CHR. BIBLIOTHEEK De jaarlijksche ledenvergadering van de Vereeniging Chr. Bibliotheek zal worden gehouden op Maandag 13 September des avonds 8.30 (N. T.) in het lokaal Salva- tori. Aan de orde komt o.m.: Jaarverslag, verslag van de financieele Commissie en bestuursverkiezing wegens periodiek aftre ding van de heeren Dr. P. L. Kiehl en J. Blij leven. BURGEMEESTER MET VERLOF Aan Burgemeester A. Warnaar is verlof verleend zich buiten de gemeente op te houden tot 15 September a s. Als loco-burge meester treedt op wethouder C. A. v. Dam. KOUDEKERK CHR. NAT. WERKMANSBOND Woensdagavond hield de afd. van den Chr. Nat, Werkmansbond in de kerlcekamer der Ned. Herv. Kerk een praatavond. Ds. Odé had zich ibereid verklaard om de verschillende vragen te beantwoorden die dien avond door de aanwezigen over aller lei zaken en kwesties konden gesteld wor den. Zooals te verwachten was, werd hier van door de leden ruimschoots gebruik ge maakt. Alle gestelde vragen en kwesties die naar voren kwamen, werden breedvoe rig en op zeer leerzame wijze beantwoord en uiteengezet. Onnoodig te zeggen, dat deze avond voor de leden een zeer gezellige en hoogst leerzame kan genoemd worden. De voorzitter was dan ook zeker de tolk van allen, toen hij aan het einde der bijeen komst Ds. Odé dank bracht voor den arbeid in het belang der afd. en de leden verricht. De vergadering werd door Ds. Odé met dankgebed gesloten. De volgende afdeelingsvergadering zal ge houden worden op 22 September a.s. KATWIJK a.d. RIJN TUINBOUW-OVERZICHT De loop van zaken was ook deze week weer niet om over te klagen. Vooral de vooi"- naamste producten, bloenikool, waspeen en bospeen, konden steeds tegen bevredigende, soms zeer goede prijzen geplaatst worden. Vooral de waschgeen was goed in trek en bracht, vooral in de beste kwaliteit, voor dezen tijd van het seizoen, bijna ongekende prijzen op. De noteering was nogal verschil lend als gevolg van het feit, dat ook de kwaliteit van de eerie partij nogal verschil- an de andere. Op denzelfden dag bijv. werd gekocht voor 85 cent en ook voor f 1.70 per kist van 20 kg. Op de eerste was iets aan te merken, de laatste was dan prima. Ook voor bospeen werden heel goede prijzen besteed, vari- eerend van f 6.10 tot f 8.20 per 100 bos. Het geheele kwantum is voor binnenland bestemd. Voor breekpeen was den laatsten tijd nqj onvoldoende vraag. Er kwam dan ook weinig verandering in de prijs, die va rieerde van f 4 tot f 4.40 per 100 kg. Met sla ging het weer iets beter. De kwaliteit vrij goed, niet prima en de noteering varieerde van 70 c. tot f 1.50 per 100 stuks. Voor bloemkool, waarvan de aanvoer gelei delijk gaat toenemen, was redelijke vraag, doch deze week ook alleen maar voor bin nenland. Toch was de prijs niet slecht; laatst vorige week van f 10 tot f 17 en be gin dezer week was het hetzelfde liedje van de andere dagen. De inzet was eenigszins mat, om tijdens de veilingduur op te loopen zoodoende was er nogal eenige schom meling, zelfs op een en denzelfden dag, van bijv. f 3 per 100. De laatste noteering was voor 1ste soort van f 9.20 tot f 13.90; tweede f 1.50 tot f 5.40 per 100. De nootuien raken op. Een enkele partij komt nog en gaat voor f 3 tot f 3.30 per 100 kg. Spoedig komen de zaaiuien. Het gewas hiervan is vrij goed. Aardappelen vormen momenteel geen hoofdproduct meer van den aanvoer, alhoewel er nog aardig wat komt. Beste kwaliteit zandeigenheimers brengen gere geld van 70 tot 90 cent op. Kleiaardappelen moeten het met wat minder doen, van 55 tot 65 c. per kist. Drielingen noteerden 30 tot 45 c. per kist. Van boonen komt de laat ste dagen ook heel wat. De prijs wordt aan merkelijk beter. Princesseboonen van f 10 tot f 14 per 100 kg. en snijboonen van f 12 tot f 16. Kroten gaan voor f 2.10 tot f 2.S0 per 100 kg. i Katwijk VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD I De aanvrage van de Chr. School voor U.L.O. „Katwijk nog niet rijp voor zuren' Gisteravond kwam de Raad dezer gemeen te in vergadering bijeen. Voorzitter was Burgemeester Woldringh van der Ho o p. De heeren Van 't Wout en Lodder waren met kennisgeving afwezig. Na opening en ingekomen stukken komt aan de orde benoeming van diverse Raads- commissiën: Fabricage de heeren J. Hueting, J. v. d. Perk, L. v. d. Zwan en H. van 't Wout. Bedrijven: de heeren P. Guyt, H. W. Grim bergen, B. v. d. Bent en D. F. E. Meerburg met ambtshalve als voorzitter Wethouder Veltkamp. Commissie voor de werkverschaf fing: de heeren B. v. d. Bent, J. Dubbeldam, P. Guyt, D. F. E. Meerburg, C. v. Tongeren. Belastingcommissie: J.vd Perk, M. v d Ma- rel. J. Schoneveld, H. W. Grimbergen, C. v. Rijs en W. Kulk. Berghavencommissie: W. Kulk, D. Meer burg, P. Guyt en L. v. d. Zwan. Voorts komt o.m. in behandeling een voorstel tot wijziging van de verordeningen op de heffing en invordering van de honden belasting. Deze verordening, van 1 April 1937, behoeft volgens Ged. Staten eenige wijzi gingen. Het zijn redactie-wijzigingen zoodat er practisch in de verordeningen geen veran deringen komen. B. en W. stellen voor om aan den wensch van Ged. Staten te voldoen. De bedragen in de verordening genoemd, blijven ongewijzigd. Aldus besloten. Een volgend punt betreft voorstellen van B. en W. inzake duurzame verpleging van armlastigen. Een patient lijdende aan val lende ziekte wordt verpleegd in „Meer en Bosch" te Heemstede. De kosten bedragen f 680 per jaar en zullen voor rekening der gemeente moeten komen daar de ouders zelf niet tot betaling in staat zijn, en een patient wordt verzorgd in het Ned. Herv. Gasthuis te Katwijk aan Zee. Voor deze patiënt moet f 7.50 per week worden bijge dragen. B. en W. stellen voor tot inwilliging dezer verzoeken te besluiten. Ook hiermede kan de raad zich volkomen vereenigen. Daarna komt in behandeling een voorstel tot ,het verleenen van medewerking ten be hoeve van de aanschaffing van leermiddelen voor de Christelijke School voor U.L.O. Het bestuur dezer school verzoekt medewerking te willen verleenen tot het ten behoeve van de school aanschaffen van leermiddelen. Deze aanvraag is een gevolg van het feit. dat het aantal leerlingen van deze het feit dat het aantal leerlingen van deze school sterk is toegenomen waardoor de aanwezige leermiddelen niet meer toerei kend zijn. De heer v. d. Marei zet een zware boom op over gewenschte bezuiniging in deze, wat voor den heer v. Tongeren aanlei ding is om eens in het openbaar te vertel len wat vrijwillig, op eigen initiatief, door de ouders dezer school wordt gedaan en hoe daardoor de gemeente voor extra uit gaven verschoond blijft. Ruim f 700 wordt per jaar hiervoor opgebracht en in nog an dere aangelegenheid wordt dit schoolbe stuur als voorbeeld gesteld. De heer v. d. M a r e 1 zegt, dat het geen verwijt van hem was doch slechts een vraag. Het voorstel wordt zonder verdere discus sies aangenomen. Nieuwe stroomleveringsovereenkomst Dan is aan de orde een voorstel tot het aangaan van een nieuwe stroom- leveringsovereenkomst met de gemeen te Leiden. De bestaande overeenkomst zou ipas in 1942 af loopen. Met de Stede lijke Lichtfabrieken in Leiden is met succes in overleg getreden over een nieuw contract dat zal afloopen in 1959 en dat aanzienlijke voordeelen geeft in verhouding tot het oude contract. Een lange lijst van sprekers zouden we kunnen opnoemen die over deze aangelegen heid het woord voerden. De conclusie is ten slotte, dat allen voor het afsluiten van dit contract waren behoudens dan de tijdduur van 22 jaren die hun veel te lang voor kwam. Allerlei motieven worden hiervoor opgegeven. De voorzitter en ook wethouder Veltkamp trachten de raadsleden te overtuigen van de groote voordeelen, die aan dit contract verbonden zijn en wijzen op het feit, dat het bestaande contract pas in 1942 zou afloopen. Niettegenstaande dit feit bleek Leiden toch bereid dit voordeeliger contract aan le bieden en het bestaande in te trekken. Een der leden wijst op het eeuwigdurende, dure en 'onbillijke Waterleidingcontract met Lei den, doch B. en W. antwoorden, dat zij dat niet hebben afgesloten en zulks ook niet zouden afsluiten. En de commissie voor de bedrijven heeft nota bene geen bezwaar ge maakt tegen dezen tijdduur zoodat er voor B. en W. ook geen extra aanleiding was om hierin verandering te brengen. Toch bleef de Raad. althans nog enkele leden, op het standpunt staan dat B. en W. alsnog aan Leiden moeten verzoeken deze tijds duur te bekorten. De voorzitter zegt dat B. en W. geen be zwaar hebben om deze vraag aan Leiden te doen. 't Voorstel zal dan worden aange houden tot de volgende vergadering. H0LLANDSCHE A0 10fl7 SOCIËTEIT A loU/ Heerengracht 475 - Amsterdam C Vraagt tarieven voor LEVENSVERZEKERING LIJFRENTEN PENSIOENEN RADIO-DISTRIBUTIE VRIJDAG 10 SEPTEMBER Programma 3: 8 Keulen; 10.85 Parijs R; 12.35 Brussel VI; 13.SP Keulen; 11.20 Droltwlch; 15.35 Diversen; 16.05 Droitwich; 17.20 Brussel VI!; 19.05 Keulen; 19.50 Droitwich; 20.20 Keulen; 22.20 Brussel VI; 22.30 Brussel Fr; pl.m 22.50 Berlijn Programma 1- 8 BrusselVl; 9.20 Diversen; 10.35 Londen eRg; 17.20 Droltwlch; el8.20 Di versen; 18.15 Droitwich; 19.50 Diversen; 21.20 ram.-muziek GRD; 22 Droitwich; 22.20 Dlver- sen; 22.15 London Reg; 23.20 Droitwich ZATERDAG 11 SEPTEMBER Programma 3: 8 Keulen; 10.35 Parijs R; 12.20 Brussel VI; 13.30 Keulen; 71.20 Brussel Fr; 16.2) Keulen; 18.20 London Reg; 19.10 Parijs R; 20.20 Droitwich; 21.10 Diversen; 21.20 Rome of dlv. Prograanma 1: 8 Brussel VI; 9.20 Diversen; 10.35 Droitwich: 11.15 London Reg; 15.20 Droit wich; 18.20 Diversen; 18.40 Droitwich; 20.20 Londen Reg; 22 Droitwich; 22.20 London Reg; 23.35 Droitwich Katwijk nog niet rijp voor zuren Voorts komt aan de orde eén voorstel tof wijziging van de verordening op de winkel sluiting. In de vergadering van 30 Juni j.l. Is een Winkelsluitingsverordening vastge steld. De Minister van Economische Zaken heeft te kennen gegeven dat het ge wenscht is eenige wijzigingen in die verordening aan te brengen. Aangezien deze wijzigingen van redactioneelen aard zijn en de strekking van het genomen besluit ongewijzigd blijft, adviseeren B. en W. den Raad om aan den wensch te voldoen en de voorgestelde wij zigingen aan te brengen, waarmede de raad zich kan vereenigen. Op een vraag van den heer v. d. Bent of vischwinkels ook hier, zooals in sommige andere plaatsen, bijv. zure kro'en, augurk jes enz., zullen mogen verkoopen in de zgm gesloten tijd voor winkels, antwoordt de voorzitter dat B. en W. dit reeds verzocht hadden doch als antwoord van Ged. Staten gekregen hadden dat: Katwijk nog niet rijp Het laatste punt is een voorstel tot hst toekennen van een naam aan den verbin dingsweg Oude ZeewegVarkevisserstraat. B. en W. stellen voor bedoelde straat te noe men „Parklaan", dit in verband met de lig ging en de toekomstige aansluiting aan de geprojecteerde Parklaan in „Nieuw Zuid". Door de totstandkoming van deze verbin dingsweg is de M. A. de Ruyterstraat ver vallen weshalve B. en W. voorstellen deze benaming in te trekken. Na even „geboom" over deze laan zonder boomen. en welke men dus „Parkweg" zou willen noemen, werd toch maar besloten om den nieuwen weg „Parklaan" te noemen in de hoop dat er nog wel eens boomen zullen willen groeien. Rondvraag In antwoord op een vraag van den heer v. d. Bent over melkverstrekking aan schoolkinderen antwoordt de voorzitter dat hiervoor geen rijksbijdrage wordt verstrekt. Op een vraag van den heer v. R ij s of. nu de Burgerwacht opgeheven is, de subsidie niet ingetrokken kan worden, antwoordt de voorzitter dat van de Katwijksche Burger wacht het bestuur en de commandant als zoodanig hebben bedankt. Van een een nieu we burgerwacht is dus geen sprake. Het ligt in de bedoeling om tot de vorming van een nieuw bestuur over te gaan. De heer v. R ij s vraagt hoe het volgens de bestaande verordening mogelijk is dat in de Emmastraat, die nu in laats van de mooi ste, de leelijkste straat der gemeente dreigt te worden, acht garages zijn gebouwd. De voorzitter zegt dat zulks kan door de „alge- meene bevoegdheid die in de verordening aan B. en W. is gegeven". Hierna sluiting met gebed. KATWIJK AAN ZEE OPLICHTERIJ De filiaalhouder V. L„ uit Leiden, deed bij de politie aangifte, dat een onbekend persoon bij zijn klanten zich heeft uitgege ven voor waagmachine-reperateur van ge noemde firma, terwijl hij voor de reperaries CONCERT U.N.I. Ondanks de ongunstige weersgesteldheid van gisteravond kon het aangekondigde concert van de Chr. muziekvereen. U.N.I., directeur de heer P. C. Langmuur toch doorgang vinden. Begonnen werd met het Wilhelmus, waarna enkele pitrige marschpn en ouvertures werden gespeeld. De belang stelling was groot. LEIDSGHENDAM JUBILEUM BURG. KEYZER In verband met het 25-jarig ambtsjubileum van burgemeester Keyzer, zal Maandagoch tend a.s. in de R.K. Kerk een Heilige Mis worden opgedragen. In den namiddag komen de Raden vam Stompwijk en Veur in bijzon dere gecombineerde openbare vergadering bijeen. Na afloop van deze vergadering wordt in het gemeentehuis een receptie gehouden. Daarna is er een défilé van verschillende vereeuigingen. Zend deze coupon Aan het Bureau van de Nieuwe Leidsche Courant, Breestraat 123, Leiden Hiermede verzoek ik U ia te schrijven als abonné op ons blad, met gratis toezending van de bladen tot 1 Oct. a.s. kwartaal week De aanbrenger (ster)] Doorhalen wat niet verlangd wordt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6