JUetme (itrurant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken SYMPATHIEKE KLANKEN N,V. HOTEL ITTMANN Voor velen een blijde tijding: Nieuwe abonnés, die zich vanaf heden abonneeren, ontvangen ons blad tot 1 October GRATIS! abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 4- portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/> ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar No. 6184 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 5S93P WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1937 lifoertttrtieprijjen: Van 1 tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer 0.22'/» gezonden Mededeellngen van 1—5 regels2.30 EJke regel meer045 oor het bevragen aan 't bureau wordt berekend 0.10 18e Jaargang Maar onvervulbare verlangens Eenige dagen geleden heeft de heer H. D. Louw es, liberaal oud-lid der Tweede Ka mer bij de herdenking van het zestigjarig bestaan der openbare school in de niet- onvermaarde gemeente Ulrum een merk waardige feestrede gehouden. Men zou deze •toespraak moeten bezien in het licht van de in vrijzinnige kringen toenemende vraag naar Christelijke levensnormen; maar men zou ze ook moeten vergelijken met propa- ganda-redevoeringen voor de openbare school in vroeger jaren door denzelfden spreker doch vooral ook door zijn geestver wanten gehouden. Tot een zoo breede bespreking kunnen we nu niet komen, doch dankbaar mogen we zijn voor de sympathieke klanken, welke in deze rede gehoord worden en die op wezenlijke vooruitgang wijzen. Is het niet verrassend uit deze mond te hooren: „Jaren en jaren nadat ik de school verliet heb ik pas over de in de jeugd getrokken scheidsmuren in het dorps leven leeren heenzien en ben ik gaan beseffen en' beleven, dat de op de bijzon dere school opgevoede dorpsgen ooten even gewone, respectabele en goedwillen de Ulrummers waren als gij of ik, met wie men veel meer gemeenschappelijks dan verschillen had." De spreker vreest, dat anderen nooit over die scheiding zullen heenkomen en wil daarom terug naar de ééne door allen be zochte dorpsschool; maar dit is toch geheel andere taal dan in de kringen van Volks onderwijs nog opgeld doet: ,,de Christelijke school kweekt verdeeldheid aan". Trouwens, de heer L o u w e s spreekt hier zich zelf tegen. Als men erkent dat de leer lingen van de Christelijke school in Ulrum kort gezegd geen spelbrekers in de Rationale eenheid en samenleving zijn, dan is de eene school met een Christendom bo ven geloofsverdeeldheid niet noodig. Ze is dat om een andere reden toch zeker, betoogde de spreker. En zijn argumentatie is treffend-. Want hij riëp ons toe: „Nu er een algemeene hunkering is naar die (Christelijke) levenswaarden, moet gij u voprbereiden uit uw afzonde ring te treden om als een zuurdeesem in het brood ons geheel e onderwijs te hel pen plaatsen in het licht van ik durf het te zeggen, ondanks alle critiek over deze term uitgestort het Christendom boven verdeeldheid van geloof. Als Christus u meer is dan uw Kerk, doe het dan en zoek met ons de wegen, waar langs wij moeten gaan, opdat bij de op voeding tot de Christelijke en maatschap pelijke deugden niet duizenden kinderen opgroeien en nu denk ik vooral ook aan de steden buiten eenige aan raking met Christus zelve. En daarvoor zijt ge mede verantwoordelijk, omdat ge u afzondert met wat in het volle leven 1 behoort." Het zijnwel zeer sympathieke woorden, welke we hier citeeren. En het ergste is niet, dat de spreker hier zonder nadere toe lichting zwijgt over de historie, toen de hoogste deugd van de openbare school was, dat de zuurdeesem van het Christendom uit het onderwijs geweerd en angstvallig over Christus gezwegen werd; maar wel dit, dat de heer Louwes in zijn kring oen eenling is en het dus een „vrome" wensch blijft om de Bijbel op de openbare school te brengen. Laat niemand zich te dien opzichte eenige illusie maken. Wat wij onlangs over een rede van oud minister Van Lidth de Jeude schre ven geldt ook van deze toespraak: wij wé ten niet, wat de heer Louwes bedoelt met zijn stelling: „In onze Gereformeerde en Orthodox- Protestantsche bevolkingsgroepen leven allerlei vraagstukken, die bij alle uiterlijke schijn van het tegendeel de strenge afgescheidenheid dezer groepen meer en meer opheffen." Op een andere plaats zei hij: ,,De verdeeldheid over verschillende kerken hebben wij te erkennen zonder en daarop volgde een betoog, dat deze verdeeldheid toch niet op andere levens gebieden en voor de school behoeft door te werken. Wij zijn het daar roerend mee eens en ons streven is immer geweest om de Christ- geloovigen uit elke kerkelijke gemeenschap meer en meer samen te binden en zoo ge zien gaan we dus volkomen met den spre ker mee. Maar wanneer hij zegt: „het geloof in het heil der vernachte uiteindelijke overheersching van het ver stand en het ongeloof ten aanzien van de toekomst van den godsdienst is ver loren gegaan.. Anti-godsdienstigheid is er weinig meer, verlangen naar de levenszekerheden, die het geloof kan ge ven is velerwegen te bespeuren"; dan verblijden we ons over deze triumf van het Christendom, doch nochtans blijft de vraag „Wat dunkt u van den Christus?" een principieele scheidslijn trekken door ons volksleven. Het is alsof men een betoog van Dr. K u y- p e r leest over bestuursdeoentralisatie, ais de heer Louwes opmerkt; „Men meent nu echter te veel, dat ons volk is opgebouwd uit acht millioen Ne derlanders, die alleen tcrwil)fi van een doelmatig bestuur in provincies, meenten en dorpen zijn ingedeeld, ziet voorbij, dat deze begrippen, de pro vincies, de gemeenten, de dorpen en buurtschappen hun eigen karakter geschiedenis hebben; ouder dan de natie en de gewesten is het dorp, de buurt schap. En de Staat is te steviger ge bouwd, rust op een hechtere grond in dien de dorpen ook meer dan admini stratieve lichamen zijn, doch inderdaad nog iets van een gemeenschap beleven Volkomen juist en goed gezegd. Maar wij herhalen wat de spreker zelf zei: de Ul rummers en anderen, natuurlijk die opgevoed zijn op de Christelijke school, op de school met de Bijbel, voegen zich even gemakkelijk in het nationale gemeens- schapsleven als de leerlingen van de alge meene school waar de sfeer van het dorps milieu tusschen de wanden hangt. In Ulrum zijn sympathieke klanken ge hoord. maar onvervulbare wenschen geuit: de waardij van het zoo men wil: steile beginsel gaat ver uit boven traditie en milieu. De Schiedamsche spookhistorie opgelost Hoewel van politioneels zijde nog nxetis officieels werd medegedeeld over resultaten van het ingestelde onderzoek naar de oorzaak van de geheim zinnige verschijnselen in het pand 136 aan Parallelweg te Schiedam, is er toch wel zooveel uitgelaten, dat als vrij zeker kan worden aangenomen, dat het tikken op de ruiten door de vrouw van Keyzer, de bewoon ster van het spookhuis, is, veroorzaakt. Men heeft hier te doen met een gerval dat meer thuis hoort bij een zenuwarts dan bij een politieman. De politie denkt dat heit nu wel afgeloopen il zijn met heel deze vreemde historie. De Stadt-Schanke Leidscheplcin 5-9 Tel. 33072 Amsterdam DINER I DINER I DINER 90ct I li? I T«" ELK DINER BEN TOPPRESTATIE! HOTEL- HAMDORFF LAREN (Gooi) Speciale tarieven voor langer verblijf en week-ends Casino Zomertuin Badhotel BAD BOEKELO (De Zee op de Heide) Temidden van bosch. heide zee en strand VRAAGT PROSPECTUS ZONGETOVER ONDER T LOVER OP WEELDRIG MOS IN HET BEEKHUIZER BOS Breng Uw vacantie door in HOTEL BEEKHUIZEN VELP Telefoon 3713 Fraai Prospectus op aanvrage Zelfde directie als Hotel Stameren Te Maarn Hotel ZIJven Te Loenen De aanstaande blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin 's GRAVENHAGE, 8 September 1937. De Staatscourant van heden zal de volgende officieele mededeeling bevatten: De behandelende geneesheeren van H.K.H. Prinses Juliana hebben met groote voldoening kunnen vaststellen, dat de zwangerschap, welke thans tot ongeveer halverwege gevorderd is, een geheel normaal verloop heeft en dat de gezondheidstoestand van H.K.H. in alle opzichten reden tot volkomen tevredenheid geeft. Df. C. L. DE JONGH Dr. J. DE GROOT EEN WENSCH VAN HET PRINSELIJK PAAR Men doe niet opnieuw een beroep op de burgerij 's Gravenhage, 8 Sept. 193"^. In verband met geruchten omtrent plan nen, welke reeds thans zouden bestaan tot het aanbieden van geschenken naar aanlei ding van de te verwachten blijr.e gebeurte nis in het prinselijk gezin verzoekt men ons mede te deelen, dat, hoezeer ook ieder blijk -van belangstelling en medeleven in dezen zal worden gewaardeerd, het op -prijs zal worden gesteld, indien niet opnieuw een beroep wordt gedaan op de burger ij tot het beschik baar stellen van gelden voor het aanbieden van kostbare geschenken in grooter of kleiner ver band. Met groote dankbaarheid terugden kende aan de vele prachtige en waardevolle geschenken, welke ter gelegenheid van hun huwelijk werden aangeboden, meent het Prinselijk Paar, in navolging van de be- bereids door H.M. de. Koningin kenbaar ge maakte wensch met betrekking tot de her denking van haar aanstaanae regeerings- jubileum, het verzoek te moeten doen met betrekking tot bovenvermelde heuglijke ge beurtenis zooveel mogelijk eenzelfde ge dragslijn te volgen. DE ZUIVELMAATREGELEN Een mededeeling van den handel Tot goed begrip van de prijzen van de margarine deelt de r.k. bond van handela ren in boter en margarine het volgende mede: Als in het bericht omtrent de prijzen verklaard wordt, dat de prijs de door den fabrikant af te leveren marga- ;ne met 5 cent wordt verlaagd, dan wordt edoeld, dat voortaan de prijs van de door de fabrikanten afgeleverde ongemengde margarine 5 cent per kg. lager zou kunnen zijn dan vroeger de prijs was van de door de fabrikanten afgeleverde margarine met 10 boter gemengd. Wil de consument derhalve van de prijs verlaging van margarine met 1 cent per pakje van een half pond profiteeren, dan moet hij nemen het nieuwe, niet met boter gemengde margarine-product. Wenscht hij boter in de margarine, i wenscht hij melange, dan kan hij geen ver laging van de prijs verlangen, dan zal hij in een verhooging ten opzichte van den ouden prijs der met 10 boter gemengde margarine moeten bewilligen. Immers, wel is door de regeering het nenggebod afgeschaft, en is dus de ver lichte menging van 10 pet. boter in de nargarine vervallen, maar tegelijkertijd is In het kader der crisiszuivel-politiek om le gewenschte prijs- en afzetverhouding usschen margarine en boter té doen blij ven bestaan de heffing op de margarine verhoogd. Terecht maakte dan ook het re- geeringsbericht geen melding van een ver laging van de heffing op margarine. Het bericht luidde, dat de heffing op margarine zoodanig was vastgesteld, dat de prijs van de door de fabrikant af te leveren marga rine, voortaan niet meer verplicht met 10 pet. boter gemengd met 5 cent werd ver. NIEUWE PROEFNEMINGEN MET DE WICHELROEDE De onderaardsche gang van de „Cannenburgh" De bekende wichelroede-loopster mevrouw N. Klei n-S prokkelhorst te Zeist, wier arbeid te Gouda, alwaar zij een onder zoek instelde naar het bestaan van oude, onderaardsche gangen, zooeeer de aandacht lieeft getrokken, heeft thans eveneens niet de wichelroede een onderzoek ingesteld naar een geheime verbinding tusschen het oude roofslot van Maarten van Rossum, „De Can nenburgh" en het Jachtslot „Oude Loo", ge legen in het kroondomein „Het Loo". De eerste proeven hadden plaats in de jr.n. martelkamer van de „Cannenburgn" en we»en uit, dat inderdaad een geheel stel sel van onderaardsche gangen zich onder dit grondperceel moet bevinden, terwijl mevrouw Klein tot de overtuiging kwam. dat zij het traject naar hét Oude Loo inder daad geheel kon opgeven. Met betrekking tot de proefnemingen 'te Gouda venamen wij, dat ook door de Ned. Vereeniging tot Bestudeering van 't Wichel- roedevraagstuk proeven zijn genomen, waar omtrent deze Vereeniging een rapport h^eft ingediend, hetwelk tot de volgende conclu sies komt: „Intacte gangen, met een bepaalde -hoogte en 'breedte, zijn door de Vereeni ging niet aangegeven kunnen worden. Hoogstens kunnen hier en daar intacte deelen voorkomen. Over het algemeen duiden de uitslagen onzer loopers op steen in den bodem, mogelijk in metsel- verband". Gelijk men ziet, is dit heel wat minder dan mevrouw Klein heeft meenen aan het licht te kunnen brengen. Men zij voorshands nog voorzichtig in zijn oerdeel over dezen arbeid, totdat boringen of graafwerk daarvan de juiste waarde heb ben helpen vaststellen. Men heeft geweigerd mevrouw Klein ais lid van de bovengenoemde vereeniging van roedeloopers te aanvaarden, aangezien men haar slechts voor de helft een wichelroede loopster, voor de andere helft een occultiste In tusschen heeft mevrouw Klein een opdracht aanvaardt om in de Schenner een onderzoek naar de aanwezigheid van bron- gas in te steilen. Hierbij kan nog worden aangetee- kend, dat de prijs van de door den fa brikant afgeleverde ongemengde mar garine wel met 5 cent per kg. zou kun nen worden verlaagd, maar dat de prijs der belangrijkste fabrieken slechts met 4 cent per kg. verlaagd is. Door don detailhandel kan dus ook de prijs slechts met 4 cent per kg. ofwel met 1 cent per halfpondspakje ongemengde margarine worden verlaagd. Het v e r- j- ochiI yan 1 ct. per kg. komt niet' terecht in de kas van den handel, maar blijft bij dé margarinefabriek. Rcsumeerend is het dus goed te weten: dat in de vorige week voor den handel nog geen margarine tegen den verlaagden prijs beschikbaar was, zoodat bij den han del nog geen prijsverlaging kon worden verwacht; dat de prijs voor den handel voor on gemengde margarine slechts 4 cent per kg. lager is geworden en niet 5 cent,, zooals mogelijk zou zijn; dat door de yerhooging. van de heffing op margarine in het kader der crisis-zuivel- politiek noodzakelijk deze verlaging al leen geldt voor de niet meer met boter ge mengde margarine; en dat dus de consument, die melange margarine met boter wenscht, niet op do prijsverlaging kan rekenen^ doch mot een geringe prijsverhooging rekening zal moeten houden. HET BETALINGSCONTINGENT VOOR APPELEN Looze geruchten tegengesproken In het Westland liepen de laatste dagen geruchten, alsof er met het betalingscontin gent voor appelen iets niet in orde zou zijn. Deze looze praat schijnt te steunen op be weringen van iemand, die klaarblijkelijk slecht op de hoogte is geweest van de gang van zaken en daardoor oorzaak is gewor den dat allerlei fantastische en dolle bewe ringen de ronde hebben gedaan. De kwestie zelf schijnt uitermate eenvou dig. Er was voor het eerste kwartaal 1937 een Duitsch betalingscontingent voor appe len vastgesteld van 550.000 Mark; voor ver- sche groenten was slechts '70.000 Mark be schikbaar. Met voorkennis van den betrok ken Minister en met medewerking van Duitsch land zijn deze bedragen gewijzigd. Van het betalingscontingent voor appelen ■zou 200.000 Mark worden afgenomen om te dienen voor de uitvoer van andere produc ten, in het bizonder van meer versche groen ten. Aldus is geschied. Voor uien, waaraan Duitschland groote 'behoefte had, werd speciaal 60.000 Mark vastgelegd; de rest, 140.000 Mark, werd be stemd voor versche groenten. Ziedaar de heele kwestie. Dat door een en ander fruit- kweekers die gespeculeerd hadden op het hooge appelencontingent zijn teleurgesteld, is begrijpelijk. Maar dit geeft geen recht op de bewering alsof er 140.000 Mark op de poet appelen zoek zou zijn. Dit cijfer was in de volksmond reeds gegroeid tot over 'eeq millioen. We kunnen de verzekering geven dat de regeeringscommissaris voor de groenten- en fruitcentrale niet naar Stock holm gevlucht is, zooals verteld werd, maar rustig op zijn bureau in Den Haag zijn werkzaamheden verricht. Weer een Britsch schip aangevallen Het Britsche petroleum-tanlcschip „Harpa" van Port-Said onderweg naar La Goulette, is volgens een telegram van Lloyds uit Tunis door een onbekend gebleven oorlogs schip met een torpedo aangevallen. De ,Jiarpa". die eigendom is. van de Anglo Saxon Petroleum Cy., werd niet getroffen Het auto-ongeluk te Ameide Geen derde slachtoffer Naar uit het ingestelde onderzoek naar het auto-ongeval te A me i d e is gebleken, bevond zich zooals aanvankelijk ver ondersteld werd geen derde persoon in de wagen. Het stoffelijk overschot van de Bie is naar de woning vervoerd, dat van de Groot naar het lijkenhuisje. Het droevig ongeval te Nieuwerkerk a d. IJssel Deze week maakten wij melding van het droevige ongeluk te Nie uwerkerk a. d. IJssel, tengevolge waarvan door het om trekken van een brandend petroleumstel jarig meisje overleed en de moeder met ernstige brandwonden in het ziekenhuis werd opgenomen. Men verzoekt ons thans nog mede te dee len, dat de moeder niet op het erf stond te praten, doch in huis haar werkzaamheden verrichtte. Brutale berooving te Groningen Tweede geval in één week Nadat de vorige week een bewoner van de Leeuwarderstraat te Gro n i n g e n na dat hij op het hoofdpostkantoor geld had ontvangen, op weg daar vandaan was be roofd de dader is intusschen nog niet gevonden werd gistermiddag een derge lijk brutaal stukje uitgehaald bij het hulp postkantoor in de Steentilstraat. De echtr genoote van een dokter, mevr. R. Brandsma, wonende te Groningen, had aan het hoofd postkantoor 135,— aan papiergeld ontvan gen. Zij had graag kleingeld, doch aange zien men haar dit niet kon verstrekken be gaf zij zich naar het hulppostkantoor. Zij plaatste haar fiets bij de brievenbus en hing de boodschappentasch met de 135,— aan het stuur,. Terwijl zij zich bukte om haar rijwiel op slot te zetten, hoorde zij plotseling een gil en toen zij opkeek om te zien wat er te doen was. greep een man haar tasch van de fiets, sprong op een an der rijwiel en ging er met de 135,— van door. Ook deze dader wist te ontkomen en is tot n utoe nóg niet door de politie gepakt. Nieuw Kinderhuis te Groesbeek Eerste steen gelegd In tegenwoordigheid van een groot aantal belangstel)enden had de.eerste steenlegging plaats van het nieuwe Kinderhuis der Ned. Centrale P. H. (Praetische Hulp) te G r.oe s- b e e k. Deze handeling, werd verricht door mevrouw A. V i s s c h e rv.. Duyvendijk de echtgenoote van den secretaris Ds. J. A. Visscher, op wiens 60e verjaardag bij vrienden het plan was gerijpt te pogen de bouwsom voor dit tehuis bijeen te brengen en aan te bieden. Door de medewerking van de Regeering, die de bouw in werkverschaf fing doet uitvoeren, is de bouw thans moge lijk geworden. Al zijn dan nog niet alle gelden bijeen, toch hoopte de voorzitter, de heer G. van Roekei die bij deze plechtig heid een rede hield, óat nog meerdere vrienden van Ds. Visscher een bijdrage zouden willen schenken in de vorm van een gift of van een obligatie. Met groote vreugde werd vernomen, dat de gezondheidstoestand van Ds. Visscher na zijn hoogst ernstige ziekte, thans langzaam vooruitgaande is. Spreker uitte ook zijn dank jegens de Re geering voor de betoonde medewerking. Hij juiohte het toe, dat een flink aantal werk- looze hoofden van gezinnen een jaar lang in hun eigen vak kunnen werkzaam zijn. Het Tehuis zal de naam „Nieuw Dennenoord" dragen en in de plaats treden van het oude'Kinderhuis „Dennenoord". Het zal een modern ingericht tehuis worden, plaats biedend aan een 35-tal kinderen uit onvolledige gezinnen, kinderen van geschei den ouders, en anderen. De heer A. v. d. K1 o o t te Nijmegen is architect-uitvoerder. STEUN VELDBOONENOOGST 1937 f 9,25 per 100 Kg. De Minister van Economische Zaken heeft besloten, uit het Landbouwcrisisfonds ten be hoeve van telers van veldboonen steun te ver- leenen, onder voorwaarde, dat de voor steun aangeboden veldboonen zijn gedenatureerd. Deze steun zal een door den regeeringscom missaris vast te stellen bedrag niet mogen ovemchryden. De steun wordt vastgesteld aan de hand van de waarde der veldboonen en van een richtprys van f 9,25 per 100 Kg. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen De plechtige ingebruikstelling van de gerestaureerde Nieuwe Kerk te Delft. Hedenmorgen is te Leeuwarden het congres geopend van de Ned. Bond van Chr. Prot. P.T.T.-personeel „Door Plicht tot Recht''. Het Jongensnovietenkamp van de N.C* S.V. te Nunspeet. Vijf en veertigste jaarvergadering van, de Bond van Evangelisatiën. Te Zwolle is heden de Centrale Diaco* nale Conferentie der Geref. Kerken ge* houden. Een mededeeling aan de handel over de Zuivelmaatregelen. Het Congres van de Calvinistische Studenten-Beweging. Het Congres van het Internationaal Chr. Vakverbond te Parijs. De algemeene vergadering van de Chr* Jon^~ Boeren en Tuindersbond. Op Vrijdag 17 September a.s. staat de inschrijving open op een groote 3 pet. In-, dische Conversieleening groot f 912 mil lioen. De koers van uitgifte bedraagt 96^. Japansche luchtmacht in China heeft opnieuw een groote activiteit ontwikkeld. Mussolini's a.s. bezoek aan Duitsch-. land. Rosenberg krijgt de „Duitsche Nobel prijs". OUD ZINK OUD LOOD en alle andere oude metalen en metaal- afvallen koopt tegen de allerhoogste prijzen: N.V. Metaalmaatschappij van S. A. VLES ZONEN Schiedamschesingel 98 Rotterdam Telefoon 20400 (4 lijnen) A.M. Hollands' ««fata hotel met een el zweminrichting, gratis toegankelijk^, de gasten. Uldscheboschf*, Amstei NUNSPEET niet meer aan dien drukken verkeersweg. PENSIONPRIJS 4.50 per persoon VALKEN BU RG CL.) HOTEL VONCKEN B O N D S H O T E L A. N. W. B. Garage vrij. Pension prijs Hoofdseizoen FH 3.50. Voor en Na Fl. 3.00. Telefoon 72 Vraagt prospectus Nieuwe Rotterdamsche reederij opgericht Het Noorsche ss. Harpefjell, gebouwd in 1936 metende 1306 bruto ton, is door de Mij Zee transport N.V. aangekocht Het schip zal worden herdoopt in „Prins Mauri ts". Het ligt in de bedoeling om, indien de vloot der reederij in de toekomst een verdere uitbreiding mocht ondergaan, de namen van alle schepen te laten beginnen met het prae- dicaat Prins. JAM- EN LIMONADEBESLUIT Gisteren is uitgegeven Staatsblad no. 85L Besluit van den 13den Augustus 1937, tot vaststelling van een nieuw Jam-limonade- besluit, op grond van de artikelen 14 en 15 der warenwet (datum van inwerkingtreding 1 Januari 1938). TECHNISCH TEKENAAR Machine^ electrotechrvsch-, bouwkundig-, scheeps bouwkundig- en meubeltekenen. Gr«u» hulp bij wUiduu. Vraag zonder verplichting inlichtingen bij A.S.S.O, Nieuwe Plein 31, Arnhem

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1