lliettiuc £eiiisrtjc (Ümtrnnt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Valsche acte verrichtte wonderen Voor velen een blijde tijding: Nieuwe abonnés, die zich vanaf heden abonneeren, ontvangen ons blad tot 1 October GRATIS! abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending 430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar NO. 6182 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 56936 MAANDAG 6 SEPTEMBER 1937 18e Jaargang 2btottntizprijgn: Van I tot 5 regels I.171/» Elke regel meer0-22'/i üigezonden Mededeelingen van 1-5 regels 230 EJke regel meer 0-45 Voor Tiet bewagen aan 't bureau V wordl berekend/0.10 DE NIEUWE BELGISCHE GEZANT De benoeming van Baron Herry, als op volger van den heer Maskcns als Belgisch gezant in Den Haag heeft eenig stof doen opwaaien, zoowel in Nederlandsche bladen als in Vlaanderen. Het is te betreuren, dat de Fransche en Vlaamsche elementen in België soms zoo fel tegenover elkaar staan. Men kan dit verklaren uit oorzaken, die in de historie geworteld liggen; men kan er ook een psychologische uitleg aan geven. Vlaanderen ligt rp het grensgebied van twee culturen, de Germaansche en de Ro- maansche of, meer gespecificeerd, de Ne derlandsche en de Fransche. Iïoe men ook over de zaak moge denken, een objectief beoordeelaar zal moeten zeggen, dat het zeer begrijpelijk is, dat het F arische ele ment een voorsprong had. Geen wonder is het dan ook, dat in Vlaanderen zelf velen zich tot de Fransche cultuur hebben ge wend inplaats van zich te houden aan de Nederlandsche. Verhaeren en Maeterlinck hebben daardoor een wereldnaam gekregen die ze nooit zouden hebben gehad, als ze in het Vlaamsch hadden geschreven. Maar het feit constateeren is nog iets anders dan het ook voor het vervolg bil lijken. Wij hebben evenveel recht om onze plaats onder de zon op te eischen als wie ook. En een grondig onderzoek zal uit wijden, dat wij in geen enkel opzicht voor Frankrijk hoeven onder te doen. Er zijn in onze eigen cultuur elementen, die beter en steviger zijn, omdat ze hun grondslag vin den in een andere geestesgesteldheid en in rasverschillen. De Belgische regeering heeft nu tot ge zant in Den Haag iemand benoemd, die uit Vlaanderen afkomstig is. Dat valt te prij zen. Men kan zich op het standpunt stellen, dat het eigenlijk een zaak is van de Bel gische regeering zelf wie zij benoemen wil. Dat zou misschien zoo zijn, als het de vertegenwoordiger betrof van bijv. Brazilië. Maar met België is het een andere zaak. Een gezant van een land, waar het Neder- landsch evenveel recht hoort te hebben nis het Fransch, behoort in Nederland de taal te spreken of tenminste te kennen, die in ons land en in meer dan de helft van zijn eigen land wordt gesproken. Als er iemand was te vinden geweest, die aan deze eisch geheel en al voldeed, dan Zou de Belgische regeering zeker niet ge aarzeld hebben Eeïfi 'té "fjéitrh.Mis was er zoo iemand te vinden? Dat moet men zich toch eerst afvragen, alvorens men ernstige critick oefent. Èr is reden om op de vraag een ontkennend antwoord te ge ven. Men moet de feiten laten spreken. Wie vroeger in België een diplomatieke loop baan ambiëerde trouwens, ieder die in het maatschappelijk leven een ietwat hoo- gere positie innam wendde zich uitslui tend tot het Fransch; in het Nederlandse!» was geen carrière te maken. Men moet dit afkeuren, maar het feit blijft er niet minder om; het staat in het verleden als absoluut onveranderlijk. Die toestand is nu bezig te veranderen. Vooral de vervlaamsching van de Universi teit van Gent zal in de loop der jaren be werken, dat er ook in de Vlaamsche diplo matieke kringen menschen worden gevon den, die onze taal volkomen beheerschen en er een eer in stellen dat ze dat kunnen. Ook bij het Middelbaar Onderwijs gaat het in België in de goede richting. Dat er tegen stand is, valt nu eenmaal niet te verwon deren. Ieder die in België bekend is, zal zich daar geenszins over verbazen. Maar men kan de zaken niet forceeren. De tijd werkt in de goede richting voor de vol komen gelijkwaardigheid van het Fransch en het Nederlandsch in België. Maar de vervlaamsching van de Gentsche Universi teit is nog geen tien jaar oud. Men kan in zulk een korte periode niet alles verwachten. Het schijnt-, dat bij de nieuwbenoemde gezant de goede gezindheid aanwezig is en ook de basis voor de vervolmaking van zijn practische kennis van onze taal. Laat men dus rustig afwachten. De Koning zelf geeft in België het goede voorbeeld; zou dan zijn gezant niet in zijn voetspoor volgen, als hij in Den Haag is? Nogmaals, de tijd werkt voor het Neder landsch; men moet niet door overhaasting veel bederven. De Nederlandsche periodieke Pers Ontvangst door het gemeentebestuur In het gebouw Javastraat 26 te Den Haag zijn Zaterdagmiddag het bestuur en de leden van de jubileerende verecni- ging de Nederlandsche periodieke Pers door het gemeentebestuur verwelkomd. De waarnemende burgemeester, Prof. Ir. G L. van der Bilt, heeft daarbij het woord tot de gasten gericht. De voorzitter der vereeniging, de heer A. J. G. S t r e n g h o 11, dankte voor de ontvangst en voor de aangename uren, in de charman te stad doorgebracht. Sr. betoogde, dat het croote aantal periodieken niet alleen wijst op een groot aantal nijvere uitgevers, maar ook op een groot aantal lezers: ongelezen periodieken immers sterven een spoedigen dood. Het aantal periodieken is dan ook een graadmeter voor onze veelzijdige cultuur. Zeeland ontvangt H.M. de Koningin Onthulling van een monument voor wijlen H.M. de Koningin-Moeder Wijdingsvolle ure te Middelburg Vandaag heeft H. M. de Koningin een bezoek gebracht aan Zeeland. Te Hulst bezocht Zij de landbouw tentoonstelling en te Middelburg woonde zij de plechtige onthulling bij van het monument van H. M. de Ko ningin-Moeder. De weersomstandigheden waren bijzonder goed, zoodat duizenden bij duizenden Zeeuwen zich hadden op gemaakt de Landsvrouwe te bejubelen. Hedenochtend in de vroegte is de extra trein, waarmede H. M. de. Koningin de reis naar Zeeland gemaakt heeft, uit Ape 1- doorn vertrokken en omstreeks half negen aan het station Kruiningen-Ierseke geariiveerd. Hier werd H. M. verwelkomd door den commissaris der Koningin Jhr. Mr. J. VV. Quarles van Ufford, en door den bur gemeester van Kruiningen. den heer D o Mul. Een meisje en een jongen, beiden gekleed in het schilderachtige costuum van Zuid- Beveland boden aan de Koningin bloemen aan. Toen H. M. buiten het station verscheen om met de auto's de reis te vervolgen, ston den daar de schoolkinderen opgesteld uit de plaatsjes in de omgeving. Het was de jeugd uit Krabbend ij ke, Kruiningen en O o s t d ij k die H. M. hartelijk toezong. Per auto werd van Kruiningen naar Hans- weert gereden, waar de Koningin zich aan boord begaf van een der booten van de Prov. Zeeuwsche Stoomboot-Mij. om de over tocht naar Walsoorden te maken. Vandaar ging de tocht dan door Zeeuwsch- Vlaanderen naar Hulst, waar de Koningin de Landbouwtentopnstelling bezocht. aan Middelburg Te M i d d e l b u r g was de belangstelling van de zijde van - het publiek enorm.' Toen H. M. de Koningin bij het te onthullen mo nument was gearriveerd werd allereenst het woord gevoerd door den heer W. de Graaf namens het plaatselijk Comité voor de op richting van een monument in Zeeland voor wijlen H. M. de Koningin-Moeder. Spoedig na het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder nam de Middelburgsche vereeniging „Uit het volk, voor het volk" aldus spr. het initiatief tot de oprichting van een standbeeld voor Haar. die voor gé- heel ons volk een Moeder is geweest Overeenkomstig het leven en werken van de geliefde landsvrouwe is in alles de groot ste eenvoud betracht. De inzameling bestond hoofdzakelijk uit vele kleine giften, o.m. heb ben leerlingen van alle inrichtingen van on derwijs hun penningske geofferd. Met recht kan hier gesproken worden van een Zeeuwsch monument. Eenstemmig werd gekozen het ontwerp van den begaafden beeldhouwer Etienne uit Delft Moge dit gedenkteeken, aldus besloot spr., dat door eendrachige samenwerking is ver- KANO OVERVAREN Twee dooden Zaterdagmiddag ging de 37-jarige W. K. v. d..Hoek-uit Overschie, amb tenaar van de Kinderwetten, kano varen in de Schie. Hij. nam zijn 6-jarig dochterje Wilhelmina en haar 6-jarig vriendinnetje, Cornelia Groenveld, eveneens uit Overschie mee. Ter hoogte van het buiten „De Tempel" ontmoet te men een van Delft komende sleep, be staande uit de sleepboot „Kampen", van den stoomsleepdienst voorh. P. Smit Jr., kapi tein W. M. Boomer en het sleepschip „Na- jada", schip Mol, uit Werkendam. De heer d. H. probeerde tusschen sleepboot en sleepschip door te varen, hetgeen echter niet gelukte: het sleepschip voer tegen de kano op deze kapseisde en zonk onmiddellijk Zoowel van beide schepen als van de zijde van verschillende andere pleziervaarders die in de buurt waren, kwam men dadelijk de drenkelingen te hulp. Verschillende per soncn begaven zich gekleed te water en men slaagde er in Wilhemina v. d. H. op het droge te brengen. De heer v. d. H. noch Corrie Gr. kon men echter meer vinden Terstond werd de politie van Overschie ge waarschuwd en in den loop van den avond ijh de lijken van de heide slachtoffers ge dregd. Zij zijn naar het lijkenhuisje op de algemeene begraafplaats te Overschie over gebracht DRIEJARIG JONGETJE VERDRONKEN In een onbewaakt oogénblik is te Oost- zaan de driejarige J. S. in de naast de ouderlijke woning gelegen sloot geraakt. Na drie kwartier dreggen haalde men de kleine op het droge, dooh toepassing van kunst matige ademhaling mocht niet meer baten rezen, aan het nageslacht getuigen van de liefde en dankbaarheid der Zeeuwen voor wijlen de Koningin-Moeder. Hierna heeft de Commissaris der Ko ningin in Zeeland, Jhr. Mr. J. W. Q u a r I e s van U f f o r d, er aan herinnerd, dat wijlen H.M. de Koningin-Moeder meermalen eon bezoek aan Zeeland bracht, het laatst in Mei 1928. Meer dan een halve eouw is zij in on overtroffen toewijding een zegen voor on« volk geweest Moge dit gedenkteeken. dat in eendrach tige samenwerking is opgericht, onder Gods zegen blijven getuigen van onze liefde vooi het Huis van Oranje, alsmede van onze liei de en dankbaarheid jegens de Koninklijke Moeder, wier liefhebbend hart ons allen heeft omvat Na deze rede ging H. M. de Koningin over tot de onthulling van 't monument, waarna Jhr. Q u a r 1 s van Ufford het monument aanbood aan den Burge meester van Middelburg. Burgemeester M Fernhout aanvaardde namens den Gemeenteraad van Middelburg met grooten dank het monument. Dit monument zal ons en onze kinderen -- naar wij hopen tot in verre geslachten er aan herinneren, dat Koningin Emma, re geerend, land en volk op zeldzame wijze aan zich heeft verplicht Gaarne gaf spr. de belofte, dat dit gedenk teeken, waarmede Middelburg waarlijk werd verrijkt, de bijzondere zorg en bescherming var het gemeentebestuur van Middelburg zal genieten en de verzekering dat het ook door de ingezetenen van 1 deze gemeente u» hooge waarde zal worden gehouden. Prins Bernhard uit varen Met de motorboot van de „Plet Hein" Van het mooie Zondagsweer heeft Z.K.H. Prins Bernhard gister weer gebruik gemaakt om met een aantal heeren een tocht te ma ken met de motorboot van het Prinselijk jacht op het IJsselmeer. Hij arriveerde met het gezelschap, dat hij tevoren met zijn auto van het vliegveld Teuce had afgehaald, om streeks vier uur in den middag te Kam pen, waar hij door een duizendkoppige menigte het nieuws had zich als een loopend vuurtje door de stad verspreid werd toegejuicht. De Prins nam zelf achter het stuur van de motorboot plaats en in snelle vaart verliet het jacht de haven van Kampen. Terwijl de Prins op het IJsselmeer aan het spelevaren was, maakten H.M. de Koningin en Prinses Juliana in de ómgeving van Apeldoorn een autoritje. Ned. Heide Maatschappij Bestaat 5 Januari 50 jaar (Van onzen Correspondent) Naar wij vernemen, zal de Ned. Heide Mij, op Woensdag 5 Januari a.s. herden ken dat zij vóór 50 jaar werd opgericht. Het ligt in het voornemen dit feit op dien datum te gedenken in een buitengewone algemeene vergadering die te Arnhem zal worden gehouden. HOLLAND-AMERIKALIJN Weer een vrachtboot gecharterd De Hollarid-Amerikalijn heefï het s.s. •London Exchange", groot 5-400 bruto tons, MOEDER EN KIND IN VLAMMEN Het dochtertje overleden; de moeder zorgwekkend Zaterdagmiddag heeft een 2Vfe-jarig kind van het echtpaar Visser, Onderweg, N i e- w e r k e r k a. d. IJ s e 1 een petroleumstel in een onbewaakt oogénblik omgetrokken. Op dit toestel stond een ketel water te koken. De kleine kreeg dit over het iichaam, tegelijk met de ln brand geraakte petroleum. De moeder stond op het erf te praten en snelde op het geluid van een vallend voor- werp naar binnen. Eenige oogenblikken later zag men haar met het dochtertje op de arm naar buiten komen. Van moeder en kind waren de kleeren brandend. Omstan ders trachtten de vlammen te dooven. Toen een langs komende automobilist met dekens te hulp kwam. gelukte dat. Moeder en kind bleken deerlijk verbrand. Dr. Hage, die spoedig ter plaatse was. achtte directe overbrenging naar een ziekenhuis noodza kelijk. Per personenauto zijn beiden naar het Diaconessenhuis te Rotterdam vervoerd. Het dochtertje is daar aan de bekomen verwondingen bezweken. De toestand van de moeder, die 's nachts het leven aan eer dochter schonk, is zorgwekkend De brand, die in de woning was ontstaan, vrij gemakkelijk worden gebluscht van de Johnston Warren Lines Ltd. te Liverpool gecharterd en bevracht voor een reis van Rotterdam naar Boston en Phila delphia. Het schip zal 2 October van Rot terdam vertrekken. Suikertante bestond slechts op papier Sluwe oplichter maakt meer dan f 30.000 buit Kleermaker doorziet het spel en laat hem in de val loopen 's-G ravenhage. Maandag /"NFSCHOON aanvankelijk stil ge- houden op nadrukkelijk verlan gen van de familie bestaat er thans voor ons geen aanleiding meer nog langer het zwijgen te bewaren over 'n reeks van doortrapte oplichtings- gevallen, gepleegd door den 56-j. J. E. C. G. alhier. De dader, die van goe den huize is, heeft het grootste deel van zijn leven eigenlijk niets anders gedaan dan met listen en lagen gel den van zijn bloedverwanten en anderen los gemaakt. Totdat het hem ten slotte zóó warm onder de voeten werd, dat hij een half jaar geleden de wijk nam naar het Zwit- sersche plaatsje Chamonix, vanwaar hij een goede maand terug door een van zijn slachtoffers, een kleermaker uit de Anna Paulownastraat, weer naar de Residentie terug werd gelokt en in de netten der recherche hope loos vast liep. Voor zoover men tot nu toe heeft kunnen nagaan bedra gen de verduisteringen hier ter stede tenminste 30.000, welk bedrag ongetwijfeld nog niet de grens vormt van zijn geraffineerde operaties. Voor de politie heeft hij tal van fei ten bekend, zoodat hij in het hoofd bureau is opgesloten. Eerst zijn moeder straatarm gemaakt Al vroeg is G. met zijn praktijken begon nen. Want zoodra hij den leeftijd van de lange pantalon had bereikt toonde hij. zich in zijn vriendenkring een aartsbedrieger. Altijd zat hij op de matten en steeds weer wist hij iemand te vinden, die hem in staat stelde de groote suite te slaan. In het begin waren de bedragen uiteraard nog beperkt, doc'i hij was toch nog betrek kelijk jong, tc^n hij zijn eerste groote avontuur beleefde door in de Fransche hoofd- 6tad zijn moeder tot de laatste cent toe uit te kleed-en, om dan vervolgens weer vol nieuwe plannen naar de ouderlijke woning terug te keeren. Die plannen, hoe doorzichtig ze achteraf ook bleken, hadden voortdurend een vol maakt succes. Voornamelijk hierom, wijl 6ommige ooms en neven als vooraanstaande figuren in ons land bekend staan en geen geldschieter er aan twijfelen kon, of op den duur zou hun financieele bijstand ruim be loond worden. I Valsche acte deed wonderen Daarbij bediende hij zich van een valsche acte, waarin een tante de toezegging deed. hem bij haar dood als erfenis 165.000 te zullen uitkeeren, terwijl zijn zoon nog een halve ton .zou ontvangen, die tot een zekeren tijd op een bank hier ter stede moest worden gedeponeerd. Deze acte droeg de handteeke- •nin-g van enkele broers van G., die een klin-_ kenden naam bezitten, zoomede die van een bekenden Arnhemschen notaris. Maar in werkelijkheid was er van zoo'n suikertante geen sprake en waren de handteekeningen vanzelfsprekend ook door den oplichter ge fingeerd. Dit nam niet weg, dat de namen van zijn broers zelfs op hermetisch gesloten beurzen als een passe-partout werkten. Vlot causeur als hij was wist hij zich telkens weer een houding te geven, die onberispelijk mocht worden genoemd, ja zelfs een zekere attractie bezat, zoodat geen weigering er tegen be stand bleek en de een na den ander er voor duizenden guldens tegelijk in vloog. Hij zat uitstekend in de kleeren, geurde met gouden en platina ringen, waarin stralende briljanten waren ge vat, en kon onder een gesprek aller charmantst spelen met zijn gouden horlogeketting, die vandaag eens een heel slanke, morgen weer een opval lend zware gedaante had. Op die manier imponeerde hij en vond toe gang tot de beste kringen, waarin hij, on danks steeds meerdere verplichtingen, toch altijd nog als een graag geziene gast ontvan gen werd. Men zat immers toch niet op het geld te springen. Hij maakte het al te bar Het laatste jaar namen de zaken echter een keer. Hij werd te overmoedig in het college geven in de crediet-wetenschap, waarbij nog kwam, dat gesprekken tusschen diverse geld schieters onderling langzaam maar zeker zijn pad van intrigues en voorspiegelingen voort durend moeilijker maakten. Geldschieters werden geldeischers, hetgeen er toe leidde, dat hij zich wat uit zijn kennissenkring terug trok. Daarmee bereikte hij in ieder geval, men hem het vuur niet al te na aan de schenen legde, ofschoon het vinden van we slachtoffers al spoedig een dringende noodzakelijkheid voor hem werd. Pensionhouder de dupe Daartoe nam hij met zijn vrouw en zoon zijn intrek bij de Scheveningsche familie H. Z., heel eenvoudige menschen, die over wat spaarduitjes beschikten. De openhartigheid, die G. tegenover deze menschen aan den dag legde smeedden weldra hechte vriendschaps banden die een groot vertrouwen met zich brachten. Zoo'n voorname familie onderdak te mogen verleenen had voor Z. een aparte bekoring en deed hem dan ook geen oogén blik aarzelen zijn gast van tijd tot tijd aan wat contanten te helpen. Nadat deze voor schotten waren opgeloopen tot ongeveer 3500 en daarmee de heer Z. al een eindje de helft van z'n kapitaaltje overschreden had begon de geestdrift om daarmee door tegaan wel wat te bekoelen. Hij wilde eers- eens de overtuiging hebben, of G. wel ooit aan, zijn verplichtingen zou kunnen voldoen. Want hoewel C leuke avondjes in elkaar wist te zetten en die ook prompt betaalde, begon Z. er aan te twijfelen, of dat misschien van zijn eigen duiten gebeurde. Met den dag kreeg Z. meer argwaan, werd voor G. lastig, en toen ook andere schuldeisohers van hun wantrou wen begonnen blijk te geven w'as voor G. het oogénblik aangebroken ons land te ver laten en in Zwitserland een nieuw operatie- terrein te zoeken. In Zwitserland aan den slag Hij huurde in Chamonix de villa Jeamnete, maakte kennis met een Zwit- sersche dame van standing, deed haar levendige verhalen over het schoone Nederland en had al spoedig ook bij haar den begeerden indruk gevestigd van een bereisd man te zijn, die zich' alles kon permitteeren. 't. Resultaat was een leening van 20.000 francs, waarmee hij voorloopig weer uit de voeten kon. De sneeuwbal rolde in het land der Alpen weldra even gemakke lijk als aan het Noordzeestrand. En stellig zou hij nog langer van de heer lijke berglucht genoten hebben, ware niet, dat een zekere heer N. V., een bekende coupeur uit de Anna Paulownastraat, hem eindelijk, na zooveel jaren, voor goed ont maskerde. Ontmaskerd! Daar G. geruimen tijd een goede klant den kleermaker was, durfde hij op zekeren dag een verzoek om een voorschot van ƒ2500 niet van de hand te wijzen. Er ging immers geen maand voorbij, of een dure bestelling volgde. Zelfs had de kleermaker er nadien geen bezwaar tegen voor 1500 kleeren Chamonix te zenden. Die kwamen daar ge lukkig nooit aan wegens moeilijkheden aan de grens. Toen echter G. in geen maanden van zich liet hooren informeerde de Kleerma ker eens bij de politie, die zijn vertrouwen in G. niet versterkte. Zijn oogen gingen open, weshalve hij G. een listigèn brief stuurde om eens naar den Haag te komen voor een be spreking. G. ging daarop in, met het gevolg, dat twee in de kleermakerij verdekt opgestel de rechercheurs hem arresteeren konden en aan 'n uitgebreid verhoor onderwerpen. Tal van bovengenoemde feiten zijn reeds door hem toegegeven. Voorts is ook al gebleken, dat een in de Archipelbuurt woonachtige dame 1000 van hem te vorderen heeft. En zoo zul len er binnenkort nog wel heel veel gevallen aan het licht komen. In spanning zet.de re cherche nu al enkele weken haar onderzoek binnen en buiten onze grenzen voort. Alleen op hechte grondslagen gebaseerde konnis leidt tot verbetering van Uw positie. Volg onze degelijke, schriftelijke opleiding tot BOUWKUNDIG OPZICHTER Gratl* hulp ba «otlldUU. Vraag zonder terplichting Inlichtingen bij A.S.S.O.. Nieuwe Plein 31. Arnhem VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen H.M. de Koningin heeft heden een be-, zoek aan Zeeland gebracht. De aanstaande legermanoeuvres vatf 21 tot 23 September. De Duitsche Belijdeniskerk en de Re- geering. Nadere bizonderheden over de wijze waarop de „Van Heutsz" gestrand is. In Den Haag is een reeks oplichtingsi gevallen aan het licht gekomen. De dadeC is gearresteerd. Bij een tragisch ongeval te Nieuwer- kerk a.d. IJssel is een kind aan brandwon den overleden; de toestand van de moeder is zorgwekkend. Te Hazerswoude is een groote fabriek door brand vernield. De Japansche blokkade is thans over de geheele Chineesche kust uitgebreid. Generaal Miaja zal tot operbevelhebber der Spaansch-republikeinsche strijdkrach ten worden benoemd. Een spoorwegongeluk bij Neuss (D.)j eischt achttien dooden en talrijke ge wonden. Jongens en Meisjes Vandaag beginnen we met een nieuw 'plaatjesverhaal: „De gevol gen van een fietstochf'. Dat 't spannend zal worden, kun je op de gezichten van de twee eerste plaatjes al zien. De gevolgen waren in één woord ontzettend. Maar gelukkig komt alles weer goed terecht. Ik denk. dat jullie Maandag Woensdag en Vrijdag wel met on- geduldiiaat de krant zullen uit- Drooggeperst vuurvast materiaal Zuiver van vorm en maatvast. N.V. Vereenigde Nederlandsche Chamotte- Fabrieken GELDERMALSEN - TeL 3 en 69 zoeken voor hun kinde ren. speciaal vnr die een tekort toonen aan aaudachts-concentratie, wenden zteb tot het INSTITUUT KLEIN WARNSBORN te ARNHEM. Kleine klassen. Individueel onderwijs. Geregeld toezicht, dag en nacht Gezonde omgeving. Oir. P. VAN AALTEN Telefoon: Arnhem 22012 INBRAKEN IN DE RIJNSTREEK Bij de politie werd reeds meermalen aan gifte gedaan van inbraken te Hazerswoude, Alphen aan den Rijn en Zwammerdam. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is op nieuw een viertal inbraken gepleegd. Thans betrof het aan den Rijksstraatweg gelegen woningen, bewoond door de veehou ders van Oosterum. van Masnvijk, Treur en Hoogendoorn. Bij allen wordt eenig geld vermist Ten nadeele van een knecht van een der veehouders, die op een stalzolder sliep werd uit een over een stoel hangende broek een bedrag van 35 gulden ontvreemd. Merkwaardig is, dat bij alle inbraken, iii deze streek gepleegd, de in de woningen voor den ochtend gereed staande pot koffie werd leeggedronken. Ook deed men zich te goed aan brood en andere levensmiddelen^ GESLIPT Zondagmiddag is op den rijksweg Rotter dam Gouda, onder Nieuwerkerk a. d. IJ s s el, de 20-jarige S. met zijn motorrijwiel! geslipt, waarbij hij kwam te vallen. Met eeni schedelbasisfractuur is hij naar'het zieken huis te Rotterdam overgebracht

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1